Duitsche Legerbericbten 25* Jaar. Nr 14 Pasis 0,50 fr. Vrijdag 28 Juli 1944 NIEUWS NOTARIEEL - 6. AANKONDIGINGSWEEKBLAD VOOR NET ARRONDISSEMENT YPER PAARDEN PRIJSKAMP Lapiere's Zaal, D'Hondtstraat Bjj C. S. Yper Gewestelijk Comité West land leper net Athlatiekieeat der Voetbalspelen Bij White Star leper ALLERHANDE NIEUWS STAD YPER CINEMAPROGRAMMAS HET YPERSCHE •uitgever DUMORTIER, 34, Boterstraat, Yper Tel. 500 H. R. 22# Pastcheckrekening 4S.173. Abonnementsprijs 194426 franr. Rantsoeneering ran 21 Juli tol en met It Augustus 1)4*. De aandacht van het publiek wordt op de volgende punten getrokken 1. Zegel Nr2 Dit tegel, éca enkel per rantsoeneerings- tijdperk. geeft terzelfdertijd recht op het rantsoen gebrande gerst en op het rantsoen cichorei. De verbruikers zullen ge durende het huidig tijdperk tegen afgifte vac zegel Ni 2. 100 gr. gebrande gersten 100 gr. cichorei of cichoreisur- rogaten ontvangen. 2 Zegel Nr 10 Het aants] vleeschzegels wordt herleid van 30 tot 6 De waarde van een zegel nummer 10 stemt voorde huidige periode overeen met 100 gr. vleesch (been deren inbegrepen). 3. Zegel Nr 12 Er bestaan nog slechts 3 zegels nummer 12 instede van 6. Daar het maandelijksch rantsoen niet werd gewijzigd, geeft 1 zegel nummer 12 recht, hetzij op 200 gr- confituur of 200 gr. kunsthonig. of 150 gr. gekon fijte vruchten of 120 gr. suikergoed of op 120 gr. gevanilli- neerde suiker. Wat het kaasrantsoen betreft, dit werd vastgesteld op 100 gr. Daar zegel nummer 9 werd afgeschaft, zal de kaas worden verdeeld, zonder afgifte van zegels, door de zuivel- kleinkaodelaar aan de bij ken voor boter ingeschreven verbruikers. Rechterlijke Orde Werd benoemd tot hoofdgritfier van de rechtbank van eersten aanleg te leper, de heer VANDERGHOTE (P. H.L.), griffier bij die rechtbank. Onze hartelijke gelukwcnschen. Examenultilageii Hoogeschool Leuven DB BRUYNE Alexander, leper 2e doctoraat geneee- kuade. met voldoening. DEHAECK Benoni. leper 2a candidatuur wijsbe geerte en letteren, voorbereidend tot de recüten. met vol doening. CAMERLYNCK Robert. Langemark 3e jaar land bouwingenieur. met voldoening. DOCHY Valere. Eiverdinge, 3e candidatuur geaecekun- dc. met voldoening. Aaa allen onze hartelijke gelukwcnschen. Rood Kruis van België Afdceling Yper Vamf Zondag 3* Juli xijn de verzendingen van pukken voor Stalag IA geschorst voor enbe- paalden tijd. Het overmaken der aatwoorden ap mededcelingeu doar tuiacbenkomst vao bet Roode Krui, van Geneve, xijn tbana aan een take van 3 fr. onderworpen. CEWBST1LIJKE PAARDENKWEEKERSBOND •TAD HEKIIN onder de bescherming der stad Meesen en 't Eerevoorzi.terschap van M. Bruneel de la Warande Op ZONDAG 30 JULI 1944 om 14 uur (officieel uur) 10.009 Fr. Prijzen en 60 Eeremetalen Twee Jury's zullen fucgeeren en in volgende orde de paarden beocrdeelen Renbaan I lc Categor e Merrie-veulens geboren in 1944 2e id. Merrie-veulens geboren in 1943 3e id. Merriën van 2 jaar 4e id. Merriën van 3 jaar. niet geprimeerd ia Nationale of Provinciale prijskampen 5e id. Merriën van 3 jaar, geprimeerd ia Nationale of Provinciale prijskampen Renbaan II 6e Categorie Hengst-veulens geboren n 1944 7e id. Hengst-veulens geboren in 1943 3e id. Hengsten van 2 jaar 9e id. Merriën van 4 j. en daarb. niet gepr. in Nationale of Provinciale prijskampen 18e id. Merriën van 4 j. en daarboven, gepr. ia Nationale of Provinciale prijskampen. KAMPIOENSCHAP Een kunststuk en bloemtuil zal toegektnd worden voor de beste merrie en voor den besten hengst Atgemeene Schikkingen 1. De prijskamp is aangeboden aan alle voorstanders vaa *t Belgisch Trekpaard 2. Inschrijvingen op 't Stadhuis te Meesen, om 13 ure. Gesloten om 14 ure. (Het is aangeraden op voorhand in te schrijven bij Desmyter Albert, te Voormezeele St-Elooi). Iaschrijvingsrecht 10 fr. per dier. 3. Prijsdeehng onmiddellijk na den prijskamp, in bet Café de la Couroone Groote Markt. Zondng dO .Inli. vanaf 6 uur UM 4} CU 1ST Donderdag 20 Juli 1944 Normandie Vijandelijke doorbraakpogingen ten O. en ten Z. O. van CaeD mislukt. De ruïnes van St-Lo prijs gegeven. Vijandelijke aanvallen van uit St Lo naar het Z. en het N.-W zijn ineengestort. 16 vliegtuigen neer gehaald in luchtgevechten. Nachtjagers schoten 30 vier- moto ige bommenwerpers naar beneden. In Frankiijk 151 terroristen neergelegd. Het vergeldingsvuur op Londen duurt voort. Italië De vijand Livorno binnengedrongen de haven totaal verwoest onze troepen ten N. teruggetrokken. Vijandelijke aanvallen ten N.-W. van Poggibonsi afge slagen. De vijand ten W. van Aacona op den Noorde lijken sever van de Esino. Oostfront Vijandelijke doorbraakpogingen in richting Lemberg gestuit. Uit Kowel opdringende Sowjets aan de Boeg tot staan gebracht. Hevige gevechten ten N. van Brest. Geslaagde tegenaanval bij Grodno. Sowjetaanval- len ten N.-W. en ten N. van Wilna, alsmede tusschen Duna en Ostrow uiteengeslagen en penetraties afgegren deld. Sow jet-ra vitailleeringsbasissen door het luchtwapen gebombardeerd. Amerikaansche terreuraanvallen op Münehen, Coblem. Schweinfurt en Saarbrücken 61 vliegtuigen neergescho ten. Britsche storingsvliegtuigen boven Bremen. Vrijdag 21 Juli Noraandie Vruchtelooze vijandelijke aanvallen ten Z. O. en ten Z. van Caen en ten N.-W. van St Lo. 1 destroyer gekelderd en 2 beschadigd ten W. van Biest. De zuiveringsactie tegen de fraosche terroristen voortgezet. Groot-Londen verder onder het vuur der V 1. Italië Geringe vijandelijke terreinwinst aan de Adria- tische kust. Over het overige front, succeslooze plaatse lijke aanvallen. Oostfront Hevige gevechten rond Lemberg ea aan den Boven- Boeg. Succesvolle tegenaanvallen ten N. van Brest-Litowsk. Verbitterde gevechten met den in onze stellingen gedrongen vijand ten O. van Bialystok. Sow- jetstrijdgroepen ten N. W. van Grodno in tegenaanval teruggeworpen. Sowjetaanvallen langs de baan Kaunas Dunaburg. alsmede tusschen Dunaburg en het Peipus- meer afgeslagen. Het luchtwapen bombardeerde de sta tions Minsk en Molodctsjno. Amerikaansche luchtaanvallen op Priedrichshafen, Wetzlar en Leipzig 47 toestellen neergeschoten. Brit sche aanvallen op Rijnland- Westfalen en Hamburg 39 toestellen vernield. Duitsche gevechtsvliegtuigen bombar deerden Z. O. Engeland. Zaterdag 22 Juli Normandie Vijandelijke aanvallen ten Z. van Cao ia tegenaanvallen afgeslagen. Mislukte aanvallen ten N.- W. van St-Lo. Het vergeldingsvuur op Londen duurt voort. Italië Afzonderlijke vijandelijke aanvallen over heel het front afgeslagen Geringe vijandelijke terreinwinst op den uitersten linkervleugel 70 terroristen neerge schoten. Oostfront Duitsche tegenaan vallen ten O. van Lem berg. Tea N. W. der stad winnen de Sowjets terrein. Oprukkende bolsjewisten op den Boven Boeg gestuit. De vijand tusschen Brest-Litowak en Grodno in de meeste sekters afgeslagen. Verbitterde gevechten ten N.-O. van Kauen. Vijandelijke aanvallen tusschen Dunaburg en het Pcipus-meer afgeslagen. De stations Borrisow en Orsja met succeff gebombardeerd. Amerikaansche luchtaanvallen op Münehen, Mannheim* Ludwigshafen en Schweinfurth 6S vliegtuigen neerge schoten Britsche vliegtuigen bombardeerden Berlijn. Duitsche duikbooten kelderden 44.090 brt. en 2 torpe dojagers. Maandag 24 Juli Normandie Betrekkelijk kalme dag. Aanvallen ten Z' van Caen afgeslagen. Penetratiepunt ia den Westelijken sector opgeruimd. Het vergeldingsvuur op Londen dag en nacht voortgezet. Italië Hevige vijandelijke aanvallen ten N. van Li vorno onze troepen op den Noordelijken oever van de Arno teruggetrokken. Vijandelijke aanvallen ten N. van Poggibonsi en aan de Adriatische kust afgeslagen. Oostfront Sowjetaan vallen in Galicië en ten W. van den Boven Boeg afgeweerd. Zware gevechten in Lemberg. De bezetting van Lublin sloeg herhaalde aanvallen af. Tusschen Breit Litowsk en Grodno en ten N -O. van Kowno mislukten doorbraakpogingen van den vijand. Sowjetaan vallen tusschen Dunaburg en Peipusmeer af geslagen en plaatselijke infiltraties afgegrendeld. Britsche terreuraanval op Kiel. Enkele vliegtuigen boven Ber,l*n' Dinsdag 25 Juli Normandie Amerikaansche aanvallen ten N.-W. van St Lo en ten Z-W. van Carentan afgeslagen. Zware gevechten ten Z. van Caen. 2! vliegtuigen neergeschoten. Het zware vergeldingsvuur op Londen duurt voort. Italiè Vijandelijke aanvallen afgeweerd in het gebied van Pisa, ten O. van Pontedera. ten O. en N.-O. van Poggibonsi en ten N. van Cita del Castello. Oostfront In Galicië mislukten de Sowjetaanvallen. Verbitterde strijd in Lemberg. Vijandelijke dxuk tusschen Boeg en Weichsel. De bexetting van Lublin bood een verbeten tegenstand aan den numeriek meerderen vijand Ten N.-W. van Biest Litowsk werden bruggenhoofden ten W. van den Boeg opgeruimd. Mislukte doorbraak- roflincen der Sowjeta tusschen Bialystok en Grodno en ten N.-O. van Kauen. Vijandelijke aanvallen tusschen Dunaburg en de Finsche Golf. behoudens enkele pene tratiepunten. ineengestort. 54 Sowjetvliegtuigen neerge schoten. Britsche terrueraanval op Stuttgart. Berlijn ea enkele lokaliteiten ia Oost-Pruisen gebombardeerd. C.S. Yproii tijde» it jongste AthletKkmeeting Met licht puntenvoordeel op S. C. Meenen heeft C. S. Yprois de clubrangschikking tijdens de recente athletiek- meeiing op het Augustinusstadion veroverd. Ziehier wat over de prestaties van ouze Cerclemannen. Kudeiten - Met de ploeg Hoedt. Debeuf, Robeir en Ford werd de aflossing 4 x 60 m. ia de wacht gesleept. Hoedt won nog het huogsp<ingen en de 60 m. tien ele ment dat waarlijk de Ceicle-kleuren eere aandoet. Van- dermeulcn E werd 4e in sprint en 2e in 't hoogspringen, terwijl Soetaer het voor een debuut niet kwaad deed. Robeir kwam eveneens in de finale der 60 m. Debeuf en Ford onderscheidden zich bijzonderlijk in de 609 m. (Ie en 2e plaats) en bezorgden C.S Y. dan nog een vier tal punien in de aptingnummeis. Schotieren - Hollebcke bemachtigde twee mooie tweede plaatsen en beantwoordde volkomen aan de ver wachtingen, evenals Rob. Andries die zich vooral in de 1000 m. liet opmerken Gruwez en Deweirdt deden wat ze konden en dienen geloofd te worden om hun tegen woordigheid. Bruyneel verdient onze aanmoediging en ia tot mooie prestaties in staat. In de estafette 4 x 89 m. moest met een derde plaats worden vrede genomen. Juniors en Seniors - Slechts een vertegenwoordiger! Hier bad het wel wat mogen kwantitatiever zijn Roger Deroo, de eenzame Cercieman, werd tweede ia dé 800 m. In zijn geheel geen slecht optreden. Er komt een ken tering ia gunstigen zin I rrtiiiigii De spelers van C. 5. Yprois en ook niet-aangesloten jongelingen die zich aangetrokken voelen tot de voetbal sport. worden dringend verwacht ep de oefeningen die dus volkomen hernemen met den inzet der maand Augustus. De trainingen worden gegeven eiken Dins dag en Donderdag telkens vanaf 19 uur. Zooals uit hierbovenstaande mededeeling blijkt, is het oogenblik van trainen aangebroken. We zijn op des drempel van het seizoen 44/45. Vlugger dan sommige elementen zich inbeelden zal het afficiecle speeljaar een aanvang nemen en wil men niet vertast worden, dan meet men zich nu reeds beginnen voorbereiden. Wat 44-45 ons zal bezorgen is nog een raadsel en het staat alleenlijk vast dat van normalen gaag der zaken geen spraak zal zijn. Allerhande voorstellen deden reeds de ronde, doch tot nu toe blijkt het ona dat slechts een competitie met gewestelijk karakter reden tot bestaan kan vinden Laat ona nochtans een beslissing van de bevoeg de comités afwachten. Wil het echter zeggen dat het oefenen mag verwaarloosd worden omdat, wegens het risico en da moeilijkheden der verplaatsingen, de regel matigheid der normale competities in de war wordt ge stuurd Geenszins I Er moet met evenveel intensiteit ge traind worden ala vroeger. Het gaat niet op dat spelers van san club uit lie Prov. zich met in conditie houden omdat ze de meening zijn toegedaan dat ze tegea ele menten uit gewestelijke clubs zullen moeten in lijn treden. Er moet onder gelijk welke omstandigheden getraind worden. De training vorm% den athlect 1 Zonder oefening kan met een best elftal mets bereikt worden. We geven grif toe dat de huidige omstandigheden een soort luste loosheid opwekken, maar de voetballers moeten beproe ven zich daarvan te ontdoen en entraineeien voor eigen ontwikkeling en ontspanning. Aan sport doen om de sport. De club. die in deze oorlogsjaren steeds grootcr en grooter wordende moeilijkheden te overwinnen krijgt, vraagt niet beter. Indien er een actie uitgaat van de voet- hallera, dan vindt dit steeds zijn weerslag bij de voet ballers I Er wordt opgemerkt dat de spelers iets doen voor de club dat is de eerste vei eischte en oe ciub doet iets voor de spelers 1 bpelers van A-, B-. juniors-. Scholieren- en Kadettenpioeg traint u allen om het uw club en uw zelf zoo aangenaam mogelijk te malen. Is het nu niet mogelijk zekere plannen te verwezenlijken, zoo moet er nu .gezaaid women om later na den oorlog te kunnen oogsten. Alleenlijk de spelers en clubs die nu kun activiteit niet hebben verminderd zuilen dan in staat zijn behoorlijk de repliek te bieden. ROGlMAR. (Vervolg aanstaande week) Niettegenstaande het wankelbaar weder is het feest ten volle gelukt. De spelers hebben vooreerst zeer goed den oproep beantwoord |80 tegenwoordig van de 110 inge schrevenen) zij hebben vervolgens puike prestaties ver wezenlijkt, en het publiek heeft het doel en den zin van het athletieksport begrepen met nml. steeds talrijker naar der gelijke feesten op te komen. In een woord was het sportver toon van Zondag 11. niet alleen een ware propaganda-dag (ten getuige de vraag van velen voor wanneer het vol gende 7), maar het zal bijgedragen hebben om de voet balspelers te overtuigen dat athletick hun niets dan goed kan bijbrengen. Ziehier nu de uitslagen Kadetten (14 tot 16 jaar) 69 m. le Reeks 1. Dewickere. F.C Pop.. in 8" - 2. Brion. idem 3. Ennaert. Kemmei 4. Vancayzeele. Dikkeb. 5. Lepia. Bnelen. - 2e Reeks 1. G yson. Vlam., in 8 1/10 2 Nachtegael, Kemmei 3 Herman. Reningelst 3e Reeks 1. Robeir. C S. Y.. in 8" 1/10 2. V anuerhaegbe. Dikkeb. 3. V andevoorde, Kemmei 4. Dumelie. Ö.b Poper 4e Reeks 1. Vandermeulen, C.S.Y., in 8" 1/10 2. Vanuxem. Vlam 3. Robert jos. Kemmei. - 5e Reeks 1 Hoedt. C S Y in 1" 3/10 - 2. Vertaillie, Meenen 3. Soutaer, C.S.Y. 4. Parrein. Dikkebusch. ZJroostwedStrijden A 1. Vancayseele. Dikk.. ia 9" 2. Parrein. luea 3- Lepla. Brielen 4. Dumelic. Ö.S.Pop. B 1. Herman. R.. <n 8" 1/10 2. Ennaert, K., 3. Soutaer, Y., 4. Robert. K., 5. Vandevoorde. Kemmei. C 1. Verfaillie, M., in 8" 1/10 2. Nachte gael, K., 3. Bryon. VI. 4. Vanderhaeghe, D., 5. Vanuxem. VI. Finaal 1. Hoedt. Y.. in 7" 4/10 2. Grysoa. VI. 3. Dewickere. F.C.Pop. 4. Vandermeulen. i5. Ro beir. Yper. %600 rn. I. Debeuf. Y.. in 1*42-2. Ford. Y3.Ver- haeghe, F.C.P.. 4. Pyck, Dikk. 5. Timperman, Dikk. 6. Bories, Y.. 7. Verstraete. VI. 8. Buytaert, Dikk. 9. Desmet. Dikkebusch. ^Hoogspringen 1. Hoedt. Y.. 1 m. 50-2 Bryon. VI., I m. 40 3 Vandermeulen. Y., 1 m 40 4 Ford. Y., 1 m. 35 5. Verhaeghe, F.C.P., 1 m. 15 6. Desmedt. Dikk 1 m. 15. Verspringen 1. Verfaillie. MeeocA, 5 m. 20 2. De beuf, Y 5 m. 04 3 Robeir. Y.. 3 m 80 4. Verstraete. Vlam., 3 m. 74 5. Pyck, Dikk.. 3 m. 64 6. Soutaer, Yper. 3 m.64. Aflossing 4 X 60 m. 1. C S.Yper in 31" (Hoedt. Debeuf. Robeir. Ford) 2. Vlaxnertinge 3. Kemmei 4. Dikkebusch Uitslagen vaa scholieren, juniors en seniors toekomen de week. Regeliag der oefeningen De spelers worden verzocht nota te nemen dat de ocfe oingen als voigt geregeld worden Dinsdag veer de jongeren heneden 18 jaar. van 7 tot 8.30 uur Donderdag voor de seniors, van 7 tot 8.30 u. Elke speler ia verplicht vplgens zijn kategorie de oefenin gen ta volgea. Slechts deze spelers kunnen in aanmerking komen voor mogelijke opstelling, die regelmatig de geleide oefeningen volgen. Tevens wijzen wij onze leden erop dat zij vrijwillig turn- lessen kunnen volgen, eiken Vrijdag van 7 tot 8 uur, ander bevoegde leiding, in een daartoe ingericht lokaal. De athletiek-oefeningen gaan door op het terrein den Woensdag, van 7 tot 8.30 u. Verbod - Tijdens de oefeningen worden alleen de leden deelnemers op het plein toegelaten Buiten de oefeningen heeft niemand toegangsrecht tot het terrein. Overtreders zullen aan de bevoegde macht worden bekend gemaakt. Iaper - Steeds Aardappeldiefstallen - De reeks aaraappeidiefstallen wordt steede langer In den nacht van Donderdag op Vrijdag werden 200 struiken aardappelen gestolen ten nadeele van öoudry Nestor. Rijselsteenweg. op zijn veld gelegen langs de bui- tenwandeling. In den nacht van Zaterdag op Zondag werden er 150 struiken ontvreemd ten nadeele van Leopold Titeca. Haiglaan. op zijn veld gelegen langs de Augustinenstraat. Gedurende denzelfden nacht werdea er eveneens 75 struiken gestolen op een veld langs den Rijselsteenweg. toebehooreode aan Camilie Lippinois, Rijselsteenweg. Heap gebroken De genaamde Joseph Pollée. wo nende Kalfvaart, is zoo ongelukkig van zijn fiets gevallen dat hij nierbij een heup brak en in het O. L. Vrouw hospitaal moest verzorgd worden. Erge val - De genaamde Eward Tommeleyn. wonen de Tuinwijk, in dienst bij de Notionale Maatschappij der Belgische Spoorwegen, deed bij het wekken aan een stoom- machien een zoo oogelukkigen val, dat hij hierbij een schedelbreuk opliepen naar het stedelijk hospitaal ter ver zorging moest overgebracht worden. Hij is thans gelukkig aan da beterhand. FLORA ruole Markt VALSCH VER 1 REK met Anny Ondra en Hant Sohnker Zaterdag, om 7 1/2 u. Zondag, out b en 7 1/2 u Maandaguur 7 1/2 uur UAJEUT1C Hijnelalraal ALLES VOOR GLORIA met: Laura Solari en Johannes Riemann Zaterdag, om I 1 uur Zondag, om 5 1/2 en 7 1/2 uur Maandag, om 7 j uur OUD-IEPËH CJoliter MOORD IR HET CONSULAAT metVictor De Kewa en Margit Simo Zaterdag, om 1 i uur Zondag, om 6 en li a Mi'.afidag, uto 7 i uur

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1944 | | pagina 1