VOETBALKRONIEK Bij C. S. Yper Bij White Star leper WIELRIJDEN BOKSEN Lapiere's Zaal, D'Hondtstraat Zang en Dans - ALLERHANDE NIEUWS DeVlag - Hoekje Uitstages van Zoadag 5-3 II* Aid. Provinciaal W .S.leper-Vlamertstge Wevelgem-St-Moeskroen Torhout-Izegem S-C Btzet-Zwevegem DeerUjk Harelbekr bye t C-S.Yper. Scholieren Meenen Kortrijk Sp A Kortrijk Sp. B-C.S-Yper Deerlijk-F.C. Roeselarr SK. Roeselare- St. Kortrijk 44 1-2 6-3 2-5 afg 5-1 1-2 4-5 afg. 0-2 II' Provinciaal F.C. Izegem 19 17 0 2 106 20 36 Deerlijk Sp. 19 13 3 3 57 23 29 S.V We velg. 18 11 4 3 53 25 25 C&Yper 18 9 6 3 41 31 21 Zwevegem 17 8 7 2 43 43 18 F.C.Torhout 18 8 8 2 46 42 18 St. Moeskr. 18 7 9 2 44 49 16 WS-Ieper 18 6 12 0 26 48 12 S-K.Vlamcrt. 19 5 12 2 39 60 12 R-C.Haselb. 17 3 13 1 20 71 7 SC.Bizet 17 2 15 0 10 79 4 Scholieren Kortr.Sp.A 11 10 1 0 38 11 20 St. Kortrijk 10 6 3 1 27 16 13 Kortr.Sp.B. 10 4 3 3 23 15 11 S.K.Roesel- u 5 6 0 16 29 10 F.C.Roeael. 11 4 5 2 27 19 10 Meenen 9 4 4 1 20 15 9 Deerlijk 9 3 4 2 14 20 8 C-S. Yper 12 4 8 0 22 42 8 Harelbeke S 3 4 1 13 15 7 St.Moescr. 11 2 7 2 14 35 6 Slechts twee van onze vier ploegen kregen vorigen Zondag gelegenheid om den strijd aan te gaan. De spoliëren wisten zich opnïeuw te doen gelden en gingen •et 4-5 zegevieren bij Kortrijk Sp. B en de reserven brachten het tot een draw (2-2) tegen het te gast zijnde F. C- Poperinge. F C. Poperinge A - C S. Yprois A Be A ploeg toog naar F. C. Poperinge om er een vriendeawedstrijd te betwisten, doch moest onverrichter- zalce huiswaarts keeren. Het clubveld bleek onbespeel baar en de tegenstrevers ontbraken. Dat de te rust geen roest beteekeat 1 I C. S- Yprois B 2 F C Poperinge B 2 Beze partij begon verdeeld en het waren de Cercle- mamnen die. langs G. Deiahaye. den stand openden. Poperinge liet echter niet begaan en bracht de bordjes wederom ia evenwicht (1-1) De rood-witten, bewust dat hna leidersplaats in het gedrang stond, stelden daarop aifes in de weer met als gevolg dat nog vóór de rust. via F. De vos- C. S- Y. andermaal aan de winst was (2-1). Met dezen stand voor de onzen werd er gedraaid. Ha de koffie waren Decheiver en Cie voortdurend aan bod en hoe de Butaye's zich ook inspanden, rood-wit bleef maar altoos in den aanval. Tegen den gang van het spel ia koo F. C. P rond het halfuur voor de tweede maal den gelijkmaker netten (2-2) en zonder verandering kwam bet ïffluiten. Melden we nog. dat een gelegen- heidsscheldsrechter uit Poperinge het fluitje hanteerde en Grijson en zijn collega's meer verdienden dan een pua- tenverdeeling. Schol.Kortrijk Sp. B 4 - C. S. Yprois 5 We kunnen de prestatie van onze scholieren prachtig naemen. Met 4 5 gaan winnen bij Kortrijk Sp. B is niet aan de eerste de beste ploeg gegund Kortrijk Sp. B zeggen we. maar we moeten maar eventjes een kijkje werpen op de rangschikking om te zien wat deze B-samen stelling waard is. Het succes der onzen (het eerste hwten huis behaald) is des te mooier, daar Maes R en Tberry H. niet beschikbaar waren. Dat de twee plaats vervangers hun streng hebben getrokken, blijkt uit het eindresultaat. Gansch de ploeg verdient trouwens een plnimpje. maar vooral R. Vanbeselaere. Delaire en Holle- beke waren fliak op dreef. Over de match zelf kunnen we vermelden, dat C. S. Y. met 1 3 leidde aan de poos. doch Kortrijk Sp. wijzigde naderhand den stand tot 4-3 in haar voordeel. Dank zij een ultieme krachtinspanning knnden Roger Vanbeselaere en Cie daarop toch nog uiteindelijk een nipte 4 5 zege boeken. De Cercledoelen werden genet door Vanbeselaere R. (penalty). L. Van- raes Holtebeke M. Maes L. en Isaac H. Scholieren ge hebt uw rangschikking reeds merkelijk verbeterd I Doe zoo voort Jeagdpl. W S leper-C.S. Yprois (uitgesteld) De jeugd (doeg geraakte in hetzelfde schuitje bij W. S. leper als de A ploeg te Poperinge en kreeg eveneens noodgedwongen vrijaf. Voor Zondag aanstaande - Drie Cercleploegen treden Zondag e. k. op en alle drie aan huis. De A ontvangt Wevelgem Sp. en we voorzien dat Cherchye en maats Zondagavond twee punten meer op hun actief zullen staan hebben. Fontje en Cie doet eens gelijk de scholieren die zeggen We zuilen bij Kortrijk Sp. gaan winnen en bet deden. Tijdens de heenronde werd het te Wevel- yem een scoorlooze draw De scholieren krijgen Deerlijk Sp. te gast. Wordt bet iets gelijk verleden Zondag )a Nietwaar Soutaer en Cie? Dat de Cercleaanhangers zich eens de moeite getroosten onze kleppers, met steunpilaar R. Vanbeselaere als middenhalf. aan het werk te gaan zien. Ze zullen het zich niet beklagen I De jeugdploeg krijgt Langemark Sp. op bezoek. Wordt dit de derde overwinning voor aanstaanden Zondag Dit ware een te mooi rekord Drie ploegen, drie over winningen en drie opeenvolgende Zondagen zonder ook maar ééa enkele nederlaag Te mooi. en toch behoort het tot de mogelijkheden, als alle Cerclemannen met hart en ziel ten strijde trekken ona te winnnn. We verwachten ons daaraan I f ROG! MAR. Mitcbeu oèr Zondag lZ-i II* Aid. Provinciaal Zwevegem- W.S.Ieper Roffiaen S.C.Bizet-St.Moeskroeo Vandepitte C.S»Y per-Wevelgetr Depraetere F.C-Torhout-Deerlijk Sp. Everaext bye Izegem. Vlamertinge en Harelbeke Scholieren F C-Roeselare-Kortrijk Sp. B C.S.Yper-Deeriijk Sp- S.K.Roeselare-Meenen St Kortrijk St.Moeskroen Cercle-berichten Er is training op het terrein lederen Donderde» vanaf 17 30. Verleden Zondag werd er op het Augustinusstadion een vulpen gevonden. Deze kan terugbekomen worden bij den heer Valére Seys. W S leper 1 - S. K Vlamertinge 2 Spijts de ongunstige ligging van het terrein besiistte de jeugdige scheidsrechter Knockaert uit Brugge toch dat er kon gespeeld worden. Zoo werd voor 'n redelijke op komst dc wedstrijd ingezet. Van 't begin was het te z!en: de bezoekers zouden er alles op zetten om 'n overwinning af te dwingen, terwijl de onzen zich als een verloren ploeg aanstelden. De oorzaak hiervan kan wel grootelijks gezocht in het. niet te verschoonen. niet-optreden van den midden- half. De slechte gesteltenis van het terrein zou verder de lusteloosheid voltrekken. De inzet was nochtans van belang, en zou doorslag geven omtrent de klasseering in de onderste geleder-n. Toen na een tiental minuten een doelpunt werd afgekeurd, omdat de bal vooraf buiten de krijtlijn was ge- loopen. begonnen reeds de zenuwen te werken bij enkele spelers. Toch zou Vlamertinge het eerst weten te doelen. Bij White Star kwam er wat meer jacht in de lijnen, totdat Ketels, aan de 30e min. wist gelijk te stellen, met 'n schuive langs 'tslijk. Debruyne plongeerde. doch te laat Hierr door aangemoedigd trokken de onzen zich beter uit den slag. maar konden niet beletten dat de bezoekers enkele- gevaarlijke aanvallen ondernamen, waarop onze keeper meerdere malen in 't slijk moest duikelen om zijn netten te redden. Met I 1 stand werd gedraaid. De bezoekers waren weerom de eersten in den aanval. Wanneer op foul van Sabbe strafschop werd toegestaan, gebeurde er bijna 'n incident. Toen de bal juist vertrokkea was (en 't was in de kas floot de scheidsrechter, omdat een der onzen te vroeg over de lijn liep. en deed hernemen. De bal vloog dezen keer tegen de lat. en dezelfde speler hernam om te doelen, waarop weerom foul werd geflo ten. ditmaal terecht 1 De eerste maal floot de scheidsrech ter gansch ten onrechte I Na dit incident scheen de scheidsrechter den kluts kwijt Hij floot herhaaldelijk ingebeelde fouten, of wees in de ver keerde richting hierdoor werd het spel dat reeds 'n moddergeploeter was nog verder ontsierd- Vlamer tinge wist een tweede punt te netten de leperlingen wer den hierdoor opgehitst en trokken verwoed ten aanval ze speelden echter te weinig langs de hoeken, die 'n beter ge schikt terrein hadden, en te veel langs het midden-trio. dat verzonk in de modder. Enkele schoten onzer vooriijn vlogen rakelings naast, of werden door Debruyne gered I Er werd in de laatste minuten gespeeld om het tot 'n gelijk spel te krijgen, maar 't tukte met Met 1-2 werd afgefloten. Wij moeten hierbij noteeren dat Servaes. op de spil- plaats. tegen bet einde van de eerste helft een botsing op liep. waardoor zijn neusbeen werd gebroken hij speelde moedig door tot het einde, maar kon niet meer op volle rendeering spelen. Van de verdediging zeggen we ditGeorges was effenaf opzijn best. rekening houdend met de omstandigheden, hield hij alle mogelijke, en zelfs zeer lastige schoten aan de beide doelpunten kon hij niks veranderen Van de backs hebben we aan té stippen dat ze moedig hebben gespeeld, en zuiverden waar 't noodig was spijtig van die fouten die er toch niet noodig zijn De beide kanthalfs hebben zich terdege ingesgannen om te volgen toch wisten we hen nog beter opereeren. vooral de anders zoo moedige zwoeger Baeide. Servaes. op de spilplaats. kwam slechts c in forrae op het oogenblik van zijn botsing van toen af speelde hij slechts op halve krachten, en kon niet snel genoeg volgen. De voorltjn heeft gekrasseld Beni kon zich maar niet aanpassen. Jef zwichtte zich (en met reden en was sterk gehandicapeerd door 't zware veld; Debruyne werd goed in de gaten gehouden. Ketels speelde slechts matig en was zeer ontmoedigd, terwijl Wallaert zich in spande om de hem geboden kansen te benutten. Scheids rechter- Knockaert was de minste op 't veld en had er achteraf veel spijt om dat hij de wedstrijd had laten door gaan Met 'n weinig nadenken had hij dat echter kunnen voorzien f Bij de bezoekers lieten de hoekspelers ziek opmerken door hun vlugge ontsnappingen en gevaarlijke voorzetten Gewestelijk Comiteit Westland leper UiUligea TM Zondag 5-1-44 Tweede Afdeeüag A. Tcntantck Houtem-ZiUebeke n g. 2e Res Kaap West laad Reeks A 2* Res. Kamp. Westland Reeks A CS.leper F.CPoper. W.S-leper SK.VIamert. Langem. Sp BSPoper. 5 4 0 3 2 0 1 3 12 0 3 12 0 2 0 11 4 0 3 1 Langemark Sp.-W.S.Ieper n.g. C.S Yper P C Popenage 2-2 Reeks B Meesea-Houtem 0-2 Uizet-Hollebeke n.g. Wytschate-Wervik n.g. Reeks C Dikkebusch-Kemmel n.g. Reningelst-Westoutre n.g 2* Jeugdpl Kampioenschap Reeks A Reeks B F.C.Houthem 5 3 0 2 E.Wervik 4 3 10 SCBizet 4 2 11 B.D.Holleb. 5 2 2 1 SCMeeseo 4 2 2 0 aSGeluveld 5 13 1 St Wytschate 4 0 3 1 Jeugdploege* S C Zonneb. W.S.Ieper Langemark Houthulst CS. Yper S.K.Vlamert. 1 0 1 0 l 1 1 1 0 0 0 2 24 13 9 13 2 5 16 15 2 16 18 2 9 10 1 8 28 19 6 8 26 5 6 10 17 5 5 14 5 11 12 4 9 19 3 4 11 1 A. 7 1 3 4 0 2 1 6 2 7 i 1 2 i 0 11 i 0 Zonarbeke- Langemark Sp W.S leper CS.Yprois Houthulst-Vlamertinge 60 o.g 7-0 Reeks B F C-Poperinge-B.S.Poperinge Vlamertinge Reningelst Vrleodeo wedstrijden Meesea Zandvoorde West vie te ren Roos brugge n.g. g. n.g n g Be se la re B Passchendaie Matchen voor Zondag 12-3 2* Res Kaap. Westland Reeks A W.S.Ieper- B.S.Poperinge FC. Poperinge- Vlamertinge Reeks B Houtem-Wytschate Geluveld Bizet Wervik-Meesen Reeks C F.C. Poperinge- Reningelst Dikkebusch-Westouter 2e Jeugdpl. Kampioenschap Jeugdploegen A. Vlamertinge Zonnebeke W .S.Ieper- Houthulst C-S-Yper-Langemark Sp. Jeugdploegen B Wervik-F.C.Poperinge Reningelst- B S.Poperinge Finaal 11* Afdeeliog Zandvoorde-B.S.Kemmel T roostkampioeaschap Reeks A Zon ne be ke- Geluveld Beselare- Hollebeke Reeks B Mesen-Nie u wkerke Vriandnnmatchan Brielen- Boezinge Reningelst Proven Barichten aan da Clobs 1P C. Westoutre geeft algemeen forfait voor de Anaal in 2e afdeeliog. B. S. Kemmel neemt de plaats in. 2. De testmatcb F.C.Houtem S-K. Zillebeke (Zondag laatst uitgesteld) gaat door op het terrein van B. D. Hollebeke op 12/3 om 14 u. 30. Diensvolgens wordt de wedstrijd B. B. Hollebeke-E. Beselare (troostkam- pioenschap) in omgekeerden zin ge speeld. 3. Gezien de deelname van B. S. Kemmel aan de finaal in 2eafdeeling. valt deze club weg in het troost- kam pioenschap reeks B. De Secretaris. J. Janssens. Ze gewenden zich heter aan het geploeter en wisten ^ch minder bewaakt in het middentrio I Vlamertinge won ver- diend. maar kreeg het niet erg lastig I Ieders bewondering gaat naar keeper Tresy die zich voor zijn ploeg op bijna onmenschelijke wijze heeft inge spannen om alles te redden wat mogelijk was: dit ten kostte van veel duikelingen in de modder Zondag a. s gaat de reis naar de draadtrekkers te Zwevegem. Zullen onze mannen zich herpakken Nood gedwongen ondergaat de opstelling wijzigingea. maar mis schien dat jong bloed ook beter bloed zal brengen 1 Wij verwachten 'n treffelijkeu uitslag, mannen De Jeugdploeg trad niet op. alsook de B-ploeg niet gezien het terrein onbespeelbaar verklaard werd. Zondag a. s. ontmoet onze Jeugdploeg te 10 uur de Woudsporters van Houthulst: dat wordt 'n serieuze kamp. want de boschmannen zijn niet te versmaden De reserven pakken het aan tegen B S. Poperinge. op eigen terrein, en kunnen hier 'n schoon resultaat bekomen l Zondag 19 Maart de retour van dc stedelijken derby-match I Gezien de aankomst van de Kattekoers rond 4 uur voorzien wordt, werd gevraagd om den wedstrijd te spelen te 13 45 u. opdat de liefhebbers de beide sportge beurtenissen zouden kunnen bijwonen. Ter gelegenheid van Kattefeest, eiken Zondag SCHOON ORKEST vanaf 4 uur in het «Hotel de Londres», Diksmuidestraat, 27, leper. (5937) In de technische uitslagen der laatste boksmeeting vaa Kortrijk kon men dit nuchtere berichtje lezen Ratajezack (Croaat). wint door opgave in de 6e ronde van Albert Lapère (leper). Vele lepersche en Kortrijksche bokslief- hebbers zullen verstomd staan zien hebben op die lako- nieke regels en zullen gedacht hebben Daar heeft Albert een rammeling van belang gekregen I Niets is echter min der waar Onze stadsgenoot was gedurende de 5 eerste ronden van den wedstrijd heer en meester in den ring. en joeg zijn tegenstrever steeds maar voor zich uit. Toen gebeurde het stomme ongeval. Ratajezack die gedurig in aanklampen zijn heil moest zoeken gaf Albert zoo een gedachten kopstoot, dat zijn linker wenkbrauw op gansch haar lengte gekloven werd. Van voortdoen was er na tuurlijk geen sprake meer. daar Albert door het bloed totaal verblind was. Daar de scheidsrechter den kopstoot niet gezien heeft (of niet heeft willen ziea) luidde de be slissing Ratajezack overwinnaar door opgave. Albert laat deze tegenslag eebter niet aan zijn hart komen. Hij is genoeg van zijn waarde bewust om zich daardoor niet te laten ontmoedigen, en wij. lepersche sportlui, die hei van dichtbij volgen, weten genoeg dat hij ons vertrouwen ten volle waardig blijft, en dat hij ons op nog vele schitterende uitslagen zal vergasten Oe Boksgala van 5 Maart Wie aan het groeiende sukses der boksmeetingen te leper nog mocht twijfelen, zal Zondag laatst zeker wel overtuigd geweest zijn De zaal Victoria Palace was weer eens tot in de nok gevuld met boksentbousiasten die ten volle genoten hebben van den heerlijken sportavond die hun aangeboden was door Boxing Club Olympic leper Zelfs de aankondiging dat de Fransche boksers wegens een geval van heirkracht (ze bekwamen op het laatste oogenblik geen paspoorten) niet van de partij waren, vermocht niet de geestdrift te koelen. Laat ons maar seffens zeggen dat de plaatsvervangers ons ook degelitke sport aangeboden hebben, en hun Fransche makkers totaal hebben doen vergeten. UITSLAGEN LIEFHEBBERS4 ronden van 2 minuten Ligneel Jr., 53 kgr.. leper, doet match nul met Dalleqain, 55 kgr.. Poperinge. Juiste uitslag. Beide boksers geven blijken reeds iets van de bokssport te kennen, en zullen mits ernstige oefening bepaald doorbreken. Willy Viaene, 46 kgr.. leper, wint door opgave in de 3e ronde van Oekiere45 kgr. Kortrijk. Mooie kamp tusschen twee kleppertjes die reeds een goede techniek bezitten. De match is verdeeld gedurende de 2 eerste ronden maar op het einde der 2e ronde doet Gekiere een val. waarbij hij zich ernstig aan de knie bezeert. Van voort doen is er dan ook geen spraak meer. Carton, 65 kgr.. Kortrijk. wint op punten van Sa- vaete, 68 kgr., Kemmel. Savaere geeft den indruk veel sterker te zijn dan zijn tegenstrever, maar hij ontwijkt gedurig het gevecht. Car ton blijft dan ook verdiend winnaar. Deckmyn, 57 kgr.. Poperinge. wint op punten van Achiel Carlier, 57 kgr.. leper. Prachtige kamp. Beide kleppers slaan er maar op los. zonder daarbij hun degelijke techniek te verwaarloozen. Op het einde der le ronde krijgt Deckmyn het hard te verduren, maar hij wordt door de gong gered Achiel blijft lichtjes in het voordeel gedurende de tweede ronde, maar dan is het de beurt aan zijn tegenstrever om zijn wil op te dringen. Volgens mij ware een match-nul juister geweest. In alle geval zijn dit twee kleppers die in de beroepsklasse niet zouden misstaan en gerust mogen overgaan. Achiel jongen, laat deze nederlaag aan uw hart niet komen, en wees ervan overtuigd dat de iemand waarvoor ge gebokst hebt. toch tevreden mag zijn. ver mits zulk een nederlaag vele overwinningen waard is. BEROEPSKAMPEN 8x3 min. Albert Lapèref 72 kgr.. leper, wint op punten van Rombotlt, 80 1/2 kgr.. Brugge. Twee schoone athleten die tegenover elkaar staan. Voor de eerste maal dat Albert voor zijn stadsgenooten opkomt, levert hij een prachtige prestatie, niettegenstaande den handicap van een recente oogwonde. Albert is gansch den wedstrijd in de meerderheid en zijn tegen stander mag geloofd worden om den moed waarmede hij het einde der match haalde. Zonder de oogkwetsuur van Albert, meen ik dat Rombout k.-o. ging. 8x2 min.: D. Servaege, 54 kgr.. Kortrijk. wint op punten van Debeer, 56 kgr.. Brugge. Deze beide haantjes willen bij hun makkers niet ten achter blijven en leveren een prachtig gevecht. De match gaat verdeeld op. buiten de 2e. 7e en 8e ronden die lichtjes in het voordeel van Servaege zijn. De beslissing wordt dan ook algemeen goedgekeurd. 10 X 2 min. Fraocois Carlier 60 kgr. leper, doet match-nul met Wimms, 64 1/2 kgr.. Brugge. De mooiste kamp van den avond. Beiden geven elkaar geen duimbreed toe en iedere slag wordt met gelijke munt terugbetaald. In de 3e ronde loopt onze Sus» op een kinslag. die hem naar de planken stuurt. Hij blijft even tjes «itblazen tot 8. en vervolgt dan den strijd, om op het laatste zijn opgeloopen achterstel gansch in te loopen. Wimms bokst op sommige oogenblikken soms nogal foutief en krijgt dan ook een paar vermaningen van den scheidsrechter wegens kopstooten. Beide boksers worden •nthaald op een goede ovatie bij het verlaten van den ring. Bij deze gelegenheid heeft Soiten nogmaals bewezen de besten van zijn categorie waard te zijn. Immers. Wimms boekte tot hiertoe steeds de overwinning vóór de liraiet. ia al de kampen welke hij als beroepsbokser betwistte. In alle geval, dergelijke matchen mogen ons nog dikwijls voorgeschoteld worden. Zij zullen de beste reklame uit maken voor de bokssport in ons Westland ROGISA. Zooals ik voor enkelen tijd heb laten hooren. pakt Boxing Club Olympic leper op Zonda» 19 Maart uit met een prachtigen wegwedstrijd voor Juniors GENT BRUGGE - IE PER Deze koers, die de eerste van bet seizoen zal zijn. wordt gesteund door Sport-EctlO, en werd door den Sportraad der V. W. U. als Beschermde Wedstrijd op den kalender gezet. De wegwijzer loopt over GENT. Eekloo, Maldegem. BRUGGE. Torhout. Land van Belofte. Hooglede. Wést Roozebeke. Poelkapelle. St-Jaliaan, St Jan. Bruggestwg Diksmudestwg. Oude Veurnestraat. Veurnestwg. Malou laan. Statiestraat. Tempelstraat en Boterstraat. waarna nog 3 ronden zullen afgelegd worden langs Rijselstraat. St-Elooi. Voormezeele. Café Francais. Dikkebuschstwg. Statiestraat. Terapelstraat en Boterstraat. De 2 laatste doortochten zullen geschieden door de Stuersstraat ia plaats van door de Statiestraat en Tempelstraat. De aan komst zal plaats grijpen in de Boterstraat aan het Café De Visscher rond 16.39 u. - 17 u. Eerste doortocht in de stad rond 15 30 u. - 16 u. Op Donderdag 9 Maart waren reeds 39 renners inge schreven, waaronder de fine-fieur van de Vlaamsche Ja niors Georges Van Hove. Karei De Baere. die verleden jaar 40 weg wedstrijden won. Jean La Roye. Kindt. Van den Driessche, Vercruysse. Roger Pietere, Marcel Van Slambrouck. Schepens. Verschueren. Leon Cl abau. Roger Prinzie. F. Vande Walle. Octaaf Lowie. Leon Coussement. Omer Dkaenens. Katniel Debacker e. a. De heeren J. Delbecque, G. Coussement. Gér. en Maur Flepts en M. Cottegnie mogen fier zijn van kun werk I Deze koers wordt een der hoogtepunten van gacsek het seizoen, vermits Sport-Echo beslist heeft, dat ze aai gelden als eerste selectiewedstrijd voor de Ronde der vijf Provincién Renners die hun inschrijving nog willen sturen, kannen dit tot Vrijdag 17 Maart 1944, bij Sport-Echo Natio nalestraat. 46. te Antwergen. of bij R. DEMEY. Elver dingestraat. 9. leper. Volgende week alle bijkomende inlichtingen. ROGISA. Zondag IV Maart Begin om 5 ure. Zaal goed verwarmd. leper - Diefstallen - Verleden week Vrijdag, tuascken 6 en 7 uur 's morgens, werd van een auto. die wegens defect op de Fochlaan stilhield, en waarvan de voerder in een nabijgelegen café een tas koffie was gaan drinken, de taksplaat en de roode vergunningskaart van ket ver- voerbureau gestolen. Dinsdag avond was de beenhouwer René Desmet uit de Rijselstraat, met zijn familie de voorstelling van het Cirkus gaan bijwonen. Bij zijne thuiskomst, omstreeks 10 u. 's avonds, bestatigde hij dat. gedurende zijn afwe zigheid. dieven het buis hadden bezocht. Vermoedelijk zijn zij langs de veranda binnengedrongen en hebben zich langs een venster toegang tot de koer verleend. Alk meubels waren doorsnuffeld geworden. Benevens een groote som geld werden nog een aanzienlijk aantal vleeschzegels en tal van andere voorwerpen ontvreemd. Klacht werd bij de politie ingediend, die alles ia het werk stelt om de booswichten op het spoor te komen. Mocht zij er spoedig in gelukken. Aanrijding - Dinsdag, omstreeks 2 uur namiddag, kwam een autocamion, toebehoorende aan M. Oscar Hoflack. ea gevoerd door Devos Valère, van uit de richting der Rijselpoort naar de markt gereden. Toen de camion, die de rechterzijde der straat hield, ter hoogte van de Wen ninckstraat was gekomen, kwam op hetzelfde oogenblik mejuffer Vandamme Denise. wonende Oude Houtmarkt straat, per rijwiel uit de Wenninckstraat gereden. De wieirijdster kon niet meer tijdig remmen en kwam tegen het rechter achterwiel van de camion terecht. Zij werd met enkele lichte verwondingen opgenomen en naar het O. L. Vrouwgasthuis overgebracht, waar men bestatigde dat zij daarenboven nog een hersenschudding bad opge loopen. Na er een paar dagen ter verpleging gebleven te hebben mocht zij huiswaarts keeren. Haar rijwiel is vol ledig buiten gebruik. Woaiten Tuinbouw Zondag a. s. maandelijksche algemeene vergadering onzer gilde om 6.30 ure bij Basil Mestdag. Dagorde: verslag der laatste bijeenkomst, voor dracht. allerhande mededeelingen en tombola. Wederom valt het nuttige samen met het aangename. Alle leden zullen er nogmaals aan houden hun zondagavond midden vrienden en kennissen nuttig door te brengen en plannen te smeden om hun hoekje grond op de voordeeligste wijze te beplanten en te bezaaien en er het meeste nut «it te trekken. Nu we maar een stap vsn de Lente meer verwijderd zijn. zullen de werktuigen terug uit hun berg plaats komen en in volle bedrijvigheid gehanteerd worden. Nu de zaden reeds ter hand werden gesteld en de mest stoffen aan de beurt zullen komen zal er niet langer meer getalmd worden. Welaan leden, uw bestuur rekent voort op uw medewerking, is uw trouwe raadgever en t»w zekerste medewerker om alles wat gij op uw hoekje grond mocht verlangen. *tj «u Cel leper, deelt mede Erweiterte Kinderland- 17 verschickung Een koatin- Pj-gent kinderen ia zoo pas uit verlof uit Duitschland terug, nadat de kinderen gedurende zeven volle maanden genoten hebben van de gastvrijheid van het Duitsche volk. Reeds meld den zich opnieuw van deze kinderen, om nogmaals bin nen enkele dagen af te reizen naar het heerlijke Schwa- »en- en Möselland. Vraag deze kinderen zelf hoe ze er werden verpleegd en hoe heerlijk zc hun verlof hebben gevonden. Eerlijk zullen ze U in hub spontaniteit over alles inlichten. Op het oogenblik. dat Duitschland zwaar beproefd wordt door terreuraanvallep der Angelsaksische moorde naarscorporatie. en tienduizenden vrouwen en kinderen j vfroidde woQiog«n moeten verlaten, houdt het des ondanks in zijn schoonste en vooral veiligste streken duizenden plaatsen viij om Vlaamsche kinderen op te nemen, en biedt het hen zes maanden lang een overvloe dige voeding en een onbekommerd jeugdleven. Wanneer Duitschland dat thans doet. dan voelen wij ons daardoor genoopt tot de grootste dankbaarheid Begin Maart vertrekken twee nieuwe transporten, met in totaal duizend kinderen. Nadien volgen weer nieuwe transporten. Aarzel niet langer, uw kinderen voor het eerstvolgend OB*'n9ent melden Gedurende zes maand zullen ze kosteloos verpleegd warden, in veilige streken, zoodat U zich over hen geen de minste zorgen hoeft te maken. Zoowel naar geest als naar lichaam worden ze opgeleid tot jonge, wilskrachtige jonge lieden, die weten wat ze willen Neem vandaag nog inlichtingen op het secretariaat en meld uw kinderen aan.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1944 | | pagina 2