VOETBALKRONIEK ZONDAG 21 MAART 1943 C. S. YPER A - F. C. TORHOUT Bij C Ype r ZONDAG 21 MAART 1943 om 15 uur W. S. 1EPER B - S. K. ELVERD1NGE Bij White Star leper Kampioenschap Beginnende Clubs Westland leper ALLERHANDE NIEUWS ATHLETIEK Gevonden en Verloren Voorwerpen Doodeiijk tramongeval te leper DEVLAG - HOEKJE HET YPERSCHE 19-3-1943 op het Ypersch Studium, Augustinenstraat Om 9,30 uur C S YPER B - F. C. ROESELARE Om 13 uur C S. YPER B - Jeugdploeg - C S YPER A om 15 uur ligaagtprijs Match ploeg A 4 fr. Andere matchen 1 ir.' Tribune I fr. opleg. o Uitslagen der Matchen van Zondag 14 Maart II' Provinciaal S<.Koririjk-C.S.Y per 11 Gewestelijk B. >.ipei F.C. Komen- R.C.Harelbeke P.C.Torbout-F.C.Izegera W.S. Houthulst-R.S. Waregem 5-0 Deerlijk Sp.-Wevelgem Sp P.C. Brugge-C.S.Brugge Vrit Waregem Sp. 15-0 3-3 5-2 4-3 afg. afg S.K.Vlamert.-F.C.Roeselare 0-3 S.K. Roesela re-W.S. leper S.C.Bii^t-F C.Koraco 3_l B.S.Poperinge-C.S.Yper 2-5 S.K.Staden-S.K.Reningebt Vrij W.S.Passch. en S.C.Meenen Matchen voor Zondag 21 Maart 1943 II* PROVINCIAAL F. C. Izegem F. C. Brugge Stade Kortrijk Waregem Sp R. S Waregem F C. Comlnes C. S Yper F C- Torhout C S. Brugge Wevelgem Sp Vrij Deerlijk Sp. W. S. Houthulst R C Harelbeke II* GEWESTELIJK B C S Yper F C Roeselare F C. Comines W. S leper B S Poperinge S. C Meenen -S K Vlamertinge S K Roeselare S K Staden W. S Passchendale Vrij S C. Bizet S K. Reningelst Klasseering II Provinciaal Stade Kortrijk 16 15 0 i 74 17 31 W. S Houthulst 15 9 4 2 60 25 20 R. C Harelbeke 15 8 5 2 37 23 18 C. S. Yper 14 8 5 1 37 31 17 Wevelgem Sp. 16 8 7 1 42 33 17 F. C. Izegem 18 7 9 2 42 52 16 Waregem Sp. 17 7 9 1 43 63 15 F. C. Comines 16 6 8 2 40 35 14 Deerlijk Sp. 18 6 10 2 33 51 14 F. C. Torhout 14 4 8 2 24 42 10 R. S. Waregem 16 1 13 2 23 77 4 Klasseering IIf Gewestelijk B S. K. Vlamertinge 20 15 4 1 116 35 31 W. S leper 20 13 4 3 70 39 29 S. C. Bizet 20 12 6 2 69 59 26 B. S. Poperinge 20 1 1 6 3 95 49 25 S. C Meenen 20 10 8 2 54 45 22 S. K Roeselare 19 8 8 3 55 55 19 C. S. Yper 19 8 10 I 39 53 17 F. C. Roeselare 18 7 9 2 33 78 16 W S. Passchendale 16 7 8 1 39 44 15 S. K. Reningelst 18 5 11 2 40 59 12 F. C. Comines 20 4 16 0 34 95 8 S. K. Staden 13 2 9 2 20 47 6 s. B. S. Poperinge 4 - C. S. Yper B 3 De A mannen moesten verleden Zondag afzien van hun reis naar Stade Kortrijk. Een viertal spelers waren immers verplicht, op het laatste nippertje, bekt te verklaren en er werd besloten van niet af te reizen. Aldus kregen we geen occasie om onze rood-witten bij Blondecl enCie aan het werk te zien. Het is echter meer dan waarschijnlijk dat deze veelbelovende ontmoeting op een lateren datum haar afwikkeling zal krijgeD. Aangezien de A dus niet optrad en de B een paar spekrs miste, togen een drietal elementen van het eerste elftal, samen met Decheiveren zijn collega's, naar B. S. Poperinge. Zoo kwam op het Olympiaveld. tegen de verwachtingen in. toch nog een degelijke C. S. Y.- ploeg in lijn. Het geluk wasechter niet van de partij en reeds na 10 minuten spel moest Alb. Woets. die gekwetst werd. voor goed het veld verlaten. Dit incident drukte zijn cachet op het verder verloop van den wedstrijd en de loca len. die al te pootig evolueerden, wisten uiteindelijk een gevleide 4-3 zege in de wacht te sleepen. Cercle verdiende alleszins één puntje. De match. Aanvankelijk verliep het spel verdeeld, maar na een zestal minuten kwamen de bezoekers onder doom en een back der Blues nette, in bet nauw gebracht, met de hand het eerste doelpunt voor C. S. Y. Scheids rechter Huilak kende dit goal nochtans niet toe en in de plaats ervan mocht Decheiver een strafschop geven. Gelukkig had deze flater van den arbiter geen erge gevolgen, want Freddy zette de penalty toch om (0-1). Ofschoon Woets weinige oogenblikken daarna uitviel.brachten de rood-witte.n rond het halfuur, door toedoen van Dehaeck A., de score op 0-2. De gastheeren gingen daar mede echter niet akkoord en Bonduwelle en Cie begonnen ruw spel te demon- streeren. Dit werkte remmend op het fungeeren van onze jongens en zoo konden de gesternden. even vóór de pauze, een tegenpunt aanbrengen. Met 1-2 stand voor Cercle werd de rust bereikt In de tweede helft werden de Yperlingen nooit door hun tegenstrevers ge domineerd, doch de B.S.-ers hadden moeder Fortuna langs hun zijde en de cijfers kwamen op 2-2 te staan, terwijl Cherchye, aan de 13e minuut, rood wit wederom voorsprong gaf (2-3). Alhoewel B.S. Poperinge tfog een penalty naast zond. slaagden Orbie en Cie er toch in, om vóór het afluiten. Dewulf nog tweemaal te doen visschen en bij het eindsignaal leidden de Hoplanders. met 4 tegen 3. Zondag toekomende zullen dus 4 Cercle-elftallen op eigen veld optreden en worden de supporters in de gelegenheid gesteld om van 9.30 uur 's morgens reeds voetbal te kunnen aanschouwen. Ja Om 9,30 uur komt de B in het gelid tegen F.C., Roeselare en aangezien het hier gaat om de eerste plaats bij de reserven in tweede Gew. Afd. B, verwachten wc ons aan een rood-witte overwinning. Deze ontmoeting moest reeds op 10-1-43 doorgaan, doch werd dan, wegens weersomstandigheden, verdaagd. Daarna, om 1 uur. binden de jeugd ploegen de voetbalschoenen aan. ten einde een club-derby te betwisten. Eindelijk zullen de A-mannen, na bovenvermelde matchen, in het strijdperk komen en waarschijnlijk dezen voor C.S.Y. welgevulden voetbaldag. met een flinke zege op F. C. Torhout afsluiten R. Terreia Bmggesteenweg Inkomprijs 2 ca I fr. S. K. Roeselare (Res 3 White Star leper 3 Met twee plaatsvervangers trok onze A-ploeg in den vroegen morgen naar ket Motje. Zeggen we van den beginne dat de moraal niet al te hoog stond, wat begrijpelijk was... De wedstrijd had dan ook weinig om het lijf, en ein digde op een voor beide partijen bevredigend resultaat match nul 1 Nochtans heeft scheidsrechter Annicaert er schuld aan dat leper de over winning niet behaalde. Hij kende een klaarblijkend gemaakt doel niet toe, en een verdiende strafschop tegen S. K. werd niet gefloten. De partij ging gelijk op. maar de thuisploeg wist eerst te doelen. Kort daarop weet Tresy gelijk te stellen. Na wat verdeeld spel zal S. K. voor sprong nemen, om terug door onzen midvoor ingeloopen te worden. Rust:2-2. Bij het hernemen zal onze buitenrechts voorsprong nemen. De onzen blij ven in den aanval, maar tevergeefs Van doelen is er geen spraak, of de scheidsrechter ziet het niet Na dit incident spelen onze mannen met weinig f14. -Zelfs zal de verdediging zich laten beet nemen buitenspelstand ziende, dachten zij dat de scheidsrechter zou fluiten maar hij liet doorspelen, ea het werd doel Einde wordt gefloten met 3-3. Beschouwingen. De laatste twee Zondagen brachten ons magere buit Hieruit besluiten dat de onzen buiten forme zijn. is niet volledig juist. Wat onze voorlijn betreft de forme zit er nog steeds. En niettegenstaande beide 'doekspelers moesten vervangen worden, hebben onze vijf goed gepresteerd. De verdediging heeft meer te verduren gehad: 6 doelen op twee kampen I Het IS WH waar dat de twee laatste kampen tegen beste ploegen gespeeld werden maar juist hierom hadden we graag onze mannen zien doorgeven 1 >orwendwl êmt de punten toch niet tellen, mag geen reden zijn om het op 't gemakske te pakken Ook de algemeene klasseering i van belang. En hier wordt onze tweede plaats erg bedreigd. De twee blijvende kampen nml. tegen Komen en Staden moeten zeker lijk gewonnen worden. Mannen van ploeg A u blijft ons het antwoord scbutdig Brielen Sport 5 White Star B 0 Onze B-ploeg kon slechts met 9 man optreden tegen het volledige Brielen. Het verwondert dan ook niemand dat zij met forfaitscoor het onderspit moest delven. Ze heeft zich toch kranig gehouden want iedereen had zich aan meer verwacht. NOTA Indien Brielen hadde toegestemd den kamp te spelen te 4 uur. dan zouden wij volledig opgetreden zijn Maar verschillende onzer spelers zijn "s Zondags door hun plichten van student weerhouden tot na drie uur. Te dezer gelegenheid durft White Star van de tegenstrevers vragen toe te stem mende kampen te spelen op een uur waarop wij onze verbintenissen kunnen volbrengen. White Star Jeugdploeg B. S Poperinge 1-0 Onze jongeren hebben zich met d^ze kleine scoor moeten tevreden stellen. Maar dat is hun eigen schuld de voorlijn wil in 't doel wandelen, in plaats van er in te schieten. Het moet ook gezegd dat Poperinge een beste verdedi ging Opgesteld had. Maar toch. met meer schot (bizonder van onzen midvoor) ware het succes grooter geweest. Zondag 21 Maart. Op eigen terrein speelt onze B-ploeg tegen S. K. Elverdinge. te 3 uur. Wij hopen een volledig elftal te kunnen in lijn brengen, en dan ook een overwinning te mogen behalen. Dat zijn onze B's verschuldigd aan hun supporters. De jeugdploeg speelt te 5 uur te Reningelstopgelet 't Zijn geen katjes om zonder handschoenen aan te pakken. De voorlijn spele niet te persoonlijk, maar passen en doorgeven. En vooraldoelen maken. Ploeg A is vrij, daar het terrein van Komen benomen is door den wedstrijd Knokke - Rac. Gent. Uitslagen der Matchen van Zondag 14 Maart 1943 Reeks C Eindronde Reserve-Reeksen S.K.Vlamertinge-S.C.Bizet 4-2 2e Kampioensch. Jeugdpl. C.S.Yprois A-S.K. Reningelst 2-2 S.K.Vlamertinge-C.S.Yprois B 4-1 W.S.Ieper-B.S.Poperinge 1-0 Bijkomend Kampioenschap Tornooi Beker C. S. Yprois Reeks A W.S.Proven-B.S.Poperinge Reeks B G.S.Voormezeele-R.S.Loker St.Wytschate-Sp.Meesen 03 3-1 1-0 B.S.Kemmcl-V.J.Dikkebusch 1-0 S.K.Nieuwkerke-S.C.Bizet 3-3 Reeks D Brielen Sp.B-W.S.Ieper Reeks E Houthem Sp.-F.C.Zandvoorde Vrienden wedstrijden R.S.Stavele-S.K.Haringe S.C.Zonneb.-S.K.St-Juliaan W.S.Passch.-Pr.Lang. C.S.Lang.-W.S.Ten Brielen 5-0 1-5 3-0 2-1 0-6 9-0 Matchen voor Zondag 21 Maart 1943 Eindronde Reserveploegen S.C.Zonnebeke-S.K. Vlamertinge S.C.Bizet. vrij. 2® Kampioensch. Jeugdpl. B.S.Poperinge-S.K.Vlamert. S.K.Reninaelst-W.S.Ieper C S.Yper B-C.SYper A Beker C. S. Yprois Reeks A B. S.1*o per inge-E. West vleteren F.C.Roesbrugge-W.S.Proven Reeks B R.S.Loker-St.W ytschaete Sp.Meesen-G.S. V oormezeele KLASSEERINGEN Eindronde Reserve-Reeksen S.K. Vlamertinge 1 1 0 0 4 2 2 S.C.Zonnebeke 0 0 0 0 0 0 0 S.C.Bizet 1 0 1 0 2 4 0 Reeks C V.J.Dikkebusch-S.K.Nieuwkerke S.CBizet-B.S. Kemmel Reeks D Pr.Langemarck-Brielen Sp.B W. S. Ieper-S. K.E1 verdinge Reeks E F.C.Zandvoorde-S.K.Zillebeke Houthem Sp. vrij. Vriendenwedstrijden 15 u. Crombeke-Stavele (propag-l 14,30 u. Pr. Langem.-W.S.Houth. B Reeks B 2® Kampioenschap Jeugdpl W.S.Ieper 1 10 0 10 2 S.K. Vlamertinge 1 1 0 0 4 1 2 S.K.Reningelst 1 0 0 1 2 2 1 C.S.Yprois A 1 0 0 1 2 2 1 C.S.Yprois B 10 10 14 0 B.S.Poperinge 10 10 0 10 Bijkomend Kampioenschap Beker C. S. Yprois Reeks A B.S.Poperinge 1 1 0 0 3 0 2 E.Westvleteren 0 0 0 0 0 0 0 F.C.Roesbrugge 0 0 0 0 0 0 0 W.S. Pro ven 1 0 1 0 0 3 0 St.Wytschate G.S. Voormezeele R.S.Loker S.C.Meesen 110 0 10 2 110 0 3 12 10 10 13 0 10 10 0 10 Reeks C B.S.Kemmel 1 10 0 10 2 S.C.Bizet 1 0 0 1 3 3 1 S. K. N ieu wkerke 1 0 0 1 3 3 1 V.J.Dikkebusch 10 10 0 10 Reeks D Brielen Sp. B 1100502 S.K. Elverdinge 0 0 0 0 0 0 0 W.S.Ieper 1 0 1 0 0 5 0 Reeks E F.C.Zantvoorde 1 1 0 0 5 1 2 S.K.Zillebeke 0 0 0 0 0 0 0 Houthem Sp. 10 10 15 0 BERICHTEN AAN DE CLUBS 1. F.C.Roesbrugge neemt de plaats in van E, Watou in het Bijkomende Kampioenschap Beker C.S.Yprois Reeks A. 2. E.Watou zal aan de eindronde Eerste Afdeeling deelnemen. 3. Reeks D de wedstrijd Prior Langemark-Brielen Sp. B wordt uitgesteld. De secretaris. J. Janssen*. De bedrijvigheid van de jonge Athletiekclub werd gedurende de Win terperiode niet stop gezet en, behalve de bestuurlijke aangelegenheden, mag er vermeld worden dat twee athleten onze Iepersche kleuren goed verdedigd hebben, namelijk Hellem en Lessart in het veldloopen. Bijzonderlijk heeft eerstgenoemde zich bijzonder onderscheiden en wel op volgende manier Veldloop Le Soir: leper, plaatselijke schifting, le Hellem Brugge, gewes telijke schifting, 5e Hellem Brussel, finaal. Hellem kon niet starten wegens treinvertraging. Veldloop Het Laatste Nieuws Anderlecht, le oefendag, le Hellem Kortrijk, 2e oefendag. le Hellem, 4e Lessart Antwerpen, finaal. 10e Hellem. 19e Lessart. Gewestelijk kampioenschap Westvlaanderen. Roeselare 4e Hellem. Na deze verheugende Winter-uitslagen. nadert het Zomerseizoen met rasse schreden. De Iepersche Athletiekclub zet de oefeningen in op Dinsdag 23 Maart. De jonge lieden, die zich begeeren in te schrijven, zijn verzocht zich bij den secretaris H. Wenes. Bruggesteenweg. 71. leper, aan te melden. Van nu af reeds staat het vast dat C.S.Yper met zijn geschifte athleten deelneemt aan het vierhoekig tornooi der provincie, zonder te spreken der propagandameeting. die op Sinxen 13 Juni, en het officieele feest dat op 1 Augustus a.s.. zullen doorgaan. Jonge lieden, sluit aan bij de Ypersche athletiek-beweging Werden ten politiebureele aangegeven Gevonden Zaterdag 13 Maart, door M. Carpentier Marcel, Lipden- dreef. een armband uitmuntstukken vervaardigd. Door M. Hombrouckx, Kiekenmarkt, een zwarte netzak. Door M. De Keyser Georges, Rijks wachtkazerne. een bankbriefje. Zondag 14, door M. Provoost Remi. van Zillebeke, een paar lederen handschoenen. Door Me Gryson, Yolande. Zonnebekesteenweg. een voorschoot. Dinsdag 16. door Me Saesen Albert, de Stuersstraat, een bos sleutels. Door M. Corneillie, Hondstraat, een hanger van een bascule. Verloren- Donderdag 11 Maart, door Me Verhack Zoé, Deken De Brouwerstraat, een bruin lederen aktentasch. Vrijdag 12. door M. Bonneel Charles. Poperinghestraat. een melkkaart. Door M. Maes Victor. St Jacobstraat. zijne eenzelvigheidskaart, nog andere papieren en een som van rond de 75 fr. Door M. Raeymac- kers Maurice. Maarschalk Haiglaan. twee rantsoeneeringskaarten. Door Me Goemaere Lucie Zonnebekesteenweg, een kolenbon van Winterhulp. Zaterdag 13. door E. H Pastoor van St-Niklaas parochie te leper, een zwarte vulpen merk Waterman. Door M. Bruyère Jean, Capronstraat. zijne eenzelvigheidskaart. Door M. Dehaene Raoul. Rijselstraat. een we- kelijksch bulletijn der Rijksmiddelbare School van leper. Dinsdag 16. door Me Wackenier Zulma, De Montstraat, de strooken van hare rantsoeneeringskaart. Door M. Tahon Henri, Lange Meerschstraat. een zilveren ring versierd met gouden plaat op den knoop. Door Me De- waze Simonne. van Vlamertinge, een abonnement van den ijzerweg. Woensdag 17. door Me Descamps Godelieve. Bruggesteenweg. hare een zelvigheidskaart Door Me Van Eecke. Boterstraat, een zwarte regen scherm met witte strepen. Door Mej. Van Laetem Jeannette. Statiestraat, een gouden armbanduurwerk. Donderdag 18. door Me Coffyn Eliane. Hoornwerk, hare melkkaart. leper. - Autowielen gestolen. Zaterdag nacht hebben onbekenden een wiel. voorzien van caoutchouc banden, afgedaan van een der wagens van de cirk Libot. die hier tusschen het Nieuwwerk en St Maartenskerk hare tenten opgeslagen had. In den nacht van Dinsdag op Woensdag zijn dieven binnengebro ken in de garage van Daniel Sedeyn. Guido Gezelleplein, en hebben van ieder der twee aldaar staande auto's twee wielen afgedaan en meege nomen. Een onderzoek is aan den gang. Zonnebeke. - Aangeslagen. Zekere Dub. Basiel. uit Isegem, zijnde per autocamion, werd alhier ter hoogte De Broodseindedoor de rijkswacht tot stilstand gebracht. Het voertuig, alsmede 1650 kgr. tarwe en 1000 kgr. boonen werden aangeslagen wegens onwettig vervoer. Bo vendien werden de waren tegen woekerprijzen aangekocht bij een land bouwer uit Zillebeke. De plichtigen werden aangehouden. Vergissing. - Per vergissing werd des avonds, ter herberg St Jozef, de mantel (Bordeaux kleur en voorzien van pelskraag), toebehoorende aan Jufvrouw Blanche Nuitten. Rijselboschstraat. 5, meegenomen. De persoon die de misgreep vaststelt gelieve het kleed terug te bezorgen. Loterij Winterhulp- - Loten zijn te bekomen bij het schoolhoofd H.V.. Beselarestraat. 3. Langemark. - Diefstal. Des nachts werd een jonge geit gestolen uit den stal van Remi Descharaps. wonende Brugsche Steenweg. De daders lieten geen spoor na. Geluwe. - Brand. In de vlasfabriek van M. Demyttenaerc ont stond des namiddags brand. Personeel en pompiers konden ras den brand blusschen. Een hoeveelheid vlas ging verloren en een zwingelmachine werd buiten gebruik gesteld. DE VREDE NADERT en ook het hernemen van han del en nijverheid. Specialiseert u allen ter Autoschool Couvreur beroemd sedert 25 jaren, te IEPER, Groote Markt, (In de Trompet), in 15 Zondagen, telkens om 9 1/2 u Bijzonder programma. Verbazende uit slag. Gering schoolgeld. Noteer het adres De Heer Van Acker, adj.-politiecommissaris te leper, slachtoffer van een laffen moordaanslag te Antwerpen De Heer Pieter Van Acker, vroeger politieagent te Antwerpen en die hier sedert October 11. tot adjunct-politiecommissaris van leper benoemd werd. is Zondag laatst het slachtoffer geworden van een laffen moordaanslag. De Heer Van Acker had den laatsten tijd de leergangen der politieschool te Tervuren gevolgd en moest er nu verleden Maandag een examen afleggen. Met dit doel was hij den Zondag naar Antwerpen gereisd om er bij zijn schoonmoeder in de Emile Lemineurstraat te gaan vernachten. Gekomen aan het kruispunt der Eugène Meeus- en Eigen Heerdstraten. district Merksem. werd hij laffelijk langs achter neergeschoten door twee onbekende kerels die vier kogels op hem afvuurden. De ongelukkige werd in den rug getroffen en bleef op slag dood. Het parket stapte ter plaats af. De Heer Van Acker, die het nieuw uniform van politieofficier droeg, was slechts 27 jaar oud en woonde hier thans te leper in de J. Capronstraat. Deze aanslag heeft, alhoewel de heer Van Acker nog niet al te lang te leper ver bleef. hier zoowel als te Antwerpen zelf groote ontroering verwekt. Verleden Vrijdag, rond 5 u. 30. kwam Mejuffer Dau- chy Augusta. 43 jaar oud, wonende bij haar schoon broeder, pasteibakker Lobelle, in de Boterstraat. per rijwiel van de statie gereden, toen ze pas eenige meters verder, vlak vóór het statiegebouw, door de manoeu- vreerende locomotief van een stoomtram, komende uit de richting van den Dickebuschsteenweg. verrast en gevat werd De ongelukkige werd ten gronde gesmakt en een eind ver meegesleurd, om ten slotte volledig onder het zware gevaarte te verdwijnen vooraleer men erin slaagde het tot staan te brengen. Dadelijk werd alles in het werk gestéld om het slachtoffer ter hulp te komen, doch spoedig bleken alle pogingen vruchteloos De ongelukkige was zoo ver onder de laag tegen den grond komende locomotief bekneld dat men, ver van haan te kunnen bevrijden, haar slechts met de meeste moeite kon zien liggen. En toen men zich kon overtuigen dat de dood reeds haar werk verricht had, zag men zich verplicht de locomotief een eind achteruit te doen rij den om het slachtoffer, dat afgrijselijk verminkt was. van eronder te kunnen uithalen, iets wat nog een heelen tijd in beslag nam. daar men eerlst nog een kamt der locomotief bij middel van een dommekracht een weinig moest optillen. Het rijwiel van het slachtoffer was met ganseh ver wrongen wielen vóór de locomotief blijven liggen, ter wijl op de plaats der aanrijding zelf, een vijftiental meter verder, de afgerukte pedaal van het rijwiel lag Ook een handschoen van de verongelukte lag nog een twaalftal meter van daar op den grond, terwijl haar bril nevens het lijk onder de tram zichtbaar was Rijkswacht en politie deden het onderzoek ter plaats in aanwezigheid van de Heeren Christiaens. procureur des Konings, en Devos, onderzoeksrechter, terwijl de groote menigte nieuwsgierigen op afstand gehouden werd Het stoffelijk overschot van het slachtoffer, dat bin nen kort in het huwelijk zou treden met een statiebe ambte, werd door de zorgen der politie naar het dooden- huis van het O. L. Vrouwhospitaal gevoerd. De begrafenisplechtigheid van Jufvx. Dauchy, die van zeer velen gekend was daar zij het was die steeds in de pastelbakkerij Lobelle bestelde en vroeger zelfs hier op de wekelijksche markt krenten- en boterkoeken ver kocht, had Woensdag morgen, te 10 u., plaats in Sint- Maa rtenskathedraal onder een overgrooten toeloop van volk. Mocht deze algemeene deelneming een troost zijn voor de moeder en de familie der afgestorvene, in de zware beproeving die hen komt te treffen Door de Vrouwenwerken, afdeeling Moederdienst. wordt een reeks kursussen belegd over de volgende onderwerpen 1 Opvoedkundige vragen. De invloed van de moeder is overwegend voor de karakter vorming van het kind. De ver houding van het kind tot zijn ouders is een levenspro bleem, dat in deze reeks lessen wordt ingestudeerd en praktisch opgelost. Een onderdeel van dezen kursus bestaat in het aanleeren van knutselwerk voor kinder speelgoed. 2. Naaien en knippen. Hier zal niet alleen het her stellen van linnen en het vervaardigen van nette, een voudige kleedjes aangeleerd werden, maar er zullen ook praktische wenken gegeven worden om uit moe ders afgedragen japon of uit vaders broek iets nieuws te tooveren voor kleine zus of haar broertje. 3. Kookkunst, die bewijzen zal, dat men ook in de huidige omstandigheden een voedzaam en smakelijk menu kan samenstellen. 4. Huishoudelijke verpleging, behelzend a) eerste hulp bij ziekte en ongeval b) gezondheidsleer c) rui- gelingenverpleging. 5. Binnenhuiskunst. Hier zullen onze vrouwen lee- ren hun interieur, hoe eenvoudig het ook weze en hoe gering de middelen, waarover zij beschikken, ook rijt», aangenaam en gezellig in te richten. De ku-sussen loopen over 12 avonden, die elk 2 tot 3 uren duren. Na afloop ervan bekomen de deelneemsters een diploma, dat tevens voor hen een aangename herin nering aan deze lesuren blijven zal. De kursus voor Zuigelingenverzorging vangt te leper aan op Dinsdag 16 Maart, te 19 uur, in 't Belfort, Rijs selstraat, 9. Inschrijvingen worden nog aanvaard alsook worden alle nadere Inlichtingen verstrekt op het sekre- tariaat Deken Delaerestraat. 3. (Medegedeeld)-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1943 | | pagina 2