KLEINE AANKONDIGINGEN Notarieels Aankondigingen Burgerlijke Stand van leper ZIELMISSEN STERFGEVALLEN BEDANKINGEN Lapiere's Zaal, O'Hondtstraat CROCHET ™™s Garage Verhaeghe M0T0S vu den 29 Juli tot dei Juli 1944 Geboorten Verheye Luc. Kilfvaart. 19 Becarrea Noella. Recollp.. 5. van Zuideehetc. De backer Marc. Recollp S. van Bocsinge. Overlijden* Cremer Julia. éS j. wed Gilon Ac hiel- Ei verdingestraat. 75. Sc hotte Daniel bediende. 3# j- echtf Pcnoqnek Margaretha. van Dadiscle Davtd Romania kloosterzuster. 81 jMaloulaan. 2. Ollevier Anay. 10 maaadci. Lange Torhoutstraat. 25. v. Woesten. Huwelijk Vakkc Andiê. technisch agent bij de Re- gistratic. en Allewcireld Henriette. z. b.. beiden te leper. Huwelijksbeloften Santy Cyriel. zb.. te Pope- riagc. en Minnekeer Euphrasie. buisboudster. te leper.— Vaadembroucke Lucien. schoenmaker, te Popcringe. en Gruw ie r Zoe. buisboudster. te Poperinge. voorbeeo te leper. Tytgat Raphael, bediende, en Bories Gilberte. s.b beiden ie leper. Kerk van Sint-Niklaai Zondag 9 Juli, te 20 uur sluiting der Octaaf van O. L Vrouw vaa de Vesten Lantate Sermoen van Eerw. Pnter De Clippelc S. J- en lof met Te Deam gezongen door Z Eerw. Heer Deken Verbaegkc- Na het lof wordt aaa al de deelaemers een gedachtenis uitgereikt van Marin. Koningin. Moeder en Bewaarster vaa onzen haard. Wie lid wil worden vu de vermaarde Confrérie van O. L. Vrouw geve zijn naam op aan de geestelijkheid der paroehic. Negendaagsehe Plechtigheid ter eere van Sinte-Godclieve. Maagd en Martelares Scbjkking der Goddelijke Diensten Op al de weekdageo der Noveen die begint met 6 JttU tot den 14 inbegrepenmissen om 6 30 en 8 uur 's Zondags de H. Mis om 6-30 en 8 u. Lof om 19 u. 14 Juli. om 19 uur. Solemneel Lof en opsluit der No veen met Tc De tun. Zondag 9 fuli, om 730 u., in St-Jacobskerk, gezongen Zielmis voor Heer Camiet Mort on gewezen inkasseerder der Nationale Bank (64361 Zondag 9 JaU, om 8 u, in St-Nikiaaskerk, ge zongen Zielmis voor Vrouw Alix Vanderghote echtgenoote van Heer Felix Decruyenaere en zoon Paul Decruyenaere oorlogsslachtoffer (6467) Zondag 9 Juli. om 830 u., in St-Maartenskathe- draat, gezongen Zielmis voor Heer Jules Van Wonterghem echtgenoot van Vrouw Flavie De Waeie door jamm. ongel, overl. te Brussel op 21 5-44. vanwege Wwe Henri Raes-Van Wonterghem Boomgaardstraat, II. 6437, Zondag 9 Juli, om 830 u., in St-Jacobskerk gezongen Zielmis voor Heer Charles Forrez Pattya Slachtoffer van 't bombardem vaa 26 Mei'40 te Yper (6465; Zondag 9 Juli, om 9 u., in St-Niklaaskerk, ge zongen Jaarmis voor Vrouw Albertine Clibouw echtgenoote van Heer Frans Van Audenhove en Heer Rend Vandamme echtgenoot van Vrouw Hdliue Bonte (6438 Zondag 9 Juli, om l(X0O u., in St-Pieterakerk, gezongen Zielmis voor Vrouw Loaiae Beooot echtgenoote van Heer Jules Vanraes 6468) Zondag 9 Juli, urn 10 u., in de kerk der E P. Capucienen, gezongen Zielmis voor Heer Altons Deboavere Pannenkuisstraat, 12, Yper. 6492) Zondag 9 Juli, urn 11.30 u., in St-Maartens- kathedraal, gelezen Jaarmis voor Juffrouw Yvonne-Maria Fcya dochtertje van Heer Henri en Vrauw Irma D'Arras Boezingestraat, 5. (6439 Zondag If Juli, om 8 u, in St-Niklaaskerk, ge zongen Zielmis voor Heer Julieu D'Haane Esplanade, 6. i6469 Zondag 16 Juli, om 830 u., in St-Maartens- katbedraal, gezongen zielmis voor Heer Arthur Debroawer echtgenoot van Vrouw Martha Verhaeghe ea voor Vrouw Madeleine Debrouwer overl. echtg. van Hr Florimond Hollebeke t6470i Zondag 16 Juli, om 830 u-, in St-Jacobskerk gezongen Jaarmis voor Heor Pierre Dossaer slachtoffer van 't bombardement v. Yper v. 27-5-40 echtgenoot van Vrouw Alida Vandepitte 6471 Zondag If Juli, om 830 uur, in St-Pieterakerk, gezongen Zielmis voor Vroaw Maurice Baiileul geboren Maria Vcrhamme (6493) Zondag 16 Juli, om 10.00 u., in St-Pieterikerk, gezongen Jaarmis voor Hoer Roger Saeaea (6472) Zondag 16 Juli, om 1130 u„ in St-Maartens- kdthedraal, gelezen Jaarmis voor Heer Maarict Cbcrcbyc-Kastalaot nweg, 2 f6484) ZONDAGRUST De Apotheek van Mr. MOYAERT, Tempelstraat, is alleen open op Zondag 9 Juli H<v Mare Thirion Vyncke Heer en Vrouw Acbille Vyncke Dekimpe Heer en Vrouw Joseph Roelanta- Vyncke.Hcer en Vrouw Omer Vyncke-Vanden brpucke; Heer ea Vrouw Pierre Vandenneste Vyocke Heer en Vrauw John Baillie-Vyncke Heer en Vrouw Leon Vyocke Titeca Heer en Vrouw Canaille Sanly-Vyncke: Heer en Vrouw Gaston Provoost-Vyncke; Heet ea Vrouw Daniel Cordeleeuw-Vyncke Heer en Vrouw Michel Vyncke-Meysmaos De familiën Vyncke en Ghesquiire. melden met diepe droefhaid het afsterven van Vrouw Ce line-Mat rlw GHENQLTLliK Weduwe van Heer Gustaaf VYNCKE huaae teergeliefde moeder, schoonmoeder en bloedverwante, geboren te Zonnebeke. den 15 Juli 1865. en godvruchtig overleden te leper, den 6 Juli 1944. De Rouwdienst zal plaats hebben in de parochiale kerk van St-Jacobs te leper. Maandag 10 Juli, om 9 U. Vergadering in de kerk. leper. Zonnebekeetwg. 111. Mevrouw Weduwe Anatole Marneffc Gallens. kinder* en kleiakinders. Majoor B.E.M. (in krijgsgevangenschap) en Mevrouw Joseph Cal lens- Verougstraete. Mijnheer en Mevrouw Lucien Declercq-Callens en kinder*. Mijnheer en Mevrouw Rcoé Maryaen-Callens en dochter. Mijnheer en Mevrouw Paul Calicos Faes ea kinder*. De famihën Ducaurant. Bultheel. Calleos en Bondue. melden met droefheid het afsterven van hunne teerge liefde moeder, schoonmoeder, grootmoeder en bloedver wante. Mevrouw Klonorê OALLE1VB geboren Eveline DUCOURANT te Watou (Abeclc) den 22 Juni 1867. en godvruchtig overleden te Iaper. den 6 Juli 1944. De lijkdienst zal plaats hebben in de parochiale kerk van St-Niklaas te leper, op Maandag 10 Juli 1944, te 9 112 uur. Vergadering in de kerk. De vrienden en kennissen die. bij vergetelheid, geen rouwbrief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien. leper. Eiverdingestraat. 27. Heer en Mevrouw Pierre Deturck Vandendriessche en familie, bedanken alle vrienden en kennissen om de tal rijke blijken van genegenheid betoond aan hunnen ge liefden zoon. Heser Marcel DITURCK tijdens zijne langdurige ziekte en hun rouwdeelneming op de begrafenisplechtigheden- De veertienweken missen zijn gezongen eiken Vrijdag om 8 uur. in de parochiale kerk te Zillebeke. <647J) Vrouw Wwe Gustaaf De wilde-Verstraeten. Heer Jules De wilde. Heer en Vrouw Henri Van Gbeluwe-De wilde en kinders. Heer en Vrouw Albert Migom Dewildc en kind. Dr familiën Dewilde en Verstraeten. danken, langs dezen weg de vrienden ca kcaaiaasa om dc blijken vaa deelneming hen betuigd hij het afsterven van Hear Gustaaf DEWILDIü echtgenoot van Vrouw Marie VERSTRAETEN hunnen teergeliefden echtgenoot, vader, schoonvader, grootvader en bloadvcrwast. en am hun tegenwoordigheid op de begrafenis. (6474) Slad Iep<M- Openbare Aanbesteding voor de Verzekering van het Politiepersoneel tegea ongevallen Op Woensdag 12 Juli 1944 om 9 uur ten stadbuize van leper zal het College van Burgemeester en Schepenen overgaan in openbare zitting tot de opening der inschrij vingen voor Een Verzekering van het Politiepersoneel der Stad tegen Werkongevallen volgens de wetten van 24 December 1903 en volgende. De polis moet voorzien 1 de jaarlijksche opzegbaarheid der polis. 2) dekking van de ongevallen op den normalen weg van en naar huis 3) dekking van de ongevallen overkomen door het gebruik van rijwiel voor den dienst of op weg van en naar buis. Jaarlijkscb bedrag der wedden van het politiepersoneel 550:000 fr. De aanbesteding beperkt zich tot de maatschappijen waarvan agenten de stad bewonen. De inschrijvingen dienen per aangeteekend schrijven ten laatste op 10 Juli 1944 op het Stadhuis toe te komen en zullen op den omslag dc melding dragen Aanbod van verzekering tegen ongevallen De aanbesteding zal aan de goedkeuring van bet Schepencollege onderworpen worden dat zich het recht voorbehoudt gelijk welken aanbieder te aanvaaiden.zonder zijne beslissing te moeten verrechtvaardigen. De Secretaris. De Burgemeester. A. Versailles. A. Notcbaert. Gemeente Elverdinge - C. O O. Openbare Verpachting van een Holcledeke gelegen te Elverdinge Sectie B. Nr 476. 477. 480. groot 1 Ha. 21 aren 50 ea. Dc verpachting gesehiedt bij aanbod ea per aanbevolen brief aan den Heer Voorzitter der C. O O. v6ór 25 Juli 1944. Bovendien moet de omslag de melding dragen PACHTAANBOD De opening zal geschieden den 26 JULI, om 7 ure namiddag, in het gemeentehuis. Namens de C.OO.Dc Secretaris. Dc Voorzitter. Vandenbusscht. Aanbesteding van Graaingen De Ontvanger der Domeinen te leper, zal op Zaterdag 22 Juli 1944, om 10 uur. ten kantore overgaan tot de opening der aanbiedingen voor dc aanbesteding van volgende grazingen Gemeenten Noord- en Zuidschote Rechteroever van het kanaal leper-Yzer. tusschen de brug vaa Steenatracte en afstand 10 km. 100. oppervlakte 02 Ha. 20 area. Laeteokohier tea kantore De Firma J. Gryaon Zonen brengt baar geacht klienteel ter kennis dat het ran'soen tabak voor de maanden Juli Augustus, gedurende de maand Juli zal verdeeld wor den en wel eiken Dinsdag van de week. [6462] XE KOOP Uit ter hand te koop Een schoon woonhuis met afkankelijkhrden en grond, groot 9 aren 59 ca., gelegen t« YPER. Inlichtingen bij Daniel P DERAEVE. make laar ia verzekeringea. 43. Oude Veurnestr.. Yper. 6478) Te koop- marina blauwe mantel In kemelhaar gevoerd met zijde, voor meisje van 12 tot 14 jaar. lengte 0.85 cm., en een paar lederen botten, maat 42. roet rijbroek Adres ten bureele. (6429) Te koop Amerikaansche Schrljfmachlen, «Smith premier No 10 Klavier Azerty. in zeer goeden staat. Adres ten bureele- (6442) Te koop; schoon zwart manskostuum en donker blauwe pardessus, ia vooroorlogsche stof. Adres ten bureele. (6446) Verlang Radio te keopen in goeden staat. Adres opgeven ten bureele. (6449) Te koop Schoone manskostuum, ap 1.70 m.. in zuivere vooroorlogsche stof. Prijs 2.500 fr. Adres ten bureele. [6455) Te koopSchoone lederen vrouwcuvest, maat 42 prijs 1000 fr. Adres ten bureele. [6456J Te koop groote hoeveelheid portiplanten. De Geest Frederic. 6. Omloopstraat. Viamertinge- (6477) Tc koop achoona vrouw raio, zoo goed als oituw, met gacdc hallonbandea. Adres ten bureele. (6482) Te koop een boeveelheid porelplantan aan 10 fr. per honderd, hij O. Ameel. hovenier. Veurnesteenweg. 113. Brielcn. (6481) Te koop keukanbuffat ia pitchpine. St - Jaeob- straat. 77. Yper. (6486) Te koop gevraagd motor inonopliasé 119 - 220 Volt. van 1/2. 3/4 of 1 H P. Bruggesteenweg. 53. Yper. (6487) Te koop parciplanten. Hoornwerk. 56. Yper.(6489) Tc koop Schrijfmachine ia uitstekenden staat, klavier Azerty. vier rijen, visible. J- B. Klaverstraat. 35, Yper (6490) Werpt geen ladipo Jlenuelieii wep, wendt U tot Clueyn, koopman van ledige flesschen tn oude metalen, aan den hoogsten prijs. Café Het Zilveren Hoofd Rijsselstraat. 49. Yper. (6459) STAD 1EPER - Uit ter hand te koop Drie aaneenhoudende Werkmanswoningen, ieder met 3 aren grond en hof. samen voor 95.000 fr. Winkelhuis met atelier en inrijpoort, centrum stad. Nadere inlichtingen bij G. BOURDEAU. Rijselstraat. 76. leper. - Tel. 163. 6268) Voor het bouwan van Machinas alsook voor alle mekanieke bewerkingen, draaien, recti ficeren. schaven, boren, paswerk. enz., wende men zich Constructii Herstelliugswarkhuizan Jean Van Eenaeme - Desender Oude Houtmarhtetraat. 28, YPER. Autogeen en Elecirisehe Luschapparaten. Ie magazijn beschikbaar VOOR HOUTBEWERKERS Twee pressen met dlie vijzen 1.20 X 2.50 m. Twee enkele bandschuurmachines recht raam. Een dubbele bandschaurmachinegebogen raam. (6330) Zondag O Juli, vanaf 6 uur GEVRAAGD Te koop gevraagd Burgershuls in of rond de stad. Kan voort bewoond blijven door de huidige bewoners. Schrijven bureel van 't blad ooder letters M.L. (6447) Te huur gevraagd Appartement voor gezin van 2 personen. Schrijven bureel van 't blad onder lettere M. L (6496) Levensverzekering - Maatschappij "De Neder landen 1870 zoekt flinke vertegenwoordigers voor de omstreken van leper. Poperinge en Diksmuide. Voortreffelijke commissieloonen gewaarborgd aan ernstige ontwikkelde en ijverige kandidaten, met veelzijdige relaties. Voor nadere inlichtingen zich wenden tot Karei Dcianote. Inspecteur. Janseniusstraat. 15. leper. [6460] Erwtenplukkers worden gevraagd aan 0,50 fr. het kgr. Zich melden Zaterdag en Zondag bij Beun Albert. Capucicnenstraat. 31, Yper. (6444) Gevraagd Deftige meld voor gesloten huis. Adres ten bureele. (6445) Te koop gevraagd Puldssteof in goeden staat. Adres en prijs opgeven ten bureele. [6453] Meisje 16 jaar vraagt plaats als disnstmsld of werkvrouw. Adres ten bureele. (6475) Gevraagd goede steno-dactylo, goed op hoogte. Beginnelingen niet gcwcnscht Adres ten bureele. (6476) Llngère vraagt wark. nieuw en herstellingen, ook manshemden. Verzorgd werk, spoedige bediening. Dikkebuscbstecnweg 41 (Hommelhof) Yper. (6479) Meisje vraagt plaats voor 2 namiddagen per week) Clauw Madeleine. Cité. 3, Elverdinge. (6480. Gevraagd goede en deftig# meid bij priester, ia 't omliggende van Yper. Adres ten bureele. (6483) Te hmur gevraagd groententuia of gedeelte, in omgeving van Yper. zoo spoedig mogelijk. Bruggesteen weg. 53 Yper. (6484) Gevraagd goede werkvrouw. 3 dagen per week. Adres ten bureele. (6485) Te koop gevraagd schoone kfndercharrotte. Adres ten bureele. (6488) Gevraagd goede meld voor alle werk. kost en inwoon. Bruggesteenweg. 47, Yper. 16491) P- Gevraagd goede maid, mioitrae 17 jaar. la 0,.lo tto hui. Zich wendeo Meeucnetcenweg. 80. Yper. (6495) Maarschalk Haitians, 102b.» - IEPKR (Veurnesteenweg) Vanaf heden staat de garage «L'AVENIR» uitsluitend ten dienste der burgerbevolking voor het onderhoud en het herstel van autos en raoton. Al de werken worden er uitgevoerd door geoefende vaklieden ia eene moderne en speciaal ingerichte werk plaats. Troawe ea spoedige bediening. (6367) Studiën van de Notarissen A. Van der Meersch te Yper en V. Pieters te Rcninge. Door sterfgeval en uitscheiding van bedrijf. Op Maandag 10 Jtlli 1944, om 2 uur namiddag, (torenuur), te NOORDSCHOTE. Weststraat, ter hof stede bewoond door Juffrouw Irma Masson. Openbare Verkooping van 6 Ha. 55 aren 53 ca. Veldvruchten waaronder tarwe, haver, erwten, gerst, koolzaad, rogge, peerdenboonen en aardappels, al op stam en in koopen verdeeld. Mei-riepaard» Merrie veulen Alaam waaronder Maaimachien. driewiclkar' jumelle. ploeg, rolle. egge. hooirakel. beetenmolen en verder klein alaam. J Cl Comptant geld en Gewone voorwaarden. Studiën van de Notarissen D'Huvettere te Yper. Cartonstraat. 29 en Van Cutsem te Antwerpen. Paleisstrant. 22. O MAANDAG 17 JULI 1944, om 3 ure stipt namiddag, ter gehoorzaal vaa het Vredegerecht. Justitiepaleis. Groote Markt, te YPER. ten overstaan van den Heer Vrede rechter van het eerste kanton Yper, Openbare Verkooping in eenen zitdag, van Gemeente LANGEMARK, Wydendrift EENE ALLERBESTE HOFS 1EOE groot 29 Ha. 66 aren 73 ca. Verdeeld in 20 koopen (zie plakbrieven) met recht van samenvoeging. Gebruikt sedert meer dan negen jaar door heer Camiel Masschelein Hoflack. tegenwoordig mits den jaarlijkschen pachtprijs van 20.000 fr. vallende den 1 October, boven de lasten en brandverzekeringspremie. Voor alle nadere inlichtingen zich wenden ter studiën van bovengenoemde Notarissen, alsook van den Notaris COLS te Antwerpen. 3. Willem Tellstraat. Studie van den Notaris Victor Pieters te Reninge. O Bij Sterfgeval Openbare Verkooping, in één zitdag Op DINSDAG 18 JULI 1944, om 2,30 ure namiddag, ooder bet voorzitteischap van den heer Vrederechter van het 2e Kanton leper, en te zijner gehoorzaal. Justitie paleis. Groote Markt. IEPER. van Gemeente WOESTEN, Steenweg naar Popcringe KOOP EEN Goed en welbetimmerd HüF^TEDEkEM groot onder grond van gebouwen, stallingen, schuur, weg wei- en zaailanden 82 aren 28 ca., palende vaa Noorden aan den Steenweg van Woesten naar Popcringe. Zijnde het sterfhuis van wijlen heer Pieter Gruwier. KOOP TWEE SS uren %a«iland palende van Oosten aan de Omloopstraat. Recht van samenvoeging. - Handslag met de geldtelling. N. B. - Houtgewassen en Vruchtengroeiende op deze koopen, zullen moeten overgenomen worden aan den prijs ten dage van de toewijzing vast te stellen Etude de Maitre Pierre De Simpelnotairc de résidence Warnêton. Adjudication Publiqne, an une séance s VENDREDI 4 AOUT 1944, 15 heuree. au Prétoire de la Justice de Paix Messincs Ploegsteert-Le Bizet, Rucs du Touquet, numéros 63 69 et Henri Duribrcn, numéros 31 A 37. Huil Maisoos Ouvrièr^t avec dépendances, fonds, cour et jardin d'une coatenaace suivant mesurage de 12 ares 31 centiares. Divisées en huits lots. Louées sans bail au loyer mensuel aet de 50 francs. Consultez affiches avec plan. Studie van den Notaris JOS, Dupont te Gheluwe. O KJIC ter» hand te koop s 1. - Gemeente KOMEN Fracliti^e Figendooi gelegen in volle centrum (Wervikstraat) met groote uitstalramen en ruime magazijnen, groot 14 aren /3 Ca. Dienstig voor allen handel. 2. - Gemeente WEVELGEM 3300 m2 SCHOONE BOUWGROND hoek van de Kozakstraat en van de Fabriekstraat. Voor alle inlichtingen zich te wenden ten kantore van Notaris Jos- Dupont voornoemd. Studie van den Deurwaarder Georges Tufion Jules Capronstraat. 11, te Yper. O Uit oorzaak van woonstverandaring. Openbare Verkooping van schoont Meubel* en Menagie(eri«f ta YPER. Zaal LA PI ERE D'Hondtstraat. Op Maandag 24 Juli 1944, te 1.36 usr namiddag. zal voornoemde Deurwaarder .Georges TAHON te Yper. openbaarlijk te koop stellen Schoone salongarnituur, onlangs nieuwe eetplaatsen in eik. buffetten, kleerkasseo. bedden, nachttafels, zetels stoelen, tapijten, stoven. Groote hoeveelheid keukengerief potten en pannen, giaa en gleis, kaders en prenten. Naaimachieo ea velo. Komptant en gewone voorwaarden. N B. Al wie schooa goed wil bijbrengen, gelieve zich te wenden bij den voornoemden Deurwaarder G. Tahoe I Metallisatie (Brevet Schoop) Voor het mctaliiseerca en de reparatie van alle stukken zooala gesprongen motoren cylinderkoppeu. wielen, ramen, hangars, eaz.. enz., wendt U in volle vertrouwen tot de Garuqe Uil. Van Benneme Poperingeitw YPER - Tel. 109 - H R Y 951 Metallisatie met koper, zink, load, tin, alumlniam, stual, brons, enz. Ecni, m dc strek Gewaarborgd werk. Troawe bcdieolog- t HET YPRBSCNE Ultgover O. DDMORTIKR. 34. Botêrstraat, Yper Nr P 27) «HPT ZPtBMQUt mtgCTO* O DUMOtiTJUKK, *4, Boimwmi, ipec \mw r art

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1944 | | pagina 2