-VOETBAL- 22e Jaar, Nr 27 Prijs 0.75 tr. Vrijdag 24 October 1941 NIEUWS NOTARIEEL - 6. AANKONDIGINGSWEEKBLAD VOOR HET ARRONDISSEMENT YPER STAD YPER BEVOORRADINCSDIENST EIERBEDEELINC Zeepkaarten Uitreikng der Rantsoeneeringszegels Uitgever DUMORTIER, 34, Boterstraat Tel. 500 YPER MENSCHENKENNIS Verdeeling der Kolen KAMPIOENSCHAP WESTLAND Zondag 26 October 1941 n 3 BUK White Star A Eendr. Boezinge HET YPERSCHE ABONNEMENTSPRIJS Voor België: één jaar 36.00 fr. zes maanden18.00 fr. Men kan inschrijven in alle Belgische Postkantoren O Maandag 27 October, van 2 uur 1/4 tot 4 uur, voor de rechthebbenden, die NIET ingeschreven zijn bij de Kindervoeding Dinsdag 28 October, van 2 uur 1/4 tot 4 uur, voor de rechthebbende moeders, die naar de Kindervoeding komen. o De nieuwe zeepkaarten A en B zullen worden uitgereikt, op vertoon der rantsoeneeringskaarten en der strooken van de vervallen zeepkaarten, samen met de rantsoeneeringszegels. o De uitreiking der rantsoeneeringszegels voor de periode van 3 November tot en met 2 December 1941 zal geschieden volgens de nummers der rantsoeneeringskaarten, telkens van 9 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Zaterdag 25 October voor de rantsoeneeringskaarten genummerd van 691501 tot en met 694000. Maandag 27 October voor de rantsoeneeringskaarten genummerd van 694001 tot en met 696500. Dinsdag 28 October voor de rantsoeneeringskaarten genummerd van 696501 tot en met 699000. Woensdag 29 October voor dé rantsoeneeringskaarten genummerd van 699001 tot en met 701500. Dortderdag 30 October voor de rantsoeneeringskaarten genummerd van 701501 tot en met 704000. Vrijdag 31 October voor de rantsoeneeringskaarten genummerd van 704001 tot en met 706500. alsook voor de rantsoeneeringskaarten ge nummerd van 814150 tot en met 814250 De personen die hun rantsoeneeringszegels niet op den vastgestelden dag komen afhalen, kunnen deze slechts ontvangen op Maandag 3 November. N. B. Gelieve bij het afhalen der rantsoenee ringszegels de rantsoenkaarten te rangschikken per nummer. Er wordt nogmaals nadruk gelegd op het feit, dat de rantsoeneeringskaarten van de personen die in het buitenland verblijven .alsook van deze welke overleden zijn, onmiddellijk moeten wor den ingebracht. Inkwartieringen Er wordt ter kennis gebracht der belangheb benden dat de vergoeding voor het inkwartieren van soldaten der Duitsche Wehrmacht, zal uit betaald worden op één enkelen dag n. 1.Dinsdag 28 October 1941, van 14 tot 16 uur, op het bureel der inkwartiering Diksmuidestraat, 22. Yper, den 22 October 1941. De Burgemeester. J. Vanderghote. Belangrijk bericht voor alle Beroepsmilitairen Al de beroepsmilitaire!!, zoowel officieren, onder officieren als soldaten, welke te Yper zijn gehuisvest, worden verzocht zich ten Stadhuize aan te melden op WOENSDAG 29 OCTOBER of op DONDERDAG 30 OCTOBER 1941 (Secretariaat - Bureel 5), telkens van 15 tot 17 ure. Van de bevoegde overheid wordt er ons bekend ge maakt dat voortaan alle BEROEPSMILITAIREN twee maal per maand moeten gemonsterd worden. Plaats en datum dezer monsteringen zullen naderhand bekend gemaakt worden. Yper du 22 October 1941. Burgemeester, J. Vaodorgbote. De voorlichting en de ervaring kunnen ons hel pen aan menschenkennis. Hooren wij de oude en wijze lieden niet voortdurend herhalen Dage lijks leer ik nog altijd Doch waarnemen is nu juist zoo gemakkelijk niet. Is het juiste waarnemen moeilijk op ieder terrein, dan is het zeer moeilijk op het gebied der menschenkennis. De waarnemer moet eerst en vooral zelf vol doen aan zekere voorwaarden. Wie een eerlijk onderzoek wil instellen, begint niet met vooraf zijn uitkomsten vast te stellen naar zijn wen- schen, maar hij waakt integendeel, dat zij zonder invloed blijven op zijn voorstelling van de toe dracht der zaak. Hij moet onbevooroordeeld de uitkomsten afwachten, indien hij waarheid wil en waarheid alleen. Helaas het vooroordeel, hetzij ten goede, hetzij ten kwade, is vrij algemeen. Uit wantrouwen vermoedt menigeen reeds een slechte uitkomst, en is de wereld niet vol wan trouwen Men ziet de fouten niet van het verwende kind o De verdeeling van huisbrandstoffen zal vanaf de maand November a. s. geschieden volgens inschrijving bij den kleinhandelaar. De verbruikers, gezins- en ondernemingshoofden moe ten zich dus laten inschrijven bij den kleinhandelaar die hun gewonen leverancier was in den loop der jaren 1938-1939. Voor het vervullen dezer formaliteit zal als volgt worden te werk gegaan. Bij het afleveren der gewone rantsoeneeringszegels voor de maand November a. s. (deze aflevering ge schiedt vanaf 24-10-1941 tot en met 3-11-1941), zullen de gezinshoofden, die zich wenschen te laten inschrij ven voor kolen een formulier ontvangen dat in dubbel dient ingevuld. Bij middel van dit formulier duidt de belanghebbende zijn leverancier aan en bevestigt dat hij niet beschikt over een voorraad brandstoffen die de hoeveelheid, hieronder vastgesteldoverschrijdt. Hij machtigt tevens de Controlediensten huiszoeking te doen om de juistheid dezer verklaring na te gaan. Samen met dit formulier, behoorlijk in dubbel opge maakt en onderteekend, moeten de gezinshoofden AL de rantsoeneeringskaarten van het gezin afgeven aan hun kleinhandelaar (leverancier van 1938-1939), TEN LAATSTE OP 5-11-1941. Deze kaarten zullen door den kleinhandelaar voor de inschrijving ingediend worden ten bureele van den Bevoorradingsdienst en mogen door de verbruikers terug worden afgehaald bij gezeg den dienst samen met de kolenkaart, vanaf 15 No vember 1941. ZAL GESTRAFT WORDEN MET BOETE OF GEVANGENZETTING: 1) Elk gezinshoofd, daarmede gelijkgesteld of in zijn naam handelend persoon, dat, in bezit zijnde van de volgende hoeveelheden brandstoffen, zijn inschrijving op de lijst der verbruikers zal hebben aangevraagd 400 kg. kolen of briketten of 480 kg. cokes voor de gezinnen van 1 a 4 personen 500 kg. kolen of briketten of 600 kg. cokes voor de gezinnen van a 8 personen. 600 kg. kolen of briketten of 720 kg. cokes voor de gezinnen van 9 a 12 personen. 700 kg. kolen of briketten of 840 kg. cokes voor de gezinnen van 13 a 16 personen. 600 kg. kolen of briketten of 960 kg. cokes voor de gezinnen van 17 a 20 personen. 2) Elk ondernemingshoofd of persoon die in zijn naam handelt welke over een voorraad brandstoffen beschikt, voldoende voor de behoeften der onderneming gedu rende één maand, en «lie de inschrijving zal hebben aangevraagd. K. B. V. B. 1941 -1942 op het Ypersch Stadium, Augustijnenstraat lukeutprijs 2 Ir. Kindereu 1 frank, •pleg tribuun 1 frank. TARIEF van AANKONDIGINGEN op aanvraag aan de Drukkerij Dumortier 34, Boterstraat, Yper Tel. 500 Postch. 46.173 - H. R. Yper 220 bnnBiwtowniw>iMwiwi>u'ii/i(i»Pni'i»i>'to»« uit domme liefde. Wie menschenkennis wil bezitten moet vrij zijn van blinde liefde en van wantrouwen. Hij moet ook vrij zijn van ijdelheid en wan gunst. De blik van den ijdele wordt beneveld door den vleier en Kaïn was de laatste niet, die ontroerde toen hij bemerkte, dat zijn broeder meer bemind was dan hij. Wij moeten ons wapenen met zelfkennis, want het is een voorwaarde van menschenkennis. Om iemand te leeren kennen, kunnen wij met Goethe deze drie vragen stellen Waarmede houdt deze mensch zich bezig En hoe En met welk gevolg Weet gij dat van iemand, dan weet gij veel. De eerste vraag licht ons in aangaande zijn ge aardheid in vele gevallen. In vele gevallen, want niet altijd heeft de mensch zelf het plan van zijn leven ontworpen. Meer dan eens werd hij gebracht waar hij nu is. De wijze waarop iemand zijn werk levert, zegt ons vervolgens veel omtrent zijn verstand en zijn plichtbesef. Het gevolg van zijn arbeid licht ons in vooral omtrent zijn wil. Wij hebben steeds het grootste gewicht gehecht aan het afmaken van een werk. Doorgaans vraagt de voltooiing van een werk de overwinning over zoovele moeilijkheden, dat ons oordeel over een gegeven persoon gunstig wezen zal als hij dat doel bereikt. Besluit dan gerust, dat hij over meer dan gewone eigenschappen be schikt. Is het groote een middel om iemand te leeren kennen, het kleine is dat niet minder, vooral in die omstandigheden, dat iemand volkomen over zijn vrijheid beschikt. Een mensch openbaart zich zoowel in zijn ver maken als in zijn lach. Achterdochtige, gesloten menschen beheerschen hun lach. Een kinderlijk gemoed bezit hij daarentegen, die nog hartelijk lachen kan om een onschuldige aardigheid. Onthoud daarbij het vreemde spreek woord Wie in tegenwoordigheid van vrouwen lacht om een dubbelzinnigheid, weiger dien de hand uwer dochter. Iemand wordt bovendien beter gekend uit het oordeel, dat door hem wordt geveld over anderen, dan uit het oordeel, dat anderen over hem vellen. Willen wij echter het beste middel ontdekken om een mensch te leeren kennen, dan vinden we dat in de toewijding zelf. Zij, die den mensch liefhebben en in hem ge- looven, zijn menschenkenners. Zij treden haat en verachting met den voet. Een gevangenisbestuurder heeft eens beweerd, dat er menschen zijn, bij wie nooit eenig zedelijk gevoel aanwezig is geweest. Hij beweerde zulks steunende op een jarenlange ondervinding. Een gevangenisaalmoezenier beweerde van zij nen kant, dat hij de grootste boosdoeners bezocht in hunne cel en deze nooit verliet, voor hij deze laag gezonken zielen tot tranen had gebracht. Stelt gij niet meer vertrouwen in de menschen kennis van dezen geestelijke Zoo is het, het ge loof, dat ieder mensch een beter ik heeft, is het eenig vooroordeel, waarmede wij de menschen mogen beschouwen. Hebben wij eenmaal die menschenkennis ver worven nemen wij het woord in zijn dubbele beteeken is waartoe zal zij nu dienen Zij zal ons vooreerst moeten helpen bij ons oordeel over de menschen. Vergeet echter niet, dat gij de motieven moet kennen om te kunnen oordeelen...«fen deze motie ven kunt gij slechts raden. Het vellen van ee« zuiver oordeel is niet mogelijk. Worden wij niet •m den tuin geleid door den schijn Hoe dikwijls troffen we geen warme ziel achter een koel uiteo- lijk en vonden we slechts slechtheid achter het masker van vroomheid en zoogezegde deugdEn

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1941 | | pagina 1