ONZE SPOSTBLADZIJDE VOETBAL Arthur SOETE Zonen GRAND BAZAR c. 11 9 s. F c. c. 3 s. c s. c. w Kroniek van C. S. Yprois ALGEMENE HOUTHANDEL Bruggesl-eenweg 57 YPER In 't kamp van White Star V O O R UW WIELRIJDEN kinderwagens wendt U tot 14 Boterstraat IEPER Tel. 463 DE ALLERLAATSTE MODELLEN. VANAF 895 fr. r— HEI YFEKSCH MUMS BU. 5 IITSLAGEN VAN ZONDAG 11 APRIL lie PROVINCIAAL 5 V. Ingeimunster - W. S. Houthulst 1-0 V. S. Lauwe - F C Poperinge 1-1 V G Oostende - Deerlijk Sp 2-0 3 S. Avelgem - C. S. leper M W S- leper - E Wervik 0-3 - C. Knokke - F. C. Roeselare 2-0 D Blankenberge - G S Middelkerke 4-1 s c Komen - S V Waregem 2-0 He GEWESTELIJKE C. S K. Geluwe - S. K Vlamertinge 0-0 E Beselare - R- C- Bissegem 2-5 Dottenijs Sp- - S- V. Moorsele 3-3 Brielen Sp. - Aaibeke Sp 1-7 W. S. Passchendale - Toek. Meenen 1-2 A A Moeskroen - Moorslede 2-0 T C. Luingne - Rekkem Sp 2-0 S C Bizet - U. Herseaux 2-4 SCHOLIEREN C. C. Meulebeke - S. V. Moorslede 1-5 W S leper - W. S. Houthulst 2-1 S. K Roeselare* - F. C- Poperinge 4-0 KADETTEN C. F. C. Torhout - F. C. Izegem 2-1 F C Roeselare - S- K Roeselare 2-1 S K- Torhout - W. S. leper J-0 S. K. Vlamertinge - C. S. leper 0^5 RANGSCHIKKINGEN NA 11 APRIL He PROVINCIAAL V. WAREGEM 26 18 Wervik 26 19 C. Roeselare 26 18 G. Oostende 26 18 S. Yprois 26 14 C. Knokke 26 12 Blankenberge 26 10 Deerlijk Sp 26 11 W. S. leper 26 11 W S Houthulst 26 9 B S. Avelgem 26 10 C. Poperinge 26 V Ingelmunster 26 S. Lauwe 26 C Comines 26 S. Middelkerke 26 4 4 95 5 2 65 5 3 67 5 3 68 9 3 73 8 6 62 10 6 58 4 2 5 2 6 2 1 5 2 54 45 44 41 35 39 39 46 22 29 40 28 40 23 39 37 39 46 31 49 30 57 26 52 26 47 24 57 23 51 22 59 20 77 18 68 17 68 17 101 4 SCHOLIEREN F. c. Roeselare 1 1 60 5 19 S V. Moorslede 11 7 2 2 35 20 Hi s. K. Roeselare 11 8 3 0 34 23 16 C S Yprois 10 7 2 1 17 9 15 w. leper 13 6 5 2 19 28 14 Meulebeke 12 3 8 1 18 40 7 F. Poperinge 13 2 8 8 23 7 W Houthulst 12 1 11 0 9 44 2 KADETTEN C. s. Yprois 12 11 0 1 44 5 23 s. K. Roeselare 12 6 3 3 26 11 15 K. Vlamertinge 12 7 5 0 29 22 14 F Torhout 12 5 4 3 19 20 13 S K. Torhout 12 4 5 3 18 19 11 S leper 13 3 7 3 9 23 9 F. C. Roeselare 13 4 9 0 16 39 8 F. C. Izegem 14 3 10 1 20 42 7 MATCHEN VOOR ZONDAG 18 APRIL He PROVINCIAAL C S Yprois - Knokke F. C. (Roesbeke) W S Houthulst - F. C. Comines (Everaert, Deloof H.. Muyllaert) B. S. Avelgem - S. V. O Ingelmunster (Plovier, Denys. Vandevelde) S. V. Wlaregem - W S. leper (Decrn) Deerlijk Sp - W. S. Lauwe (Debeuf. Salembier. Vanlede) E Wervik - G. S. Middelkerke (Letienne) F C.Poperinge-D Blankenberge (Delaere) F. C. Roeselare - V. G Oostende He GEWESTELIJKE C. Aaibeke Sp. - A. A. Mouscron (Maes Fr., Degryse A.. Arickx) S. K. Vlamertinge - S. C- Bizet (Bonte) Brielen Sp -S. K. Geluwe (Vandenbulcke) U. S. Herseaux - W. S. Passchendale (Bouckaert) S V Moorsele - E. Beselare (Dejans) S.V Moorslede-Dottignies Sp. (Cordenler) Toek Meenen - Rekkem Sp. (Weyts) R. C. Bissegem - F. C Luingne (Lahousse) JUNIORS GEWESTELIJK B. F. C. Luingne - Kortrijk Sp (Lanckriet) C S. Yprois - Aaibeke Sp. (Pattyn) R C. Bissegem - F. C Izegem (Naert R.) C- Comines - A. A. Mouscron (Momerency) F C Roeselare - W. S. leper (Deprez) F V. Ingelmunster - W. S. Lauwe (Bruneel) SCHOLIEREN C. C. S Yprois - F. C. Meulebeke (Vanlerberghe) B. K Roeselare - W S. leper (Vanheule) S V. Moorslede - F. C. Roeselare (Vandenbulcke R.) F C Poperingebye. W. S. Houthulstbye KADETTEN C. W. S- leper - S. K Vlamertinge (Delra) Torhout - S- K. Torhout (Montaigne) s K. Roeselare - C. S Yprois (Zoetardt) He Prov. B- 8. Avélgetn - C- 8. Yprois 1-1 Ofschoon het selectie-comité haar ver trouwen had hernieuwd in de ploeg die het V. G Oostende kwam te vloeren, was het met een gewijzigde voorlinie dat de rcodhemden B. S. Avelgem dienden te gaan de repjiek bieden Midvoor Van- denbossche we bieden hier terloops onze innige deelneming aan door rouw weerhouden, moest vervangen worden. Zo kreeg Del'haye het kies baantje van aanvalsleider toegewezen, terwijl voor het bezetten van de linker-inter-plaats. beroep werd gedaan op Florent Cailüau Een onbekende InderdaadOp een paar uit zonderingen na slechts bij naars gekend door de Cercle-aanhang maar daarom niet minder bekwaam. Oorspronkelijk van Langemark en er woonachtig, beland de dit element dit seizoen ten definitieve titel bij C S. Y en leverde voor zfjh nieuwe kleuren nog maar amper enkele uitwedstrijden met de Juniors, daar hij momenteel meestal 's Zondags in het St Vincentiuscol|fge 'weerhouden is. Verder liet hij in de Ieperse voetbalwereld wel eens van zich horen wanneer hij met het team van zi.'n school in lijn trad en er om de aandacht vroeg. Even voorstellen Flink opgeschoten en tamelijk geschoold op voetbalgebied. getuigt Cailliau van in telligentie die ons toelaat zonder vrees voor een verkeerde uitwerking van meer dere lovende bewoordingen, onomwonden de indruk die hij naliet in pennetrekken weer te geven. Groter dan L Knockaert en robuster dan Fonten Soenen. is onze Langemarknaar minder dynamisch dan een Vynckier. niet zo geraffineerd ais Del'haye en beschikt hij geenszins over de snelheid van een Verschaeve. Mits het bijvoegen van de factor routineis hij up technisch gebied best te vergelijken met Decaluwé of Knockaert. voor wat zijn medespelers van vorige Zondag aan gaat Uiterst kalm en sober bracht Cail- .iau bij ons onwillekeurig Maurice Gau- quie in herinnering. Wat hij doet is be redeneerd. bewijst zijn zin voor combi natie en strategie en blijkt gepimenteerd door een vaardige balbehandeling, fraai kopspel, kracht en last but not least een machtig besluiten. Kortom is hij nog geen uitzonderlijke vedette en speelde het uit houdingsvermogen hem o. m. te Avelgem lelijke perten. zo is hij toch een rijke belofte. We catalogeren hem bij het hout. waarvan men met weinig schaven de beste meubels maakt In de galerij der jongeren, die tijdens de recente weken weelderig hun kans kregen, vinden we de naam Cailliau vooraan. Als nieuweling heeft Florent op ons een voortreffelijke impressie nagelaten Nauwelijks was het op te merken dat het een debuut betrof van een jongeling (amper zeventien jaar oud) in een hoger en ouder gezelschap. Hij ging mee op in het oogstrelend tik tak gedoe, hetwelk misschien iets te ge compliceerd en te kort was om 100 doeltreffend te zijn. doch zo fel wist te bekoren. Schril tekende de initiale speel- helft der rood-witten af met het reeds zo vaak voorgeschotelde gevecht om de punten», dat ook in de tweede helft om het hoekje zou komen gluren. Van man tot man met gemeten pasjes ging het door de locale verdediging als een mes aoor de boter en de Blue Stars liepen van het kastje naar de muur. Gelukkig was kee per Hoet al even fortuinlijk als zijn club genoot en voorganger Vindevogel ate binst de heenronde op het Augustinus- stadion een Avelgemse kip met gouden eieren was. Op zijn eentje belette die Hoet een Waterloo voor zijn vereniging. Noch min noch meer. voorkwam hij een 0-4 voorsprong, dewelke de Cercle-mannen aan de rust stellig niet zouden gestolen hebben. Thans wezen de bordjes, dank zij Del'haye met effectbal op center van Verschaeve een pover 0-1 benefice. Voor de rest had men het napraten over mira- kuleuze saves van Hoet. een ten onrechte afgekeurd doelpunt van Verschaeve, een ongelukkig als machtig besluiten van Dei - haye alleen voor doel. vlak op de kee per. een al even onkansrijk scoren van dezelfde speler met de arm. wanneer de bal ook zonder dit handsgeval in de tou wen zou zijn terecht gekomen, enz... enz... Gedane zaken namen geen keerB. S- Avelgem liet zich na de poos niet meer onder de voeten lopen en Dewulf. die in de eerste speelhelft bij een der zeldzame plaatselijke aanvallen gekwetst werd. diende op zijn qui-vive te blijven Cail liau begaf langzamerhand, terwijl Deca luwé meer en meer hinder ondervond van zijn keelontsteking Het vertoon geraakt niet op het peil der eerste 45 minuten Ten slotte slaagde Declercq er in gelijk te stellen, waardoor de gastheren uitein delijk één punt veroverden, dat feitelijk niet meer in hun bereik had mogen ver keren aan de rust- Ja Met een tikje mee val ware het zelfs nog in de tweede beurt een C. S. Y -overwinning geworden. Juist vóór het inrukken zette Verschaeve een Alle slag eik. Kongolees hout Triplex Meubelplaten. Isolerende materialen. Alle slag kepers voor landbouwers en aannemers. (491) rush in aan de middenlijn en niemand die hem ging verontrusten. Vermoedelijk gaven de Blues zich geen rekenschap van i zijn harde c klop Del'haye van zijn kant zorgde door voortdurend c switchen dat de Avelgemse verdediging openschoof als j een gordijn. Nog altoos met de bal aan de voet kwam het kanon in het straf- J schopgebied en... een shot recht naar de netten dcch ;uist op de doelwachter, die I nu nog zijn ribben moet voelen gloeien PechMoeder Fortuna wilde dat B. S Avelgem een halve inzet veroverde en het gebeurde. De vleugelspelers ondervonden heel wat hinder van het nauwe speelveld en over Cailliau gaven we reeds onze me ning te kennen Keeper DewulL backs Soenen en Lesage met middenhalf Knoc kaert bevielen het meest. Decaluwé kon zijn ongesteldheid moeilijk verbergen, maar schonk net als Vanbeselaere R. toch ruimschoots voldoening. Del'haye noemen we voor het ogenblik nuttiger op de in- side-plaats. daar waar Hollebeke aan een inzinking ten prooi is. Een permutatie Del'haye-Cailliau gedurende de laatste twintig minuten had wellicht de volle buit kunnen opbrengen. Mea culpa Te laat dachten we er aan Onder de leiding van de heer Bouckaert (F. C Roeselare) traden volgende opstel lingen tussen de krijtlijnen B. 8. Avelgem (orthodox) Hoet Geenens N Meurel Declercq Geenens R. Vanrijssel Foucart Vandemeulebroucke Dekens Decordier Bossut C. S. Yprois (orthodox) 11 Vynckier Del'haye Verschaeve Cailliau Decaluwe Hollebeke Knockaert Vanbeselaere R Lesage Soenen Dewulf Ille Spec. C. S. Y. - W- S. Houthulst 8-1 Met de medewerking van de jyniors Ossieur M en Vandenbussche G overklas ten de reserven hun collega's van W. S Houthulst 't Werd tijd dat Versaevel en C' eens de benen mochten rekken Kad.S. K. Vlamertinge - C. S. Y. 0-5 Op de Pothem veroverden de knapen met klank de kampioenen-titel Derycke S (4) en Deman zorgden voor de uitslag. Reeds aan de verfrissing wezen de plaat jes 0-4 voor Cercle. Spijtig genoeg kon den een paar Sportkringers zich maar moeilijk met de pilverzoenen en lie ten ze zich opmerken door een paar al te brutale fouten met het te betreuren ge volg dat de Cercle-kleintjes met slechts acht valiede spelers het inrukken bereik ten. Waar gaan we naartoe Helemaal niet goed te praten en vooral niet waar het omtrent kadetten gaat- Wordt van hen niet verwacht dat ze onze huidige voetbal-conjunctuur waarover men merg en been klaagt, in een ander daglicht zullen plaatsen Middenhalf F. Soutaer kreeg een vrijwillige stamp van een vle gel die zich in dit opzicht reeds her haaldelijk had onderscheiden en hij trap te terug, wat voor beiden uitsluiting be rekende. We drukken er onze spijt over uit dat Fernand. ofschoon we zijn ge moedstoestand begrijpen, tot dergelijke handelwijze overging We zijn er des te spijtiger om. daar deze daad een vlek be duidt op het sinds verschillende jaren on geschonden en geroemd blazoen van Cer- c'.e's fair play. Het is zo ook verre van uitgesloten dat Soutaer voor het C. S. Y- Comité zal gedagvaard worden en daar een principiële straf of schorsing zal ont vangen Over andere zaken gesprokenDe ka detten zijn dus kampioen, wat evenwel geen synoniem mag of kan worden voor ongewettigde pretentie Nog enorm veel hebben die kleppers aan voetbal te leren, alvorens ze de manzijn. Nietwaar. Verminck en Co Leren voetballen we drukken er op moet in alle ne derigheid hun leuze en intensieve be trachting wezen. Gelegenheid daartoe wordt hun thans geboden in de finale- cmtmoetiagen vermoedelijk tegen F. C. Izegem. Kortrijk Sp en F. C. Brugge, Occasie om de voetbal-bagage wat aan te vullen krijgen ze naast de wekelijkse trainingen ook wel als supporters op een later te bepalen internationale maten, beloning waaraan ze zich mochten ver wachten indien ze de titel veroverden. ZONDAG AANSTAANDE: De uitgestelde ontmoetingen van 14 Maart komen aan de beurt. De Kadet ten reizen naar S. K. Roeselare en komen er 's morgens te 10 u. uit op het 2e tei» rein Drie matchen gaan door op het Au- gusstinusstadion. Te 9.30 u eindigen de juniors hun kampioenschap tegen Aal beke Sp. en te 11 u. ontvangen de scho lieren de lotgenoten van Meulebeke. Het groot gerecht wordt opgediend te 13 u. met als gast F. C. Knokke. Een bitsige strijd in het verschiet, want de inzet is van belangCercle's eervolle rijfde plaats komt in het gedrangMet haar te. juniors Barvoets. D'Hooghe. Teirlinck en vooral keeper Van Parijs en daar ne vens fle routine van veteraan Desmidt (F C. Antwerp) maakt blauw-wit ophef als de ploeg der tweede ronde. Benieuwd zien we uit naar hetgeen de knapen van Prezen Seys, waarschijnlijk zonder Van- denbossche en eveneens zonder Cailliau. zullen presteren Supporters op post ROGIMAR. ACHILLE DEVOS IS NIET MEER In zijn 41e jaar overleed op Donderdag 8 April j. 1. Achille Devos. de ijverige voorzitter van de Cercle-supportersclub c De Mandeen sinds enkele maanden eveneens bestuurslid van C. S. Yprois zelf. Rechtschapen sportman in het algemeen en Cercleman in het bijzonder, stond Achille aangeschreven als een onverdro ten werker. Tijdens zijn kort verblijf in het rood-witte comiteit wist hij de sym pathie te winnen van allen en zolang zijn ziekte het enigszins toeliet, volbracht hij de hem opgelegde taak nauwgezet. Een trouw medewerker van Cercle ti heengegaan We treuren er om en bieden de beproefde familie onze innige gevoe lens van deelneming aan Maandag 1. 1 werd hij bedolven onder bloemen en kransen door een grote schaar vrienden, kennissen en sportmannen ten grave gedrage Vriend Achille. rust in vrede 1 C. S Yprois dankt langs deze weg de clubs en sportmen voor hun talrijke blij ken van medegevoelen. tY. S. leper - Wervik 9-3 ff. S. leper - Houthulst (Schol.) 2-1 S. K. Torhout - W. S. leper (kad.) 3-P Beide ploegen nemen met flink spel uit en onmiddellijk krijgen we gevaar lijke mumenten aan de doelen waarbij Wervik zowel als White Star het beste rroet verrichten om hun netten zuiver te houden. Wat onze mannen terug ont breekt is de schotvaardigheid, hetgene nogmaals de nederlaag betekenen zou van deze wedstrijd. Om het halfuur weet Wer vik op best samenspel langs Declercq. <Te W. S. doelman het nakijken te bezorgen en dit wordt de stand waarmede de rust zal worden bereikt Na de koffie krijgen we terug een even- w ichtig spelvertoon. De White Star-boys moeten geen enkel ogenblik voor het be ter gerangschikte Wervik onderdoen, al leenlijk valt het verschil op te merken in de aanvalslijn waar Wervik iédere kans benut om het doel van White Star onder schot te nemen en waar de rood- witten. in tegenstelling, voor doel alle besluitvaardigheid missen. Wervik zal in het verder verloop nog 2 maal de weg der netten vinden het gene een 0-3 bezorgde aan de rood-gele bezoekers. Een 1-2 uitslag zou een betere verhouding van het spel weergegeven hebben. De scholieren in de morgen hadden W. S Houthulst als tegenstrever en na een spannende partij bleven de puntjes op het Minneplein. De kadetten kenden minder geluk waar ze bij S K. Torhout een 3-0 nederlaag opliepen. Moed houden jongens, een weerwraak is spoedig genomen!... Eerstkomende speeldag is het voor W. Star de slag van de Gaverbeek en met een een reisje naar het hol van de leeuw. Dat onze mannen er moedig zullen spe len en het Waregem zo lastig mogelijk zullen maken, staat vastof het echter een puntenoogst zal worden valt sterk te betwijfelen, iets wat we ook niet ver wachtend zijn- Hetgene we wensen is een flinke wed strijd en een eervolle uitslag, iets dat kan bereikt worden. Scheidsrechter De- eru zal de wedstrijd leiden. De Juniors, voor de laatste ontmoeting, binden de strijd aan tegen F C. Roese lare. waar ze er naar toe gaan met niet minder dan 5 invallers, deels door het minder goed presteren der A-ploeg. Ze zien nochtans hoopvol deze wedstrijd te gemoet en wie weet of wordt er niets van de inzet weggesleept. De scholieren gaan op bezoek bij S K. Roeselare en de kadetten spelen aan huis om 15 uur tegen S. K Vlamertinge Mededeling. Verleden week Vrijdag kwam het aan getekend beroep van F. C. Roeselare te gen de klacht van W. Star. voor de groe ne tafel. De uitslag door het Provinciaal Comiteit van W. VI. bleef echter behou den en de uitslag blijft 0-5 in 't voordeel van White Star leper e 9 De afreis naar Waregem geschiedt om 12.45 uur op de markt Een beste rege ling is voorzien en we verwachten een flinke schaar supportersPrijs 30 fr. A. F. onder men dhr Camiel Noterdame. Geor ges Heughebaert. Alleman Gaston en Aeck Daniel bemerkte. De Secretaris van de Supportersclub De Mandede Heer Sennesael Alfred, las in brede trekken volgende lijkrede: Achtbare bedroefde familie Diepbetreurde Voorzitter. Het leven van een mens. is als een rook die enige tijd opgaat, en weldra ver dwijnt. Ook uw leven is van korte duur ge weest. mijn dierbare, trouwe Achiel. de zeis des doods heeft ook U onder haar lemmer genomen, zoals ook wij eerlang de weg naar het eeuwig geluk zullen op- gaan. De korte tijdspanne dewelke wij onder Uw wijs beleid hebben doorgebracht, is een blijvende herinnering aan Uw zwoe gen Uw minzaamheid en Uw vlijt. Daar waar mij min goede dagen ken den. bracht gij ons opbeuring, stond ons bij in woord en daad. nimmer klopten- wij bij U vruchteloos aan. altijd stondt U in de bres om ons te helpen en te leren wat goed was. In deze laatste hulde hier voor Uw open graf. breng ik U. mijn Waarde Voorzit ter. in naam van gans het spórtieve leper onze innigste welgemeende dank. voon al. maar alles. wat. gij voor ons deed en opofferde. Trouwe. Trouwe makker Achiel. Diep betreurde Voorzitter. Rust zacht Rust in Vrede. Na deze korte doch treffende rede, brach ten alle aanwezigen een laatste hulde aan de zo vroeg en jong gestorven Voor zitter. BIJ HET OVERLIJDEN VAN HEER DEVOS ACHIEL, VOORZITTER DER SUPPORTERSCLUB «DE MANDE» Maandag 12 April laatstleden, ging on der enorme belangstelling, de begrafenis plechtigheid door van de sympathieke Voorzitter der C. S. Y. Supportersclub De Mandede Heer Devos Achiel. Talrijke afgevaardigden van de Ieperse Sportverenigingen hadden eraan gehou den deze plechtige begrafenis bij te wo nen. Onder de overtalrijke aanwezigen bemerkte men dhr. Seys. Voorzitter van C S Y.dhr. Dehem ATb., Voorzifter van White Star leperafgevaardigden der Supporterslokalen. Basket-Ball, Yperse Wielrijderclub. Athletiekclub, enz... enz... Aan de offerande scheen geen einde te komen. Talrijke vaandels, bloemtuilen en kro nen werden in de stoet naar het stedelijk kerkhof meegedragen De lijkwagen was omheven door zijn bestuursleden waar- Gilbert Desmedt te Beselare De flinke klepper uit Roeselare. Gil bert Desmedt. behaalde te Beselare een oververdiende zege. vermits hij met niet minder dan 2 min. voorsprong over de meet bolde Het ging de leider van ons Criterium. Roger Verbeke uit Geluveld niet voor de wind. want de jongen moest zich met de 8e plaats tevreden stellen Uitslag: 46 vertrekkers:. 1. Gilbert De smedt, 70 km in 2,10 u.2. Bekaert Mar cel. op 2 min.; 3. Pieters Gérard 4. Ga- deyne Gaston5. Vandoorn Roger6 VerbÊlle Adelson7. Vanneste Odiel8 Verbeke Roger9. Carlier Jacques10. Devolder Roger; 11 Monchy Julien: 12. Minne Roger13- Vandecasteele Leon 14. Verschoore André15. D'Hoop Roger. Bertje Vandevoorde te Meesen Te Meesen slaagde Bertje Vandevoorde. het sympathieke Kemmelse rennertje. erin de palm naar de berggemeente mede te nemen. Een bewijs dat hij de forme te pakken heeft. Verbeke en Ovenberghe zouden er best aan doen die klepper in net oog te houden, want het Criterium zou in Vandevoorde wel een knappe win ner kunnen vinden Calleboudt bevestigde zijn vroegere uitslagen, terwijl Michel Vuylsteke eveneens van dag tot dag ver betert. De jonge Rebry blijkt een aartje naar zijn vaartje te hebben, want na zijn overwinning te Meenen, kon hij in het goede gezelschap van Meesen een mooie vierde plaats verwerven. Bruneel verbe tert langzamerhand en zal binnenkort wel een mooie ereplaats verwerven. Uitslag1. Vandevoorde Albert. 80 km. la 2.12 uur2. Vuylsteke Michel op 30" 3. Calleboudt Romain4. Rebry Jacques 5 Cloet Joseph 6. Rijckewaert Pierre 7. Jacobs Willy; 8. Denut9. Boutlegier; Michel10. Verkindt11. Rigolle12 Bruneel13. Ovenberghe14. Defever 15. Hostens. Wie zal er Zondagavond, na de koers van Dikkebusch. leider van het Regelma tigheidscriterium van de Yperse Wielrij dersclub zijn De koers te Dikkebusch kondigt zich prachtig aan. Al de beste kleppers van de streek hebben beloofd te starten, te meer daar de koers telt voor het Criterium. Verbeke zal het lastig hebben om zijn leidersplaats te behouden, want andere kleppers liggen op de loer. Calleboudt. Rijckewaert. Cloet en Ovenberghe zullen wel niets aan het toeval overlaten om de- leidersplaats te verwerven. Dit belooft een spannende en prachtige wedstrijd, die een grote massa sportman nen naar onze buurgemeente zal lokken, leper - Diksmuidestraat Op Zondag 25 April zal in de Diksmui destraat een prachtige wedstrijd betwist worden door onze beste Nieuwelingen B. W B. De koers komt in aanmerking voor het Regelmatigheidscriterium van de Yperse Wielrijdersclub met medewerking van Vrije Volksbladen de sigaretten Belga. zodat het sukses van nu af reeds verzekerd is. Er zijn 3.000 fr. prijzen te winnen, waarbij tal van mooie premiën. Door het huis Bakeroot worden bijzondere premiën Beschonken aan de Ieperse renners. ROGISA U zult er ook een grote keus vinden in PLOOIWAGENS. PARKEN. KINDERSTOELEN, enz aan de voordeligste prijzen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1948 | | pagina 5