VOETBALKRONIEK C. S. Bij Yper Bij White Star leper Lapiere's Zaal, D'Hondtstraat BOKSEN 1 iv. v. c:. HANDBOOGSCHIETINGEN TOEGELATEN TAXIS ALLERHANDE NIEUWS Burgerlijke Stand van leper DeVlag - Hoekje Uitstages van Zoadag 6-2-44 !le Afd. Provinciaal W.S.Ieper- Harelbcke Torhout- Vlamertinge Deerlijk-Zwevegem S.C.Bizet-We velgen, bye Ixegem. C.S Yper en St. Moeskroen Ile Afd. Gewestelijk A Pr.Langemark Passchendale 1-0 ii F.C.Izegem Provinciaal afg. 4 1 2 1 9 2 16 M Deerlijk Sp. 15 10 S.V We velg. 15 9 CS.Yper 15 8 Zwevegem 16 8 St.Moeskr. 15 7 F.C.Torhout 15 W.S.Ieper 14 S.K.Vlamert. 17 RCHarelb 13 S.C.Bizet 15 4 10 3 12 3 9 2 13 16 30 18 22 19 21 23 18 41 18 36 16 34 14 42 8 57 8 41 7 71 4 De A-ploeg was voorgaaaden speeldag op rustgeld gesteld en krijgt nu eerstkomendcn Zondag het bezoek van Deerlijk Sp. Tijdens de heenbeurt verloor Cercle. met tiea man. te Deerlijk met 4-1 cijfers. Nu staat de C.S.Y.- samenstelling er veel steviger voor en ook de moreelc sterkte is er momenteel terug. We verwachten ons zoo aaa een lepersche zegepraal, doch zijn er van overtuigd dat het niet gemakkelijk zal gaan. Aan de rood-witten kun rangschikking te verbeteren. Heer Alloo. dezelfde scheidsrechter als te Deerlijk, heeft de leiding. wijze van inlichting geven we hier de matchen die de A-ploeg nog moet betwisten tijdens de maand Februari: Op 13/2 C. S. Y. - Deerlijk Sp. Op 20/2 Torhout - C. S Y. Op 27/2 C. S. Y. - St. Moeskroen (match die op 26-12-43 uitgesteld werd.) De B reist 's morgens naar S. K. Vlamertioge en kan er. indien er ditmaal voltallig wordt opgetreden, den inzet ia de wacht slcepen. We wenschen Devos en Cie veel succes Langemark Sp. 4 - C. S. Yper B 5 Verleden Zondag zette onze B-ploeg het tweede reserve- kampioenschap in met de verplaatsing naar Langemark. Verscheidene spelers waren belet en zonden regelmatig kun kaart terug, doch anderen lieten het komiteit in de onwetendheid nopens hun intenties en zoo moest er met 10 man afgereisd worden. Dergelijke feiten zijn ten zeerste tc ketreuren en dienen zich niet meer te herhalen. Het komiteit van C. S. Y. heeft zijn reserveploeg in dit tweede kampioenschap ingeschreven om aan de B mannen ge legenheid te geven gedurende ettelijke Zondagen meer. kun geliefkoosd voetbalsport te beoefenen. Als alle spelers regelmatig opkomen kunnen zij een ploeg in lijn stellen «lie zeker kans heeft om de eerste plaats in haar reeks te veroveren en nadien aldus de finaal te betwisten. Daarom echter is van allen offervaardigheid en clubliefde vereischt. De komende Zondagen zullen uitmaken in hoe verre onze B-mannen deze eigenschappen bezitten. De match zelf kende een spannend - de score wijst het aan doch weinig aantrekkelijk verloop, vooral in de tweede helft. Onze spelers begingen alsdan de fout voort durend van plaats te veranderen, zoodat alle verband in de ploeg zoek geraakte. Voegen we daarbij dat de locale scheidsrechter (de officieele referee was afwezig) in de tweede helft de bezochten wat al te vrqelijk liet begaan, hetgeen enkelen der onzen eenigszins ontmoedigde. Na den aftrap waren de Yperlingen het eerst ten aanval en rond de 15e minuut opende Devos de score. Kort nadien echter stelde de locale middenvoor gelijk en vijf minuten later nam Langemark voorsprong (2-1). Een strafschop werd door Arfeuille op den keeper ge zonden. doch rond het half uur kon Devos gelijkstellen en ons enkele minuten later den voorsprong bezorgen, die tot aan de rust gehandhaafd bleef (2-3). Gedurende deze eerste speelhelft waren onze B-mannen meerendeels in meerderheid. Onze voorwaartsen speelden tamelijk goed samen en waagden hun kans in het schieten. Langemark beperkte ziek tot ontsnappingen, die echter onze ver dediging dikwijls in gevaar brachten. Na de rust speelden de bezochten heel wat beter en stelden onze verdediging duchtig op de proef. Een home rische worsteling vóór ons doel kon eindelijk in ons voordeel opgeklaard worden. Na een kwartier spelen stelde Langemark gelijk om twee minuten later voorsprong te nemen. De onzen wijzigden alsdan nogmaals kun op stelling. doek dat kracht weinig verbetering, integendeel. De gastheeren, die de overwinning in hun bereik zagen, speelden nu een zeer doordrijvend spel. wql de onzen ziek door dezen tegenslag lieten ontmoedigen en vergaten dat de uitslag slechts na tweemaal 45 minuten definitief is. Langemark bleef vervolgens geruimen tijd de meer dere en Delahaye. die de backplaats had ingenomen, kreeg heel wat weg te werken. Als er nog slechts 7 minuten te spelen was kon Gryson. op algemeenen aan val, de ploegen andermaal gelijkstellen. Dat bracht nieuwe koop in ons kamp en één minuut vóór het einde scoorde Camille die als doelwachter begon en als middenvoor eindigde het winnende doelpunt. ROGIMAR. O Zoodag laatst werden wij op den middag telegrafisch verwittigd, dat de Ratjes van Harelbeke te Kortrijk in den schuilkelder zaten, en geen verbinding meer hadden voor leper Hierdoor was onze A-ploeg op gedwongen rust. Het was werkelijk spijtig, immers, gezien het belang van dezen kamp voor de beide clubs, was er een harde wedstrijd in 't verschiet. Aan volk zou het niet ontbreken, vermits er geen enkele sportgebeurtenis plaats had in de stad. noch in de onmiddellijke nabijheid. Over dat geval zal het Provinciaal Komiteit moeten beslissen. Hadden de Ratjes de reisgids vooraf goed in gezien dan zouden ze hier te 12.30 u. gearriveerd zijn. Of zelfs in 't ergste geval konden ze nog te 14.38 uur aankomen. De B-ploeg liep een davering op van belang te Pope- ringe. en werd er eventjes met 6-0 ingemaakt. Geen oefening, geen samenhang, gebrek aan schotvaardigheid «lat is 't besluit. Zondag a. s. weerom op rust. Zoadat 13 dezor reist de A-ploeg naar We velgera. om er zijn kansen te verdedigen. Het valt moeilijk een Matchen voor Zoodag 13-2 IIe Afd. Provinciaal Wevelgem-W.S.Ieper Baty C.S. Yper-Deerlijk Alloo Vlaraertinge-S.C.Bizet Everaert St.Moeskroen-Torhout Depraetere bye F.C.Izegem. R.C.Harelbeke en Zwevegem. IIe Afd. Gewestelijk A F.C.Poper.-Pr.Langem. Annicaert pronostiek te maken, gezien de ploeg noodzakelijker wijze veranderingen zal moeten ondergaan. Het zal dan ook afhangen van veel omstandigheden hoe de uitslag zal zijn. Zondag 20 Februari a. s speelt de A-ploeg een vrienden wedstrijd tegen F. C. Poperinge. die dit jaar in Ile Gewestelijk mooie resultaten heeft behaald, en slechts op het nippertje moest onderdoen voor Wervik. De aangekondigde wedstrijd tegen E. Wervik. op 27- 2-44 gaat NIET door. vermits op dien dag C. S. Y. speelt tegen Moeskroen. en Deerlijk den uitgestelden wedstrijd aanvraagt tegen White Star. Wervik komt evenwel in Maart naar leper. Zeer belangrijk. Op ZONDAG 27 FEBRUARI richten enkele supporters van White Star een MonislerprijMkaariin^ in. te 5 aar. in het lokaal. St-Jacobstraat. 30. De inrichters verzekeren een aantal prijzen voor 'n waarde van 1500 fr. Alle prijzen worden gegeven in na- tura. en zijn giften van supporters of bestuursleden. De inschrijvingsprijs is bepaald op 5 fr. per man. De prijskamp zal beginnen op klokslag 5 uur. De opbrengst der inschrijvingen komt volledig ten goede aan de klub. De lijst der prijzen kan nu reeds worden nagegaan in het lokaal, en de prijzen zelf zullen den dag van den prijskamp tentoongesteld worden in het lokaal. Van nu af worden de inschrijvingen reeds aanvaard. De kaarters zullen hun gading vinden. A. s. week meer nieuws hierover. Op Zondag 13 Februari Mejuftei* VA1T.1ESTE in baar repertorium van Vltiamsche I Begin om 6 ure. Zaal goed verwarmd. De Boksmeeting van Kemmel De meeting die Zondag II. te Kemmel ingericht werd door de Boxing Club Olympic leper kende een mooi sukses». Enkele Ieperlingen hadden eraan gehouden de ver plaatsing te maken, en ook de Kemmelnaars lieten zich niet onbetuigd Als de eerste gongslag gegeven werd. was de zaal dan ook goed vol. Zeggen we maar onmiddelijk dat de jeugdige elementen van Voorzitter Delbecque zich weer met eere uit den slag getrokken hebben. De feestelijkheden werden door Herman en David ingezet. David werd na afloop van een spannenden kamp verliezer op punten verklaard. Ligneel jr. vervolgt den goeden weg en wist thans den Kortrijkzaan Buysse in de 2e ronde tot opgave te dwingen. Viaene had het aan den stok met Gekiere van Kortrijk. en bleef baas met de punten. Goed zoo jongen I Savaete. die voor eigen publiek mocht optreden, en in vertrouwen gesteld door zijn overwinning hier te leper, wist den Kortrijkzaan Tienno zoodanig te bewerken, dat deze laatste zich genoodzaakt zag inde derde ronde de pijp aan Marten te geven. Achiel CARLIER die het eigenlijk tegen Herman moest opnemen, werd door dezen laatsten gewogen en... te zwaar bevonden. Herman was er in het geheel geen amateur van om met het tapijt kennis te maken en verkoos de handschoe nen te kruisen met den veel zwakkeren David. Achiel gaf dan maar een exhibitie ten beste met zijn makkers van B. C. O. Kortrijk Servage en Lapère. Of die exhibitie in den smaak van het publiek gevallen is. moet ik niet onderlijnen, en de drie kleppers werden voor hun werk met een goed applaus beloond- Het was ietwat te voorzien dat Fr. CARLIER. alias Mitrailleuse Sus. de gebroken potten van Zondag 11. door Braeckeveld zou laten betalen. Maar dat deze naar het land der droomen zou gezonden worden, neen. dat had de trouwste aanhanger van Soiten niet durven voorzien. Braeckeveld verweerde zich ten andere moedig, maar tegen de klappen van onzen «Sus» was hij niet bestand, en in de 3e ronde legde hij zich eventjes neer. om slechts na de fati- dieke 10 weer ten volle bij zijn zeiven te komen. Dat zijn nu eens nagels met koppen, hé De Technische Uitslagen Liefhebbers 4 ronden van 2 minuten Herman (Kortrijk). wint op punten van David (leper). Ligneel (leper), wint door opgave in round 2 van Buysse (Kortrijk). Viaene (leper), wint op punten van Gekiere (Kortrijk). Savaete (Kemmel). wint door opgave in round 3 van Tienno (Kortrijk). f Vanontryve (Kortrijk). wint op punten van Dejonahe (Kortrijk). Beroepskamp 8 ronden van 2 minuten FranQOis Carlier (leper), wint door k.-o. in de derde ronde van Braeckeveld. (Kortrijk). ROGISA. Gewestelgk Comiteit Westland leper IHtilagei via Zoidag 4-2-44 Tweede Afdeeling B Kemmel-Voormezeele 16-0 Tweede Afdeeling B- We* to u ter 14 11 0 Dfcfcebuscb 14 10 1 Kr «ad 14 8 3 Nieuwkerke 14 Meeste 14 Voorasezeele 14 Wytsckate 14 2 10 Draaouter 14 1 13 6 5 5 6 4 9 3 3 3 3 3 1 34 68 19 25 82 22 23 71 32 19 52 44 15 34 42 13 59 9 20 66 8 14 91 2 F.C.Poper. C.S.Ieper S.K.Vlamert. Langem. Sp. B.S.Poper. W.S.Ieper Reeks A 2 2 0 0 110 0 oooo 10 10 10 10 10 10 2® Res Kamp. Westiaad Reeks A Langemark Sp.-C.S.Yper 4-5 F.C. Poperinge W.S. leper 6-0 Reeka rt Hollebeke Wytschate 1-1 Geluveld-Houtem 2-2 Wervik-Bicet 13-0 Reeks C Reniagelst PC.Poperinge •-! Westouter-Dikkebusch 4-1 Reeks B F.C.Houthem 2 10 1 B.SGeluveld 2 10 1 E.Wervik 110 0 S.C.Bizet 2 110 St.Wytschate 2 0 11 B.D.Holleb. 2 0 11 S.C.Meesen 10 10 Reeks C F.C.Westout. 2 2 0 0 F.C.Poper 110 0 B.S-Kemmel 10 0 1 V.J.Dikkeb. 2 0 11 S.K.Reoing. 2 0 2 0 Vrleadanwedstrijden Zonnebeke Passchendale (jpl.) Zillebeke- Hollebeke Dikkebusch Boezinge Hollebeke-Komen ten Brielen Zandvoorde-Geluveld Zonnebeke-Meenen (res.) Pro ven- Westouter 11 0 4 5 4 2 0 0 0 4 5 0 0 5 0 0 6 0 9 2 3 6 4 3 13 0 2 5 14 2 3 5 1 1 8 1 5 0 8 3 4 1 0 2 3 3 1 4 7 1 2 5 0 0-1 afg. 2-1 4-0 12-0 2-1 4-2 Matchen voor Zondag 13-2 2e Rea. Kamp. Weatland Reeks A Vlamertinge B-C.S.Yper B.S.Poperinge LangemarkSp. Reeks B Houtem-Wervik Hollebeke-Geluveld Wytschate-Meesen Reeks C Kemmel- Reningelst Westouter- P.C. Poperinge Vriandenmatchan E.Wervik I-St.Kortrijk (res.) E.Boezinge-E.Wervik II S.K.Zillebeke- BS. Kemmel B.D.HolIebeke-G.S.Voormezeele F.C.Zand voorde-E.Beselare F.C. Westouter-W.S. Proven V. J. Dikkebusch- BrielenSp. Stavele-Rousbrugge Finaal Jengdploagan S-K.Reningelst-S.K. Vlamertinge Op Zaterdag 12 Februari 1944. GROOTE VOET" BALMATCH tusschen de Optimisten Ki"'«°rn - Humoristen wKya."ch«t. Deze match welke doorgaat op het plein van C.S. Yper vangt om 2 uur stipt aan. Verscheidene welbekende voetbaltenoren, die hun strepen reeds verdiend hebben in de hoogere afdeeling. staan borg voor het spektakel. Aan de voetballiefhebbers, een eenige gelegenheid derge lijke match bij te wonen. K.B.V.B.-Gewestelijk Comité Westland leper Verslag der Vergader, van 't Comité Westland gehouden te leper, op Zondag 16 Januari 1944, om 9 uur 30 voormiddag. Aanwezig de H. Barbier (o/voorzitter P. C.) voorzitter. H. Himpe (lid P. C.) de Heeren Clabau. Debrouwer. Denoyelle. Vanhecke. Veys. Janssens, secretaris, veront schuldigd H. Demol. niet verontschuldigd H. Houwen. 1. Het P. V. der laatste bijeenkomst wordt goedge keurd. 2. Verslag scheidsrechter H. Brabandts wedstrijd E. Beselarc W. S. Ten Brielen 5-12-43. Uitsluiting speler Ghèsquière Marcel (W. S. Ten Brielen). Scheidsrechter en speler tegenwoordig. Voor bedreiging wordt Ghesquière M. voor een maand geschorst. 9 frank treinkosten van scheidsrechter ten laste W. S. Ten Brielen. 3. Verslag scheidsrechter H. Carlier. wedstrijd B. D. Hollebeke-B. S- Geluveld 26-12-43. Uitsluiting spelers Verwenne Henri. Callens Henri. Larnout Jules allen van B. S. Geluveld. Scheidsrechter, twee eerste genoem de spelers kapitein Lepere Robert, en afgevaardigde Hollebeke tegenwoordig. Verwenne voor beleediging 14 dagen geschorst, moet daarenboven 25 fr. schadevergoe ding aan scheidsrechter betalen voor schade aan kleeding. Larnout Jules voor slagen aan scheidsrechter geschorst voor onbepaalden tijd. 4. Verslag gelegenheidsrechter Zoetaerdt Marcel (W. S. Ten Brielen,1 wedstrijd B. S. Geluveld-W. S. Ten Brielen van 19-12-43. Stop zetten wedstrijd gevolg overrompeling terrein door publiek. Wedstrijd met 5-0 door W. S. Ten Brielen gewonnen. Blaam aan het elftal van B. S- Geluveld voor onsportief gedrag. Deze club moet meer commissarissen op het terrein hebben, ten einde orde te handhaven. Desnoods beroep doen op politie. 5. Verslag scheidsrechter Nuytten K. wedstrijd S. K. Nieuwkerke-V. J. Dikkebusch van 12-12-43. Vermaning aan afgevaardigde Gellynck om zich niet ter beschikking van den scheidsrechter gehouden te hebben tot deze vertrekt. 6. Verslag scheidsrechter H. Thoris wedstrijd G. S. Voormezeele St. Wytschaete van 21-12- 43. Blaam aan het elftal en publiek van St. Wytschaete voor onsportief gedrag. G. S. Voormezeele moet maatregelen nemen om publiek op afstand van het speelveld te houden. 7. Verslag scheidsrechters Heeren Denijs en Verbeke A. wedstrijd E. Becelare-F. C. Houthem Sp. van 26-12-43. Gedrag afgevaardigde Six Albert. Deze wordt geschorst voor alle officieele bedieningen tot einde seizoen. Becelare moet de ijzeren staakjes op 3 m. van de zijlijn plaatsen. 8. Klacht B. S. Geluveld tegen E. Becelare wedstrijd 12-12-43 qualificatie speler Breyne Marcel. Klacht wordt door afgevaardigde Geluveld ingetrokken. 9. Klacht F. C. Westouter tegen F. C- Poperinge wed strijd F. C. Poperinge-F. C. Westouter van 5-12-43. Qualificatie speler Bouche Edgard. Klacht schriftelijk ingetrokken. 10. Klacht F. C. Westouter tegen S. K. Nieuwkerke wedstrijd F. C. Westouter-S K. Nieuwkerke van 58-11-43. Qualificatie speler De Grauwe Mare. Wedstrijd met 5-0 door F. C. Westouter gewonnen. 5 fr. boete aan S. K. Nieuwkerke (3078) voor het in lijn stellen niet gequalificeerden speler. 11. Klacht W. S- Ten Brielen tegen F. C. Zandvoorde, wedstrijd F. C. Zandvoorde-W. S Ten Brielen van 7-11 43 Qualificatiespeler Inslegers Cyrille. Zaak in beraad. F. C. Zandvoorde moet bewijsstukken voorleggen. 12. Klacht S. K. Zillebeke tegen F. C. Zandvoorde wedstrijd F. C. Zandvoorde-S. K. Zillebeke van 28-11-43. Qualificatiespeler Inslegers Cyrille. Zaak in beraad. F. C. Zandvoorde moet bewijsstukken voorleggen. 13. Klacht W. S. Ten Brielen tegen E. fieselare wed strijd van 5 12-43 E. Becelare-W. S. Ten Brielen. Qua lificatie spelers. Zaak in beraad. W. S- Ten Brielen moet bewijsstukken voorleggen. 14. Klacht G. S. Voormezeele tegen St. Wytschaete. wedstrijd St. Wytschaete-G. S. Voormezeele van 7-11-43. Qualificatie speler Verbeke Joseph. Wedstrijd met 5-0 door G. S. Voormezeele gewonnen. St. Wytschaete be taalt 5 fr. boete (3764) voor het ia lijn stellen niet ge qualificeerden speler. 15. Klacht G. S. Voormezeele tegen B. S. Kemmel wedstrijd G. S. Voormezeele-B. S. Kemmel. Qualificatie speler Claus Paul. Zaak in beraad. 16. Klacht R. S. Stavele tegen E. Westvleteren wed strijd van 10-10-43. Qualificatie spelers Vandeputte Omer. Bourneau Joël. Dejonkheere Maurice. Vilain Sylvain. - Wedstrijd met 5-0 door R. S. Stavele gewonnen. E. West vleteren betaalt 4 x 5 fr. boete (3278) voor het in lijn stel len niet gequalificeerde spelers. 17. Niet voorleggen identiteitskaarten 5 fr. boete. 26-12-43 Neyrinck G. - B. S. Geluveld (3831). 9-1-44 Lefever Joseph - St. Wytschaete (3764). 9-1-44 Ameys Joseph - V. J. Dikkebusch (3409). 18. Het Comité besluit het 2e Reservekarapioenschap in drie reeksen, te doen aanvangen op 30 Januari 1944. 19. Wedstrijd F. C. Zandvoorde-B. D. Hollebeke van 19-V2-44 niet opkomen B.D. Hollebeke Deze club ver liest den wedstrijd met 5-0 en betaalt 100 fr. forfait boete en de verplaatsingskosten. De Secretaris. Janssens. LIGGENDE PERS Zondag 13 Februari 1944 Om 14.30 uur ZILLEBEKE, bij Camiel Braem Oppervogel 100 fr. Twee aijdvogels, elk 50 fr. Twee kallen, elk 30 fr. Kleine vogels 20 fr. Boven de 50 schutters alle drie tal twee vogels van 35 fr. Inleg 25 fr. Maandag 14 Februari 1944 Om 14 uur WOESTEN, bij Jan Bulens Oppervogel 100 fr. Twee zijdvogels, elk 50 fr.Twee kallen, elk 35 fr. Kleine vo gels 20 fr. en boven de 50 schutters aan 25 fr. Inleg 25 fr. Einde rond 18 uur. Zaterdag 19 Februari 1944 Om 18 uur YPER, IN DE ZON, Statie straat VRIENDEN SCHIETING. gewone voorwaarden. Schuttersverbond 't Zuid - Westland De maatschappijen worden dringend ver zocht de datums en voorwaarden hunner zomerschietingen ln te zenden. Van Maandag morgen 14 Februari 1944 tot Zaterdag avond 19 Februari 1944 iabegrepeo D. SEDEYN, St - Jacobstraat, 3. J. TIMPERMAN, Groote Markt. C. VAN DER MEERSCH, Fiersstraat. taper. - Vrouwenlijk uit de vestingswmteren opge haald - Zondag namiddag ontdekten wandelaars op de binnenvestingen. een lederen handtasch en een vrouwen hoed. die aan een verlaten bank hingen, nabij de Rijsel- poort. omtrent tegenover het eiland. Na enkelen tijd den omtrek afgezien te hebben en nergens iemand ontwaren de. brachten zij hun vondst naar het politiebureel. De handtasch bevatte een eenzelvigheidskaart op naam van de 56 jarige V. Alphonsine. geboren te Yper en wonen de te Meenen. Vermoedende dat de vrouw in het water terecht gekomen was. werden Maandag'voormiddag, door de politie, nabij de opgegeven plaats peilingen gedaan in de vestingswateren en na een tijd zoeken een vrouwenlijk bovengehaald, dat naar het doodenhuisje van het O. L. Vrouwhospitaal werd overgebracht. Naar het schijnt leed de vrouw, die verleden Zondag juist* verjaarde, sedert geruimen tijd aan neurasthenie. Rijwieldiefstal - Zondag namiddag, omstreeks 14 u.. plaatste de genaamde Deleu Julien. van Wytschaete. zijn rijwiel op de koer van het Moederhuis. Toen 'hij. na een kort bezoek aan een vrouw enkele oogenblikken later terug buiten kwam. moest hij tot zijn spijt de verdwij ning van zijn fiets vaststellen. Zonnebeke - Ongevallen - De 8 jarige Karei Vandoo- laeghe deed tijdens het spel een gevaarlijken val. waardoor hij een arm ontwricht werd. De 12 jarige Lina Calis dochter van landbouwer Reroi. is tijdens huiselijke bezigheden den rechtervoorarm gebroken. Gevonden en Verloren Voorwerpen Werden ten politlebureele aangegeven GEVONDEN. Donderdag 3 Februari, door Georges Samoy. Kem meisteen weg, 2. een bankbriefje. Vrijdag 4. door D'Haenen Frangois, Cartonstraat. een rechter lederen handschoen. Door Casier Monika. Rijs- selstraat. een bruine pels. Zondag 6. door Mw Riem. Pogeringestraat. 2 bank briefjes. Maandag 7. door Degraeve Pierre. Kalfvaart. een blad tabakzegels. Woensdag 9. door Callewaert Florent. Bruggestwg. een □eizak in grove stof inhoudende een pak margarine en wit loof. Denzelfden dag. een vulpen met glazen pen. Door Verfaillie Agnes. Slachthuisstraat, een paar bruine lederen kinderhandschoenen bevattende zwarte stoffen handschoe nen. VERLOREN. Donderdag 3 Februari, door Tavenier amiel van Zillebeke. een bruine lederen brjeventasch. een som geld en eenzelvigheidskaart inhoudende- Zaterdag 5. door Wolters Karei. Eigenheerdstraat. zijne tabakszegelkaart. Door Meeuws Camille van Wyt schaete. zijn brieventasch in bruin leder, inhoudende een som geld. eenzelvigheidskaart. rantsoeneeringskaarten en andere papieren. Maandag 7. door Mattan Robert. Boterstraat. zijn tabakzegels. Door Ronse Gilbert. Schutteiarestraat. een bruine lederen brieventasch. een som geld en eenige foto's. Door Corselis Jacques. Moscoustraat. een paar grijze vellen wanten. Dinsdag 8. door Thevelin Cyriel van Vlamertinge. een roode lederen geldbeugel, inhoudende een som geld. Woensdag 9. door Vanderbauwhede Michel. D'Hondt straat. een bruine lederen handschoen. Door Debruinne Lucienne van Vlamertinge. een handzak in gestreepte stof. Door Busschaert Maurice. Bruggestecnweg. zijne tabakskaart voor 1944. Donderdag 10. door Breyne Rafaël. Groote Markt, zijn tabakzegels. Door Vercruysse Alois. Diksmuide- steenweg zijn tabakzegeis. Door Six Maria. St Jacobs nieuwweg. baar rantsoeneeringskaart van niet eetbare produkten. van den 4 tot den 9 Februari 1944 geboorten Vanderhaeghe Francint, Recollet tenpoort. 5, Capucienenstraat, 14. - Teetaert Guide, Recollp., 5, van Langemark. - Vandamme Erna, Recollp., 5, van Zandvoorde (leper). - Forrier Jacques, Recollp., 5, St-Niklaasstraat, 21. - Derud- der Freddy, Recollp., 5, van Moormezeele. OVERLIJDENS Vanlede Godelieve, 1 dag, van Vlamertinge. - Bouchaert Ivonne, huishoudster, 38 jaar, echtg. Delobel Jean, van Ploegsteert. - Tac- coen Carolus, z. b., 84 jaar echtg. Casier Helena, M. Haiglaan, 160. - Velein Lydia, z. b.,87 jaar, wed. Parmentier Jan-Baptist, van Nieuwpoort. - Hille- waert Emilius, z. b., 92 jaar, wed. Viaene Virginia, van Wettende. - Verbeke Alphonsina. z. b., 57 j.. echtg. Glissoux josephus, van Meenen. - Stratsaert Gustaaf, z. b., 74 jaar, wed. Mylle Elodie, M. Frenchlaan, 19. - Devolder Erik, 7 jaar, van Lan gemark. huwelijken Dombrecht Camille, brievenbe steller, en Adrienne Tresy, z. b., beiden te leper - Faes Georges, electro-technieker, en Fernanda Dewyn, naaister, beiden te leper. - Sedeyn Albert, mekanieker, en Neysens Germaine. z. b., beiden te leper. - Depoorter Roger, assistent bij den ijzerweg, en Deruddere Paula, z. b., beiden te leper. - Legrand Roger, schildersgast, te leper en Lea Butez, z. b„ te Boulogne s/Mer. Huweijksbeloften Michel Vuylsteke, autoge leider, te leper, voorheen te St-Joost-ten-Noode, en Solange Bonnier, fabriekwerkster, te Saluex.— Maurice Huyghe, kolenhandelaar, te Vlamertinge. en Jacqueline Gruwier, naaister, te leper. - Wiltv Deconinck, haarkapper, en Madeleine Pil, z. b.. beiden te leper. Daniel Durieuw, machinist, te leper, en Cornette Cordula, z. b., te Beveren-Roe- selare. S,0«Ul '*CH Voor de plaatsen waar onze kinderen ondergebracht worden in Duitschland. worden eveneens jonge meisjes gevraagd voor het huishoudelijke werk. 1 zooals koken, naaien, kuischen enz. Ook jonge stielmannen, zooals schoenmakers, timmerlie den. autogeleiders worden er eveneens gevraagd. Benevens rijkelijke vergoedingen, worden ze kosteloos ondergebracht en verpleegd. Begin Maart vertrekt een nieuw kontingent kinderen, het wordt tijd dat de aanmeldingen binnenge bracht worden, om op het gestelde oogenblik mede te kunnen vertrekken. Er weze er op gewezen, dat enkel gezonde kinderen in aanmerking komen en dat vooreerst een doktersonderzoek dient ondergaan te worden. AU® kinderen komen hiervoor in aanmerking en genieten ge durende zes maand van een uitzonderlijk kosteloos ea prachtig verlof. Grijp deze gelegenheid te baat. voor het te laat is. en meld nog vandaag uw kinderen op het sekretariaat. De bureelen van de DeVlag Cel leper, zijn vaaaf heden ondergebracht in den DeVlag-Haard. Seminarie straat. 1B. leper (voorheen lokaal «Concordia»). De bu reelen zijn open op iederen Dinsdag. Donderdag en Za terdag van iedere week. vanaf 9 tot 12 en van 14 tot 19 uur. (Medegedeeld)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1944 | | pagina 2