VOETBALKRONIEK Bij C. S. Yper Bij White Star leper Gewestelijk Comiteit Westland leper DAVIDSF0NDS - IEPER Eigen Heerd - Yper EEN AVOND ZONDER ZORGEN DE KOMEDIE VAN HET VERKEN» ALLERHANDE NIEUWS Lapiere's Zaal, D'Hondtstraat Op Zondag 27 Februari CROCHKT Burgerlijke Stand van leper TOEGELATEN TAXIS DeVlag - Hoekje HANDBOOGSCHIETINGEN a» P C I zcgem Deerlijk Sp. 17 11 S.V We velg. 17 10 C.«.Yper 17 8 Zwevegem 16 8 P.GTorhout 16 7 St.Moeskr. 16 WSIeper 16 S.K.Vlamert. 18 R.C.Harelb 16 S.C.Bixet 17 Uitalage* van Zuada; 20-2-44 II" Aid. Provncia.il I«.hom-CS Yper 4-2 Wevetgcm Harrihekr 7-1 l»«er! ikSt.Mrwjkroeo 2-1 SC.Rixct lirgw 1-5 Scholieren S. IC. tto«a< I art* Kortrijk Sp A 0-2 Korutik Sp B Dtrrlijl I I Harrlbrkt-P.C-Rorsrla.t ff. 0 5 Meroro-St.Mnrskrorn 1-1 S« Kortr.jk C.S Yprr 1-0 F C- Torhout 4 - C S- Yprois 2 Br staat waarschijnlijk ergens geschreven in het sport- evangeke dat Cercie te Torhout slecht moet spelen en eo moet verliezen- Steeds presteeren onze rood-witten bij de Sparrestedelingen raaar zwakjes en de punten die C- S Y. bij de jongens van den heer Bekaert veroverde gedurende de laatste twintig jaar. kunnen gemakkelijk op één hand geteld worden. Zondag j. 1. moest rood wit er andermaal het onderspit delven en wel met 4-2 score Over deze recente partij kan heel wat gezegd wor den. er werden inderdaad niet alledaagsche gebeurtenissen medegemaakt. We vertrokken te 12.30 u met een vol- ?;propt mazouttreintje tot Kortemark ea daar zou P. C. orhout een vervoermiddel in onze verbeelding een auto staan hebben om ons bijtijds naar de Thorstad te brengen. Amd het station te Kortemark geen auto te zienWel een kleine wag'en met paard Na sukkelen es wringea geraakten we met ons vijftien in het moderne transportmiddel, maar dan... Wanneer het vehikel zich in beweging zette, zagen we feitelijk maar goed hoe we in den aap gelogeerd waren. Opgestapeld als haringen in een ton. hortend en hobbelend ging het langzaam vooruit, 't Schoonste van de zaak was echter dat de ijskouie wind uit de ongunstige richting kwam ern 't was werkelijk of we een reisje naar Siberië maak ten met een wagen van het Par-West. Niet lachen beste lezers, mqar halfweg moesten er twee mannen van de kar af om te helpen steken 1 We zouden geen Cercle mannen geweest zijn moesten we het gevalletje niet langs den plezierigen kant hebben opgenomen, doch *t was tnch maar koude leute, 'k Zie nog André Godderis. die te Torhout was. Argus oogen opzetten toen hij onzen wagen de stad zag binnenstormen Voor iets ben ik spijtig 1 Niet omdat ik na een goeie verkoudheid heb en thans nog mijn ribben voel gloeien, maar omdat ik geen foto als herinnering aan dit eenig gebeuren bezit. Aldus zijn we met deze ongewone inleiding wat van de match zelf afgedwaald. Om kort te zijn: Scheidsrechter Pinteion loot om 15-30 uar elf verkleumde C. S. Y.- spelers van onder de houten tribuun en het spel begon. Aanstonds viel het op dat de rood-witten weinig dyna misme zouden aan den dag leggen. Roger Dewulf stond vervroren in zijn goal. bij zoover dat Kozen zich benieuwd afvroeg indien we hem na de match niet vooreen kwart uur in een iesstveuse zouden moeten steken om te laten ontdooien- Gelukkig zoover kwam het niet Op ver schot van Bostoen. ex speler van Kortrijk Sport, kwam Roger oitgeloopea en bedrogen door den harden grond zag hij bet Ieder over zijn hoofd in het doel verdwijnen (1-0). Een tiental minuten later maakte Bostoen er op kans rijke wijze 2 0 van. Daarop rust. In de tweede helft namen Cherchye en Cie hun taak wat meer ter harte, doek wanneer Pontje bij het netten van een tegenpunt |2-1) nogal erg gekwetst werd aan het hoofd en nadat ook een paar andere Cerclemannen kennis hadden ge maakt met het harde groodtapijt. werd de begeestering wederom achterwege gelaten en werd er aan voor- riehtigheidsvoetbal gedaan. Er stak bijna geen fut in de roodjes en 't was koud weder, maar ook kil spel van hunnentwege. Kozen werd geraakt en verliet voor goed he: veld. De localen kregen het nn nog gemakke lijker en dikten hun voorsprong aan tot 4 1. In extremis ten slotte kon Camiel de score milderen tot 4-2 en met dezen stand bleven de punten te Torhout. C. S- Yprois B 6 - W. S. leper 2 De B heeft haar collega's van White Star met 6-2 gevloerd. Aan de rust leidde Cercie met 3 1 en nadat de gesternden de bordjes naderhand op 3-2 hadden gebracht, voerden Arfeuille eo Cie 9de score op tot 6 2 in hun voordeel. Devos en Gryson (elk drie) netten de goals voor C. S Y Onze B schijnt dus terug op bet goede pad en dit verheugt ons in niet geringe mate. Scholier: St. Kortrijlc 1 - C- S. Yprois 0 Onze scholieren hebben een bevredigend resultaat ge boekt bij de Stadisten te Kortrijk. dit ofschoon twee reserveo dieaden in 't gelid te treden Slechts met 10 moesten onze jeugdige kleppers de vlag strijken en met een tikje kans bad het wellicht een drawn geweest, want een strafschop voor Cercie werd jammerlijk gemist Moed houden jongens I Ge hebt bewezen tot iets in staat te zijn en indien ge met evenveel clubliefde, geestdrift en wil blijft evolueeren. zijn er nog aangename uurtjes in het verschiet. Voor Zoadtf aanstaande De A krijgt het be- Provinciaal 18 16 0 3 4 6 6 7 7 6 10 4 12 3 12 2 15 2 101 18 34 3 49 22 25 3 47 22 23 3 36 30 19 2 42 41 18 2 42 36 16 2 40 38 16 0 25 43 12 2 37 59 10 1 19 tb 7 0 10 79 4 Hatchet voor Zondag 27-2 II* Afd. Provinciaal Harelbeke-S.C Bizet Depraetere M Zwevegem-Torhout Annicaert C.S.Yper-St.Moeskroen Hoste Deerlijk-W S.leper Paemelaert bye 1 ze gem We vel ge m en Vlamertinge Scholieren St.Moeskroen Kortrijk Sp. B Kortrijk Sp. A-St Kortrijk C.S. Y per- Meenen P.C.Roeselare-S.K.Roeselare zoek van St. Moeskroen. Daar waar tijdens de heenbeurt een gelijk spel kon geboekt worden (1-1). moeten Do© iaeghe en speelmaats nu in staat zijn om den ganschen buit in leper te houden. Allo 1 A-mannen ge hebt iets goed te maken De B geven we favoriet bij B. S. Poperinge. De eerste plaats moet immers behouden worden. Meenen komt onze scholieren in eigen vesting tarten. Een lastig karweitje, doch bij voorbaat zijn onze knapen nog niet geklopt. Vanbecelaere R. en Cie toont eens wat Cercie aau U heeft Eindelijk komt ook de jeugdploeg in het strijdperk en vat een nieuw kampioenschap aan met de komst van S. C. Zonnebeke. Wat zal dit opleveren Zooals U kunt opmerken, staat de Cercie bedrijvig heid momenteel op hoog peil. Drie matchen in eigen mid den en één buiten huis Cerclemannen wat wilt ge nog meer ROGIMAR. W- S. leper 1 - F- C Poperinge 2 De vriendenwedstrijd ingelegd tegen F. C. Poperinge. bracht een overwinning van de bezoekers, die het moet gezegd een beste partij speelden, en zich het best acclima- teerden aan de gesteltenissen van weer, wind en terrein. Niet dat het bij White Star zóó slecht ging de ploeg heeft zich duchtig te weer gesteld. Had White Star mogen ver trekken met wind in de zeilen, dan kon de overwinning even goed aan de onzen geweest zijn. Het is immers tijdens de eerste helft dat F. C. P. de over winning behaalde, met twee doelpunten. White Star lukte in de tweede helft de eer tc redden. Langs beide zijden werd een strafschop vriendschappelijk in de handen van den doelwachter gegeven. Het moet gezegd dat de weersgesteltenissen zich niet leen den tot mooi voetbal, vooral niet op ons hobbelig terrein, waar balkontrool quasi onmogelijk was. De wind speelde daarbij mee !Zoo kwam het eerste doelpunt verrassend tot stand iedereen dacht dat de bal over zou gaan. maar hij ging tusschen de handen van den hoog springenden Geor ges- Even onverwacht, maar klassieker van stijl, werd het tweede punt genet. Op een inzenden nam de midvoor van F.C.P. la volée een trekker, die direkt binnen vloog. Op onze verdediging valt niks aan te wrijven. Dezen keer was de voorlijn in gebreke, en vooral de linkerhelft, waar de afwezigheid van Jerome zich duchtig laat gevoe len. Het selectiecomiteit moet hier absoluut 'n betere oplos sing zoeken. Poperinge speelde 'n geestdriftigen wedstrijd belust op 'n overwinning, die voor hen heel wat beteekende. En het moet gezegd dat in het elftal der bezoekers sterke spelers voorkomen. C S leper B 6 W. S. leper B 2 Het ging er bij onze reserven min goed aan toe vermits ze maar eventjes met 'n half dozijn doeltjes terugkeerden van hun stadsgenoot. De score is toch wei overdreven in verband met het geleverde spel. vermits een paar doelpun ten gemaakt werden op klaarblijkend misverstand onzer verdediging, of bet slecht wegwerken der achterspelers. Aan den overkant werd onze midvoor 'n paar keer chic gehaakt, wanneer hij in beste schietpositie stond 1 De jeugdploeg die 'n oefenwedstrijd speelde tegen 'n soort technica ploeg, moest zich tevreden stellen met 'n 2-2 uitslag Gezien drie der bed rij vigsten zich verontschul digd hadden, kan deze uitslag zeer bevredigend genoemd. Wij zien dan ook vertrouwvol het nieuwe kampioenschap tegemoet, op deze voorwaarde dat het kan gevonden wor den om onze ploeg steeds volledig te laten opereeren l Zonder dat rekenen wij op niets l Wij hopen op *n goeden wil van beide zijden van de klubs. en van de overheden Vooruitzichten - Zondag a. s. reist onze A ploeg naar Deerlijk om er den uitgestelden wedstrijd van 26 12-43 te spelen. Wij verwachten ons aan 'n eervolle nederlaag, ten ware de historie van Wevelghem moest kunnen herhaald worden... De B ploeg ontvangt op eigen terrein de reservan van Vlamertinge waartegen ze minstens een puntje zullen betrachten. Om er in te gelukken mogen ze niets aan het toeval overlaten. De jeugdploeg zet zijn nieuw kampioenschap in tegen S. K. Vlamertinge: z'n eeuwigen rivaal. De uitslag hangt af van het volledig of onvolledig optreden onzer knapen. W. S. leper - R. C. Harelbeke:Htt P K. van Brugge liet ons weten dat White Star dezen wedstrijd wint met 5-0. vermits de bezoekers niet alles deden wat moest ons tijdig te leper aan te komen. Het weze een vingerwijzing voor de klubs om nooit op 't laatste nippertje te vertrek ken. Uitsltfe* van Zondag 20-2-44 V Rei. Kamp Westlaod Reeks A Lanqemark Sp.-F.C.Poperingegesch. CS Yper W.S leper 6-2 Vlamertinge- B.S- Poperinge 11 -0 Reeks H Metsen Gein veld 5 2 Wervik Hollebeke 4-0 Bizet-Wy (achate 2-0 Reeks C F.C.Popeiinge Kemmel n.g. Reningelst- Dikkebusch 7-0 Finaal Jeagdploegnu Vlamertinge-Reningelst 2-5 Vrieaian wedstrijden Kemmel Zillebeke 5-1 Voormezeele-Nieawkerke n.g. Proven-Reningelst 4-0 Dikkebusch PéLaogemark 3 1 Zandvoorde-Meesen 6 1 Passckendak 8-Becelaere B 5-0 Malctaea voor Zoidig 27-2 2' Re* Kamp Weatlaad Reeks A W.S. leper-Vlamertinge S B.S. Poperinge C.S.Yper Reeks B Houtens- Bi zet Hollebeke Meeseu Gel a veld- Wervik Reeks C Kern mei-Westonter Dikkebusch FC Poperinge Tweede Afdeeling A. Zonnebeke-Ten Brielen V Jeugdpl. Kampioenschap Vlamertinge W.S.leper Langemark Sp.-Houthulst C.S. Yper-Zonnebeke Vriendenruatchan B.S.Poperinge-F C.Poperinge Wervik Il-Boezinge I Vlaroertioge-Wervik I E Beselare-Dadizeele V.) Dikkebusch Reningelst Geluveld Voormezele Rousbrugge Westvleteren Meesen Hollebeke Zandvoorde-Komen Eerste Afdeeling ws Proven 8 6 1 1 26 8 13 F.C.Roesbr. 8 6 2 0 40 17 12 R.S Stave Ie 8 4 3 1 17 19 9 E Westvlet. 8 2 6 0 21 30 4 S.K Elverd. 8 1 7 0 9 39 2 Tweede Afdeeling A. Finaal Jeafdploayan S.K.Reningelst 2 10 17 4 S.K.Vlamert 2 0 0 1 4 7 2' Res. Kamp. Westland Reeks F.C.Zandv. F.C Houth. S K-Z.lleb. Ten Brielen B D.Holleb. SC.Zonneb, B.S Gcluv. E.Beselare 14 10 14 9 14 9 13 7 14 5 13 4 14 47 24 21 41 18 19 37 29 19 37 17 17 33 41 12 23 30 10 23 35 10 10 57 2 14 1 10 Tweede Afdeeling B F C Westoutre 14 11 0 3 68 19 25 V Dikkeb. 14 10 1 3 82 22 23 B S Kemmel 14 7 4 3 67 34 17 S K N euwk. 14 6 5 3 52 44 15 S C-Meesen 14 5 6 3 34 42 13 G S Voor me*. 14 5 8 1 36 55 11 St.Wyiscbate 14 2 10 2 20 66 8 W S.Dianout 14 1 13 0 14 91 2 C-S.Ieper 3 3 0 0 15 8 6 F.C Poper. 2 2 0 0 11 0 4 S.K.Vlamert. 2 1 1 0 13 4 2 Langem. Sp. 2 0 1 I 9 10 1 B S.Poper. 3 0 2 1 5 21 1 W.S.Ieper 2 0 2 0 2 12 0 Reeks K F.C Houthem 3 2 0 1 14 3 5 E.Wervik 3 2 1 0 18 5 4 S.C Meesen 3 2 1 0 10 8 4 S.C.Bizet 3 2 1 0 7 14 4 B S Geluveld 4 1 2 1 9 11 3 B. D.Holleb. 4 1 2 1 3 13 3 St.Wytschate 4 0 3 1 4 11 1 Reeks C S.K Reoing. 4 3 1 0 15 5 6 F.C.Westout. 3 2 1 0 12 10 4 F.C. Poper. 2 1 1 0 7 5 2 B.S.Kemmel 2 0 1 1 4 8 1 V.J.Dikkeb. 3 0 2 1 4 14 1 Prijskaart Jng Het is nutteloos nog verdere propaganda tc maken voor de prijskaarting gezien Het overgroot succes dat ons reeds verzekerd is. Alleen dit nog de prijzenlijst groeit steeds aan we mogen gerust zeggen dat er voor 1800 fr prijzen zijn De lijst kan eiken dag nagezien worden in het Chris ten Volkshuis. Zondag voormiddag worden de prijzen ten toon gesteld in het café van het Christen Volkshuis. St Jakobstraat. 30. en 's namiddags inde zaal waar de prijs kaarting doorgaat de patronage zaal. St Jakobstraat.^24. Dc prijswinnaars zullen denzelfden dag in 't bezit gesteld worden van hun prijs. Opgepast de eerste serie begint te 16.30 u l Inleg 5 fr. Keurvoordrachten Het verheugt ons aan de leden en aan alle belangstel lenden de 2e Reeks Keurvoordrachten te kunnen aankon digen. Dees jaar worden de 5 voordrachten gewijd aan de volgende onderwerpen 1. Persoonlijkbeidskultuur door Z. E. Pater Dr De wijn: 2. Familiale Kuituur door Inspecteur Leo Roels 3- Sociale Kuituur door Z. E. Pater Dr Devolder 4. Nationale Kuituur door Z. E. Pnter Dr Wildiers 5. Christelijke Kuituur door Z. E. H. Jos. Verhelle. Voorwaar een heerlijke reeks, waarin sterker dan ver leden jaar het onderlinge verband is beklemtoond, en ook een stap nader getreden wordt tot ons groote doel een maximum vormende waarde te geven aan onze kultureele actie. Niet alleen de onderwerpen, ook de keuze der rede naars rechtvaardigen ten volle het keurgehalte der voordrachten. Toekomende week geven wij de juiste data der spreek beurten. opdat iedereen schikkingen kunne nemen om zich voor deze avonden vrij te maken. Het Bestuur. De aandeelhouders worden vriendelijk verzocht de al- gemeene vergadering bij te wonen op Zondag 12 Maart 1944om 11 uur in de zaal van het Stadhuis. DAGORDE 1. Verslag van Bestuur en Toezicht» raad over de werkingen van het jaar 1943 2. Voor stelling en goedkeuring van bilan en rekening van winsten en verliezen 3. Ontlasting van Bestuurs- en Toezichts- leden 4. Benoeming van Bestuursleden en Toezichtslid. Namens het Bestuur De Schrijver-Schatbewaarder. De Voorzitter. H. Gillioen. H. Delobel Unie van Hand- en Geestesarbeiders Tak Arbeid en Vreugde stelt volgende feesten in ket vooruitzicht Op Maandag 6 Maart 1944. om 14 uur Kindernamiddag Op Woensdag 22 Maart 1944, om 19,30 uur Opvoering van Sepp't Op Woensdag 12 April 1944, om 19.30 uur Bonte Avond Muziek, Muziek. Muziek Al deze feesten gaan door in den Stadsschouwburg te leper. Volg regelmatig onze propaganda met betrekking tot deze feesten in dit blad. OP VRIJDAG 3 MAART 1944 om 19.30 uur. in den Stadsschouwburg. Bonte Avond met medewerking van Gerda Sneyers Fantaisiste. conférencière en zangeres. Bob Schoepen Liedjes met de guitaar kunstfluiter. Prins Tanagra Illusionist in zijn laatste nieuwigheden. John Nezoo Partner Jongleur op Monocycle. Paul Kesteloot Klaviervirtuoos. Willy Dewit Akkordeonvirtuoos. Dus een prachtig gevarieerd programma 1 I I Kaarten te bekomen Bureel der Unie. Gevangenisstraat. Café Boerenhol Vande Peereboomplaats. In de Trompet Groote Markt, 28, leper. R' D< te IEI>Elt Op WOENSDAG 1-3-44, te 19 30 tl. Luimig boerenspel in 3 bedrijven, opgevoerd door het Volkstooneel Berichten aan da Clubs In de klassementen werd er reke ning gehouden met de beslissingen van het Comité Westland genomen in de vergadering van 13-2-44. De Secretaris. J. Janssens. leper - KATTEFEEHT Ter gelegenheid van het Kattefeest. zal thans apnieaw en voor het eerst sedert den oorlog, een foorplein apde Groot? Markt opgericht worden van Zondag 5 tot Zondag 19 Maart inbegrepen. Volgende vermakelijkheden zullen er opgesteld zijn Cirkus Libot Autoskooter Rupsbaan Waa< zegster Doolhof Metro Schommel Schiettenten Spooktrein Octopus Spiegelpaleis Verscheidene spelen Mickey-Mouse Paardenmoieos en andere Luna Park Theater Zeemonster Reis naar de maan. loper - Vrouw door de tram overreden - Zondag morgen, omstreeks 7 uur. ontdekten voorbijgangers een verminkt vrouwenlijk op de tramsporen nabij De Keerse laar op den Meenensteenweg. Beide dijen waren afge reden en stukken van het lichaam lagen over een dertigtal meters verspreid. De politie, die verwittigd werd. begaf zich ter plaats en liet het lijk naar het doodenhuisje van het O L. Vrouwhospitaal overbrengen. Het slachtoffer bleek de 58 jarige Pottel Julia te zijn. echtgenoote van Mr Gustave Verleure. wonende Paddepoelstraat. De vrouw was. kort na 6 uur aan de Bascule op de tram leper Meenen gestapt en was in het bezit van een hand tasch. die een som geld en haar eenzelvigheidspapieren he vatte, maar echter niet terruggevonden werd. Een geweten looze voorbijganger moet dus laf genoeg geweest zijn em deze handtasch mede te nemen zonder zich om het slacht offer te bekommeren. Omtrent de omstandigheden va» dit vreeselijk ongeval is niets bekend niemand heeft iets gezien of gehoord, doch men veronderstelt dat de vrouw denkelijk van de halte aan De Keerselaar zou gebruik gemaakt hebben om van den eenen wagen in den anderen over te stappen en aldus onder de wielen van de tram zou terecht gekomen zijn. Rijwieldiefstal Vrijdag avond, omstreeks 6 uur. plaatste de genaamde Elie Soenen, veekoopman te St-Jan zijn rijwiel aan den voorgevel van het gasthof Regina op de Groote Markt. Toen hij omtrent een half uur later buiten kwam en opnieuw wilde wegrijden, was zijn fieri, spoorloos verdwenen. Woesten. Tuinbouw Verleden Zondag opende de voorzitter voor een talrijke bijeenkomst bij Leoa De doncker op het gestelde uur de vergadering. Eerst kwamen de mededeelingen aan dc beurt. De voorzitter merkte op dar er onder de leden nog steeds nalatigen waren in het ia brengen, hunner meststofzegels bij den kleinhandelaar. Zij kunnen hun land niet mesten met zegels en klagen dan als- ze laat bediend worden. Er worden jonge blauwe en ckiu chilla konijnen ter voortteling gevraagd we kunnen best gezamenlijk leveren schikkingen werden genomen. He* boek Het Konijn werd ter hand gesteld. Daarna volgde de bedeeling van bet tuinbouwzaad. gezamenlijk besteld Eindelijk ging men over tot het trekken der tombola, be ■taande uit tuinbouwzadeo waaronder een deel preizaad. geteeld door ons medelid G- Baert. -n aan de gilde geschon ken. waarvoor de voorzitter dankte. Begin om 6 ure Zaal goed verwarmd. Gevonden en Verloren Voorwerpen Werden ten polltlebureele aangegeven GEVONDEN - Vrijdag 18 Februari, door Blan- ckaert Oaston, Meenensteenweg, een kinderpop. VERLOREN - Zondag 20 Februari, door VanJe- itte Marguerite, de Siuer.ntraat, een som geld.— )oor Compernolle Ernest, Meenensteenweg, een bruine Duitsche schapershond, antwoordende op den naam Tony. Maandag 21, door Maes Jules, Dikkebuschstwg, zijn eenzelvigheidskaart. - Door Rubben Florimond, Popsringestwg, een zadeldeksel in caoutchouc spons (bel. aan vinder) - Door Verschoot Marcel- lin Capucienenstraat, zijn eenzelvigheidskaart. Door Dehaene Elisabeth, Bollingstraat, een bleek lederen geldbeugel inhoudende een som geld, foto's en bewijs van rijwieltalcsplaat. Dinsdag 22,door PaiHiecoucke Michel, van Voor mezeele, een rechter zwart lederen handschoen. Door Casier André, Dikkebuschsteenweg, een stuk bedstof. Woensdag 23, door Delaire Leon, Cilé Ligy, zijn eenzelvigheidskaart. Door Vangheluwe Theo- phiel. Haiglaan, een paar bruine lederen hand schoenen (bel aan vinder). Door Vermeersch Regina, Basculestraat, een bruin lederen geldbeu- geltje inhoudende een som geld en rantsoenterings- •.egels. uonderdag 24. door E. Zuster Marguerite van de Mariaschool, Rijselstraat, een zwarte sajetten sjaal geteekend nummer 19. van den 18 tot den 24 Februari 1944 GEBOORTEN: Depover José, Meenensteenweg 190. - Hardy Chrisiiane, Recollettenpoort, 5, vaa Ploegsteert. - Wackenier Ivan, Recollp., 5, Janse niusstraat, II. - Mouton Rita, Rijselstraat, 174. - Lecointre Anny, Recollp., 5, Rijselstraat, 98. - Devloo Greta, Maloulaan, 21. - Devloo Wivina, Maloulaan, 21. - Leclercq Chantal, Recollp5, van Waaslen. - Coussée Jacques, Recollp., 5, vaa Waasten. - Klaps Annieta, Recollp. 5, Maarschalk Haiglaan, 106. OVERLIJDENS Derycke Jeremie, lader, 45 jaar. echtg. Noterdame Godelieve, Capucienenstraat. 100. - Van Wassenhove André. 4 maanden, Mee nensteenweg, 41. - Moerman Theodore, z. lv.86J„ wed. Decroix Valerie, Rijselstraat, 133. - Vander- jeugdt Fiorina, z. b., 71 jaar, echtg. Vanoverberghe Cyrille, Zonnebekesteenweg. 148. - Dehaene Willy. 4 maanden. Mk Haiglaan, 147. - Pottel Julia, z. b.. 57 jaar, echtg. Verleure Gustavus, Paddepoelstraat. 5. - Vanparys Aiphonse, timmerman, 44 j., echtg Boon Joanna, van Wevelgem. - Treve Victoria, z. b., 84 Jaar, wed. Depuydt Henri, echtg. Paruyi Edouard, Bruggesteenweg. 110.- Verfaillie Denise 13 m.. L. Torhoulstraat, 25, van Passchendale. HUWELIJK Huyghe Maurice, kolenhandelaar. te Vlamertinge en Gruwier lacqueline, naaister, te Yper. Van Maandag morgen 28 Februari 1944 tot Zaterdag avond 4 Maart 1944 iabegrepee Gaston VAN DEB MEERSCH, Semlnarlestr L. DOCHY, Capronstraat. VAN DER BEKE Marcel, Statiestraat. ^"Scm LIGGENDE PERS Zondag 27 Februari 1944 Om 14.30 uur Z1LLEBEKE-HOOGHE, bij Jules Deuritte, Oppervogel 125 fr. Twee zijdvogels, elk 60 fr. Twee kallen,elk 35 frank Kleine vogels 20, boven de 40 schut ters aan 25 fr. Inleg 27 fr. 50 en 2 fr. 50 voor de Drie Kleuren. Gratis 2 vogels van 50 frank. Maandag 28 Februari 1944 Om 14 uur YPER, in de Saumon, bij G. Vandermeersch Oppervogel 100 fr.Twee zijdvogels, elk 60 fr. Twee kallen, elk 40 fr.; Kleine vogels 20 fr. en boven de 50 schutters alle drietal een prtmë van 30 fr. Inleg 25 frank. üeVlag «V De opvoering vnn hei /I; owbtktsrfe stuk van August l.fVPL T7\ k Himichs. De Komedie van -7 het Varken m waarborgen een 1^-avond van gezonde luim en Het wordt opgevoerd beste spelers van het 1 Volkstooneel op Woensdag Maart 1944. te 19.30 uur. i» de zaal Concordia Semina nestraat. 1/b. Haal tijdig uw plaatsbewijzen af in bet «Café Astrid Vande peer? boom plaats leper. Stel het niet uit u in bet bezit van uw kaarten te stellen, want de plaatsen zijn beperkt. Prijzen der plaatsen 20- 15 10 en 5 frank. De inschrijving voor het eerstvolgende kontingent kinderen dat roet verlof naar Duitschland reist, wordt weldra afgesloten, Nog kunnen aanmeldingen geboekt worden, indien ze onmiddellijk geschieden. Besef de eenige gelegenheid die u geboden wordt, uw kinderen gedurende een half jaar kosteloos in de heerlijkste streken van Duitschland onder te brengen, ver van alle gevaar voor luchtbombardementen. Tijdens hun verblijf wordt niets verwaarloosd opdat ze maar iets van hun leergangen zouden missen, inderdaad Viaarasche onderwtizers. ver zekeren er hun geestelijke opvoeding. Alle kinderen van Vlaamsche ouders komen in aanmerking. De sociale to» ■tand van het gezin ziin geen beletsels, de kinderen van den eenvoudigst?» arbeider worden eveneens iif de mo gelijkheid gesteld aan het verlof deel te nemen. Ouders die moeilijk in den uitzet van hun kinderen kunnen voor zien. mogen zich gerust tot de DeVlag-Voorzorg wen den. waar ze zullen geholpen worde», om ook hun kin deren van dit uitzonderlijke verlof te laten genieten. (Medegedeeld!

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1944 | | pagina 2