VOETBALKRONIEK Bij White Star leper Lapiere's Zaal, D'Hondtstraat Op Zondag 20 Februari III e j ii (Ier 8UZ V EEN AVOND ZONDER ZORGEN Een enkele BRIL MAAR DE BESTE BIJ HEURMEL - OPTIEK Boiernlrnat, 41 - IGPER ALLERHANDE NIEUWS Burgerlijke Stand van leper Uitdagen vaa Zoadag 13-2-44 II® Aid. Provinciaal II< F.C.Izegem Provinciaal Wevelgem W S leper 1-2 CS Yper Deerlijk 3-3 Viamertinge-S.C.Bizet 32 St.Moeskroen-Torhout uitg- Izegem Harelbeke 13 1 bye Zwevegem 17 15 Deerlijk Sp. 16 10 S.V Wevelg. 16 6 CS-Yper 16 8 Zwevegem 16 8 St.Moeskr. 15 7 F.C-Torhout 15 W.SIeper 15 S.K.V|amert. 18 R C.Harelb 14 S.C.Bi zet 16 5 10 4 12 3 10 2 14 17 32 21 23 21 21 26 19 41 18 36 16 34 14 43 10 59 10 54 7 74 4 lle Afd. Gewesielijk F.C Poperinge-Pr.Langen» lie Gewestelijk A. 7-0 Wervtk P.C.Poper Passchend Reniogelst Brieleo Boezinge B.S.Poper Pr.Langem. 16 14 16 13 C.S.Langem. 16 Bij C. S. Yper C S- Yprois 3 - Deerlijk Sp- 3 We hadden het voorspeld dat onze kleppers bet niet onder de rearkt zouden krijgen ter gelegenheid van de komst van Deerlijk Sp. en deze voorspelling is juist uitgevallen. Na een zeer betwiste ontmoeting deelden beide samenstellingen uiteindelijk den buit. hetgeen we ais rechtvaardig mogen betitelen. De eerste minuten waren voor de Deerlijkenaren en in vlug tempo namen de groea-witten ors doel onder vuur. Als Roger Dewulf uit zijn doel was. kogelde middenvoor Vandenberghe tegen de deklat en ontsnapte het Cercle-heiligdom kans njk aan doorboring, 't Was echter maar uitgesteld en aan de 17e minuut kreeg Dewulf een eerste maal het nakijken (0 II. Langs de overzijde scoorde Kozen den gelük maker, doch er was reeds, naar onze meening ten onrechte, gefloten geworden voor buitenspel. Tot dan toe had Deerlijk een zekere meerderheid aan den dag gelegd en op algemeenen aanval zouden Verschae enCie zoo ook ban voorsprong verdubbelen (0*2) 't Begon er maar deerlijk uit te zien voor rood-wit en het was met een zncht van verlichting dat we bemerkten hoe de onzen zich nog niet verloren gaven en feitelijk nu maar op volle toeren begonnen te draaien. Via Berten kwam er dan ook een tegeapuat en de Cercle-aanval bleef aanhouden tot aan de rust. dit evenwel zonder dat de bordjes konden worden in evenwicht gebracht. Ruststand 1-2 voor Deerlijk. Na de malt zetten Cherchye en Cie in rassche vaart op en reeds aan minuut 2 lukte Wardje erin om de cij fers op 2-2 te brenger. Of er gejubeld en gedanst werd is de tribuun ea rondom de krijtlijnen I Er scheen geen emde ie komen aan de ovatie Dachten de rood- witten nu de schaapjes in veiligheid of speelde de ver moeidheid haar rol Ia ieder geval het tempo daalde en onze halflijn ging in verdediging opereeren. 't Was verkeerd en 't werd fataal. Gedurende een twintigtal minuten werd onze defensie op proef gesteld. Versaevel kreeg baV a a bad weg te werken en onze halfs konden den roestand maar met meer meester worden Plots wist Valère niet goed weg met het ieder en middenvoor Vandenbergbe zag de occasie schoon om zijn elftal op nieuw voorsprong te geven (2-3). Ze hebben het lig- r». 't Is gebakken meenden de Cercle-supporters. b- Y. zette alles of niets en al wat Deerlijkenaar was ging zich opstellen ia de nabijheid van back Deprez en :tjn achterhoede. Een onbeschrijfbaar geharrewar ont stond. doch werd even onbeschrijfbaar opgeklaard. Onze halfs schenen hun vermoeidheid vergeten en Camiel stuw de en stuwde Nog vijf minuten viel er te spelen, nog v«er. drie. twee.-In laatste instantie centerde Berten naar Pontje, doch deze laatste miste in zijn opzet en gelukkig was Cherchye er omtrent om. zeker en vol overtuiging, binnen te schieten (3 3). Dit was het hoogtepuntWeinig aanwezigen hadden nog zoo iets durven verwachten. Nog een Cercle-aanval en wanneer de vrij-gespeelde Kozen zich voorbereidde om naar doel te schieten, weerklonk het eindsignaal. Een paar sekondea later en het had kunnen 4-3 zijn voor C. S. Y. I Van een bewogen einde gesproken Ja 1 In voetbalspel zijn de mogelijkheden on begrensd en dat is juist een van de groote aantrekke lijkheden van dezen sporttak. f Beschouwing Het gelijk spel kan. achteraf be schouwd. juist genoemd worden. Beide samenstellingen hadden ban perioden van overwicht en hetgeen de be zoekers te kort kwamen aan tactiek, maakten ze goed door kracht en doordrijvendheid. Voor Cercle was het omgekeerde van tel. De voorlinie der Laevens' liet alhier een gunstigen indruk na. Verschillende elementen beschik ten over een flink schot en hadden verstand om zich ge holpen door hun gewicht en robuaten bouw. vrij te spelen. Ook inzake snelheid konden ze hun woordje mee praten. Bij ons treft Dewulf geen verwijt. Versaevel speelde sterk en we vonden het oprecht jammer, hij ook natuurlijk, dat de eenige flater die hij beging een doelpunt kostte. Charles kwam maar traag in gang en zijn tweede helft viel te verkiezen boven zijn optreden vóór de rust. We gelooven dat Charlie geen te vast zelfvertrouwen heeft. Hij gaat op den man aarzelt, keert terug en weet niet goed wat doen. Dit is een kenmerk van een weinig buiten vorm zijn en de Doolaeghe van vóór een maand trof geen zulk verwijt. Allo Charles, moed houden en vooral willen en alles zal terug gesmeerd loopen. In de halflinie noteerden we halfweg de tweede beurt een groote inzinking Had het uitstekend fungeeren van binst «te eerste 45 minuten daaraan schuld Alsdan en ook op het einde der match, draaide de ruggegraat op vol ledig toerental. Vooral Lesage was toen op dreef. De 4 11 4 11 0 14 1 113 1 110 1 49 2 58 2 53 1 47 1 31 1 37 21 17 29 15 27 36 19 44 18 53 16 51 15 Matchen voor Zondag 20-2 lle Afd. Provinciaal Torhout-C.S.Yper Pinteion Wevelgem-Harelbeke Dewulf Deerlijk-St.Moeskroen Ma es S.C.Bizet Izegem Denys bye W S.leper. Viamertinge en Z we vege m Scholieren S.K.Roeselare-Kortrijk Sp. A Kortrijk Sp. B-Deerlijk H a relbeke-F.C. Roesela re Meenen-St.Moeskroen St.Kortrijk-C.S.Yper aanvallers schonken bevrediging. Fontje had aanvankelijk vrees voor zijn knie. maar kwam er door. De buiten spelers. die ditmaal de goals op hun actief brachten, leverden goed werk en ook Godderis en Kozen stonden geenszins misplaatst. Maken we een vergelijking tusschen onze voorlijn en deze van Deerlijk, dan komen we tot de conclusie, dat de gasten een rechtstreekscher methode benuttigden ea ook meer naar doel schoten, terwijl bij de jongens van Prezen Seys het kantwerk en passenspel gehuldigd werd. Ons verslag over deze bevredigende par tij kunnen we wellicht afsluiten met een woordje van lof aan het adres van den scheidsrechter Heer Alloo scheen niet opgewassen voor zijn taak en zijn leiding kon geen van de beide partijen tevreden stellen. S. K Viamertinge B 2 - C. S- Yprois 4 De B ging met 2-4 zegevieren bij S. K. Viamertinge. Andermaal diende er met plaatsvervangers te worden af gereisd en zoo diende Decheiver als doelverdediger in lijn te treden. Na aan de rust met 1-2 te hebben geleid, lieten Grijsoa en Cie zich ioloopen (2-2). doch slaagden er daarop in om opnieuw de leiding te verwerven en per slot van zaken met 2-4 aan de winst te blijven. De Cer- cle-doelpuntea werden gescoord door Delahaye. Devos F.. Hollebeke M. en Devos F. Zondaar n s De A reist naar F. C. Torhout. Zal er revanche worden genomen over de 1-3 pil der heen ronde We hopen en gelooven het De B krijgt W. S. leper te gast en de scholieren hervatten hun kampioen schap met een bezoek aan St. Kortrijk. Onze jeugdman- nen bezetten maar een schamele plaats in de rangschik king en we verwachten van hen een goede tweede ronde. Dat Hollebeke. Hoedt. Maes R.. Vanbeselaere R.. Devos A. en andere zich eens flink inspannen en... willen is kunnen. ROGIMAR. 1 - W. S. leper 2 F.C.Poper. CS.leper Langem. Sp. B.S.Poper. SK. Vlamert. W.SIeper Reeks 2 2 0 0 2 2 0 0 0 1 1 0 1 1 0 0 1 11 0 9 6 Reeks H F.C.Houthem 3 B S Geluveld 3 B.D.Holleb. 3 E.Wervik 2 S.C Meesen 2 S.C.Bizet Reeks C F.C.Westout. 3 2 1 S.K Rening. 3 2 1 F.C.Poper. 2 1 1 B.S.Kemmel 2 0 1 V.J.Dikkeb. 2 0 1 Gewestelijk Comiteit Westland leper Uitslagen van Zondag 13-2-44 2' Ren. Kamp. Westland Reeks A Viamertinge - C.S.Yper 2-4 B.S Poperinge LangemarkSp. 5-5 Reeks H Houtem-Wervik 5-1 Hollebeke-Gelnveld 2 1 Wytschate-Meesen 1-4 Reeks C St.Wytschat^3 0 Kern mei- Reniogelst 1-5 Westouter P C. Poperinge 4-7 Fin an 1 Jeugd ploegen S.K.Reaingelst-S.K.'Viamertinge 2 2 Vrien denoaatchen S-K.Ziliebeke B.S.Kemmel 4-4 B.D.Hollebeke-G.S-Voormeteele 7-1 F C-Zaadvoorde-E Beaelare 7-0 F.C-Westoeter- W .SProveo 5-1 V.JDtkkeboacb BrideaSp- 4 1 StaveJc- Rouabrugge 1-2 12 10 4 8 5 4 7 5 2 4 8 1 4 7 1 Berichten nna de Clubs De wedstrijd Zonnebeke-W.S- tea Brielen (te herspelen) gaat door op 27-2-44. 2. De Jeugdkampioenschappen vangen op 27-2-44 aan. 3. Het Troostkampioenschap ea de finaal der tweede afdeeliag zul len op 12-3-44 aanvangen. 36. waar ket reglement eveneens kan nagezien worden. Het spel is bieden, man tegen man. 12 punten uit. De verliezer betaalt een glas bier aan den winnaar en zich zelf. De inschrijvingen worden van heden af aanvaard, tegen 5 fr.algemeene inlegprijs- Alle liefhebbers kaarters zullen er aan houden hun kan sen te verdedigen. in haar repertorium Begin om 6 ure Zaal goed verwarmd. Gevonden en Verloren Voorwerpen Werden ten polltlebureele aangegeven GEVONDENDonderdag 10 Februari, door Debergh Maria. Ste Godelievestraat. een zwarte lederen handschoen. Vrijdag 11. door Suffys Valère. Minneplein, een kleine geldsom. Zaterdag 12. door Stevens Roger. Neermarkt. een zwarte lederen handschoen. Zondag 13. door Dubois Roland. Bruggesteenweg. een vrouwenregenscherm. Maandag 14. door Timperman Hilda. Groote Markt, twee paternosters. Woensdag 16. door Cornillie John. D'Hondtstraat. een melkkaart. Donderdag 17. door Coppejans Prosper. Korte Torhout- straat. een bruine vilten heerenhoed. VERLOREN. Vrijdag 11 Februari, door Timmerman Prancine. Frenchlaan. een geldbriefje. Door Mw Urbain Simoens. Korte Thouroutstraat een oorring met mauven steen. Door Georges Van Hove. Lindendreef. een bruine lederen brieventasch inhoudende eenzelvigheidskaart. foto's en adreskaarten. Zaterdag 12. door Verslype Gerard. Rijselsteenweq een bleek grijze kiel. Door Robyn Benjamin van Meesen. een rechter veloschoen. Door Philippe Michel. Capu- cienenstraat. een paar zwarte kinderhandschoenen met witte streepen. Zondig 13. door Hélène Ingels. Zonnebekesteenweg. een zwarte lederen dameshandschoen.Door Demeulenaere Giaette. Cité Ligy.een bankbriefje. Maandag 14. door Vermeulen Maurice. Zonnebekesteen- weg. ziin eenzelvigheidskaart. Dinsdag 15. door Demaeseneir France. Pad de poelstraat, een melkkaart. Door Donche Michel. Korte Thourout straat. een kaart van niet-eetbare producten. Door Leire Henri. Kanónweg. een melkkaart. Door Mw Grimmcl- prez. Statieplein, een blauwe sajetten handschoen. Woensdag 16. door Cuvelier Godelieve. Doorgangstraat, een zilveren vulpotlood. Donderdag 17. door Vandenbrun Noël, Frenchlaan. een paar zwarte lederen handschoenen. S- V. Wevelgem Zondag laatst heeft onze A-ploeg een even onverwachte ais welkomen overwinning behaald op het terrein van S.V. Wevelgem. Reeds na een tiental minuten had Ketels succes, wanneer hij een mooie pas wist op te vangen en. na de backs gepasseerd te hebben, prachtig binnen schoot. De onzen waren hierdoor aangemoedigd en trokken voortdu rend ten aanval. Aan de 30erainuut wist Debruyne van een onvolledig stoppen dankbaar gebruik te maken om den voorsprong tot 0-2 aan te dikken. Er was een strafschop noodig voor S. V. Wevelgem om voor de rust de eer te kunnen redden. Na de pauze heeft Wevelgem ons doel duebt-g onder handen genomen, maar G. Tresy heeft even prachtig zijn netten gevrijwaard. Tijdens deze tweede helft waren de onzen werkelijk ingedrukt, slechts enkele ont snappingen, die snel en gevaarlijk waren, brachten veran dering. Einde werd gefloten met 'n nipte, maar deugddoende overwinning. De gansche ploeg heeft zich duchtig te weer gesteld ea speelde een beste eerste helft. Van zoodra het eerste doel punt was aangeteekend. steeg de moraal, en werd aanval □a aanval opgebouwd. In de tweede helft heeft de thuis ploeg evenwel alles gedaan wat mogelijk was om den gelijk maker te netten, en liefst nog de winning goal. Maar onze keeper was zijn verantwoordelijkheid bewust en hield de overwinning aan zijn ploeg. Proficiat. Tjorre. nog enkele wedstrijden volhouden en uw netten vrijwaren De klas seering zal erdoor verbeteren Zondig a i. speelt de A ploeg een vriendenwedstrijd tegen F. C. Poperinge. te 14,30 u. op ons terrein. Poperinge komt op zijn best en is belust op 'n overwinning. White Star za! zich evenwel voor eigen publiek wenschente onder scheiden. Vooraf speelt de jeugdploeg een oefeningswed strijd. De reserven staan in 't gelid tegen hun stadsgenoot C.S.Y. te 14 uur. waar zij het mogelijke zullen doen om 'n gelijk spel af te dwingen. Prijskaarting De enkele supporters van W. S. I. die de prijskaarting op touw zetten, op Zondag 27 Februari a. s., zien zich verplicht het aanvangsuur te vervroegen. De inschrijvingen zijn inderdaad van dien aard dat een groote toeloop moet voorzien worden. Daarom zal de Monaterprijsksiarting op Zondag 27 Februaribeginnen te 16,30 a. De prijskamp gaat door in de patronagezaal, Sint- Jakobstraat. 26. Van nu af zijn reeds 30 prijzen (allen in natura) ver zekerd. De lijst kan eiken dag ingezien worden in het lokaal van W. S. I. Christen Volkshuis. St Jakobstraat. Matchen voor Zondag 20-2 2' Res. Kamp. Westlaad Reeks A Langemark Sp.-F.C.Poperiage C.S.Y per- W.S. leper Viamertinge-B.S. Poperinge Reeks B Meesen- Gel u veld We r vi k - H o lle beke Bi zet-Wytschate Reeks C F.C.Poperinge Kern mei Reningelst- Dikkebusch Finaal Jaugdploecaa Viamertinge- Reningelst Vrienden wedstrijden Passchendale - Zonneb. en Becelaere Kern mei Zillebeke Voormezeele- Nieuwkerke B.S.Poperinge-Roesbrugge Proven- Reningelst Dikkebusch Geluveld Zandvoorde- Meesen Passchendale B-Becelaere B De Secretaris. Jtnosi. Unie van Hand- en Geestesarbeiders Tak Arbeid en Vreugde OP VRIJDAG 3 MAART 1944 om 19.30 uur. in den Stadsschouwburg. Bonte Avond met medewerking van Gerda Sneyers Fantaisiste. conférencière en zangeres. Bob Schoepen Liedjes met de guitaar kunstfluiter. Prins Tanagra Illusionist in zijn laatste nieuwigheden. John Nezoo Partner Jongleur op Monocycle. Paul Kesteloot Klaviervirtuoos. Willy Dewit Akkordeonvirtuoos. Dus een prachtig gevarieerd programma 1 Kaarten te bekomen Bureel der Unie. Gevangenisstraat. Café Boerenhol Vande Peereboom plaats. In de Trompet Groote Markt. 28. leper. Koninklijke Holbouwmaatschappij en Werk van den Akker - leper Lokaal Au Saumon Seminaries»., leper Zondag 2# Februari 1944, om 14 uur 30 Maandeiijksche Algemeene Vergadering. DAGORDE 1. Lezing van 't verslag vorige verga dering. 2. Mededeelingen. 3. Voordracht door M. Doom over groententeelt 4. Voorstel nieuwe leden. 5. Beoordeeling aanbrengsten. 6. Bestelling groenten- zaden. 7. Allerlei. 8. Tombola .(zaden) Om 14 1/4 uur Bestelling der aangevraagde zaden. De Secretaris. F- Dethoor De Voorzitter. H. Csiisr Bespreek tijdig uw kaarten voor de opvoering van De Komedie van het Verken Op 1 -3-44, te 19.30 nar Kaarten te bekomen in het Café Astrid Vandenpeereboomplaats, leper. Prijzen 20 15 10 en 5 frank. HANDBOOCSCHIETINGEN LIGGENDE PERS Zaterdag 19 Februari 1944 Om 18 uur YPER, IN DE ZON, Statie straat VRIENDEN SCHIET ING, gewone voorwaarden. Zondag 20 Februari 1944 Om 15 uur YPER WILLEM TELL, in de Zon, Statiestraat Oppervogel 80 fr: Twee zijdvogels, elk 40 fr. Twee kallen, elk 25 fr. Alle vijftal een prlmé van 20 fr.; Kleine vogels 15 fr. Inleg 20 fr. Aschwoensdag 23 Februari 1944 Om 15 uur YPER WILLEM TELL, in de Zon, Statiestraat Oppervogel 200 fr. Tweede oppervogel 100 fr. Twee zijdvogels, elk 100 fr.; Twee kallen, elk 50 fr. 15 vogels van 30 fr., de volgende aan 40 fr. Zooveel vogels als schutters. Inleg 45 fr. Adv. V. 664/76 (5906) 1EPER - Rijwieldiefstallen. Verleden week Don derdag. omstreeks 8 uur 's avonds, plaatste de genaam de Verslype Jules, wonende Dickebuschsteenweg. zijn rijwiel op de koer van den heer Henri Lcraay. Dicke buschsteenweg. Toen hij rond 10 uur 's avonds met zijn flets wilde vertrekken, moest hij vaststellen dat ze onder- tusschen gestolen was geworden. Dinsdag avond, rond 6 uur. plaatste Boudin Noël zijn velo op de koer van het telegraafkantoor in de Statiestraat. Toen.hij rond 19 u. 30 ermede wilde weg rijden, bestatigde hij dat zijn rijwiel verdwenen was. Diefstal - Zaterdag rond 2 uur namiddag had Mevr. We Vandeputte. die een kruidenierswinkel uitbaat op den Meenensteenweg. haar deur gesloten, wijl zij in stad eenige boodschappen ging doen. Gedurende haar afwe zigheid is een dief in haar woning gedrongen, heeft er alle meubelen doorsnuffeld en een groote som geld als mede een aantal rantsoeneeringszegels gestolen. Men ver moedt dat de dief het vertrek van de vrouw moet afge loerd hebben en alsdan, na op de koer een ruit stukge slagen te hebben, een venster van de voutkamer heeft kunnen openen om langs daar in het huis binnen te dringen. De politie heeft een streng onderzoek ingesteld. Het is te wenschen dat het een goeden uitslag moge opleveren en dat de dief spoedig zal kunnen achterhaald worden. K^iillle GIIYS. laat zijn geachte klientcn weten dat de £$topp*i£;e overge bracht is van de Rijsselstraat naar de Capron- straat, 26. leper. 5796) Woesten - Tuinbouw - Zondag a.s. 20 Februari houdt onze gilde haar maandelijksche vergadering om 6 1/2 tiie. bij Leon Dedoncker. Aan de dagorde komen voor Verslag der laatste bijeenkomst, een leerrijke voordracht, gevolgd door allerhande mededeelingen en tombola. Er wordt nog gelegenheid geboden aan nieuwe leden zich te laten inschrijven. Er zal nogmaals geen plaatsje onbezet blijven daar met het zachte winterweder dat we doormaken veel haastigen alras hand aan 't werk zullen slaan om on der glas of opeen beschut plaatsje aan het tuinieren te gaan. Natuurlijk moet eerst onder vrienden hierover gesproken worden en ze weten dat de beste plaats hiervoor hun ver gadering is. Er zal wel medegedeeld worden wat op dit tijdstip 't voordeeligst gedaan mag worden. Allen zien reeds uit naar de eerstkomende groenten die in deze tijden ge zondheid. eetlust en een lekkere toespijs tot onze maaltijden medebrengen. Allo leden allen op post van den 10 tot den 17 Februari 1944. geboortenSenasael Mireille, Recollettenpoort, 5, De Montstraat, 2. - Seys Robert, Recollp., 5, van Boezinge. - Seys Gilbert, Recollp., 5, van Boezinge. - Verkinderen ChristianeRecollp., 5, van Lange mark. - Garreyn Josette, Recollp., 5, Arsenaal- straat, 21. - Hillewaere Raphaël, Recollp., 5, yan Langemark. - Pannekoucke Johan, Tempelstraat, 19. - D'hondt Godelieve, Recollp., 5, Mk French laan, 15. - D'hondt Dirk, Recollp., 5. Mk French laan, 15. - Vermeulen Nathalie, Recollp., 5, van Dikkebusch. - Artois Gilb.ert, Recollp., 5, van Re ningelst. - Degroote Bernard, Recollp., 5, van Wijt- schate. - Schoonheere André, Recollp5, Wate ringstraat, 12. - Popelier Willy, Recollp., 5, Pope- ringesteenweg, 51. OvgRLljDENS Leclercq Albert, bouwkundige, 64 jaar, echtg. Sockeel Rachel. Elverdingestraat. 17. - Breyne Palmyre, z. b., 67 jaar, wed. Depuydt Isidore, Paddevijverstraat. - Vlaemynck Octavie. z. b., 80 jaar, wed. Monié Louis. St-Jacobsnieuw- weg, 2. - Deschoolmeester Elisabeth, z. b., 72 j., wed. Lobbreclit Em., Rijselstraat, 115. - De wachter Agnès, z. b., 37 jaar, Poperingesteenweg, 16, van Geluwe. Callens Maria, landbouwster, 37 jaar. echtg. Dhondt Mauritius, van Langemark. - Bos- saert Sirnonne, niodenmaakster, 23 jaar, ongeh.. Statiestraat, 5. - Viaene Elodie, z. b., 75 jaar, wed. Vermeersch Pieter, Rijselstraat, 38, van Nieuw kerke. - Bouwen Julia, z. b., 61 jaar, echtg. Van- danime Emile, Zonnebekesteenweg, 173. - Benoit Irma, huish., 30 jaar, echtg. Garreyn Albert, Arse naalstraat, 21. Huwelijken Lamote Alfons, mekanjeker, en Alleman Andrea, naaister, beiden te leper. - Titeca Jacques, meubelmakersgast, en Devers Sirnonne, z. b., beiden te leper. - Bosch Emile, politiebriga- dier, en Declercq Elise, handelaarster, beiden te leper. - Meyfroodt Maurice, behanger-garnierder. en Derosier Andrée, z. b., beiden te leper. - Pot- tel Georges, kleermaker, en De Gols Helena, gepens. hoofd-onderwijzeres, beiden te leper. - Van Audenhove Charles, gepens.. en Bonte Helena, z. b., beiden te leper. - Deconinck Willy, haar- kapper, en Pil Madeleine, z. b., beiden te leper. Huwelijksbeloften Joseph Angillis, bouw kundige, en Sophie Carnal, z. b., beiden te leper. Theophile Heughebaert, fabriekwerker, te leper, en Suzanne Bossaert, weefster, te Ploegsteert. Openbare Volksboekerij Dc Openbare V'olk«boekerij van het Christen Volks huis. St-Jakobstraat. 28. IEPER. zal vanaf volgende week slechts OPEN zijn voor het publiek den Woensdag van 16 tot 18 u. en den Zondag van 10 tot 12 uur De uit leeoingen van den Dinsdag en Donderdag worden voor loopig afgeschaft. Het Beheer. DeVlag - Hoekje De Komedie van het Varken te leper opgevoerd l^op 1-3-44 door de volledige oroep van het VOLKSTOÖ- *"7 NEEL Wie kent dit luimig boerenspel niet of wie hoorde er niet over spreken Een over bekend stuk. opgevoerd door overbekende tooneelspelers I Een eenige gelegenheid welke aan de lepersche tooneelliefbebbers geboden wordt, om in hunne stad. een werk van gehalte te smaken Bespreek tijdig uw kaarten in het Café Astrid Vandenpeereboom plaats, leper. De prijs der toegangskaarten is ten guns tigsten gesteld, opdat iedereen de vertooning zou kunnen bijwonen: 20 15 10 en 5 fr. Welke jongen of meisje tusschen de 10 en 14 jaar- zou niet willen meereizen.'met den eerstvolgenden specia en trein naar Duitschland. om gedurende zes naeenvol- gende maanden van een overheerlijk verlof te genieten 7 Niet alleen geldt het een verlof, doch tevens is bet een vorming, zoowel naar geest als naar lichaam. Door Vlaamsche Onderwijzers, worden de lessen gegeven, vol gens het studiejaar dat de kinderen in Vlaanderen volg- den. Verder ontvangen te een teer geschikte sportieve lichamelijke opleiding. Begin Maart vertrekt een nienw kontingent. daarom dienen onmiddellijk alle aanmeldingen op het DeVlag-sekretariaat. Seminariestraat. t/B. gemeld te worden. Bij de kinderen, in Duitschland. kunnen eveneens stiel mannen en werkvrouwen worden geplanlst. Aanmeldin gen hiervoor geschiedea eveneens op ket DeVlag Sekre- t«iaat. (Medegedeeld)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1944 | | pagina 2