VOETBALKRONIEK Gewesteljjk Comiteit Westland leper ALLERHANDE NIEUWS ATHLETIEK Groot LIEFDADIGHEIDSFEEST Burgerlijke Stand van lepe? HANDBOOCSCHIETiNGEN Lapiere's Zaal, D'Hondtstraat Prijskampen voor Merriën in 1944 Stedelijk Slachthuis van leper Bij L. i. Yper Yprois 2 C S Yprois 2 - W -VI Selectie 1 Na mb tamelijk boeiend voetbalpartijtje zijn onze Cer cle jongens nipt met 2 1 baas gebleven over het West- Vlaamsche keur elftal in den wedstrijd ten bate van het mode kruis- Boeiend zeggen we, omdat het spel gelijk opgaand verliep, maar wat het presterren der rood witten betreft, zijn we verplicht van te vermelden dat het slechts matig was en kunnen we ons uitdrukken met den term eind seizoen •- Er werd vlug opgezet en keeper Ver motte (W.S. leper) kreeg al dadelijk het ingrijpen. Mich. Vaaderbauwhede. die als middenvoor fungeerde bij de feselectioaeerden. beproefde om met flinke schijnbewe gingen onze verdediging in de war te sturen en Van overschelde te vloeren doch te vergeefs, het geluk stond néet langs zijn zijde. Omstreeks het kwartuur ging de nieuwe rechtsbuiten R Mottrie de verdediging der Selec be tarten en opende den stand (I 0) Met deze score werd er gedraaid. Na de malt verwachten we ons aan een toeenscorting der gasten, doch -dit was niet het geval en Mestiaen en Cie bleven goed de repliek bieden, dit niet tegenstaande ze alsdan met windnadeel evolueerden. Cherckye slaagde erin om de cijfers op 2 0 te brengen, maar kort daarop gaf Mestiaen aan M. Vaaderbauwhede de gelegenheid om er 2-1 van te maken. Nipt doch verdiend won Cercle ten slotte, met het oneven doelpunt der drie. het pleit. Het keur-eli'taï heeft flink zijn streng getrokken en elementen als Mestiaen (P. C. Roeselare) en Dekeirschie- ter (W S. Houthulst S- K. Roeselare) speelden uitstekend. 6elejenhetdskeéper Vermoere presteerde verdienstelijk, terwijl A. Versailles en R. Grijson met geestdrift hun kansen verdedigden L. Vansevenant en M- Vaaderbauw hede lieten af en toe staaltjes zien van uit den goeden •udeo tijd. In zijn geheel merkten we niet minder dan 5 Cercleraanoen op io bet elftal der witten terwijl ver der Boaduwelle (F. C. Poperinge) optrad in vervanging van Jacques. Van het keur elftal zooals het aanvanke- U|k was aangekondigd traden slechts Devos J Versailles A.. Grijson R en Veys A. in lijn. De overige zeven waren plaatsvervangers Dit berichten we nu niet om steenen te werpen aan den Heer R. Grijson. die zich om de samenstelling van het selectie elftal had bekommerd. Neen I Integendeel! Roland heeft heel wat druppels zweet •mtrent die match gelaten en verdient hier een woordje vua aanmoediging. Het was stellig voor hem een zeer groot genoegen en een belooning voor zijn intens streven, te zien dat de ontmoeting, op gebied van belangstelling •U op domein van sportvertoon, op de best mogelijke wijze verliep. Al de moeilijkheden die hij had ontmoet met betrekking tot het zoeken en tasten naar plaatsver vangers geraakten alsdan vermoedelijk uit zijn brein. Willen we nu nog een woordje reppen over onze A mannen, zoo kunnen we mededeelen dat het eenigszios beter boterde dan tegen F. C. Poperinge. Tot een uitzon derhjke zelfs tot een goede, prestatie kwam het niet. 't Was noch mossel noch visch Keeper Vanoverschelde, die R. Dewulf verving, kweet zich goed van zijn taak. De halfs volgden redelijk goed en Maiiliard was in vorm. ia de voorhoede maakte Rob. Mottrie een bevredigend debuut als rechtsbuiten. Hij beeft onbetwistbaar iets ia bja mars en eventueel verdient hij een nieuwe kans. Maes R is aan het komen- Zün recente match was stuk ken beter dan tegen F. C. Poperinge. Goed zoo Roger in het middentrio drukt de afwezigheid van een Pootje Oeplancke lood zwaar. Niemand meer om aanvallen te gaan zoeken I Niemand die verband weet te leggen tnsscbea de onderscheidene compartimenten I Niemand die aanvallen gaat opbouwen en de andere aanvallers gelegenheid geeft om hun gang te gaan I Geen animator C Poperinge B 1 - C. S. Yproin B 1 Met plaatsvervangers voor Dauchy. Vano verschelde Grysoa A. Vanbeselaere en Versailles toog de B naar Club Poperinge. Desniettegenstaande kwamen Devos F. en Cie met de helft van den inzet naar huis. Ja Om hun afgeteekende meerderheid tijdens bet laatste kwartuur verdienden onze reserven meer dan hetgeen geoogst werd. Na 2 minuten spel had Poperinge de leiding (1 0). Om streeks minuut 15 slaagde Decbeiver er echter in om prachtig gelijk te stellen en binst de laatste 75 minuten werden er geen goals meer gescoord, zoodat het inrukken kwam met een draw (1 11. De halfiijn (Bartier Litière- Blootackeri was het beste gedeelte der ploeg. Ook keeper Deleersnyder en inside Dec hei ver evolueerden goed. Daar scheidsrechter Crombez afwezig was. hanteerde Samya aanvankelijk het fluitje Aan de 5e minuut moest hij nochtans zijn baantje afstaan aan den heer Sassen. De B eindigde dus haar He kampioenschap als onge- Nage. leider en we wenschen hier onze reserven van harte proficiat om het geboekte resultaat. Aan Delahaye en Cie veel succes binst de fioale I Jeugdpl. W. S. leper 0 C S. Yproii 1 Deze match werd dus betwist als vóórwedstrijd op het veld van Cercle. Eigenaardig of niet. maar hier ook was het, net als bij de matchen der Cercleploegen A en B- aiet de aangekondigde scheidsrechter die het fluitje hield, terwijl verder ook in deze Cercle samenstelling een onge wone doelwachter tusschen de palen fungeerde Geen twee zonder drie I Vanbeselaere en Cie waren aanvanke lijk in meerderheid en H. Therry scoorde het openings- punt. De heer Forret (W. S- leper) kende dit doelpunt nochtans niet toe. Op hoekschop nette Debeck tegen zijn eigen ploeg en aldus leidde C- S. Y. ten slotte toch en verdiend, met 0 I. Daarmede werd de rust bereikt. In de tweede helft verliep het spel zeer evenwichtig, doch tot goals kwam^et niet meer en Cercle bleef uiteindelijk met 0 1 aan de winst. Bij de onzen werd linksbuiten R Maes gemist. Ferrest. R. Vanbeselaere. Therry en Hollebeke waren de uitblinkers. Keeper Haedens schonk bevrediging, eveoals Vandenbossche Bij W.S.I was de verdediging het best op dreef, maar de voorlinie bleek zwak. Om hun meerderheid in de eerste helft, noemen we de Cerclejongens verdiende overwinnaars met juiste score. Voor Zondac *- •- De A neemt deel aan het tornooi van V J. Dikkebusch- Eerst komt W. S. leper er in lijn tegen W. S. Passchendale (versterkt) en daarna te 16 30 u. binden onze jongens den strijd aan met het locale Vijverjeugd elftal, dat voor de gelegenheid zal versterkt zijn met o. m. Claus (B. S. Kern mei) en Laroye (S. K. Reningelst). De B rust in afwachting van de finale en de jeugd- ploeg trekt per fiets naar W. S. Houthulst. Indien onze jeugdmannen bij de W. S. H.-ers de zege kunnen ont futselen. eindigen ze op een mooie eereplaats in dit lie jeugd ploegenkampioenschap. Rood witten, veel heil I Op Donderdag 18 Mei a. s. (O. H. Hemelvaartdag Ten einde de iepersche voetballiefhebbers toe te laten ook op O- H. Hemelvaartdag ontspanning te vinden, wordt alsdan een derby op touw gezet. Cercle met haar voltallige A ploeg komt uit. in eigen midden, tegen een versterkte W. S. I. samenstelling, in de rangen der gesternden zullen optreden Lanssens en Vanneste. de twee sterke backs van F. C. Roeselare, verder een paar beste spelers van S. K. Reningelst en Coornaert van Kortrijk Sp. De Cerclejongens krijgen het dus niet gemakkelijk Sport liefhebbers een derby van formaat en aangenaam verzet. Mtalagta va a Zaadag 7-5-44 2' Res. Kamp. Westland T rooit kampioenschap Keeks A Gd veld - Beset are Zoaaebeke Houten Reeks R Wytschate-Meesen (19/5) a.g. 2* Reserven kampioenschap Reeks A Uagtaiik Sp W S leper P.C Poperinge C S-Yproie Reeks ti Bleet Hollebeke Wyttckete Wervik Gelere.J Mcesee Reeks C Btkkebntch Kennel Reningeljt Weltoutre 2° Jeugdpl kampioenschap Keeks A W s leper C S Yper B-I Reeks H P C.Poperinge B S.Poperinge 2-0 ▼WHcrtinge Reningelst 7-1 Vrienden wedstrijden Wervik (feugdpl.) A B 1-0 Tornooi S. K. Ztllebeke 1 Mn 1944 Dtkkebuncb Ken mei Bdlebeke Zend voorde 8 Mei 1944 S K Ztllebeke P T T leper Troostkampioenschap Reeks A S.C.Zooncb S 5 1 1 15 7 B-Beeei .rc 5 2 I 2 10 6 BSGilnr 4 12 1 4 6 PC Honth 4 15 0 2 12 l-l 5-0 2-1 1-1 10 1-8 n.g. 4-2 1-1 6-1 1-4 2-4 Reeks A C.S.leper 10 7 0 3 FCPoper. 10 5 3 2 W.S leper 9 5 11 Langrra Sp- 8 3 4 1 S-K-Vlamert. 9 3 5 1 BSPoper 10 0 8 2 Reeks B S-C-Bizet P.C. Houthei BDHolJeb. E. Wervik S-C Meeeeo B S Gcluveld 8 St.Wytschnte 9 53 16 17 40 20 12 37 33 11 29 22 T 36 49 7 17 72 2 42 29 17 31 17 14 21 29 13 45 26 10 23 23 9 15 34 3 8 27 2 Reeks C P.C.Poperioge 8 5 2 I 42 19 11 P.C Weetouter 8 4 2 2 31 21 10 Reoiogelst 7 4 2 I 25 12 9 B S Kemme! 7 2 4 1 14 27 5 V.) Dikkeb. j 8 1 6 1 12 43 3 2* Jeagdpl Kampioenschap Jeugdpluegen A. Laoaemark 9 6 1 2 17 14 14 S C Zooneb. 8 5 2 1 21 5 11 Houthulit 8 5 3 0 25 6 10 C S-Yper 9 4 3 2 19 17 10 W.S leper 9 3 5 1 26 19 7 S K. VUrnert. 9 0 9 0 4 51 0 Jeugdploegen B. S K.Vlamert. 8 8 0 0 42 7 16 FCPoper. 7 4 2 1 16 6 9 S K Rering. 7 3 3 1 13 17 7 E. Wervik 7 1 5 1 4 27 3 BSPoper 7 0 6 1 7 25 I Matches voor Zondag 14*5 Gcluveld Zooocbeke (23/4) Beseiare Houtem (23/4) 2e Re*. Kamp. Westland Reeks A Viamertinge-Langemark Sp (30/1) Reeks B Houtem Metsen (23/4) Hollebeke Bizet (23/4) Wervik-Wytschate (23/4) Reeks C Reningelst-Kemmel (19/3) 2® Jeugdpl. Kampioenschap Reeks A Houthulst-C.S.Yper (23/4) Vlamertioge-Langemark (23/4) W.S.Ieper-Zonnebeke (23/4) Reeks H F.C Poperinge Wervik (16/4) B.S Poperinge Reningelst (16/4) Vrieadenwedstrijden B.S.Poperinge- Westouter Vlamertinge-F C-Poperinge Dranouter Westouter Tornooi V. J. Dikkebusch (terrein V. J. Dikkebusch) 14.30 u. W.S.leper-Passchendaele 16,30 u. Dikkebusch-C-S.Yper Tornooi B. D. Hollebeke (terxein B. D. Hollebeke) 14.30 u. Wytschate Nieuwkerke 16,15 u. Hollebeke Bizet Tornooi F. C. Zandvoorde (terrein F. C. Zandvoorde) 15 00 u. Houtem Zillebeke 17,00 u. s Zandvoorde Geluveld Wedstrijden Scheidsrechters- gteuofoads, op IS Mei 1944, om 15 uur. C.S.leper W S leper (terr. C.S.leper) Elftal A Elftal B (te Stavele) ^Elftal C Elftal D (te Zonnebeke) Elftal E Elftal F (te Houtem) Elftal G Elftal H (te Dikkebusch) De Secretaris. Jan* Bij P. T. T. Sport leper S. K. Zillebeke 2 P. T. T. Spart 4 Voor een talrijke menigte stelde de heer Verbeke. Maandag te 17 u. 15 de ploegen in lijn. De eerste aan vallen gaan uit van P.T T. dan volgt verdeeld spel. Aan de 25e minuut bekomt SK. Zillebeke corner, welke achter het net gegeven wordt. Vervolgens komen de P. T. T. mannen geweldig aandringen, lokken den S K. keeper uit zijn kooi. en het is R. Baelen die nummer één net aan de 35e minuut. Beide keepers moeten nu beurtelings tusschenkomen. doch het is onze doelman die zich het eerst moet omdraaien (1-1). Enkele minuten vóór de male lukt A. Vermeerscb den stand op 1-2 te brengen voor PTT. Na de rust is het spel goed verdeeld en beide keepers hebben de handen vol om hun netten vrij te houden. Aan de 27e min. is het wederom A. Vermeersch die den weg der netten vindt en er 1 3 van maakt en enkele stonden later voegt R. Baelen er een 4e doelpunt bij. S. K. Zillebeke doet vervolgens geweldige pogingen om zijn achterstand te verminderen en gelukt even vóór het einde de score op 2-4 te brengen. Proficiat met uw overwinning P. T. T. maunen. Wij hopen dat gij toekomenden Zondag tegen de White Star veteranen uw eerste 4-3 overwinning zult beves'igen. Om te eindigen een woord van dank aan het bestuur en 4e spelende leden van S. K. Zillebeke om het goed onthaal dat niet gauw zal vergeten worden. P. T. T.-er. Sportliefhebbers Weet gij alreeds dat een groot Athle- tiekfeest doorgaat te leper op Sinksen, om 14.15 u. op het Stadium der Augustinenstraat Dat de beste Athleten van Cercle Brugge. Olympic Brugge. Kortrijk Sport en van de overige West-Vlaamsche clubs eraan zullen deelnemep Dat de Athletieksport bij de massa van het publiek een steeds stijgende belangstelling verwekt Dat dit feest aldus belooft een groot succes te worden De heer Roland Grijson. kapitein van de Selectie ploeg die vorigen Zondag op het Augustinusstadion optrad, zond ons het volgende ter mededeeling leper, den 8-5 44. Roland Grijson bedankt langs dezen weg al zijn kame raden die zoo spontaan zijn oproep beantwoord hebben, voor het bewerkstelligen van de liefdadigheidsmatch ten voordeele van hun krijgsgevangen landgeoooten. geteekend R Gryson L Torhoutstr.. 16. leper. Beker C. S. Yprois Op 17 Mei e. k. wordt er dus aangevangen met den strijd tusschen de verschillende wijkjeugdploegen der stad om den Beker C. S. Yprois Door spelers onder de 18 jaar dient dus te worden verstaan, al degenen die geboren na 1 September 1925 Ziehier nu welke schik kingen er werden getroffen Er werden twee reeksen van drie elftallen samengesteld. St-Maartens brengt dus geen elftal in lijn en J. Gruwez en Cie kunnen ingelijfd wor den bij een andere wijkjeugdploeg. Ook de Tuinwijk be schikt niet over voldoende mannen en wenscht niet deel te nemen. R. Maes treedt op mes de Kruisstraat en R. Ferrest versterkt de Ligywijk. Indien er nog spelers zijn van St Jacobs die niet werden opgenomen in een elftal, dan kunnen ze zich nog aanmelden bij Maur. Dumalin (Ligy wqk). Een paar plaatsen zijn daar nog beschikbaar. St Jacobs. St-Pieters en de Kalfvaart vormen reeks A. De B reeks omvat de Ligywijk. het Centrum en de Kruis straat. De kalender luidt als volgt 17-5-44 te 6 u. 30 Kruisstraat-Ligywijk te 7 u. 45 St-Jacobs-Kalfvaart 24-5-44 te 6 u. 30 Ligywijk-Centrura te 7 u. 45 St Pieters St Jacobs 31-5-44 te 6 u. 30 Kruisstraat-Centrum te 7 u. 45 St-Pieters Kalfvaart 7-6-44 te 7 uur Finale tusschen de koppioeg van reeks A en deze van seiie B. Zonder verdere uicnoodi- ging verwachten we dus de wijkjeugdploegen en hun lei ders op de vastgestelde data en uren op het Augustinus stadion. Wijkjeugdploegen veel succes 1 I ROGi MAR. VELOBANDEN Wielrijders, voor uwe velobanden en herstel len van lijnwaad, trlngels, overtrekken, occasiebanden, enz. wendt Paterstraat, 1, leper. Gewaarborgd werk. (5762B1 Binnenkort geeft het succes-ensemble c DE BEURS EKAI RONTE AVOYD ten voordeele der geteisterden. Komt dus allen zien, wilt U een goeden avond doorbrengen, en tevens een goed werk verrichten. 3 uren schaterlacben. Datum en bijzonderheden zullen nader be paald worden. (6301) Gevonden en Verloren Voorwerpen werden ten polltlebureele aangegeven GEVONDEN - Vrijdag 5 Mei. door Welvaart Fran- cine. Meenenstraat. een paar vrouwenhandscboeoen. Zaterdag 6. door Lucaz Maria, Waterkasteelstraat, een zijden sjaal. VERLOREN - Donderdag 4 Mei. door Vandcvijvere Madeleine. Kalfvaartstraat. een zijden sjaal (lichtblauw en rood). Vrijdag 5. door Mevrouw Lahousse. Adj. Masscheleia- laan. een armbanduurwerk in chromé. met zwarten arm band. Door Dewilde Jules. Haiglaan. een brieventasch inhoudende een som geld. eenzeivigheidskaart en papieren. Dinsdag 9. door Duthoit Paula, van Zillebeke, een kleine geldbeugel inhoudende een som geld. Door Bossaert Madeleine. Hotel Excelsior. Groote Markt, een klein bruin rashondje (bel. aan vinder). Door Caenen Valère, Kip- linglaan. 3 huissleutels en een ring. Woensdag 10 Mei. door Demey Daniel. L. Torhoutstr.. een hondenmedaille nummer 299220. van den 3 tot den 10 Mei 1944 Geboorten Ostyn Frans. Augustinestraat, 23. Rassale Jean. Recollp.. 5. Bouciqué Alain. Recollp. 5. van Zillebeke. Therry Nadia. Bukkerstraat. 8 Van Isacker Maurice. Recollp-. 5. van Viamertinge. Moeren hout Rachel. Recollp.. 5. Masscbeleinlaan. 6. Willaert Johny. Recollp.. 5. Slachthuisstraat. 1. Titeca Eveline. Riiselstraat. 26 Depikker Christiane. Recollp.. 5. Kaai- West. Vangheluwe Guido. Recollp., 5, M. French!.. 38. Overlljdens Bollangier Denise. z.b., 19 jaar, dochter van Rcró Bsllasgier, van Proven. Lansen Marguerite, z. b.. 26 jaar, echtg. van Maurice Maricou. van Meesen. Borteel Flavie. z. b., 74 jaar. echtg. Lepercq Henri. Zon- nebekesteenweg. 234. Figoureux Cyriel. scholier. 11 j.. zoon van Figoureux M., van Oostvleteren. Deschuytter Denise. 4 jaar. dochter van Deschuytter Gerard, van Pope ringe. Van Meihaeghe Helena, kloosterlinge. 60 jaar. G. de Stuersstraat. 52. Huwelijken Ameel Raymond, kleermaker, en Notteau Madeleine, z. b., beiden te leper. Coekelbergs Gom- maire. diamantbewerker, van leper en Giezek Gertrude, be diende. te Marles-les-Mines. P.D.C Frankrijk. Janse- ghers Charles, schilder, en Vantoest Godelieve. z.b.. beiden te leper. Sinnaeve Hendrik, treinwachter, en Bossaert Yvonne, z. b-, beiden te leper. Huwelijksbeloften - Odile Vahdevivere. handelaar, te leper, en Suzanna Heyte. z. b.. te Viamertinge. Camille Tant, rijwielmaker, te Dikkebusch. en Julia Ver- schoore. strijkster, te leper. Oscar Delaere. handelaar, te Torhout, en Mariette Claus. z. b.. te leper. Joël Bamelis. mekanieker. en Madeleine Terryn. marokijnbe werkster, beiden te leper. STAANDE PERS Zondag 14 Mei 1944 Om 14 uur: VLAMERT NGE Oppervogel 150 frank; Twee zijdvogeis, elk 75 ft. Twee kallen, elk 35 fr.Kleine vogels 20 en boven de 80 schut ters aan 25 fr.— Inleg 25 fr. Om 14.30 uur POELCAPELLE Oppervogel 100 fr.Zes hoekvogels aan 30 fr.Kleine vogels 25 fr. - Inleg 30 fr. Donderdag 18 Mei 1944 (O. H. Hemelvaart Om 14.30 uur OOSTVLETEREN Oppervogel 150 fr.Twee zijdvogels, elk 75 fr.Twee kallen, elk 35 fr. Kleine vogels 20 en boven de 80 schut ters aan 25 fr. Inleg 25 fr. Om 15 uur: 7. LLEREKE - HOOOHEOpper vogel 200 fr.; Twee Zijdvogeis. elk 100 fr.Twee kallen, elk 60 fr. en 50 vogels van 40 fr. voor 60 schutters. 2 laatste afgeschoten 20 en 30 fr. meer. Boven de 60 schutters alle drietal 2 vogels van 65 fr. Inleg 46 fr. plus 4 fr. voor 't meeste getal punten, niet verplichtend. I«D«r-Brand e* - Maandag namiddag is brand ontstaan ia een wagon stroo welke hier ter tramstatie stond de brand weer was spoedig ter plaats en kon nog een deel stroo redden Dinsdag namiddag, omstreèks 5 1/2 uur, ontstond brand op de hofstede bewoond door landbouwer Jules Ma- dou. in de Verlorcnhoekstraat. De bewoners waren afwe zig. doch geburen die den'brand opgemerkt hadden gingen aanstonds aan het blusschen wijl de stedelijke brandweer opgeroepen werd deze verscheen spoedig ter plaats-en was weldra de ramp meester de woning kon gevrijwaard worden doch de schuur, die een hoeveelheid stroo bevatte, en de stallingen werden de prooi der vlammen het vee kon gered worden. Omstreeks 9 uur was alle gevaar gewe ken en konden de brandweermannen huiswaarts keeren. Landbouwer Jules Madou vraagt ons langs dezen weg zijn dank over te maken aan alle brandweermannen en de talrijke geburen die medegeholpen hebben om den brand te bestrijden, die hem Dinsdag 1.1. geteisterd heeft. Earlijka daad - De genaamde Ernest Dehaerne. wonen de Tegelstraat 13 alhier vond een brieventasch die. benevens een eenzelvigheidskaart op naam van Lemahieu Giselle wonende Ieperstraat te Kemmel en andere papieren, oak nog de som van 1387.50 fr. in geld. inhield. Hij bracht zijn vondst op het politiebureel. dat de eigenaarster verwit tigde en haar het verlorene terugschonk. Een hartelijk proficiat aan den eerlijken vinder. Rijwieldiefstallen - Zaterdag 1.1. plaatste de genaamde Dehaene Willy van Poperinge. zijn rijwiel aan het bureel van het goederenstation. Een half uur later moest hij de verdwijning ervan vaststellen. Zondag voormiddag had de genaamde Knockaert Irma van Woumen. haar rijwiel geplaatst aan den gevel van een winkel in de Tempelstraat, waar zij een bood schap te doen had. Toen zij buitenkwam en wilde wegrijdea. was haar fiets verdwenen. BotsioR - Maandag 11. korts na den middag is een avte- camion met aanhangwagen bestuurd door Deliens Luciea uit Moeskroen. en komende uit de Grachtstraat, op dea hoek dezer straat met de Focblaan. op den stoomtram Ieper-Geluwe gebotst. De aanhang wagen werd beschadigd en een vijftigtal liter melk in kruiken zijn uitgeloopen. doek gelukktglijk werden geen personen gekwetst. Heap gebroken - Mevrouw Julien Costenoble. wonen de Plumerlaan heeft zich bij een ongelukkigen val de heap gebroken. Houthulst - Gekwetst bij eea twist - De genaamde Vanierberghe Emile werd Zondagavond bij een twist eea messteek in den buik toegebracht, die gelukkig geea erge gevolgen zal hebben. Kindervoeding - leper Opgelet Den Dinsdag namiddag zal de raadpleging voortaan beginnen om 2 Ure 30. Zondag 14 Mei Mejuffer Suzanne DESSEAUX ZANGERES Begin om 6 ure. Zaal goed verwarmd. r WEST-VLAANDEREN Donderdag 25 Mei, Brugge - Vrijdag 26 Mei. Diksmuide Zaterdag 27 Mei, Tielt - Dinsdag 30 Mei, Kortrijk Woensdag 31 Mei. lepar. Maand April 1944 Geslacht 9 stieren. 1 os. 26 vaarzen, 65 koeien 307 kalveren. 4 schapen, 44 varkens. 3 geiten. 3 paarden, samen 462 dieren. J Elke gehuwde of ongehuwde Vlaming, tusschen de 17 en 46 jaar. vrij van lichaamsgebreken. Waar kan men zich mel den WjWPi Op de sekretariaten van de DeVlag. die U de zeer hooge geldelijke vergoedingen be nevens alle andere voorwaarden zullen bekend maken. De strijd en de vrijheid in Europa is ook uw strijdt Duizenden vrijwilligers uit Nederland. Vlaanderen Wallonië en Frankrijk staan aangetreden in den strijd tegen het Bolsjewisme, dat slechts één doel kent De vernietiging van iedere kuituur de onderwerping van het Europeesch gebied de volkeren tot slaven te maken en hun gezond ea ge lukkig gezinsleven te verwoestea. Tegen dezen wereldvijand strijden wij Naast de koene Duitsche soldaten en hun dappere bondgenooten staan ook vrijwillig de beste zonen van uw land ora met de wapens in de hand het voortbestaan en het geluk van uw volk te verdedigen. Het front heeft doorloopend wapens en munitie noodig. Honderd duizenden landgeoooten helpen io de fabrieken de wapens vervaardigen, waarvan de vijand de superiori teit van dag tot dag meer moet erkennen. Duizenden anderen rijden in de lange aanvoercolonnes van het N.S. K K. naar het front of bevoorraden de vliegvelden, van waaruit de dappere vliegers naar bet vijandelijk gebied starten. Het komt ook op U*aan Meldt U dus ook als vrij williger aan bij de N.S.K.K. Qruppe Luftwaffe In den kring van gelijkgezinde kameraden wordt gij na uw militaire opleiding naar gelang van aanleg en geschiktheid tot chauffeur, of tot lid van het technisch personeel opgeleid. Alle mogelijkheden om u op te werken tot Unterfübrer (onderofficier) of Ftihrer (officier) staa" voor u open, zoodra u getoond hebt, daartoe de bekwaam heid te bezitten. Thuis wordt uw gezin beschermd en verzorgd. De gc zinsvergoeding en de kindertoeslag verzekeren vrouw en kinderen een behoorlijk bestaan gedurende uw diensttijd» De pensioen en verzorgingswetten der Duitsche Wehr- macht gelden ook voor u (Medegedeeld)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1944 | | pagina 2