Prijs 0,50 fr. 1 BEVOORRADINGSDIENST Stad IEPER Reinigingsdienst OORLOGSSCHADE Rood Kruis van België KINDERVOEDING - IEPER P HILAT E L Operettengezelschap Frank Schoup De Lustige Weduwe Oproep aan de Iepersche Bevolking Davidsfonds leper Toegelaten Taxis VOETBAL ZONDAG 8 NOVEMBER 1942 W. S. leper - Jeugdploeg - C- S. Yper om 14,30 uur W. S. leper II - F. C. Comines STAD YPER CINEMAPROGRAMMAS ZONDAG 8 NOVEMBER 1942 VOETBALKRONIEK Bij C. S. Yper 23e Jaar, Nr 29 Vrijdag 6 November 1942 HET YPERSCHE NIEUWS NOTARIEEL - AANKONDIGINGSWEEKBLAD VOOR HET ARRONDISSEMENT YPER STAD IEPER Melkkaarten De jonge lieden van 14 tot 19 jaar en de ouderlingen van meer dan 70 jaar kunnen hun melkkaart voor afgeroomde melk komen afhalen op vertoon der rantsoeneeringskaart tot en met Zaterdag 7 November om 12 uur Deze kaarten kun nen ook bekomen worden op Zaterdag 14 November. Uitreiking der Rantsoenkaarten voor niet-eetbare produkten Da rantsoenkaarten voor niet-eetbare produkten kunnen bekomen worden op het bureel van den bevoorradingsdienst, Boterstraat, 13, op vertoon van eenzelvigheidskaart ien van bet trouwboekje der ouders voor de kleine kinderen). Al de eenzelvigheidskaarten van de rechthebbenden dienen dus voorgelegd te worden. De uitreiking geschiedt op de volgende dagen telkens van 8.30 tot I i 45 en van 2 tot 5 uur Maandag 9 November letters A, B en C. Dinsdag 10 November letter D. Woensdag 11 Novemberletters E, F, O, H, 1. J,K, Len M. Donderdag 12 November letters N, O. P, Q, R, S,T, U. Vrijdag 13 November letters V, W, X, Y, Z. Daar de kaarten per gezin uitgegeven worden, wordt men verzocht zich aan te melden alleen op den dag waarop het gezinshoofd moet komen. Door onvoorziene vervoersmoeilijkheden zal gedurende enkelen tijd eene verandering geschieden in het weghalen van het huiselijk vuil door den reinigingsdienst van de Stad. Ieder Maandag en Donderdag zullen de vuilbakken gele digd worden in het Noordelijk gedeelte der Stad t. t. z. het gedeelte gelegen ten Noorden van de G. de Stuersstraat. Hoterstraat, Markt. Meenenstraat en Frenchlaan. Ieder Dinsdag en Vrijdag in het gedeelte der Stad begrepen tus- schen de Rijselstraat, Markt. Meenenstraat en Frenchlaan. Ieder Woensdag en Zaterdag in het gedeelte der Stad begre pen tusschen Rijsf Istraat, Poterstraat en G. de Stuersstraat. Buiten de stadspoorten zal de dienst gedurende die periode stop gezet worden. De Burgemeester, A. Notebaert. De afgevaardigde van het Provinciaal Commissariaat voor Wederopbouw zal aan de geteisterden gratis de noodige formulieren en inlichtingen bezorgen op vol gende dagen en plaatsen 9/11/42 te Geluwe 10/11/42 te Zonne- beke 11/11/42 te Voormezele 12/11/42 te leper 13/11/42 te Elverdinge 14/11/42 te leper 16/11/42 te Hollebeke 17/11/42 te Wervik 18/11/42 te Bik- schote 19/11/42 te leper 20/11/42 te Brielèn 21/11/42 te leper 23/11742 te Zandvoorde 24/11/42 te Langemark 25/11/42 te Boezinge 26/11/42 te leper 27/11/42 te St Jan 28/11/42 te leper 38/11/42 te Hollebeke. Afdeeling YPER Er wordt ter kennis van de belanghebbenden gebracht dat het verzenden van pakken aan de krijgsgevangenen zal geschorst zijn van 25 November tot 4 Januari 1943. BELANGRIJK BERICHT Vanaf Donderdag, 12 November e. k., zal de tweede wekelijksche raadpleging beginnen om 4 ure. Afdeeling Ieper-Poperinge en Omliggende LokaalCafé CENTRUM de Stuersstraat, leper. ALGEMEENE VERGADERING op Zondag 8 November 1942, om 15 uur DAGORDE 1°) Nieuws over de laatste nieuwigheden en uitgiften. 2») Uitdeeling der nieuwigheden. 3°) Allerhande mededeelingen. 4°) Tombola. 5°) Ruildienst. Namens Philatel-Ruilgroep. OP ZONDAG 15 NOVEMBER 1942 's namiddags te 2.30 ure en 's avonds te 19 ure Twee vertooningen van de suceesoperette de wereldvermaarde operette in drie bedrijven. Muziek van Franz Lehar in den Stadsschouwburg van leper. Bespreek uwe plaatsen op voorhand in Café Astrid. De lepefsche krijgsgevangenen vragen ons oude fonopla- ten, bij voorkeur jass creaties. Wij vragen U ons zulke platen te bezorgen. Zoo helpt gij, den nood onzer gevangenen leni gen. Af te geven in het Bureel van het Roode Kruis, Groote Markt, Stadhuis (beneden verdieping», 's morgens van 9 tot 12 uur. Het bestuur van het Davidsfonds leper heeft de eer zijn leden vriendelijk uit te noodigen tot de godsdienstige voor dracht die zal gehouden worden in de feestzaal van het Sint Vincentskollege, Sint Jacobsstraat, op Donderdag 12 Novem ber e. k. om 20 uur. Spreker Z. E. P. Angelus O. C. D. van het Klooster der Paters Karmelieten te Kortrijk. OnderwerpOnze Vlaamsche Heiligen De naam van den schrijver der gunstig gèkende Hemel- blommen die trouwens voor de leperlingen zeker geen onbekende is, staat er borg voor dat het een hoogst interes sante voordracht zal worden, waarop zeker geen enkel lid mag afwezig zijn. TOEGANG Leden 1 fr. op vertoon van hun uitnoodi- gingskaart. Nlet-leden 3 fr. Te betalen aan den in gang der zaal. Het Bestuur. De toestand in de Drukkerijen leder zal ondervonden hebben, dat de papiervoorraad in de drukkerijan fel geslonken is. Elke drukker bekomt slechts een zeker contingent en kan dus niet alles leveren, wat be steld wordt. Daarbij moet nagenoeg voor alle drukweik vooraf een toelating aangevraagd worden akn de Papiercen trale om het noodige papier te mogen verbruiken. Het is alleen toegelaten papier te verbruiken, zonder dat een voorafgaande aanvraag noodzakelijk is, voor officieele druksels en familieberichten, zooals trouwbrieven, rouw brieven, geboorte- en doopselaankondigingen (op bestaande voordrukken), godsdienstige prentjes. Mogen volstrekt niet meer gedrukt worden naamkaarten, verlovingskaarten dankkaarten na een huwelijk of na een overlijden, alle biljetten en reklamen, die rondgestrooid worden. Er wordt naar gestreefd om zoo weinig mogelijk papier te verbruiken. Laat het nu onbeleefd zijn voor een partikulier of minder voornaam voor een handelsfirma slechts een half vel schrijfpapier te gebruiken hef is noodzakelijk, om zoo lang mogelijk papier beschikbaar te houden. Handelaars en nijveraars gebruiken best naast rekeningen en brieven op het gewone 4° formaat nog rekeningen en brie ven, die 1 3 of 1/2 kleiner zijn zoo helpen ze papier bespa ren, en verzekeren daardoor langer arbeid aan de drukkers. Bestel nu ook geen aantal druksels, die jaren lang kunnen gebruikt worden de drukker heeft meestal het noodige pa pier niet en over korten tijd zou U door geen drukker nog iets kunnen geleverd worden. Het verbruik-van papier voor plakbrieven voor officieele organismes mag zonder toelating van de Papiercentrale ge schieden, maar alle andere verbruik zooals voor Winterhulp, kuitureele prestaties, sport, enz. moet steeds aangevraagd worden. Dat ieder dus helpe om zoolang mogelijk de drukkers toe te laten eenigszins hun klienten te bedienen vraag niet alles, want een verstandig drukker zal het toch niet geven vraag ook geen verboden drukwerk, want de drukker wordt het slachtoffer van zijn goedheid; herinner U steeds dat een aan vraag noodzakelijk is voor nagenoeg alle industrieel verbruik van papier, en dat het dus zeker twee drie dagen moet du ren, vooraleer uw drakker het werk mag aanpakken, doe dus ook tijdig uwe bestellingen. (Medegedeeld door de Provinc. Groepeering der Grafische Bedrijven Van Maandag morgen 9 November tot Zondag avond 15 November 1942 inbegrepen L. LAMAIRE, Casselstraat, 2. J. TIMPERMAN, Groote Markt. D SEDEYN, St. Jacobstraat, 3. om 10 uur Terrein Bruggesteenweg Ingangsprijs 3 fr. FLORA Groote Markt Weensche Nachten Duitsch gesproken met Marte Harell Paul Hörbiger en Hans Moser Vrijdag, Zaterdag, om 8 u. Zondag, 21, 5 en 8 uur Maandag om 8 uur MAJESTIC Rijselstraat De Zevende Jongen Duitsch gesproken Kinderen toegelaten. met Gustav Waldau Maria Nicklisch en Fritz Reiff Zaterdag, om 7 t uur Zondag, om 2 1, 5 en 7 u. Maandag, om 7 uur OUD IEPER R. Colaertplaats De Diefstal der Mona - Lisa Duitsch gesproken met Willy Forst Zaterdag, om 71 uur Zondag, om 2 1, 5 en 7 5 u- Maandag, om 7 l uur om 13 uur op het Ypersch Stadium, Augustijnenstraat C. S. YPER - WAREGEM SP. Ingangsprijs 4 fr. Tribune 1 fr. opleg. Uitslagen der Matchen van Zondag 1 - 11 - 1942 C S. leper S. C. Meenen 24 S. C Ploegsteert Oude Gloriën 23 N. W. Westland B. S. Poperinge 1-13 N. O Westland W. S. leper 66 Z. O Westland W. S Passchendale 21 Z. W. Westland S. K. Reningelst 22 Matchen van Zondag 8 November 1942 II* PROVINCIAAL C. S. Yper R. C. Harelbeke F. C. Izegem Wevelgem Sp. C. S. Brugge Waregem Sp. F. C. Brugge Stade Kortrijk F. C Torhout Deerlijk Sp Vrij W. S. Houthulst R. S. Waregem F. C Comines IR GEWESTELIJK B. F. C. Roeselare S. K Roeselare S. C Bizet S K Staden F C. Comines S. C Meenen S. K. Reningelst C. S. Yper' W. S. Passchendale B. S Poperinge S K. Vlamertinge W. S. leper Vrij C. S. Yper 2 R. S. C. Meenen 4. Onder groote belangstelling floot de heer Grimmon- prez. met een halfuur vertraging, de ploegen in lijn. Volgende samenstellingen traden op R. S. C. Meenen Luypaert A Desloovere A en G..; Langedonck M.. Stragier A. en Hostijn A.; Gregorius A D'Hulster G., Del'Haye M. Lamaire R- en Penet D C. S. Yper Dumalin C Doolaeghe C en Versaevel V Boudry A.. Gauquie M. en Lesage A.; Woets A.. De- plancke A., Pertry M. (S K. Vlamertinge). Godderis A. en Cherchye E. Van in het begin kregen we den indruk dat de Cercle- mannen zich flink zouden moeten te weer stellen, want pas trapte Del'Haye af. of C. Dumalin kreeg een ge vaarlijk standje op te klaren. Gelukkig kon hij onder scheppen en Roodwit trok nu ten aanval. Aan de 11' minuut zond Penet prachtig in. het leder kwam bij Del'Haye. die geen oogenblik aarzelde om Meenen de leiding te geven (01). Langs Deplancke reageerde de C. S. Y.. maar op het nippertje hield Luypaert het be sluiten van Pertry. Uitgesteld was echter niet verloren en. wanneer Fontje. aan de 19' min. een salonpasje kreeg van Berten Woets. kende hij geen genade en de bordjes wezen 11. De rest van de eerste helft verliep zeer evenwichtig en aan de rust was de stand nog steeds 11, wat als juiste spelweergave mocht beschouwd Worden. In de eerste minuten na de herneming beging Alb. Boudry handspel juist vóór het strafschopgebied. D'Hul ster gelastte zich met het geven van den vrijschop en. via een haartje van Versaevel's hoofd, verdween het leder in den doelmond (12) Cercle voerde het tempo nog hooger op en Lamaire, die sedert de poos. op de middenhalfplaats fungeerde, kreeg gelegenheid om zich te onderscheiden. Deplancke A., die flink speelde stelde Cherchye aan het werk. Deze centerde prachtig en Fontje kwam juist op tijd om Luypaert voor de tweede maal het nakijken te geven (22). De Rood-witten pakten met kort passenspel uit en brachten alles in den aanval om de overwinning te behalen Meenen liet schijnbaar begaan en blies uit. zoodat Gauquie en C1» geruimen tijd de meerderen waren, maar nochtans er niet in slaagden te doelen. Amper 3 minuten moest er nog gespeeld worden, als Del'Haye het derde goal voor de bezoekers scoorde. De localen zetten verder het of fensief in doch. na een aanval langs M. Gauquie. wist de halflijn zich niet tijdig defensief te hervatten en Stragier liet C. Dumalin geen schijn van kans. Met een 24 zegepraal voor de gasten werd het einde gefloten. Beschouwing De match De ontmoeting, met de eerste helft als de beste was boeiend om volgen. Beide elftallen vertoonden vlug en vurig voetbalspel en waren aan elkaar gewaagd. Daar er dus geen spraak kon zijn van meesterschap, mogen we de 24 uitslag voor Meenen zeer gevleid noemen Een gelijk spel zou beter de beide samenstellingen bevredigd hebben. De spelers. Vele voetballiefhebbers hebben Zondag vreemd opge keken. toen ze Pertry, samen met de Cerclemannen, tus schen de krijtlijnen zagen verschijnen. De vraag deed dan ook aanstonds de ronde of deze stoere Vlamertin- genaar bij C. S. Yper zou blijven optreden. Helaas, het antwoord luidde volledig negatief. Pertry zou slechts één wedstrijd met de leperlingen betwisten Waarom vroeg het Comiteit van de Cercle hem dan voor die ééne ontmoeting Onbegrijpelijk en. hoe ongaarne we dit ook doen. we kunnen niet anders dan de keuze van de Selectie critiseeren Immers, wat heeft ons de proef met Pertry geleerd en in welke mate was ze voor de Cercle nuttig Het eenige wat opviel was, dat Marcel een uitstekende mid denvoor is, hetgeen voor ons, Cercle-mannen. van weinig belang is, indien we het hierbovenstaande in acht ne men. Maar wat meer is en wat voor de C S Y na- deelige gevolgen moet hebben. M. Dumalin. die sedert jaren nog nooit op het appel ontbrak, moest hij alleen uit het elftal geweerd worden voor een... «vréémde». Stel nu maar eens uw eigen persoontje In de plaats! Daarbij komt nog dat Kozen dus wederm tegen Ware gem Sport in het strijdperk zal moeten treden, maar ondertusschen heeft hij, en het omgekeerde was noch tans noodig. sedert twee weken aan geen echte matchen meer deelgenomen. Natuurlijk willen we hier niemand den steen werpen, alleszins Pertry niet, die sportief aan vaardde om met Cercle tegen Meenen op te treden en die zich kranig verdedigde. Naar onze meening nochtans was het nutteloos en tevens onlogisch het ploeg verband te schenden... zich vergissen is echter mensehelijk.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1942 | | pagina 1