VOETBALKRONIEK Bij C. S. Yper Bij White Star leper Gewestelijk Comiteit Westland leper Uitslagen der Matchen van Zondag 12-9-1943 WIELERSPORT ALLERHANDE NIEUWS le Groote Eereprijs DE BEURS 120 km. voor BEROEPSRENNERS De Beroepsrennerskoers van leper Een gelukkig initiatief Tuinbouwonderwijs Roeselare Koninklijke Hofbouwmaatschappij en Werk van den Akker - leper Lichtdempingsdienst HANDBOOGSCHIETINGEN DEVLAG - HOEKJE HET YPERSCHI 17 - 9 - 1943 Uitslagen van Zondag 12 September F C. Poperinge C. S. leper 3 S. K, Renlngelst W. S. leper 3—4 Tieten rtoezinge 3-5 Vlamertlnge Houthulst II—I Prior Langemark Korteinark 15II Matchen ran Zondag 19 September 1943 lie AFD. PROV. (15 U.) W. S. leper Deerlijk Sp. Bryon R C Harelbeke Zwevegem Blauwe W S Houthulst -- S. C. Bizet Annicaert St Mouscron C. S. Yprols Rotfiaën F C. Izegem S. K Vlamertinge Baty S. V Wevelgem F. C. Torhout Depraetere lie GEWEST. REEKS A (15 F. C. Poperinge Kortemark Pinteion Renlngelst B. S. Poperinge Lamoot Prior Langemark Passchendaele Ghyoot E. Wervik C. S. Langemark Geers Brielen Sport E. Boezlnge Denys KADETTEN 10.00 u. Kortrijk Sport A. Stade Mouscron Adam 15.00 u. C. S. Yper S. C. Meenen B. Oreel 10.00 u. S. C. Meenen A. Kortrijk Sp. B. Verbeke F. C. Poperinge 6 C. S. Yper 3 Met de scholieren Ferrest. Soutaer Maes R. en Van Becelaere R. als plaatsvervangers werd er. vorigen Zondag, te Poperinge opgetreden. De lo calen daarentegen brachten een sterker samenstelling in lijn dan tijdens hun match op het Augustinusveld. Geen wonder dus. dat Cercle verloren heeft Toch wel! Laat ons eerst en vooral zeggen, dat onze rood-witten en vooral de mannen van de voorlijn, een match gespeeld hebben zooals we er nog maar zelden een bijwoonden. De aanvallinie met Cherchye als middenvoor heeft in de Hoppestad staaltjes van ware voetbalkunst vertoond en ditmaal ontbrak ook de besluitvaardigheid niet. Maes Roger. Van Becelaere R.. Fontje. De cheiver en Ward je hebben ettelijke malen de kooi van Couttenier onder vuur genomen, doch telkens ontbrak het tikje geluk. Het is dus te wijten aan pure onkans en aan niets anders, dat de C. S. Y.-ers het bij Sansen en Cie niet tot een zege brachten. En onder die omstandigheden is een nederlaag in het ge heel niet vernederend. DE MATCH Pas was er. onder de hoede van gelegenheidsscheids- rechter Populier, opgezet of Orbie had succes en alvorens onze kleppers zich goed rekenschap gaven over de benardheid van hun toestand wezen de bordjes 3-0 voor Poperinge. Ja Reeds na 4 minuten spel en zonder dat A. Godderis. die heroptrad als back. de bal ook maar eventjes had mogen aan raken. hadden de rood-witten een 3-0 stand goed te maken. Toen begon echter het offensief De Poperingenaren werden op hun doel geplakt en liepen verdoold op het keurig passenspei van het kwintet Cherchye. Spoedig zorgde Wardje voor een tegenpunt en hoe Sansen. Orbie. Priem. Butaye. Van Steenkiste. Couttenier e. a., die kost wat kost wilden zegevieren, zich ook inspanden, ze moesten het initiatief in handen der bezoekers laten.'t Was werkelijk een genot om te zien hoe de kleine Maes als linksbuiten te werk ging. Vele titularissen zouden er gerust een lesje mogen aan nemen Daar naast evolueerde Van Becelaere juist alsof hij het sedert jaren gewoon was van met de A-ploeg in 't gelid te staan. Maes en Cherchye netten nog vóór de pauze elk een doelpunt, zoodat aan de rust de cijfers op 3-3 stonden. Na de koffie hanteerde de heer Hollevoet. de officieele scheidsrechter, het fluitje en nam Litière de plaats in van Ferrest. Ook thans boterde het goed. maar moeder Fortuna was de Ieperlingen niet goed gezind en zoo lukten de Poperingenaren er in om opnieuw voorsprong te nemen. Florent immers trapte boven den bal en daar Dewulf uit zijn doel was. rolde het leder kalmpjes over de doellijn. Langs de andere zijde schotte Decheiver naar 't goal en wanneer iedereen reeds dacht, dat het gebakken was. verhinderde Van Becelaere onbewust een 100 t. h. zeker doelpunt. Of dit ook al geluk is I Kozen zwoegde als een paard en terwijl de geel-rooden nu het spel eenigszins m evenwicht brachten, scoorden de gastheeren onverwacht twee doelen (6-3). De vermoeidheid begon haar perten te spelen bij de jeugdige Cerclemannen en er werd niet meer gereageerd met dezelfde wilskracht van vóór de rust De stand veranderde niet meer en Cercle A kende haar eerste nederlaag van het huidige seizoen. BONDIGE BESCHOUWING Zooals hierboven aangehaald, had Cercle zoowel de zege in handen als F. C. P., trouwens Sansen en Cie waren zoo sportief dit zelf te bekennen. Vooral Maes R.. Van Becelare R. en Sou taer hebben ons werkelijk verrast. We wisten dat ze konden voetballen, maar we hadden niet verwacht dat ze reeds zoo flink zouden presteeren met de A- ploeg. Ferrest viel wat uit den toon bij zijn drie collega's. Fontje. Decheiver en vooral Wardje Cherchye waren eveneens op hun best, Kozen heeft onop houdend. gedurende 2x45 m.. gewoekerd met zijn krachten. We zagen hem nooit afgeven noch verzwakken. Godderis bleek natuurlijk nog niet inge speeld. terwijl Mailliard bevredigde en Dewulf het vierde doelpunt voor zijn rekening mag nemen. Zondag a. s. begint de competitie en als inleiding moet C. S. Y. op bezoek bij Stade Moeskroen. In amicale klopten de rood-witten de Stadisten. doch vrienden wedstrijden hebben weinig gemeen met competitiematchen. We ver wachten ons aan een mooie prestatie en... wenschen Cherchye en zijn mak kers het beste... of. met andere woorden, de beide punten. C. S. Yper 6 2 W. S. Passchendale 3 Ook de B-jongens kregen verleden Zondag een nul op het actief. Het ge luk was hier eveneens niet van de partij, want de drie doelpunten voor Passchendale werden genet door bemiddeling van Cerclespelers. Rust werd bereikt met 2 1 score voor de bezoekers. Martyn P. en Devos F. doelden voor C. S. Y. Melden we nog. dat Devos F.. Van Raes L. en Arfeuille P. een goeden indruk nalieten. RECTIFICATIE. In ons verslag over de ontmoeting C, S. Yper F. C. Poperinge meldden we de afwezigheid van scheidsrechter Vandepitte. De heer Vandepitte deelt ons thans mede. dat hij alsdan ter elfder uur aan geduid werd om een match te leiden te Langemark. zoodat zijn ontbreken op het appel te leper onafhankelijk was van zijn eigen wil. Waarvan acte. De kadetten komen Zondag e. k.. in eigen midden, voor de eerste maal in lijn en wel tegen hun lotgenooten van S. C. Meenen B. Zal hun eerste optre den een overwinning voor gevolg hebben 7 ROGIMAR. S. K. ReningeUt 3 - W. S. leper 4 Onze derde opeenvolgende verplaatsing bracht ons een moeilijke, maar welgekomen overwinning op het moedige S. K. Reningelst. Aan de rust durf de niemand voorzien dat de zege slechts zoo nipt zou behaald worden. Inder daad. tot dan toe hadden onze spelers zich in alle lijnen de meerderen getoond, zoodat het scorebord evengoed 1-6 had kunnen wijzen, wanneer het nu 1-4 was. Na de rust had de linksbuiten van S. K. R. te veel vrijspel hij wist hiervan dankbaar gebruik te maken om den achterstel van zijn ploeg te verminderen. Hierdoor opgezweept kwam de thuisploeg voor goed los. en waar sommigen onzer mannen een inzinking ondergingen, daar moest onze verdediging hard doorbijten om een nipte overwinning in de wachtte sleepen. Voeg daarbij 'n scheidsrechter die weinig op de hoogte van zijn taak bleek te zijn. Zondag a. s. beginnen de officieele kampioenschappen. Voor den eersten wedstrijd gaat het tegen het beruchte Deerlijk Sport. Ieder liefhebber is be nieuwd om te zien wat onze manpen zullen presteeren in deze reeks. Wij ont houden ons van alle voorspellingen, omdat niemand weet in hoeverre de clubs over hun spelers zullen beschikken. Wij hopen dat onze halfiijfe weerom zal worden zooals weleer een sterke ruggegraat die wedstrijden doet win nen. Zonder onvoorziene omstandigheden, zal onze ploeg Zondag sterker staan dan tijdens de oefenmatchen. Wij verwachten bovendien van onze spelers dat zij zich met lijf en ziel in den kamp zullen werpen, ten einde hun vele bewonderaars niet te ontgooche len. Van de liefhebbers verwachten wij sterken steun in het aanmoedigen. White Star leper - Deerlijk Sport Deze kamp gaat door ZONDAG 19/9/43. te 14,30 aar, op het terrein van White Star. Bruggesteenweg. Al- gemeene inkomprïjs 5 fr. C.S.Yper B - W.S.Passchcndale 2-3 Tornooi B. D. Hollebeke G S.Voormezeele - St.Wytschate 1-0 S C Bizet - SC Mtucn 2-0 S.KZillebcke - V J.Dtkkebmch 0-2 Tornooi F. C. Roesbrugge B.D.Hoikb.-F.c.Houthem sP. t-i F C. Roabrugge - E Weitvl.t 4-1 W.S Piovtn - E.Watou 9 Matchen voor Zondag 19-9-1943 15 u F C Westout-S.K-R«ning.(Jpl.) 15 u. S.K.Nieuwkerke-S.C.Bizct 1 5 u F C Zandvoorde-B.SGiluvdd 15 u S.C.Mcaen-B S Kemmel 14 wu Houtb. SP.-B.D.Hollebeke Tornooi E. Watou 15 u. V.J.Dikkeb. S.K.Elverdinge 15 u. F.C Roesbr S K. Reningelst B 15 u S K. Zillebeke-E.Beselare 17 u. E.Watou-F.C.Poperinge B Match voor Maandag 20-9-1943 1« y E We»tvle«.-F.C-Roesbrugge Dc Secretaris. J. |ANSSENS. G. VAN HOVE eerste te Koolskamp Te Koolskamp heeft Georges. Zondag j. 1.. een nieuwe overwinning in de wacht gesleept. Gedurende de eerste ronden bleven de 14 opgekomen renners samen, doch bij den zesden doortocht ontsnapten Van Hove. Jonckheere. Laroy. Couvreur. Vanslembrouck en Deblauwe. In den sprint had Georges het dus wederom aan den stok met Laroy. zijn concurrent van tijdens den prijs De Beurs te leper. Laroy zette den sprint van ver in. maar Georges ging er onweerstaanbaar over en won prachtig. Deze laatste alinea geven we ter overweging aan sommige personen die. na de koers te leper, het hunne over de zege van Georges wisten te vertellen. Zalmen thans nog beweren, dat men Van Hove in eigen stad heeft laten winnen 7 Uitslag 1. Georges VAN HOVE (leper) de 100 km. in 3 uur 10 min.; 2. Laroy op 1/2 wiel 3. Jonckheere 4. Couvreur 5. Vanslembrouck. op 30 sec. 6. Deblauwe 7. Van Bellegem 8. Leliaert 9. Clabau 10. Rosseel. Ofschoon onze Tjorre Maandag geplaagd zat met zweren, reed hij te Waregem en bolde er vierde. Voortdurend zag hij zich verplicht op het voor plan te vertoeven en de locale renners schenen erop belust hem uit de wielen te rijden, want om de beurt demarreerden ze en het was telkens Georges die. wilde bij niet verrast worden, de achtervolging mocht inzetten. Tenslotte ontsnapten, terwijl onze crack ingesloten zat in het peloton. Desmet A.. De- praeter. Decroix. Delmotte en Vandekerckhove. Desmet A.. Depraeter en Decroix bleven aan den haaien 't was de Waregemnaar André Desmet die zegeviesde. Georges klopte op zijn één been de hoofdgroep inden sprinten veroverde aldus een eervolle vierde plaats. Ondertusschen moet hij noodgedwongen rusten, daar een zweer hem leelijke perten speelt. Uitslag 1. DESMET André (Waregem) de 100 km. in 2 u. 49; 2. Deprae ter. op 1/4 wiel 3. Décroix 4. Van Hove op 4 m. 30 sec. 5. Deman 6. De smet Albriek 7. Demeyer 8. Delmotte 9. Clabau op 8 min. 10. Prinzie 11. Messiaen 12. Vanbelleghem 13. Vercruysse. Er waren 25 renners aan den start. Zoo naderen we met rassche schreden van de beroepsrennerskoers en we kunnen van nu reeds getuigen, dat het vast en zeker een meevaller zal worden. Zeggen we. dat de noodige stappen werden gedaan om kampioen Ryckaert aan den start te krijgen. Ondertusschen richt men te leper maar beginnelingkoersen in en Zondag a. s. is het te doen op Montmartre ter wijl de week daarop de Boomgaardstraat en de De Haernestraat aan de beurt zijn. Aan allen veel succes! ROGYPRIS. Bij de Beginnelingen Francois COPPENS won Maandag den palm te Poelkapelle. Met tweeën weggeloopen zeven ronden vóór het einde, wist Francois zijn makker gemak kelijk te kloppen in den sprint. Dinsdag, weerom te Poelkapelle. klasseerde hij zich 7e na driemaal plat ge reden te hebben, en rangschikte zich aldus eerste in het klassement van de twee dagen. STAD IEPER leper. - Diefstallen. - Ten nadeele van Legrand Omer. Kern meisteen weg. werden Donderdag laatst verscheidene reesems tabakbladeren gestolen, die in zijn weide te drogen hingen. Vrijdag morgen bestatigde Ververken Jules, wonende Paddevifver- straat. dat onbekenden in zijn hof gedrongen waren en er twee pereboo- men geplunderd hadden. Klacht werd ingediend. Poperinge. - Aanrijding - Het gespan van Catteeuw Maurice, waar op twee kinderen van Pareins André hadden plaats genomen, werd op zeker oogenblik aangereden door de tram Poperinge - Krombeke. De kar werd enkele meters ver meegesleurd, doch gelukkigtijk werd niemand ge kwetst en alles bepaalt zich bij eenige stoffelijke schade. Diefstallen - Bij Vandesteene Camiel. Krombekesteenweg. werden 17 reesems tabakbladeren gestolen. Ten nadeele van de gebroeders Delboo. Woestensteenweg. werden een dertigtal zaadkoppen van porei ontvreemd. Zonnebeka Eariijka vindster - De 12 jarige Louise Cornyn vond een brieventasch bevattende rond de 400 fr. met nog andere papieren. Ze bezorgde het gevondene onmiddellijk terug aan den eigenaar voerman Leon Deleu. wonende alhier. Brand - In den tabakhast van landbouwer Remi Cnudde ontstond brand, waardoor bij de 1200 ranken tabak in de vlammen opgingen. Valokoers - Op Zondag 19 September a. s. groote velokoers voor Juniors V. V/. U. 100 km. op goede baan. 2500 fr. prijzen en 500 fr. premiën en palm. Inschrijving bij Sys Gustaaf. herberg Nooit Gedacht tot 13 uur. Van nu af inschrijvingen inzenden bij Valeer Doolaeghe. Beselaresteenweg. 3. Zon- nebeke. Winterhulpfeest Op Zondag 3 Oktober, om 5 uur. in de Patronage, groot Winterhulpfeest mei medewerking van de H H. G. Noyelle J. Plat- teeuw. uit Passchendale. de grootste kunstenaars der streek in het Hypno tisme. Spiritisme, goochelen, enz. Een prachtig orkest luistert het feest op. Prijzen der plaatsen 10 en 6 fr. Op Zaterdag 2 Oktober, om 2 ure namiddag, vertooning voor de kinderen tegen 1 fr. De geheele opbrengst komt ten bate der plaatselijke schoolsoep. Woesten - Tuinbouw - Verleden Zondag, om 19 ure. hield onze bond zijn algemeene maandelijksche vergadering bij A. Vanlerberghe. De opkomst, gezien de kermis op een paar naburige gemeenten, was zeer bevredigend. De voorzitter opende deze bijeenkomst op het gestelde uur. De secretaris liet zich verontschuldigen, daar hij in een paar andere gilden een voordracht ge ven moest. Het verslag werd goedgekeurd. In een boeiende voordracht sprak de voorzitter over zaaien, planten, bemesten en over de ziektebestrijding der wintergroenten. Een nieuw produkt Voederraaluwe !s door een onzer leden dit jaar geteeld geweest en heeft zeer bevredigende opbrengsten geleverd. Dit spoort velen aan om toekomend jaar ook met deze cultuur aan te pakken. Een paar zeer voorname mededeelingen werden verstrekt. Er werd aange kondigd dat er een algemeene tentoonstelling van groenten en fruit in de Oktobervergadering zal plaats hebben waarna de voorzitter voor dit lang. doch in geenen deele vervelend, onderhoud toegejuicht werd. Veel werd er nogmaals geleerd en dezen die noodgedwongen afwezig waren, vroegen aan vrienden en kennissen inlichtingen over de bijzonderste punten der vergade ring. want ieder lid is verkleefd aan de werking van zijn bond. Op Zaterdug SS September 1943 om 14 uur 12.000 FRANK PRIJZEN en talrijke PREMIEN Beker lepersche Centrale Brouwerij te betwisten door de clubs die minstens 3 renners rangschikken. Verdeeling der prijzen 1500 fr. en palm. 1200.1000,900. 800. 700. 600. 506. 450. 400. 350. 4 x 300. 5 x 200. 6 x 150. 4 x 125 frank. WEGWIJZER X VIER MAAL Meenenstraat. Zonnebekesteenweg. Potyze. St-Jan, Bruggesteenweg. Diksmudestraat. Markt. Rijselstraat. St- Elooi. Wijtschate, Kemmel. Klytte. Dickebuschsteenweg. Statiestraat. Tem pelstraat. Boterstraat. Markt. Meenenstraat. en NOG ÉÉN MAAL Meenenstraat. Potyze. St-J an. Bruggesteenweg. Diksmuidesteenweg. Oude Veurnestraat. Veurnesteenweg. Maloulaan. Sta tiestraat. Tempelstraat. Boterstraat. Markt. Meenenstraat. Aankomst De Beurs VERTREK en AANKOMST De Beurs Meenenstraat. Inschrijvingen te sturen tot 23 September aan den heer Roger DEMEY, Elverdingestraat. 9. leper. Rugnummers vanaf 13 uur in Café Central Groote Markt. 14. waar ook de premiën uitbetaald worden. Micro-Reportage door A. Desplenter. velodroom-bestuurder van Rumbeke Bij het ter pers gaan. vernemen wij. dat de inrichters reeds 24 inschrij vingen boekten voor den wedstrijd van Zaterdag 25 September e.k. En dan nog geen van de minste (Eerst en vooral Marcel RYCKAERT, Kampioen van België 1943 Juniors en Beroepsrenners, die de stellige ver zekering gaf van aan te zetten, en contracteel verbonden is verder Norbert CALLENS, die Dinsdag 14 dezer te Gits het Officieel J3aankam- pioenschap van Vlaanderen veroverde Bertje BERTON van Woumen, tweede in voornoemd Kampioenschap van Vlaanderen de gebroeders Omer en Arthur Mommerency van Kortemark. Valeer Vitse van Pope ringe. Albert Descamps van Haerelbeke. winnaar van de beroepsrenners koers van Passchendaele. Remi Windels, Julien Vlieghe, Albert Matton van Brugge, Felicien Vanden Driessche. Gérard Vroman van Maria- Aalter. enz enz. Met zulke kleppers aan den start, is het sukses van den wedstrijd van meet af verzekerd. Het zal er gaan stuiven, op Zaterdag 25 dezer. Rogisa. DE VAKSCHOOL VOOR DEN KLEINHANDEL IN VOEDINGSWAREN. Aan den wensch van vooruitstrevende en klaarziende handelaars kan van nu af aan voldoening worden ge schonken. De Sektor Handel en Distributie der N.L.V.C. heeft thans ook in West-Vlaanderen, ten bate van de hande laars in voedingswaren, een Vakschool voor de kleinhan delaars in voedingswaren kunnen oprichten. Het lijdt geen twijfel of deze oprichting, welke eener- zijds in deze benarde tijden geweldige krachtinspannin gen vergt, zal anderszijds ten zeerste door de betrokken detaillanten naar waarde worden geschat. Wat wordt er in deze school verhandeld 1" Vakkennis Winkelinrichting aankoop- en ver kooptechniek moderne handelsmethoden publici teit reklame etalageverzorging. 2" Warenkennis Voortbrengst (produktie) der grond stoffen van voedingswaren, hun be- en verwerking, hun verpakking, hun presentatie, hun nut en doel in het verbruikproces, hun bewaarmogelijkheid, hun degelijk heid- en kwaliteiten, hoe vervalschingen kunnen besta- tigd worden, enz... 3 Handelswetenschappen. Boekhouding voor den middenstander handelsbriefwisseling handelsreke- nen ekonomische aardrijkskunde. 4' Talenkennis. Nederlandsch fransch duitsch en engelsch. Aan al de kleinhandelaars in voedingswaren en aan hun kinderen welke reeds in de praktijk staan of daar toe geroepen zijn biedt zich nu de eenige kans om zich voor een nabije toekomst als werkelijke handelaars te ontwikkelen en zich de noodzakelijke kennissen eigen te maken om met gewaarborgd sukses de nolerne han delsmethoden toe te eigenen en toe te passen. Alle inlichtingen worden verstrekt, en alle inschrijvin gen kunnen van nu af gedaan worden aan de volgende adressen Provinciaal sekretarlaat West-Vlaanderen. Meestraat, 19, Brugge. Arrondissementssekretariaat Brugge - Oostende, Meestraat, 19, Brugge. Arrondissementsse kretariaat Diksmuide-Veurne. Sasstraat, 9, Veurne. Arrondissementssekretariaat leper, Boomgaardstraat. 12, leper. Arrondissementssekretariaat Kortrijk, Harelbe- kestraat, 2B, Kortrijk. Arrondissementssekretariaat Roeselare-Tielt, Botermarkt, 17, Roeselare. De lessen worden gegeven te Brugge ieder dag van de week, onder den vorm van avondlessen, en den Zondag voormiddag tot April 1944. (Daarna enkel en alleen ge durende de week). Zij zullen aanvangen op 20 September e. k. en eindigen voor het le jaar op 30 Juni 1944. Deze leergangen zijn toegankelijk voor Juffers, Damen en Heeren welke den oüderdom van minstens 15 jaar be reikt hebben. Op Zondag 19 September, te 9 uur, herbeginnen de leergangen der gewestelijke rijkstuinbouwschool in de lokalen der Zuidstraat, 163, te Roeselare Het onderwijs is kosteloos en wordt gegeven ieder Zondag van 9-11 uur Voor inlichtingen en inschrijvingen zich wenden tot Mr. Verbeke J„ bestuursafgevaardigde, Kalkenstraat, 2h, Roeselare, of tot Mr. Cumps, Rijkstuinbouwconsulent! de Nieulantlaan, 30, Brugge III. Foto Keignaert Mevrouw A. KE1GNAERT heeft de eer haar geachte klienteel te berichten dat zij haar FOTOZAAK voortzet en hoopt zooals voorheen, door haar ver zorgd werk en kunstvolle uitvoering, de gunst harer klienten te genieten. Studio open den Maandag, Woensdag, Donderdag, Zaterdag, alsook den Zon dag morgen. (5204) Lokaal Au Saumon Seminariestraat, leper Zondag 19 September 1943. om 15 uur. Algemeene Maandelijk sche Vergadering, in 't lokaal «Au Saumon*. Seminariestraat. 1. leper. DAGORDE 1) Lezing verslag vorige vergadering. - 2) Mededeelingen. - 3) Voordracht door M. Platteau. over konijnenk week. - 4) Aangifte nieuwe leden. - 5) Beoordeeling aanbrengsten. - 6. Allerlei. - 7) Tombola. De Secretaris. F. Dethoor. De Voorzitter. H. Casler. L. B. (Afdeeiing leper) Heeft laatste waarschuwing ontvangen voor onvoldoende lichtdemping Vandecasteele R.. De Haernestraat. 7. HET KADER. STAANDE PERS Zondag 19 September 1943 Om 14.30 uur WESTVLETEREN (Dorp) Oppervogel 100 fr. Twee zijdvögels, elk 50 fr. Twee kallen, elk 25 fr.Alle viertal een primé van 20 fr. Kleine vogels 15 frank. Inleg 20 fr. Maandag 20 September 1943 Om 14.30 uur WESTVLETEREN St SIXTUS Opper vogel 150 fr. Twee zijdvogels, elk 75 fr. Twee kallen. elk 35 fr.Kleine vogels 20 fr. en boven de 80 schutters aan 25 fr. Inleg 25 fr. Donderdag 23 September 1943 Om 15 uur stipt YPER WILLEM TELL Oppervogel 200 fr. Twee zijdvogels, elk 100 fr. Twee kallen, elk 70 fr. Kleine vogels 40 fr. Boven de 50 schutters alle tweetal een vogel van 40 en een van 60 fr. Inleg 50 fr. 2 fr. 50 taks. Zondag 26 September 1943 Om 14 uur POPERINGE WILLEM TELL. Inleg 25 fr. Om 15 uur GELUVELD. Inleg 20 fr. Maandag 27 September 1943 Om 14 uur POPERINGE St-SEBASTIAAN. Inleg 25 fr. LIGGENDE PERS Zondag 19 September 1943 Om 14.30 uur VLAMERTINGE, bij Gerard Dehuysser Oppervogel 200 fr.Twee zijdvogels, elk 100 fr. Twee kallen, elk 75 fr. en 20 vogels van 30 fr. voor 25 schut ters boven de 25 schutters al vogels van 50 fr. Inleg 49 fr. 95. De De Vlag. Cel leper, deelt mede Op 29 September e.k. wordt in de zaal Flora de film De Geliefde vertoond voor alle leden en belangstellenden. Het feit dat de fllm door de zorgen van de De Vlag af gerold wordt, getuigt voor haar voortreffelijk heid. Steeds meer en meer komen zich jonge kameraden voor de Junkers aanmelden Deze l rj i°n9e kameraden hebben alle vooroordeelen over hel hoofd gezet eo zullen zich m werkelijkheid kunnen toetsen aan dë werkvoorwaarden en gelegenheden. De werving hiervoor gaat onverpoosd t T ,van 14 17 iaar. aarzel? niet lange?, meldt u I Al™ IhJi R metaalvak aangetrokken gevoelt wordt hiSr een eenige gelegenheid geboden. Benevens een alzijdige opleiding, zoowel lichamelijk als geestelijk. w'a^t kosteloos onderdak en verpleging verleend. Daarenboven worden rindë e e° k u'm ontvangen de jongens tijdens hun opleidingspe- het sekretariaat Dinsdag. Donderdag en Zaterdag op Een kleine kans blijft nog gegund aan de kinderen die met het kontin gent van einde September voor een zesmaandelijksch verlof naar Duitsch- 'and afreizen. Hebt U reed, gehoord of vernomen hoe flink het er onze jongens en meisjes stellen, die aan vroegere verloven deelnamen. Verleden week kwamen de deelnemers van het eerste kontingent uit Duitschlaad terug en al deze kinderen leggen zonder spreken getuigenis af. van de heerlijke ont vangst en het onvolprezen onvergelijkbare verlof, welke ze in de mooiste streken van het Rijk doorbrachten. Dit is het klinkendste bewijs legende laster en leugenkampagne, van onze angloflelen en kuituurbolsjewisten. Na de afrem van September, vertrekt midden Oktober nogmaals een nieuwe spe ciale trein, deze maal uitslultelijk door de zorgen van de De Vlag. Ouders aar zelt dus met langer, ook uw kinderen en dit in hun belang aan de regelmatige verlofrelzen naar Duitschlaad te laten deelnemen. Aanmeldingen worden op het sekretariaat aanvaard. Vlaamsche meisjes die in zich de geschiktheid gevoelen om tot verpleeg ster opgeleid te worden, en die willen medehelpen aan het lot van gekwetsten melden zich tot het Duitsche Roode Krui,. Mits vergoeding helpen ze aldus daadwerkelijk mede aan de overwinning I -- Jonge Vlamingen beneden de 25 jaar wordt de kans gegund verder te studeeren en dit door de zorgen van het Langemarck-Studium. Arbeiderskin deren zooals om het even welke andere, die om finantieele redenen of andere, nun studies moesten staken, kunnen er zich opnieuw op toeleggen. Nadere inlichtingen en bijzonderheden worden op het sekretariaat verstrekt. ALM ING. het beste weekblad van Vlaanderen, kan mits aanvraag op het sekretariaat. wekelijks aan huis besteld worden. Leer het kennen en U wordt regelmatig lezer ervan.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1943 | | pagina 2