VOETBALKRONIEK Bij C. S. Yper De le Bonte Humor-Schlagertrein Bij White Star leper HANDBOOGSCHIETINGEN Gewestelijk Comiteit Westland WIELRIJDEN BOKSEN ALLERHANDE NIEUWS leper DAVIDSF0NDS - IEPER Ouders, NOUVEAUTÉ 43, Rijselstraat, 43 IEPER NOUVEAUTÉ DeVlag - Hoekje ii F.C. Izegem S V Wevelg Deerlijk Sp. Zwevegem C.S.Yper St.Moeskr. W.S.Ieper F.C.Torhout S.K.Vlamert. RCHarelb. S.C.Bizet lie Gewestelijk V Wervik 14 12 1 1 106 17 25 F.C.Poper. 13 10 2 1 95 13 21 Reningclst 14 8 4 2 57 38 18 Passchend. 14 8 5 1 40 33 17 Brielen 14 7 5 2 50 44 16 Boezinge 14 6 7 1 41 46 13 B.S.Poper. 15 3 11 1 26 69 7 Pr.Langem. 12 3 9 0 30 ,48 6 C-S.Langem. 14 9 13 1 17 88 1 Uitslagen van Zondag Ié-1 -44 lle Afd. Provinciaal S.C. Bi zet-C.S Yper 14 Vlamertioge-Deerlijk 2-3 Izegem-St. Moeskroen 6 2 W.S.IeperTorhout 32 We velgen»-Zwevegem 2-1 bye Harelbeke. II' Afd. Gewestelijk A Boeringe-B.S-Poperinge 3-2 C.S.Langem.-Reningelst 1-5 Passchendale Brielen 6-1 F.C.Poperinge-Pr.Langemark afg. bye E. Wervik S. C Bizet 1 - C. S Yprois 4 Verleden Zondag hebben we feitelijk eens een eigen aardige match bijgewoond. Of liever een halve match I laderdaad. wegens den mist was het totaal onmogelijk gansch het speelveld te overschouwea. Ja Wanneer men ;a het centrum van het terrein stond, konden geen doel palen worden waargenomen. Al wat de toeschouwers zagen, waren schimmen die achter een bal liepen en plots volkomen onzichtbaar werden. Wij van onzen kant waren dus verplicht, wilden we toch iets van den wed- strijd zien. in de nabijheid van een der doelen te gaan plaats nemen. Daar de Cercle-defensie nu eenmaal niet het troetelkind is en we anderzijds voorzagen dat de onzen het meest den toon zouden aangeven, namen we onze stellingen achter het doel der localen. We werden in onze keuze niet bedrogen, want pas was er opgezet of Goddéris bracht goed op naar Cherchye. die den bal voorschotelde aan Vanbecelaere. dewelke echter naast het leder trapte. Gelukkig was Berten daar om de fout te herstellen en aan Fontje de gelegenheid te geven om het openingspunt te netten (0-1). en dit na 4 minuten spel Tusschen haakjes gezegd Het Selectiecomiteit had Kaockaert uit de ploeg geweerd en Berten in de plaats opfesteid. Niettegenstaande Albert bevredigend presteerde, verwekte deze beslissing heel watcritiek. want Knockaert had zich gedurende de laatste matchen ontpopt ais een onzer geestdriftigste en gevaarlijkste aanvallers. Dit nu niet om afbraak te doen aan de verdiensten van Ber rie die alleszins zijn plaats waard is in het elftal. Ver der ia de eerste helft bleven de rood-witten de aanvallende partu doch er werden geen goals meer genet en met 0-1 stand voor C. S. Y. werd rust gefloten. Bij het drinken van zijn koffie wist Roger Dewulf te vertellen, dat onze defensie niet zoo solied presteerde als naar gewoonte en dat het binnentrio der grensmannen niet altoos onge vaarlijk opereerde. De tweede beurt werd geopend met een prachtige ontsnapping der onzen en een even mooi doelpunt van den voet van Cherchye. die van tusschen de backs zijn kans waagde (0 2). Bizet reageerde en met de hand. naar men ons achteraf mededeelde, werd een tegendoel genet. Scheidsrechter Bryon had niets gezien, hetgeen best te begrijpen viel met dien mist die zijn dege lijke leiding heel wat belemmerde. Net als voorgaande week werd het doelpunt goedgekeurd (1-2). Back Charles vraagt zich thans nog benieuwd af of er een nieuw regle ment in voege is 1 Bizet kwam daarop in zwier en we zagen geruimen tijd nog alleen den doelwachter van S. C. B. op'het veld. Plots verschenen de rood-witte truien temg en na een paar te vergeefsche aanvallen, kon A. Vanbecelaere de score op 1-3 brengen. De Walen zaten op hno knieën en vijf minuten vóór het inrukken maakte A. Vanbecelaere er 1*4 van. Met dezen stand kwam het aflaiten. BeschouwingDe verdediging bemerkten we van gansch de partij niet. We onthouden ons dan ook van alle critiek. Iets willen we zeggen We hoorden Valère niet veel lesjes geven aan de voorlijn. want... hij zag ze niet spelen. Gemakkelijk Nietwaar Wardje ?*Lesage en Kozen evolueerden zeer flink en gaven hun respectievelijke rivalen een voetballesje. Bij de aanvallers onderlijnen we graag het goede spel van Fontje en Godderis. Wat heb ben die kerels hun buitenspelers en midddenvoor al niet van salonpasjes voorzien Berten deed een meer dan bevredigend heroptreden en Cherchye leverde goed werk. Herhaaldelijk waagden ze hun kans en dat zagen we graag. Middenvoor Vanbecelaere deed het eenigszins beter dan tegen Izegem. Volledige voldoening schonk hij echter niet. dil ofschoon hij twee goals nette. We weten dat Aadré niet graag leest dat hij slecht gespeeld heeft of geen voldoening schonk. Verkeerd I Uw fouten inzien en derhalve begrijpen dat iemand eens open kaartspeelt, is het eerste en noodzakelijkste om aan uw tekortkomin gen te verbeteren. Neen Kwaadheid en koppigheid helpt niet io zulke zaken, wel integendeel. Zondag m. a. komt Zwevegem Sport op bezoek en kunnen Cherchye en Cie hun 3 1 nederlaag der heenronde wreken. ROGIMAR. Oefenwedstrijd Be scholieren en reserven. die verleden Zondag aan geduid waren om een trainingsmatch te betwisten, wor den langs dezen weg opnieuw uitgenoodigd om deel te nemen aan den oefenwedstrijd op Zondag 23 Ja 1944 te 10 uur 30 doet kreupel lachen, uw oogen uit kijken, uw ooren dooi luisteren, uw keel schor schreewen, maar.... U gaat toch gezonder buiten dan U erin bent gekomen. Provinciaal 12 0 2 72 14 26 8 3 3 37 19 19 8 2 2 34 15 18 8 4 1 39 32 17 6 5 2 23 22 14 6 6 1 33 33 13 4 8 0 16 30 8 3 7 2 22 32 8 3 10 2 32 50 8 3 8 1 10 37 7 2 10 0 7 54 4 Match» voor Zondag 23-1 lle Afd. Provinciaal F.C.Torhout-S.C.Bizet Van Loocke Deerlijk-P.C.Izegem Vandevelde (Annicaert. Degryse) C.S.Yper-Zwevegem V. Craeynest St.Moeskroen-W.S.Ieper Dewulf bye Harelbeke. S.K.Vlamertinge S.V.Wevelgem. Ile Afd. Gewestelijk A Brielen-F.C.Poperinge Croquette Pr.Langem.- Boezinge Thooris B.S.Poperinge C.S.Langera. Carlier S.K.Reningelst-E.Wervik Denys bye W.S.Passchendale. W- S leper 3 - F C Torhout 2 Spijts de eerder ontgoochelende partijen der laatste weken en het mistig weder, waaronder de zichtbaarheid op 't spel fel te lijden had. was de opkomst redelijk goed voor den wedstrijd tusschen onze White-Star mannen en de Houtlanders van Torhout. Zeggen wij maar onmiddellijk dat onze mannen alles goed gemaakt hebben, niet alleenlijk om hun meer dan verdiende overwinning, maar ook en vooral om hun geestdriftig en prachtig spel. Het heroptreden van onzen gewezen middenvoor op de linksbuitenplaats, gaf weerom het noodige zelfvertrouwen aan onze voorlijn. Voeg daarbij dat onze 2 nieuwelingen zich met geestdrift in den strijd wierpen en zelfs niet onaardig speelden en het zal niemand verwonderen wan- Deer wij als het ware voor een herboren ploeg stonden. De gansch gewijzigde opstelling kon dus bevredigen, vooral de voorlijn. En al bleek na de rust een kleine wijziging noodzakelijk om meer evenwicht in de verschil lende lijnen te hebben, toch zou het spel hieronder niet lijden, want nu eerst zou de halflijn nog meer de voorlijn voortstuwen, waardoor de Iepersche druk op het doel van Torhout nog meer opgedreven werd. Van bij het begin zette Torhout er alles op en had bovendien snel succes langs haar middenvoor, die prach tig buiten het bereik van onzen keeper binnènschoot. Alhoewel leper licht in de meerderheid was. zou Torhout den voorsprong weten aan te dikken, dit op misverstand van onze back en keeper. Eindelijk toch zou voor de rust nog. de portier van Torbout een eerste maal verslagen worden op schot van Ketels. Na de rust weet leper dra gelijk te stellen lang Jeroom. Nu is leper niet meer te houden. De eene aanval volgt op den andere maar Torhout blijft gevaarlijk in hare uitvallen. De keeper van Torhout speelt een reuzenpartij en redt zijn ploeg van een zware nederlaag. Eenmaal slechts moet hij zich gewonnen geven op kopstoot van Jeroom. Dit betee- kent voor leper de overwinning, want onze backs en keeper zijn verder op hun hoede en willen van geen liefde weten. Veel nabeschouwingen voegen wij hieraan niet toe. De overwinning was meer dan verdiend en daarom wenscken wij onze mannen een hartelijk Proficiat Doe zoo voort en bewijst ons op het groene veld dat de zoolang verwachte heropstanding bevestigd worde door meerdere overwin ningen. Zondag a s gaat het tegen Stade Moeskroen. In de heenronde moesten de gasten alhier het onderspit delven. Zullen de onzen in staat zijn opnieuw dezen krachttoer te herhalen Wij zijn dan ook benieuwd naar den uitslag van Zondag a. s. Bond der Kroostrijke Gezinnen van België - Afdeeling leper Het kinderfeest van verleden Zondag was een succes over heel de lijn. Honderden moeders en kinders ver drongen zich in de ruime feestzaal der kostschool <H. Familie). Z. E. Deken Verhaeghe. met die pittigheid hem eigen, gaf wijzen raad aan vader, moeder en kind. Heer M. D'Haene. gewestelijk secretaris prees in een gloed volle rede. het kroostrijk gezin. Voor het luimige deel zorgde de welbekende groep De Optimisten Waar lijk de speciale trein is van hier. de eerste statie, ver trokken. Bericht aan de liefhebbers, die willen meereizeS, op tijd hun kaartjes te nemen. Het slotnummer van 't feestje oogstte natuurlijk nog het meest bijvaltombola en verrassing voor de kleinen. Onze hartelijke gelukwenschen aan het bestuur, en voor wanneer een tweede uitgave 1 Een groep huisvaders. OPGELET Het bestuur zetelt dus op Zondag 23n en Zondag 30n dezer maand, van 10 u. tot 12 uur 's voormiddags in Café Théo Meenenstraat. om de kaarten voor vermindering op de Buurtspoorwegen in orde te brengen. Niet vergeten, trouwboekje mee te brengen. LIGGENDE PERS Zondag 23 Januari 1944 Om 14.30 uur ZILLEBEKE HOOGHE bij Jules Dewilte Opp-*r*ogel 125 fr.Twee zijdvo gels, elk 60 Ir.; Twee kallen, elk 35 fr., en 35 vogels van 20 fr. voor 40 schutters, daarboven vogels van 25 fr. Inleg 27 fr. 50 en 2 fr. 50 voor de drie kleuren. Zaterdag 29 Januari 1944 Om 17.30 uur YPER, KON. OlLDE St-SEBAS- T1AAN Vriendenschieting in De Saumon Inleg 6 fr. Gewone voorwaarden. Zondag 30 Januari 1944 Om 14 uur YPER, in De Saumon Inleg 25 frank. Uitalagen van Zondag 16-1-44 Tweede Afdeeling A. Tweede Afdeeling A. ZtHebeke- Beselare 1-2 Ha «tem-Zonnebeke 3-1 Tweede Afdeeling B- Kemmel-Voormezeele uitg. Wytscbate-Nieuwkerke 2-9 Dikkebusch-Dranouter 18-0 Meesen-Westouter 0-2 V riendenmatch Proven-Sta vele 7-1 Mttckea voor Zoadag 23-1 Vrieodenwedstrijdeg VDikkebusch-BS Gein veld G.S - V oormezeele- BDHollebeke Zandvoorde 13 9 Houtem 14 8 Zillebeke 14 8 K./t.Brielen 12 5 HoUebeke 13 5 Zonnebeke 13 4 Geluveld 13 4 Beselare 42 24 19 38 20 18 33 31 17 29 20 13 33 36 12 23 30 10 23 30 10 17 47 7 14 3 10 Tweede Afdeeling B. Dikkebusch 14 10 1 3 82 22 23 Westouter 14 10 1 3 63 21 23 Keomei 13 7 3 3 55 32 17 Nieuwkerke 14 7 4 3 54 39 15 Meesen 14 5 6 3 34 42 13 W y tschate 14 3 9 2 22 62 8 Voormezeele 13 3 9 1 30 45 7 Dranouter 14 1 13 0 14 91 2 Voor de meeste Iepersche sportliefhebbers zal het zeker geen geheim zijn dat onze knappe Junior Georges VAN HOVE, gedurende dit Winterseizoen, een viertal wed strijden betwistte op de piste van Gent. Zijn eerste uitslagen konden ons reeds ten zeerste be vredigen. gezien het de eerste maal was dat Georges op een velodroom uitkwam. Dat het daarbij niet zou blijven, was voor ieder die Georges kent. en zijn liefde voor zijn vak kan beoordeelen. duidelijk. En ja. voor zijn laatsten wedstrijd van dit seizoen. Zondag laatst, kwam onze klepper, ei zoo na. met een «boukee» naar huis Hii was door de Directie van het Gentsche kuipken aangeworven om een ploeg koers van één uur te betwis ten met als maat Arthur Mommerency (winner van den beroepsrenneiswedstrijd van leper van 25-9-43). Er van overtuigd zijnde dat Georges een praebtprestatie zou leveren, hadden we eraan gehouden te Gent tegenwoordig te zijn. om dit knappe West-Vlaamsche koppel te gaan «supporteren». En waarlijk we hebben ons de verplaat sing niet beklaagd Door onze beide kleppers werd werk van de bovenste plank vertoond, en het is met veel moeite dat twee tegenstrevende ploegen hen op het laatste konden vloeren. De wedstrijd begon voor onze kleuren op een sensa- tioneele wijze Pas vertrokken, of daar gaat Thuur Mommerency er reeds vandoor. Zijn demarrage bracht hem ongeveer 40 m. voorsprong op. Georges lostte ge past af. en bracht den voorsprong op 1/2 ronde, en dit na 5-6 ronden koers HelaasDe verdiende ronde mocht niet genomen worden. Thuur wilde zijn maat aflossen, maar miste de aflossing, en de mooie voorsprong was geheel teniet gegaan. Nadat een paar koppels gelukkiger geweest waren en een ronde voorsprong hadden verwor ven. gingen onze West-Flandriens opnieuw hun kans. en ditmaal met sukses Halfkoers stonden ze dus mede aan de leiding. Alles liet voor ons een gunstigen afloop voorzien, want Georgfes en Thuur weerden zich als dui vels in een wijwatervat, en staken meer dan eens het vuur aan de lont. als plots Van Hove een vreeselijken val deed. Twee tegenstrevers waren bij het uitkomen van de bocht gevallen. Georges, die juist afgelost was. kon ze niet meer ontwijken, en stortte loodzwaar ten gronde. Met bezeerde hand en schouder, en een schaafwonde aan het been. kon hij echter den koers vervolgen. In- tusschen was het koppel Van Ooteghem-Laroy ontsnapt en met één ronde voorsprong alleen aan de leiding ge komen. Echter voor niet lang, want Thuur Mommerency sprong plots bliksemsnel uit de groep. Georges zat ge reed. en na een vinnige jacht kwamen zij in gezelschap van de ploeg Deboevere-Depoorter (2 seniors) mede aan de leiding. Van dit oogenblik af. zwaaiden beide kleppers den plak. Onophoudend demarreerden en herdemarreer- den zij, maar het mocht niet meer baten. Deboevere liet hen van geen vin meer los. tot 5 ronden voor het einde, als Georges opnieuw het hazenpad koos. en tot 50 meter voorsprong nam. Door een spijtig misverstand lostte Mommerency zijn maat af. twee ronden voor het einde, en miste, jammer genoeg de aflossing. Daardoor verzeilde hij in de groep, zoodat beiden zich met de derde plaats moesten tevreden stellen. De uitslag was als volgt 1. Deboevere-Depoorter (2seniors), inéén uur 44 km. 518 2. Van Ooteghem-Laroy (senior - junior) 3. Van Hove-Mommerency (junior - beroepsrenner) Op één ronde 4. Marcel en Arseen Ryckaert (beroepsrenner en junior) 5- Van Heule-Meyvaert (beroepsrenners) 6. Lambert-Sergeant (senior en beroeps renner) 7. Matthys-Cleemput (beroepsrenners) Op 2 ronden 8. Keukelier-Allemeersch (Junior en Senior). U ziet dus dat de uitslag schitterend is En het Gent sche publiek heeft ook ons koppel opgemerkt, dat kunt u goed gelooven. Herhaalde malen werden Georges en Thuur door de 5-6000 koppige menigte om hun prachtig werk toegejuicht. Bijzonder als ze hun laatste ronde namen, sprongen de meesten recht, en brachten hen een verdiende ovatie I In plaats van Francois Carlier. stond Broere Achiel te Brugge tusschen de touwen. Hij had het aan den stok met den Bruggeling Devos. die zich heel gelukkig mocht achten met de uitgeroepen Match-Nul. Wanneer zal Achiel eens den scheidsrechter van zijn echte waarde kunnen overtuigen Men zou het moe worden, steeds en altoos de overwinning ontfutseld te worden, nietwaar Chiel De nieuwe meeting van 30n dezer, van Ol. B. C. leper, gaat weer een enorm sukses tegemoet- Liefhebbers, haast u uwe kaarten te nemen, want alles laat opnieuw een nitverkochte zaal voorzien Volgende week enkele bij zonderheden over de verschillige kampen. ROGISA. Unie van Hand- en Geestesarbeiders Tak Arbeid en Vreugde Op Woensdag 2 Februari 1944, om 19,30 u in den STADSSCHOUWBURG 14oiiie Avond met de medewerking van de cabaretgroep «Elck wat Wils» uit Brugge, onder leiding van Jef Wildermeersch. Berichten aan de Clnbs 1. De tweede Reserve Kampioen schappen vangen op 30 Januari 1944 aan. 2. Er wordt nogmaals aan de HH. Secretarissen herinnerd dat de aanvraag der vriendenwedstrijden minstens 14 dagen vóór den bepaal den datum aan het Secretariaat Westland moet gericht worden. In geen enkel geval zullen laattijdige inzendingen nog in aanmerking komen. De Secretaris. JANSSENS. leper - Rij wield lof stol - Woensdag avond, omstreeks 8 1/2 uur. plaatste de genaamde Sylvain Demuynck. wonende Haiglaan. zijn rijwiel aan den gevel der apotheek Moyaert in de Tempelstraat. Toen hij weinige oogen- blikken later de apotheek Verliet en met zijn fiets wilde wegrijden, moest hij tot zijn spijt bestatigen dat deze intusschen verdwenen was. Vechtpartij Vrijdag avond bezocht L. D vergezeld van zijn vrouw M. M.. het café uitgebaat door Vrouw V. H. in de St.-Jacobstraat. Beide vrouwen hadden vroeger reeds oneenigheid en deze kwam thans andermaal tot uiting. Het ging er tamelijk erg toe immers de bezoek ster gooide met bierglazen naar de waardin en bracht haar daarenboven nog slagen toe waardoor ze aan het aange zicht gekwetst werd. leperllng door onbekeade auto te Ledeghem omvergereden - Maandag morgen vertrok de genaam de Edgard Devos. haarkapper. wonende Capronstraat te leper, per fiets naar Roeselare en Izegem. waar hij enkele boodschappen te doen had. Omstreeks 10 1/2 uur voor middag werd hij levenloos aangetroffen langs de groote baan Dadizele-Ledeghem. De ongelukkige moet door een gewetenlooze autorijder aangereden geweest zijn. die zonder zich om zijn slachtoffer te bekommeren, er van door gere den is. De dood moet oogenblikkelijk geweest zijn. De fiets lag onbeschadigd nevens het slachtoffer op de baan. Het parket, vergezeld van een wetsdokter, stapte ter plaats af om een onderzoek in te stellen. De ongelukkige, die slechts 29 jaar oud was. en door velen gekend en geacht, laat een bedroefde weduwe en twee kinderen na. Donderdag laatst had zijn plechtige uitvaart, in aanwezigheid van een talrijke menigte vrien den en bekenden, in St-Niklaaskerk te leper plaats. Proven - Naklank van houvebrand - Verleden week hebben wij den brand gemeld, die de hoeve van landbouwer Rion te Proven vernielde, nadat deze een dreigbrief ont vangen had. waarbij hij een som van 30.000 fr. op een bepaalde plaats moest leggen. Deze brief was geschreven geworden met behulp van een drukdoos met letters in caoutchouc, zooals de kinderen er weieens als speelgoed ontvangen. Gevolg aan het onderzoek, dat betrekkelijk deze vermoedelijke brandstichting door den veldwachter endosr het Parket van Veurne ingesteld werd, werden bij ver scheidene personen huiszoekingen gedaan. Deze leidden tot de aanhouding van den genaamden L. Sohier van Krora- beke. bij wien onder meer een drukdoos en vuurpijlen ont dekt werden, wa' deed vermoeden dat hij bij deze brand stichting betrokken was. De zaak wordt verder onderzocht. Langem&rk - Dieven op ronde - Rond 10.30 uur 's avonds blaften de honden geweldig op de hofstede van landbouwer Willem Vandenbussche. Toen de landbouwer de lichten aanmaakte, zag hij 3 personen op de vlucht slaan die gepoogd hadden de schuurdeur te openen. Zonnebeke - Biekorven ontvreemd - Ten nadeele van landbouwer Decock. Moorsledestraat, werden 's nachts twee korven bieën gestolen. Plots overlijden - Dinsdag avond stierf plots de heer Roose Urbanus. geboren te West-Roozebeke. den 21-6-67. Een verdienstvol man is heengegaan. Als onderwijzer volbracht hij de twee eerste dienstjaren in zijn geboorte dorp. waarna hij 35 jaren te Ooigem fungeerde als school hoofd en koster. Sinds 1923 was hij rustend te Zonne beke. De overledene, drager van verscheidene eereteekens. was een toonbeeldig huisvaderen zeer rechtschapen man. die niets dan vrienden telde. De begrafenis heeft plaats op Maandag 24 e. k.. te 10 uur. Diksmuide - Treinbotsing - Twee Icperlingen onder de gekwetsten - Maandag morgen had in het station van Diksmuide een botsing plaats tusschen het mazouttreintje dat te 7 uur uit Kortemark te Diksmuide aankomt, en den stoomtrein, die het mazoutje ongeveer een half uur voorafgaat op dezelfde lijn. en nog in het station stilstond. De geleider, die tengevolge van den mist den stilstaanden trein te laat bemerkte, poogde nog uit alle kracht te remmen, doch kon een botsing met den fourgen van den stilstaanden stoomtrein niet meer vermijden. Op het mazouttreintje werden een vijftal personen ta melijk erg gewond en met de auto van het Roode Kruis van Diksmuide naar het hospitaal te leper overgebracht. Het zijn Dedulle Albin. hoofdtreinwachter te leper, die het ergst gekwetst werd en een been moest afgezet worden. Vandemaele Julien. stoker te leper, die over gansch het lichaam werd verwond. Van Elverdinge Albert, van Zarren die een schedel breuk had opgeloopen. Van Sevenant Cyriel van Hooglede, die erge inwen dige kneuzingen had bekomen. Moyaert Omer van Kortemark. die aan de knie ge kwetst werd. Jeugdavond Door een omstandigheid, onafhankelijk van het Da- ▼idsfonds-Bestuur zien wij ons verpücht de aangekon digde Filmavond door het Filmstudio uit Antwerpen, te verschuiven tot «inde Februari. Verzekert de toekomst van uw dochter Stuurt ze naar de Snij- Naaischool Waar zij den volledigen stiel van NAAISTER zal aangeleerd worden. Diploma voor snijden. Bekwaamheidscertificaat voor naaien. Al de kleedlngstukken voor het aanieeren wor den door de school gege ven. Vraagt inlichtingen 43, Rijselstraat, leper aub Maandag 24 1-44 te 19.3# uur. wordt in den DeVlag- Haard. Seminariestraat 1/B een \*Z hoogst belangwekkende voor- dracht gehouden, met als on- f derwerp Kuituur en Bescha ving». Iedereen die in dit uitzon derlijke onderwerp belang stelt, wordt tot de voordracht uitge noodigd. Op 30 1-44 is het elf jaar geleden, dat Adolf Hitier in Duitschland de macht overnam en zijn volk de red- dingbrengende gedachte van bet Nationaalsocialisme bracht. In deze korte tijdspanne wist hij van het ver scheurde en ellendige Duitschland. den jongen kerngezondea staat te maken, dien we thans kennen. Op 30-1-44 wer den door hem eveneens de grondvesten gelegd van het wordende Rijk. dat alle Germanen eveneens de redding brengen zal. Dit heugelijk feit wordt in den DeVlag- Haard op plechtige wijze herdacht. De DeVlag staat voor iedereen open. Iedereen wordt er geholpen. Bemiddelend wordt in alle gevallen opge treden. Neemt inlichtingen en sluit aan. Door bemidde ling van de DeVlag kan iedereen aan verscheidene werk gelegenheden worden geholpen, die aan wilskrachtige menschen de gelegenheid bieden vooruit te komen en hun levensstandaard te verbeteren. Door een beslissing van de hoogste O. T. instan ties. wordt thans aan geschikte jonge Vlamingen de gelegenheid geboden opgeleid te worden als Führers in het raam van de O. T. De bedoeling hiervan is niet alleen door inzet van Vlaamsche leiders het lot van onze Vlaamsche O. T. arbeiders te vellichten, doch de kan didaten de kans te bieden op een schoone levensbaan in de O- T. Tegen hier vrijwel ongewone hooge loonen worden ze aangeworven. In den schoot van het Jeugdambt van het «Duitsche Arbeitsfront» werd voor korten tijd een «Referaat Vlaan deren» opgericht, evenals in de Reichsfürung. De opdracht van deze referaten bestaat in het helpen en ter zijde staan van de jonge Vlamingen die in den ouderdom van 10 tot 21 jaar. zich in Duitschland bevinden of naar Duitschland komen of er wenschen te komen. Deze jongens kunnen zich voor al hun aangelegenheden wea den tot een van de volgende adressen r» G*crde0om G. D. A. F. Jugendamt. Am Kölnischer Park 2. Berlin S. O. 16. of G. Van Gierdegom. Kaiserdamm 45-46. Berlia-Char- lottenburg 9. (Medegedeeld)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1944 | | pagina 2