De Kortrijksche Verzekering VOETBALKRONIEK Gewestelijk Comiteit Westland leper ATHLETIEK ALLERHANDE NIEUWS Bij White Star leper KANDDOOCSCHIETINGEN PHILATEL BRAND LEVEN ONGEVALLEN Omer ROBYN-TEMPERMAN. Burgerlijke Stand van iepcr DeVi.sg - Hoekje Bij C. i. Yper C. S Yprois 2 - W S. leper I Ook de lepersche derbti te Dikkebusch liep uit op een CercIe zegepraal. Met 2 1 scoor woo C. S- Y. de finale van het tornooi vaa V. Dtkkebusch op White Star en ware het niet van keeper Lesage dan hadden de gestern- dea wellicht met zwaarder verliescijfers het onderspit moeten delven. Pas opgezet of op ver schot van Dauchy werd Lesage onverwacht gevloerd. Dit doelpunt had hij kunnen verhinderen, maar daarna leverde hij zeer flink en zuiver werk Voortdurend ondernamen onze Cerele- mansen aanval op aanval, doch de gestemde doelman blokkeerde alles Tot een verrassend en machtig schot van R. Vaabeselaere toe wist hij onschadelijk te maken en verder kon hij hogen op een gelukkig gesternte wan neer M. Hollebeke op den paal joeg en Berten en M. Dumalin. alleen vóór doel. hun schot misten. Met 1-0 staad voor Cercle werd er gedraaid. In de tweede beurt ondernamen de W.S.-ers wat meer aanvallen dan vóór de poos maar toch behield Cercle de bovenhand Eens te meer kreeg Lesage de handenvol en weerde hij zich onverdroten. Op inzenden van Berten bracht M. Dumahn de bordjes op 2-0 en kort daarop kreeg Bertie gelegenheid om hetzelfde manoeuvre te her halen Hij waagde nochtans zijn eigen kans en de gele dmivei van tusschen de palen kon ontzetten. Een aal- vlagge White Star aanval volgde en A. Dehem vermin derde den achterstand (2 1). Met Cherchye en Cie steeds in de meerderheid kwam het inrukken en met het oneven doelpunt der drie toog de beker, ruimschoots verdiend, naar het lokaal van C. S. Yprois. C S. Yprois B 5 - Brlelen Sp. 3 De B speelde een oefenmatch tegen de A-ploeg van Brielea Sp. en zegevierde met 5 3. Zondag 28 Moi 1944 TeKeramelW.S. leper 4 - C S. Yprois 10 Ook de vijfde Cercle A- White Star A-derby van het seizoen 43/44 werd. evenals de 4 voorgaande, een zege praal voor de Cerclejongens. Cherchye opende den stand voor Cercle. doch Backelandt wist gelijk te stellen. An dermaal langs Cherchye kwam C. S. Y. opnieuw in voorsprong eo M. Dumalin deed er daarop nog een schepje bij (1-3). Nog vóór de rust verminderden de White Starmanoen hun achterstand, dit nadat de scheids rechter een rechtmatig Cercle-doelpunt niet had bemerkt en met 2 3 scoor voor De wuif en Cie kwam de poos In de tweede helft kwamen de bordjes in evenwicht (3 3) M. Dumalin en zijn makkers dachten alsdan dat het welletjes was en Cherchye. R- Vanbeselaere (2) en M. Dumalin brachten in 10 minuten tijd de cijfers op 3-7. De onzen bewust dat ze gekwalificeerd waren voor de finale en ze "s anderdaags voor een zware ontmoeting aouden staan, lieten het tempo tot nul dalen en... in plaats van een voetbalmatch werd het een wandeling, 't Was trouwens ook geschikter weder voor een zwem partij t je dan voor een voetbalwedstrijd. Ofschoon de Cerclemannen het op hun gemak namen kregen ze voort- durend open kansen vóór doel en M. Dumalin (2) en Berten maakten er 10-3 van. Ten slotte wisten de Ster ren V. Versaevel. de eenige Cercleman die zich nog hardnekkig verdedigde, te verschalken en hun nederlaag te milderen tot 10 4. Daarmede floot gelegenheidsscheids- rechter en confrater A. Stevens, die nog ie de 2e helft Cherchye een penalty liet nemen, dewelke Wardje even wel fair in handen van Tresy G. gaf. het einde. Te Poperiafe F.C.Poptriste - C S.Ypro1» BS De B nam deel aan het tornooi van B. S Poperinge cm stond met een drietal plaatsvervangers vóór een bijna voltallige A samenstelling van F. C. Poperinge. Keeper Vanoverscbelde bleek niet te best in conditie en van zoodra onze rood witten met een paar doeltjes in 't krijt ■tonden, iieten ze den moed in de schoenen zinken en uiteindelijk werd het een zware 9-0 pil voor de lepersche kleuren. A. Vanbeselaere verdient een speciaal woordje vaa lof. Maandag 29 Moi 1944 Tc Kemmel B. S. Kemmel C. S. Brujje 2 - C S. Yprois I Maandag hebben de mannen van aanvoerder Cherchye aich aan den voet van den Kemmeiberg flink onderschei den 't Was reeds een tqdje geleden dat we de rood-witten ■og zoo goed zagen presteeren- Voortdurend stuwde de middenlijn onze aanvallers naar het doel van Braet en na het mees' in den aanval te zijn geweest, moesten de Cercle mannen met het oneven doelpunt der drie de vlag strijken voor het lokale B.S. Kemmel. dat voor de gelegenheid ver sterkt was met R. Braet. M. Vachalme. A. Ruysschaert. W. Dassevilleen M Pertry van C. S. Brugge, ter*ijl M. Vanderbauwhede op den linkervleugel den gekwetsten G. Eeckeman verving. Onder de hoede van den heer Knockaert. die als plaatsvervanger fungeerde voor den heer Degrijse. werd er afgetrapt. Aanstonds viel het op dat het een span nende voetbalmatch zou worden, dit niettegenstaande de hevige warmte. R. Vanbeselaere kende geen geluk wanneer hij een verrassend schot nipt naast plaaiste. Toch. zou Braet het nakijken krtjgen en wel door toedoen van Maur. Dumalin (0 1). Kort voor de poos kreeg M Pertry een snoeperig pasjeen R Dewulf was gevloerd (11). Daarop rust In d* tweede helft behield Cercle het initiatief. Versae vel V. zond plots een bal in de voeten van Pertry en Kem mel had de leiding (2 1). Braet en zijn backs Vanhalme en Ruysschaert kregen de handen vol In buitenspelstand kreeg M. Dumalin via Ruysschaert den bal toegespeeld van Cherchye, De scheidsrechter flnot niet en Braet kwam uit- geloopen. maar Kozen was hem te vlug en deponeerde het balletje in de touwen. Ondertusschen. juist vóór dat bet leder de lijn overschrijdde. was er gefloten geworden. Lines man Vandepitte had immers den scheidsrechter attent ge maakt op den buitenspelstand en deze kende het doelpunt, onder luidruchtig protest, niet toe. Naar onze meening werd het spel te laattijdig onderbroken. Op het oogenblik dat er Cïcenterd werd. was er stellig spraak van buitenspel, maar ozen kreeg den bal in het bezit V/A Ruysschaert. Er bestond dus wel eenigszins reden tot betwisting, alhoewel we grif toegeven dat de linesman off side mocht signaleeren. wanneer we in acht nemen het OOgenblik VÜFt centeren. We vermoeden in ieder geval dat hij de tusschenkomst van Ruysschaert niet bemerkt heeft. Zijn seinen werden echter slechts door ons en ook door den scheidsrechter waargenomen op het oogenblik dat het leder in het bezit was van Kozen en alsdan bestond er onaanvechtbaar voor en tegen den buitenspelregel. De hal kwam in laatste instantie toch van den tegenspeler en A Ruysschaert wist dit ook. want een knipoogje naar R. Braet liet het uit schijnen. Na dit ongeldige doelpunt brachten de onzen alles in de weer. doch niets bate en Braet hield den beker uiteindelijk te Kemmel. ofschoon Cercle hem verdiende. Nog twee Zondagen scheiden ons van het einde van het seizoen 1943/44. Zondag a.s. trekt de A-ploeg naar W. S Proven en de week daarop komt R. C. De Panne op het Augustinusstadion het doek neerhalen tegen onze klep pers ten voordeele van een grafzerk voor wijlen FONTJE DEPLANCKE. De B speelt a. s. speeldag den troost wedstrijd op het veld van B. S Poperinge en komt de week daarop uit aan huis tegen S- C. Le Bizet of als gast bij S. K. Reningelst. dit als finale ontmoeting van het 2e Reservekampioenschap Westland Zondag e k. vindt op het Cercle stadion de finaleplaats van het troostkampioenschap Westland S. C. Zonnebeke komt in lijn tegen S- K. Nieuwkerke. ROG1MAR. Beleer C S. Yprois Uitslagen en Rangschikkingen Reeks A Reeks B Kruisstraat-Ligywijk 2-2 Ligywijk-Centrum 2 1 Centrum-Kruisstraat 9-2 Klasseering Ligywijk 2 10 1 4 3 3 Centrum 2 1 1 0 19 4 2 Kruisstr. 2 0 11 4 11 1 Voor saiMtsude week Dinsdag 6-6-44 Troostmatch om de 3e plaats Kalf- vaart-Kruisstraat Woensdag 7-6-44 Troostmatch om de 2e plaats Centrum-St Pieters Donderdag 8 6 44 Finale om den beker C. S. Y. Ligywijk-St-Jacobs. De matchen nemen telkens een aanvang te 19 u. 30. Kalf vaart St-facebs l-l St-Jacobs St-Pietera 3-1 St-Pieters-Kalf vaart $9 Klasseering St Jacobs 2 10 1 4 13 St Pieters 2 11 0 9 3 2 Kalfvaart 2 0 11 1 9 1 Uitslips Tta Zni4a; 28-3-44 2" Rei. Km?. Weitlaad Reeks H Gsla/eld Wytschate 16-0 Testmatch F.C Po?:r^R:aiaj!lst (te Vlam 3-4 Tomooi S. C. Bizet Btzet Nieuwkerke 4 2 Meessa-Wytschate 0-3 Tornooi B. S. Kemmel C S Yper W i leper 10 4 K:na:l Diakeb R:niogeist 6-1 Torn ooi FC Houtkem Cow oes Hollebeke 6-3 Houtkem Mecnen 4 0 Tornooi B. S. Gelaveld Zandvoorde Zillebeke Geluveld-Zonnebeke Uitslips ris Miaadaj Tornooi Bizet Nieuwkerke Meesen Bizet-Wytschate Tornooi Kemmel WS leper- Reningelst Dikkeb. Kemmel C S Yper Tornooi Hoathem Meesen- Hollebeke Houtem Comines Tornooi Oelaveld Zillebeke-Zonnebeke Gelveld Zandvoorde 8 4 2 1 29-5 3 1 10 0 2-3 2-1 13-1 0 2 4-12 4 2 Zondag 11 Juni speelt White Star te 3 uur tegen een keurelftal uit 't Westland I Het Westland elftal za! samengesteld zijn uit vroegere lepersche spelers I Het athletiekfeeat. door de lepersche Club op touw gezet, heeft onder oogpunt van sport den besten uitslag gegeven. 58 athieten waren tegenwoordig en al de proeven werden vinaig betwist. Alhoewel de belangstelling be vredigend was. moet er toch vastgesteld worden dat de athletieksport nog niet volledig het publiek aantrekt. Dat komt toch in orde te meer daar de rood-witte athieten zich degelijk oefenen en reeds mooie uitslagen boeken. Onder andere muchten Hoedt. Debeuf en Deblieck een warm applaus ontvangen bij hun eerste plaats, terwijl Debruyn. Vandelanoitte. Pyck. Martyn. Leclercq op puike eereplaatsen mogen bogen. Verder hebben wij nog Loosveldt. Deroo. Depoorter. Hof die met aog wat oefening ket verder kunnen brengen. In de laatste quiazaine speelde onze Club driemaal tegen zijn stadsgenoot C, S- Y. en telkens in verschillende opstelling, ea met verschillende uitslagen. Op 18 Mai speel de een versterkte jeugdploeg (gezien de afwezigheid der vreemde titularissen) tegen 'n volledige C. S. Y.-formaiie. Onze kleppers moesten slechts 4-2 inkasseerea. De gemid delde ouderdom der 11 spelers was 19 jaar. Het uithou dingsvermogen ontbrak nog 't meest I Enkel drie dagta later stonden we te Dikkebusch terug tegen C-S. Y. Ook toen was de ploeg onvolledig en benevens de jeugdige elementen stond ook 'n veteraan in 't gelid 1 Te Dikkebusch hebben onze mannen zich kranig verdedigd. Aan de rust was de stand 1-1. waar vaa het Cercle-doel- punt op eerder oagelukkige wijze tot stand kwam. Het Wkite Star punt werd door onzen veteraan in de nettea gelegd. De uitslag werd 2-1 voor C. S. Y., waar 'n gelijk spel de juiste verhouding was. Keeper Lesage heeft toea bewezen 'n keeper te zijn van formaat I Men zegt dat hij veel geluk had 1 Maar wat de eenen c geluk noemen, bestempelen de kenners als kunde En het is nu eenmaal zoo dat in 'n voetbalploeg met 11 man gespeeld wordt, ea de keeper heeft zoowel z'a rol als den midvoor 1 Wat ware er van C. S. Brugge geworden zonder Braet 1 Te Dikke busch ook heeft Ketels bewezen dat hij als middenhalf iets te zeggen had. terwijl onze jeugdige invallers eens te meer het bewijs leverden van gemis aan durf. uithoudingsvermo gen ea doorgeven Te Dikkebusch hebben sommige sup porters verteld dat de uitslag 8 0 moest geweest zijn Maar ze vergeten dat keeper Lesage er nu eenmaal anders over dacht. Acht dagen later had W.S-I. graag zijn kuast van Dik kebusch herhaald, nml. te Kemmel. Er waren evenwel op nieuw twee plaatsvervangers opgesteld. Onze mannes deden een goede eerste helft, en stonden slechts met 3 2 is *t verlies aan de rust. Na de verfrissching (ze deed zoo'n deugd in die hitte wisten de onzen gelijk te stellen. Daar na vielen ze echter in duigen, zoodat het Cercle-kwintet met geringen tegenstand te kampen had. Lesage werd gekwetst, en kwam van voor spelen, terwijl Tjorre zijn oude posi tie innam. Voegen we hier ook aan toe dat de officieels scheidsrechter afwezig was. en de gelegenheids-referee een vijftiental off side's niet zag. 't Ging zoo ver dat de C.S.Y.- spelers den bal voor doel opvingen in buitenspelstand, en er mee terug ia 't veld kwamen, ea toch wilde de scheids rechter niet beteren Zelfs niettegenstaande deze sportieve houding vanwege de C.S.Y.-mannen. Alle spelers waren sterk beïnvloed door Lora die geen moeite spaarde om de spelers druppels te bezorgen 1 Daags daarop betwistte W.S.I. den troost wedstrijd tegea 'n samengesteld elftal Dikkebusch Reningelst. en moest hier nipt de vlag strijken met 3 2- In onze opstelling deden Baelde en Servaes bun heroptreden. Een gelijkspel ware juist geweest vermits het derde doelpunt aangeteekend werd op buitenspel, en aan White Star een flagrante penal ty niet werd toegekend. Uit de beide wedstrijden te Kemmel hebben we geleerd dat zomervoetbal voor velen noodlottig is. Toch heeft White Star enkele kostbare gevolgen weten te trekken uit deze oefeningen. STAANDE PERS Zaterdag 3 Juni 1944 Om 17 112 uur YPER-HOEKJE, Vriendenschie- ling aan de pers der K#n. Gilde St-4>ebastiaan. - Inleg S fr. Qewane vosrwaarden. Zondag 4 Juni 1944 Om 14 1/2 uur YPER-HOEKJE, aan de pers der Kon. Gilde St-Sebastiaan, Groote Schieting (faadatie Loufi Oppervagel 150 fr. Tweede ep- perragel 75 Ir. Twee zijd vogels elk 75 fr. ;Twee kallen elk 35 fr. 25 primés aan 30 fr. Kleine vogels 20 fr. Inleg 25 Ir. Om 14 1/2 uur ROUSBRUQQE Oppervagel 150 fr. Zijdvogels 75 fr. Kallen 35 fr. Kleine vogels 20 fr. en boven de 80 schutters aan 25 fr. Inleg 25 fr. Maandag 5 Juni Om 14 1/2 uurOOSTVLETERENOppervogcl 150 fr. Zijdvngels 75 tr. Kallen 35 fr. Kleine vogels 20 en boven da 80 schutters aan 25 fr. Inleg 25 fr. Donderdag S Juni Om 14 1/2 a. ST-JAN TER BIE EN Opper vagel 150 fr. Zijdvogels 75 fr. Kallen 35 fr. Kleine vogels 20 en baven da 80 schutters aaa 25 fr. - Inleg 25 fr. MAATSCHAPPIJ De Oude Vereenigde Hofbouwliefhebbers van het Arrondissement leper Lekaal In de Trompet28 Gr. Markt, leper. Algemeene Vergadering van 4 Juni 1944om 15 unr. DAGORDE 1) Lezing van het verslag der laatste algemeene vergadering. 2) Mededeelingen. 3) Voor dracht door den heer Depinois. 4) Voorstel van nieuwe leden. 5) Aanbrengsten. 6) Tombola. De Secret.C. Lamps De d.d. Voorz. R Van Robaays Afdeeling leper, Poperinge en omliggende Lokaal Café Centrum De Stueraitraat. leper. Matchen voor Zondag 4 Jnnl Finaal Troostkampioenschap 15 u. Zoaueb -Nieuwk. (terr.C.S.Y.) Finaal 2* Res. Kampioeasch. 15 u. Bizet-Reningelst Fiaaal 2' Jeugdpl. Kamp. 15 u. Langemark- Vlamertiage V H enden wedstrijden Tornooi St. Wytschate 14.30 u Bizet Hollebeke 1615 WytschateMeesea 14 30 u. Zonnebeke Geluveld 15 u. Houthem-Dikkebusch 15 u Proven I (verat J-C-S.Yper 17 u. Proven II F C Po per. (jeagdpl.) 15 a Wcstouter- Rcaiagcist Niettegenstaande de onzekere tijden welke we beleven, werkt onze club regelmatig door. We nemen deze gelegenheid te baat om U wederom uit te noodigen op onze algemeene vergadering welke zal doorgaan op Zondag 4 Juni, Om 15 Ulir ia ons gewoon lokaal Café Centrum. De Stuersstraat. leper. Aan de DAGORDE: 1) Verslag over de laatste verga dering2) Nieuws en afgifte der laatste nieuwigheden* Overvloedige specimens uit Holland. Zwitserland. Frank rijk. Duitschland en Hongarije. 3) Wedstrijd Reeks Belgie nummers 46 tot 52. 4) Aanwerving van nieuwe leden. 5) Allerhande bijzonderheden. 6) Tombola. Vrienden, postzegelverzamelaars sluit aan bij onze ver- eeniging en gij zult er U thuis vinden Ontspanning zult ge in uwe liefhebberij vinden, vooral met in betrekking te komen met de talrijke vrienden die zooals gij wat verstrooing trachten te vinden in het beoefenen der postzegelkunde. Bij voorbaat welkom en tot *n gulhartig wederzien op 4 Juni in 't Café Centrum. Het Bestuur. LET OP Gij die roerende of onroerende goederen bezit. Het Is D zeker bekend hoe de prijs van •m het even welke soort goederen gestegen is, zoowel van gebouwen als andere soorten goed. Hebt D dan ook eens aan uwe verzeke ring gedacht Is de dekking wel groot ge noeg Zoo niet vraagt eens Inlichtingen ln vertrouwen bij de Verzekeringsmaatschappij N. V. BijkantoorIEPER, Paterstraat, Nr 8. Ifoofd-Opziener (3201) leper - Rijwieldiefstal - De genaamde Lepla Heléne van Hollebeke. plaatste Vrijdagnamiddag haar rijwiel enkele oogenblikken onbeheerd aan den voorgevel van een winkel in de Boterstraat. Toen zij opnieuw wilde weg rijden was haar fiets spoorloos verdwenen. Rijwiel teruggevonden - Verleden week Maandag werd door vissckers in de stadsgrachten langs de buiten- wandeliog een rijwiel uit het water gehaald, dat ontdaan was van de wielen en deb zadel. Bij onderzoek bleek dat deze fiets toebehoorde aan Sylvain Demuynck die ze op 20 Januari gestolen werd. Twisten - Verleden week Dinsdag kwam de genaamde Van G. van Vlamertinge. ia bedronken toestand ineen café op het Minneplein. Om een nietige reden zocht hij twist met de waardin en dezes dochter en bracht hen zelfs slagen toe. De politie kwam ter plaats en nam den bedron ken persoon naar den amigo tot ontnuchtering mede* Maandag namiddag ontstond twist op de vestingen, tusschen de vrouwen V. Y. en P. G.eeaerzijds en P. M. anderzijds de reden was dat de twee eerstgenoeraden in een perceel gras uitgestrekt lagen dat door P. M. gehuurd was. Vaa woorden kwam het tot daden tusschen V. Y. en P. M. die elkaar wederzijdsche slagen toebrachten. Door kogel uit oen vliegtuig getroffen - Verleden week Maandag werd de genaamde Brion Hélèoe. echtge- aoote Camiel Degryze. en wonende Zonnebekesteenweg. tijdens een overvlucht van vliegtugen, door een kogel in den buik getroffen. Zij werd ter verpleging naar het O. L. Vrouw gasthuis overgebracht, waar haar toestand thans gelukkig geruststellend is. Passchondale - Rijwieldiefstal - André Declercq. herbergier te Zonnebeke. had alhier zijn rijwiel geplaatst naast een herberg in de dorpsplaats De fiets werd ge stolen door een persoon met lidteeken in het aangezicht. yin den 17 tot den 31 Mei 1944 Geboorten Braeke Norbert. Meenenstwg. 165. - Cattetuw Roger, Merghelynckstraat, 11. - Lepla Jacques, van Zillebeke, (alle drie Recolip.. 5). - Platteeuw Betty, G de Stuersstraat, 41. - Struyve Jean-Pierre, Rijselstraat, 35. - Mae» Jean-Marie, Recolip., 5, Oude Houtmarktstraat, 27. - Claerhout Claude, St Niklaasstraat, 9. - Deconinck Denise, van Poelkapelle - Bailleul Agnes, van Voorme- zeele. - Delanote Jules, van Dikkebusch. - Lemaire Magda, van Vlamertinge vier laatstgenoemden Recolip., 5. Overlijdens Rommens Eudoxie, z.b., 75 j. onge huwd. - De Wilde Gustavus, z.b., 73 j. echtg. van Maria Verstraete, Augustinusstraat. - Dewijn D§- nise, winkeljuffer, 19 j ongeh. vanden Peereboom- plaats. - Vanhuysse fulia, z.b., 68 j., echtg. Vital Amedee, Poperingestwg, 26. - Vanderbregt Henri, schilder, 62 j., echtg. Witdouck Albertine, Brugge- stwg, 68. Beauprez Henri, Z.b„ 70 j. ongeh., van Langemark. - Coffyn Gaston, z.b70 j., wed. van Demuysere Martha, van leper. - Deturck Marcel, onderwijzer, 23 j., ongvan Zonnebeke. Bekaert Cyriel, werkman, 23 jong., van Langemark. - Poodts Josephina, z.b., 68 jwed. Room Joseph, echtg. Burggraeve Julianus, Ligywijk, 5.- Vander- jeugdt Maria, z.b., 65 j., wed. Goossens Jules, Poperingestwg., 26. Reynaert Romanie, z.b., 88 j. wed. Pynte Leopold, van Westende. Huwelijken - Arseen Sinnaeve, landbouwer en Elisabeth Garreyn, z b., beiden van leper - Oscar Delaere, handelaar, van Torhout en Mariette Claus, z.b., van leper. - Joël Bamelis, mekanieker, en Madeleine Terryn, beiden van feper. - Camiel Tant, rijwielmaker, van Dikkebusch,en Julia ver- schoore, strijkster,te leper. - Alberic Scheire, z.b., en Josephina Verslyp, z.b., beiden van leper. Huwelijksbeloften Cyrille Beun. autogeleider, en Suzanna Riem. dienstmeid, beiden te leper. Gaston Vaodamme. stoker bij den ijzerweg. en Suzanna De Rutter. z. b., beiden te leper. Albert Lebbe, autogeleider, te Brussel (Woluwe). en Madeleine Vermeu len. naaister, te leper. Urbain Bryxis. mekanieker. en Leire Andréa. dienstmeid, beiden te leper. De vereenigde Hofbouwliefhebbers van't Arrond, leper, in 't Belfort, leper Vergadering op Zondag 4 Juni 1944. DAGORDE 1) Verslag der voorgaande algemeene vergadering. 2) Voordracht over het inleggen van groenten en fruit door Mevr. Al Devuyst Dael. 3) Mededeelingen. 4) Beoordeeling der aanbrengsten. 5) Voorstelling en aanvaarding van nieuwe leden. 6) Slot toqtbola Namens het Bestuur Alfons Dehaene, voorzitter Cel leper deelt mede De aanmeldingen voor de Rijkschool Vlaanderen geschie den tot einde Juni. Ouders aarzelt niet langer uwe kinderen van 10 en 11 jaar hiervoor aan te melden. Nieuwe opvoedingsbanen. De nieuwe levensvormen in de inrichtingen zijn sober en eenvoudig. Ze hebben het doel opgevat, dat de jonge man een gezonden en openhartigen blik voor al het schoone en hoogvaardige ontvangt en door de beheersching aller toestanden, welke hem bet leven bieden kan. hij met rustige zekerheid tegen het leven opgewassen is. De zorgvuldige, volledig gedekte en met bloemen versierde tafel is voor den jongen man evenzoo een behoefte als bet zorgzame onderhoud en de reinheid van zijn kieeding. De versiering der woonvertrekken en smaakvolle inrichting der meubelen, de gezellige gemeen schapszalen en grootscbe feestzalen zijn de uitdrukking van een opvoedingsstreveo. dat een doelgebonden een heidsvorm der levensvorming ten stelligste ontkent Opvoeder en jonge man vormen een vastgesmeedt kameraadschap, die doordrongen is van tucht en orde, geen gedwongenheid kent en bereidwillig gewild is onder de wet der autoriteit te leven en de gestelde opgaven te overwinnen. De jonge man zet zich met evenveel ijver zoowei aan de geestelijke ontwikkeling als aan de ont plooiing vaa zijn lichamelijke bekwaamheden. Hij weet dat zijn later btiotp in dienst vaa bet volk. gelijk waar hij ook staat, ook geéstslijk alles van hem eiscben zal. Kennis is zekerlijk niet die macht, zooals ons een over wonnen tijd trachtte wijs te maken ze kan echter macht worden, wanneer de wil de daad doet volgen. De jonge man wordt zoo opgeleid, dat hjj ook de wapens der kennis goed weet te hanteeresi. (Medegedeeld) HPT YPMBMOUt ültg.Twr O. uuuoniuut, H, notuwui, xpar lJrr r n,

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1944 | | pagina 2