VERZEKERINGEN Edgard MISSIAEN 10 Een nieuw plan van levering van slachtvee De uitreiking der kunstmeststoffenbonnen aan de tuinbouwers OM NIETS TE VERGETEN MEMO - BLOK Verkoop- en kappingstermijnen der houtkappingen De bedeeling van schoenen Schadeloosstelling voor afgeleverde autobanden en hun in gebruikneming Voor het bestrijden der ziekten van fruitboomen gebruikt FORMACTINE en SOUFRACTINE, omdat ze doelma tigst werken. ALIDOR VANDEPUTTE De herzaaiingen De wagons met levensmiddelen moeten voortaan gelood worden Mag een beenhouwer vleesch wegleggen voor zijn klanten Aardappeldeelzegels geven recht op biscotten, deegwaren en diëet- levensmiddelen De ravitailleeringskaarten van overleden personen VOOR UWE Oude Houtmarktstraat, 6 - YPER In nieuw plan voor de levering van slachtvee, dat ba- s heeft de telling van 3 November 1941, is thans in voege Het plan strekt zich uit over twee periodes •tv eerste gaat van 1 Februari tot 30 Meide tweede van Mei tot 12 September OF BURGEMEESTER ZAI VOORTAAN DE LEVERINGSROL OPMAKEN. van nu af zijn de burgemeesters op de hoogte ge bracht. docr de kantonnale secretarissen van de pro vinciale diensten, van de hoeveelheden die ieder voort brenger te leveren heeft aan zijn gemeente, voor de eer ste periode. De burgemeesters zullen, in overleg met de kantonnale secretarissen, de leveringsrollen opmaken, die zullen uitgehangen worden aan de gemeentehuizen. Zij zullen de namen van de eigenaars van dieren, het te leveren gewicht en den datum van levering dragen. Indien, voor een of ander reden, de levering moet vervroegd worden, zullen de betrokkenen er van ge waarschuwd worden ten minste vijf dagen op voorhand. Het ls den leveringsverschuldigde toegelaten vóór den estelden datum te leveren, op voorwaarde den burge meester te waarschuwen ten minste acht dagen vóór de voorgenomen levering. Bij het opmaken van het te leveren contingent is re kening gehouden met de leveringen die gedaan werden iusschen 1 December 1941 en 1 Februari 1942. Ieder producent wordt daarbij ook nog gewaarschuwd door den kantonnalen secretaris van de Nationale Land bouw en Voedingscorporatie, over de door hem te leve rs-- hoeveelheden. DE HOUDERS VAN EEN OF TWEE KOEIEN. De producenten die slechts een of twee dieren bezit ten zullen, voor zooveel mogelijk, vereischte termijnen toegestaan worden voor de levering. In dit geval zullen •zij binnen de 48 uren vóór de levering, een vervoer- 'biljet aanvragen bij den plaatselijken secretaris van de N. L. V. C. De producenten die kalveren of varkens ter markt brengen zijn aan een speciaal regiem onderworpen. Inderdaad een kalf geeft recht op een extra-vergoeding van 30 t h. en een varken op een van 50 t h. Dit wil zeggen dat een kalf van 100 kgr., bij voorbeeld, levend gewicht aangerekend wordt voor een levering van 130 kgr. en een varken van 100 kgr. vertegenwoordigt een levering van 150 kgr. Anderdeels, al de dieren ter markt geleverd, waarvan het vleesch aangezien wordt als niet geschikt voor de voeding, zullen, op voorlegging van een bewijs van het vilbeluik, op het krediet gebracht worden van den pro ducent voor de algemeenheid van het gewicht. Dit be wijs zal door de zorgen van den veearts overgemaakt worden aan den kantonnalen secretaris van de Na tionale Landbouw- en Voedingscorporatie (N. L. V. C.), voor goedkeuring. DE KLEINE VOORTBRENGERS MOETEN 100 KILO VLEESCH IN TWEE JAAR TIJD LEVEREN. Dit plan bevat dus tal van gelukkige oplossingen, vooral voor de kleine producenten. Er werd namelijk besloten dat de kleine voortbrengers, die slechts over een of twee koeien beschikken, slechts 100 kgr. vleesch rallen moeien leveren in twee jaar tijd. De h. Molrtor, voorzitter van de groepeering Vee, Vleesch en Bijproducten heeff een beroep geddan op de voortbrengers. Doet uw best om aan al uw mede burgers, vrouwen en kinderen, rijken en armen, mijn werkers en handarbeiders, het kostbaar rantsoen vleesch te verzekeren. Gij hebt voor plicht hen deze harde oor logsperiode te helpen doorbrengen. De Hoofdgroepeering Tuinbouwproducten der N. L. V. C. brengt ter kennis van de tuinbouwers dat vanaf Maandag een begin zal gemaakt worden met het verzenden der bonnen, welke zij noodig hebben voor het bekomen van kunstmeststoffen. Deze bonnen worden aan de gewestelijke secretarissen der Hoofdgroepeering ter hand gesteld, en deze zullen voor de verdeeUng onder de tuiniers zorgen. Zij zullen de burgemeesters van elke gemeente waarschuwen in welke plaats en op welk uur de tuinbouwers de bonnen bij hen kunnen komen af halen. Deze aanduidingen zullen ook nog door de radio worden bekend gemaakt. Kunstmeststoffen worden ver strekt voor alle tuinbouwteelten, behalve voor de wei- deboomgaarden en de kampernoeliëntcelten. Er worden 3 soorten van bonnen uitgereikt, en wel voor de stikstof, het fosfoorzuur en voor de samengestelde meststoffen voor de teelten onder glas. De toegekende hoeveelheid werd berekend volgens de beteelde oppervlakte. Voor de stikstofmeststoffen bedraagt dit3 kgr. per schijf van 5 aren, afgerond boven de schijf. Voor de phos- phaatmeststoffen10 kgr. per schijf van 5 aren, naar boven afgerond. Voor de samengestelde kunstmeststof fen 5 kgr. per 1/2 are onder glas. De aandacht der tuinbouwers wordt erop gevestigd, dat ln het geval er geen voldoende voorraad aan meststoffen in het maga zijn van den handelaar aanwezig is, zij deze bonnen alleen mogen afgeven tegen afgifte van een ontvangst bewijs. doet uw aanteekeningen op een Te koop ter DRUKKERIJ DUMORTIER 34, Boterstraat, Yper. ln het Staatsblad van 5 Februari verscheen een be sluit tot regeling van de verkoop- en exploitatieter- mijnen, der hout- of boomkappingen in de al dan niet aan het boschbeheer onderworpen bosschen en aanplan tingen» Bij dit besluit wordt volgende officieele bekendmaking gepubliceerd I. Verkooptermijn. Al de door de partikuliere eige naars voor het kapjaar 1942 aangegeven houtkappingen moeten uiterlijk op 1 Maart 1942 verkocht geweest zijn; alsmede al de kappingen voor de kapjaren 1942 en voor gaande afgeleverd in de 'bosschen die aan het bosch regime onderworpen zijn. Voor den 8 Maart 1942, moeten al de partikuliere eigenaars aan den woudmeester van het gebied der ligging hunner goederen hebben doen kennen a) Den datum van den verkoop hunner kappingen; b) Den naam en het adres van den of de kooper (s); c) Het volumen omstandig omschreven per categorie producten door elk hunner aangekocht. II. Kappingstermijnen (van toepassing op alle kap pingen of zij al dan niet reeds verkocht zijn) a) De naaldboomen moeten geveld worden ten be drage van ten minste 60 t h. vóór 1 Mei 1942, en rn hun geheel vóór 1 September 1942 b) De kappingen van loofboomen (met uitzondering van het looi-eikenhakhout) moeten heelemaal geveld zijn vóór 1 Mei 1942 c) Het looi-eikenhakhout moet heelemaal gekapt zijn vóór 15 Juli 1942. III. Gevallen der kappingen die, na den 1 Februari 1942 aangegeven (partikuliere bosschen), afgeleverd (aan het boschregime onderworpen bosschen) of voor geschreven (al de bosschen) zullen worden Zij moeten verkocht worden binnen een termijn van één maand na den datum waarop zij werden aangege ven, afgeleverd of voorgeschreven. De kapping moet gedaan zijn binnen een termijn van twee maand na den verkoop voor de kappingen van 500 kubiek meter of minder en van drie maand voor de kappingen van meer dan 500 kubiek meter. De kappingen van loofboomen, andere dan de popu lier (kanada's), te laat aangegeven, afgeleverd of voor geschreven om gekapt te worden in het geschikt sei zoen, zullen deel uitmaken van het kapjaar 1943 1 Juli 1942 tot 1 Juli 1943), en toereikende doch korte verkoop- en kappingstermijnen zullen voor elk geval vastgesteld worden. Nota. Deze verschillende termijnen en data moeten volstrekt in acht genomen worden op straffe van de sancties welke gewoonlijk Inzake ravitailleering en rant soeneering worden uitgevaandigd. Aflevering der individueele machtigingen tot bevoorrading in gewone marsch- of werkschoenen. In den loop der maand Februari 1942 zullen de ge meentediensten voor de bevoorrading en de rantsoe neering individueele machtigingen tot bevoorrading voor gewone marsch- of werkschoenen mogen afleveren, ten beloope van 1 i van het aantal inwoners der ge meente. Aflevering der individueele machtigingen tot bevoorrading voor lichte schoenen. In den loop der maand Februari 1942 zullen de ge meentediensten voor de bevoorrading en de rantsoenee ring machtigingen tot bevoorrading voor lichte schoe nen mogen afleveren ten beloope van i van het aan tal inwoners der gemeente. De militaire overheid verzoekt ons mede te deelen Bij de verordening van den militairen bevelhebber in België en Noord-Frankrijk, van 10 November 1941~ be treffende het ln beslag nemen en afleveren van rubber banden ls hij, die ln het- bezit is van losse, niet aan voertuigen gemonteerde banden verplicht, gelijk of het nieuwe, oude of niet meer te gebruiken banden betreft, deze bij de opgegeven verzamelplaats tegen kwijting af te geven. Deze maatregel had voor doel losse banden, welke op het oogen-blik niet doelmatig worden gebruikt, opnieuw in gebruik te nemen en zoodoende den toestand op het gebied van bandenvoorziening te verbeteren. De geleverde banden zullen, nadat zij bij de banden verzamelplaats zijn ingeschreven, met het doel te wor den gerangschikt en geschat, op een centrale verzamel plaats worden bijeengebracht. Hier zullen zij door een officieel erkende commissie naar hun waarde worden geschat en gesorteerd volgens afmeting en bruikbaar heid. Volledig onbruikbare banden worden gestuurd naar den tweedehandsrubberhandel. welke ze aflevert aan firma's, welke rubber bewerken, met revalorisatie- doeleinden. Zij worden gebruikt voor rubberlegeeringen. Nog bruikbare, maar betrekkelijk versleten banden zullen, in zooverre zij kunnen worden hersteld, of ge- vulcaniseerd, naar vulcanlsatiebedrijven worden gezon den, opdat zij als volwaardige banden zouden, kunnen dienst doen. De herstelde banden worden naar de cen trale verzamelplaats voor oude banden gezonden, van waaruit de verkoop aan de autobezitters, volgens de behoefte wordt geregeld. D. i. in het bestek van de maandelijksche contingenten vastgesteld door de Wa- renstelle ChemieWie deze banden aflevert, ont vangt, nadat de banden bij de recuperatie centrale naar hun gebruikswaarde zijn geschat door bemiddeling van dezen dienst, een schadevergoeding waarbij een door den prijscommissaris vastgestelden pri;s als basis geldt. De vergoeding wordt berekend, volgens de gebruikswaarde, resp. den graad van slijtage. De schatting bij de recuperatie-centrale gebeurt door deskundigen van de autobandenindustrie en van de Vulcanlsatiebedrijven. Met de opbrengst van de ver kochte banden worden de onkosten van de diensten der recuperatie-centrale gedekt 1) Besproei met FORMACTINE zoodra de boo- men ontbladerd zijn en zorg dat alles goed over gaan is van het onderdeel van den stam tot het uiteinde der takken. 2) Besproei met SOUFRACTINE veertien da gen vóór de bloeien opengaan. 3) Besproei met SOUFRACTINE een week na den bloei der knoppen. Deze producten zijn te verkrijgen bij Handelaar in Granen en Veevoeders Kaai, Yper Tel. 243. De landbouwers worden er op gewezen dat, waar herzaaiingen van graangewassen mochten noodig 'blij ken, hiervan door bemiddeling van h"t gemeentebestuur de Staatslandbouwkundige van de streek moet gewaar schuwd worden, met het oog op voorafnemingen op de te leveren hoeveelheid of het aankoopen bijeen er kenden handelaar. De Nationale Maatschappij van Belgische Spoorwegen brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat voor taan de zendingen graangewassen, bloem en suiker, per wagenlading verzonden, door de zorgen van de afzen ders moeten gelood worden (deuren en schuiframen). Bovendien moeten de vrachtbrieven het aantal en den afdruk van de aangebrachte particuliere zegel- looden vermelden. Hieromtrent schreef De Belgische Beenhouwerij Sinds de vleeschhandel gereglementeerd werd heerscht een zekere verwarring over de volgende kwestie Mag een vleeschhouwer of varkensslachter vleesch voorbehouden ten bate van een klant Deze hangende kwestie werd thans opgelost De vleeschhouwer of de varkensslachter mag de hoe veelheden vleesch voorbehouden, welke besteld werden door zi;n klanten mits inachtname van de volgende voorwaarden. Naam en de woonplaats van den klant zal aangeteekend worden op een verzendingsnota of op het verpakpapier, alsmede den juisten prijs en het aantal af te leveren zegels. De aardappeldeelzegels van het tijdperk van 1 Fe bruari tot 2 Maart 1942 geven insgelijks recht op deeg waren en biscottes naar rato van 125 gr. voor drie deel- zegels. Zij mogen worden aanvaard voor den aankoop van diëetlevensmiddelen en van peperkoek respectievelijk naar rato van 175 en 250 gram voor drie deelzegels. Bij overlijden van een- inwoner der gemeente, moeten de diensten voor ravitailleering en rantsoeneering zor gen dat de ravitailleeringskaart van bedoelden persoon worde Ingeleverd om later elke ongewettigde aflevering van zegels te voorkomen. Op dé aldus teruggenomen kaart moeten zij den overlijdensdatum vermelden en overgaan tot het ongeldig maken van de overblijvende koepons. De afgevaardigden der provinciale directies voor ra vitailleering en rantsoeneer ing zullen, ln dit opzicht, bij hunne bezoeken ter plaats, overgaan tot het nazicht van het fichenstel van bedoelde kaarten en, desnoods, te dien einde het register der overlijdens in mededeeling TEGEN BRAND, OP HET LEVEN, ONGEVALLEN, VOOR AUTOS, BURGERLIJKE VERANTWOORDELIJKHEID, VOOR 1' KOMMUNIE, HUWELIJK - en alle andere verzekeringen, - WENDT U TOT die U de beste voorwaarden en zekerste waarborg biedt. (3206)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1942 | | pagina 10