A L I - B A B A S I N C E R en zijn kleinzoon eindelijk... DE ZON Wasserij en Zelfwassen, DE ZON Vrouw Arthur Baert-Lepla Hef Winterfeest der Harmonie Ypriana Een Ypers kampioen Huldiging van cre-Vrederechter Petit N. S. B.-NIEUWS Beroepskeuze KERKELIJK NIEUWS ZONDACDIENST ZIELMISSEN HET YPLRSCH NIEUWS Bil 3 Gf ONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Werden ten politiebureie aangegeven GEVONDENOp 15-2-1948 door Lou- lagie Suzanne Iepersteenweg Vlamertin- ge 'in de Capucienenstraat. een rechter ■zwartlederen vrouwenhandschoen. Door Menu Omer. Dikkebuschsteenweg. 187. een verrekijker gans nieuw, in lede ren zakje VERLORENOp 12-2-1948 door Deroo Pierre Cartonstraat 24. een bruinlede- ren brieventas, inhoudende eenzelvigheids kaart Franse papieren en andere, en een som van 1800 Ir. Op 18-2-1948 door Vandenberghe Aifons Elverdingestraat. 84. zijn kolenkaart. Op 14-2-48 door Holvoet Edmond. Slacht huisstraat. 21. tussen leper en Langemark. zijn mototaks bewijs E- 96.673 Door Ennaert Antoinette. Frezenberg- straat. 7. haar eenzelvigheidskaart. foto's en 100 fr Door Alleman Solange. Ligywijk 86 haar eenzelvigheidskaart- Door Parret Georgette, Wulvestraat. 6 Zillebeke. hhar eenzelvigheidskaart. foto's en 50 fr. Door Hoorelbeke Maurice. Hoornwerk. 43. een blauwe stoffen netzak. Op 16-2-1948 door Florentijn Marie. Kaaistraat. 6. een gouden trouwring. Door Hellebuyck Livina. Korte Tor houtstraat. 39. een rood geldbeugeltje met 13 fr. Door Reeder Horis. Grote Markt. 30. een bril groot formaat, in blauwe kas met naam en Haig House er op vermeld. Op 17-2-1948 door Cecat Roger. Bukker straat. 33. zijn eenzelvigheidskaart Op 18-2-1948 door Rappelet Denise, Dik kebuschsteenweg. 271. een paar bruine le deren handschoenen Als antwoord op de talrijke navragen die we moesten weigeren om materiën oorzaken delen we langs deze weg aan ns geacht küënteei mede dat de Tempelstraat, 35, IEPER sedert Maandag 11. geopend is MEVROUW. Een gu.den raad Kom zien en laat U tijdig inschrijven, nu er nog kans bestaat om dag en uur te kunnen bezetten, du voor U het best schikken De wasserij is elke dag toegank-\a;i voor het publiek tijdens de werkuren ONS WERK IS ONZE REKLAME TE BEGEVEN PLAATSEN STEDELIJKE LEERWERKPLAATS <C3) Te begeven plaatsen aan de stedelijke leerwerkplaats 1) Bestuurster 2) Lesgeefstef in de algemene vormende vakken (20 u.). 3) Lesgeefster in de huishoudkundige vakken (6 u.). De aanvragen dienen per aangetekend schrijven op het stadsbestuur van Yper toe te komen vóór de 4 Maart 1948 Yper, 9 Februari 1948. De secretaris. De Burgemeester, A VERSAILLES. J VANDERGHOTE (265) BURGERLIJKE STAND van 11 tot 17 Februari Geboorten Verhaeghe Roger. Recolp 5. Roeselarestraat. 4Verhaeghe Robert Recolp 5. Roeselarestraat.4 Decrock An- dré. Recolp. 5. van Langemark Lema- hieu Norbert. Recolp. 5. van Langemark Coussée Gilbert. Recolp. 5. van Waasten Viaene Yvette. V. d Peereboomplaats. 47 Garreyn Rita, Hoornwerk, 31Danheel Noella. Recolp. 5. van Reninge. Overlijdens Dael Leon, koperbewer ker. 63 ;aren. echtg. Marie Gyselinck, Li- gy wijk. 118Verhaeghe Roger. 1 dag Roeselarestraat. 4Verhaeghe Robert 1 dag. Roeselarestraat.4Verhoest Irma huishoudster. 56 jaren, echtg. Vercruysse Alois. Diksmuidesteenweg. 63. Huwelijksbeloften Dewilde André. me kanieker en Solange Hugues, zonder be roep. beiden gehuisvest te YperClaeys André. fabriekwerker en Marcella Van- denbussche. fabriekwerkster. beiden ge huisvest te Yper Lucien Legrand, fabriek werker. gehuisvest te Yper en Leonia Baert. fabriekwerkster, geh te Lendelede. Huwelijken Keersebilck Eugeen. ge huisvest te Loker en Devogel Paula, zon der beroep, gehuisvest te YperVanhout- te Jules, handelaar en Vandamme Marga- reta. herbergierster, beiden gehuisvest te Yper JM- ^mi. De Maatschappij der Naaimachienen verzekert steeds verder trouwe be diening bij G. de Stuersstraat 31, IEPER ROOK- EN LEDER ARTIKELEN (317) STICHTING VAN EEN PLAATSELIJK COMITÉ VAN WEDEROPBOUW Op Donderdag 26-2-48 te 18.30 uur wordt er in de stadsschouwburg te leper over gegaan tot het stichten van een plaatse lijk comité van Wederopbouw. Alle ge- teisterden worden uitgenodigd tot deze vergadering welke van zeer groot belang is. Dagorde Uiteenzetting van het doel en de werking van het Plaatselijk Comité. 2) Aanduiding van drie vertegenwoor digers der geteisterden in het Plaatselijk Comité. 3) Allerlei mededelingen in verband met ncropbouw. vergoedingen, enz Het zal wellicht niemand ontgaan dat de stadsharmonie «Ypriana». sedert de bevrijding, met zeven-miil-laarzen. de gedwongen stilstand heeft ingehaald, en terug evenals vóór de oorlog de roem. de trots en de rechtmatige fierheid van onze stede zal uitmaken. Geen stadsfeest kan uitgroeien tot iets groots, geen officiële plechtigheid kan winnen aan diepte en aan ernst, wanneer zij niet vergezeld gaat1 door de jubelende of droeve tonen van ons stadsmuziek. Opgestaan in de stad van Kathedraal en Belfort, vergroeid met het lief en het leed van de bewoners, heeft zij zich tot doel gesteld wat vreugde en schoonheid te verspreiden Dit was dan ook het opzet bij het geven van dit Winterfeest Donderdagavond 1. 1 We kunnen niet uitweiden over de ver schillende nummers die het rijk program ma vulden, daar plaatsgebrek het on onmogelijk maakt, maar we mogen toch eerlijk bekennen dat onze harmonie steeds hoger stijgt, dat ieder werk met juistheid met fijnheid en met zorg werd uitgevoerd Gedurende enkele uren hebben we echt van de muziek genoten. Stippen we verder in 't bijzonder het optreden der solisten aan. zonder natuur lijk de overige leden te vergeten, want ieder voerde de hem opgedragen taak uit met ware geestdrift en nauwkeurigheid. De Heer Et Ossieur leerde ons in Une soirée prés du lac van Leroux, de schrille timbre, de veelzijdige expressiviteit en grote schoonheid van de hobo. het oeroude instrument, bewonderen, terwijl de heer C Sinnaeve in Concertovoor Hoorn van Mozart de weke klank, de romanti sche. mijmerende nachtstemming van de hoorn voorstelde. Heren R. Coffyn en R Vanderhaeghe vergastten ons op een heer lijk duo voor trompet van Wangermée terwijl E. Coffyn met zijn solo voor tuba van Wullot ons het instrument, voort spruitende van de signaalhoorns der Ro meinen. leerde bewonderen Tussenin hoorden we een intermezzo voor akkordéon door Mej. Snoeck. Hier van kunnen we zeggen dat Mej. Snoeck het instrument, dat dikwijls met wat ge ringschatting wordt bezien, hanteerde en be speelde met een ware virtuositeit en ons de schoonheid en zelfs innigheid ervan aantoonde Na het kunstvol optreden der harmonie zagen we het optreden van «"Les Merveil- leuses Ambrosinettesin hun kunst programma. Daar we echter niet bevoegd zijn in het bespreken en keuren van de danskunst, zullen we enkel aanstippen dat al de verschillende dansen ons boei den én door de verzorgdheid én door kunde én acrobatie. Het was waarlijk een prachtig en hoog staand presteren van de maatschappij Ypriana »- Onze eerste gelukwensen gaan met recht naar diegenen die steeds rusteloos de groei en bloei van «Ypriana» bewerk ten. Men zegt zo dikwijls dat de leper lingen niets durven aanvatten, men spreekt over het stichten van een toneel groep, over het optreden van Ieperse kunstenaars, maar waar zijn diegenen die door hun steun het verlangde helpen be werken En hier moeten we wel eens met de vinger wijzen naar velen uit de hogere burgerij, velen die zoveel zouden kunnen oprichten. Tonen we hun het voorbeeld aan van de Heren Gruwez Snoeck en anderen die steeds iets van hun zaak opofferden, iets van henzelf gaven, niet alleen tot genot maar tot het schoner maken van hun medeburgers. Vóór de oorlog hadden we hier een symphonie. voor enkele weken werd ze begraven. we wisten niet eens dat ze ziek wasEr zijn nochtans snaren genoeg om iets flinks te bereiken, maar door de steeds spijtige reden van geldzorgen is het onmogelijk iets in te richten. Zovele jonge talenten kunnen hun talent niet ontvouwen, kunnen de roem van hun stad niet worden, omdat de financiële kant het hun ontneemt... Burgers van Yper denkt daarover eens na Mannen van de Ypriana, mannen van Gruwez. van Chef Deridder. we zijn fler over U. Steeds hogerweze Uw leuze ten dienste van stad en volk. Nogmaals hartelijke gelukwensen en tot een spoedig wederzien II zijn ter gelegenheid van het Kattefeest zoals telken jare. opnieuw in onze stad, op hun gewone plaats op het foorplein, tegenover de D'Hondtstraat, met hun lekkere Oosterse specialiteiten, hun bijzonder smakelijke en wijd vermaarde nougat, troffen en andere lekkernijen. (319) Verleden week maak- a Woensdag 4 Februari werd in de ge- ïoorzaal van de rechtbank van le Aanleg te leper, hulde gebracht aan de heer Petit ederechter van het eerste kanton aan wie eervol ontslag werd verleend wegens ■t bereiken van de ouderdomsgrens. De heer Voorzitter Matton opende de zitting en wees in zijn uiteenzetting op hei verdienstelijk werk dat de heer Petit heeft geleverd gedurende de periode van moer dan veertig jaar. dat hij vrederech ter-was. eerst te Poperinge vanaf 1906 en daarna vanaf 1921 te Teper. alsook a's voorzitter van de rechtbank van oorlogs schade van het arrondissement leper en Veurne Vooral zijn medewerking en bij dragen in rechtskundige tijdschriften lijn oelahgrijk. Ook de heer procureur en' de heer vre- derechter Ghestem brachten hulde namens un collega's en dankten voor de bereid willige hulp welke de heer erevrederech- ter altijd bereid is te verlenen aan de jongeren Mter. Butaye. stokhouder van de balie, wees er dqn op hoe de wet op de leeftijd grens ook hier al te vroeg een eind komt stellen aan een loopbaan. Het wóofd was alsdan aan de achtbare heer Vrederechter Petit. «Hei is mij een zeer aangename plicht, zo sprak hij, allen die hier aanwezig zijn te danken om de sympathie die zij mij zo openhartig betonen «Voorwaar, nu er mij zoveel lof is toe gezwaaid. zal ik ernstiger dan ooit de wijze raadgeving van St. Paulus bij me zelf moeten overwegen non plus sape- re quam oportet sapere, sed sapere ad obrietatem van mezelf niet hoger den ken dan betaamt, maar nederige gevoe lens koesteren. «Bijna twee en veertig jaar zijn ver lopen. sinds ik de eer had voor deze recht bank. de eed van vrederechter af te leg ged. Twee en veertig jaren. Magni, aevi spatium. zeide de Romeinse geschiedschrij ver en hij beoogde slechts een tijdspanne van een tiental jaren. Wat dient er dan van mij gezegd, die met Gods bijzondere genade, nagenoeg twee en veertig jaren lang mijn ambt heb uitgeoefend Twee en veertig jaren zeg ik. en toch... fugaces labuntur anni. Het leven is maar een droom. De dag waarop ik voor het eerst de terechtzitting heb voorgezeten, staat mij nog zo fris in het geheugen, als was hij de dag van gisteren Spreker weidde dan verder uit over de aard en de belangrijkheid der vredegerech ten. Hij beschreef hun ontstaan, hun groei en vestigde de bijzondere aandacht van zijn achtbare toehoorders op de rol die er in het moderne rechtsleven aan de kantonnale magistratuur is beschoren. Het blijkt dat de rol van de moderne vrede rechters er een van allergrootst belang is. «Zulks is voor hen een grote eer. maar ook een grote last. Laat ons hopen dat zij aan de edele en verheven taak die de wetgever hen opdraagt, nooit zullen te kort komen De gevierde spreker besloot met zijn ge achte toehoorders herhaalde maal te be danken. «En Ued. zult mij voorzeker allen goed keuren. voegde hij er bij. dat ik het als een dringende plicht beschouw, een woord van dank toe te sturen tot mijn zeer be kwame en verkleefde medewerker, de Heer Griffier Delanote. die mij zo getrou welijk gedurende 26 jaar. bij het uitoefe nen van mijn ambt terzijde stond De aanspraak van de heer vrederech ter Petit werd langdurig toegejuicht. Het is de innigste wens van allen dat de heer ere-vrederechter lang van zijn welverdien ie rust zal mogen genieten en zijn gewaar deerde medewerking tot bevordering van de rechtswetenschap nog lang. zal kunnen verlenen. van Wederopbouw, dienst GEDEPOR TEERDEN erkend te worden als gede porteerde van dé oorlog 1940-45. om da a verder alle rechten te kunnen doen gel den op het statuut en alle voordelen er aan verbonden. Het Nationaal Verbond der Weggevoer den. Middaglijnstraat. 31 te Brussel werd bij besluit van 21-8-47, verschenen in het Staatsblad van 31-8-47 wettelijk crketyl. ten wij melding van de pjj de enjge wettig erkende bond van Heer Georges Demoor, gedeporteerden 40-45 in België, de welbekende zwem- De gewestelijke afdeling van gedepor- leerden voor het arrondissement leper ge- baas die op een interna- Ieper Sl Jacob££traat. wak_ tionale wedstrijd voor ^ert aye gedeporteerden aan zich onmid- kanarievogels te Toer- deiiijk -te laten inschrijven als lid. De af- J_ jjgg eerste gevaardigde is dagelijks ter beschikkidg van de belanghebbenden van 9 tot 12 uur om voor hen alle aanvragen aan het Mi nisterie van Wederopbouw te doen Gedeporteerdeh .wordt lid van uw bond' Reeds meer dén 10 000 leden lieten zich jnschr^jyen. j. Ouders of echtgenoten van in Duitsland overleden gedeporteerden voor U gelden dezelfde rechten. Door eendracht sterk vóór uw rechten Wat vragen wij U Veertig frank (40) bijdrage voor hépf konje de plaatsen veroverde. Ziehier de gelukkige winnaar we midden van zijn tropheeën. Zondag 15 Februari had te Brussel het h* ..mrlijks statutair kongres van de N. S B. het jaar 1948 plaats Meer dan duizend afgevaardigden, van iia üi^evaHrai^üen van icuci uklcluu hci uidu uc ucurinn- alle hoeken van het land. waren opge- teerdeop 8 of 12 bladzijden die U alle komen, zodat de ruime zaal van «Patria» nodige en nuttige inlichtingen betreffencje gans volzet was \'a een minuut stilte te hebben gevraagd >a een minuut stille le neoben gevraagd l> rvosieioze oneiwisseung met net jmi- tér nagedachtenis van de talrijke, gedu- nisterie van Wederopbouw en alle andéfe lende het verlopen jaar, overleden mak- diensten voor ljet bekomen van al uw recti kers. geelt makker Lohest. federaal voor- ten. zitter, een kort overzicht der eisen waar- oor N. S; B. reeds zolang op de bres staat. Hij drukt zijn verontwaardiging uit no pens de onverschilligheid van onze re» geerders. die, totnogtoe aan al hun be- loftcn te kort bleven. Twee bijzondere feiten zijn aan te ha len 1 Dat. sedert November 1947, bij N. S B. 8 nieuwe Waalse en 52 nieuwe Vlaam se afdelingen gesticht werden, wat ons le<- dental op 187000 heeft gebracht. 2) dat de cijfers dpor Minister Merlot aangehaald om de rechtmatige eisen van de oudstrijders gedeeltelijk van de hand te wijzen fel overdreven zijn en' wel met 742 millioen. Dergelijke handelwijze van een vertegenwoordiger van de natie is niet aan te nemen en is van aard het publiek tegenover de oudstrijders te misnoegen. Zal een stem in de Kamer of in de Senaat oprijzen om dergelijke praktijken aan de kaak te stellen Makkers Tahon en Rodelet. vertegen woordigers der 40-45, richtten een warme oproep tot de jongeren opdat zij. ter ge legenheid van de 30e verjaring van de stichting van de N. S. B. die toekomend jaar plaats grijpt, als geschenk het twee honderd duizendste lid zouden aanbren gen. Een volledig verslag vinden onze mak kers in de aanstaande uitgave van het strijdersblad HULDE KONING ALBERT! Zondag 15 Februari werd. door het verstandhoudingscomiteit der oudstrijders en gelijkgestelden, een kroon neergelegd aan het gedenkteken van Koning Albertl. als hulde aan de nagedachtenis van de Koning-Soldaat. Men vertrok stoetsgewijze, van de Kiekenmarkt Al de vaandels van de ver enigingen gingen voorop, gevolgd door talrijke afvaardigingen. Om 12 ure. juist, werd de kroon aan de voet van het Belfort, neergelegd. Op Dinsdag 17 Februari. XlVe Verja rin? van het smartelijk ongeluk dat gans België in de rouw dompelde, werd op ini tiatief van N. S B. en in akkoord met het verstandhoudingscomiteit der oudstrij ders en gelijkgestelden aan het gedenk teken van Koning Albert I, de wacht op getrokken van 17 tot 18 ure met de twee vaandels der afdeling N. S. B. (14-18 en 40-45) en twee fakkels. De vaandels en de fakkels vertrokken stoetsgewijze van het lokaal «Hotel Bri tannique» naar het gedenkteken, verge zeld van de leden van het Bestuur Deze eenvoudige hulde aan onze grote koning heeft veel indruk gemaakt op al dezen die aldaar voorbijgingen. Om 18 ure werd het «Te velde» geblazen en de vaandels en de fakkels werden daarna terug naar het lokaal geleid Zaterdag aanstaande om 20 uur. in de zaal Lapiére. D'Hondtstraat, Groot koste loos kattebal aangeboden aan de ere-le den en leden van N. S. B. met hun fa rriïlie Dit bal is strikt privaat. De lidkaar ten zullen aan de ingang dienen vertoond Zondag 29 Februari, uitstap der Har monie N. S. B. Vertrek om 10 uur uit het lokaal- Het bestuur rekent op een talrijke opkomst De Dienst voor Voorlichting bij Be roepskeuze voorheen gevestigd in de St. Jacobstraat 38 wordt vanaf heden over geplaatst naar de D'Hondtstraat 59 (in gang van de St. Aloysiusschool). Daar beschikt hij nu over ruime lokalen, af gescheiden van de school om iedereen, die dit wenst, grondig te onderzoeken met hét oog op de keuze van een beroep. Ouders, die waarlijk bekommerd zijn om de toekomst van hun kind. 't zij jon gen of meisje, laten het niet verder stu deren. of laten het niet beginnen aan leen beroep, zonder het te laten onderzoeken bij onze Dienst van Voorlichting bij Be roepskeuze D'Hondtstraat 59 leper Ouders, die niet weten welk beroep geko zen voor hun kind. komen bij ons cm raad De onderzoeken zijn volledig kosteloos De uitslag van het onderzoek verplicht "u tot niétswe geven alleen maar een goe de raad. Wacht niet tot het groot verlof, maar schrijf ons NT. Grote gala avond op de autoskoter op Grote Markt, ten bate van de verschillen de Sektiekassen van de N. S. B- 14-18 4^-45 Het Bestuur. AAN DE GEDEPORTEERDE ARBEIDERS 1942 -1945 Bij Koninklijk besluit van 24-12-46 ver 16-1-47' werd aan onze weggevoerde verplicht tewerkgestelde arbeiders Duitsland een statuut gegeven De uitvoeringsmodaliteiten werden hij Koninklijk besluit van 29-11-47 in het Staatsblad van 31-12-47 bekend gemaakt: V men die werkelijk in Duitsland als ver plicht tewerkgestelden hebben verbleven en nog niet de werkweigeraars of onder- gedokenen. Voor deze laatste zullen de uit- en voor voeringsbepalingen later in het Belgisch staatsblad worden bekend gemaakt- Hei komt er nu op aan voor alle gede porteerden en verplicht tewerkgestelden zo spoedig mogelijk door het Ministerie Wat geven wij daarvoor? 1) Ieder maand het blad «De Gedepor uw rechten bezorgt 2) Kosteloze briefwisseling met het Mi- 3) Rechtstreeks optréden bij de diensten van het Ministerie voor het bekomen van pensioenen en vergoedingen van lichame lijke schade en schade aar goederen. 4) Alle diensten die gedeporteerden af hun rechthebbenden in die hoedanigheid kunnen nodig hebben. Denkt er aan, vooraleer, aanspraak 'te kunnen maken op 't is eender welk pen sioen of vergoeding moet U eerst in 't be zit gesteld worden van een officie'e kaart van gedeporteerde. Daarvoor zullen wij zorgefl. Gedeporteerden uit de verschillende ge meenten van het arrondissement die een plaatselijke afdeling met bestuur wilt stichten richt U tot het Nationaal Verbohd der Weggevoerden. Gewest Ieper. St. Je- cobsstraat. 28 te leper St JOZEFSKERK DER PATERS KARMELIETEN Negen Woensdagen van St. Jozef Zesde Woensdag25 Februari 1948. Van 6 u. tot 8.30 u.Uitstelling van 't Allerheiligste Sakrament Te 7.30 u.Mis met zang, offer en al gemene kommunie voor een der wijten van de stad. Te 18 u. Rozenkrans, sermoen over «Levensbreuk» d w. z «De Zonde», door E. P. Robertus. Daarna aanbevelingen, oefeningen, ze gen en lofzang. Broederschap van het H. Kind Jezus van Praag Vierde Zondag der maand Te 8.30 u.Kommuniemis voor de kin deren en hun ouders. Te 3 30 u. Maandelijkse vergadering BOND VAN DE VRIENDEN VAN LOURDES COMITEIT IEPER De jaarlijkse Algemene Vergadering voor de leden van de Bond. zal plaats heb ben. op Zondag 29 dezer om 3 uur 's na middags in de feestzaal der H. Familie. De Stuersstraat Binét de vergadering: Aanduiding de« leden, die ons Comiteit te Lourdes zullen vertegenwoordigen Daarna aanspraak door Z. E. H. Deken. Ai de leden en niet-leden worden drin gend uitgenodigd deze vergadering bij te wonen. Laat u allen opschrijven in de Bond der «Vrienden van Lourdes». Mits de geringe bijdrage van 2 fr. te maande of 24 fr. 's jaars hebt ge kans om gratis de reis naar Frans Lourdes te mogen doen Namens het Bestuur. Zijn alleen van dienst op ZONDAG 22 FEBRUARI 1948: Dokter COUSEIN, Meenenstraat. Apotheker SNOECK, Grote Markt. Zondag 22 Februari te 9 uur in St Niklaaskerk, zielmis voor Heer Kamiel VERMEERSCH Dikkebuschstw. 211, Ieper. (313) Op Donderdag 4 Maart van af 18 uuf ZondaS 22 Februari te 10 uur in rote gala avond op de autoskoter op de de kerk der E. E. Paters Capuciepen zielmis voor Heer en Vrouw Cyriel BOUDEIN en zoon Gerard Capucienenstr. 10, leper. (312) Zondag 22 Februari te 11 uur in - t.Tiz.-iu ver- de kerk der E. E. Paters Karmelieter ln ,het Belgisch staatsblad van zielmis voor Heer Arthur BAERT vanwege de Vuurkruisersbond. (323) - -.-.«.-li uvRcuu gemaaat. Zondag 22 Februari te 11.30 uur un Het betreft hier voora'snog alleen die- St. Maartenskathedraal, zielmis voor Mevrouw Marie MOERMAN echtg. van Heer Joseph Jans sens Heer Edouard DUYCK echtg. van Vr. Marie-Louise D'Helf en zoon LEON (280)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1948 | | pagina 3