Claeyssens- Titeca T o u i r a Pastilles S t André Vivax 10 Verdeeling van huisbrandstof De tweede kleederkaart zal in November uitgereikt worden Jongelieden van 14 tot 18 jaar hebben recht op 1/4 liter afgeroomde of karnemelk VERVOER - VERHUIZINGEN AUTO - TAPISSIÈRE 118, Dickebuschsteenweg, 118 YPER Telefoon 189 Genuttiging van den Oogst 1941 der niet - vroege aardappelen Het rantsoen van paarden en melkvee UITTREKSEL VAN VONNIS Depothouder voor West-Vlaanderen Apotheek DELANOTE, Langemark. HET YPERSCHE 24-10-1941 Uit een rondschrijven van het Ministerie van Econo mische Zaken, verschenen in het Staatsblad van 19 Oc tober. halen wij het volgende aan Een besluit, waarbij de distributie van huisbrand stoffen in den loop van November 1941 en volgende maanden wordt geregeld, zal binnenkort worden bekend gemaakt. Daarin wordt voorzien dat de Gemeente diensten voor' de bevoorrading en de rantsoeneering, tiisschen den 23 en den 31 October e. k., de Inschrijvin gen der verbruikers, gezins- en ondernemlngshoofden, zullen moeten opnemen, met het oog op de verdeeling der huisbrandstoffen, namelijk steenkool, steenkoolbri ketten en cokes. De inschrijving der verbruikers heeft voornamelijk tot doel 1. het volledig uitschakelen der verbruikers die reeds een voorraad brandstoffen, vastgesteld bij het besluit, bezitten, voldoende voor de behoeften van ongeveer één maand en welke dus voorloopig den voorrang moeten laten aan hun medeburgers, die in het geheel geen brandstoffen bezitten 2. aan deze laatsten toe te laten met zekerheid de hoeveelheden brandstoffen in ontvangst te nemen die hun toekomen, namelijk door het vervangen van het huidige wisselvallige stelsel van bevoorrading voor de kleinhandelaars door een doelmatig stelsel, uitsluitend gegrond op het aantal der bij den kleinhandelaar in geschreven klanten. Wat de kolen betreft gaat een dergelijke bevoorra ding niet zonder moeilijkheden. Rekenend op eenieders krachtinspanning, mag nochtans worden verhoopt dat. dank zij de inschrijvingen, in den loop der maand No vember een verbetering van den toestand zal intreden, en dat vanaf de maand December de verdeeling ratio neel zal kunnen geschieden binnen de perken der ko- lencontingenten ter beschikking der bevolking gesteld. Naar in het Staatsblad van 17 October wordt medege deeld is de tweede kleederkaart in druk en zal ze in den ioop van de maand October, of eventueel begin No vember. naar de gemeentelijke ravitailleeringsdiensten verzonden worden, naarmate het drukken vordert Me: het oog op de gelijktijdigheid in het uitreiken der kleederkaarten. is het aan de ravitailleeringsdiensten niet toegelaten de tweede kleederkaart vóór 1 Novem ber aan de rechthebbenden te overhandigen Van dien datum af mag de eerste kleederkaart door de gemeentelijke diensten niet meer worden uitgereikt Volgens hetgeen nog nader vernomen wordt zal deze kleederkaart een veel grooter aantal punten bevatten dan de eerste en geldig zijn tot einde 1942. De Hoofdgroepeering Zuivel, Vetten en Eieren deelt mede De geneesheeren. en bijzonder het Comiteit der ge- neesheeren van Winterhulp hebben er meermalen bij de bevoegde instanties op gewezen, dat het volstrekt noodig is aan de jonge lieden een bijkomend voedsel, rijk aan eiwit, te verschaffen. De Hoofdgroepeering Zuivel, Vetten en Eieren, die, in de mate van het mogelijke, dezen voedseltoeslag graag verleent, heeft besloten, samen met het ministerie van Landbouw en Voedselvoorziening, dagelijks, bij voorrang., 1/4 liter afgeroomde melk of karnemelk toe te kennen aan de jonge lieden van beider kunnen, van 14 tot en met 18 jaar en wonende In een gemeente van meer dan 10.000 inwoners en dit vanaf 1 November a. s. Daartoe moeten de belanghebbenden zich laten in schrijven voor den 24 October a. s. 1 in de gemeenten waar de wijkindeeling is Inge richt uitsluitend bij den melkventer dfe voor hun wijk werd aangeduid 2) in de gemeenten waar de wijkindeeling niet is in gericht bij hun gewonen melkhandelaar, melkventer of melk winkel. De jonge lieden worden, op vertoon der ravitaillee- nngskaart. door de melkverkoopers op een lijst inge schreven. Zij ontvangen van 1 November af om de twee dagen een halven liter afgeroomde melk. Deze bedeeling geschiedt afzonderlijk, zij komt niet in vermindering der hoeveelheden afgeroomde melk, waarop het gezin waar toe de belanghebbenden eventueel behooren, normaler wijze recht heeft De rechthebbenden, welke niet of op onvoldoende wijze worden bedeeld, worden verzocht dit schriftelijk aan het provinciaal bureau der Hoofdgroepeering Zui vel. Vetten en Eieren te melden, hetzij voor de provincie West-Vlaanderen 19, Meestraat, Brugge. wiwwwwwwwwwwwwwwwpwititiwpr in binnen- en buitenland met Verzorgd werk. .Matige prijzen. o De Hoofdgroepeering Aardappelcentrale heeft het volgende besloten Artikel 1. 1. In uitvoering van artikel 14 van het besluit van 5 Juli 1941, betreffende de benuttiging van den oogst der niet-vroege aardappelen wordt op da tum van 31 October 1941. in alle gemeenten van de pro vinciën West- en Oost-Vlaanderen, beslag gelegd op het beschikbaar saldo aan aardappelen. 2. Vanaf 21 October 1941 wordt het aan de gemeen tebesturen dezer provinciën verboden machtigingen tot levering en vervoer van aardappelen te aanvaarden, bij uitzondering nochtans van die welke hun zouden aangeboden worden door personen die met landbou wers een contract voor aardappelteelt hebben afgeslo ten. onder voorwaarde echter dat van dit contract mel ding werd gemaakt op de aangifte-formule bij de tel ling van 15 Mei 1941. Art. 2. Op datum van 21 October 1941 zullen de bij artikel 1 bedoelde gemeentebesturen de individueele rekening van ieder der producenten hunner gemeente, afsluiten en vóór den 25 October 1941. ten laatste, aan de hoofdgroepeering Aardappelen Henri Mausstr., 37-39. te Brussel, het bedrag van het beschikbaar saldo der gemeente mededeelen. In voorkomend geval zal dit saldo verminderd worden met de hoeveelheden die nog moeten geleverd worden aan de bij artikel 1, 2 be doelde contractanten. Art. 3. 1. De centrale Aardappelen zal aan de betrokken gemeentebesturen de leveringsbevelen overhandigen, voorzien bij voormeld besluit van 5 Juli 1941 en slaande op het overeenkomstig artikel 2 vast gesteld beschikbaar saldo, 2. In voorkomend geval zal dit saldo worden ver hoogd met de bijkomende hoeveelheid welke door het Ministerie van Landbouw en Voedselvoorziening aan de gemeente wordt opgelegd, bij toepassing van het besluit van 31 Aug. 1941. waarbij de verbetering der schattingen van de opbrengst van den oogst toegelaten wordt. Het bedrag dezer bijkomende hoeveelheid zal aan de gemeentebesturen worden medegedeeld door de hoofdgroepeering Aardappelen of door haar af gevaardigden. 3. De gemeentebesturen welke getroffen worden door een van de Centrale uitgaand leveringsbevel zul len aan de producenten hunner gemeente individueele leveringsbevelen overhandigen overeenkomstig de be palingen van artikel 15 van voormeld besluit van 5 Juli 1941. Indien een bijkomende levering aan de gemeente wordt opgelegd, zullen afzonderlijke leveringsbevelen betreffende de door elk der producenten te leveren bijkomende hoeveelheid aan deze laatsten overhandigd worden. 4. De gemeentebesturen en de producenten zijn er toe gehouden zich nauwkeurig te schikken naar de aanwijzingen en onderrichtingen die hun door de cen trale Aardappelen of door haar afgevaardigden zullen gegeven worden. Art. 4. Elke inbreuk op de bepalingen van deze verordening zal vastgesteld, vervolgd en bestraft wor den overeenkomstig de beschikkingen van art. 16 van voormeld besluit van 5 Juli 1941. Paarden. Voor de maand November 1941 wordt het rantsoen der paarden als volgt vastgesteld De niet-landbouwpaarden, waarvan het levend ge wicht 450 kilogram overtreft, hebben recht op 300 kilo gram samengesteld voeder per maanddie met een levend gewicht onder 450 kilogram hebben recht op 200 kilogram samengesteld voeder per maand. Worden aanzien als niet-landbouwpaardende paarden welke toebehooren aan firma's of personen die geen landbouwers zijn en wier dieren geen landbouw- werk verrichten. Het geldt dus de paarden welke in handel of nijverheid gebruikt worden. De half-landbouwpaarden, waarvan het levend ge wicht 450 kilogram overtreft hebben recht op 200 ki logram samengesteld voeder per maand. Die met een levend gewicht onder 450 kilogram heb ben recht op 100 kilogram samengesteld voeder per maand. Worden aanzien als half-landbouwpaardende paarden welke toebehooren aan personen welke een klein landbouwbedrijf uitbaten doch tegelijk een of ander nevenbedrijf uitoefenen, waarvoor ze een of meer paarden gebruiken. Het geldt dus de paarden die REGELMATIG allerlei werk verrichten buiten het eigenlijk landbouwwerkvervoer, handel, nijverheid, tuinbouw. Melkvee. Het rantsoen der melkkoeien wordt vast gesteld op 100 kilogram samengesteld voeder per maand. Hebben rech op dit voeder overeen komstig het besluit van 18» December 1940, de melkkoeien van de eerste groep (koeien die sedert hoogstens drie maand gekalfd hebben), waarvan de eigenaars voor hun geheelen stal de minimum hoeveel heid melk geleverd hebben voorzien in hetzelfde be sluit. Stamboekdieren. Voor de stamboekdieren en/of speciale rassen wordt een bijzondere regeling voorzien, in akkoord met het Ministerie van Landbouw en Voed selvoorziening, afdeeling Veeteelt Arrondissementscommissariaat Administratieve Rechtsmacht leper Nr 43. O o Bij beslissing genomen door den Heer Arron dissementscommissaris van leper DURNEZ Julien-André, winkelier, te Watou, Winnezeelestraat N'' 9, wordt veroordeeld tot eene gezamenlijke geldboete van vijftien duizend zeven honderd franken, wegens sluikhandel in peulvruchten, broodgranen en boter. Waarvan tegenwoordig uittreksel van het Von nis ter publicatie zal ingelascht worden in- de dag- en weekbladen VOLK EN STAAT HET LAATSTE NIEUWS», «DE POPERINGENAAR en HET YPERSCHEen aangeplakt worden ten stadhuize van al de gemeenten van het Rech terlijk kanton der woonplaats van veroordeelde. Met veroordeeling tot de kosten dezes, van in- lassching en aanplakking. Verklaart dit Vonnis uitvoerbaar bij voorraad. Gedaan te leper, den 7 October 1941. o Bij beslissing genomen door den Heer Arron dissementscommissaris van leper GLORIEUX René-Remi, landbouwer, te Holle- beke, Voormezeelestraat, 48, wordt veroordeeld tot het betalen eener geldboete van elf duizend honderd en twee franken (11.102 fr.) wegens te kort blijven aan zijn leveringsplicht inzake tarwe, rogge en aardappelen. Waarvan tegenwoordig uittreksel van het Von nis ter publicatie zal ingelascht worden in de dag- en weekbladen VOLK EN STAAT HET LAATSTE NIEUWS», «DE POPERINGENAAR» en HET YPERSCHEen aangeplakt worden ten stadhuize van al de gemeenten van het Rech terlijk kanton der woonplaats van veroordeelde. Met veroordeeling tot de kosten dezes, van in- lassching en aanplakking. Verklaart dit Vonnis uitvoerbaar bij voorraad. Gedaan te leper, den 10 October 1941. o Bij beslissing genomen door den Heer Arron dissementscommissaris van leper A) VANSTEENKISTE Maurits, landbouwer, te Wijtschaete, Ieperstraat, Nr 84, wordt veroor deeld tot eene geldboete van honderd duizend franken (100.000 fr.) wegens tekort blijven aan zijn leveringsplicht inzake roggte, erwten, en haver, en het wederrechtelijk verhandelen van broodgranen in den sluikhandel. B) CLAREBOUT Gerard, handelaar, te Wijt schaete, Dorpplaats, Nr 4, wordt veroordeeld tot eene geldboete van vijf en twintig duizend fran ken (25.000 fr.) wegens medeplichtigheid ter zake dezer verhandeling van broodgranen in den sluik handel. Waarvan tegenwoordig uittreksel van het Von nis ter publicatie zal ingelascht worden in de dag- en weekbladen VOLK EN STAAT HET LAATSTE NIEUWS», «DE POPERINGENAAR» en HET YPERSCHE en aangeplakt worden ten stadhuize van al de gemeenten van het Rech terlijk kanton der woonplaats van veroordeelde. Met veroordeeling tot de kosten dezes, van in- lassching en aanplakking. Verklaart dit Vonnis uitvoerbaar bij voorraad. Gedaan te leper, den 10 October 1941. o Bij beslissing genomen door den Heer Arron dissementscommissaris van leper DETURCK Emiel en Maurits, landbouwers, te Westouter, worden veroordeeld solidairlijk tot eene geldboete van vijftien duizend vijfhonderd franken (15.500 fr.) wegens tekort blijven aan hun leveringsplicht inzake aardappelen en haver. Waarvan tegenwoordig uittreksel van het Von nis ter publicatie zal ingelascht worden in de dag- en weekbladen VOLK EN STAAT HET LAATSTE NIEUWS», «DE POPERINGENAAR» en HET YPERSCHEen aangeplakt worden ten stadhuize van al de gemeenten van het Rech terlijk kanton der woonplaats van veroordeel den met veroordeeling tot de kosten dezes van aanplakking en inlassching. Verklaart dit Vonnis uitvoerbaar bij voorraad. Gedaan te leper, den 11 October 1941. De Arrondissementscommissaris a. i. Willem BOONEN. o Administratieve Rechtsmacht Gent Eekloo. Bij beslissing van bovengenoemde Rechtsmacht werd de genaamde WANTE Ferdinand, vodden handelaar, Bloemstraat, 10, Maldegem, veroor deeld wegens het verbergen in zijn vrachtauto van tarwe, tarwemeel en boonen, onder pakstuk- ken jute. In zijn opslagplaats van oud papier had hij gerst, tarwemeel, tarwe en zeep geborgen. Hij werd veroordeeld tot een boete van 175.000 frank, de verbeurdverklaring van zijn vracht wagen en de andere aangeslagen waren en al de kosten. I)e specialiteiten van den Apotheker RENARD, Rixensart. Verkoopdienst22, Strijderslaan, GENVAL. Tel. 53.65.14. Postcheck rekening: 178.88. Handelsregister 8610. Wanneer ge heden pharmaceutische producten koopt is het uw plicht 100 Belgische producten te koopen Welnu onze producten zijn 100 Belgisch Siroop m pastilles doodeu den hoest houden de griep tegen Gij zult deze producten bij uwen apotheker vinden. Versterkende dragées maken sterk als staal

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1941 | | pagina 10