VOETBALKRONIEK Bij C. S. Yper Bij White Star leper HANDBOOCSCHIETINGEN Gewesteljjk Comiteit Westland leper ALLERHANDE NIEUWS Burgerlijke Stand van leper DeVlag - Hoekje In het Licht van Beauraing S T E RFGEVAL BEDANKING ZIELMISSEN Uitslagca van Zoadag 23-1-44 11° Afd. Provinciaal St.Moeskroen-W.S.leper 4-1 Torbout«S-C.Bizet a^s-8-0 Deerlijk iiegem 1-2 C.S Yper-Zwevegem 5-0 bye Wevelgem. Vlamertinge en Harelbeke II* Afd. Gewestelijk A Brielen-F.C.Poperinge 2-4 Pr.Langemark-Boezinge 2-4 B.S Poperinge-C-S.Laogem. ff. 5 0 Reningelst-Wervik 1-2 bye Passchendale. IIe Provinciaal F C Izegem 15 13 S-V Wevelg. 14 8 Deerlijk Sp. 13 8 Zwevegem 14 8 C.S Yper 14 7 St.Moeskr. 14 7 F.C.Torhout 13 4 W.S-leper 13 4 S.K. Vlamert. 15 3 10 R.C.Harelb. 12 3 8 S.C.Bizet 13 2 11 0 15 28 19 19 17 18 37 17 22 16 34 15 32 10 34 8 50 8 37 7 62 4 lie Gewestelijk A. Wervik F.C.Poper. Reningelst Passchend. Brielen Boezinge B.S.Poper. 15 13 1 1 108 16 27 14 11 2 1 QQ 15 23 15 8 5 2 58 40 18 14 8 5 1 46 33 17 15 7 6 2 52 48 16 15 7 7 l 45 48 15 16 4 11 1 31 69 9 13 3 10 0 32 52 6 15 0 14 1 17 93 1 C S- Yproij* 5 - Zwevegem Sp. 0 Menig Cercle supporter heeft Zondag j.l. verrast opge keken bij het zien in lijn treden van de rood-witte ploeg. Wie was de speler die zulk een ovatie teweegbracht bij de intrede Spoedig kregen de aanwezigen zekerheid, 't Was niemand minder dan Camiel die pas uit het buiten land terug is en zich aanstonds bereid verklaarde en zelfs verlaagde om te shotten Camiel werd dus aangeduid om als middenhalf te fungeeren en stond Zondag op post tussohen de krijtlijnen. Met hem als spil en met Kozen als aanvalleider scheen de ploeg terug. hetgeeD men in den handel noemt, iets van vóór den oorlog. Het is alleen maar jammer dat C. S. Y. niet vroeger heeft kunnen beroep doen op dergelijke samenstelling, want dan had den Cherchye en Cie momenteel een trapje hooger ge staan ia de rangschikking. Het was Zondag of er nieuw bloed door de Cercle-aderen vloeide en de aanwezigheid van onzen ex-keeper W3s werkelijk een moreele steun voor gansck het elftal. Voor zijn heroptreden kreeg Camiel •dan ook een mooi geschenk vanwege zijn ploegmakkers. Inderdaad, met 5-0 werd Zwevegem ingemaakt. Aldus werd er gezorgd voor de tot nu toe afgeteekendste en ook wel mooiste Cercle-over winning van het seizoen en dit voor het debuut van Camiel 1 Verhaasten we ons er bij te voegen dat Zwevegem. jammer genoeg, slechts negen man in lijn bracht. Dit vergemakkelijkte natuurlijk de taak der onzen, want met elf tegen elf had het wel kunnen een boeiende match worden. Nu boden de bezoe kers aanvankelijk, geholpen door het hevig windvoordeel, tamelijk goed de repliek. Flamant en zijn collega's onder namen zelfs een paar gevaarlijke aanvallen en dwongen een tiental hoekschoppen af. dewelke Roger Dewulf slechts met keel wat moeite kon afweren. Anderzijds toonde kee per Vervaeke zich erg handig, bij zoover, dat rood-wit. via Kozen, slechts éénmaal raak trof tijdens de eerste helft. Met 1-0 stand in het nadeel der gasten werd rust gefloten. Na de kampverwisseling hadden Mailliard en Cie het voordeel van den wind en nu werd het een wa ren stormloop op het doel der wit-zwarten. Middenhalf Lefevre trok ziek terug, doch niets kon baten. Aan de tweede minuut verdubbelde Kozen op scrimmage den voor sprong en aan minuut acht wezen de bordjes, door toedoen van dezelfden speler. 3-0. Een kwartuur vóór het inruk ken. nadat er zich een heel stel hachelijke standjes hadden voorgedaan vóór het heiligdom der bezoekers, betwistte And ré Godderis een bal met doelman Vervaeke. André richtte den bal naar het ledige doel. doch kwam in bot sing en stuitte ten gronde. Ondertusschen had Kozen voor alle zekerheid nog een tikje gegeven aan het leder, zoo- da nig dat hij. alhoewel Godderis aan de basis ervan lag. onk het vierde goal op zijn boekje schreef. Godderis verliet middelerwijl het veld en met 10 tegen 9 ging de strijd verder. Op flink schot van Cherchye loste de keeper van Sport het leder en Kozen, opnieuw hij, volgde eens te meer en het was 5-0. Met deze score kwam het aflaitea. Beschouwing Vermelden we eerst en vooral het moedig evolueeren der onvoltallige Zwevegemsche ploeg. Flamand. Lefevre en Vervaeke behoorden werkelijk bij de beste elementen op bet veld. De «zwartjes» schenen er op verbeterd sedert ons bezoek aan het dorp van Marcel Kint Bij ons stond de defensie op gewoon peil. Roger heeft met zijn gepast uitloopen een paar zekere doelpun ten verhinderd en backs Versaevel en Doolaeghe waren andermaal op de hoogte van hun taak. Camiel deed als middenhalf een zeer bevredigend heroptreden. Nog een paar weken geduld en hij is wederom de oude. De kant- halfs zagen zich in de eerste helft fel gehandicapt door den wind en de passen hadden dan wat meer kunnen verzorgd worden. In de tweede beurt liep alles echter gesmeerd Met Kozen als animator marcheerde gansch de voorlinie veel beter dan tot nu toe het geval binst het huidige seizoen. Er werd ditmaal naar doel geschoten. De ploeg, zooals ze thans staat, mag met vertrouwen de toekomst tegemoet zien Zondag a. s. -L Gewestelijke derbyVlamertinge - C- S- Y. Tijdens de heenronde wonnen de Cerclejongens met 3 0 en sindsdien zijn de Pothemnaren bezield om revanche te nemen. Het lijkt er naar of Veys en Cie wil len zich tegen Cercle eens overtreffen. De moreele sterkte is fel gestegen bij ónze rood-witten en we zien dan ook een zege in het bereik van Pontje en de Cerclemannen. Op hoop van zege ROGIMAR. De reserven. die op Zondag 6 Februari a. s. een nieuw kampioenschap aanvangen, betwisten op Zondag eerst komende een oefenwedstrijd tegen de scholieren. De af trap wordt gegeven te 10.30 uur Naar Vlamertinge De spelers van de A-ploeg worden langs dezen weg verwittigd, dat in geval van slecht weder er naar Vlamer tinge kan worden afgereisd met den trein en dit te 13.20 uur. Bij mooi weder gaat de reis per fiets en wordt er vertrokken te 13.20 uur aan het lokaal «De Zon». We verwachten talrijke supporters die het kleine fietstochtje naar den Pothem zullen medemaken. Matchen voor Zoodag 30-1 tl® Afd. Provinciaal S.K. Vlamerttnge-C.S. Yper Hoste S.C.Bizet-Deerlijk Maes Zwevegem-St.Moeskroen Annicaert R.C.Harelbeke-F.C.Torhout Baty F.C.Ïzegem-W.S.Ieper Kerkhof bye S.V.Wevelgem. II® Afd. Gewestelijk A Passchend-Boezinge Vandepitte C.S.Langem.-Pr.Langem. Sansen E. Wervik-Brielen Vervaecke S.K.Reningelst F.C.Poper. Blauwe bye B.S.Poperinge Stade Moeskroen 4 - W. S. leper 1 Moeskroen wint den toss. en de onzen kunnen aftrap pen tegen een geweldigen wind in. Moeskroen weet van dit voordeel dankbaar gebruik te maken om fel aan te vallen en aan de 10e minuut wordt Georges voor de eerste maal verschalkt, op ver schot van den middenhalf. Spijts de hevigheid van den wind trachten de onzen toch eenige aanvallen op te bouwen, maar deze brengen de verdediging van Moeskroen zelden in gevaar. Rust volgt met 0-1 stand. Na de malt hadden de onzen er moed op, maar Moes kroen dacht er anders over, en viel even duchtig aan als in de eerste helft- Aan de 15e min. krijgt Jeroom een verren voorzet, loopt een weinig naar binnen, en 't is kas. 1-1. Ondertusschen is de wind evenwel niet zoo fel meer en Moeskroen haalt z'n kort passenspel voor de pinnen integendeel kan onze ploeg maar de goede car- buratie niet vinden en achtereenvolgens drijft Moeskroen de score op tot 4-1 Beschouwingen De onzen speelden tegen een promotie-elftal Moeskroen beschikt inderdaad op nieuw over enkele vroegere elementen. Wij hadden dan ook geen de minste kans. De score kon zelfs hooger ge weest zijn. maar Georges was op zijn best in de keeping. en als een dijkendelver in de kieeding. Zondag a. s. spelen onze mannen den terugwedstrijd tegen de leiders der rangschikking We verwachten ons aan een moedig verweer en geen al te hooge score. Zondag a. s. beginnen de reserven een nieuw kampioen schap. Gezien Vlamertinge forfait geeft, zijn onze knapen vrij. BOKSEN De afgeloopen week bracht ons weer enkele suksessen voor onze knappe vertegenwoordigers. Eerst en vooral Francois CARLIER, die te Doornijk den localen favoriet THIEFFRY op punten sloeg. Van een prachtoverwinning gesproken Mitrailleuse Sus ver keert voor het oogenblik in prachtforme. Ik zie dan ook benieuwd uit, naar zijn nieuwe ontmoeting met FOUR- MEAU. die ook op zijn lauweren niet is blijven rusten, en te Geeraardsbergen den lokalen klopper VAN VREE in round 2 naar het rijk der droomen zond. Broere CHIEL wil natuurlijk voor Soiten niet onder doen. Resultaat Zaterdag avond te KORTRIJK ging zijn tegenstander PERNEEL in round 3 naar de planken, en ontwaakte een goede 5 minuten later. Dit bewijst dat Achiel droog poeder zitten heeft in zijn handschoenen. Ik denk dat HANSSENS zich hard zal moeten aan het gras houden. Zondag a. s.. want challenger of niet. de over winning zou wel te leper kunnen blijven. Achiel betwistte Zondag 1.1. te Poperinge ook een kamp om den titel van West-Vlaanderen. Na een gelijk- opgaande match met DECKMYN uit Poperinge, werd de zege aan den lokalen man toegewezen. Een goed advies, Achiel om den arbiter steeds van uw meester schap te overtuigen, zult ge best doen. um tegenstrevers naar het droomenland te sturen Zoo zal geen betwisting meer mogelijk zijn, hé Met dit alles zijn we weer een stap dichter bij de nieuwe Boksmenting door Boxing Club Olympic leper, in de zaal Victoria Pal&ce op Zendag 30 dezer, ingericht. Zooals ik verleden week reeds schreef, wijst alles er weer op. dat er voor een uitverkochte zaal zal opgetreden worden. Te beter 1 De knappe leiders van B. C. O. I- mogen wel beloond worden om hun durf, een dergelijk programma op touw te zetten. Weer zullen we onze beste Iepersche kleppers aan het werk zien: «Mitrailleuse Sus», en Achiel Carlier aan het hoofd. Verder wordt aan de andere jongeren van de pas gestichte club een nieuwe kans gegeven, hun vor deringen te toonen. En daarbij, wordt de knappe Kor- trijksche bokser SERVAEGE ons opnieuw voorgeschoteld. Hij zal het aan den stok hebben met den Moeskroennaar CRAEYE, die nu eenmaal ook geen katje is om zonder handschoenen aan te pakken. Na de prachckamp welke Servaege ons op 2 Januari leverde, mogen we ons op nieuw aan mooie sport verwachten. Liefhebbers, opge past. de kampen beginnen om 16 3o u. stipt ROGISA LIGGENDE PERS Zaterdag 29 Januari 1944 Om 17.30 uur YPER, KON. GILDE SI-SEBAS- TIAAN Vriendenschieting in De Saumon Inleg 6 fr. Gewone voorwaarden. Zondag 30 Januari 1944 Om 14 uur YPER, in De Saumon bij O. Vandermeersch, KiekenmarktOppervogel 100 fr Twee zijdrogels, elk 60 fr.Twee kallen, elk40fr.; Kleine vogels 20 fr.; Boven de 50 schutters alle drietal een prime van 30 fr, Inleg 25 fr. Uitslagea van Zondag 23-1-44 Vrienden wedstrijden F.C-Roesbrugge F-C Poper. II 1-1 B.SGeluveld-V.J.Dikkebusch 2-1 G.S.Voormezeele-B D.Hollebeke 1-2 Matchen voor Zondag 3#-l 2' Ren Kamp. Westland Reeks A W.S leper-Vlamertinge A Vlamertinge B-Langemark Sp. U.S. Poperinge-F.C.Poperinge Reeks B Houtem-Hollebeke Beselare Werrik Bi zet- Mcesen Wytscbate-Geluveld Reeks C Kemmel-Dikkebusch W estouter- Ren i ngebt V rien denmatch en Zillebeke- Houtera Zonnebeke-Passchendale (JeugdpL) Hollebeke-Zand voorde Proven-Vlamertinge II Eerste Afdeeling Roesbrugge 8 7 1 0 43 13 14 Proven 8 5 2 1 22 11 11 Sta vele 8 4 3 1 17 19 9 Westvleteren 8 2 6 0 21 30 4 Elverdinge 8 1 7 0 9 39 2 Tweede Afdeeling A. Tweede Afdeeling B. Westouter 14 11 0 Dikkebusch 14 10 1 Kemmel 13 7 3 Nieuwkerke 14 6 5 Meesen 14 5 6 Voormezeele 13 4 8 Wytschate 14 2 10 Dranouter 14 1 13 3 68 19 25 3 82 22 23 3 55 32 17 3 52 44 13 3 34 42 13 1 34 43 9 2 20 66 8 0 14 91 Zaadvoorde 14 10 3 1 47 24 21 Houtem 14 8 4 2 38 20 18 Zillebeke M 8 5 1 33 31 17 K./t.Bfielen 13 6 4 3 34 20 15 HoUebeke 14 5 7 2 33 41 12 Zónnebeke 13 4 7 2 23 30 10 Gel u veld 14 4 8 2 23 35 10 Beselare 14 3 10 1 17 47 7 Vewtipgiiif; Dokter Med. Oscar PAUWELIJN. KINDERZIEKTEN, Lange Torhoutstraat, 14, leper. - Tel. 336. 15761 -1s leper - Speciale trein - De speciale trein ingelegd door De Optimisten van uit den Stadsschouwburg te leper, ving op Zondag 23 Januari zijn eerste reis aan naar het Land van Lach. Zang. Dans. Humor en Ryth- me. De liefhebbers van mooie reizen die er tegenwoordig waren hebben door hun daverend enthousiasme bewezen dat de uitstap hun meer dan voldaan heeft. Talloos zijn degenen die rècds voor de tweede maal dezelfde reis willen meemaken. Daarom bespreek tijdig uw plaatsen, voor Zondag 30 Januari om 14,30 a. en 19 a Plaatsbespreking Café Boerenhol. ER ZAL STIPT WORDEN AANGEVANGEN. Vrouw door tram aangereden - Vrijdag, omstreeks 18.30 u.. toen de stoomtram leper - Meenen. in de rich ting naar Meenen rijdende, ter hoogte van de Lange Thouroutstraat kwam. zag de geleider plots in het licht van zijn phare een vrouw de tramsporen oversteken. Hij poogde nog te remmen doch kon een aanrijding niet meer vermijden. De 67 jarige Breyne Palmyre. We Is. Depuydt. wonende Bruggesteenweg, die uit de richting der Lange Thouroutstraat naar de Kalfvaart ging. moet in de duisternis de tram niet bemerkt hebben en werd door de linkervoorzijde aangegrepen en ten gronde ge worpen. Zij werd aanstonds naar het O. L. Vrouw gasthuis overgebracht. waar men bestatigde dat de vrouw een breuk aan het bekken had opgeloopen. Haar toestand, die aanvankelijk vrij ernstig bleek, is thans ietwat ver beterd. doch de vrouw zal nog geruimen tijd ter verzor ging in het hospitaal moeten blijven. Diefstal - Zondag avond rond 17.45 u. plaatste de genaamde Tillie Gerard van Elverdinge zijn rijwiel aan den voorgevel van het huis van een vriend in de Buk- kerstraat. bij wien hij op bezoek ging. Toen hij om streeks 19 uur buiten kwam. stelde hij vast dat een lederen tasch. die een paar handschoenen en verscheidene andere voorwerpen inhield en aan den bagagedrager vastgehecht was. evenals een regenmantel, verdwenen waren. Voormezeele - Ongelukkige val - Woensdag 11. is de 3 jarige Norbert Desmedt zoo ongelukkig gevallen, dat het kleine jongentje met een gebroken been ter ver pleging naar het O. L. Vrouwgasthuis te leper moest overgebracht worden. Zónnebeke - Rijwielongeval - Eugeen Delhaye. wo nende Groote Molenstraat, is 's avonds, toen plots zijn rijwiellamp uitdoofde, in een gracht terechtgekomen. Hij werd door den prikkeldraad der weide op verscheidene plaatsen het aangezicht opengereten. Een geneesheer moest de wonden toenaaien. Het Werk van den Akker - Op Zondag 30 Januari, om 9,30 ure stipt. Algemeene Vergadering. Programma Voordracht De Geit Stichting Geitenbond. Tombola. Uitdeeling zaden. Oostnieuwkerke - Diefstal - Bij Leon Vantomme, Groenestraat. zijn dieven ingebroken in het wagenkot. Daar ze op de vlucht gedreven werden konden ze enkel met een autowiel aan den haal gaan. Poging tot Inbraak - Rond 11.30 ure 's avonds, verlieten geburen de woning van de gebroeders Espeel. Ze bemerkten aan de poort een paar kerels die op de vlucht sloegen, na eerst een schot te hebben gelost dat geen doel trof. van den 21 tot den 27 Januari 1944. GEBOORTEN Suffys Bernard, Recollettenpoort, 5, Minneplein, 16. Jennerich Norbert, Rijsel- straat, 93. Reynaert Betty, Recollp., Rijselstraat, 27. Claerhout Huguette, Recollp., Zonnebeke- steenweg, 24. Mestdag johny, Veemarkt, 17. Couvreur Claudine, Rijselstraat, 102. Thiteca Jonia, Recollp., van Geluvelt. Storme Hendrik, Recollp., Lange Torhoutstraat, 36. Vanlerberghe Cossette, St-|acobsstraat, 4.RJ overlijdens Declercq Sophia, 89 j., z.b., ong.. St-Janshospitaalstraat, 1. Verminck Celestina, huishoudster, 84 j., echtg. Declercq Eugenius, Po- peringesteenweg, 8. Breyne Omer, landbouwer, 64 j., wed. Bricke Marie, van Komen. De Block Emerence, huishoudster, 53 j., echtg. De Clerck Georges, Mik Haiglaan, 59. Heynderickx Maria, 70 j., z.b., wed. De Geyte Joannes, St-Jacobsstr., 59. i (huwelijk Cottegnie Michel, bakkersgast,~ën Burggraeve Marcelina, haarkapster, beiden tMejjer. Huwelijksbeloften Vanhooren Urbain, rijks wachter, te Brugge, voorheen te leper, en Klarissa Ivona, z. b., te Eekloo. - Vangrysperre Michael, autogeleider, te leper, en Seghers Martha, z.b., te Vlamertinge. - Burgho Georgius, hotelier, te leper, en Andries Fernande, z.b., te Poperinge. - Mey- froodt Maurice, behanger-garnierder, en Derosier Andrée, z.b., beiden te leper. - Dombrecht Camille, brievenbesteller, en Tresy Clara, z.b., beiden te leper. - Sedeyn Albert, mekanieker, en Neysens Germaine, z.b., beiden te leper. -Depoorter Roger, assistent bij den ijzerweg, en De Ruddere Paula, z.b., beiden te leper. - Legrand Roger, schilder, te leper, en Butez Lea, z.b., te Boulogne/sur/Mer. - Titeca Jacques, meubeimakersgast, en Devers Simonne, z.b., beiden te leper. ZONDAGRUST De Apotheek van Mr. VANWALLEGHEM, Statiestraat, is alleen open op Zondag 30 Januari dÜ&ZL Berichten een de Clubs 1. In de huidige klassementen werd er rekening gehotiden met de beslissingen van het Comité West- land in datum van 16-1-442 2. Het weze verstaan dat geen spelers van de eerste ploeg aan de reservekampioenschappen mogen deelnemen De Secretaris. Jansflnns. Voor een betrekkelijk ma- tige opkomst, voerde het 4tVolks- _^tooneel op 19-1-44 het prach- I tige en overbekende drama van Max Halbe. «Jeugd» op. Het Volkstooneel» heeft in zijn ver- toqning zich zelf overtroffen. «Jeugd» is een der beste stuk ken. dat tot heden te leper werd opgevoerd. De tooneel- liefhebberstdie zich om allerlei drogredenen afzijdig hebben, gehouden, hebben tot hun schade, iets eenigs gemist. Een ware kunstprestatie werd geleverd, die torenhoog stond boven al het alledaagsche wat in massa wordt opgevoerd, en die enkel door kunstminnaars, in den waren zin. werd gesmaakt en gewaardeerd. Op Maandag 24-1 44. gidg in den DeVlag-Haard. Seminariestraat 1/B. voor een uitgelezen publiek een prachtige voordracht door, gegeven door Walter Weyler met als thema «Kuituur en Beschaving». Dit zoo moei lijk te behandelen en teere onderwerp, werd op een uiterst bevattelijke en aangename wijze voorgedragen, zoodat het aanwezige publiek volledig den spreker be grepen heeft. Kuituur uit het volk en voor het volk. Be schaving oppervlakkigheid mechanisatie en in veel gevallen materialisme. Vandaar uit. den ooriog van de beschaving tegen de kuituur. (Medegedeeld) Unie van Hand- en Geestesarbeiders Tak Arbeid en Vreugde geeft op Woensdag 2 Februari 1944. om 19,30 a in den STADSSCHOUWBURG een Prachligen ftfcoiiteii Avond met de medewerking van de cabaretgroep «Elck wat Wils» uit Brugge, onder leiding van Jef Wildermeersch, conferen cier der Knalavonden in het N. I. R. Kaarten te bekomen Bureel der Unie. Gevangenisstr.; Café Boerenhol. Vande Peereboom plaats Café Den Trompet. Groote Markt Leden 3 fr. - Niet leden 5 fr leper - Filmavond Zondag 30 Januari De Filmavond gaat door op ZONDAG 30 JANUARI te 2 uur en te 5 1/2 uur. alsook op MAANDAG 31 JANUARI om 5 1/2 uur stipt, in de verwarmde feestzaal van de H. Familie. Stuersstraat. leper. Streng verboden te rooken in de zaal. Prijzen der plaatsen 7 en 3 fr. (Gepast geld a. u. b.) Voor wie het begeert zullen de rijwielen bewaakt wor den mits betaling van 1 fr. Kaarten te bekomen aan den ingang der zaal en bij Mevr. C. Schmidt. Maloulaan. leper Juf. Verbeke, en Juf. Delva. beiden G. de Stuersstraat. leper. Voor *1 do Maria-vereerders uit het Iepersche een eenige kans St Jozefs Kerk der EE. PP. Karmelieten Negen Woensdagen van St-Jozef Toekomenden Woensdag Te 7 1/2 uur. Communiemis met offer voor een der wijken der stad. Te 5 uur. Rozenkrans, sermoen door den Eerw. Pater ALPHONSUS. aanbevelingen, oefeningen en zegen. Komt met betrouwen aan den H. JOZEF den vrede vragen. Heer Georges De Clerck De Block Heer en Vrouw Francois De Clerck-Roosen en kinderen Heer en Vrouw Heliodoor De Brouwer-De Clerck en zoon; Heer en Vrouw Albert De Clerck Peelaers en kinderen Heer en Vrouw Walter Herman-De Clerck en kinderen De familiën De Block. Geerts. De Clerck en Morel. melden met diepe droefheid het afsterven van hunne teergeliefde echtgenoote. moeder, schoonmoeder, groot moeder en bloedverwante. Vrouw Emerance DE BLOCK geboren te Leopoldsburg. den 11 April 1890. en god vruchtig overleden te Yper. den 26 Januari 1944. De Lijkdienst, gevolgd van de Teraardbestelling, zal plaats hebben in de parochiale kerk van Sint-Niklaas te Yper, op Maandag 31 Januari 1944, om 8,30 nar. Vergadering in de kerk. De vrienden en kennissen die. bij vergetelheid, geen rouwbrief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien- Yper. Haiglaan. 59. De familiën Messelis en Vanbesien, danken alle personen welke aanwezig waren op de be grafenis van hun beminden echtgenoot, vader, schoon vader en grootvader. Heer Cyril Ie ME88KLI6 Vrienden en kennissen worden ultgenoo- digd tot de JAARMIS die zal gezongen worden op ZONDAG 30 JANUARI, om 8.3» uur, in St-Maartenskathedraal, tot zielela- fenis van Heer Roger W0LTERS echtgenoot van Vrouw Julienne Scrive. (5747) Vrienden en kennissen worden uitgenoo- digd tot de ZIELMIS die zal gezongen worden op ZONDAG 30 JANUARI, om 8.3» uur, in St-Jacobskerk, tot zielelafenis van Vrouw Henri NOTERDAME geboren Julia Delcroix. (5756) Vrienden en kennissen worden ultgenoe- digd tot de JAARMIS die zal gezongen worden op ZONDAG 30 JANUARI, om 9 uur, in St-Niklaaskerk. tot zielelafenis van Juffrouw Paula DERUTTER dochter van Heer Leopold en Vrouw Martha Vandenberghe. (5745) Vrienden en kennissen worden ultgenoo- digd tot de ZIELMIS die zal gezongen worden op ZONDAG 30 JANUARI, om 9.31 uur, in de kerk der E. P. Carmclieten. tot zielelafenis van Vrouw Maria ELSLANDER Weduwe van Heer Armand Moniez vanwege de St-Jozefsbroederschap. 15777) Vrienden en kennissen worden ultgenoo- digd tot de ZIELMIS die zal gezongen worden op ZONDAG 30 JANUARI, om 10 u.. in de kerk der E. P. Capucienen, tot ziele lafenis van Heer André DE GEYTER gesneuveld in Meenen, den 25 Mei 1940 (5778) Vrienden en kennissen worden uitgenoo- digd tot de JAARMIS die zal gelezen worden op ZONDAG 30 JANUARI, om 11.3» uur, ln St-Maartenskathedraal, tot zielela fenis van Vrouw Maurice BI.00TACKER geboren Marguerite Goethals en overleden familie. (5746) Vrienden en kennissen worden ultgenoo- dlgd tot de ZIELMIS die zal gezongen worden op ZONDAG 6 FEBRUARI, om 8.3» uur, in St-Maartenskathedraal. tot ziele lafenis van Heer en Vrouw Isidore WERREBROUOK-SANTY en overleden klnders Maria, Emile en Oscar. (5779) Vrienden en kennissen worden uitgenoo- dlgd tot de JAARMIS die zal gezongen worden op ZONDAG 6 FEBRUARI, om 9 li- In St-Niklaaskerk, tot zielelafenis van Mevrouw Julia MESSIAEN. echtgenoote van Heer Albert Bouwen. (5780)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1944 | | pagina 2