DuitscheLegerberichten 25* Jaar, Nr 3 Prijs 0,50 tr. Vrijdag 5 Mei 1944 NIEUWS NOTARIEEL - 6. AANKONOIGINSSWEEKBLAD VOOR HET ARRONDISSEMENT YPER 8EVOORRADINGSDIENST TOEGELATEN TAXIS Studiedagen voor de Handelaars in algemeene Voedingswaren NIJVERHEIDSSCHOOL STAD YPER CINEMAPROGRAMMAS Rood Kruis van België Tram DIKSMUIDE-00STENDE C. H. Yper A. W.S. leper (vtter.)W.A.P.-Sport P HILAT E L Lapiere's Zaal, D'Hondtstraat STEPPENDANS en ZANG HET YPERSCHE itgf verDUMOItriER, 34, Botersfraat, Yper Tel. 500 H. R. Y. 220 Postcheckrekening 46.173. Abonnementsprijs 194426 frank. STAD IEPER Van Maandag morgen 8 Mei 1944 tol Zaterdag avond 13 Mei 1944 inbegrepen SEDEYN Michel, Statiestraat - Tel. 447 L. DOCHY, Capronstraat. VAN DEB BEKE Marcel. Statiestraat. Inschrijving bij Kleinhandelaar De nieuwe inschrijvingen voor suiker, boter en aardappelen, alsook de verandering van kleinhandelaar zal voortaan geschieden elke maand van den 26" tot eti met den 30". Machtigingen Kinderhemden De kinderen die zich pednrende de maand Januari 1944, hebben laten inschrijven tot het bekomen van een machtiging tot bevoorrading voor een kinderhemd, mogen zich vanaf Woensdag aanstaande, 10 Mei, aanbieden aan winket nr 9 tot het afhalen dezer machtiging, voorzien van hun kaart voor Niet-Eetbare Produkten. De kinderen van één jaar tot 15 )aar mogen zich nog immer laten inschrijven tot bet beko men van een kinderhemd, indien ze nog niet werden ingeschreven. Er zijn nog een aantal machtigingen'tot be voorrading ter beschikking voor rechthebbende kinderen Voor jongens geboren tussclfen 1 Juli 1936 en 30 Juni 1937, alsook tusschen 1 Juli 1932 en 30 Juni 1933 Voor meisjes geboren tusschen 1 Juli 1936 en 30 Juni i 937alsook tusschen I Juli 1932 en 30 Juri 1933. De personen die reeds een dergelijke mach tiging ontvangen hebben mogen zich natuur lijk QEEN tweede maal aanbieden. Kostelooze Pokinenting De Burgemeester heeft de eer zijne onder- hoorigen te laten kennen dat er een kostelooze openbare zitting'van pokinenting zal gehouden worden ten Stadhuize op Donderdag 11 Mei 1944. van 18 tot 19 uur. Hij herinnert de ouders eraan dat zij wette lijk verplicht zijn hunne kinderen tusschen de derde en de achtste levensmaand tegen de pokziekte te laten inenten. De kinderen die reeds den ouderdom van acht maarden bereikt hebben en nog niet in geënt werden, moeten insgelijks ingeënt wor den. De Burgemeester, A NO I ESAERT. Handelskennis is uw sterkste wapen. Flirke hersenen zijn goud waard Vakkennis waarborgt uw succes in zaken. De Sector Handel en Distributie brengt U deze gelegenheid met het houden van haar tweede Studiedag, welke doorgaat op Maandag 8 Mei, te 2 uur, in de (eestzaal van het Stadhuis tr IEPER Heer Jules VERMEERSCH geeft het vervolg van zijn eerste voordracht (De Zeep) en daarna een nieuwe voordracht over Suiker en Suikerwaren, dus een tweede succes- We verwachten alle Handelaars, ook zij die ongelijk hadden afwezig te zijn op den eersten dag. 't Is geen verloren tijd R CLAUS Arrondissementssecretaris. Donderdag 27 April 1944 Bij Sebastopol voerden de Sowjets vergeefsche plaat selijke aanvallen uit. Aan deD Beneden Dnjestr werden alle doorbraakpogingen onder hooge verliezen voor den vijand afgeslagen. Ten N. van Jassy mislukten alle aan vallen der Sowjets plaatselijke inbraken werden afge grendeld. Eigen plaatselijke aanvallen hebben onze stellingen op bet landingshoofd Nettuno verbeterd. Ten N. van Elba werden drie vijandelijke snelbooten tot zinken gebracht, waarvan twee door gevechtsschepen der oorlogsmarine. Het eiland Mil»t in de Adriatische Zee. werd van kom- munistische benden gezuiverd. Noord-Amerikaanscbe bommenwerpers hebben op het gebied van Braunsweig lukraak bommen geworpen 8 vijandelijke vliegtuigen werden naar beneden gehaald, 's Nachts drongen afzonderlijk opereerende vliegtuigen het gebied van Midden- en Noord-Duitschland binnen. Brit- sche bommenwerpers voerden terreuraanvallen uit op plaatsen in het Roergebied, vooral te Essen en Schwein- furt;41 viermot. bommenwerpers werden veroietigd.Ten W. van de Golf van St Malo hebben Duitsche torpedoboot en Britscbe kruisers en destroyers zwaar beschadigd door torpedo- en artillerietreffers een eigen torpedoboot ging verloren. Zware Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben 's nachts concentraties van schepen langs de Engelsche Zuid kust met goed resultaat aangevallen. Vrijdag 28 April Bij Sebastopol mislukten plaatselijke aanvallen der bolsjewisten. Aan den Beneden-Dnjestr poogde de vijand tevergeefs zijn bruggenhoofden uit te breiden. Ten Z. W. van Kowel werden de vijandelijke stellingen doorbroken en de Sowjets naar den Toerja sektor teruggedrongen. Zware gevechtsvliegtuigen vielen 's nachts de bevoorra dingswegen der Sowjets in het gebied van Sarny aan. In bet hooge Noorden werden talrijke vijandelijke aan vallen met_groote verliezen afgeslagen. Uit Italië wordt levendige bedrijvigheid onzer stoot troepen gemeld. In de Adriatische Zee werd het eiland Korkula van kommuDistische benden gezuiverd. Duitsche snelbooten hebben langs de Engelscbe Zuid kust, uit een sterk verdedigd Britsch konvooi, drie sche pen met 9-100 brt. gekelderd, en een destroyer getorpe deerd, zonder zelf bescbadiqingen of verliezen op te loopen. Boven de bezette Westelijke gebieden werden 21 vijande lijke vliegtuigen vernield. Britsche bommenwerpers voerden 's nachts terreuraanvallen uit op plaatsen in West en Zuid-West Duitschland. voornamelijk op Friedrirhshafen 47 viermotorige bommenwerpers werden vernield. Duitsche gevechtsvliegtuigen vielen 's nachts doelen in Oost- Engeland aan. en zware gevechtsformaties scheepskon- centraties langsheen de Engelsche Zuidwestkust. Zondag 30 April Vóór Sebastopol en aan den Beneden-Dnjestr bleven plaatselijke vijandelijke aanvallen zonder succes. In de Zwarte Zee kelderde een Duitsche duikboot, een kust- vrachtscbip en twee groote sleepvaartuigen. Bij Jassy gin gen onze troepen tot succesrijke tegenaanvallen over. Tusschen de Karpathen en den Boven Dnjestr werd op nieuw terreinwinst geboekt. Ten O. van Polosk mislukten plaatselijke aanvallen der bolsjewisten. Op het landiogshoofd Nettuno en op het Italiaansche Zuidfront werden vijandelijke aanvallen afgeslagen. Vóór Nettuno werd een vijandelijke korvet gekelderd. Tijdens den vijandelijken luchtaanval op Toulon wer den 13 vijandelijke bommenwerpers neergehaald. In den Atlantischen Oceaan en inde Middellandsche Zee hebben onze duikbooten 4 schepen met 22.220 brt. en 5 destroyers gekelderd. Van 11 tot 30 April werden door zeestrijd- krachten. luchtdoelartillerie aan boord van koopvaardij schepen en der marine, 101 vliegtuigen neergescboien. Noord-Amerikaanscbe bommenwerpers hebben Zater dag een terreuraanval gericht op Berlijn, die schade in woonwijken en verliezen onder de bevolking veroorzaakte; 129 vliegtuigen, waaronder 121 viermotorige bommen werpers, werden neergehaald, 's Nachts wierpen vijan delijke vliegtuigen bommen op het gebied van den Bene den Rijn Zware Duitsche gevechtsvliegtuigen deden 's nachts een massalen aanval op Plymouth en op kon- centraties van schepen vóór de Engelsche Zuid-Westkust Maandag 1 Mei Vóór Sebastopol en tusschen de monding van den Dnjes- ter en de Karpaten grepen geen groote operaties plaats. Ten Z. van den Opper Dnjestr en ten Z.-W. van Kowel wonnen onze troepen verder terrein. Duitsche gevechts- en slagvliegtuigen vielen in het gebied van Kowel. bat terijstellingen. pantserconcentraties en kolennes voeituigen aan. Zware Duitsche gevechtsvliegtuigen voerden 's nachts een succesrijken aanval uit op het vcrkeerscentruin Zdol- bunowo. Tusschen Witebsk en Polozk werden lokale aanvallen der bolsjewisten afgeslagen. In het landingshoofd 'van Nettuno werden verscheidene vijandelijke bunkers vernietigd en de bezettingen uitge roeid. Een formatie slagviiegers viel artillerie- en lucht doelstellingen met goed gevolg aan. Boven Noord-Italië werden zeven vijandelijke toestellen neergehaald. Op 29 April beschadigden Britsche jachtbommenwerpers met hun boordwapens. in de haven van St Malo. een duidelijk herkenbaar bospitaalschip. Bij aanvallen op plaatsen in de bezette gebieden van het Westen verloor de vijand 9 vliegtuigen. Britsche storingsvliegtuigen wier pen* 's nachts bommen op plaatsen in West Duitschland- In den strijd tegen de Britsch Noord-Amerikaanscbe ra- vitailleeringslijcen brachten luchtwapen en oorlogsmarine in de maand April 23 handels- en transportschepen met 153 000 brt. tot zinken, terwijl 34 andere schepen met 227.000 brt. zwaar beschadigd werden daarenboven werden 27 destroyers en begeleidirgsschepen. een mijn- veger en 7 snelbooten tot zinken gedracht en 5 destroyers en 9 snelbooten beschadigd. flew- -L.-ia.4- i Dinsdag 2 )Mei '-**7*51 '4 Voor Sebastopol, evenals tusschen Dnjestr en Karpa ten mislukten lokale aanvallen der bolsjewisten. Eska- drilles slagvliegtuigen deden doelmatige duikaanvallen op vliegvelden op de Krim. in den Zuidelijken frontsectoren op vijandelijke pantserconcentraties en troepen ten N.-W. van Jassy. Tusschen de Karpaten en den Boven-Dnjestr werd verder terrein gewonnen. Ten Z.-W. van Kowel versloegen onze troepen Sowj'et- Russische aanvallen. Duit sche gevechtsvliegers vielen 's nachts vijandelijke ravitail- leeringsstations. inzonderheid Sjepetowka, en transport treinen met goed gevolg aan. Langs beide zijden van Vitebsk bleven lokale aanvallen van den vijand zonder gevolg. In het landingshoofd van Nettuno en aan het Ija- liaansche Zuidfront werden lokale vijandelijke aanvallen afgeslagen Vijandelijke bommenwerpers vielen Florence aan. Op den Balkan werd de strijd tegen kommunistische benden met sukses voortgezet in de maand April ver loren deze benden 9.000 dooden en 3.700 gevangenen, evenals groote hoeveelheden wapens en munitie. Bij aanvallen op eenige plaatsen in West-Duitschland en de bezette gebieden van het Westen, verloor de vijand 22 vliegtuigen, waarvan 16 viermotorige bommenwerpers Woensdag 3 Mei Langs beide zijden van den Centralen-Seret zijn de Sowjets tot den verwachten aanval overgegaan, doch hun doorbraakpogingen werden met zware verliezen voor den vijand verijdeld 160 pantsers werdeD stukgeschoten. Tusschen de Karpaten en den Noordelijken Dnjestr mislukten locale aanvallen der bolsjewisten. Ten Z.-W. van Kowel heeft de vijand zijn aanvallen voortgezet, die in verbitterde gevechten werden afgeslagen. In bet landingshoofd van Nettuno werden verscheidene aanvallen met groote verliezen afgeslagen. Van het Italiaansch Zuidfront worden geen belangrijke operaties gemeld Duitsche gevechtsvliegers bombardeerden met goed gevolg vijandelijke stapelplaatsen van munitie en ravitailleering in het landingshoofd van Nettuno. Noord- Amerikaansche bommenwerpers bebben een terreuraanval op woonwijken van Florence gedaan 5 vliegtuigen werden neergehaald. Britsche vliegtuigen wierpen 's nachts bommen op West-Duitsch gebied. MAATSCHAPPIJ De Oude Vereenigde Hofbouwliefhebbers van het Arrondissement leper Lokaal In de Trompet» 28 Gr Markt, leper. Algemeene Vergadering van Zondag 7 Mei 1944, om 15 aar Dagorde 1. Lezing van het verslag der laatste algemeene vergadering - 2. Mededeelingen. - 3. Voordracht door den Heer Depinois, - 4. Voorstel van nieuwe leden. - 5. Aanbrengsten. - 6. Tombola. De Secret.C. Lampa De dA. Voorz. R. Vee Robaajra De vereeuigde Hofbouwliefhebbers ▼an 't Arrond. leper, in 't Belfort, leper Zondag 7 Mei 1944, om 15 uur Algemeene Vergadering Dagorde 1. Lezing van 't verslag der vorige vergadering. - 2. Mededeelingen. - 3. Voordracht. - 4. Kiezing nieuwe Onder-Voorzitter. - 5. Beoordeeling der aanbrengsten. - 6. Voorstelling van nieuwe leden, - 7. Tombola. Namens het Bestuur Alfons Dehaene, voorzitter 8l»d leper 8, O. L. VROUWSTRAAT Teekenschool voor Jongelingen De Burgemeester der Stad leper heeft de eer de be langhebbenden ter kennis te brengen, dat de ZOMER- LESSEN in teekenenbouwkunde en schilderkunst zullen hernemen op Zondag 7 Mei Si. S., eiken Zondag voormiddag, van 8.30 tot 10.30 uur. tot einde Juli. Inschrijving voor nieuwe leerlingen op Zondag 7 Mei 1944, om 8 uur. in de lokalen der school. De Burgemeester. A. Notebaert. F I.O IS A tiroole Murkt MAJKWT1C Rij(M*lwt riiut OUD» IKI'KK GASTEN IN BELLEVUE Duitsch gesproken RADIO... POLITIE... SEINT.. DuiuSch gesproker. DR CRIPPEN AAN BOORD Duitsch gesproken met Marte Harell en Gustav Fröhlich met Lola Muthel en Jaspar v Oertzen met Rudolf Fernau en Auja Elkoff Vrijdag, Zaterdag, om 71 u. Zondag, otn 81, 5 en 7£ u. Maandag, om 7 uur Zaterdag, om 7 i uur Zondag, om 2J, 5 en 7 u. Maandag, om 7 J uur Zaterdag, om 7 i uur Zondag, om 8 5 en 71 u. Maandag, om 7 J uur Afdeeling Yper Zaterdag 6en Zondag 7 Mei zal een omhaling plaats hebben ten voordeele der geteisterden van ons land. inge* richt door Winterhulp met medewerking van het Rood Kruis. Het plaatselijk Rood-Kruis Comité deelt aan de be volking mede dat het in zijn vergadering van 4 Mei. bij aanwezigheid van 14 leden, eenpariglijk besloten heeft, langs zijn kant werkdadig aan deze omhaling deel te nemen. Het Rood-Kruis Comité van Yper bedankt langs dezen weg om. alwie zich voor bet welgelukken van den voetbal wedstrijd van 7 Mei ingespannen heeft. o. m. kapitein Gryson en zijn ploeg makkers, het bestuur van C.S-Y. en het bestuur van White Star, dat zeer bereidwillig zijn oificieele match voor jeugdploegen als voorspel heeft af gestaan. Door het toedoen van het R. K. van Belgie werd reeds eene groote hoeveelheid visch in doozen uit Portugal, als bijrantsoen aan de behoeftige verpleegden in het O. L. V. Hospitaal uitgedeeld, gift van de Belgen uit Congo. 2.300 doozen van denzelfden oorsprong zijn deze week voer het H. Hart gesticht aangekomen. Eene verdere verzending van 500 doozen voor het O L. V. Hospitaal is verwacht. Uit oorzaak van versperring der baan worden voorloopig de treinen dezer lijn afgeschaft. Op Zondag 7 Mei 1944, te 19,30 unr 3EIAARDCONCERT door den heer Elie Rijckelynck, Stadsbeiaarditr. 1. Praeludium Stephen Heller 2. Suite in Ut H. PureeD a) Gavotte b) Menuet c) Rigaudon dl Entrée e) Marche. 3. a) Meiliedje J. De Boa» b) Daar ging een pater oud lied c) M'n hart is vol vcrtèngen P. Benoit 4. Pizzicati L. Delibes 5. a) Wiegelied W. A. Mozart b) Heidenröslein y Fr. Schubert c) Mailied L. V. Beethoven 6. Allegro Scheppen Zondag T Mei 1!>44 op 't Ypersch Stadium, Augustijnenstraat 13,30 u. W. S. leper - Jeugdpl. -C.S. Yper te 14,411 uur Selectie - Elftal West-Vlaanderen Samenstelling Selectie-Elftal Devos Jules (Brielen Sp.) Debuysere Robert Van Herck J. (C. S. Brugge) (Esschen F. C.) Veys André De Neckere Kamiel Versailles Andrê (S. K. Vlam.) (F. C. Roesel.) (C.S. Yprois) Gryson R. Vloemans Jos. Beddeleem R. Jacques A. (C.S.Ypr.) (Ex. Oostvlet.) (C.S.Ypr.) (F.C.Torb.) [Defrayne R (F.C.Torh.) Bij het ter pers gaan is ons nog niet bekend of de match C. S. Yper-Selectie ploeg mag doorgaan ten voordeele van het Rood Kruis of als gewone ontmoeting. In elk geval zal de match gespeeld worden. Het publiek zal door middel va» plakbrieven ingelicht worden. Indien de match 11iet ten voordeele van het Rood Kruis doorgaat, zijn de op voor hand verkochte ticketten niet geldig, maar zullen in dit geval toegang geven tot een zeer belangrijke ontmoeting die ten voordeele van het Rood Kruis zal gespeeld worden op 11 juni e.k., met de medewerking van C.S.Y. en White Star. O Terrein Hruoqesteenweo om 18,00 uur V r ien d e n wedstrijd Ingangsprijs 4 frank Afdeeling leper. Poperinge. Wervik en Omliggende. Lokaal Café Centrum de Stuersstraat. leper. Algemeene Vergadering op Zondag 7 Mei, om 14 uur DAGORDE 1) Lezing verslag vorige vergadering 2) Wedstrijd en voorstelling Nr 47/53 Belgie 3) Nieuws over laatste nieuwigheden en uitgiften 4) Ruildienst. Namens Pbilatel Ruilgrocp. Zondag 7 Mei Begin om 6 ure. Zaal goed verwarmd.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1944 | | pagina 1