Duitsche Legerbèrlchten Prijs G,30 fr. Vrijdag 21 Juli 1944 NIEUWS NOTARIEEL - VOOR HET ARRONDISSEMENT 6. A A N KO N D I G I NG S WE E K B L A D V P E R Rantaoeneering 1 «ntoonialelling GROOT ATHLET1EKFEEST PAARDEN PRIJSKAMP Bjj C. S. Yper Gewestelijk Comité Westland leper ALLERHANDE NIEUWS STAD YPER CiNEMAPROCRAMMAS 21* Jaar, Nr 13 Uitje, erDUMORTIER, 54, Boterstraat, Yper Tel, 50» H. R. Y. 220 Postcheckrekenjng 46.175. Abonnementsprijs 194426 Irani. van 20 Juli toi en met 18 Augustus 1944, 1. Naar kcuza a) Brood 250 gr. per dag b) Meel 185 gr. idem Deegwaren 125 gr. idem d) Biscotten en biseuits 125 gr. idem c) Diëe tie vensmiddelen 125 gr. idem f) Peperkoek 200 gr. idem q) Banketgebak 250 gr. idem h) Zetmeelhoudende producten 125 gr. idem 2. Gebrande gerst 100 gr. per maand 3. Margarine 100 gr. idem 4. Boter 250 gr. idem 5. Cichorei 100 gr. idem 6. Suiker 1 kgr. idem 7. 8 en 9 onbenuttigd 10. Vleesch 20 gr. per dag 12. Naar keuze a) Confituur 600 gr. per maand b) Kunsthonig 600 gr. idem c) Gekonfijte vruchten 450 gr. idem d) Suikergoed 360 gr. idem Gevanilleerde suiker 360 gr. idem 20. Aardappelen 300 gr. per dag N. B. De nieuwe zegelbladeo bevatten nog slechts 6 zegels nummer 10 doch deze geven recht op eik 100 gr. vleesch cvenzoo is er nog slechts 1 zegel nummer 2, doch deze geeft recht op 100 gr. gebrand: gerst de waarde per zegel is dus gewijzigd, doch het totale rant soen blijft hetzelfde. Nationaal Steunfondi voor Getnisterden dtwestelljk Comité Ypér Het N. S. F. G. maakt kenbaar aan de bevolking dat het alle nuttige huishoudartikeien en in het bijzonder ijzeren beddea voor één of twee personen, kassen, stoelen, tafels, enz. wenscht te koopen aan gepadige prijzen, ten einde de geteisterden, van wien het huis met inboedel gansch vernield werd. onmiddellijk uit den nood te kun nen helpen. Secretariaat Meecenstraat, 10. Het Comité Onze stad:genoot kunstschilder VAN CLEVEN stelt zijn laatste verken ten toon Vfl/lfl/ Zondag 16 tot en met Zondag 23 Juli, in de raadzaal van het stadhuis. Open alle dagen vanaf 10 tot 12 en van 3 tot 6 uur. Aan alle kunstliefhebbers warm aanbevolen. (6536) Op Zondag 23 Juli 1944, om 14 u. 30 voor al de voetbalclubs van Westland. Mooie prijzen te winnen. Ingang': 2 Fr. Inschrijvingen tot Zondag morgen bij Joseph Janssens, Diksmuidestraat. 68. leper. ini GEWESTELIJKE PAARDENKWEEKERSBOND tITAD MEB8K1V onder de bescherming der stad Meesen en 't Eere voorzitterschap van M. J Bruneel de la Warande Op ZONDAG 30 JULI 1944 om 14 uur (officieel uur) 10.000 Fr. Prijzen en 60 Eeremetalen Twee Jury's zullen fungeeren en in volgende orde de paarden beoordeelen Renbaan I le Categorie Merrie-veulens geboren in 1944 2e id. Merrie-veulens geboren in 1943 3e id. Merriën van 2 jaar 4c id. Merriën van 3 jaar. niet geprimeerd in Nationale of Provinciale prijskampen 5c id. Merriën van 3 jaar, geprimeerd in Nationale of Provinciale prijskampen Renbaan II 6e Categorie Hengst-veulens geboren in 1944 7e id. Hengst-veuiens geboren in 1943 8e id. Hengsten van 2 jaar 9e id. Merriën an 4 j. en daarb. niet gepr. in Nationale of Provinciale prijskampen 10c id. Merriën van 4 j. en daarboven, gepr. in Nationale of Provinciale prijskampen. KAMPIOENSCHAP Een kunststuk en bloemtuil zal toegekend worden voor de beste merrie en voor den besten hengst. .Algemeene Schikkingen: 1. De prijskamp is aangeboden aan alle voorstanders *an 't Belgisch Trekpaard 2. Inschrijvingen op 't Stadhuis te Meesen. om 13 ure. Gesloten om 14 ure. (Het is aangeraden op voorhand in te schrijven bij Desmyter Albert, te Voormezeele St-Elooi). Inschrijvingsrecht 10 fr. per dier. 3. Prijsdeehng onmiddellijk na den prijskamp, in het Café de la Couronne Groote Markt. evenals ten W. van Kowel. Ten N.-W. van Wilna, ten Z. van de Duna. tusschen de Duna en het Peipus meer, werden de vijandelijke aanvallen verijdeld. 57 vijandelijke vliegtuigen vernield. Amerikaansche luchtaanvallen op Kiel en ^Z.-Duitsch- land. Zwakke nachtelijke aanvallen op Keulen, het Roer gebied tn Berlijn. 89 vijandelijke vliegtuigen neergehaald. Donderdag 13 Juli 1944 Normandie Vijandelijke aanval ten N. O. van St-Lo mislukt. Verbitterde strijd tusschen de Vire en St Eny en tusschen de kust en Gorges. In het Westen 27 vliegtui gen neergehaald. Londen steeds onder het vuur der VI. Italië Vijandelijke aanvallen aan de kust van Ligurië en ten Z. W. van Cita di Castello. meerendeels uiteen geslagen. Oostfront Vijandelijke aanvallen bij Kowel lijden schipbreuk. Zware afweergeveehten tusschen Pripet en Duna. Doorbraakpogingen ten W. van de Sthara ver ijdeld. Ten Z. van Wilna trekken onze divisies zich ver der naar het W. terug. Duitsche tegenaanvallen bij Olita. Harde gevechten ten Z.-W. en ten Z O. van Dunaburg. Sowjetaanvallen ten O: van Opotsjka afgeslagen. Amerikaansche terreuraanval op München 31 bom menwerpers vernield. Britsche vliegtuigen boven Rijnland- Westfalen. Vrijdag 14 Juli Normandie Ten koste van hooge verliezen vordert de vijand lichtelijk in de richting van St-Lo. Groot Londen verder onder ons vergeldingsvuur. Italië Afwisselende gevechten ten N. van Volterra en ten weerszijden van den Tiber bij Cita di Casteilo on beduidende vijandelijke terreinwinst. Verscheidene bendea en sabotage-groepen vernietigd. Oostfront Plaatselijke aanvallen bij Kolomea afge slagen. Ten W. van Loeck trekken onze divisies zich terug. Pinsk ongestoord geëvacueerd. Vijandelijke door braakpogingen ten O. en ten N van Grodno tot staan gebracht De bezetting van Wilna, na de omsingeling doorbroken te hebben, sluit zich ten W. van de stad bij de Duitsche troepen aan. Aanvallen der bolsjewisten ten Z. van Dunaburg en tusschen Duna en Peipusmeer af geslagen. Nieuwe Amerikaansche terreuraanval op München 29 vliegtuigen neergeschoten. Afzonderlijke Britsche vlieg tuigen bombardeeren Rijnland-Westfalen. Zaterdag 15 Juli Normandie Plaatselijke aanvallen ten O. en ten N'-O. van St-Lo, alsook tusschen Pont Hebert en Sainteny af geslagen 21 vliegtuigen neergeschoten. Londen onder zwaar vergeldingsvuur. Italië Tusschen de Ligurische kust en Poggibonsi weken onze troepen enkele km. naar het N. Poggibonsi opgegeven. Vijandelijke aanvallen ten Z. O. van Arezzo afgeslagen. Oostfront Aanvallen der bolsjewisten tusschen Tar- nopol en Luzk afgeslagen doorbraken afgegrendeld. Doorbraakpogingen der Sowjets ten N. van Weina, ten weerszijden van de Duna ea bij Opotschka meerendeel afgeslagen. 87 Sowjet vliegtuigen neergeschoten. Amerikaansche terreuraanval op Boedapest 12 vlieg tuigen neergehaald. Enkele Britsche vliegtuigen bombar deeren Hannover. Maandag 17 Juli Normandie Ten Z.-W. van Caen zijn de Engelschen lichtelijk in onze lijnen gedrongen, doch werden >n tegen aanval teruggeworpen. 460 terroristen in Zuid-Frankrijk neergelegd. Groot-Londen verder onder het zware vuur der V 1. Italië Geconcentreerde aanvallen tea N.-O. van Vol terra, bij Arezzo en ten weerszijden van den Tiber afge slagen. De ruïnes van Arezzo gingen verloren Oostfront De uit het gebied van Tarnopolen Loetsk aanvallende Sowjet pantserkrachten gestuit. Zware ge vechten tusschen Pripet en Duna. Aan de Njemen wer den doorbraakpogingen der bolsjewisten veriideld. Grod no ontruimd Onze troepen trekken zich tot den Westelijken oever van den Njemen terug. Aanvallen der Sowjets ten Z. van de Duna en tusschen Duna en Pei pusmeer mislukt. Ten Z. van Opotschka won de vijand eenig terrein. Het luchtwapen kwam in den afweerslag tusschenbeide en schoot 88 vijandelijke vliegtuigen neer. Op den Balkan werd een bandietencentrum gezuiverd 1400 communisten sneuvelden. Amerikaansche luchtaanvallen op Saarbrücken, Augs burg. München en Weenen 43 vliegtuigen vernield. Britsche vliegtuigen bombardeerden Rijnland-Westfalen. Dinsdag 18 Juli Normandie Grootschecpsche aanvallen ten Z.-W. van Caen afgeslagen. Na zware verliezen drukt de vijand onze linies tot dtn Noordelijken rand van St-Lo terug. 167 terroristen in Frankrijk neergelegd. Duitsche één- maostorpedo's in actie tegen de vijandelijke vloot. Hét vergeldingsvuur op Londen duurt voort. Italië Vijandelijke aanvallen ten Z O. van Livorno. ten N. en ten N.-W. van Volterra. ten weerszijden van Arrezo en ten Z. van Ancona. Geringe vijandelijke ter reinwinst. Oostfront Sowjet doorbraakpogingen ten van den Boven Boeg veriideld. Vijandelijke aanvallen ter W. van Wilna, ten Z. van Dunaburg. ten N. van de Duna, in de penetratieruimte van Opotsjka en ten Z. van Ostrow. stortten ineen. Bij een luchtaanval op Kirkeness werden 37 Sowjet-vlieg tuigen neergeschoten. Britsche vliegtuigen bombardeerden Berlijn. Woensd ig 19 Juli Normandie Ten koste van hooge verliezen drong de vijand ten O- van de Orne in onze stellingen, doch werd door tegenaanvallen tot str an gebracht. Vijandelijke aan vallen ten Z.-W. van Caen mislukt De vijand drong in St-Lo. waar straatgevechten plaats hebben. Londen ver der onder het zware vuur der V 1. Italië De vijand ten Z. en ten Z. Wvan Livorna afgeslagen. Ten O van de stad distantieerden onze troe pen zich ten N. van de Arno. Succeslooze vijandelijke aanvallen ten weerszijden Poggibonsi en ten W. van Arrezo. De verwoeste haven van Ancona geëvacueerd, het front achter den Enseno lektor teruggetrokken. Oostfront Verwoede gevechten aan den boven boeg met den in richting van Lembeig aanvallenden vijand, [Zin vervolg onderaan vorige kolomJ Cercle en het Seizoen 4 3/44 Nu we zoo breedvoerig over de spelers hebben gehan deld zouden we ook graag een woordje reppen over bet bestuur. We waren stellig goed geplaatst om te kunnen oordeelen over de spelers, zoo mogen we hetzelfde zeg gen met betrekking tot bet comité Het bestuur heeft zich ingespannen om zich zeer verdienstelijk te maken. Alles werd gedaan wat eenigszias mogelijk was om de spelers en supporters in de beste omstandigheden van hun gelief koosde sport te laten genieten. Dit zal door sommigen met critiseerenden blik worden gelezen. Alle besturen van allé clubs vallan nu eenmaal te critiseercn Dat zij die twijfel aan c het verdienen van den lof die we het Cercle-bestuur toezwaaien eens overwegen en inzien met welke moeilijkheden de clubs in de huidige tijdsomstan digheden te kampen hebben om de kerk in het midden te houden. Ware het niet beter van de lasterpraatjes ach terwege te laten leder bestuurslid afzonderlijk vernoe men zou ons te ver brengen, maar een speciaal woordje aan het adres van Prezen Seys. De Prezen, en daarvan hebben we ons zelfs meermalen kunnen overtuigen, was telkens 's Zaterdags en 's Zondags fel in de weer om zich te vergewissen of alies ia regel was en de ploegen compleet waren om in lijn te treden. Hij zelf aarzelde geen eogenblik Om als délégué in vervanging, mede te reizen naar Moeskroen met de Scholieren. Talrijk zijn verder nog de bewijzen en voorbeelden die hij gaf van clubgeest. Aan onzen Prezen een hartelijk proficiat I Voor ons is hiermede wederom een groot gedeelte van onze taak afgewerkt Nog een reeks vriendenwedstrijden en een paar officieele ontmoetingen der B en Scholieren en we mogen onze pen laten rusten. Gedurende het voor bije speeljaar hebben wc ons ingespannen om zoo getrouw mogelijk de verschillende matchen weer te geven. We hopen dat we er zijn ingelukt 1 Misschien kan men ons opwerpen wat te hard te zijn geweest voor deze of gene speler. Dat men het ons niet euvel duidt. We deden om goed te doen en het was soms noodighard te zijn om te kunnen overtuigen. We deden het met alsecnige bedoeling Cercle vooruit te helpen onder het motto Recht door zee Sluiten we als overtuigd Cercleman ons jaarover zicht met den uitroep C. S. Yprcis for ever 1 Hét na-seizoen Helaas Een groot verlies Fontje Deplancke werd uit ons midden door den dood weggerukt en Lesage werd onbeschikbaar. De ploeg kreeg dus reeds vóór het nieuwe seizoen een gevoelige deuk. Daucby kwam al spoedig zijn vroegere plaats heropcischen en stond flink zijn stuk. terwijl verder met het prospectiewerk werd begonnen. Een nieuweling, nml. Rob. Mottrie. kwam plotseling in het A-midden de plaats van rechtsbuiten innemen. Hij kan er komen. Verder deden een viertal scholieren den eersten stap en ze bleken reeds goed gevorderd. Laat ons nog een weinig geduld hebben en de ploeg kan. indien noodig, veel verjongen zonder daarom fel te verzwakken Van het bijzonder drukke na seizoen kunnen we wellicht deze 3 zaken onthouden voor wat de wedstrijden betreft De gala-match van een 5 tal onzer spelers met een selectie Westland tegen R C.S. Brugge, de 3 zegepralen der A tegen W. S. leper in 10 dagen tijd en de prachtige ontmoeting van ons eerste elftal te Kemmel op Sinksen- Maandag tegen B. S. Kemmel dat versterkt was met Rob. tiraet en een 5 tal collega's. Als globalen inéruk der vriendenmatchen kunnen we vermelden, dat het soms wel eens mangelde aan lust om te spelen en van daar een minderwaardig prtsteeren van sommige elemen ten Ja Goesting is ook een factor van tel bij het voet ballen. Tot daar voor hetgeen de A ploeg betreft. Schrijven we neg een woordje over de Reserven. Scho lieren en Jeugdmannen. De reserven en jongens van de jcugdploeg speelden elk 2 kampioenschappen en behaalden goede resultaten. De B's in het bijzonder wisten zich te onderscheiden en veroveiden een 2e en een le plaats. De jcugdploeg bleek in vordeiing tijdens haar 2e competitie en eindigde alsdan, eenigszins geholpen door de scholie ren. vóór de jeugdpioeg van W. S. leper en als vierde in de klasseering. De scholieren hervatten zich tijdens de terugronde en sloegen dan goed figuur. Over hen hadden we het reeds in een vroegere afzonderlijke bijdrage. Voe gen we daar nog het volgende bij Eigenaardig is wel. dat in de puntentabel Vanbeselaere R. en Cie een bevre digend aantal goals op het actief hebben en in dit opzicht deden weinig elftallen uit hun reeks het beter Dit pleit ailessins in het voordeel van R. Macs. M. Holiebeke. H. Therry e. a Voor wat het passief der doelpunten be treft, is het maar zwakjes. De defensie bleek het troetel kind 1 Dit is nog niet veel het geval geweest bij C.S.Y.l Ons laatste woord is een dankwoord aan al degenen die de rood-witte kleuren verdedigden of ze aanmoedigden.Een woordje van dank aan alle C.S-Y.-ers I Van supporter al over knaap, linesman, speler tot steunend en bestuurslid! Hiermede eindigen we nu ons overzicht artikelen plaat sen meteen een punt achter het seizoen 43/44. We blik ken vol verwachting het volgende speeljaar tegemoet en rekenen op onze trouwe schaar Cerclemannen ROGIMAR. Athletiekfeest voor Voetbalspelers Het feest van 23/7 belooft van goed te lukken want tot op heden (Woensdag avond) zijn reeds meer dan 50 spelers ingeschreven om de verschillende proeven te be twisten. Tot naricht aan de H H Secretarissen, die nog hun inschrijving niet lieten geworden, weze herinnerd dat er proeven voorhanden zijn voor Kadetten (14 tot 16 j.) voor scholieren (16 tot 18 j.) en voor juniors en seniors. Ieder speler mag slechts aan twee nummers deelnemen plus een aflossing. Deze nummers bestaan uit een loop wedstrijd. ver of hoogspringen. De punten worden op geteld per proef en per categorie, vervolgens zal een algemeene rangschikking opgemaakt worden. De heeren secretarissen, worden vriendelijk verzocht bij de namen der deelnemers, de koers of de proef aan te duiden, aan dewelke deze begeeren mede te dingen. In schrijvingen worden nog aanvaard tot Zondag morgen, dit om de indeeling mogelijk te maken. De Secretaris. J. Janssens. leper - Wielrijder aangereden - Zaterdag voor middag werd de wielrijder Etienne Nuyttens. wonende in de Neerstraat, aan den hoek van de Rijselstraat en de Groote Markt, aangereden door de auto camion bestuurd door Soetaert Omer van leper. De wielrijder werd ten gronde geworpen en opgenomen met verwondingen aan armen en beenen. Zijn toestand is geruststellend. De po litie sielde een onderzoek in om de verantwoordelijkheden vast te stellen. Aardappaldiavan - In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werden ongeveer 75 aardappelstruiken gerooid bij M. Jules Grimonprez. wonende Drie Zottenstraat. In den nacht van Zondag op Maanday hebben dieven een 100 tal struiken aardappelen gestolen in den hof van M. Gustave Masselus. wonende Vandenpeere- boomplaats. en gelegen in de Weverijstraat. Rijwiol gettoion Donderdag morgen begaf zich de genaamde Philippe Ivonne. bediende bij den wijnhande laar Clovis Six. naar het stadhuis en plaatste haar rijwiel in de voorhal, wijl zij in een der bureelen een kleine bood schap te doen had. Bij haar terugkomst was haar fiets spoorloos verdwenen. Zij diende dadelijk klacht in bij de politie en brigadier Debel die aanstonds een onderzoek instelde, gelukte erin den dief te ontdekken, een zekere Vanrijckeghem Gerard uit leper, die weldra bekentenissen aflegde. De eigenaarster was natuurlijk overgelukkig terug in het bezit van haar rijwiel gesteld te worden. Brigadier Debel dient hartelijk gelukgewenscht om zijn spoedig optreden dat hem zoo snel op het spoor van den dief bracht. Aam haar braadwondan overleden - Maandag morgen, omstreeks 8 uur. wilde Vrouw Georges Vanden- bilcke, geboren Malvina Tresy. wonende in de Linden- dreef. haar kachel met behulp van petroleum aansteken. Er deed zich plots een ontploffing voor en de vrouw kwam. in hooye vlammen gehuld, naar buiten geloopen De genaamde André Vandermeerscb, die daar op het zelfde oogenblik per fiets kwam voorbijgereden, gelukte erin, met de hulp van een familielid, de vrouw ten gronde te werpen en met een vest de vlammen uit te dooven. De ongelukkige vrouw, die over ganscb het lichaam erge verwondingen bad opgeloopen. werd vervolgens naar het O. L. Vrouw hospitaal overgebracht, waar ze. niettegen staande de beste zorgen, denzelfden avond, rond 23 u overleed. Ze was slechts 36 jaar oud en telde 11 kinde ren, waarvan het oudste pas 16 jaar en het jongste enkele maanden oud is. Poperinge - Erg verkeersongeval - Zaterdag 15 Juli ji. gebeurde te Poperinge een smartelijk auto ongeval. Te 5 uur in den namiddag kwam een auto aangereden uit de richting Poperinge-Abeele op hetzelfde oogenblik wilden drie spelende knaapjes met hun wagentje den steenweg oversteken. Vóór ze den tijd hadden zich van het gevaar bewust te worden, werd de eerste, de 13 jarige Ceuieers Camiile uit Poperinge. door de auto gevat en op slag gedood, terwijl de tweede. Martial Henri Lahaye. eenig 5 jarig zoontje van den heer advokaat Hilaire La haye, uit het wagentje, waarin bet plaats genomen had, letterlijk geslingerd werd en jammerlijk op dc straat- steenen gesmakt, alwaar het met een schedelbreuk en verscheidene verwondingen over gansch het lichaam op genomen werd. Ondanks de beste zorgen bezweek het jongentje ook nog denzelfden avond. De derde knaap ontsnapte als bij wonder aan den dood. FLOH A DRIEMAAL BRUILOFT (iroole Markt met Willy Fritsch en Marte Harell Zaterdag, ooi 7 1/2 u. ..oi-Jag, uil 5 en71/2u. Maandag, our. 7 1/2 uur M A.l EëTIC BRANDALARM metH. Finkenzeller en E. v. Klipatein Zaterdag oio 7 4 uur Zondag, om 5 1/2 en 7 1/2 uur Siiuitiijag, otu 7 4 uur OLU-IEPEH HET RAADSEL VAN BEATE C:oliiei*lpiuaL» met: Lil Dagever en Albr. Schoenhals Zaterdag, cm 1 4 uur Znndaj, ora S en 7 4 B VL-uutdAf. om 7 4 uur

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1944 | | pagina 1