Duitsche Legerberichten 25' Jaar. Nr 4 Prijs 0,50 fr. Vrijdag 12 Mei 1944 NIEUWS NOTARIEEL - AANKONDIGINGSWEEKBLAD VOOR HET ARRONDISSEMENT YPER 8EVOORRADINGSDIENST Uitreiking der Rantsoeneeringszegels WERKLIEDEN GEVRAAGD Pokinenting GROOT KIINDEKFEEST STAD YPER CINEMAPROCRAMMAS WIELRIJDEN TOEGELATEN TAXIS HET YPERSCHE UitgeverDUMORTIER, 34, Boterstraat, Yper Tel. 500 H. R. Y. 220 Postcheckrekening 46.173. Abonnementsprijs 194426 frank. STAD I E P E R De bedeeling der rantsoeneeringszegels zal plaats hebben op Dinsdag 16 en Woensdag 17 Mei H44 telkens van zeven ure en half tot elf ure en halt voormiddag en van dertien we en half tot zestien ure en half. ledereen moet zich voorzien van zijne een- zelvigkeidskaart. STAD IEPER Op bevel der Duitsche Overheid zullsn met ingang van MAANDAG 15 MK1 a. s. te 8 uur, kappingen van boomen en aardewerken dienen verricht te worden op het grondgebied dor stad leper. Ieder man die wil kan zich hiervoor vrij willig aanbieden tot Zondag middag 12 uur op bet stadssecreiariaat bureel 7). Uurloon io bepaald op 7 fr per uur. Mee te brengen uitiusting bijl, zaag, spade af schap. leper, dea II Mei 1944. De urgemeester. A. Notebaert. De Burgemeester der Stad leper laat we'en aan de belanghebbenden dat de zitting voor Poklnnnting welke was vastgesield op II Mei II. verdaagd is en zal gehouden worden op Woensdag 17 Mei 1944, van IS tot 19 uur. De Burgemeester (get.) A. Notebaert. Rood Kruis Hoekje Het Bestuur van de Plaatselijke Afdeeling van het Rood Kruis van Belgie, dat op 7 dezer in stad eene geldinzameling deed ten voordeele van het Nationaal Fonds voor Hulp aan Geteisterdenhoudt eraan de bevolking te bedanken voor hare groote. zeer groote vrijgevigheid die aan deze omhaling een buitengewoon sukses heeft verzekerd. Zelden werd dergelijke uitslag bereikt. Het zeer vriendelijk onthaal dat bijna in alle huizen van stad aan onze ambulanciers en embulanciersters werd voorbehouden heeft de grooie sympathie laien uitschijnen dat het Rood Kruis van Belgie. dank aan zijn onver droten werking en bewezen diensten, in alle middens heeft weten te veroveren. De opbrengst van de omhaling werd door de zorgen van de afdeeling aan het Midden Bestuur van het Rood Kruis overgemaakt om met de opbrengst der omhalingen van al de andere afdeeiingen van het Land ter beschik- hi., ▼an bet N. F. H. G. gesteld te worden. De footbal-match C. S Y. ploeg A tegen Gemengde Ploeg West Vlaanderen ten voordeele van het Rood Kruis van Belgie en van het Pakket van den Gevangene door de plaatselijke R. K. afdeeling ingericht heeft ook veel bijval gehad. Deze ontmoeting bij besluit van 5 Mei van den Secre taris Generaal van Binnenlandsche Zaken toegelaten heeft de som van 5.537 35 fr. opgebracht, giften inbegrepen. Het Bestuur van de plaatselijke R. K. afdeeling bedankt langs dezen weg om al degenen die tot het welgelukken van deze ontmoeting hebben medegewerkt, nm. Hr. R. Grijson aan wiens initiatief wij de match te daDken had den en de spelers van de gemengde ploeg aangeworven beeft, bet Bestuur en de spelers van A ploeg van C. S. Y. die aanvaard het ben deze match te spelen, het Bestuur van White Star eindelijk dat zrer bereidwillig aan de match tusschen de jeugdploegen van W. S en C. S. Y.. die op haar terrein moest doorgaan verzaakte en aanvaard heeft deze match als voormatch op het terrein C. S Y. te laten doorgaan. Het R. K. Comité Yper. Donderdag 4 Mei 1944 Voor Sebastopol en aan den Beneden-Dnjestr werden plaatselijke aanvallen van de bolsjewisten afgeslagen. Ten O. van den Seret werden de vijandelijke doorbraak pogingen verijdeld 64 pantsers werden vernietigd. Duit sche en Roemeensche gevechts- en slagvliegers hebben de aanvallende bolsjewisten zware verliezen berokkend en vernietigden 31 pantserwagens en talrijke kanonnen. Eskadrilles gevechtsvliegers bestreden ten N.-W. van Jassy vijandelijke verkeer en-troependoelwitten. In het landingshoofd van Nettuno werd een vijande lijke aanval afgeslagen. U booten vielen in de Noordelijke IJszee een naar Engeland varend door destroyers en vliegtuigdragers beschermd konvooi aan en brachten 8 destroyers en koopvaardijschepen tot zinken en torpedeerden vijf sche pen met 32 000 brt. Duitsche snelbooten torpedeerden in de Adriatische Zee een vijandelijke torpedoboot Bij den afweer van nachtelijke Britsche bomaanvallen op Centraal-Frankrijk werden 51 viermotorige vliegtuigen neergehaald. Afzonderlijk vliegende Britsche storings- vliegtuigen hebben 's nachts bommen geworpen op bet gebied vac Mannheim. Vrijdag 5 Mei Bij Sebastopol vielen Duitsche slagvliegers vijandelijke artilleriestellingen aan en vernietigden 26 vuurwerpers. Tijdens luchtgevechten werden door jagers 14 cn door slagvliegers 15 toestellen neergeschoten. Ten O- van den Roemeenschen Seret werden de aanvallende bolsjewisten verslagen in samenwerking met Duitsche en Roemeensche slagvliegerformaties. Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben 's nachts verscheidene bevoorradingsstations der Sowjets in Noord Oekraïne aangevallen. Ten Z.-W. van Kowel stortten heftige plaatseliike aanvallen der Sowjets ineen, met voor den vijand hooge bloedige verliezen. In Italië hadden geen groote gevechtsoperaties plaats. 's Nachts hebben vijandelijke bommenwerpers spring en brandbommen op Budapest geworpen vier vlieg tuigen werden neergeschoten. Bij raids van Noord- Amerikaansche formaties boven de bezette Westgebieden en boven Noord West Duitschlan 1 werden 11 toestellen naar beneden gehaald. Afzonderlijk opereerende Briiscbe vliegtuigen hebben 's nachts bommen geworpen boven het gebied vaq Keulen en Mannheim.. Zaterdag 6 Mei Vóór Sebastopol heeft de vijand opnieuw doch tever geefs met sterke formaties aangevallen. Duitsche jacht en slagvliegers kwamen in de gevechten tusschenbeide en schoten 30 Sowjet Russische vliegtuigen neer. Ten O. vaa de Roemeensche Seret stortten aanvallen der bolsjewisten in het gekoncentreerde afweervuur ineen formaties ge vechts- en slagvliegers steunden hier ook onze verdedi ging en vernietigden 11 pantserwagens, talrijke kanonnen en bevoorradiDgsvoertuigen. De bestrijding van het Sow jet-Russische spoorwegverkeer weid succesrijk voortgezet. Duitsche gevechtsvliegtuigen deden's nachts een gekoncen- treerden aanval op het station van Kiev-Darniza en berokkenden zware verwoestingen aan de statiocsinstal- laties. Uit het landingshoofd van Nettuno en het Italiaansche Zuidfront wordt levendige stoottroepenactiviteit gemeld. Verscheidene vijandelijke steunpunten werden met bun bezetting vernietigd. In Oost-Bosnië versloegen Duitsche troepen 5 groote kommunistische benden. Een poging der kommunistische benden om in Servië voet te vatten werd verijdeld. Noord Amerikaansche bommenwerpers deden over dag aanvallen op Ploesti en Ternu Severin 47 der aanval lende vliegtuigen, meestal viermotorige bommenwerpers, werden neergehaald. Zondag 7 Mei Vóór Sebastopol zette de vijand zijn aanvallen voor namelijk in der. Noordelijken sector voort zij werden afgeslagen en plaatselijke bressen afgegrendeld. Soven de Krim werden 34 Sowjetvliegtuigen neergehaald. Ten N. van Jassy. ten O. van Polozk en ten Z. van Leskau bleven tamelijk zwakke bolsjewistische aanvallen zonder resultaat. Van 4 tot 6 Mei verloren de Sowjets aan het Oostfront 140 vliegtuigen. Op het landingshoofd van Nettuno mislukten tamelijk sterke vijandelijke aanvallen. Op den Balkan verloren kommunistische benden in de maand April 11.480 dooden, 3871 gevangenen en talrijke deserteurs. Noord Amerikaansche bommenwerpers hebben gisteren verscheidene plaatsen in Roemenië, voornamelijk Kroon stad aangevallen 23 vijandelijke vliegtuigen meerendeels viermotorige bommenwerpers werden neergehaald. Bevei ligingsschepen der oorlogsmarine, scheeps lucbtdoelartille- lie en marine-artillerie vernietigden vóór de Noorsche en Nederlandsche kusten, en in de Zwarte Zee. 15 bommen- werpe-s en torpedovliegtuigen. Britsche vliegtuigen hebben vóór de kust van Zuid Frankrijk, het SpaaDsch stoom schip Christina dat duidelijk de kenteekenen var het Roode Kruis dioeg. aangevallen. Boven de bezette gebie den van het Westen werden 5 vijandelijke vliegtuigen neergehaald, 's Nachts hebben afzonderlijke Bri'.sche vliegtuigen bommen op West- en Zuid-West Duitschland geworpen. Maandag 8 Mei Vóór Sebastopol heeft de vijand met sterke krachten aangevallen in den Zuidelijken sektor slaagde hij erin een doorbraak te bewerkstelligen, doch in den Noorde lijken secior werden alle aanvallen uiteengeslagen. Jacht- en slag vliegers alsmede luchtdoelartillerie hebben 130 Sow- jet-toestel en vernietigd. Ten O. van den Roemeenschen Seret hebben onze troepen een heuvelterrein veroverd, en den vijand groote verliezen toegebracht. Tusschen Proet en Moldau werd den op 26 April begonnen af- weerslag beëindigd de doorbraakpoging der bolsjewisten werd verijdeld en de vijand leed hooge bloedige ver liezen hij verloor 386 tanks. 92 kanonnen en 100 vlieg tuigen. In het landingshoofd van Nettuno werden plaatselijke vijandelijke aanvallen afgeslagen verdragende artillerie heeft met goed resultaat benzine en munitiedepots onder vuur genomen. Anglo Amerikaansche bommenwerpers hebben terreur- aanvallen uitgevoerd op Boekarest en verloren hierbij 14 toestellen. Amerikaansche bommenwerpers hebben bij gesloten wolkendek een terreuraanval uitgevoerd op Ber lijn en lokaliteiten van West-Duitschland. 's Nachts hebben afzonderlijke Britsche vliegtuigen bommen gewor pen op het gebied van Keulen en Düsseldorf. Bij deze aanvallen, alsmede boven de bezette gebieden van het WesteD. werden 26 vijandelijke vliegtuigen, waaronder 17 viermotorige bommenwerpers neergehaald. Dinsdag 9 Mei Vóór Sebastopol duren de zware gevechten voort door slag- en jachtvliegtuigen werden 46 en door lucht doelartillerie 10 Sowjetvliegtuigen neergehaald. Ten N. van jassy bleven zwakke aanvallen der boljewisten zon der resultaat. Duitsche en Roemeensche vliegers vielen met goed resultaat ten N. vao Tiraspol en ten O. van de Seret klaarstaande vijandelijke troepen aan. In het landingshoofd van Nettuno werden lokale aan vallen van den vijand afgeslagen. Vóór de Noorsche kust werd een fiotilje Sowjet Russische snelbooten door lichte beschermingsstrijdkrachten der oorlogsmarine in samenwerking met het luchtwapen uiteengeslagen, waar bij een snelboot werd vernietigd Afweergeschut aan boord van koopvaardijschepen. beschermiDgsvaartuigen en ma rine afweergeschut, alsmede begeleidende jachtvliegtuigen hebben vóór de Noorsche kust. boven de Oostzee en het Kanaal. 13 vijandelijke vliegtuigen naar beneden gebaald. Amerikaansche bommenwerpers hebben terreuraanval- len uitgevoerd op Berlijn en Braunschweig 86 viermo torige bommenwerpers werden vernietigd. Boven de bezette gebieden van het Westen verloor de vijand 14 vliegtuigen, 's Nachts hebben eenige Britsche vliegtuigen bommen op Osnabrück geworpen. Woensdag 10 Mei Op het bruggenhoofd van Sebastopol staan onze troe pen in zware gevechten met vooruitdringende bolsjewisten. De puinen der stad Sebastopol weiden ontruimd ge vechtsvliegtuigen vernietigden 30 Russische tanks 19 vijandelijke vliegtuigen werden naar beneden gehaald. In het gebied van Jassy ten O van den Seret en op den westelijken oever van den Moldau mislukten plaatselijke aanvallen der bolsjewisten Snelle Duitsche gevechtsvlieg tuigen vernietigden ten N. van Moermansk 3 Sowjet- Russische SDelbooten alsmede 2 koopvaardijschepen met in totaal 2600 brt. Tijdens aanvallen op Duitsche steun punten in het hooge Noorden, verloren de bolsjewisten 19 vliegtuigen. Aan het ItaliaaDsche Zuidfront werden talrijke vijan delijke aanvallen afgeslagen stoottroepen hebben taliijke vijandelijke bunkers opgeblazen. Gevechtsvliegtuigen vie len schepen bij het landingshoofd van Nettuno met goed gevolg aan 2 vrachtschepen met in totaal 5000 brt.. 2 tamelijk groote landingsvaartuigen en 1 destroyer wer den zwaar getroffen. Bij aanvallen op de bezette Westelijke gebieden en raids in het gebied van Luxemburg en Saarbrücken. ver loor de vijand 19 vliegtuigen Afzonderlijke Britsche vliegtuigen wierpen 's nachts bommen op het stadsge bied van Berlijn. Unie van Hand- en Geestesarbeiders Tak Arbeid en Vreugde Op ZATERDAG 28 MEI, om 14.30 aar, in den Stadsschouwburg, met de medewerking van De Sprookjesspelers B. Een namiddag recht naar het hart van onze kleine stadgenootjes 1 Ouders ei naar toe met uw kinderen 1 Kaarten te bekomen in Café Boerenhol Van den Peereboomplaats. leper. F I,4» It V 4>■-<><»let Miirkt LIEFDESKOMLDIE Duatsch gesproken met Magda Schneider en Albert Matterstock Vrijdag, Zaterdag, our 8 u. Zondag, om 2 j. 5 en 8 u. Maandag, om 8 uur M A.l ESTIC DOKTER ENGEL Duiisch gesprotten met Paul Hörbiger Zaterdag, om 7 J uur Zondag, om 2J, 5 en 7J u Maandag, om 7 J uur O IJl» - IFI'Ult ■l.4.oliierl f HET BLAUWE MASKER Duitsch gesproken met Clara Tabody en Wolff Albach-Retty Zaterdag, om 7 J uur Zondag, om 2), 5 en 7} u Maandag, om 7 uur Met Georges VAN HOVE in de Ronde der Vijf Provinciën Zooals ik verleden week vermoedde, heeft Georges ge durende de laatste 4 ritten van dezen zwaren omloop, zijn klasseering op gevoelige wijze verbeterd. Nadat bij in den 1" rit 32e was, in den tweedes 19e en in den derden 7 bekleedde hij de 18e plaats in de algemeene rangschikking. In den rit Leuven Waregem leverde bij nogmaals prach tig werk. Gansch den dag stond bij op het voorplan, nm dan ook met 14 tal man te ontsnappen. Bij het binnen komen van Waregem moest oog een kleine ronde worden afgelegd. Gedurende dit rondje wisten 4 man te ontsnappen, om met enkele sec. voorsprong op de groep aan te komen. Georges zette den sprint in deze groep van te ver in en werd in de laatste 50 m. door 3 renners voorbijgevlogen, zoodat hij zich in zijD groep als 4e rangschikte, en in de kiasseerinf van den rit 8e was. In de aigemeene rangschikking bekleed de hij reeds de 14e plaats De 5e rit. Waregem Wleze, werd als tijdrit per ploegen verreden. In dezen rit betoonde de West- Vlaamsche ploeg een zekere meerderheid op haar tegenstrevers, maar nog maals hadden de kleppers van bachten de kupe met veel onkans af te rekenen Als er band breuken uitgedeeld wnr- den is Van Hove er nooit heel ver van. en hij mocht dit eens te meer ondervinden. Nadat bij het wiel gekregen had van zijn ploegmakker Clzbau. wist Georges na een hard nekkige jacht bij zijn makkers te komen. Door deze band- breuk was de voorsprong der West Vlamingen omgezet in een achterstel van 1 minuut op de ploeg van Karei De Baere en Cie. Georges was 2e in den sprint van zijn ploeg, en be kleedde individueel de 5e plaats van den rit. In de algemeene rangschikking was hij reeds 13e. In den 6n rit ontsnapte onze klepper met de sterke Freddy Van der Stuyft en Impanis. Nadat ze gedurende ettelijke kilometers de leiding in handen hadden, drong Georges niet meer aao, gezien hij verwittigd werd dat zijn ploegmakkers de leiding van de jacht op zich namen. Van ploeggeest gt- sproken 1 Hij kwam binnen met de groote groep, en klas seerde zich ex aequo 13e. In den laatsten rit wisten De Baere en Bogaerts te snappen. Deze twee kleppers deden een gooi naar de eind overwinning en legden er dan ook geducht de pees op. Georges hield zich koest in de hoofdgroep, om slechts op het laatste uit zijn schelp te komen. Op enkele kilometer van de aankomst echter viel bij plat, maar gezien hij onmid dellijk de fiets van Clabau kreeg, verloor hij niet veel veld op de groep, die hij spoedig inliep. Intusschen was Geest Jacobs op zoek gegaan naar de leiders, en Georges wist aict beter te doen dan er eveneens van uit te muizen. De Baere en Bogaerts waren echter reeds buiten schot, en Georgeo moest zich dus met een mooie vierde plaats vergenoegen. Hij deed tevens een nieuwen sprong in de algemeene rangschik king en wist op de 11e plaats te eindigen 1 Goed zoo Georges Zonder de tegenslagen van de beid* eerste ritten ware hij stellig in de 5 eersten geëindigd. In 'alle geval Van Hove heeft thans blijken gegeven een mit- stekenden ronderenner te zijn. gezien hij verbeterde naarmate de ronde vorderde. Hij verkeert voor het oogenblik in uit stekende conditie, vermits^bij nog een 3 tal kilo's overtollig vet. op de wegen van den omloop verloren heeft. Georfe- Uwe supporters Zondag op een mooien bloemekee ver gasten. hé 1 Doortocht Ronde van West Vlaanderen Donderdag a. s. 18 dezer, wordt de Ronde Vfl/Ï Wts7~ Vlaanderen door de Beroepsrenoers betwist. Door de inrichters werd beroep gedaan op de Sup portersclub De Beurs om den doortocht van leper Ie regelen. De renners komen van Diksmude en zullen volgeadk straten nemen Diksmudesteenweg, Diksmudestraat, Meerenstraat. Maarschalk Frencblaan. Meenensteenweg. Den doortocht zal geschieden omstreeks 14.25 u Door den Heer Honoré D'Hondt. eigenaar van «De Beurs» wordt een premie geschonken van 100 fr. aan den eersteD renner, en een van 50 fr. voor den tweeden renner voorbijkomende aan «De Beurs». ROGISA. bondag 14 Mei 1944 op 't Ypersch Stadium. Augustijnenstraat om 15,00 uur V oetba 1wedstrijd P.T.T. Sport - White Star (Veter.) Ingangsprijs 3 frank Terrein HRuooesTEENweo om 15,00 uur W.S. leper - Jeugdpl-Zonnebcke Ingangsprijs 3 frank. Donderdag 18 Mei (0. H. Hemelvaart) op 't Ypersch Siaiiium, Augustinenstiaat om 15,00 uur C.S. Yper A - W.S. leper (versterkt) Ingangsprijs 5 Jr Tribune I fr. opleg. Opgelet Op DOSDtRDAü 18 Mbl (U ri. nemei'aan vcuuumugcu «.y scnuc u.c. a.* a uag». 't Circus, met Harry Piel Majestic Onbekenden in huis, met Raiinu Flora Zelfde programma als 's Zondaes. Van Maandag morren 15 Mei 1944 tol Zaterdag stond 20 Mei 1944 inbegrepen Jan KOOYMAN. Dixmudestraat. Arthur PATTYN, Fochlaan. Raymond LUYTEN, 1, Nlnuwstraat.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1944 | | pagina 1