Kaasstremsel VOETBALKRONIEK Bij C. k. Yper Gewestelijk Comiteit Westland leper ATHLETIEK WIELRIJDEN ALLERHANDE NIEUWS Lapiere's Zaal, D'Hondtstraat M*u" Henriette De France HANDBOOGSCHIETINCEN Burgerlijke Stand van leper TOEGELATEN TAXIS DAVIDSFONDS - IE PER DeVlag - Hoekje 't Werd vorigen Zoadaf een succes-dag zondet voor gaande voor C. S- Yproia Welke moeilijkheden hadden de inrichters vaa de ontaioeting C. S Brugge 1 - Selectie Westland al niet moeten overwinnen Thans werd hun noest werken heloond Een heerlijk lenteweertje was vaa de partij en een rcazenapkamst begroette den schat bewaarder ea zijn helpers. De match zelf kende een be vredigend verloop. Natuurlijk viel de selectie-ploeg, zooals trouwens te voorzien was. eenigazins lickt. maar dit werd ruimschoots vergoed door he< spel van Cercle Brugge, die werkelijk met een sterke eere afdeeling formatie het Aaguatiauastaiion betrad Waarom er geea sterkere ploeg tegeaover bet team der Bruggelingen werd geplaatst? Er werd onderhandeld met ffiantoise. St Niklaas t. a doch vruchteloos. Van den nood maest er dan een deugd wordea gemaakt en een selectie-ploeg bracht de redding, 't Was de eenige oplossing om Cercle Brugge tijdena het huidige seizoen ap ons veld aan het werk te zien I Ziehier au wat we verleden Zondag zoo al mochten ankeren-. V»«rwed»trijd C. S. Yprait W. S leper 2-2 Beide samenstellingen kwamen zooals aangekondigd was ia iija ea leverden een spannendco enaangeaamen strijd. #p vergissing van keeper Bcrtier kwamen de sterren via Wallaert aan het openingspunt en bleven met 9-1 aaa de leiding tat aan de pauze. Nadien scoorde M. ■allebeke op inzenden van R. Maes den gelijkmaker en aagraaals op flink inzenden van Maes bracht J. F. Van- deabosscke. met een pracht goal. de bordjes daarop op 7-1 voor C- S Y. Even voor het einde zorgde Backe- laadt voor een licht gevleide puntenverdeeling voor de versterkte W. S. I-ploeg (2-2). Waarlijk een mooi matehtje. waarbij laags de zijde der bezoekers de defeasie. J. Vanraes en G. Debeck fliak presteerden, terwijl bij Cercle Ferrest R.. Vanbeselaere R. de beste aaa op het veld Therry. Hollebeke ea Maes R. de uitblinkers waren. Ook Jean-Pierre Vaaden- bosacke en Luc Vanraes deden het met slecht. Hebben we reeds laten doorschemeren, dat indien er een plaeg de zege verdiende het Cercle was. daa kunnen we ook aaa dt begeerte niet weerstaan om even te wijzen op de wei nig bevredigende leidiag van scheidsreckter Comyn Ver moedelijk was hij wel ecnigszins van streek gebracht door de talrijkheid der toeschouwers eo meerdere fouls be oordeelde hij juist verkeerd. Ook een drietal hoekschoppen kende hij niet toe. Verder werd er een drietal minuten te laag gespeeld en eigenaardig of niet. maar dit alles viel steeds uit in het nadeel vaa Cercle- Ook jeugdige scheids rechters moeten leeren ernstig zijn I Graag zien we beide jeugd ploegen tegenover elkaar terug f R CS Brugeois - Selectie Westland De beer Kaockaert floot de ploegen in lijn. Bij de Bruggelingen waren Jacobus. Trypsteen, Maes. Dasse- ville (gekwetst) ea Vansteen kiste vervangen door niet minder bekende elementen als Ruysschaert. Poelvoorde. Pettens. Schotte en Orban. De selectie ploeg kwam met de aangekondigde opstelling in lijn. De geselection- aerden kregen na een schucbteren aaa val via M. Du- malia aanstonds hun vel te verdedigen en *het viel wel dra op dat de Breydelzonen voor geen zware taak zou- dea staan. Aan minuut 6 scoorde M. Pertry het openings- pant ea daar waar Westland slechts sporadisch rea geerde en Braet. schijnbaar met het grootste gemak, steeds den bal plakte, dreven de gasten het tempo op en hoe Versaevel en Lam aire zich ook deden gelden, het was balsem op een houten been en allengskens brachten Beckeman. Vankoucke (2) en Orban de bordjes op 5 0. Daarmede werd de rust bereikt. Na de koffie gingen de groen zwarten aan show-voetbal doen en lieten Ruys schaert en Cie de teugets wat slapper hangen. Robert Braet liet een paar staaltjes van zijn keeperstalent bewon derea. terwijl M Dumalin wroette en zich ongebreideld weerde Het verdiend tegendoeltjc liet nochtans op zich waebten. Het waren integendeel de hooge gasten, die laags Claeys en de aalvlugge Eeckeman de cijfers op 7-0 brachten. Op schot van M Dumalin kwam de paal ais redder tusscben en het hernemen van Ketels werd door de joviale Robert in hoekschop gered. Langs de overzijde mocht Eeckeman nog een strafschop nemen, die hij sportief ia de banden van keeper Dewulf trapte. Aan stonds daarop weerklonk ket eindsignaal. Buscbauwiojr - De Bruggelingen gaven een flinke demo nstratie van voetbalspel ten beste, waartegen het optreden der selectie ploeg onvoldoende opwoog. De Westlanders verdedigden zich moedig en individueel aehonken meerdere elementen voldoening, doch in zijn geheel was er mangel aan samenspel en sprak ook de plankenkoorts haar woordje mede. terwijl een paar spe lers te vroeg tee kens van vermoeienis vertoonden. De Bruggelingen kwamen dus met een flinke ploeg in 't gelid eu we kunnen bezwaarlijk zeggen dat talrijke reserven van de partij waren. Inderdaad. Poelvoorde. Pettens. Or ban en Ruysschaert speelden tijdens het verloopen sei zoen heel wat matchen in eere-afdeeling en zijn populaire ▼oetbalratten Alleenlijk Schotte is een minder bekende. De geruchten die véóê de match de ronde deden, alsdat slechts een reserve ploeg der Bruggelingen te leper zou •ptreden. bleken eens te meer te rusten op zandachtigen bodem. Ia de rangen der eere ploeg vielen er. aangezien de matige repliek, geen biaten waar te nemen. Be groenen bleven den toestand gemakkelijk baas. Eeckeman en Braet. twee ex internationalen, dwongen bet meest de bewondering af. In 't algemeen gaven de groen zwarten een lesje In positie kiezen, balbehandeling, doel- schotten en demarrage. De spelers van onze gewestelijke clubjes hebben daar wat kunnen aan leeren 1 De cSelectie-elementen» willen we geen steenen werpen, want ze hebben zich moedig verdedigd in de mate vaa het mogelijke. Keeper Dewulf. aanvankelijk wat zenuw achtig. kan ten hoogste aansprakelijk worden gesteld voor bet vierde doelpunt. Tegen de overige vermocht hij niets. Ze werden zuiver en keihard binnen-geschoten. Backs Versaevel en Lam ai re treffen geen verwijt. Beiden evo lueerden goed. Ook M. Gauquie. na een kalas begin, wist stilaan het peil der gasten te benaderen. Van de kaat- kalfs bleek Godderis de beste. Boudry scheen nriader in vorm daa gewoonte, doch stond ook tegenover den sterksten vleugel. De voorhoede, algemeen beschouwd als ket zwakke deel. speelde niet onverdienstelijk. M. Duma lin fungeerde vol geestdrift en legde heel wat werk af. Ketels stond hem. vooral vóór de rust. goed ter zijde. Bertje was in zija element. Penet. die op de hem niet vertrouwde linksbuitenplaats stond, beantwoordde aan de vooruitzichten, terwijl S. Veys en R. Verhoest deden wat ze konden. Alles goed overwogen, verdiende het Westland wel een tegenpant. al ware het alleen maar om het zwoegen van Kozen te belooaen. Was de match, op zichzelf reeds om het optreden van Eeckeman en Braet. propaganda voor de voetbalsport in ons gewest, daa mag er ook een woordje gerept worden over de or ganisatie, die werkelijk toonaangevend was. De bestuurs leden van C- S. Y. dewelke zich daaromtrent hijzonder bekommerd hebban, verdienen aleszins een woordje van lof. Hun naam vernoemen doen we niet. omdat we ervan overtuigd zijn dat te liever incognito blijven ca gehan deld hebben onder en voor het banier van C S. Yprois. Tot slot kunnen we. last but not 'least, wijzen op de correcte leiding van scheidsrechter Knockaert. goed bij gestaan door de grenswaekters Vaadepitte en Deays. En nu Cercle Brugeois tot een volgende maal. Voor Zondag aanstaande De A ontvangt het tegenbezoek van F. C. Poperinge' de ploeg die ons op dan «Eklips» in bedwang kiald (1-11' Sandra. Deglorie. Debacker e. a. zijn stellig goede voet ballers. doch of ze a. s- Zondag zullen bewijzen hun rond prijsje waard te zijn, durven we betwijfelen. Aan de onzen te toonen dat hun vel minstens even veel waprd is en een zegepraal in de wacht te sleepen. De scholieren en reserven zijn vrij en de jeugdploeg ontvangt S. K. Vlamertinge. Andries en Cie kunnen hun 0-4 zege der heenronde bevestigen. Middelerwijl zijn we voor de A samenstelling nog aaa ket einde niet van het seizoen 43-44. Vrienden wedstrijden en tornooien vinden we nog bij de vfeet op den kalen der. Zoo hebben we op 7 5 44 een match ten bate van het Roode Kruis ea komen we naderhand uit te Dikke- busch (2 Zondagen), te Kemmel (waar we nogmaals op Sinksen Braet R. ea een aantal collega's zullen ontmoe ten) Op 18 5 44 hebben we dan een derby met scholie- res-vóórmatch ten bate van het scheidsrechters steun fonds en daarna wellicht een reisje naar W. S. Pro van en een bezoek van R. C. De Panne. Zoo geraken we aan 11 Juni 1944 laatste Zondag van het speeljaar waar op er aog voetbalwedstrijden zijn toegelaten. Van inactiviteit dus voorloopig nog geen spraak en met ons overzicht van het offlcieele seizoen der A-ploeg mogen we staan wachten... wellicht tot de doode periode. ROGIMAR. Op 7 Mei U.S. heeft op het stadion van C. S. Y. een voetbaloatmoeting plaats tusschen C. S. Yprois A en een W.-Vl. SeL Elftal, waarvan de totale netto opbrengst ter beschikking van ket JRoode Kruis zal worden gesteld. In het W -VI. Selectie-elftal bemerken we o. ra. Deneckere K. van F. C. Roeselare. de eminente voetballer, die stellig naast de beste kanthalfs van West-Vlaanderen mag ge plaatst worden. R. Debuyser de ex Ieperling en bekende back van C. S. Brugge. Als aan valleider treffea we Roger Beddeieem aaa. wiens beroptreden we met vreugde begroe ten Verder is ook R. Defrayne. Torkout's uitblinker, van de partij. Voegen we daarbij A Jacques. A. Versailles. A. Veys. J. Vloemans. J. Devos. R. Grysonen men herkent onmiddellijk de samenstelling die kier vóér den oorlog zoo veel bijval oogstte bij haar ontmoetingen tegen het 13e Artillerie van Brugge en de Vliegpleinmanoen uit WeveL gem. Deze match, die een nieuwe gelegenheid daarstelt voor de voetballiefhebbers uit het Westland om eens hun hartje op te balen, kunnen we niet anders dan warmaan- bevelen en wordt voorafgegaan door een officleelen wed strijd tusscben de jeugdpioegen van C. S Yprois en W.S. leper. Voor degenen die soortgelijk treffen voorgaanden Zondag reeds bijwoonden, dienen we geen reklaam meer te maken, te meer daar het nu gaat om punten. Ten einde aan alle sportmentoe te laten ooggetuige te zijn van voetbal en boks. beeft het bestuur van Boxing Club Olympic leper eens te meer haar sportfaam eer aangedaan en besloten van met haar gala op 7 Mei 1944 slechts te 17 uur een aanvang te nemen. Melden we tevens dat de vóórmatch begint te 13 u. 30 en de tenoren in lijn treden te 14 uur 45. Sportliefhebbers, een goede daad bij een aangenaam ver maak I Allen naar het C. S- Y. stadion op Zondag 7 Mei 1944. ROGIMAR. UUtlagta vaa Zondag 23-4-44 2' Jeugdpl. Kampioenschap Jeugdpioegen B Wervlk- B.S. Poperinge Vlamertin ge-PC. Poperinge Vrienden wedstrijd C.S.Yprois W.S.leper (Jpl.l Jeugdpioegen B. S.K Vlamert 6 6 0 0 29 F.C.Poper. 5 2 2 1 9 S.K Recing. 5 2 2 10 20 2-2 BWervik l.S.Poper. 5 1 3 5 0 4 4 12 6 5 10 5 15 3 17 I Matchen voor Zoadag 30-4 V Re» Kamp. Westlaad Reeks A B.S Poperinge- W..S.Iepe* Vlamertinge- F. C-Poperinge Reeks H Wytschate Houtem Bizet Gel u veld Mcesen Wervik 2' Jeugdpl Kamploeasckap Reeks A CiVptr Vl.amiigt Zon nebeke-Houthulst Langemark Sp- W.S leper Reeks B Bern egelst - Wervik B S-Poperinge-Vlamertinge Troostkampioenschap Reeks A Beselare Zonnebeke Houtem- Gelu veld Vr ine den wedstrijden Weatouter B.S Poperinge Langemark Sp-Brielen Proven 3.S.Poperinge Tornooi terrein S. K. Zillebeke Zandvoorde Kemmel Zillebeke Dikkcbusch Berichten een de Clubs 1. Kalender der uitgestelde wed strijden. 7 Mel 1944 Troostkampioenschap Reeks H Wytschate-Meesen (19/3) 2e Reserven Kampioenschap Reeks A Langemark Sp -W S leper (5/3) F.C.Poperinge C-S.Yprois (23/4) Reeks B Blzet Hollebeke (5/3) Wytschate Wervik (5/3) Gelu veld Meesen (9/4) Reeks C Dikkebusch-Kemmel (5/3) Reningelst-Westoutre (5/3) 2* Jeugdpl. Kampioenschap Reeks A W S I^M-C S.Yp« (5/3) Reeks H F.C.PoperingeB.S. Poperinge (5/3) Vlamertinge-Reningelst (5/3) 14 Mei 1944 Troostkampioeoschap Reeks A Geluveld-Zonnebeke (23/4) Beselare Houtem (23/4) 2e Res. Kamp. Westland Reeks A Vlamertinge-Langemark Sp. (30/1) Reeks B Houtem-Meesen (23/4) Hollebeke-Bizct (23/4) Wervik-Wytschate (23/4) Reeks C Reningelst Kemmel (19/3) 2e Jeugdpl Kampioenschap Reeks A Houthulst C S Yper (23/4) Vlamerlinge-Langemark (23/4) W.S.Ieper-Zonnebeke (23/4) Reeks B F.C.Poperinge Wervik (16/4) B.S-Poperinge Reningelst (16/4) 2. Toegestane veranderingen voor 30 April 1944 10 U. C.S.Yprois-Vlamertinge. 14 ff. i Langemark - W.S.leper beiden in jeugdpioegen reaka A. De Secretaris. J. Jantsens I Nu de officieele voetbalwedstrijden bijna ten einde loo- pen. is het seizoen van atbletieksport in aantocht. Menige club heeft reeds de oefeningen ingezet en zoo ook zijn de athleten van C. S. leper reeds aan gang om zich duchtig te oefenen. Immers de eerste officieele wedstrijden beginnen rond half Mei en ket jaarlijksche groot athletiekfecst van leper gaat door op 28 Mei. zijnde Sinxendag. Jonge lieden, voetballers van gansch de streek, laat u aansluiten bij een atbletiek vereeniging. Het gaat hier niet om eerste prijzen te loopen of te springen, het gaat er om de ontwikkeling van het lichaam voor de eenen. de lenigheid bij het spel voor de anderen. Inschrijvingen worden aanvaard bij den H. Wenes A.. Bruggestteaweg. 74. leper, of nog gedurende de oefenston- dea die plaats hebben den Dinsdag en den Donderdag tel kens van af 19 u. De 2e Groote Prijs De Beurs De tweede uitgave van de koers van De Beurs kende een machtig sportief sukses Toen afgevaardigde Jef Schaballie zijn boeken sloot, waren niet raiader dan 39 renners hun klauw op het kontreolblad komen zetten, ea daaronder vond men dan ook het puik van ons Vlaamsck juniorsleger. Door het mooie lenteweer aangemoedigd zetten onze kleppers er al ras een stevig vaartje, in. en de yroep valt dan ook onmiddellijk in brokken. De eersten doortocht ziet 5 man aan de leidiag. waaronder Callier. Clabau. De Raeve ea Depraetere. Op een 309-tal meter volgen nog een vijftal, terwijl de groote groep aog 109 meter verder volgt Tot onze groote verwondering vinden we onze Georges Van Hove niet tusscben al deze kleppers. Slechts na een paar miauten komt hij opdagen, fel jagende op de groep. De stand wordt gedurende de tweede ronde behouden. Na deze ronde geeft Georges op. na nogmaals ket slachtoffer te zijn geweest van bandbreuk. De eerste maal viel hij plat voor het St. Pieterken terwijl hij bij het neerkomen van St-Jan bij de tweede ronde nog maals het werkwoord kreveeren mocht vervoegen. Bij de derde ronde is Callier bij de leiders weggeval len. maar Demeyere heeft hen thans vervoegd. De groep volgt thans op een 200-tal meter onder de leiding van Jonckheere. die tusschen haakjes gezegd, prachtig rijdt. De kleine ronden zullen nog gaosch de positioa zien veranderen. Clabau. die een zeer mooie koers doet. wordt voor zijn werk niet beloond en valt plat en verzeilt daardoor in de derde groep. Jonckheere weet ook zijn groepje bij de leiders te voegen, zoodat dan 7 man naar de aankomst snellen. Gedurende de laatste kleine rende doet Clabau nog een prachtige remonte, en weet nog op 20" der leiders te eindigen. De Uitslag 1. Jonckheere Victor, de 85 km. in 2 u. 22: 2. De Raeve Germain, op 1 lengte 3- Messiaen Gaston 4. Demeyere Juiien 5. Delmotte Rcmi 6. Depraetere Jules 7. Denoo Juiien op 20" 8. Declercq Juiien 9. Cla bau Leon 10. Kindt Raymond op 2' 43" 11. Van Belle- gem Georges 12. Van Hecke Albert op 3' 36" 13. Del court Georges 14. Geldhof André op 4'53" 15. Pieters Marcel op 5' 55". Bijzonder mooie prestatie's van Jonckheere. Clabau en De Raeve die zich voor zijn 4e koers bij de juniors prachtig onderscheiden heeft, en de bewerker was van ai de ont snappingen. ea daarbij uiterst frisch eindigde. Het Bergk: iterium Op aanvraag van de inrichters Deerlijk Sport en het blad Het Laatste Nieuws wordt de door tocht dezers koers, die op ZONDAG 30 APRIL e. k. be twist wordt, geregeld door de S. C. De Beurs De doortocht van de stad zal als volgt geschieden Meenenstwg. Frenchlaan. Meenenstraat. Markt. Beterstr.. Tempelstraat. Statiestraat. Maloulaan. Capronstraat. Po- periogesteenweg- Doortocht rond 12 u. 20 Een premie van 150 fr. voor den eersten renner en 100 Er. voorden tweeden renner wordt geschonken door S. C. De Beurs bij den doortocht aan het lokaal De Beurs Meenenstraat. ROGISA Zondag 30 April Zangeres - Fantaisiste Begin o in 6 ure. Zaal goed verwarmd. Trekking der schijf der Loterij Winterhulp De biljetten waarvan het nummer eindigt op 9 winnen 100 fr. 218 877 1.000 fr. 1.200 1.319 3.077 3 627 6.312 5.000 fr. 8-516 5 634 10.000 fr. 19.554 41.589 79.938 36.345 41.066 20.000 fr. 23.370 79.575 33.650 43.327 32.742 40.000 fr. 48.980 77.185 01.946 100.000 fr. 434.994 wint 2.0 0.000 fr. STAANDE PERS Zondag 30 April 1944 Om 14,30 uur WESTVLETEREN St-Sixtus Oppervogel 150 fr.; 2 zijdvogels aan 75 fr.; 2 kal len aan 35 fr.; 20 primés aan 30 fr.; Kleine vogels 20 fr. Inleg 25 fr. TE KOOP Boog 28 K" bureele van 't blad. Adrea ten Voor al uw ■■lonten Land- en Tuinbouwzadon wendt U in volle vertrouwen bij R. BKKAERT-MEGL§ Zaadteelt en handel Oude Veurnentraat, 2, YPER Soortecht en kiemkrachtlg. (58021 EXTRA DUBBEL Kaasdoekjes en Kaasthermometers ter Apotheek Delanote, Langemark. leper Erge val - De genaamde Deweerdt Marguerite, winkeljuffer in het grootwarenhuis der Rijsselstrnat. wilde zich Dinsdag, toen er alarm gegeven werd. naar de kel der begeven, doch viel zoo ongelukkig van de trappen dat zij zich het sleutelbeen brak. Beenlare - Inbraak - *s Nachts zija dieven binnenge broken bij Jules Verbrugghe, handelaar op de wijk Mo lenhoek en hebben er een aantal textiel waren en een som geld ontvreemd. van den 20 tot den 27 April 1944 Geboorten Dewaele Daniel. vaa Dikkebusch. - Schooree! Leona. van Reningc - Wullus Marie-Rose. vaa leper - Deltombe Lutgarde. D'Hondtstraat. 70 - Dewaele Lutgarde. D'Hondtstraat. 28 Vanhee Veerle. van Ef- verdinge - Dewilde Freddy, van Zillebeke - Buyze Rosa. ©eluvelt - Bruneel Gerard. Ligywijk. 109 - Burg graeve Jeannine. Pennestraat. 31. allen Recollettenpoort. 5. Overlijdens Ligneel Jenny. 4 m.. dochter vaa André Ligneel en Marguerite Lemakieu. Debouvere Alfons. gepens wed. van Sidonia Viaene en van Maria Packet, van leper. - Eeckeman Elodie. z. b.. 40 jaar. ongeh,. Meeaensteenweg. 29. - Ghys Alexia, z. b.. 74 jaar. wed. Polydore Nevejans. leperleestraat. 2. - Pincket Ju iien. autogeleider. 23 jaar. ongehuwd, van Moorslede. - Fockenoy Aloisius. z. b.. 86 jaar. wed. van Felieie Van- ■oote. Diksmuidesteenweg. 18. - Pertry Augustus, z. b 79 jaar. echtg. van Valeria Pacqueu, Oude Veurnc- ■traat. 7. Huwelijken Decadt Raymond, werkman eu Bou- chaert Faula. z. b beiden te leper. - Dervaux Jean- Pierre. automekanieker. en Flamand Antoinette, z. b.. beiden te leper - Dekeirel Achilles, landbouwer, en Mer- veillie Hertence. huishoudster, van leper. Huwelijksbeloften Hippolytus Delie. fabriekwerker en Clementine Devos. huishoudster, beiden te leper. Charles Jaaseghers, schilder, en Godelieve Vantoest. z- b., beiden te leper. Raymond Ameel. kleermaker, en Ma deleine Notteau. z. b.. beiden te leper. Vaa Maasdag morgea 1 Mei 1944 lot Zaterdag avond 6 Mai 1944 inbegrepen Raymond LUYTEN, 1, Nleuwstraat. Arthur PATTYN. Fochlaan. L. LAMAIRE, CaaseUtraat. 2. Gevonden en Verloren Voorwerpen Werden ten polltlebureele aangegeven GEVONDEN - Zaterdag 22 April, door Denise Ver- beke. D'Hondtstraat. een briefje van 100 fr. Maandag 24. door Snick Oswald. Maloulaan. een ver gulden armbandje. Door Glissoux Josy. Statiestraat, een briefje van 20 fr. Dinsdag 25 door Hoornaert Marie. Diksmuidesteenweg* de som van 30 fr. Woensdag 26, doer Lernould Georges. Boezingestraat. een zilveren armbandje. Een paar dameshandschoenen, terug te krijgen Blinde- liedenstraat. 9 In onzen winkel werd over 14 dagen een kleine lederen geldbeugel achtergelaten, welke wij ter beschikking van den eigenaar houden. VERLOREN- Zaterdag 22 April, door Moerman Michel. Augustinenstraat. een bruine lederen geldbeugel inhoudende een aantal rantsoenzegels. Dinsdag 25. door Kesteloot Maria. Paddevqverstraat* een zwart brieventaschje inhoudende een som geld en een zakdoekje. Door Mw Van Kemmel Albert. Dorp 67. Vlamertinge. een paar lederen dameshandschoenen in de Capronstraat te leper. Door onvoorziene omstandigheden, onafhankelijk van het Davidsfondsbestuur. kunnen de Mechelsche Troe- badours hun Cabaretavond niet komen geven. Het Bestunr. C»l leper deelt mede Op Zondag 23 April hebben l^wij op een waardige en stijl- - volle wijze de geboortedag van f den Führer gevierd. In innige vereering en dank baarheid zijn onze gedachten op dezen 20sten April waarop de Führer 55 jaar is geworden naar hem gegaan, die het ons mogelijk maakt, weer Ges- manen te zijn zooals God ons schiep en onzen Gerraaaa- scben aard weer vrij en ongehinderd te kunnen beleven. Wij denken aan dezen grooten eenzame, terwijl hij in zijn hoofdkwartier gebogen over de kaarten van Europa, voor oms allen zorgt en bangt en zwoegt. Alle vertrouwen en alle kracht berust op hem. Zakt kif in. dan valt Europa in het niet. Een verzwakking van hem beteekent onmiddelijk een versterking van Euro pa's doodsvijanden. Terwijl wij allen, in ons vertrouwen op hem. werken of rusten of ons vermeien, draagt hij onophoudend den heelen last Hoe meer hii belasterd, verwensckt. gehaat, vervloekt wordt, des te meer zullen wij hem eeren. des te harts tochtelijker hem aanhangen en liefhebben En wij weten een« toch komt de dag. dat zelfs zij die hem het mee*t gehaat hebben, verstomd zullen staan over hun eigen vroegere blindheid en eindelijk zullen inzien dat de Füh rer in weerwil der ondankbaarheid van miflioenen Euro peeën. toch nnoit anders deed dan voor hun aller best te zorgen. Het zal onze grootste vreugde zijn ea de beste vergel ding voor alle geleden smaad, wanneer heel Europa ein delijk zijn radder zal erkennen en herkennen, hem groetend met den huidekreet dien wij hem heden toeroepen Adolf Hitler, onzen Führer. Sieg Heil I Zaterdag 22 April ia de vroege ochtenduren is er kontingent vna 500 kinderen uit bet Moselland terug gskeerd- Op enkele uitzonderingen na hebben al deze kinderen zich terug aangemeld om binnen enkele weken nogmnab af te reizen naar de K.L.V. lagers ia Duitschland. Ouders meld «we jongens en meisjes tusschen de 10 <n 14 jaar om samen met hun van ket heerlijke werk va« kinderlandversckiekung te geaielen (Medegedeeld) UIÖV

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1944 | | pagina 2