ONZE SPORTBLADZIJDE VOETBAL jn 't kamp van White Star BASKET-BALL BOKSEN iitsugen van zondag Krotiiek van C. S. Yprois He PROVINCIAAL c v Waregem W. S. Houthulst 6-1 Deerlijk Sp° - F C Poperinge 5-3 p c Knokke - S. V O. Ingelmunster 8-1 C S. leper - W. S. leper y Komen - W S. Lauwe 1 Wervik - V. G Oostende c Roeselare - G. S. Middelkerke B S Avelgefn - D. Blankenberge He GEWESTELIJKE C. Herseeuw - Vlamertinge Moorsele - Rac. Bissegem A. A Moeskroen - Geluwe Aalbeke - Passchendale Le Bizet - Beselare Toek Meenen - Dottenijs Moorslede - Rekkem Sp Lowingen - Brielen Sp. JUNIORS B. F. C Komen - Kortrijk Sp F C Roeselare - Aalbeke Sp. C S. leper - F. C. Izegem Bissegem - W S Lauwe Lowingen - A. A- Moeskroen Ingelmunster - W S. leper SCHOLIEREN C. Moorslede - Houthulst 8-1 C. S. leper - Poperinge 1-0 W. S. leper - F. C- Roeselare 1-1 BEGINNENDE CLUBS B Poelkapelle - Geluveld 6-0 Elverdinge - Poperinge 0-6 KADETTEN C. •Al de wedstrijden werden afgelast RANGSCHIKKINGEN NA 29 FEBR. -^Ml, -||Mnïr in i lie PROVINCIAAL 3-1 1-2 1-2 4-0 1-2 afg 2-3 8-4 10-1 4-1 6-0 5-2 5-2 5-0 7-2 4-4 2-0 1-0 1-3 S V Waregem 22 16 2 4 85 23 36 V. G. Oostende 22 17 3 2 63 29 36 E Wervik 22 16 4 2 51 23 34 F C. Roeselare 22 15 4 3 51 20 33 C S- Yprois 22 12 9 1 63 40 25 F. C. Knokke 22 8 8 6 52 46 22 Deerlijk Sp 22 9 9 4 46 40 22 W S. leper 22 10 10 2 42 35 22 W g. Houthulst 22 8 9 5 34 50 21 D. Blankenberge 22 7 10 5 48 53 19 B S. Avelgem 22 9 12 1 38 44 19 F C. Poperinge 22 6 12 4 98 58 16 S. V O. Ingelmunster 22 7 13 2 33 62 16 F C. Comines 22 5 13 4 37 56 14 \y. S. Lauwe 22 7 15 0 36 56 14 G S. Middelkerke 22 1 20 1 14 85 3 JUNIORS GEWESTELIJK B. W S leper 20 14 3 3 56 26 31 F. C. Roeselare 19 13 1 5 68 32 31 A A Moeskroen 19 11 5 3 65 34 25 F. C. Comines 20 10 7 3 48 49 23 C S. Yprois 20 10 9 1 57 37 21 Aalbeke Sp 20 9 9 2 45 45 20 W. S. Lauwe 20 7 11 2 22 46 16 Ingelmunster 19 6 10 3 30 40 15 F C. Izegem 19 5 10 4 37 50 14 F. C. Luingne 19 6 11 2 29 49 14 Kortrijk Sport 19 3 10 6 28 52 12 R C Bissegem 20 4 12 4 28 55 12 SCHOLIEREN c. F. C. Roeselare 9 7 1 1 49 3 14 C. S. Yprois 9 7 1 1 17 7 14 S V. Moorslede 9 5 2 2 26 18 12 S K. Roeselare 8 5 3 0 19 21 10 W. S. leper 9 3 4 2 13 23 8 Meulebeke 8 2 5 1 13 25 5 F. C. Poperinge 9 1 5 3 7 17 5 W. S Houthulst 9 1 8 0 7 36 2 MATCHEN VOOR ZONDAG 7 MAART lie PROVINCIAAL Y. G Oostende - F. C. Knokke (Delaere, Louw, Galle Willy) G S Middelkerke - F. C. Comines (Adam) W S Houthulst - Deerlijk Sp. (Delanoye) D. Blankenberge - C. S. Yprois (Debeuf) F. C. Poperinge - E. Wervik (Plovier, Matthys, W. S. leper - F. C. Roeselare (Everaert, Dedeyne, De Blaere) W. S. Lauwe - B. S. Avelgem (Decru, Malliet. Dobbels) S V. O. Ingelmunster - S. V. Waregem (Van de Pitte, Schouteet. Vanbrabant) He GEWESTELIJKE C. Dottignies - A. A. Mouscron (Verbiest) Rekkem Sp. - S. C. Bizet (Lahousse) S K. Vlamertinge - S. V. Moorsele (Vandevelde) Aalbeke Sp. - Luingne (Breyne Georges) Bissegem - Toek. Meenen (Arickx) Passchendale - S. V. Moorslede (Decorte) Beselare - Brielen Sp. (Beyens) S K. Geluwe - Herseaux (Kerkhof) JUNIORS GEWESTELIJK B A. A Mouscron - S. C Yprois (Mahieu J-) W. S leper - R. C. Bissegem (Pattyn J.) Kortrijk Sp. - Ingelmunster (Depraetere) Aalbeke Sp-F.C. Luingne (Van Kemseke) F. C Izegem - F. C. Comines (Adams M.) W. S Lauwe - F. C. Roeselare (Van Belle) SCHOLIEREN C. F C Poperinge - Houthulst (Descamps) W S leper - C. S. Yprois (Muyllaert) F.C Meulebeke - SK. Roeselare (Bruneel) F C. Roeselare, bye. S V. Moorslede, bye. KADETTEN C. C S. Yprois - F. C. Izegem (Naert Alb.) F C Roeselare - S K. Torhout (Vanheule) S K Vlamertinge - F.C. Torhout (Chaerle) BEGINNENDE CLUBS B. Dadizele - Elverdinge (Nuytten) Geluveld - Proven (Dewitte) Hebt U iets te koop, te huur Zoekt U dienstpersoneel Zoekt U een betrekking-? Plaats dan een kleine aankondiging in HET YPERSCH NIEUWS U hebt de beste kan sen op succes lie Prov. C. S. Yprois - W S. leper 3-1 He; optreden der Cerclemannen in de stedelijke derby .is voor ons een aange name verrassing geworden. Met één veeg werd de povere indruk, nagelaten tijdens een paar voorafgaande ontmoetingen uit gewist. Zeker er waren nog kleine tekort komingen. maar deze werden volkomen gedomineerd door een grote combativiteit en onblusbare geestdrift, zodat we ze ge makkelijk negeren. Enkele dagen voor de big match reeds was er als het ware nieuw enthousiasme gekomen in de C. S. Yprois-rangen. De kwetsuren heelden dat het een plezier scheen en slechts Bob Carpels en Roger Beddeleem. dewelke er nochtans op verlekkerd was. moesten hun medewerking ontzeggen. Anderzijds had het sportcomité de lessen van de vrien denmatch tegen de Brugse selectie te baat genomen en voor ietwat ander bloed gezorgd, waardoor de opstelling in alle lijnen gewijzigd werd en met succes. Voegen we er aan toe dat de neo-formatie de instemming genoot van het reuzendeel der Augustinus-aanhang en de handel wijze van de gebroeders Dumalin. die al dus niet geselectioneerd werden en zich ten onrechte daarmede niet konden ver zoenen, geenszins de goedkeuring weg- tig geïnspireerd en bewonderenswaardig in de aanval als in defensie Hun werk was afLesage als back kon insgelijks bekoren terwijl zijn nieuwe maat M Mul le alhoewel hij na de rust fel gehinderd werd door een schouder-ontwrichting, een moedige partij leverde en ontegenspreke lijk mag worden teruggezien 't Was juist een jaar geleden dat de Zillebekenaar een eerste kans kreeg met dc «vedetten» Nu zal zijn afwezigheid in de A-ploeg be zwaarlijk twaalf maanden duren Keeper Dewuif was betrouwbaar en viel ons meer in de smaak dan zijn vis-a-vis Lesage. In de 'voorhoede gaf Verschaeve andermaal blijk in vordering te zijn. Vynckier viel algeheel in de smaak van het publiek- Zijn dynamisme maakte opgeld Del'Haye le verde als inside een van zijn beste pres taties van het seizoen, evenals zijn colle ga Decaluwé. die tactisch te werk ging en derhalve de motor van het geheel mag worden genoemd. Tussen in demonstreer-, de een Vandenbossche in vooruitgang fraai kopspel. waarover stopper Debruyne best weet mee te praten De tegenpartij had den we niet meer zien spelen sinds de der by op het Minneplein en voortgaande op de wekelijkse verslagen hadden we er meer van verwacht. Camiel Deneckere was hun spectaculairste Ackou hun be- drijvigste maar naar onze bescheiden me ning Ketels hun voortreffelijkste kracht. De overigen lieten op ons geen indruk en de voorhoede krasselde ellendiger dan de Dr overwinnende ploeg van C. S. Yprois. droeg. Van meet af aan ontwikkelden on ze kleppers, voor de gelegenheid in het wit uitgedost, een spel dat van snelheid en doordrijvendheid niet gespeend bleek. White Star repliekeerde aanvankelijk voortreffelijk zonder evenwel te kunnen beletten dat het grootste aantal gevaar lijke standjes in de nabijheid van keeper Lesage hun ontknoping vonden. Een trap- vaste Cercle-veédediging slechts spora disch in ernstige moeilijkheden gebracht door een in gebreke blijvende gestemde voorhoede en daartegenover een drie-back- spel dat van Del'Haye en zijn collega's meer vergde dan één speelhelft om aan het wankelen te worden gebracht, hielden al les in het reine voor de kampverwisseling Bij de hervatting bleef de locale storm klok luiden, terwijl de reactie der gasten niet meer zo hevig was als voor de ver frissing. Del'Haye werd door Decaluwé San het werk gesteld en tegen een goed gericht shot van op de strafschoplijn was keeper Lesage machteloos. Meteen gaf het gejubel en gedans rondom de krijtlijnen een gedacht van de grote meerderheid der Cerclemen onder de ruime belangstelling, die in een prettige lenteatmosfeer de der by volgde Nog maar amper waren de vreugdekreten een weinig geluwd en na een kortstondig reageren vanwege de stadsgenoten, lieten onze kwieke vleugel spelers Vynckier en Verschaeve eens te meer hun waakhonden ter plaatse. Een ge harrewar ontstond, hetgeen Vynckier be nutte om de bordjes op 2-0 te vestigen. Teleurstelling in het White Starkamp Het «.Sterrenliedje» scheen ten einde ge zongen en de puntjes konden C S. Y. niet meer ontsnappen Van langsom meer doof de de gestemde kaars uit tot Alf Soenen de spanning te vroeg van de plank oor deelde en met een achterwaartse pas het leder in de voeten van Ennaert schotel de, dewelke dé kans benutte (2-1). 't Gaf wederom moed aan onze rivalen, die nu enkele ogenblikken aandrongen. Zonder groot gevaar nochtans, want de half.inie Soenen-Knockaert-Hollebeke getuigde nog altoos de situatie baas te zijn. en daar waar het merendeel der gasten hun beste pijlen reeds verschoten hadden, duurde het niet lang of Cercle hervatte haar diri gerende rol Stopper H. Debruyne scheen uitgespeeld en kon midvoor Vandenbos sche, dewelke al een paar maal met Del' Haye voor een tweetal minuten geper- muteerd had. niet langer meer in toom houden. Op aanbrengen van Verschaeve deponeerde Jean-Pierre een derde balle tje achter keeper Lesage. waardoor re feree Delaere (S. C. Meenen) met een ruimschoots verdiende 3-1 overwinning de Cercle-vaan. symbool van het stedelijk meesterschap, het wapperen liet. langer en hoger dan naar gewoonte. En of we er deze week reeds met fierheid hebben naar opgezien 't Was vorige Zondag een brillante Cercle-dag. vol reklaam en voor de schatbewaarder een dubbel genot. Ook de tweede uitgave van de leperse derby is gewonnen en de rest van het seizoen kan nu al meer en meer prospecterend afge werkt worden We hebben nu in het ge heel niets meer te winnen, noch te ver liezen. De recente samenstelling verdient anderzijds in haar geheel het vertrouwen voor de nakende wedstrijd- Gans het team van kapitein Lesage mag hier gefelici teerd worden. De halflijn vooral was schit terend. Soenen-Knockaert-Hollebeke vorm den het degelijkste compartiment van de beide opstellingen. Hun werk was krach C. S Y.-ers het deden een paar weken voordien In zijn geheel werd deze derby een fout van Ackou. die hem een flui tjes-concert in regel bezorgde, niet te na gesproken in een voorbeeldige geest van sportiviteit betwist De Ploegen W. S. leper lStopper-systeem) Lesage Art Alleman Debruyne Verleure Ketels Deneckere Wollaert Ackou Claeys Ennaert Tresy C. S. Yprois (orthodox) Vynckier Vandenbossche Verschaeve Del'Haye Decaluwé Hollebeke Knoekaert Soenen Lesage Mulle Dewuif Juniors C- S. Yprois - F. C. Izegem 4-4 Voor de zoveelste maal met een onge lijke opstelling dienden de juniors een hal ve inzet af te staan aan de Mandelzon.n. lie Prov.C. S. Yprois - W. S. leper 3-1 Jun.Ingelmunster - W. S. leper 2-3 Schol.: W. S. leper - F- C. Roeselare 1-1 Een derby-wedstrijd waarbij eens te meer onze aanvalslijn in gebreke werd bevonden De slechte afwerking der aan vallen en het niet schieten hebben een groot aandeel in deze nederlaag. Onze vocrwaartsen hebben teleur gesteld Het waren de witte sterren die het eerst ten aanval trokken en hoekschop afdwon gen Het spel verplaatste zich naar het doel van White Star. waar Cercle even eens hoekschop bekomt, maar De Bruyne en Deneckere weten hun kamp te ont zetten. Na een 10 min. wordt onze mid denvoor André Claeys. gekwetst en moet voor geruime tijd het veld verlaten, waar na hijop halve krachten aan het verder verloop van de wedstrijd zal deelnemen. Het spel verloopt vrij evenwichtig en af en toe moeten de verdedigingen zich schrap zetten. De rust komt evenwel op dagen met blanke stand. Na de herneming waren er slechts 6 min verlopen, wanneer Cercle reeds kee per Lesage tweemaal had verschalkt. Thans kwamen de White Star boys op dagen en wezen Cercle op verdediging aan. De aanvallen der ster-jongens wa ren echter niet van het beste allooi en wanneer Ennaert alleen voor doel komt te staan, stond het geluk keeper Dewuif nog ter zijde. Het was na 22 min. spel dat W Star de Cercle doelman het omdraaien bezorgde" en meteen de bordjes op 2-1 zag geplaatst. Onze middenvoor werd hierbij nogmaals gekwetst en moest van het ter rein gedragen worden, waarna hij nog te rug opkwam op de hoekplaats. doch niets meer verrichten kon. Cercle paste vervol gens het verdedigingssysteem volledig toe en het zou op een verre voorzet en een persoonlijke poging zijn. dat Van den Bossche, drie min. voor het einde, een nieuw doelpunt voor Cercle kon aanteke nen. hetgene het einde zou worden van deze hardbetwiste sportieve leperse der by-kamp. De Juniors hadden het moeilijk bij S. V. Ingelmunster, doch wisten uiteindelijk het winnende doelpunt te netten, waardoor een nieuwe zege van 2-3 werd behaald. De scholieren hebben de op bezoek ko mende leider. F. C. Roeselare. in bedwang weten te houden en hebben oververdiend de halve inzet buitgemaakt Flink zo, mannen. Zondag e k. ontmoeten de ploegen van de gemaakte zaagmeelhistorie elkaar óp het W Star veld. F. C. Roeselare zal er alles in het werk stellen om de overwin ning af te dwingen, maar de onzen zijn vast besloten, zo het moet. hun vel duur te verkopen De Juniors ontvangen om 9 30 u. het elftal van Rac Bissegem. dat. indien het de onzen ernstig menen, onverrichterzake zal kunnen huiswaarts lieren. De scholieren bekampen om 11 u. hun -tadsgenoten en te beoordelen naar hun laatste verrichtingen zijn ze niet op voor hand verloren De kadettenploeg is nogmaals op rust Mededeling. Er wordt ter herinne ring gebracht dat diegenen welke inschre ven voor België-Holland. doch hun stor ting nog niet deden, na 7 Maart van de inschrijvingslijst zullen worden geschrapt A. F. T> Zondag 21 Maart leper - Jong Waasland (terrein Hellas te Gent) Blankenberge - Fabelta (terrein O BBC.) Deze grote slag begint dus reeds op Zoa- dag a. s. Voor onze jongens wordt het een bijzonder kwade jobFabelta zege vierde met grote autoriteit in het kam pioenschap van Promotie B. Daarbij ge nieten de Gentenaars van het onbetwist baar voordeel op eigen terrein, voor eigea publiek dat naar het schijnt steeds talrijk is. te mogen evolueren. We zullen toch maar optimist zijn. hé jon gens Waar een wil is. is een weg, en ik ben er vast van overtuigd dat onze rood- witjes -T welke Zondag in het maagdelijk wit zullen moeten spelen toch wel be kwaam zullen zijn aan de stropkens te tonen dat ze er hier te leper ook wat van kénnen Volgende ploeg zal in lijn treden Du- mon Gilbert, Vancappel Emiel. Debecfc Gaston, Delhem Henri, Gruwez Jacques Debeuf André. Mottrie, Robert en Merle- vede André Good luck, boys 1 ROGISA. Een mooie spelfase Keeper Lesage werkt de bal weg vóór de aanstormende Del'haye. Back Verleure kijkt gespannen toe. Reeds aan de rust waren de eindcijfers be reikt. Cercle stond op een bepaald ogen blik met 3-1 aan de winst en het waren Cappoen. Moniez M. en Vandenbussche G. (2) die voor de doelpunten zcredrn. Schol. C. S. Yprois - F. C. Poperinge 1-0 De scholieren hebben zich opnieuw me de aan de leiding weten te nestelen en hiel den er F. C Poperinge met een enig doel punt onder- Kooyman lukte het «open doekje Staftje Deplancke om zijn match en zijn sportieve opvattingen dient ge apprecieerd te worden, terwijl ook Kooy man en de defensie op een eervolle ver melding mogen aanspraak maken. ZONDAG 7 MAART 1948 De tenoren ondernemen een reisje naar het Noordzeestrand, alwaar Daring Blan kenberge hen opwacht. Laat ons hopen dat de kentering is blij ven aanhouden en er aan de Schuurput wordt gespeeld alsof het een derby be treft- De juniors gaan A. A. Moeskroen in eigen nest tarten en de Scholieren zijn tc 11 uur de gast op het Minneplein. Op het Augustinusstadion gaat slechts één ont moeting door. ni. deze der kadetten te 15 uur tegen F C Izegem. ROGIMAR. B. B C. IEPER NAAR DE EINDRONDE VAN BEVORDERING Zo heel overwachts bereikte ons Zon dag het nieuwsde eindronde vangt aan op 7 Maart, dus Zondag e. k. Volgende p.oegen zullen er aan deelnemen De Kampioenen van Promotie A St Niklaas (Jong Waasland). Promotie B: Fabelta van Zwijnaarde. Promotie C R R. Blan kenberge en Promotie D B. B. C. leper. Docr het Sportcomité werd beslist dat er slechts één ronde zal betwist worden. Iedere ploeg zal één wedstrijd spelen op verplaatsing, één voor eigen publiek en één op neutraal terrein De kalender werd volgt opgemaakt: Zondag 7 Maart: Fabelta - B. B. C. leper (terrein Fabelta) Blankenberge - Jong Waasland (terrein Blankenberge) Zondag 14 Maart B. B. C leper - Blankenberge t (terrein leper) Jong Waasland - Fabelta •terrein Jong Waasland) NOG EEN TITELGEVECHT! Berten Lapère moet stellig niet bang zijn dat zezullen zeggen dat hij zich niet weerde voor zijn liefdadigheidsmee ting Dag en nacht is hij in de weer om zijn meeting op punt te stellen en om niets meer aan het toeval over te laten Nu zijn programma, voor wat de be roepsboksers betreft vast staat, is het hen» jilots te binnen geschoten dat Tarzan of King-Kong(ik weet niet hoe ik hem moet heten) Ligneel enkele maan den geleden eens vochtvoor de titel der beide Vlaanderen tegen Oosterbaan uit Eekloo. En het ,was voor King-Kong of Tarzan Ligneel een ware ramp gewor den. vermits hij zich reeds in de eerste ronde netjes op het tapijt vlijde tot de fatale tien over zijn hoofd neerdwarrelde En wat zou er nu beter kunnen gedaan worden, dan een herkansing Ligneel-Oos- terbaan, met de titel der half-zwaren voor beide Vlaanders op het spel De Lange- markse voorvechter traint zich nu dat de brokken in de geburen vliegen, om toch bij machte te zijn die smaad uit te wis sen Wee Oosterbaan als hij wat te dicht bij die vuisten komtDit gevecht al léén zal reeds een attractie worden. Want Ligneel bleek steeds, met zijn originele bokswijze, de gunst van het publiek te veroveren. MILO-LUCIDARME Een der beste jonge Belgische welters van het ogenblik tegen een man met on dervinding die eens bij de drie beste bok sers zijner categorie gerangschikt werd. Milo deed een waarlijk verrassende op gang De jonge Avelgemnaar was een schitterend liefhebber, trok naar de Be roepsklasse en wist daar onmiddellijk de aandacht op zich te trekken door een verbijsterende reeks k-o overwinningen Hij verrastte in de meest gunstige zin in de Weltercompetitie van Gent waar hij door een onnozele kwetsuur (handbreuk) belet werd de finale te betwisten. Hij deed laatst zijn heroptreden en de Pool Rosiack, nochtans gunstig bekend, werd reeds in de eerste ronde naar het dromenland ge stuurd Lucidarme zal ik niet voorstellen, is onnodig. Alleen zal ik even herinneren dat hij te leper op Kerstdag een zege ont stolen», werd tegen Floréal. Ik geloof dat dit genoeg is KORBER-NOL KLEIN. De sympathiekste onzer Belgische bok sers is stellig wel Korber. de knaap uit W aregem. Hier te leper hebben we hem goed kunnen volgen: zijn lange reeks suksessen als liefhebber en zijn gestadige opgang als beroepsbokser. Zijn eerste ne derlaag hij was dan aan zijn 4e of 5e beroepskamp werd hem toegediend door. Nol Klein. Nol Klein was en is nog steeds de rechtstreekse tegenstrever van Jan Nicolaas voor de begeerde Nederland se hchtgewichttitel. Ik meen dat dit ge noeg zegt Korber ging verleden week in Penemarken Nielsen tarten. Nielsen telt op zijn «tableau de chasse» de beste Eu- tr,°PeSe b°ksers... En Nielsen figureert thans op de tableau de chasse van on ze vriend KorberWant hij deelde het lot 'an zoveel anderen, door in de 4e ronde. rl Slagen tot opgave gedwongen te den Zoals Jais, de kampioen van Al- gerie voor een paar weken te Kortrijk. door 'anri de.,4e r0nde naar het dromen land gestuurd werd... Zoals de vele an deren welke als slachtoffer vielen van die eugdige coming-man. SEYNAEVE-GALLOO Nog een gevecht dat door vele inrich ters uit grote steden, als Tête d'Affiche zou genomen worden. Seynaeve die kam pioen van België der vlieggewichten werd. ende sedert zijn legerdienst een zekere verflauwing Tot hij naar de hogere cate gorie overging en bij de pluimgewichten zou optreden. Daar voelde hij zich meer op zijn gemak. Hij had geen last meer om het gewicht te maken, zodat hij in net volle bezit van zijn krachten tegen kampioen Machterlynck optrad te Gent. En Machterlynck kreeg slaag zoveel als 'li; maar pakken kon! Galloo is nog steeds even sterk als vroe ger. Hij is nog steeds kampioen der beide I laanderen in de pluimgewichtklasse en zal het als een erezaak opvatten, zich die titel waardig te tonen Een prachtige kamp in het verschiet... Verdere bijzonderheden zullen volgen de week volgen... SPORTMANNEN: Het wordt tijd dat U zorgt voor kaarten Wacht niet tot het laatste ogenblikWie eerst komt. wordt best bediend KaartenverkoopBij Albert Lapère, Herberg de Sleutel. Diksmuidestraat. ROGISA.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1948 | | pagina 7