VOETBALKRONIEK Bij C. h. Yper jk Bij White Star leper Bij W. A. P. Sport BOKSEN W1ELRIJDEN Gemeente ZILLEBEKE ALLERHANDE NIEUWS DeVlag - Hoekje Yprois A 1 - F C. Poperinge S C S 't Werd naar een zwakke prestatie vanwege ante CareleMaaaea tegen Club Poperinge. Waaraan we dit toeschrijven 7 Aan de lusteloosheid bij sommige rood wittea. 't Was werkelijk met tcgengoesting dat een paar elementen tnsscben de krijtlijnen verschenen. Het begon bij een paar spelers met dat spelen tegen hun gedaebt ea langzamerhand tijdens de ontmoeting groeide de kwaal ea besmette bijna gansch de ploeg. Hoe dikwijls zagen we niet dat een van onze spelers vrijwillig met de hand nnar een hoogen bal sloeg 7 Net of we soms met vier keepers speelden I Deze beweging 7 Welke typische nit- drwkking van onverschilligheid f Dewulf ea Cie evolueer den heelcatasl niet zooals we dat van hen gewoon zijn. Meer dan een training werd het niet en we zagen onze kleppers tij lens ket huidige seizoen nog nooit zoo matig faageereo De voetbalperiode schijnt te lang te duren en ar heersehte Zondag j. 1. in de Cercle-rangen een stemming van ben zon Hoe wilt ge dat een ploeg die speelt mgca wil en dank het tot een goed resultaat brengt 7 Popen nge daarentegen had een bezieling om te winnen eo bemachtigde dan ook uiteindelijk een verdiende 2-5 overwinning- Sandra. Couttepier. Vermeersck en Debac- ker waren bij de stevige Hopflaadsche ploeg de uitblinkers- We geloovea aocktaas te mogen schrijven, dot eeo Club Poperia|e. bestaande uit robuuste kerels die het meer van de maebt dan van de kunde moeten hebben, gewonnen beeft van een ziek Ccrde Sportief Yprois. Met onze ploeg ia haar gewoae gedaante en de uitslag had wel anders kunnen klinken. Trouwens misschien krijgen we op S nkseodag te Kern mei gelegenheid om het te bewij- sea Nu noemen we het geboekte resultaat juist en willen we hoegenaamd geen afbraak doem aaa de zegepraal der jongens van den heer Massckelein. Uitbliakers kuaaen we bij ons niet vermelden. Het werd van uit den rood witten bril bekeken, een aaaie ootmoetiag 't Was juist of onze mannen het A B C. van het voetbalspel verleerd hadden en plaatsen we de match van voorgaaaden Zoodag naast vorige ontmoetingen der C S Y.-crs. dan vergelijken we rantsoenbrood meteen ge bak van vóór den oorlog De plaatsvervangende scho- leren schenen een weinig bevreesd en ook hun jong bloed slaagde er niet in om animo inde roode» ran gen te brengen Over de spelers willen we verder niet uitweiden. We gelooven dat van gansch de ploeg slechts de middenkalf (die Godderis verving). Valére Versaevel ea Cherchye tot bij het affluiten doorgaven Anderzijds was het maar een zwak beestje ea het beterde alleszins niet wanneer Kozen back werd. Versaevel middeavoar ea wat weet ik al meer. 3« ui.Ua Geen »!e>.at debuut der onzen en een doelpunt van M. Dumalia aangebracht op vluggen aas val van den linkervleugel. Op betwistbare foul stelden de Poperiagenaren via Bonduwelle gelijk (1 1). Dit werkte op de zenuwen der onzen en in korten tijd brachten de bezoekers de bordjes op 1 4. Na de koffie mochten Dau- aby ea Cie met windvoordeel evolueeren en Sandra en aija maats, die alsdan met 4 backs speelden, kwamen ge- Marende een twintigtal minuten over de middenlijn niet meer. M Dumalia nette een tweede tegenpunt. (2 4). doek alle verdere wroeten bleef vruchteloos en daarop kwam de lusteloosheid nog meer tot uiting. Sandra zette nog •ea strafschop om en met 2-5 stand voor F.C P. kwam bet einde. Jcagdpi. C. S. ïprois - 2. K. Vlaaertiage 1 Therry lukte ket openiogspunt. doek de zeer jeugdige ploeg der Potbemnaren bood. geholpen door dea wind. een bevredigende repliek. Wanneer de bordjes 1-1 ston den. ging Therry er 2-1 van maken en even vóór de rust werd het nogmaals langs Hector 3-1. Met dezen stand foot scheidsrechter Veys J. (S K. Vlamertinge) rust. Ia de tweede helft waren onze jeugimaooen afgeteekend in de meerderheid. M. Holiebeke gaf een strafschop op dea paal. terwijl een oogenbiik later Andries en Ossieur (2) de cijfers opvoerden tot 6-1 voor Cercle. Zonder verdere wijzigingen werd ket inrukken bereikt. Voor Zondag aanstaande - De A ploeg komt uit tegen een West - Vlaamsche Selectie. We hopen dat onze rood witten thans met meer vuur den strijd zullen aankaoopen en hun kleuren met eere zullen verde digen. De B. die aan de spits fungeert in haar reeks ea tot nu toe nog niet geslagen werd. trekt eenigszins ver zwakt aaar P. C Poperinge Dit wordt hun laatate ont moeting in kun :zzhz. mnnr dnn hebbes ze aoM du finale waarvoor ze reeds gekwalificerd zijn. De jeugdploeg of beter de scholieren spelen een vóórmatch tegen de colle ga's vaa White Star. Zullea Holiebeke en Cie thans be wijzen dat het gelijk spel van 23/4/44 eenigszins gevleid was voor de gesternden. Let erop jongens, het gaat om puatea 1 Beker C. S. Yprois Cercle Sportif Yprois looft een beker uit. te betwisten tusschea de verschillende wijk jeugd ploegen der stad Slechts spelers onder de 18 jaar mogen in lijn gesteld worden St Pieters gaf reeds haar akkoord en we ver wachten ook de toetreding van een samenstelling der andere drie narorhies. alinnk indien umnelnlr. v»n elftal der Kalfvaait. Ligywijk en Tuinwijk. Dit zou een serie van zeven elftallen uitmaken, dewelke het 's Woens dags onderling zouden uitstrijden. Er zouden twee wedstrijden gespeeld worden iederea Woensdag, een te 18 u. 15 en een te 19 u. 30 Er wordt aangevangen op Woensdag 17 Mei eerstkomende. Zal St Pieters de sterkste ploeg in lijn brengen 7 Als ploegleiders fungeeren M. Dumalia en A. Delaire voor de Ligywijk. V. Versaevel en H. Therry voor de Siat- Pietersmaanen. Wardje Cherchye en R. Vanbeselaere voor 't Centrum. Luc Vanraes en E. Dauchy voor St- Jacobs De Tuinwijk staat onder leiding van S. Mail- liard en R. Macs en de Kalfvaart mag rekenen op M. Holiebeke en C. Doolaèghe. Van deze chefs verwach ten we een akkoord en mogelijke suggesties tegen 10 Mei a. ■- Dan zal er overgegaan worden tot de defini tieve samensteliiog der reeks en tot het opmaken van den kalender. Kereltjes beneden de 18 jaar die weaschen deel uit te maken van eea wijkploeg. wenden ziek tot een van bier- bovenvermelde ploegleiders of wel bij den heer Roger Moniez. Gevangenisstraat 4. alhier, die alle suggesties dewelke aan dat tornooi kunnen ten goede komen, met welwillendheid zal onderzoeken En au wijkploegea be- gi.t er maar aan. In laatste instantie vernemen we nog. dat ook de Kruis straat een jeugdploeg heeft samengesteld en wenscht deel te nemen aan ons bekertornooi. F. C. Kruisstraat neemt dus nummer 8 ia en zal worden aangevoerd door R. Dewulf en W. Bertier. twee doel verdedigers. We zagen reeds min of meer de mannen van 't einde van den Dikkebuschstwg aan ket werk en we kunnen getuigen, dat C. Deruyter. Boen. W. Depuydten andere Timperman's hun stuk zullen staan. Andere ploegen houdt maar een oogje in 't zeil Indien er nog straten zijn die wenscben afzonderlijk mede te dingen, dat ze het laten weten vóór 10 Mei a. s. Het tornooi Beker C. S. Yprois gaat een sucees tege moet I In de betrokken jeugdmiddens hoort men reeds van niets anders meer spreken. Oefeningen We herinneren aan de spelers dat de oefeningen plaats hebben op volgende dagen, telkens vanaf 18 u. 30 hoven de 18 jaar den Donderdag beneden de 18 jaar den Woensdag ter gelegenheid van ket bekertornoai. ROGIMAR. O B. S. Poperinge 2 - W. S. leper 7 Onze reserven hebben het er Zondag laatst goed van afgebracht te Poperinge. niettegenstaande enkele titularis sen zich niet hebben getoond. De Blue's hebben zich goed verdedigd, maar konden onze overwinning niet beletten. Jcagdpl. Langemark Sp. 2 - W. S. leper 1 De jeugdploeg heeft zich duchtig te weer gesteld tegen het sterke elftal van Langemark. Onze verdediging ver dient waarlijk 'n pluimke Ware de voorlijn meer bij schot geweest dan zou het zeker op 'n gelijk spel zijn uit- geloopen. De kleine score is het beste bewijs dat onze jeugdige elementen zich koen hebben verdedigd. Wij wen scben onze jongeren, vooral zij die regelmatig moeten inspringen op het laatste nippertje, van harte profi ciat met deren Zondag a. s- trekt de B ploeg naar Langemark. om or ia den voormiddag te 10 uur. 'n tweemaal uitgestelden wedstrijd te spelen. Indien de aangeduide titularissen hun sportieven plicht vervullen, dan kunnen de onzen 'n over winning te meer behalen. De jeugdploeg trekt te velde tegen fijn stedelijken tegen stander I En op aanvraag van het Rood Kruis. afd. leper, heeft White Star er graag in toegestemd dezen wedstrijd als vóór-match te laten doorgaan op het Cercle stadium. Wat voor White-Star een dubbel offer is eerstens geen inkom gelden. tweedens afstand van thuiswedstrijd. En iedere voetballiefhebber zal bet ermede eens zijn. wanneer wij be vestigen dat thuis spelen steeds een voordeel is Moest ket evenwel gebeuren dat om een of andere reden de wedstrijd ten bate van het Rood Kruis niet doorgaat, dan wordt de wedstrijd W.S.I. - C S. Y. gespeeld op White Star's terrein, te 15 uur. Anders is de aftrap te 13.30 uur op ket terrein van Cercle. Het gaat hier om 'n wedstrijd van belang door osz- er dc overwinning van Cer cle. staan onze stadsgenooten met één punt vóór ia de algemeene klasseering. Die Zondag wint. verstevigt zijn plaats, vermits White Star nog 'n uitgestelden wedstrijd te spelen heeft tegen S. C. Zonnebeke. Wij betrouwen op onze jeugdige krachten, die voor de derde maal in 't strijdperk treden, tegen hun stadskame- vaden- Meer dan waarschijnlijk zal de Cercle-opstelling van de beste zijn. vermits over de scholieren kan beschikt worden. Wat er ook van zij. de onzen zullea zich hier door niet van streek laten brengen, maar hun vlag ver dedigen I Oefeningen. Eiken Dinsdag vanaf 6 uur oefeningen voor de seniors A en B. Eiken Donderdag vanaf 6 uur. czfzz.:z~zz. ~zz: dz iet 18 jaar. Telkens op het Gewesteljjk Comiteit Westland leper tltoligea via Zoodag J6-4-44 Finaal II Afdeelia* Zillebeke-Dikkebusch 7-1 T roos t kampioeascbap Reeks A Beaelare Zonnebeke 2-2 Houtem Gei uveld 1-2 2e Res Kamp. Westlaad Reeks A l.b Poperinge W..S.leper vlamertinge-F.C.Poperinge T roostkampioeoa cbap Reeks A E.Beselare 4 2 11 9 5 SC.Zonneb. 4 2 1 1 10 7 F.CHouth. 3 1 2 0 2 7 B.S.Geluv. 3 1 2 0 3 5 2e Res. Kamp. Westlar.d Reeks A 2-7 41 Reeks H Wytachate Houtei •izet Geiuveld Meesen Wervik 00 a 6 3 V Jeafdpl. Kampioenschap Reeks A C* Yper Vlamertinge 6-1 Eoaaebeke-Hout buist uitg Langemark Sp-W.S. leper 2-1 Reeks B Ram sgeist-Wervik 7-0 8 Poperinge-Vlamertinge 2 6 Vrlandeawadstrijdmn Westouter B.S Poperinge 3-2 Proven P.T.T Poperinge 8 2 Tornooi terrein S. K. Zillebeke Zandvoorde-Kern me! 2-1 Zélkbeke Dikkebuacb 7-1 Fiiaal V Afdeel'!* F.CZandv 6 5 1 0 27 13 1# V J Dikkcb 6 4 2 023 15 8 ST. Zillebeke 6. 2 3 1 19 20 5 I S Kern mei 6 0 5 1 9 30 1 C.S.I«per 9 7 0 2 52 15 16 F.C.Popcr. 9 5 i 1 39 19 11 W.S.Ieper 8 4 3 1 34 31 9 Lan9.n1. Sp. 7 3 3 1 27 19 7 S.K.Vlamert. 9 3 5 1 36 49 7 B.S.Poper. 10 0 8 2 17 72 2 Reeks B S.C.Bizet 9 7 11 39 29 15 F.C.Houth. mil 5 2 4 31 17 14 B.D.Hollcb. 10 6 3 I 21 26 13 S.C Meesen 8 4 3 1 23 23 9 E. Wervik 9 3 4 2 37 25 8 B S Geiuveld 8 16 1 15 34 3 St.Wytschate 8 0 6 2 7 19 2 2' Jeugdpl Kampioenschap Jeugdpluegen A. Langemark 9 6 12 S.C Zonneb- 8 5 2 1 17 14 14 21 5 11 Houthulst 8 5 3 0 25 6 10 C.S.Yper 8 3 3 2 18 17 8 W.S.leper 8 3 4 1 26 18 7 S.K.VUmert. 9 0 9 0 4 51 0 Jeugdploegen B S.K.Vlamert. 7 7 0 0 35 6 14 SKRening. 6 3 2 1 12 10 7 FC.Poper 6 3 2 1 14 6 7 E. Wervik 7 15 1 4 27 3 B.S.Poper 6 0 5 1 7 23 1 (5/3) (23/4) Bariehtan aan de Clubs la de buidige klassementen werd rekening gehouden met de beslissin gen van Westland Comité ia datum vaa 16/4/44. Matchen voor Zondag 7-5 Troostkampioeoschap Reeks A Ge l u vel d - Bese 1 ar e Zonnebeke Houtem Reeks R Wytschate-Meesen (19/3) 2e Reserven Kampioenschap Reeks A Langemark Sp - W S leper F.C.Poperinge C.S.Yprois Reeks 4 Bizet Holiebeke (5/3) Wytschate Wervik (5/3) Geiuveld-Meesen (9/4) Reeks C Dikkebusch-Kemmel (5/3) Reningelst-Westoutre (5/3) 2° Jeugdpl. Kampioenschap Reeks A W.S Ieper-C S.Yper (5/3) Reeks H F.C.Poperinge-BS.Poperinge (5/3) Vlamertinge-Reningelst (5/3) Vriandanwadslrijdan B.S. Poperinge- Reningelst. Wervik-F.C.Poperinge (jeugdpl.) Langemark I Zonnebeke I Vlamertinge Proven CS.Yper-W.Vl. Selectie W.S. leper-W.A.P.leper Tornooi S. K. Zillebeke 8 M«i 1944 S.K.Zillebeke P.T.T leper 7 Mai 1944 Verliezers van 30 4, Winnaars van 30-4. De Secretaris. Janssams White Star terrein onder leiding. Barickt Langs dezen weg maken wij bekend dat al leen de leden van White Star leper toegelaten worden tot het terrein. Het Bestuur zal niet aarzelen over te gaan tot gerechtelijke vervolging tegenover die personen die het terrein betreden zonder daartoe de toelating te bezitten. Spelers en leden van de vereeniging hebben toe gang tijdens de oefeningen. Andere personen, niet. tenzij met geschreven toelating. IV. 5. leper (Veteranen) tegen W.A.P. Sportdeze wedstrijd wordt gespeeld op Zondag 7 Mei te 18 uur. Terrein Bruggesteenweg. While Star (veter.) 3 P. T. T. leper 4 Kapitein Sennesael verliest den toss en wij mogen met wind en zon op kop aftrappen. De eerste minuten verloopen met middenveldspel Op aandringen van W. S. moet P. T. T. evenwel aan de 8e minuut hoekschop toestaan die niets opbrengt De fakteurs zetten daarop een tegenoffensief in en weten aan de 14e min..na misverstand onzer verdediging, te doelen (0 1). White Star gaat ook eens de verdediging van P. T. T. op de proef stellen, die aan de 20e min. terug corner moet toestaan die. goed gegevendoor R. Bertier. jammerlijk door invaller D. Bouchaert wordt boven gekopt. P. T. T. valt opnieuw aan en weet haren voorsprong aande 28e min. op 0 2 te brengen- Aangemoedigd door dit succes vallen de P.T.T. mannen onverpoosd aan en wij mogen ook corner toestaan, zonder succes voor P. I\ I\. maar aan de 41e min. moet onze deeper V. D. Broeke zich evenwel voor de 3e maal omdraaien. W.S. valt verwoed aan en ons coiffeurtje schiet op den keeper, die den bal lost en Albert legt haar daarop in het net. maar dit doel wOrdt wegens fout ep den doelwactiter afgekeurd, waarop de malt. Na de rust spelen de onzen nu met wind en zon in de zeilen, zullen zij er in slagen hun achterstel goed te maken 7 Zij vallen maar seffens aan en dwingen hoekschop af zonder resultaat en het zal nogmaals P.T.T. zijn die erin zal gelukken op ontsnapping te doelen (0 4) aan de 13e min. Niet ontmoedigd door dezen tegenslag vallen de onzen onverpoosd aan en weet J. Morelle op pas van onzen kap per. aan de 20e min tegen te doelen (1-4) P.T.T. laat zich niet gemakkelijk vloeren en men moet wachten tot aan de 39e minuut, waarop R Bertier den achterstand vermindert op 2-4 dezelfde speler jnaakt er aan de 42e min. 3-4 van wij dringen voort aan maar slagen er niet in den verdien den gelijkmaker te netten. De leiding van scheidsrechter Mommerency was goed. Zondag aanstaande wordt de terugwedstrijd gespeeld tegen W.A.P. sport voorden Beker van de Ypersche Cen trale aan de onzen te toonen dat zij den eersten wedstrijd voor genoemden beker verdiend gewonnen hebben en nog maals te bevestigen, waardoor de beker definitief den onzen wordt. WAP Sport (Best.) 4 - White Star (Best 2 Vrijdag 28 April 11. had een voetbal wedstrijd plaats tnsschen de wederzijdsche besturen van WAP. Sport en White Star, een wedstrijd die werd bijgewoond door een 200-tal kijklustigen die zich gedurende meer dan een uur eens kostelijk hebben vermaakt. Van de 22 tenoren was er slechts één speler ea een paar die vroeger nog gespeeld hadden. De rest waren al niet spelers en dit was heel goed zichtbaar, want na nog geen kwartuur spel. zag men er eenigen al hinkend zich over het terrein slepen. De ongelukkigen hadden met spierverrekking af te rekenen, zoodat ze den bal. wanneer die eenmaal in hun bezit was. slechts een paar meter weg kregen. De slechtste van al was voorzeker nog de White-Star linkerhoek, een zekere apotheker, die bij zijn thuiskomst na den wedstrijd waarschijnlijk de helft zijner medecijnen aan zijn billen heeft gewreven, om dan 's anderendaags nog met moeite de beide treden voor zijn deur af te dalen. Een hevige tweestrijd had gedurende den ganschen match plaats tusschen de White Star mid-voor en den zwaarsten der WAPS Backs, terwijl den diksten Ster man menigmaal met den grond kennis maakte. Onze lange centerhalf kon bij lange het veel te snelle tempo van zijn voor de helft kleineren collega niet bijhouden en werd regelmatig gerouleerd, temeer daar zijn rechter bil blauw en groen uitsloeg. Met een woord de gansche wedstrijd was een meevallertje en werd ten laatste door de WAPS-Jongens gewonnen met 4 2. nadat de ge sternden nochtans het grootste gedeelte de meerderen waren geweest. Tot not een harteiqk proficiat voor onzen portier- brankardier G. Platteeuw. die plichtsgetrouw met een draagbaar op het terrein tegenwoordig was ingeval er zich ernstige ongelukken zouden hebben voorgedaan, hetgeen gelukkiglijk niet is voorgevallen. WAPS-er. Onze Iepersehe kleppers hebben zich de laatste weken niet onbetuigd gelaten, ver van daar. Voor de eerste maal kwam er een onzer mannen in het buitenland tus schen de touwen, en. ei zoo nn. werd het voor de Iepersehe kleuren een sukses. Het was Albert Lapere die ket te Dortmund aan den stok had met een der beste Duitsche middengewichten Jupp Neff Deze bokser die zoo pas Zondag 1.1. te Brus sel een afgeteekende zege behaalde op dea Antwerpenaar Verachtert. wegens stilleggen van den kamp wegens klaar- blijkende minderheid, was niet van het feest, en werd vijf ronden lang door onzen stadsgenoot gedomineerd. Bij het einde der vijfde ronde echter werd Albert door •en zuiveren slag op het linkeroog getroffen, en zijn wenk brauw. reeds zoo gevoelig door de herhaalde kwetsuren, werd voor de zooveelste maal geopend. De scheidsrech ter oordeelde bij het begin der zesde ronde dat Lapère in deze omstandigheden zijn kans naar behooren niet meer kon verdedigen, en legde den kamp stil. Normaal moest de uitspraak luiden Jupp Neff overwinnaar door opgave, maar door de groote meerderheid van Albert in den kamp. werd een no-decision uitgeroepen i Deze uit spraak is nog wel de mooiste buide welke aan onzen klepper kon gebracht worden voor zijn prachtig optre den. Laat ons hopen dat zijn wonde thans vlug geneest, opdat we Albert zoohaast mogelijk weer tusschen de touwen kunnen zien verschijnen. Francois Carlier was op 23 April aan den slag met den Oostendenaar Aspeslagh, Kampioen der beide Vlaanderen der Pluimgewichten. Na een prachtige match, waarbij onze Sus nimmer de mindere van zijn tegenstre ver was. wel integendeel, werd Aspeslagh Overwinnaar op punten uitgeroepen. Deze uitspraak bracht bij het Oos- tendschc publiek een herrie van belang te weeg. daar de meesten een omgekeerden uitslag verwachtten. Zondag I.I.. te Izegem, stond Francois tegen den lokalen eomingman Martin, die niemand minder dan Kampioen Mars overwon. Nogmaals werd onzen stadsgenoot eea ruim verdiende zege ontnomen, want na afloop van een match waarin hij zijn tegenstrever voor de 2/3 beheerschte. moest Mitrailleuse Sus zich met een puntenverdeeling vergenoegen. Deze uitslag spreekt toch boekdeelen over de forme van onzen Soiten. Zijn laatste verrichtingen zijn dan ook niet ongemerkt voorbijgegaan, zoodat hij gepolst werd voor een wedstrijd te Rotterdam, tegen een nader aan te duiden tegenstrever. Deze match gaat heel waar schijnlijk door op 30 Mei e. If. Veel heil. Francois, en •nzc kleuren hoog houden, ké 7 De aandacht der Iepersehe boksliefhebbers wordt ge trokken op het feit dat de trainingen van B.C.O. leper voortaaa. plaats hebben op volgende dagen Dinsdag en Donderdag om 19 uur. en 's Zondags om 10 uur. in de Zaal LAPIERE. D'Hondtstramt. Deze trainingen zijn publiek eu iedereen is er welkom ROGISA. Met GEORGES VAlf HOVE in den Omloop der Vijf Provinciën Het staat geschreven dat onze Georges dit jaar geen geluk mag kennen I Nadat hij hier in dea 2den Grooten Prijs «De Beurs» twee maal van band moest veranderen, gaat de zwarte reeks voort. In den eersten rit van de Ronde der 5 Provinciën, reed Georges uitstekend, maar een stom bandongeval, op het kritieke oogenbiik der koers, sloeg hem alle troeven uit de hand. om ziek goed te klasseeren. Hij moest zich dan ook met d32ste plaats tevreden stellen, op 4' 50" van den overwinnaar, rijn ploegmakker Jean Laroye. In den tweeden rit verging het hem niet beter. Nadat hij Laroye. die wegens val had moeten achterblijven, weer op het peloton getrokken had. viel hij plat. om eea 10 tal km. verder nogmaals een anderen band te moeten leggen. Hij eindigde dezen rit als 19e. op 6'17". wat. ge zien zijn tegenslagen, ver van slecht is. zou ik meenen. De derde rit verliep voor Georges al even ongelukkig als de beide voorgaande. Toen hij voor de eerste maal de groep ontvluchtte in gezelschap van Speeckaert remde een gesloten barreel hun poging Nadien ging hij aan den haal met Impanis. maar op 5 km. der meet werden rij een verkeerden weg opgestuurd, en hij was er nog maals aan voor zijn moeite. In dezen rit werd hij 7e op 2*42" van den winnaar. In het algemeen klassement be kleedt hij de 18e plaats, als vierde West-Vlaming. Als hij in de vier laatste ritten wat van de onkans mag ge spaard blijven, is hij stellig bekwaam zijn rangschikking nog gevoelig te verbeteren, temeer daar bij blijken geeft van een goede en steeds beterende konditie. Na zijn 32e. 19e en 7e plaats, zullea we hem te Waeregem als eerste mogen begroeten? Laat het ons hopen! ROGISA. Bezoekt op X Mei, ter gelegenheid der K e r in i de groote vermakelijkheid YUrOSUOOTER laatste nieuwe modellen Auto's 1944. Elk zegge het vort. Allen er heen. («259 Zilloboko - Ontploffing - De genaamde Gerard Le- fieuw werd. bij de ontploffing van oorlogstuig uit den vorigen oorlog, aan handen en aangezicht verwond. Hij werd ter verpleging aaar het O. L. Vrouwhospitaal te leper overgebracht. Zonnoboke - Diefat tl - 's Nachts wisten dieven in te dringen in een der lokalen van den bevoorradings- dienst. Ze hadden uit een venster een ruit uitgesneden om het vervolgens te openen. Ze stalen een schrijfmachine, teeltplans^en maalvergunningen. Zij werden in hun werk gestoord zoodat ze het raadzaam achtten andere lokalen onaangeroerd te laten. Gaalaagd Examen De heer Antoon Huyghe. wo nende Roeselnrestraat. heeft aan de landbouwschool te Roeselare. het examen van landbouwiesgever en voor drachtgever met groote onderscheiding afgelegd. Gevonden en Verloren Voorwerpen Werden ten polltlebureele aangegeven OE VONDEN: Maandag 1 Mei. door Verfaillie Beatrice El verd ingest ra at. een bruin lederen handschoen. VERLOREN Donderdag 27 April, door Pieters Roger van Ingelmunster. eea geldbeugel .bevattende een som geld en twee sleuteltjes. Door Ligleen Elvire. Cité Ligy. een blauw lederen brieventasch. inhoudende eenzelvigheidskaart treinkaart en andere papieren. Vrijdag 28. door Delannoy Florent. Hgiglaan. een rijbe wijs voor auto vervoerboek en andere papieren. Door Gabriel Alfons. Rijselstraat. een zilveren ketting met drie medailles. Door Coucke Huguette. Korte Torhoutstraat, een zilveren armbandje. Zaterdag 29 door Claeys Blanche. Poperingesteenweg. een bruine lederen geldbeugel inhoudende een kleine som geld en bewijs om kleed af te halen in wasscherij. Door Vervisch Henn. St )acobstraat. een bruine lederen geld beugel inhoudende eeo kleine som geld. Door Lermyte Magda. Dikkebuschsteen weg. een vulpen. Zondag 30. door Leupe Jacqueline. Tuinwijk, een bruine lederen handtasch inhoudende eenzelvigheidskaart. klein geld, paternoster en foto's Door Bulckaen Henri van Boezinge. »en brieventasch in toile cirée. bevattende een zelvigheidskaart. foto's en som geld. Dinsdag 2 Mei. door Pinteion Arthur. Aardestrant. een paar zwarte stoffen handschoenen. ScHt AtfOV C«1 leper deelt mede De DeVlag spant zich in 9 om oud papier in te zamelen. I»- De oorlog brengt met zich me- irondstoffen steeds a scaaarscher wor- met deze zui omgesprongen dient te wor den. Papier dat we nu eenmaal uit ons dagelijksche leven niet meer kunnen wegcijferen, daarom blijkt het noodwendig te sparen. Oud papier hoe onbelangrijk dit ook schijnen mag. beteekent tbans onder oogpunt grondstoffen een groote waarde. Door de De- Vlag wordt er een aktie op touw gezet om dit in te zamelen. Alle hoeveelheden, hoe klein ze ook mogen we ten, mogen op het sekretariaat afgeleverd worden, of daar kan worden gemeld waar en wanneer deze kunnen wor den afgehaald. Zonder onderbreken reizen wekelijks kontingenten kinderen naar de heerlijkste en gezondste streken van Duitschiand af. Gedurende zes maand worden de kinde ren er verpleegd in de heerlijke valleien van het Mosel- land of Schwabenland. Heel wat rustiger dan hier. zijn er deze streken, zoodat het voor de ouders een ware ont lasting hun kleinen zeker te weten, ver van alle gevaar uit de lucht. Ouders, een eenige gelegenheid wordt U geboden, gunt ook uw kinders dit verlof, waar ze naar lichaam en geest gestaald worden. Alle kinderen komen in aanmerking, zoowel deze van den min-begoeden ar beider als deze van iemand anders. In dezelfde plaatsen worden re gedurende zes maand, volledig kosteloos ondergebracht. Gebrek aan kleederen is geen beletsel om aan 't verlof deel te nemen. Behoeftigen wenden zich vooraf op 't sekretariaat. waar ze in de mate van het mogelijke zullen worden geholpen. Meldt Uw kinderen op het Sekretariaat. Seminaricstraat. I/B. leper. Binnenkort wordt te leper, de film De Rebel vertoond. Deze uitzonderlijke film. vertoont ket levèn van Schiller. Tijdig zullen datum eo uur vso doorvoering gegeven worden. De film zelf is een kunstprestatie welke te leper, slechts eenmaal zal voor het publiek gebracht worden. Arbeiders en bedienden, welke wenscben ingezet te worden, hetzij in het binnenland of het buitenland, of indien ze in hunne aangeiegenbedeb bemiddeling wenscben kunnen zich steeds tot bet celsekretariaat van de DeVlag wendea. waar ze zullen bijgestaan en geholpen worden (Medegedeeld)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1944 | | pagina 2