VOETBALKRONIEK Bij C. S. Yper Bij White Star leper ATHLETIEK Lichtdempingsdienst HANDBOOGSCHIETINGEN ALLERHANDE NIEUWS P H I L A T E L DeVlag - Hoekje C.S Yper liegen» Ro«aen □eerlijk-Wevelgera Alloo bye:Torhout. WSleper S-C.Bizet. IIe Afd. Gewestelijk A B.S Poper.-P.C.Poper. Demcyere V. Reningelst -Boezinge Bouckaert Wervik-Pr. Langemark Vandepitte C.S.Langem.-Passchend. Holvoet H. bye Brielen Sp. IIe Gewestelijk A. Wervik 14 12 1 1 87 19 25 F.C.Poper. 14 11 2 1 85 13 23 Passchend 13 8 4 1 46 24 19 Reningeist 13 8 4 1 48 35 17 Brielen 13 7 4 2 49 38 16 Boezinge 14 6 7 1 44 39 13 Pr.Langem. 13 5 8 0 3/ 30 10 B.SPoper. 13 3 10 0 22 56 6 C.S.Langera. 14 2 11 1 20 80 5 Kortemark 11 0 1! 0 1 107 0 Uitslagen van Zondag 2-1-44 I!e Afd Gewestelijk A •.S. Poperinge-E. Wervik 5-1 C.S.Lnngem Brielen Sp- 3-6 Matchen voor Zondag 9-1 lle Afd. Provinciaal -St.Moeskroen-Harelb. Grymooprez Zwevegem-Vlamertinge Bryoa C S Yprois - F. C- liegem 9e leiders uit Izegem komen aanstaanden speeldag op bezoek- Een kapitale match dus in het verschiet. Izegem werd tot nu toe nog niet geslagen en won de heenmatch ■et 5-1 Op het Augustinusstadion mogen de Borstel- ■ake rs zich aan een flinke repliek verwachten, want onze rnod witten hebben er bek op en daarbij De wulf en ttie willen hun remonte in eer kouden. Zal het de Cerclemanneu gelukken ditmaal Corteville en zijn man nen in de minderheid te stellen Wij hebben er hoop op ROGIMAR. W S leper 6 - W S- Passchendale I Ome eerste ploeg speelde Zondag laatst een vrienden- wedstrijd tegen W. S. Passchendale. op het terrein van S. K. Zillebeke Voor deze gelegenheid bad White Star z'n ploeg eens gansch overhoop geworpen, verscheidene el ementen werden tot het overgangsexamen in lijn gebracht, en laten we het ronduit zeggen ze hebben zich pecfekt van hun taak gekweten. Onze nieuw-bakken mid- vnor was voor iedereen de groote veropenbaring en laten we hopen dat hij het in de toekomst even goed zal doen. Miel. op de rechtsbinnen-plaats, stelde Benoni op den koek. stelselmatig aan bet werk. Ook deze verandering kan als volledig gelukt beschouwd worden. Baelde heeft vast zijn strepen verdiend.en is te bewonderen voor zijn moedig spel Met deze verandering hopen we eindelijk eens de goede carburatie gevonden te hebben, en zullen wij bet bij de verdere wedstrijden, nog vele ploegen lastig ■nkeu. De na a tob - Georges wint den opgooi en kiest wind- veerdeel. Passchendale start, maar de onzen nemen on middellijk over. na wat middenveldspel, zien we een prachtig opgebouwde aanval van Passchendale besluiten en ket is 9-1- De onzen geven echter den moed niet ver loren. en onze voorlijn combineert prachtig op overzet va a onzen mid voor. lukt Miel het eerste doel. 1-1. Nu is White Star volstrekt ia de meerderheid, en Pas- sckendaele werkt op ontsnappingen, die door onze verde diging met altijd even gemakkelijk kunnen afgeweerd worden. Aan de 30e minuut ontstaat een schermutseling voor het doel van Passchendaele en onze midvoor ziet daarin de kans om den bal in de netten te jagen. 2-1: Rast volgt met 2-1 stand. Na de malt hebben de onzen tegen een hevigen wind te kampen, nochtans houden ze goed stand, en zijn zelfs voortdurend in den aanval. Passchendale kan niets in brengen tegen ons keurig passenspel. we zien de scoor opdrijven tot 6-1. Tegen het einde reageert Passchen dale niet meer. en het eindsignaal weerklinkt met een verdiende overwinning voor de onzen. Tot slot danken we van harte den sympathieken beenhouwer en zeggen hem dat de spelers het zich goed hebben laten smaken W S leper 1 - S K. Vlamertinge 3 De jcugdploeg begon met 9 man tegen het kampioenen elftal. Zelfs toen we voltallig waren, konden de onzen niet beletten dat S.K.V. met 3-1 zegevierde. De verdedi ging was uit fonne. met uitzondering van Wallaert. Zondag as. is W. S. I. op rust. Zondag 9 Januari 1944. om 5 u. stipt Croote Prijskaarting in het Bieden ten voordeele der Supportersclub White Star leper Deze zal plaats vinden bij We Rob. Rondelez. herberg In de White Star Frenchlaan, 52 leper. Minimum 10 naturaprijzen, waaronder 3 flesschen roode wdf*- «n bak bier. een koekebrood. een boerebrood. tabak, ene. Inleggeld leden betalen 2 fr. niet leden 5 fr. Iedereen is welko«. HET BESTUUR. K. B. V. B. Gewestelijk Comité Westland leper Verslag der Vergaderiag ras het Conité gehoadeo op Zoodag 2i December 1942, om 9 a. 39 te leper. Aanwezig de Heer Engels (lid P. C.) en de Heeren ttabau. Debrouwer. Denoyelle. Vankecke. Veys, Janssens secretaris. Heeren Demo! en Houwen verontschuldigd afweaig- 1. Het P. V. der laatste bijeenkomst wordt goedgekeurd. 2 Verslag scheidsrechter Dehem A.. wedstrijd S. K. Zillebeke - C. S. Langeraark van 18-10-42. Speler Titeca Daniel, op 6 12-43 geschorst tot verschijning, is tegenwoordig. Gezien de aangehaalde feiten niet bewezen iljn. en gezien de confrontratie niet meer kan plaats hebben wegens schorsing van H. Dehem. wordt de schor sing van hoogergeooemdea speler opgeheven. 3. Verslag scheidsrechter Vienne. wedstrijd F. O Weótouter-V. J. Dikkebusch van 7-11-43. Gezien V. J. Dikfebusch Goudeseune Léon. niet aangesloten lid. aan duidt als zijnde de persoon die den Heer Vienne een slag toebracht, wordt deze persoon al de voetbalvelden van den Bond Verboden V. J. Dikkebusch zal er over wakea dat geen incidenten meer plaats vinden, zooniet zal de club verantwoordelijk gesteld worden. 4. Verslag scheidsrechter Brabandts J.. wedstrijd E. Becelaere-W. S. Ten Brielen van 5-12 43. Uitsluiting speler Ghesquière Marcel (W. S. Ten Brielen). Zaak in beraad. 5. Verslag scheidsrechter Nuytten R., wedstrijd S. C. Meesen - B. S Kern mei van 5-12-43. Aanbevelingen sportieve houding aan speler Bafcop A. é- Verslag scheidsrechter Nuytten R.. wedstrijd S. K. N»eawkerke-V. J. Dikkebusch van 12-12-43. Uitge steld op aanvraag van afgevaardigde S. K. Nieuwkerke. 7. Klacht F. C. Westouter tegen F. C. Poperinge. wedstrijd 5-12-43- Zaak ia «beraad. beide partijen afwezig zijnde. F. C. Westouter moet bewijzen voor leggen. 8. Klacht B. S. Geluveld tegen E. Becelaere. wedstrijd 24-10-43. niet gequalificeerde speler. Durnez Paul niet lang genoeg aangesloten, wedstrijd met 5 0 door B. S. Geluveld gewonnen. E. Becelaere betaalt 10 fr. boete (herhaling) voor in lijn stellen niet gequalificeerde speler. 9. Klacht B S. Geluveld tegen E. Becelaere. wedstrijd 12-12-43, opstellen niet gequalificeerde spelers. Zaak uitgesteld voor bijkomend onderzoek. 10 Verslag gelegenheidsscheidsrechter Maelfait van S. C. Meesen. wedstrijd S. C- Meesen-F. C. Westouter van 19-12-43. Gezien de bijzondere omstandigheden wordt beslist de wedstrijd te laten doorgaan op een later te bepalen datum. 11. Verslag gelegenheidsscheidsrechter Zoetardt van W. S. Ten Brielen. wedstrijd B. S. Geluveld-W. S Ten Brielen van 19-12-43. stop zetten wedstrijd. Gezien H. Zoetardt zijn afwezigheid staaft door geneeskundig getuigschrift, wordt zaak in beraad gehouden. 12. Wedstrijd F. C- Pogeringe - C- S. Langemark. Re- serven A. van 5-12-43. Niet opkomen C. S Langemark.— Deze club betaalt 100 fr. forfaitboete en de verplaatsings kosten. F. C. Poperinge wint den wedstrijd met 5-0. 13. Algemeen forfait van S. K. Elverdinge in Eerste Afdeeling. S. K. Elverdinge betaalt 100 fr. forfaitboete en de verplaatsingskosten aan W. S. Proven en F. C. Roesbrugge. W.S. Proven. R.S. Stavele. F.C Roesbrugge winnen hun wederzijdschen wedstrijd met 5-0. 14. S. K. Elverdinge heeft tot nog toe het scheidsrech- tersblad van den wedstrijd S.K. Elverdinge-W.S. Proven van 31-10-43 niet ingestuurd, niettegenstaande herhaalde aanduidingen van het secretariaat. S. K. Elverdinge zal 2 fr. daags boete betalen tot op het oogenblik dat gezegd scheidsrechtersblad zal binnengezonden worden. 15. Het Comité Westland besluit een troostkampioen- schap in te richten tusschen al de clubs die met hun eerste elftal aan de finaal der tweede afdeeling niet kunnen deelnemen. Inschrijvingen worden aanvaard tot 20 Januari 1944. 16. Het tweede jeugdpioegen-kampioenschap zal slechts rond 15 Februari 1944 aanvangen. De Secretaris, JANSSENS. Uitslag Veldloop gehoudea te Meenen op 25 December 1943 1) Van Acker. Audenaarde. 3 km. in 11 minuten 30 2) Bioem. Audenaarde id.: 3) Veys. Anzegem; 4) Hellem leper 5) Maes. Kortrijk Sp. 5) Dumortier. Kortrijk Sp. 6) Deconinck, leper 7) Civet. Kortrijk 8) Du- castel. Kortrijk Sp. 9) Demunck. Kortrijk Sp. 10) Lui paard, Meenen 11) Bagein. Meenen 12) Gilbert. Meenen: 12) Vanheule 13) Desloover 14) Opsomer; 15) Valen- tijn 16) Sinaeve. Gevonden en Verloren Voorwerpen Werden ten polltiebureele aangegeven GEVONDEN Donderdag 30 December, door Baeke Kamiel. Paddevyverstraat, een bruine mans- hoed. Dinsdag 4 Januari,doorPieters Marie,Zonnebeke- steenweg, 2 vischkaarten. Donderdag6, door D'Haene Eugeen, een zilveren oorring. Door Vanbost Camiel, Beluikstraat, een haringkaart. Door We Blootacker Maurice, Korte Torhoutstraat, een paar grijze handschoenen. Op 28 December werd te Voormezeele, op den St-Eloiweg, door den veldwachter een som geld gevonden. Terug te vragen bij den veldwachter te Voormezeele. VERLOREN Donderdag 30 December, door Al- fons Vanderhaege, Dickebuschsteenweg, een rijbe wijs voor autorijtuig. Door Moerman Charles, Rijselstraat, 54 rantsoenzegels nr 6. Vrijdag 31 December, door Viaene Alice, Klaver- straat, een bruine lederen vrouwenhandschoen Door Pannecoucke Roger, Tempelstraat, een lede ren heerenhandschoen. Door Havegheer Victor, St-Jacobstraat, 4 vischkaarten en een geldbriefje. Maandag 3 Januari, door Timperman Jeanne, van Dickebusch, een zwarte sjerp. —Door Vandevoorde Denise, Rijselstraat, een blauwe meisjeshoed. Door Lobelle Annie, Boterstraat, 3 modeboeken. Door Pyck Josianne, Groote Markt, een vulpen. Door Faes Anna, Diksmuidestraat, een wit-zwarte hond (ratier) antwoordende op den naam Bella. Bond der Kroostrijke Gezinnen van België AFDEEUNG IEPER Op Zondag 16 Januari, te 2 uur 's namiddags, worden al de leden uitgenoodigd tot bet prachtig KINDERFEEST dat zal plaats hebben in de feestzaal van de kostschool der H. Familie, ingang de Stuersstraat. Het bestuur zal zitting houden op de Zondagen van 23 en 30 Januari, om de kaarten voor vermindering op de Buurtspoorwegen in orde te brengen, ter herberg Café Théo Meenenstraat, telkens van 10 tot 12 uur 's voormiddags. De Sekretaris, De Eerevoorzitter. De Voorzitter, M. Des ra maalt. E Biebuyck. L. Soenea. L. B. (Afdeeling leper) Hebben laatste waarschuwing voor onvoldoende licht- demping ontvangen Dehaene J., Rijselstraat. 98 Donck A.. Rijselstraat. 64 Berkein Ch.. G. de Stuersstraat. 24 Wallaert W., Godelievestraat. 3. HET KADER. BOKSEN De boksmeeting. door de jonge Boxing Club Oiym- pic leper ingericht, kende een daverend sukses. Zooals ik reeds verleden week voorspelde, was de zaal van de Victoria Palace bomvol. Als ik zal schatten dat er ruim 800 menschen tegenwoordig waren, zal ik zeker niet veel overdrijven Nu. te beter, want de HH. Delbecque. Gebroeders Flepts. G. Coussement. G. Cottegnie hadden hun best gedaan om ons iets puiks voor te schotelen. De meeste kampen gaven ons mooien strijd, terwijl ook andere ervoor zorgden dat ook onze lachspieren eens moch ten roeren Voor ons Ieperlingen. was het bijzonder op wekkend de prestaties van enkele der meest belovende beginnelingen van B. C O. te mogen toejuichen. Bijzonder de suksessen van Willy Deceuninck en van onzen Soiten Carlier werden luide toegejuicht, en met reden In den jeugdigen Willy bezit leper een bokser met een groote toekomst, als hij het ernstig wil meenen. wel te verstaan. Voor velen zal het een blijde verrassing geweest zijn dit kleppertje aan het werk te zien. Hij liet ons effenaf prachtig werk bewonderen, en de verscheidenheid van zijn slagen wekte de bewondering op van alle kenners. Nu van Soiten Carlier gesproken De beste referentie welke wij hem kunnen geven, komt van zijn tegenstrever Na de match verklaarde deze ons woordelijk Die is een echte mitrailleuse Wat een slagen heeft Decooman toch gekregen. Op den duur wisten wij niet meer wie het meest te bewonderen was Soiten. die zijn tegenstrever zoo toe takelde. of Decooman. voor de taaiheid waarmede hij stand hield, en het einde van de match haalde. Allen die de meeting bijwoonden, zullen het wel met mij eens zijn. als ik den wensch uitdruk Francois tegen sterkere tegenstrevers geplaatst te zien. Wat denken de heeren inrichters van een match tusschen Mitrailleuse Sus en den Veurnenaar Mars Broere Achiel had het aan den stok met een tegenstander die door velen onderschat was. Deckmyn. die. het moet ge zegd. 4 kgr. meer woog dan Achiel, verrastte in gunstigen zin. en trok een leelijke streep door de rekening van onzen klepper. Ik denk echter dat Cbiele minstens zoo sterk is als Deckmyn. en dat er bij een volgende treffen tusschen de twee mannen wel eens gebroken potten zouden kunnen betaald worden. De Technische Uitslagen Liefhebbers 3 ronden van 2 min., handschoenen 8 oneen Deceu ninck. leper. 43 kgr. wint op punten van Buysse, 45 kgr. Kortrijk. 4x2; David (Ford) leper. 55 kgr. en Herman. Kortrijk' 55 kgr.. doen match nul. Beiden vergaten dat ze op een boksring waren en vielen elkaar gedurig in de armen 4x2: Feys, Kortrijk. 65 kgr. wint door opgave in de ronde van Ligneel. leper. 66 kgr. Ligneel krijgt een afstraf fing in regel en laat het wijselijk steken. 4x2 Savaete. Kemmel. 67 kgr. en Carton. Kortrijk' 65 kgr. doen match nul. Beiden nemen elk twee ronden en staan op het einde der match alle twee bijna k.-o. 4x2: Deckmyn, Poperinge. 59 kgr. wint op punten van Ach. Carlier. leper. 55 kgr. Prachtige kamp. De eerste ronde verloopt in het voordeel van Deckmyn (heel licht), terwijl Achiel de tweede ronde voor zich neemt. De derde is verdeeld, en Deckmyn neemt lichtjes de bovenhand in de 4e en laatste herneming en ziet zich overwinnaar op punten verklaren. Beroepsknmpnn 8x2. handschoenen 5 oneen Servaege. Kortrijk. 52 1/2 kgr. wint op punten van Claessens. Brussel. 53 1/2 kgr. De mooiste kamp van den avond. Beide boksers geven blijk van een goede techniek. Servaege neemt lichtjes de bovenhand in de 1.2.3. 7 en 8e ronden, terwijl de drie overige verdeeld zijn. De heer scheidsrechter De Paepe, die tusschen haakjes gezegd, puik leidde, gaf na aflqop van de partij volgende puntentabel Servaege 160. Claessens 155. 10 x 2 Carlier Francois. leper, 61 kgr. wint op pun ten van Decooman. Brussel. 60 kgr. Wegens de overgroote meerderheid van onze Mitrailleuse Sus werd het een wedstrijd zonder groote geschiedenis. Decooman beet moedig alle lastige momenten door. en wist tegen alle verwachtingen in. het einde der match te halen. Soiten gaf ons echter intusschen enkele mooie staaltjes van zijn kunnen ten beste, en liet ons toe enkele mooie reeksen naar de maag en het aangezicht, te bewonderen. Als verrassing vergastten de inrichters ons op een exhi bitie tusschen Servaege en den Oud-kampioen van Belgie der liefhebbers Roger Vannestevan Kortrijk. Vanneste die kampioen van Vlaanderen is» en verleden week den Veurne naar Miny. in de tweede ronde uitsloeg, liet een machtigen indruk. Hij is een klepper waarmede zal af te rekenen vallen in de competitie van Les Sports om den Zilveren Wel- tergewichtgordel. En «last not least* kunnen wij de prachtige overwinning melden, door onzen nieuwen leperling Albert Lapère. te Turnhout op den lokalen klepper Baldur. met de punten behaald ROGISA. Hoefsmederij Er zullen in Januari 1944. indien 't getal aanvragen vol doende is. leergangen van hoefsmederij geopend worden te IEPER. in de smis van den heer Leon Vaader- marliere. meester hoefsmid. Rijsselstraat. 176. Worden tot de lessen aangenomen, al de hoefsmeden en personen die. minstens 17 jaar oud zijnde, ertoe de aanvraag zullen gedaan hebben aan den heer Louis Scharlaken. Dok ter in de Veeartsenijkunde te Roeselare. door het Ministerie van Landbouw gelast mee het geven der leergangen. Bij de aanvraag, die moet toegezonden worden vóór 15 Januari 1944, moet een uittreksel uit hun geboorteakt ge voegd worden. Zij zullen daarna een bijzondere uitnoodiging ontvangen, vermeldende dag en uur van het beginnen der leergangen. De hoefsmeden moeten zich voorzien van de kleine werk tuigen welke zij noodig hebben om bet hoefijzer te maken. De vereenigde Hofbouwlielhebbers ■»an 't Arrondissement Yper, in 't Belfort Zondag 9 Januari 1944, om ure Algemeene Maandelijkscbe Vergadering DAGORDE 1. Lezing van 't verslag der vorige vergadering. 2. Overzicht van het jaarverslag. 3. Herkiezing van de helft van het bestuur. 4. Voorstel nieuwe leden.5. Beoordeeling der aanbrengsten.— 6. Be taling lidkaarten voor 1944. 7. Allerlei. 8. Tombola. De Voorzitter. ALFONS DEHAENE. LIGGENDE PERS Zondag 9 Januari 1944 Om 14 uur BOEZINGE, bij C. Desmedt, in de MeiboomOppervogel 80 fr. Twee zijdvogels, elk 40 fr.Twee kallen, elk 25 frank Inleg 20 fr. Kleine vogels 15 fr. en Boven de 80 schutters aan 20 fr. Om 14.30 uur ZILLEBEKE (Dorp) Op pervogel 100 fr. Twee zijdvogels, elk 50 fr.; Twee kallen, elk 30 fr. Kleine vogels 20 fr. en boven dc 50 schutters all? drietal twee vogels van 35 fr. Inleg 25 frank. Insgelijks WESTVLETEREN (Dorp). IEPER - SPECIALE TREIN We vernemen uit bevoegde bron dat. ondanks de tijdsomstandigheden. De Optimisten erin geslaagd zijn een eerste speciale trein in te leggen, vertrekkend van uit den Stadsschouw burg te leper. De reis voorziet een bezoek aan het land van Lach. zang. humor, dans en rythme. Kort en goed. een eenige gelegenheid voor de liefhebbers van mooie reizen. Volg daarom de volgende week verdere inlichtingen in dit blad. Dood aangetroffen - Vrijdag morgen werd een man dood aangetroffen nabij het kolenmagazijn van de stel- plaats der statie. De rijkswacht kwam ter plaats en de man werd erkend als zijnde de 64 jarige Coffyn Heliodore uit leper, die aldaar een schielijke dood moet gestorven zijn. Woosten - Tuinbouw - Zondag 9 Januari houdt onze gilde om 6 uur haar maandelijksche algemeene vergadering bij A. Boudrij. Daar het de eerste vergadering van het jaar is. zal ieder lid er aan houden tegenwoordig te zijn om er den stand van zijn bond beter nog te kennen en zijn werking naar waarde te schatten Aan de dagorde vinden we niets dan allerhande uiteenzettingen. Ook zal er nog gelegenheid gegeven worden aan de leden die op de laatste vergadering niet konden tegenwoordig zijn. hun lidkaart in ontvangst te nemen. Nieuwe leden die nog begeeren bij te treden, kunnen dit ook doen. zoo zullen ze van al de voordeelen. die de gilde biedt, gedu rende het gansche jaar kunnen genieten. Poging tot Diefstal - Woensdagnacht hebben nacht ridders gepoogd het vet zwijn, bij Kam. Noppe. te.be machtigen. De nietdeugen moeten in hun werk gestoord e geweest zijn. daar ze na het dier een klop gegeven te hebben met een zware bijl. deze in hun haast hebben achtergelaten. Bij den broeder van voornoemde botsten ze tegen een emmer en. door dit gerucht opgeschrikt, hebben ze hier dok het hazenpad gekozen. Rijwieldiefstal - 's Morgens stelde S. D. vast dat zijn fiets, die zich in een achterplaats bevond, verdwenen was. De politie is naarstig in de weer om de daders op het spoor te komen. Zonnebeke - Aanzienlijke brand - 's Avonds laat werd door een gebuur brand opgemerkt in de loods van handelaar Gaston Petillion. wonende De Broodseinde Spoedig ging het bijgeroepen brandweerkorps aan den arbeid, doch aan blusschen viel niet veel meer te verrichten. Een vrachtauto met tal van reservebanden, een paar vaten olie en allerlei ander gerief, werden vernietigd. De schade beloopt in de honderdduizenden. Beselare - Doodelijke ontploffing - Omstreeks het middaguur deed zich een ontploffing voor op het gehucht Noordeinde Een heelen tijd nadien werd de 21 jarige Raymond Carrein. ongehuwd, badend in zijn bloed aange troffen op een drietal meter van den put waar het tuig ont plofte. De jongeling, over gansch het lichaam erg verwond, lag nog zacht te kreunen. De aanstonds bijgeroepen dokter diende de noodige zorgen toe. doch rond 3.30 ure namiddag gaf het ongelukkig slachtoffer den geest. De rijkswacht stelde het gebruikelijke onderzoek in. Er werd geen enkel gerief ter plaatse gevonden om oorlogstuig te bewerken, zoodat men de juiste toedracht der zaak niet uitmaken kan. Merckem - Toen landbouwer Oscar Volkaert 's mor gens uit zijn stal kwam. werd hij door twee gemaskerde en gewapende bandieten overvallen. Hij stelde zich echter zoo goed te weer dat de bandieten verkozen het hazen pad te kiezen. Nationaal Werk voor Kinderwelzijn Het N. W. v. K. laat weten dat de versterkende midde len voor zwangere vrouwen ter beschikking staan in het lokaal van 't Kinderwelzijn. Diksmuidestraat. iedereH Don derdag tusschen 2 en 3 uur. Verpakking, doos of papier, en 't bewijs van zwangerschap mede brengen. Afdeeling leper. Poperinge. Wervik en Omliggende Lokaal Café Centrum, de Stuersstraat. leper. ALGEMEENE VERGADERING op ZonfLag 9 Januari 1944, om 14 uur. DAGORDE 1) Nieuws over laatste nieuwigheden en uitgiften. 2) Het vervaardigen der eerste belgische zegels door den Heer A. Saesen. 3) Jaarlijksche tombola. 4) Ruilen naar hartelust. Namens Philatel-Ruilgroep. is thans beslist zeker dat Het Volkstooneel op- -fllnrll II\k\ treedt op Woensdag 19-1-44. mm\\l I lM met JEUGD De noodige rï^Bl Cl f| «"Wf maatregelen werden door den '^ÊÊr 9roeP getroffen om ongeacht het feit. dat Marcel Ameye niet volledig hersteld zou we- zcn' vert°oning te laten door gaan. Jeugd net als alle werken die door het Volkstooneel worden vertolkt, is een meesterwerk, waaraan geen enkel tooneelliefhebber zal kunnen weerstaan. De vertooning gaat in den Stads schouwburg door te 19.30 uur. Alle belangstellenden worden uitgenoodigd tot een zeer belangwekkende voordracht op 15 1-44. te 20 uur. in den DeVlag-Haard. Seminariestraat. 1/B. waar zal gehandeld worden over Ontstaan en Geschiedenis van het Communisme in België Gezien de belangrijkheid van het onderwerp dienen de toegangskaarten vooraf op het sekretariaat. Deken Delaerestraat. 3. te worden afge haald. Een zeer bijzondere en leerrijke voordracht gaat eveneens in den DeVlag-Haard door. op 24-1-44 met als onderwerp Kuituur in Vlaanderen Iedereen wien dit onderwerp aanbelangt wordt hiertoe uitgenoodigd en zal niet aarzelen dit eenige onderwerp te komen hooren verhandelen door een gezagwekkend persoon op kultu- reel gebied in Vlaanderen. Alle vrouwen wordt de gelegenheid geboden een kursus voor het maken van pantoffels te volgen. Uit resten stof en uiterst geringe benóodigheden wordt hen aangeleerd hoe ze op een duurzame en uiterst goedkoope manier pantoffels kunnen leeren maken voor hen en hunne gezinsleden. De kursus gaat door vanaf 7-1-44 van 14 tot 16 uur. Deelneemsters dienen zich vooraf aan te melden op het sekretariaat. Deken Delaerestraat. 3. Vlaamsche Arbeiders en families van Vlaamsche Arbeiders in Duitschland. worden steeds door de DeVlag in al hun moeilijkheden geholpen. Steeds mogen ze zich op het sekretariaat wenden, waar hen daadwerkelijken steun en hulp zal worden verleend. Door de DeVlag wordt een Wandkalender uitge geven. die wegens zijn merkwaardige, kunstvolle uitvoe ring eerder een kunstalbum moet worden genoemd. We gens zijn hooge kultureele waarde moet dit album in het bereik van ieder worden gesteld en werd zijn prijs uiterst laag. op 15 fr. gesteld. Vooraf dient op het sekretariaat ingeschreven te worden en zal het album worden tfauis- besteid. (Medegedeeld) Gewestelyk Comiteit Westland leper UiUiagcavaaZoadag 2*1.44 Eerste Afdeeling Stavele - W estvleteren Jeugdploeien B W.S.leper-Vlamertinge Finaal Renervea Wervik-Vlamertiage 5-t 1-3 1-3 Matchea voor Zoadag Tweede Afdeeling Zovaebefce- Hoilcbeke Houtem-Kooen/tea/Brielea Zaad voorde- Beselare Geluveld - Zilebeke 9-1 A. Tweede Afdeeling Westouter-V oormezele Meesen - N ieu wkerke Kemmel-Dranouter Wytsch ate-Dikkebusch Finaal Reserven Vlamertinge-Wervik Vrieadenwedstrijd Stavele- P roven B.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1944 | | pagina 2