Dnltsche Legerbsriehten 25* Jaar, Nr 12 Pri«c 0,30 fr. Vrijdag 14 Juli 1944 NIEUWS NOTARIEEL - AANKONDIGINGSWEEKBLAD VOOR HET ARRONDISSEMENT YPER BEVOORRADINGSD1ENST ALLERHANDE NIEUWS GROOT ATHLETIEKFEEST Bjj C. S. Yper In het Kamp van White-Star ATHLETIEK STAD YPER CINEMAPROGRAMMAS HET YPERSCHE UitgeverDUMORTIER, 34, Boterstraat, Yper Tel. 500 H. R. Y. 220 Postcheckrekening 46.173. Abonnementsprijs 194426 frank Rantsoeneeringszegels De pereonen die deze week hun zegelt niet af- bealdee kunnen die nog bekomen op Woensdag 19 Juli a. e. 's morgens van 9 tot 12 uur. Kinderschoenen Er mag gedurende de maand Juli 1044, een klein contingent kinderschoenen afgeleverd worden. De personen die wenschen een aanvraag in te dienen, mogen zich aanbieden op Maandag en Dinsdag a. zijnde 17 en 18 Juli 1944, vanaf 9 tot 12 ure voormiddag aan winket nummer 9.Rantsoeneerings- kaart voor niet-eetbare producten meebrengen. M. L. V. C. Bericht aan de Melkproducenten De melkzegels moeten ingebracht worden op Donderdag 2u Juli, van 9 tot 11 1/2 u. De melkkaar- ten moeten voorgelegd worden tot het bekomen van de attastcn. lepar - Aardappnldieven - In den nacht van Zondag •p Maandag werden in den hof. tocbehoorecde aan Tkeophiel Cnokaert. wonende Augustinenstraat, en gelegen langs de vaart leper-Komen, nabij den Wegwijzer, een 290-tal ftruiken aardappelen gestolen. Vlamartinc* - Ergval - Maandag 11. is de genaamde Robyn jaraom. metser, van Poperinge, van een dak ge vallen met het ongelukkig gevolg dat hij het bekken gebroken was en naar het O. L Vrouwhospitaal te leper aacst overgebracht worden. Kaaamol - Van haar fiota gevallen - Verleden week Vrijdag is de genaamde Arys isabelle. van Brussel, hier zoo ongelukkig van haar flets gevallen dat zij een schedel' breuk opliep en naar het hospitaal te leper ter verpleging moest overgebracht worden. Zomaoboko - Gewond - Tijdens ket kappen in een boom ontstond een ontploffing, waardoor de 18 jarige Kamial Vanlcrbergbc, wonend» Prezeaberg den linker wijsvinger verloor. Bovendien liep hij nog verwondingen op aan armen ea aangezicht. Gouden Klooster jobilonm. - Te Zonnebeko werd in 't St- jozafsgcsticht het gouden jubileum gevierd van Eerw. Moeder Norbërtine (Rachel Hardeman). Het feest werd Donderdag ingezet met een plechtige dankmis ter intentie van de Jubilaresse. opgedragen in de parochiale kerk van Zonnebeke. door Z. E. H. Pastoor A. Matthys. bijgestaan door E. H. M. Hardeman en E. H. G. Verdoack, haar beide neven. Vier witte maagdekes geleidden de Eerw. Moeder naar 't koor Daarop volgdea de Alg. Overste, de Eerw. Zusters en de schoolkinderen. In den namiddag, om 2 ure. had in de prachtig versierde speelzaal, 'a luisterrijke feestviering plaats met 'n geladen programma. Feestweoschen. liederen, reidansen, spreekko ren en 'd dreunend slotkoor lieten de aanwezigen gedurende eea paar uurtjes 'n reia genot beleven. Op Zondag 1 Juli. zullen de feestnummers voor 't publiek opgevoerd worden. Moge de Heer oan de gevierde Jubilaresse nog menige heilvolle jaren verleonea Gode ter cere ea de zielen ten bate. Exameiiuitala^en Hoogeschool Leuven De beer Jacques VAN DER MERSCH, van leper, slaagde met onderscheiding in het examen van ket 2e Studiejaar Candidatuur Wijsbegeerte en Letteren, voorbe reidend in Rechten. Onze hartelijke gelukwenschen. V^aardenkweekers Op DINSDAG IS JULI 1914. mm 14.38 u«r (O. U.) wordt er te Meeson. Café Hotel de Ville een verga dering belegd tot bet mededeelen van bet programma van den Grootcn Paardenprijskamp die zal plaats hebben te Meesan. einde Juli. Tevens zal de heer Inspecteur-Veearts A. Van Midde- lem het woord nemen over Paardcokweek ledereen is welkom. Unie van Hand- en Geestesarbeiders Pakken verzend, v. Arbeiders in Duitschland Laags den weg der Unie wordt toekomende week een tweede pakkenverzeading gedaan voor onze arbeiders in 't Buitenland. Dia varzendiag is voorbehouden aan de volgende gou wen Hamburg Mark-Brandburg Pompern bachaen Ober und Nieder Schlesien W£er Ems. of voor al de plaatsen gelegen in da gauwen, met als Postleitzahlnrs 2, 4. 10. 23 an 24. De pakketten worden aanvaard vaaaf MAANDAG 17 to1 WOENSDAG 19 dezer, telkcas van 9 tot 12 u. stipt. De ledon der Unie. moeten voorzien zijn van bun lid- b<*kje. Het bestuur Op Zondag 23 Juli 1944, om 14 u. 39 voor al de voetbalclubs van Westland. Mooie prijzen te winnen. Bijzondere uitnoodigingen worden aan de clubs ge zonden. Inschrijvingen tot 21/7/44 bil Joi Janssone. Diks- ■«deotraat, 6%, leper. Donderdag Juli Normandie Hevige strijd ten Z.-W. van Carentan tot aan de Westkust van het schiereiland. Vijandelijke troepenbewegingen door het luchtwapen aangevallen. Boven de Wcstgebieden 57 vliegtuigen neergeschoten. De vijandelijke vloot nieuwe verliezen toegebracht. Londen steeds onder ons vergeldingsvuur. Italië Vijandelijke doorbraakpogingen aan de W. en Oostkust mislukt. Oas front ten N. van Sienna enkele km. teruggenomen. Oostfront Sowjetaanvallen bij Baranowitsje afgesla gen. Doorbraakpogingen ten W. van Molodeksno ineen gestort. Aaavalspo^ingen der Sowjets ten N.-W. van het Naroks-mccr gestuit. Vijandelijke aanvallen tussches Dufiaburg en Palosk afgeslagen. Succeslooze aanvallen ten N. van Polosk. Vijandelijke marscheolonnes ea het station Eritsjew uit de lucht aangevallen. Geconcentreerde aanval op het vliegveld van Minsk. Afzonderlijke Britsche vliegtuigen buven Rijniand- Westfalen. Vrijdag 7 Juli Normandie Vijandelijke aanvallen in de streek ten Z.-W. van Carantan tot aan de Westkust afgeslagen. 157 terroristen en met valscherm afgezette snbotagetroe- pen onschadelijk gemaakt. 22 vijandelijke vliegtuigen neergehaald. De vijandelijke vloot lijdt nieuwe verliezen Londen verder ander zwaar vergeldingsvuur. Italië Behoudens enkele plaatselijke penetraties werd de vijand aan de Ligurische kust. bij Volterra. ten N - W. van Siena en bij Arrezo teruggeslagen. Harde strijd aan de Adriatische kust. Oastfront Vruchtelooze vijandelijke aanvallen tusschen den boven Dnjestr en Kowel. Vijandelijke aanvallen ten O. van Baranowitsje apgevangen. Verbitterde strijd ten W. van Molodeksno. Ten N. rukken de Sowjets op naar Wilna. Mislukte aanvallen ten N.-W. van het Naroksmeer. Bolsjewistische aanvallen ten N. en ten N.- W. van Polosk ineengestort. Amerikaanschc terreuraanval op Kiel. Het gebied Rijn land- Westfalen en ook Weenen gebombardeerd. 12 vlieg tuigen neergeschoten Zaterdag 8 Juli Normandie Geringe vijandelijke terreinwinst ten Z.- W. van Airel en ten Z.-W. van Carentan. De vijand tusschen Le Plessis en La Haye du Puits teruggeslagen. 9é vliegtuigen in het W. neergehaald. Nieuwe vijande lijke verliezen op zee. Londen voortdurend ander het vuur der «VI». Italië Zware strijd ten N.-W. van Sieaa. Be vijand ten Z.-W. van Arezzo. bij Menton en Gubbio. alsmede aan de Adriatische kust. met uitzondering van lokale penetraties, afgeslagen. Oostfront Sowjetaanvallen tusschen boven-Dnjestr en Kowel afgeslagen. De ruïnes van Baranowitsje zonder strijd ontruimd. Geconcentreerde aanvallen ten N. der stad afgeslagen. Verbitterde gevechten ten Z O. van Wilna. Vijandelijke voorhoeden tusschen Wilna en Du- naburg gestuit. Vergcefsehe aanvallen ten Z. O. van Du- naburg en ten N.-W. vaa Dzisna. Vijandelijke aanvallen ten N. van Polosk ineengestort. Amerikaanschc luchtaanval op Leipzig en lokaliteiten van Opper Silezië 92 toestellen vernield. Afzonderlijke Britsche vliegtuigen boven Berlijn en Rijnland-Westfalen. Zondag 9 Juli Normandie Ten koste van bijzonder bloedige verlie zen breekt de vijand in onze stellingen ten N.-O en ten N.-W. van Caen. Plaatselijke penetraties aan weerskanten den weg Caumont Caen. Het vijandelijk bruggenhoofd over de Vire eenigszins uitgebreid. Vergeefsche vijande lijke aanvallen ten N.-W. van Le Plessis en ten Z.-W. vaa La Haye du Puits. 198 terroristen onschadelijk ge maakt. Zwaar vergeldingsvuur op Londen. Italië Vijandelijke aanvallen bij Volterra. ten N.-W. van Siena en op de Adriatische kust. behoudens plaat selijke penetraties, afgeslagen. Oostfront Doorbraakpogingen bij Kowel verijdeld. Taaie weerstand onzer troepen aan beide zijden van Ba ranowitsje tegen overmacht van Sowjets. Lida opgegeven. De bezetting van Wilna slaat herhaalde aanvallen af. De oprukkende vijand ten N.-W. van Wilna opgevan gen. Plaatselijke aanvallen tusschen Dunaburg en Polosk afgeslagen. De stations Korosten. Sarny. Rowao en Olcws door gevechtsescaders aangevallen. Amerikaansche luchtaanval op Weenen 30 toestellen neergehaald. Britsche vliegtuigen boven Rijnland-West- falen. Maandag 19 Juli Normandie Na verbitterde straatgevechten ging Caen verloren. Mislukte vijandelijke pantseraanvallen bij Grain- ville. Hevige gevechten langs de baan caumont-Caen. Geringe vijandelijke terreinwinst tusschen Airel en Sain- tenu. Aanvallen ten Z. van La Haye du Puits afgesla gen. 239 terroristen en saboteurs uitgeroeid. Nieuwe successen tegen de vijandelijke vloot. V 1 -vergeldingsvuur op Londen. Italië De vijand elaagt nergens de gehoopte door braak. In plaatselijke penetratiepunten duren de gevechten voort. Oostfront De verdedigers vaa Wilaa houden immer stand. Ten N.-W. werden de Sowjets teruggeworpen. Succesvolle tegenaanvallen bij Otena. Mislukte door braakpogingen der Sowjets ten N.-W. van Polosk Door braakpogingen bij Kowel tot ataan gebracht. Ten W. van Baranowitsje werden de oprukkende bolsjewisten ter weerszijden van Slenon opgevangen. De stations Koros ten. Olewsk en Rowno gebombardeerd Amerikaansche luchtaanval op Ploesti. Bommen op Rijnland- Westfalen. Dinsdag II Jali Normandie Groote afweerslag. Vijandelijke aanvallen ten O. v.l d« Om. »ff.,l.9„. Afwiu.lend. g.v«hun ten Z.-W. ea ten W. vaa Caen. Panteeraaavallen bij leesd Bretteville afgeslagen. Vijandelijke aanvallen langs de baan Carentan-Periers. Verbitterde strijd in den sector La hiaye-du- Puits. Londen steeds onder zwaar vergel dingsvuur. Italië Vijandelijke doorbraakpogingen zonder groot succes voortgezet. Oostfront Ia den sector Kowel werd de stormloop vaa talrijke Sowjet-divisies afgeslagen. Zware afweerslag in dta centralen sector. Het garnizoen van Wilna slaat alle aanvallen af. Voorbij de stad dringt de vijand ten W. en ten Z.-W. vooruit. Sowjetaanvallen ten W. van den spoorweg Wilaa-Dunaburg afgeslagen. Zware ge vechten ten Z. van Dunaburg. Plaatselijke vijandelijke doorbraak ten Z.-O. van Novoschew. Enkele Britsche vliegtuigen bombardeeren Berlijn. Cercle en het Seizoen 43/44 Vervolg) Ook R. Vanbeselaere trad eenmaal, tegen Harelbeke te Wevelgem. met de tenoren in lijn. Geetje. de animator der scholieren, is een element die weldra vast zijn plaats zal verwerven, op voorwaarde nochtans dat de capaci teiten die hij in zich draagt niet te loor gaan. Wellicht wordt Geetje de tweede uitgave van Fontje. Eindelijk hebben we linksbuiten kapitein E Ckerchye. Het joviale Wardje is op zijn retour zegt men. Meerdere ele menten die jonger zijn dan Wardje verlieten reeds vroe ger bet strijdperk, Wij beweren echter dat Cherchye nog nuttig werk kan verrichten. Over onzen kapitein en 100 t. b. Cercleman zou er heel wat kunnen geschreven worden. Dit seizoen zagen we Wardje flink spelen te Vlamertinge. Wevelgem en bij W. S. leper. Daar bewees bij nog een zeer bruikbare kracht te zijn als linksbuiten. Wel is onze captain niet meer van de snelste, maar zijn routine en zin voor samenspel maken veel goed en daarbij... die balcontröle. In normale omstandigheden zou Wardje wellicht moeten plaats maken, maar in nood- competitie kan hij nog mee en 't is slechts wanneer we hem zullen moeten missen dat we ons een gedacht zullen kunnen vormen van zijn waarde. Misschien zullen bij afzien baren tijd een R. Maes of een M Hollebeke in aanmerking komen om hem als linksbuiten te vervangen. Moest dit weldra gebeuren, daa geloo ven we dat Wardje de eerste zal zijn om zijn plaats af te staan en pioniers werk te gaan verrichten xn de B. Middelerwijl valt het werk van onze scholieren en een paar reserven na te gaan. Hiermede hebben we wel het bijzonderste over de A mannen gezegd, die een ploeg vormden, die het meer van het vaardige dan vaa de macht moest hebben. Een opmerking willen we nog maken Om tot betere resul taten te komen moet er meer geoefend worden. Training ligt aan de basis van flinke pinstatics Ziehier thans enkele noteeringen Er werden tijdens ket verloopen seizoen lb elementen in de A ploeg opge- gesteld. Daarvan was de jongste R. Vanbeselaere en de oudste E. Cherchye. De gemiddelde ouderdom der A- ploeg schommelt tussckea 24 en 25 jaar. De tabel der beste doelschutters geven we bier met betrekkelqke waarde. Voetbal is inderdaad een collectief spel en het zijn niet altijd de doelfabricanten die de verdiensten mogen hebben van de goals. We geven kier het klassement dus louter bij wijze van documentatie 1. M. Dumalin 14 (1 penalty) 2. A. Deplancke 10 3. Berten 9 4. Cherchye 7 5. Vanbeselaere A. 6. Knockaert L. 3 7. Dumalin C. 2 8. Godderis A. 1 on Vanbeselaere R. 1 totaal 53. Als slot kunnen we de hoopvolle verwachting uitdruk ken. dat Cercle met vertrouwen de toekomst mag inblik ken. Indien de A spelers ter beschikking blijven, kan er volgend seizoen een degelijker elftal worden samengesteld dan bij den aanvang van het seizoen 43/44. De reserven met Dauehy, Vanbeselaere A. en Dccheiver aan het hoofd kondigen zich terug aan en uit de scholierenploeg zal eens kunmen rijkelijk geput worden. Erg pessimistisch ziet de toestand or dus toch nog aiet uit 1 ROGIMAR. (Vervolg aanslaande week) Jaarmis Zondag a. S. 16 Juli, jaarmis voor onzen afge storven vriend en speler ROGER SAESEN. in St Pie terskerk te 10 u. Langs dezes weg worden alle leden van de Voetbalclub. Sport en Oatspanningsclub. ea Sup portersclub uitgenoodigd deze H. Mis bij te wonen. Oéfealngen Vanaf Woensdag 19 Juli beginnen de verplichte turnoefeningen voor alle ingeschreven spelers. Wie deze oefeningen niet volgt, hoeft niet uit te zien naar een mo gelijke opstelliag. De turnoefeningen kunnen bij uitzon dering den Vrijdag gevolgd worden, samen met de lessen der Turnafdeeling. Slechts om bijzondere reden zal aan deze regel uitzondering worden gemaakt. De voetbalocfeningen worden opnieuw aangevat vanaf 25 Juli. iederen Dins- en Donderdagavond. De speler, die een hem niet passende uitrusting bezit, iets te kort of te herstellen heeft, moet zich biermede wenden bij Julien Muiier. Bruggesteenweg. 109. Turnen De leiding der Turnafdeeling deelt mede. dat de turn oefeningen vanaf volgendo week den Woensdag en den Vrijdagin plaats van den Dinsdag en Donderdag zul len gegeven worden, telkens te 7 uur stipt. Aldus worden alle athleten in de gelegenheid gesteld de oefenstonden bij te wonen. Dnalor Af. Ziehier nu de uitslagen der aangesloten leden van het feest dat op 2 Juli 11. plaats vond. KADETTEN 60 m. 1. Hoedt. leper, 7 sec. 3/10. 2. Beirnaert, Kortr.. 3. Vaoelslander. Kort.. 4. Hoedt. Kort. 600 m. I. Debeuf. leper. 1 m' 40", 2. Ford. leper, 3. Verhaeghe. Pop.. 4. Van Henis. Kort. Hoogspringen. 1. Hoedt. leper, 1 m. 50. 2. Beirnaert. Kort1 m. 35. 3. Verhaeghe. Pop., 1 na. 30. 4. Hoedt. Kort.. 1 m. 30. 5. Demeulenaere. Kort.. 1 m. 15. Verspringen. 1. Hoedt. leper. 5 m 60. 2 Debeuf. leper. 5 m. 15. SCHOLIEREN SO m. 1. Dengs. Meen.. 9 7/10 sec.. 2. Sohier, Pop.. 3. Declerq. Kort.. 4. Sans. Kort.. 5. Vaoelslander. Kort. 300 m. 1. Denijs, Meen.. 42 8/16 sec.. 2. Dobbelaere. Pop.. 3. Verbanck. Meen.. 4. Sans. Kort.. 5. Vaoelslan der. Kort. 1900 m. 1. Gelein. Kort 3' 4". 2. Mullaert. Pop.. 3. Vandenberghe. Kort.. 4. Vandcrmarliere. Pop. Hoogspringen. 1. Aman. Pop.. 1 m. 50. 2. Dobbe laere. Pop., 1 m. 40. 3. Sohier. Pop 1 m. 35. 4. Vao elslander. Kort.. 1 m. 35 5 Sans. Kort.. 1 m. 30- Verspringen. 1. Dobbelaere. Pop 5 m. 30. 2. Ver- banck. Meen.. 5 m. 29. 3. Aman. Pop.. 5 m. 20. 4. Declercq. Kort., 5 m Aflossing 4 X SO. 1. Poperinge 4 4/10 sec.. 2. Kor- temark. JbN/ORS en SENIORS 100 m. 1. Vantrois. Meen.. 11 6/10 sec.. 2. Wils, A. A. C.. 3. Debruyne. leper. 999 m. 1. Wils. A. A. C.. 2' 4" 1/5. 2. Declercq. leper. 3. Deroo. leper. i500 m. 1. Declercq, leper. 4' 59". 2. Deroo. leper. Hoogspringen. 1. Brackez. 1 m 60. Verspringen. 1. Vantrois. Meen., m. 21. Na dit welgeslaagd feest komt nu eenzelfde programma voorgeschreven voer de voetballers, dat zal plaats vinden op 23 Juli aanstaande om 14.30 u. Aan de Clubs van Westland leper Ieder club werd persoonlijk verwittigd dat er op Zon dag 23 Juli, te leper een athletiekfeest zal plaats kebben ingericht VOOr de voetbalspelers. Dit feest heeft tot doel de spelers lenigheid ea uithoudingsvermo gen te verwerven met het oog op het aanstaande seizoen. Velen zullen zich afvragen wat zou ik dèór deen, ik kan daar hoegenaamd geen figuur maken Slecht gere deneerd. jongens, het gaat er aiet om eerste of tweede te zijn. het gaat er slechts om u te oefenen en de mogelijk heid in te zien u te volmaken in uwe athletische vermo gens. Ten andere ieder speler mag slechts aan twee proeven deelnemen, 't zij een loopkoers (60. 86. 160. 300. 666, 1060. 1560 m.) en hoogspringen of verspringen. Een klassement zal per club en per categorie opgemaakt wor den, waaraan mooie prijzen zullen verbonden worden. Heeren Secretarissen, laat niet na de inschrijving vóór 21 Juli te laten gewerden aan het secretariaat, Diksmui- destraat, 68, leper. Telefoon 795. De Secretaris. JJanssens. Koninklijke Hofbouwmaatschappij en Werk van den Akker - Ieperr LokaalAu Saumon Seminariestraat. leper Algemeene Vergadering Zondag 16 Juli 1944, om 15 uur DAGORDE 1. Lezing van het verslag der vorige vergadering 2. Mededeelingen. 3. Voordracht. 4. Beoordeeling der aanbrengsten. 5. Voorstelling van nieuwe leden. 6. Tombola. Namens het Bestuur De Secretaris. F. DettlOOr. De Voorzitter. H. Casier. nu m ii i js—ezafiaao—mmasaRaammM—aasoa* FLORA Oroote Markt Sherlock Holmes Détective met Hans Albert cn Heinz Rühmann Zatf-rKug, uun 7 1/2 u. Annoiag, on. S en 7 1/2 u. Maandag, om 7 1/2 uur MAJEbTIC Hijüolttti-aul Liefde gaat Zeldzame Wegen met Carl Lulwig Biehl Zaterdag/- om 7 1 uur Zondag, om 5 1/2 en 7 1/2 uur Maandag, om 7 I uur OIJU.IEPEH Colaertplaal* Quax de Brokkenpiloot met Heinz Rühmann Zaterdag, om 7 j uur Zondag, om 5 en 7 i u. Maandag, om 7 i uur

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1944 | | pagina 1