F C PICANOL - DIKSMUDESTRAAT VOETBALKRONIEK Bij C. S. Yper Bij White Star leper Kampioenschap Beginnende Clubs Westland leper Kunsttentoonstelling ALLERHANDE NIEUWS Gevonden en Verloren Voorwerpen DEVLAG - HOEKJE HET YPERSCHE 9-4-1943 ZONDAG 11 APRIL 1943, te 15,30 uur VOETBALMATCH tusschen ile ploegen van teu voordeele van de Iepersche Krijgsgevangenen Terrein WHITE STAR IEPER, HruggesteenWeg. Ingang 3 fr. Verscheidene cracks met naam en laam maken deel uit' van beide ploegen. Het zal dus een titanischen strijd worden om het meesterschap en om den prachtbeker geschonken door de IEPERSCHE CENTRALE BROUWERIJ. WHITE STAR IEPER weze bij deze gelegenheid bedankt om de bereidwilligheid, waarmede het zijn terrein ten dienste stelde voor deze liefdadigheidsmatch. o ZONDAG 11 APRIL 1943 op het Ypersch Stadium. Augustinenstraat om 13 uur C- S. Yper A - Jeugdploeg - W. S. leper om 16,30 uur C. S. Yper B - Jeugdploeg - B. S. Poperinge lagaigsprijs 2 fr. Tribune I fr. opleg. Uitslagen der Matchen van Zondag 4 April II' Provinciaal C.S.Y per-Wevelgem Sp. R.C.Harelbeke-Waregem Sp. IIe Gewestelijk B. S.C.Bizet-F.C.Roeselare 11-0 S.K.Roeselare-B.S.Poperioge afg. C-S.Yper-Staden ff 5 0 5-2 »*9- F.C.Izegem-F.C.Koraen 12-1 Si.Kortrijk-P.C.Torhout 3-0 R.S.Waregem-CS. Brugge 1-1 Vrij F-C-Brugge. Deerlijk Sp. en W.S.Houthulst Matchen voor Zondag 11 April 1943 II' PROVINCIAAL W S Houthulst C. S. Yper Annicaert 1 F C. Torhout R C. HarelbekeEveracrt C S. Brugge F. C. Izegem Deerlijk Sp R S Waregem Blauwe F. C. Brugge Stade Kortrijk Holvoet Vrij F C Comlnes Wevelgem Sp Waregem" Sp II' GEWESTELIJK B F C Comioes W. S. leper S. K. Reningelst F. C. Roeselare Klasseering II Provinciaal Stade Kortrijk 18 17 0 1 86 17 35 C. S. Yper 17 II 5 I 48 35 23 W. S Houthulst 16 10 4 2 66 25 22 R. C. Harelbeke 16 8 6 2 37 25 18 Wevelgem Sp. 18 8 8 2 47 41 18 F. C. Izegem 20 8 !0 2 54 59 18 Deerlijk Sp. 19 7 10 2 35 51 16 Waregem Sp. 18 7 10 1 43 72 15 F. C. Comines 19 6 11 2 43 53 14 F. C. Torhout 16 4 10 2 25 47 10 R S. Waregem 18 2 13 3 28 81 7 Klasseering II' Gewestelijk B S. K. Vlamertinge 21 16 4 I 119 36 33 W. S leper 21 14 4 3 75 39 31 S. C. Bizet 21 13 6 2 80 59 28 B. S. Poperinge 21 12 6 3 97 50 27 S. C Meenen 21 10 9 2 55 47 22 S. K Roeselare 20 8 9 3 56 58 19 C. S. Yper 22 9 12 1 45 61 19 F. C. Roeselare 20 8 10 2 36 90 18 W S. Passchendale 17 8 8 1 44 44 17 S. K. Reningelst 18 5 11 2 40 59 12 F. C. Comines 20 4 16 0 34 95 8 S. K. Staden 15 2 11 2 20 57 6 C. S. Yper 5 Wevelgem Sp 2 Talrijk waren de sportliefhebbers die verleden Zondag het gunstige weder te baat namen, om het treffen, op het Augustinusveld. tusschen onze Cercle- •annen en Ameye Cie bij te wonen. Vermelden we maar aanstonds, dat deze ontmoeting tot een ware propaganda-match uitgroeide en dat de aan wezigen zeer voldaan huiswaarts togen. Er werd in gezwind tempo aange vangen en de groote hitte scheen weinig invloed uit te oefenen op het fun- geeren der samenstellingen. Afwisselend wisten M. Dumalin en Depaepe J. de doelwachters op de proef te stellen en dit gaf aanleiding tót boeienden strijd. De gevaarlijke voorlijn der bezoekers vond het eerst den weg der tou wen. doch M. Dumalin bracht de score wederom in evenwicht (1-1). Of schoon beide elftallen verwoed aanvielen en de verdedigingen heel wat ge vaarlijke standjes op te klaren kregen, werd er gedurende de eerste helft niet meer gedoeld. Ruststand 1-1. Na de deugddoende verfrissching was de snelheid eenigszins geslonken en bleek het dat Depaepe en Cie alles in de weegschaal hadden geworpen binst het eerste halfuur. C. S. Y. leidde na de hervatting den dans en lukte, tusschen de 10e 15e minuut, drie doelpunten, dit door bemiddeling van Woets A. en Dumalin M. (2). Dewulf misrekende zich verder nog op een effect bal van rechtsbuiten Delrue en de Wevelgem- naren slaagden er aldus in om hun achterstand op 4-2 te brengen. M. Duma lin stelde zich echter niet tevreden met zijn hat-trick en nette nog een vijfde goal. De match was gespeeld en de Yperlingen. die een van hun mooiste thuiswedstrijden betwistten, boekten uiteindelijk de overwinning met 5-2 cijfers De heer Grimonprez had de leiding over volgende ploegen WEVELGEM SP. Boutte G. D'Haene M. Vervalle M. Bekaert L. Ameye U. Balducq J. Der.ycke A. Depaepe J Ameye F. Langedock R. Delrue M. C S. YPER Cherchye E. Deplancke A. Dumalin C. Godderis A. Lesage A. Woets A. Dumalin M. Gauquie M. Versaevel V. Doolaeghe C. Dewulf R BESCHOUWING. Wevelgem heeft dus. zooals voorzien, de remon te der rood-witten niet kunnen stuiten. De localen konden nochtans weder om niet met de gewenschte ploeg optreden, want nu dat Woets van de partij was. ontbrak A. Boudry en kreeg Dewulf opnieuw zijn kans tusschen de doelpalen, terwijl de veelzijdige C. Dumalin naar de kanthalfplaats verhuis de. De ploeg evolueerde, onder haar nieuwe gedaante, uitstekend en het sterk presteeren der halflijn. gevormd door Lesage. Gauquie en Dumalin C.. lag aan de basis van dit nieuwe succes. Ook de defensie speelde sekuur en Dewulf. die wellicht met een tikje meer routine het tweede doel der gasten had kunnen verhinderen, bewees vorderingen te hebben gemaakt. Bij de aanvallers waren de beide binnenspelers best op dreef. Rechtsbuiten Woets deed een bevredigend beroptreden en kapitein Cherchye verrichtte op den linkervleugel keurig werk. Ten slotte nog een woordje over M. Dumalin die wel een paar keeren bovenschoot. doch toch nog middel vond om viermaal raak te treffep. Mau rice zal denkelijk hierdoor zijn zelfvertrouwen teruggewonnen hebben, waar door het aanvalskwintet aan opportunisme zal bijwinnen. De bezoekers, die gedurende de laatste 20 minuten der eerste helft de krachten moesten missen van Derycke. stelden een te duchten ploegje in lijn en animators als Vervalle. Ameye U. en F.. Depaepe e. a. zijn in staat om menige ploeg uit lie Prov. in 't zand te doen bijten. Uit het hierbovenstaande mogen we besluiten.dat Cercle. vorigen speeldag, machtig evolueerde en verdiend won. Iets mag nochtans niet uit het oog wor den verloren I Ook de buitenspelers maken deel uit van de ploeg en moeten aan het werk worden gesteld, wil men doelen fabricee- ren. Zondag toekomende worden de voetbalschoenen aangebonden b* W. Sp. Houthulst. Onder regelmatige omstandigheden kunnen Gauquie M. en zijn makkers het pleit halen, doch hopen we eerst en vooral, dat het treffen bij Uleyn R.. Rollet M., Vansteenkiste en Cie geen voortzet ting wordt van de match der heenronde, dié geschorst werd toen C. S. Y. leidde met 5-1. We wenscben de Cerclejongena veel succes en... een sportieven strijd. S. K JEUGDPLOEGBN Vlamertinge 3 C. S. Yper A I niet slechts een gelijk spel. maar zeker de overwinning voor het grijpen lag. Aan de rust was de stand 2-1 in 't voordeel van S.K. en het einde werd ge floten op een 3-1 zege der bezochten. Het Cercledoel werd gemaakt op mooi inzenden van Vermeersch. Bij Cercle verdienen Hollebeke. Andrics en Ferrest gelukgewenscht om hun beloftevol optreden. Ziedaar drie spelers die vooruit gaan en die. mits zij voorts ernstig trainen en het voetballen serieus opnemen, eene schoone toekomst vóór zich hebben. Ook Vermeersch verbetert met den dag en betuigt dat hij een goede hoekspeler kan worden. Voor Zondag staat de wedstrijd C.S.Yper A - W.S.leper op den kalender, en wel om 13 uur, op het veld van de Augustijnenstraat. Laten wij verhopen dat te dezer gelegenheid, de spelers die te Vlamertinge in gebreke bleven, hun uiterste best zullen doen. om de slechte prestatie goed te maken. Wij zijn verzekerd dat. mits alle persoonlijk spel van kant wordt gelaten, de uitslag bevredigend zal zijn. 't Is dat ook wat wij dc Cerclejongens wenschen. W. S. leper 7 - C. S. Yper B 0 De verplaatsing der B-jongens naar W.S.Ieper was niet gelukkig en het werd een zware nederlaag. Tot aan de rust ging het betrekkelijk goed. ten minste in de verdediging en bij de koffie was de stand 1-0. Na de rust echter stapelden de W.S.-mannetjes de doelen op. terwijl Soutaer geen gebruik kon maken van een strafschop, zoodat ten slotte de eindscoor 7-0 bereikte. Deplancke mag op een beste keeping terugzien, terwijl de achterspelers vol deden. al bleven zij ver onder hun prestatie van Reningelst. Gruwez zwoegde flink in de eerste helft, maar voelde daarna zienbaar dc weerbots. Tot de leden der B-ploeg zeggen wijMet moed voortdoen jongens, eens keert het tij en dan zult ge dubbel tevreden mogen zijn. Zondag gaat de laatste wedstrijd der heenronde door en B. S. Poperinge komt op bezoek, om 4 1/2 op het Cercleveld. Als de verdediging in forme steekt, gelooven wij wel dat een gelija spel mogelijk is. Aan de B-p!oeg zulks te bewijzen Wervik - W. S. leper 5-2 Onze mannen van de eerste ploeg reisden met drie reserven naar Wervik. Wij zeggen dit niet om hun nederlaag te verontschuldigen, alhoewel dit toch een verzwakking was. Maar anderzijds dient er bijgevoegd, dat onze mannen zonder veel brio speelden. In de eerste helft kon Wervik tweemaal doelen, zonder dat de onzen een tegenpunt gelukten. Hier moet er bijgevoegd dat de kans niet aan onze zijde was vermits tot driemaal toe het Werviksche doel. onbegrijpelijk, on geschonden bleef. In de tweede helft pakten de onzen de zaak wat ernstiger op. en spoedig werd gelijkgesteldDan ontketende Wervik opnieuw een offensief van belang, opgemonterd door hun talrijke supporters, en op een paar flaters der onzen werd het dadelijk 5-2. Van dergelijke matchen zegt men 't ware beter dat ze niet gespeeld wer den In elk geval, onze mannen hebben hun naam van kampioen geen eer aangedaan W. S. leper B - Brielen Sport 7-0 De reserven hebben sportief weerwraak genomen van de smadelijke neder laag in de heenronde opgeloopen. De bezoekers werden zoo maar eventjes met 7-0 ingemaakt Maar ja. «Bakkertje» speelde mee Aan de rust was de stand 0-0. wat wel bewijst dat het geen kat en muis was. Proficiat, mannen, dat is gewrocht. Zondag wacht S.K.Elverdinge U op W. S. leper - Jeugdploeg - C. S. Yprois B 7 - 0 Eindelijk heeft onze jeugdploeg de goede carburatie gevonden. Daartoe was de atmosfeer van 'n derby vandoen Tot aan de rust hielden de bezoe kers goed stand slechts 1-0 voor White Star. Toen begon het offensief, en het is nog niet uitgemaakt of het de verdediging was der bezoekers die de kluts kwijt raakte, ofwel indien onze voorlijn zoodanig goed werk leverde. Wat er ook van zij de einduitslag werd 7-0 voor White Star. Goeden moed. jongens, dit kampioenschap krijgt misschien nog een aardig verloop Opge let Niet te veel zelfvertrouwen ZONDAG 11 APRIL. De A-ploeg reist naar Komen om er de laatste kamp van het kampioenschap te spelen. Ze verdedigen of verliezen er hun tweede plaats in de algemeene klasseering. Indien het ernstig aangepakt wordt is er kans. Anders niet I Afreis te 2 uur. Ploeg B fietst naar Elverdinge. dat zoo onsportief was. geen uurwijziging aan te nemen. Zoodat weeral 'n paar spelers belet geven. Elverdinge denkt misschien aldus kampioen te worden in zijn reeks Maar eerst zien. zei de blindeMannen van ploeg B speelt nu Zondag a. s. eens uw hoofdmatch en klopt de S.K.-mannen op eigen terrein, en zonder eerstelingen De heenmatch op ons terrein wonnen we met 6-1. maar voor de groene tafel viel de uitslag 0-5 voor Elverdinge. gezien de afwezigen door eerstelin gen vervangen werden Aftrap te 15 uur. De jeugdploeg bekampt Zondag de sterke opstelling van C. S. Yper A. te 13 uur. op het terrein van C.S.Yper. Augustijnenstraat. Het zal er spannen 1 Het is een eenige kans. voor de beide ploegen, om hun klasseering in de reeks te verbeteren. Jongeren, goed heil Al onze spelers zijn in de mogelijkheid den jeugdkamp bij te wonen zij worden dringend aangemaand hun jongere broers te komen aanmoedigen. Uitslagen der Matchen van Zondag 4 April 1943 Eindronde Reserveploegen Reeks C De Rood-Witten hebben bij SICV. gansch de match door gedomineerd, iaar door bet falen van midden-voor en rechtsbinnen, die beiden uitsluitend speelden, weed de wedstrijd afgeteekend verloren, als wanneer. S.C. Bizet-S.K. Vlamertinge 0-1 V.J.Dikkebusch-B.S.Kemmel 1-1 S.C.Zonnebeke, vrij. S.C.Bizet-S.K.Nieuwkerke 2-0 2e Kampioensch. Jeugdpl. Reeks D W.S.Ieper-C.S.Yper B 7-0 W.S.Ieper-Brielen Sp.B 7-0 S.K.Vlamertinge-C.S.Yper A 3-1 Reeks E F.C.Zandvoorde-Houthem Sp. 2-1 S.K.Zillebeke vrij. Vriendenwedstrijd F.C.Moorslede-S.C.Zonneb. B 1-0 B.S.Poperinge-S.K.Reningelst 2-2 Beker C. S. Yprois Reeks A B.S.Poperinge-W.S.Proven 1-3 F.C.Roesbrugge-E.Westvleteren 7-1 Reeks B R.S.Loker-G.S.Voormezeele n.g. Sp.Meesen-St.Wytschaete 3-1 Matchen voor Zondag 11 April 1943 Eindronde Reserveploegen Reeks C S.K.Vlamertinge-S.C.Zonnebeke S.K.Nieuwkerke-V.J.Dikkebusch S.C.Bizet. vrij. B.S.Kemnel-S.C.Bizet 2e Kampioensch. jeugdpl. Reeks D ctK B-as'p^e S.K.E,verdoe-W.S.Ieper S.K.Reningelst-S.K. Vlamertinge Reeks E Bijkomend Kampioenschap S.K.ZiUebeke-F.C.Zandvoorde Tornooi Beker C. S. Yprois Houthem Sp vrij. Reeks A Ie Aid. B:Brielen Sp.B- Pr.Laagem. E.Westvleteren-B.S.Poperinge (van W43 herspelen.) W.s.Proven-F.C. Roes brugge Vriendenwedstrijden Reeks 3 R.S.Stavele-Krombeke St.Wytschate-R.S.Loker S.C.Meesen-W.S.Ten Brielen B. G.S. V oormezeele-Sp. Meesen Bericht. Ten titel van inlichting zal de eindronde van de Eerste Afdee- ling A en B naar alle waarschijnlijkheid op 25/4/43 aanvangen. KLASSEERINGEN Eindronde Reserve-Reeksen Reeks B S.K.Vlamertinge 3 3 0 0 8 3 6 G.S.Voormezeele 3 3 0 0 10 4 6 S.C.Zonnebeke 2 110 3 4 2 S.C.Meesen 4 2 2 0 9 6 4 S.C.Bizet 3 0 3 0 3 7 0 St.Wytschate 4 12 1 5 7 3 2° Kampioenschap Jengdpl R.s.Loker 3021 291 S.K.Reningelst 4 2 0 2 8 5 6 ReekS C S.K. Vlamertinge 4 3 1 0 11 6 6 S.C.Bizet 4 3 0 1 16 4 7 C.S.Yprois A 4 2 1 1 17 5 5 B.S.Kemmel 4 2 1 1 6 6 5 W.S.Ieper 4 2 2 0 11 6 4 S.K.Nleuwkerke 3 0 2 1 3 8 1 B.S.Poperinge 4 1 2 1 4 7 3 V.J.Dikkebusch 3 0 2 1 1 8 1 C.S.Yprois B 4 0 4 0 l 23 0 Reeks D Bijkomend Kampioenschap S.K.Eiverdinge 2200 8 24 D r. e t/ Britlen SP B 3 1 2 0 7 10 2 Beker C. S. Yprois w.s.4eper 3120 7 10 2 ReekS A Pr.Langcmark 0 0 0 0 0 0 0 W.S.Proven 4 3 1 0 11 5 6 Reeks E F.C.Roesbrugge 321015 84 F.C.Zantvoorde 3 3 0 0 12 2 6 B^.Poperinge 3 1 2 0 5 11 2 S.K.Zilkbeke 2 0 1 1 3 8 1 E.Westvleteren 2 0 2 0 2 9 0 Houthem Sp. 3 0 2 1 5 10 1 In de raadszaal van het stadhuis te leper exposeeren Adhemar Vandroemme en Gerard Vermeersch hun laatste schilderwerken. De tentoonstelling wordt geopend op Zondag 11 Anril, te 11 uur, en blijft open iedere dag '.ot en met Zondag 18 April lepnr - Rijwieldiefstal - De schoolleeraar Noyen Leopold, wonende Plumerlaan. bezocht Dinsdag avond, rond 7 u. 30. het moederhuis en plaatste er zijn rijwiel op den koer. doch enkele minuten later, bij zijn heengaan, stelde hij vast dat een ander reeds met zijn velo verdwenen was. Klacht werd inge diend. Stootkar teruggevonden - De genaamde Vanthorre Jozef, van Wyt- schaete. was Woensdag naar leper gekomen toen hij tegen den avond in de Stuersstraat een stootkar zag die hij dadelijk als de zijne herkende en dewelke hem gedurende de Meidagen van 1940 gestolen was geworden. De persoon, die de kar thans in zijn bezit had. verklaarde het voertuig gekocht te hebben aan een landbouwster uit Zillebeke. bii wie de kar door vreemde en onbekende vluchtelingen achtergelaten werd. Een onderzoek werd ingesteld. Verkeersongeval - Woensdag namiddag werd de 13 jarige Coomans Mare. wonende St Jacobstraat. op den hoek der Beluikstraat en de Stuers straat omvergereden door een auto die genoemde Beluikstraat wilde inrij den. De jongen werd met een gebroken rechter bil opgenomen en eerst bij den daar rechtover wonenden pastoor van St Niklaasparochie binnengedragen, vanwaar hij voor verdere verpleging naar het O. L. Vrouwhospitaal overge bracht werd. Brielen - Ongeval - De landbouwwerkman Vanoost Jules. 50 jaar oud. van Brielen. in dienst bij landbouwer Verbiese. ging Woensdag namid dag dooreen ijzeren afsluitingsbarrier toen deze plots, door een geweldigen rukwind van hare hengsels afgesnakt. loodzwaar afviel en den ongelukkigen werkman in de lenden trof. Het slachtoffer werd in allerhaast naar het O. L. Vrouwhospitaal van leper vervoerd, waar men bestatigde dat hij het bekken gebroken had. Woesten - Tuinbouw - Toekomenden Zondag houdt onze gilde haar maandelijksche vergadering om 7 u. bij Jan Bulens. Als naar gewoonte een belangrijke dagorde is aan de beurt. Verslag der laatste bijeenkomst. Een be langrijke voordracht. Velerlei mededeelingen en een tombola. Alle leden ztil- len er aan houden op deze vergadering tegenwoordig te zijn. Het tijdstip van planten en zaaien is aangebroken en de ondervinding is daar om te bewijzen dat de leden die onze vergaderingen regelmatig bijwonen en de lessen die er gegeven worden op hun kweek toepassen de meeste en schoonste vruchten oogsten. Laat ons dus nogmaals als verleden jaar bij de tentoonstellingen la ten blijken dat onze leden in staat zijn groenten en fruit voort te brengen die met deze van eender welke tuinbouwgilde kunnen vergeleken worden. Diefstal - In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn nogmaals nacht ridders op ronde geweest. Het magazijn van den heer Firmin Noppe had hun belangstelling getrokken. Ze braken er binnen en stalen er drie zakken graan. Een paar kleine zaken werden reeds teruggevonden. De gendarmen van Oost-Vleteren en onze veldwachter stelden een eerste onderzoek in. Daarna heeft de bezettingspolitie de zaak in handen genomen. Het ware te hopen dat ditmaal men er in slagen mocht de hand te leggen op deze nietdeugen. daar deze alleen maar goed zijn om handel te drijven op de zwarte markt en het voedsel te onttrekken aan schamele doch eerlijke medeburgers. Rumbeke - Brand - Bij landbouwer Achiel Sabot. wonende Oekenstraat, brak brand uit in een oude woning. Het vuur breidde zich naar de stallingen uit. niettegenstaande het haastig ingrijpen der pompiers. Beide plaatsen brandden totaal uit. Het vee werd tijdig gered doch pompier Louis Nuilten werd door het kantelen van een muur gewond. Westroozebeke - In beslag genomen - Zekere Antoon D'Hulster. uit Kortemark. bij de 30 kgr. tabak per rijwiel vervoerende, werd door den veldwachter betrapt. Rijwiel en tabak werden aangeslagen. Poperinge - Rijwiel gestolen - Ten nadeele van Verhaeghe Gaston werd in de Watoustraat, op den koer van den haarkapper Larou, een rijwiel ontvreemd dat hij aldaar eenige oogenblikken tevoren geplaatst had. Omvergereden - De kleine Lebbe Lodewijk. wonende Pottestraat. werd op straat door een moto verrast en omvergeworpen. Het kind had een hoofd wonde en nog verscheidene kneuzingen opgeloopen. doch kon. na de noodige zorgen ontvangen te hebben, huiswaarts gebracht worden. De Winterhulp Tooneelspelers doen hun best Steunt ze, in hun werking, en komt zien naar HET MEISJE VAN ZAVENTHEM STAD IEPER Zaal VICTORIA-PALACE, Sint-Jacobstraat. 0p Zondag 18 April 1943 2de Internationale Akkordeon Wedstrijd Ingericht door den Heer Albert De Hollander leeraar voor Akkordeon te leper. De wedstrijd omvat 5 Afdeelingen I. Beginnelingen, onder de 12 jaar 2. Juniors, onder de 18 jaar 3. Lief hebbers, allen ouderdom 4. Beroepspelers 5. Virtuozen. De wedstrijd vangt aan om 9 ure met de Beginnelingen, Juniors en Liefhebbers. Om 14 ure spelen de Beroepspelers en Virtuozen. Algemeene Inkomprijs 5 Frank. Vrije Akkordeonschool te leper Voor het aanleeren van akkordeon. en om dit instrument goed te kunnen bespelen, volgt men de leergangen der Vrije Akkordeonschool te leper. De leergangen zijn toegankelijk voor iedereen, en in het bereik van ieders beurs. Men moet niet in het bezit zijn vaneen akkordeon om de lessen te volgen, daar de school akkordeons ter beschikking heeft der leerlingen. Voor alle nadere inlichtingen zich wenden tot het Muziekhuis Albert De Hollander. Statiestraat. 4 te leper. Werden ten politiebureele aangegeven ^Gevonden Vrijdag 2 April, door Mevr. Daraien Meul-Alleman. Rijsel- straat, een wit angora konijn. Zaterdag 3, door Mej. Rosseel Irêne, Bukkerstraat. een som geld. Zondag 4, door M. De Geest Frangois. Dickebuschstwg, een rozenkrans. ffMaandag 5, door Mej. Norman Georgine, Haiglaan. een lederen mans- handschoen. Door Mme Moyaert, Veemarkt, een verguld ketting je, Bij M. Lapère Ernest, Omloopstraat, is een hond toegekomen. ^Dinsdag 6, door M. Camerlynck Cyriel. van Vlamertinge. een som geld. ^„Woensdag 7, door Mevr. Moyaert, Veemarkt, een damesceintuur. Donderdag 8. door Me Sinnaeve Suzanne. Ligywijk, een verzilverden arm band. Door M. Provoost Emile, Kalfvaart. 3, een aantal interestcoupons van schuldbrieven eener stadsleening. Verloren. Vrijdag 2 April, door Me Mote Octavie, Eigenheerdstraat. een huisdeursleutel. Maandag 5, door Mw We Mortier, Maloulaan een zwarte rechter lederen dameshandschoen. Door Me Luyten Godelieve. Nieuwstraat, een gouden kettingarmbandje versierd met roode steentjes. Door Me Mestdagh Sil vester. Statiestraat, twee bankbriefjes van 100 fr.eneen bewijs van vrijstelling van arbeidsdienst. Door Me Grimmonprez Nathalie, van Zonnebeke. een armbanduurwerk met elastieken band. Woensdag 7, door M. Vandoolaeghe Marguerite, Rijselsteenweg. hare eenzelvigheidskaart. Door M. Leroy Gerard, van Vlamertinge, een grijze regenmantel. Donderdag 8, door Me Merlevede Jeanne, St-Niklaasstraat. hare eeazel- vigheidskaart, legitimatiekaart en tramkaart. Door Me Hoedt Rachel, van Roeselare, een bril. Belooning voor den vinder. Volk aan 't gewaar Zoadag 4 April, te 3 uur. had de werfvergadering p laats voor de Waffen-SS. Als spreker trad Kd. Goossens op, die na een nauwkeurige uiteen zetting van den partijstrijd, verantwoord, een dringenden oproep deed tot de weerbaren toe te treden tot de Waffen-SS of het Legioen. Na hem droeg Leander Platteau gedichten voor. die in staat zijn een afgeleefde jeagd naar de wapens te doen grijpen, vooral wanneer men Platteau als soldaat eigenmondig hoort. Bondig zonder advokaten pathos is zijn voordracht een getuigenis van den levenswil van het jonge hart van Vlaanderen. Na een drievoudig Sieg Heil op onzen Fuehrer en het zingen van de eerste strofen van den VI. Leeuw en het Horst Wessellied. werd deze keurig verzorgde vergadering besloten. )J20 April Geboortedag van den Fuehrer. Eens was Adolf Hitler een onbekende in Duitschland en in Vlaanderen. Thans is hij de meeat be sproken en de bekendste figuur ter wereld. Hóe is hij bekend geworden Hoe komt het dat hij thans de Leider Is van het germaansche Rijk. en besllat over het zijn of niet zijn van Europa Hoe komt het dat deze Leider geen Vin ming, geen Engelschman of Franschman is Gods voorzienigheid heeft het zoo beschikt en waar het scheppende genie zich openbaart, daar staat elke andere macht machteloos en moet zij vijand of bondgenoot, zich richten naar zijne doelstellingen. Wat heeft Adolf Hitler voor zijn volk gedaan, en wat doet hij thans vonr West-Europa en de gansche wereld? Heeft dit onvergelijkelijk talent ook zich zelf gezocht Zijn er ooit menschen onder ons opgestaan met meer Biel- grootheid Zoovele vragen, die gij zult beantwoord krijgen, bij gelegenheid vnu ét Feestrede op den Fuehrer, die gehouden wordt door Kd. Toon Maes. en ter welker gelegenheid L. Platteau gelegenheidsverzen zal voordragen. Er zullea liederen gezongen worden met betrekking tot dezen feestdag. AAN ALLE OUDERS Hebt ge reeds Uw kinderen aangegeven voor het vakantieverlof in het schoone Duitschland Hiervoor is er nog gelegenheid op ons sekretariaat, Deken Delaeregtrnnt. 3. te leper. (Medegedeeld*

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1943 | | pagina 2