Bure"!:i.k:„s'*"j„r Uper KLEINE AANKONDIGINGEN Notarieels Aankondigingen '-ttSrtSJEür ZIELMISSEN STERFGEVALLEN BEDANKING Lapiere's Zaal, D'Hondtstraat Naar gemeld wordt sullen. voor zoover de tijdsoi ataodtg beden bat toelaten de klataeo her oenen Op 1 September heropening der bewaar- en lagere achool Op 3 September herbeginnen de lessen in bet leerwerkhui*, de huishoudklas en de kantwerkklaa De inschrijvingen worden nu reed* aanvaard. Yper-Tuindag 1944 De Kristelijke bevolking onzer stad heeft gedurende deze veertien dagen de plechtigheden van het Feest van O- L Vrouw van Thuyne met innige dankbaarheid en kiaderljjk betrouwen gevierd io on:e St Maartenskathe draal prachtig versierd en bebloemd ter cere van onze H erotische Moeder, patrones der Ie perse he Slede. De openingsplechtigheid van Zaterdag 5 Augustus, de Tumprocessie bionen de Kerk op 6 Augustus, de on onderbroken Openbare Rozenkransgebedsdag op Maan dag 7 Augustus de dagetijksche wqkmisscn en loven, alsook de inhuldiging van eeoige nieuwe Mariakapelletjes, waren zooveel zielroerende uitingen van de diepe en op rechte Mariale godsvrucht der Yperscbe Kinder*. Óp Woensdag 16 dezer werd na het plechtig lof van 8 uur 's avonds het eeuwenoud beeld der leperscke Pa trones van het praalaltaar. naar de Mariakapel van de rechterzijbeuk. processie wij ze teruggebracht. St-Pieterskerk Met een plechtig Triduum 20. 21 en 22 Augusti wordt het honderdjarig jubileum gevierd van het inrichten der Confrérie van bet Onbevlekt Hert van Maria, door Mgr Boussen. bisschop van Brugge, namelijk op 22 Augusti 1844. St Jozefs Kerk der EE. PP. Karmelieten leper 3de Zondag der maand toegewijd aan het H. Scapulier. Te 7.30 uur. H. Communiemis voor de leden van 't Scapulier en 3de Orde. Te 5 uur. Lof. Sermoen door den E P. Hubertus. Mariaprocessie met Vollen Aflaat Gij allen, die betrouwen hebt in uw H. Scapulier, komt Maria vereeren Zondag 20 Oogst, em 8.30 u., in St-Pieterskerk; gezongen zielmis voor Vrouw Celine Craeye echtgenoote van Heer Michel Legrand. >6606) Zondag 20 Oogst, om 8 u., in St-Niklaaskerk, ge zongen Zielmis voor Heer Leopold-Disiré Scgers echtgenoot van Vrouw Emilie Vangheluwe 6637) Zondag 20 Oogst, om 830 u .iu St-Maartenskalhe- draal. gezongen zielmis voor Heer eu Vrouw Camille Clarysse-Descamps (6607) Zondag 20 Oogst, om 830 u., in St-Jacobskerk, gezongen Zielmis voor Vrouw Julia Bouwea echtgenoote van Heer Emiel Vandamme. (6638) Zondag 20 Oogst, om 9 u., in St-Niklaaskerk, gezongen zielmis voor Vrouw Julia Cremer Weduwe van Heer Achiel Gilon. (6608) Zondag 20 Oogst, om 930 uin de kerk der E.P. Carmelieten. gezongen Jaarmis voor Mevrouw Auguste Coutereela Kalfvaartstraat, 50. (6609) Zondag 20 Oogst, om 10 u., in de kerk der E. P. Capucienen, Posthoornstraat, gezongen Zielmis voor Mevrouw Alfritd De Brabandere geboren Malvina-Frederica Janssens Poperingeslcenweg. (6617) Zondag 27 Oogst, om 830 u., in St-Jacobskerk gezongen Zielmis voor Vrouw Aaaa Dethoor echtgenoote van Heer Henri Vanhoorn. (6639 Zondag g j„ St-Niktaaskcrk, gezongen ziei ,*T00r Esplanade, 6 "er Zondag 27 Oogst, om 930 u., i. E. P. Carmelieten, gezongen zielmis Heer Oaiiel Tytgut teergeliefd zoontje van Heer en Vrouw Joseph Tytgat-Depuydt. (6664) Zondag 27 Oogst, om 10 uur, in St-Pieterskerk gezongen Jaarmis voor Heer Leon Vaudeveorde Wenninckstraat. 12. (6641) Zondag 27 Oogst, om 1130 u„ in St-Maartens- katkedraal, gelezen Zielmis voor Vrouw Eaile Coltya geboren Alixe Matlhu. (6642 ZONDAGRUST De Apotheek van Mr. SNOECK, Groote Markt, i» «llfwn open op Zondag 20 Oogst van 10 tot 17 Oogst 1944 Geboorten Ureel Yolande, Pilkemstraat, I. - Wullepit Mireille, Tempelstraat, 8. Rabaut Geert, Capuclenenstraat, 47, allen Recollettenpoort, 5. Overlijden Devolder Rend, seizoenarbeider, 48 j.. echtg. Oewuli Pharallde, van üeselare. Huwelijk Devriendt Emitl, ijzerwegbediende. fiehuisvest te St-Jan, en Neyrinck Ma.ia, winkel uffer, gehuisvest te leper Huwelijksbeloften Charles Julien, rijkswachter te Gent, en Strypsteen Julia, Z. b. te Bikschote, voorheen te leper - (jeorgius Terryn, te leper, en Gabrielle Ozeel, dienstmeid, te leper.- Plovie Henricus, bakker te Breedene, en Vlaminck oer- mana, z. b verbl. te Breeiene, wonende te leper. Mevrouw Rachel Laton Vanden bussche. Mevrouw Anna Arfeuille-Laton Heer en Mevrouw Daniel Laton Breyne en zoon. Juffrouwen Marie José. Louisa en Maria Laton. Heeren Albert. Gérard en Erik Laton. juffrouwen Marie Antoinette. Gerardina. Cecilia. Richilde. Bernadette en Godelieve Arfeuille. Heeren Guido en Wiofried Arfeuille. Heer Ernest Arfeuille France. De familiën Laton. Arfeuille. Vandenbussche. Vander brugge. Bonneel en France, melden met diepe droefheid het afsterven van hunne duurbaren Heer Ai'*een LATON geboren te Wervik. den 25 April 1886. Hoer Gaston ARFEUILLE geboren te leper, den 19 Februari 1901. samen gevallen als slachtoffer van een vliegeraanval te Vlierzele (O.V1.) den 8 Oogst 1944. De plechtige teraardbestelling had plaats op Maandag 14 Oogst 1944. Vrienden en kennissen die. bij vergetelheid, geen rouw- bericht ontvingen, worden verzocht ons te willen ver ontschuldigen. (6634) O Jufvrouw Gladys Velghe. Heer en Vrouw Camiile Velghe - Carlier. Heer en Vrouw Cyrille Decaezemaeker - Leleu. Heer en Vrouw André Maerten - Velghe en kinders. Jufvrouw Madeleine Velghe. Heer en Vrouw Charles Hullaert - Veghe en kinders. Heer en Vrouw Isidore Desmidt - Velghe en kinders. Heeren Polydore. Roger en Achiel Velghe. Jufvrouwen Irma en Julia Velghe. Heer en Vrouw Maurice Decaezemaeker - Ployaert. Jufvrouwen Paula en Georgine Decaezemaeker, De Familien Velghe. Decaezemaeker. Carlier en Leleu. melden met droefheid het overlijden van hun teergeliefde ouders, kinders. broeder en zuster, schoonbroeder en schoonzuster Heer Arthur VELGHE geboren te leper den 18 December 1921. en zijn echtgenoote Vrouw Maria DBCAEZIMAEKER geboren te Passchesdaele den 24 Januari 1923 slachtoffers van het bombardement op Maagdeburg (Duitschland) van 5 Augustus 1944. Een plechtige lijkdienst zal plaats hebben in de paro chiale kerk van St Jacobs te leper op DINSDAG 22 AUGUSTUS om 9 uur. leper Lindendreef. 20 Heer Mare Thirion-Vyncke Heer en Vrouw Achille Vyncke Dekimpe Heer en Vrouw Joseph Roelants- Vyncke:Heer en Vrouw Omer Vyncke-Vandenbroucke; Heer en Vrouw Pierre Vandenneste Vyncke Heer en Vrouw Jobn Baillie-Vyncke Heer en Vrouw Leon Vyncke-Titeca Heer en Vrouw CamilleSanty-Vyncke; Heer en Vrouw Gaston Provoost-Vyncke; Heet en Vrouw Daniël Cordeieeuw-Vyncke Heer en Vrouw Michel Vyncke-Meysmans De familiën Vyncke en Ghesquière. danken vrienden en kennissen voor de blijken van deel neming hen betuigd tijdens het afsterven van Vrouw Celine-Marie GHK8QLIÈRE Weduwe van Heer Gustaaf VYNCKE hunne teergeliefde moeder, schoonmoeder en bloedverwante, en voor hunne tegenwoordigheid op de begrafenis (6643) Openbare Aanbeeteding Herstellingswerken aan de Gemeentelijke Jongensschool te Langemark (Centrum). Opening der aanbesteding op het Provinciaal Commis sariaat te Kortrijk óp Maandag 28 Augustus, te 14 u. Bestek Oktober 1943 22 901.90 fr. Stukken ter inzage van 9 tot 12 u. op het Gemeente secretariaat. Inschrijven per aangeteekenden brief of ter zitting af geven. Mevrouw E. Vandeputte laat weten dat zij zich al» kleermaakster heeft gesteld in de St Jacobstraat. 7/ Zij aanvaardt alle nieuw werk en herstellingen. (6610) Dame geeft danslessen. Zicb wenden Cité Ligy. Nr 5. (6619) HUWELIJK Welk lief jong meisje van 20 25 jaar. van goeden huize, wenscht kennismaking voor hu welijk met flinke jonge heer 28 jaar. met goede betrek king. maar zonder relaties. Schrijven met veel uitleg, bu reel van 't blad onder letters J. H. 28 Geheimhouding verzekerd [6630] TE KOOP Te koop Bureau minister met zetel en bibliotheek. Adres ten bureele. [6631] M Te koop Nieuwe badmantel, rolschaatsen en Jazztrommel, zoo goed als nieuw. Ad. ten b. [6645] Te koop Jonge poeljen gereed voor den leg. We Opsomer. Kantientje. Geluveld. [6648] Te koop Kindervoituur gechromeerd. met dikke banden, in goeden staat. Zich wenden Komensteenweg 8. Yper. [6950] b Te koop Kindervoituur, Bruggesteenweg. 7. Yper. [6653] Te koopSchoon eiken keukenbuffet. Adres ten bureele. [6654] Te koop; Clubzetel en lampadaire. Adres ten bureele. [6656] Te koop Radio met batterijen, in goeden staat. Adres ten bureele. [6657] Te koop Schoone Renard. Adr t. bur. (6659) Te koop prachtige en volledige eetzaal in acajou, veranda- en hofmeubels, slaapkamer met dubbel bed, keuken met buffet, keukenkast, cuisiniérestoof en andere meubels, schouwgar- nituren en marmeren posturen, 2 wollen ma trassen, tafelservies in porselein en servies gla zen in kristal. Zichtbaar 's morgeos van 9 tot 12 uur' den Maandag. Donderdag en Zaterdag. Adres ten bureele. (6596) Studie van den Deurwaarder Georges Tahon Jules Capronstraat. 11. te leper. O Uit oorzaak van woonstverandering O Op Woensdag 23 Oogst 1944, om 1 1/2 u. namid- *B - de Zaal «LAPIERE». D'Hondtstraat. te IEPER Openbare Verkooping van MEUBELS /IEGOEDEREN bestaand, io Volledige eetplaat» co zes atoelefl- bevattende dreatoir. buffet, tafel Volledige slaapkamer, ipieaelkaf. lavabo eo oaebbevattende bed met ressort, andere bedden bureno gntafel mntrnanen, ijzeren en bureel, bibliotheek en elaiaeur nituur io elk bevattende ten in eik en andere, boeveelhetjrbou«garnituren, buffet- eoz enz. I.ftli en itoelen. zetels. Nammncbieneo. mnna vrouw t Onlangs nieuwe stofzuiger merk en kindervelos, des Maat werking. Z««den i» S«- Volledige eet- en koffleaerviezen hoeveelheid champagne-. wi|oglazen ^io Saxe en andere, bert. posturen, potten, tellooreo. enz. in Crista] St - Lam- Verders hoeveelheid boeken, beval 4 dcelen en bnvoegnel «Larouase». (tandt namelijk de Komplaat en gewone voor. Op aanvraag mogen oodetn achooz verkooping bijgebracht word». F m.nbeU ia de Studiën der Notarissen Ernest De Cock, te Yper. K. Thouroutstr4, en Norbert D'Huvettere, te Yper. cartonstraat. 29 O Om uit onverdeeldheid te treden Overslag in één zitdag MAANDAG 21 OOOST 1944, te 3 ure namiddag zeer stipt, in de gehoorzaal der heeren Vrederechters. Gerechts gebouw. Groote Markt Koning Albert te Yper. ten overstaan van den heer Vrederechter van het eerste kan ton Yper. van Keil WOONHUI** te YPER, Kalfvaart, Nr 3, groot 1 are 90 ca. Ingenottreding drie maanden naden overslag. Studie van Meesters Pierre De Simpel, Notaris te Waaaten. en Emile Thevelin, Notaris te Meesen. Openbare Verkooping van Gemeente WYTSCHAETE, Houthemstraat, Nr.I u;\ WOONHUIS beschadigd door oorlogsgeweld, met timmermanswerk plaats. afhankelijkheden, grond en hof. groot 3 aren 47 centiaren. Met rechten van schadevergoedingen. Vrij het huis drie maanden na betaling, de hof na het afnemen van den oogst. InstelMaandag 21 Augustus 1944 Toewijzing Maandag 4 September 1944 telkens om 16 uur. te WYTSCHAETE. markt, ter herberg A Saint Hubert gehouden door M. Camille AUeweireld. 0 50 t. h. instelpremie. Studie van den Notaris E.-Louis Decock, te Nieuwkerke. Ieperstraat. 8. UIT TER HAND TE KOOP STAD IEPER 1) Verscheidene Werkmanahoizen vanaf 30.000 fr. 2) 2 Renteniershuizen voor rustende landbouwers met 10 aren en 6 aren beplanten hof. 3) 3 Stadsrentenierskuizen. 4) 2 groete winkelhuizen met inrijpoort 5) 2 Woonhuizen geschikt voor groothandel. Nadere ioiichtingen bij G. BOURDEAU. 76. Rijsel- straat. leper. [6542] GEVHAAGÜ Te huur gevraagd Huis met hof, Yper of omlig gende. Schrijven met voorwaarden Vanhollebeke. Maele St Kruis. Brugge. [6624] Zeer dringend te huur gevraagd Kwartier of klein huisje, voor man en vrouw. Adres ten bureele. [6651] Particulier zoekt te koopen groot winkelhuis, in een der voornaamste straten van leper. Adres t. b- [6652J Te buur gevraagd Klein huis of appartement, 4 plaatsen. Adres opgeven ten bureele. 6662) Gevraagd Deftige meid voor gesloten huis- A ires ten bureele. (6445) Gevraagd goede en deftige meid bij priester, in 't omliggende van Yper. Adres ten bureele, (6483) Gevraagd goede meld, beste kost. goed loon Adres ten bureele. (6539) Landbouwer vraagt deftige meid, 35 50 jaar, \oor huishouden, kost. inwoon en goed loon. Zich wen den Albert Roussel. landbouwer. Ploegsteert. [6569] Gevraagd werkman voor alle magazijnwerk. Adres ten bureele. (6576) Gevraagd deftige en eerlijke meid, minstens 17 j.. voor alle werk. Adres opgeven ten bureele. [6578] Gevraagd werkvrouw voor alle dagen, geen wascb. Adres ten bureele. (6611) Te koop gevraagd tandem in goeden staat. Adres ten bureele. (6612) Gevraagd Meid voor patisserie. Adres t. b. [6622] Gevraagd goede werkvrouw, 3 dagen per week. Neermarkt. 4. Yper, [6623] Gevraagd goede meid, minstens 17 jaar Adres ten bureele [6625] Gevraagd Bediende van 16 tot 18 jaar. voor aller bande bureelwerk. [kennis van dactylo vereischt]. Lom baardstraat. 23, Yper. [6626] Gevraagd Mannelijke of vrouwelijke bediende bij de Noordwateriog te Veurne als Ontvanger-Schatbe waarder. Voor verdere inlichtingen wende men zich ten bureele. Zwarte Nonnenstraar. 17, te Veurne. De Regie (6635) Vraagt werk Werkman, alle werk kennende, ook bij landbouwer. Adres ten bureele. [6644] Gevraagd deftig meisje minstens 16 jaar, van 1.30 tot 6 uur. om zieken binnen te leiden, bij Dokter Ronse, Kalfvaart, 14. Yper. [6646] Gevraagd 2 meisjes, liefst zusters, voor boven en keukenmeid. Adres ten bureele. [6647] Kunstschilder zoekt joffer om te poseeren, tus- schen 19 en 24 jaar. Verdienste 100 fr. per uur. gemid dcld 3 uren daags. Schrijven bureel van 't blad onder letters P R Y. [6649] Gevraagd Werkvrouw, meid en bovenme.'d. Hotel Britannique. Groote Markt. Yper. 16655] Gevraagd goede meld, van 16 20 jaar. Rijsselstraat. 2. Yper. (6658] Gevraagd Meisje, liefst van den buiten. 17 18 jaar. reeds gediend hebbende, om in huishouden te helpen. Adres ten bureele. (6660) BEIIICHT De Heer A E VAN OVERSTRAETEN. zelf,tan dige makelaar in kolen, wonende Statiestraat, Nr 35. te leper, logenstraft bier bij ten stelligste de geruchten die verspreid worden in de streek, waarbij hij zijne onroe rende goederen heel of ten deele zou verkoopen of ver kocht hebben De IEPERSCHE KOLENWERF N. V. neemt van deze gelegenheid gebruik om haar geacht klienteel te berichten dat zij sedert enkele dagen begonnen is met de uitdeeling der kolenrantsoenen aan de officieele prijzen. Er worden van nu af aan. door baar maatregelen ge troffen om. zoodra de toestand dit eenigszint toelaat, de gebouwen die door haar gebruikt worden aan de kaai te leper te vergrouten en uit te breiden ten einde aan de steeds toenemende vraag van bare klienteel te kunoen voldoen. (6636 leper, den 16 8-1944. Toewijs MAANDAG 28 OOGST 1944, om 3 uur namiddag, te NIEUWKERKE. Zakstraat. ter herberg A la Bonne Volonté gehouden door Camille Stormc- Bossaert. van Gemeente NIEUWKERKE (Rotnarin, Grens) Twee U'OOiVHUIZÉKENS <5 en 7) met afhankelijkheden en erf samen groot 17 aren 70 Ca. verdeeld in 5 loten. Eigen dom C. Dehouck. Samen gebracht op 102.000 fr. Studie van Notaris Jacques Ramault, te Wervik. Openbare Verkooping van: Gemeente WYTSCHAETE, Lindestraat, Nr 7 KOOP EEN De Herberg He Groene Uinrie met 5 aren. 70 ca. erve. KOOP TWEE Een nabijgelegen Fercael Land, Broot 7 a. 70 ca. uitgevende op de Lindestraat en op den weg van Meesien naar Hollebeke. Alles in gebruik gehouden door Georges Bauwen, irits 1 000 fr. 's jaars en zonder geschrevene pacht. Recht van samenvoeging. - 0.50 t. b. instelpremie. InstelDonderdag 31 Oogst 1944 Overslag Donderdag 7 September 1944 telkens te 4 uur namiddag ter herberg Café de la Boucherie gehouden door Jos. Vandewalle te Houthem Plaats. Studie van den Notaris Thevelin, te Meesen O Openbare Verkooping van: Stad MEESEN Koop 1 Een schoon Handelshui» dienstig tot beenhouwerij <ook kunnende dienen tot bur gershuis) gelegen in de Korte Mooiestraat Nr 4, groot 2 aren 10 ca. Gas en electriciteit. Gebruikt door Wwe Carlos Victoor. Koop 2 Een mcIiooii Handelshui» dienstig tot haarkapperssalon, gelegen in de Korte Mooiestraat Nr 2. groot 90 ca. Gas en electriciteit. Gebruikt door Heer Julien Dufio-Coppin. mits 85 frank te maande boven de lasten. Gemeente WYTSCHATE Koop 3 Een perceel Lochting uitmakende een schoonen bouwgrond, gelegen in de Steenstraat, langs den steenweg van Meesen naar de Vier Koningen (in de agglomeratie van Meesen), groot 9 aren 30 ca. Vrij van gebruik. Eenige zitdag Maandag 4 September 1944 om 3 uur namiddag, in de herberg A l'Union bij Mr Fernand Menu te Meesen. Gentstraat. Voor inlichtingen, zich wenden ter studie van notaris Thevelin te Meesen. Etude de Me Henri Bruyére, Notairc Mont-sur Marchienne. O Par suite de décés, k remettre EXGELLEN I E FEIiME 35 hectaies. 15 vachea laitiires. proximité Charleroi, Renseignements en l'étude. Velobandnn Wielrijders, voor uwe velobanden en herstellen van lijnwaad, tringels, overtrekken occasiebanden, enz., wendt U Faterstraat, 1. leper. Oewaarborgd werk. (6511) ZoiDlng 5fO OugDl. vanaf 6 u Marinette, zangeres HET YPERSCHE Uitgever C DUMO tTlER. 34. Boteratrsiat, Yper (Nr P 371

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1944 | | pagina 2