FILMWERELD MONTGOMERY 1948 HUIS QVICK OSCAR De Wonderdoktoor Albert SLOSSE- DIERYCK UIT DE PROGRAMMA'S c De Nieuwe RADIO TOESTELLEN Doorgangstraat, 5 I E P E R HET FFERSCH NIEUWS Bli. 8 p .o 1/ >i v( t» :a i ■a :ei ro ta ij co n< M u. <J« ia ir- le *l .•n n i le ;e: ill le >v !e 'P ■i< ei /o rr 'P ni tc il< 11 .e le ta ce a >e le tl lil CINEMA OUD IEPEK ZWIJGEN IS GOUD (Le Silence est d'On De machtige film van Bené Clair le prijs van het filmfestival te Brussel «cl Maurice Chevalier, Francois Périer en Marcelle Dertien- Wij bevinden ons in Parijs bij het be gin van deze eeuw. Tijdens een Halfvasten- stoet ontdekt Jacques, een ionge man die zijn brood verdient in een filmstudio de film stond toen nog in haar eerste schoe nen tussen de figuranten van een wa gen een oude bekende. Lucette. Hij belooft haar werk te zullen vinden en 's anderen daags stelt hij haar voor aan de directeur van het studio. Emile Clement Emile Clement, een oud-toneelspeler van rond de vijftig jaar. is uiterst goed van inborst en dit draagt er veel toe bij op dat zijn medewerkers hem zijn slordige manier van beheren zouden vergeven waardoor hij meermaals met financiële moeilijkheden af te rekenen heeft. Zelf vrijgezel, beschouwt hij Jacques als zijn zoon. en daarom ook geeft hij aan Lucette een kleine rol. Maar deze wordt het a vlug beu en zij trekt er van onder met een der voornaamste geldschieters van het studio. Jacques in droefheid achterlatend Emile ziet al dadelijk dat zijn bescher meling inzake vrouwen erg naïef is, en de oude toneelrat zal hem enige lessen geven in het vak, die hem zullen moeteil te pas komen, wanneer hij zijn militaire kampperiode van 28 dagen moet doorma ken. De dag van vertrek breekt aan en pas is Jacques vertrokken of Mijnheer Emile vindt voor zijn deur een jong meisje. Ma deleine Célestin. die zijn hulp inroept Hij verneemt dat zij de dochter is van zijn vroegere vriend, die het meisje huw de waarop Emile smoorlijk verliefd wa^ Zij was naar Parijs gekomen om daar. haar vader te ontmoeten, maar deze was voor een rondreis vertrokken, die ver scheidene dagen zou duren. Het meisje dat op de buiten opgevoed werd. loopt verloren in de grote stad, en als Emile ontdekt dat ze zonder geld zit. neemt hij haar in zijn appartement op. Maar de dagen worden weken en Emile die angstvallig op het meisje waakt, neemt haar mee naar het studio ten einde haar onder zijn toezicht te kunnen plaatsen. Hij verwittigt zijn medewerkers, die an ders van geen kleintje vervaard zijn. dat ze haar met rust moeten laten, of dat ze met hem zullen af te rekenen hebben Zo ontstaat er een echte wacht rond het meisje, daar de één de andere bewaakt En het jonge ding. dat overal rond zich de t flirtsziet. treurt, omdat niemand haar zelfs een blik gunt. Wanneer zij Emile daarover spreekt, neemt hij haar vaderlijk op zijn knieën geeft haar een vaderlijke kus... die de oude schuur in brand steekten Mijnheer Emile is tot over de oren verliefd op zijn beschermelinge Intussen keert Jacques terug van zijn dienst bij het leger. In het garnizoenstadje had hij geen gelegenheid de wijze lessen van zijn directeur in praktijk te brengen maar als hij nu toevallig Madeleine ont moet op straat wendt hij al zijn kunde aan en zo komen de jonge lieden met el kaar in contact zonder iets van el kaar af te weten. Wanneer Emile verneemt dat Jacques dan tóch succes heeft gehad, is hij uiter mate verheugd, zonder echter te vermoe den dat de gelukkige niemand anders dan Madeleine is. s Anderendaags in het studio ontmoeten de twee jonge mensen elkaar weer. maar Jacques wordt al dadelijk verwittigd door een zijner makkers, dat de patron smoorlijk verliefd is op het meisje Nu treden tal van verwikkelingen in daar Jacques zijn patroon niet wil be droeven. terwijl Madeleine slechts van hen alleen houdt en zich zelfs niet be wust is van de hevige liefde, die Emile voor haar koestert. Nadat het bijna tot een breuk gekomen was komt Emile tot bezinning gedurende een proefvoorstelling in tegenwoordigheid van de president der republiek en van de Sultan, waar de beide jonge mensen sa men in een liefdescène optreden En zo kunnen de twee verliefden thans zonder wroeging elkaar beminnen. Vervaardigd met de beste grondstoffen, ongeëvenaarde muziek weer gave. zijn te verkrijgen in het HERSTELLINGEN van Radio's en allerhande Elektrische Toestellen '68) CINEMA OUD IEPER DE ZOON VAN DRACULA (Son of Dracula) met Lon Chancy, Louise Allbriiton en Robert Paige. Colonel Caldwell en'zijn dochter Kathe- rine krijgen het bezoek van graaf Alu card Na de bezichtiging van de plantage gaan de gesprekken hun gang en we ver nemen. dat Katherine enkele jaren te vo ren te Budapest reeds kennis aanknoopte met de bezoeker- Frank Stanley, de verloofde van Kathe rine. acht de graaf een raadselachtig heer schap, Dr. Brewster, een vriend van het dat 's nachts de gedaante van een mon sterachtige vledermuis aanneemt. Katherine is op haar beurt een vampyr geworden. Ze neemt opnieuw haar men selijke gedaante aan en tracht Frank te overreden de graaf uit de weg te ruimen en zich vervolgens bij haar te vervoegen in de onsterfelijkheid In een geweldige strijd wordt Alucard tenslotte gedood Frank, overtuigd, dat Katherine opgeofferd moet worden opdat zij rust zou kunnen vinden in de dood kent daartoe maar één middel. Hij steekt alles in brand Het lichaam van de on gelukkige verkoolt in het rokende puin jonge meisje, gaat zelfs verder in zijn oordeelKeer zijn naam om Alucard wordt Dracula. Er moet zeker een ver band bestaan tussen de graaf en het mon ster. zegt hij. De colonel wordt dood aangetroffen. Het onderzoek wijst uit, dat het slacht offer gebeten werd door een geweldige vledermuis. Enige dagen later trouwt Katherine met Alucard. Frank schiet op zijn mededinger, maar ziet hoe de kogel door het lichaam van de graaf dringt en Katherine doodt. Later keert Dr. Brewster naar de plan tage terug en treft er Katherine aan. le vend en blijkbaar in bloeiende gezond heid. Maar enige uren nadien wordt haar lichaam gevonden in de grafkelder van de familie Alsdan doet Dr Brewster beroep op Prof. Lazlo om het raadsel op te lossen. Ze zijn het er over eens, dat Alucard een vampyr moet zijn. een wezen dat alleen leeft om zich aan bloed te vergasten en van wat eenmaal een mooi domein was waar mensen vertoefden wie het leven toelachte. STOORS GORDIJNEN MATTEN TAPIJTEN Van de Peereboomplaats 27, IEPER De Grootste Keus Meubelpapier DE LAAGSTE PRIJS. Rouw versieringen. - .Markiezen (4») CINEMA FLORA DE GREEP DER MISDAAD (The Strange Love of Martha Iversl met Barbara SUnwyck. Van Heflin en Lizabeth Scott Door hun machtige industriële positie, beheersen de Ivers het kleine stadje Ivers- town Mevrouw Ivers bestuurt de fabriek en doet al het mogelijke om van haar nicht Martha een echte Ivers te maken. Deze is in conflict met haar tante, wiens er getuige van geweest te zijn. naar Ivers- town terug, waar hij verplicht is te blij ven ais gevolg van een defect aan zijn auto. Hij verneemt dat Walter O'Neil pro cureur geworden is van' het stadje en dat Martha, zijn vrouw, de zaken met even veel gezag bestuurt als haar tante. Sam maakt kennis met Toni Maracheck. een meisje dat wegens diefstal aangehouden werd. maar daarna vrijgelaten wordt on der voorwaarde de stad te verlaten. Door een ongelukkige samenloop van omstan digheden. wordt zij belet de stad, binnen stuur karakter moet buigen voor' de ijzeren wilskracht van het jonge meisje Zekere onweersachtige avond, toen Mar tha zich klaar maakt om met een vriend van haar ouderdom. Sam Masterson. een uitstapje te doen. betrapt zij haar tante die bezig is haar lievelingskat met een stok te slaan. Buiten zich zelf van woede, ontrukt Martha haar de stok. en slaat er haar tante mede. die dodelijk getroffen ten gronde stort. Walter O'Neil. de zoon van Martha's voogd, woont verbijsterd dit drama bij. maar. onder de indruk en de invloed van de jonge moordenares, verklaart hij in tegenwoordigheid van zijn vader, dat een vreemde persoon de misdaad heeft be gaan. die daarop weggevlucht is. Mr. O'Neil gelooft er niet veel van en kan de waarheid raden. Hij toont zich echter grootmoedig tegenover de r^jke erfge name. met de hoop profijt te kunnen trek ken, uit de Iversindustrieën Zeventien jaar later keert Sam. die de dag van het drama wegvluchtte zonder de vastgestelde tijdruimte te verlaten en zij wordt terug opgesloten. Sam doet be roep op zijn oude vriend Walter, die h£t meisje in vrijheid doet stellen. De terug keer van Sam veróntrust hem echter ten zeerste, daar hij meent dat de jonge man het drama heeft bijgewoond en zijn ge heimhouding wil doen betalen. Sam wordt daarom buiten de stad geleid en door de mannen van de magistraat afgeranseld Dit maakt hem achterdochtig en hij zoekt dan ook de omstandigheden op die hem zullen toelaten het geheim van de dood van Mevr. Ivers op te klaren. Met dit zware geheim begeeft hij zicii naar de echtgenoten O'Neil. waar Martha hem tracht te doden. Hij is eveneens ge tuige van een pijnlijke scene tussen de ontgoochelde Walter, die vol wroeging is. en Martha, die niet eens meer zoekt haar verdorven gevoelens te verduiken. Na een poging van Martha om haar man te do den. doodt deze zelf zijn vrouw en pleegt d,aarna zelfmoord, terwijl Sam. Toni gaal opzoeken en met haar huwt ONS FEUILLETON 11 door Jos. JANSSEN Dat begint me daar ineens te sis sen, te mierelen en te bruisen, dat het schuim tot over de boord van het glas stijgt. Zes verbaasde ogen kijken dat aan. Verdimme, verdimme. zucht Manten in spanning, daar zit jacht achter. En als ie het beteuterd gezicht van de strooikoopman ziet, kan ie zich niet houden van grijnslachend op te merken Als ge dat binnen hebt. San- dere. toens zwelt uw buik op gelijk 'n luchtballon. Verschrikt aarzelt Sander 'n stap achteruit naar de deur toe Ja- n.aar, jamaar, ik en betrouwe dat goedje niet. Maar nu zet de jonge doktoor door. Met 'n autoriteit in de stem, die Mart ten wel 'n beetje verrast bij die bleekbek. zegt ie aan Sander, terwij! ie hem het glas voorhoudt -«Drink uit. zeg ik.» «Jamaar. jamaar... stribbelt de vent tegen. c Drink uitgebiedt Steven weer. Schuw pakt Sander het glas vast, bekijkt het met verwezen blikken, aarzelt, ruikt er aan en vraagt wan trouwig Kan dat geen kwaad De jonge doktoor neemt hem het glas uit de handen Hoegenaamd niet. Zie maar.En meteen zet ie het glas aan z'n lippen en drinkt er 'n slokje van. Dat schijnt de mannen ietwat ge rust te stellen. 'k Zou 't nu maar riskeren. Sandere.moedigt Manten hem aan. Na nog 'n paar scheve gezichten, besluit de strooikoopman het te wagen. Maar bij de eerste slok zet ie zulk 'n vies gezicht, dat Manten hem on gerust vraagtHewel Dat smaakt vies. 't Is precies 't sap van doó mensen-benen. Bah zucht de vent, terwijl ie op de vloer spuwt. Hier, menere 'k heb genoeg.Meteen wil ie Steven het glas weer in de hand duwen. Maar de jonge doktoor verstaat het zo niet. «Uitdrinken. zegt ie. Ge heel uitdrinken. Dit kordaat bevel treft doel. Manten komt er nog even tussen Schenk er 'n beetje bier bij. Thea. Toens proeft ie het niet meer. Nee, nee, nee. beveelt Ste ven nu kortaf. Hij zal 't zó uit drinken. Als ie bij uw Dokus ging. die zou hem nog wat anders opgie ten. Vooruit, geen komplimenten. Zó 'n grote vent Sander durft nu niet meer achter- uitkrabbelen. Met veel trage slokken drinkt ie het glas leeg, veegt z'n mond af en zucht verlichtDaar zit alles zins entwat van doó mensen in. Steven lachtDat is mijn ge heim. man.en gaat het doosje weer opbergen in z'n valies. Verwezen staat de lange slungel voor zich heen te kijken, want in z'n maag begint daar iets te roeren en te keren, waar dat ie verre van ge rust in is. Wie weet wat die kerel hem ingegeven heeft. Hij wordt er bijna bleek van. van schrik. Manten is evenmin op z'n gemak. als ie Sander's verwezen gezicht ziet. Voelt ge entwat in uw buik, Sandere 't Water staat in Sander's ogen. 'k Gelove. da 'k ga moeten... moeten... En van alteratie houdt de vent z'n buik vast. Wat roept Manten. En meteen vliegt ie naar de keuken om 'n emmer, voor 't geval dat Sander... lelijk zou doen op Thea's proper vloer. Maar zo erg is 't gelukkig niet. Integendeel, 'n Gezonde, luidruch tige... hik en: Verikskuus stamelt Sander. 't Is gepasseerd. En verlost en voldaan lacht ie Manten toe. Hewel. vriend. komt Steven tussen. voelt ge die brand in uw mage nu nog Onwillekeurig Klopt Sander onder zoekend op z'n Duik. drukt z'n vin gertoppen in z'n maagputje, voelt niets, en stamelt verbluftNeen ik. menere. Manten kan z'n oren niet geloven. «Eo waar of dat ik hier sta. Manten. «En die gloeiende bol in uw keel vraagt Steven glimlachend. Sander grijpt naar z'n keel. «Ook niet. Warempel, 't is weg. radikaal weg. 'k En heb me nog nooit zo fris gevoeld in m'n mage.zegt ie en 'n brede lach tekent zich op z'n voldaan gezicht. Ziet ge wel.lacht Steven Met schitterende ogen kijkt Thea haar knappe kozijn aan. Manten gaapt erbij van verwonde ring. Die kerel is zo dom niet, of dat ie er uit ziet Die weet meer dan ge hem zoudt toegeven. Kozijn Steven, gij zijt de man Verdorie, menere. stamelt Sander. ge zijt gij 'n slimme vent. Wat doet ge voor uw stiel Steven glimlacht. 't Is simpel, man. Ik ben... Maar Manten is hem voor. Kozijn Steven moet zwijgen. Wieweet Er flitst 'n gedachte door Manten's kop. Duidelijk is ze nog niet. Maar instinktmatig valt ie de jonge dok toor in de rede Sst. kozijn, de mensen moeten dat niet weten. We houden dat voor ons. Wrevelig haalt Steven de schou ders op en wendt zieft tot Thea. Maar aan Sandere mag ik het geheim verklappen, hé En de slungelige strooikoopman 'n beetje ter zijde nemende, fluistert ie hem toe Dat is kozijn Ste ven, de zoon van m'n broers-wijf's- broere, van Sissen. En Sissen's va- aere was een van de rapste, die k gekend hebbe. Duizend en duizend mensen heeft ie 't leven gered. Verrast kijkt Steven, die Martten's gevezei toch verstaan heeft, op. Wat wil z'n kozijn zeggen Z'n groot vader was 'n bakkertje, gelijk z'n eigen vader. Nooit heeft ie zich met iets anders bezig gehouden dan met z'n bakkerijtje. Dat weet kozijn Man- ïen toch evengoed als hij. Maar Manten gaat onverstoord verder Ginder in z'n streke was ie gekend uren in 't ronde. Twee maal heeft ie in 't gevang gezeten. En de Jugen kosten er geen rechter kant aan krijgen. Zo rap was ie. Nee maar. nee maar. wordt ko zijn Manten nu gek vraagt Steven zich af. «Maar. kozijn Man ten... «Ja ja. valt Manten hem met n vreemd gebaar in de rede, San- der mag dat weten... Maar op 'n zwi jgens, hé, Sandere Sander is één spanning Na tuurlijk, natuurlijk, Manten. En?. En al die deugdelijke, onbe kende remedies heeft ie, voor dat :e stierf, overgedaan aan z'n kleinzoon. Steven hier, die nu 't schone, mens lievende werk van z'n grootvadere voortzet en die nóg kurieuzer din gen doet. dan Sissen zaliger zelve.» Steven kan z'n oren niet geloven. Zou er bij kozijn Manten dan toch 'n vijs los zijn Hem uitgeven voor 'n wonderdok toor. 'n kwakzalver, hoe komt de man daarbij Trouwens, Sandere, ge hebt er daar 'n staaltje van ondervonden, ne- waar. met uw mage. Ja 't. Manten. 't Is 'n wonder «Maar herneemt Manten vol geestdrift, vertel dat nu astebli-t; niet voort, hé. aan niemand. Want dan laten ze m'n kozijn geen moment ge rust. Sander knikt begrijpend. Niet zonder 'n'vleugje spot in z" stem oreert Manten verderK-J is hier gekomen om 'n beetje uit te rusten. Want ginder in Brussel - irtne... in z'n gemeente, wil ik zes gen, is ie zo overlast van 't werk. dat de dag wel acht en veertig uren zou moeten hebben. Nu gaat kozijn Manten toch n beetje te ver. Zeg eens, kozijn, die grap. Maar het sluwe boertje laat hef0 ■met eens 'uitspreken. i «Zij gerust, kozijn Steven. Satj der zal 't aan niemand voortverte - len. hé Ge gaat hier niet lastig ge" vallen worden, daar ga 'k voor zor gen. Ge komt hier om te rusten hebt ruste nodig, hewel. ge Saa rusten. (Vervolgt Verantwoordelijke uitgever L. DUMORTIBR 34 B«terstraat. *Pe'

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1948 | | pagina 8