Léon GRILLET IJSKASTEN FRIGIDAIRE STEVENS Gebroeders ter VOETBAL ATHLETIEK nieuwe staatslening Uitgifte van 4 schatkistcertificaten WIELRIJDEN BASKET - BALL De nieuwe j FRI6IDAIPE koelkasten... Officiële Verdelers IEPER Vandenpeereboomplaat-s Tel. 249 (GENERAL MOTORS) In hef huishouden... Op de hoeve... Voor de bolerwinkels... is een FRIGIDAIRE IJSKAST onmisbaar WAAROM een FRIGIDAIRE tJSKAST verkiezen POPERINGE leperstraat 5 Tel. 94 ZWEMMEN ONZE HET ÏPEBSCH NBUWS Ba. 7 SPOfiTBLADZIJDE I\ roniek van C. S. Yprois c S. Yprois - Selectie Brugge 2-5 Vermoedelijk als de tclose-up» van un seizoen 47-48 kwamen de A-mannen crigê Zondag tussen de krijtlijnen tegen ten Brugse selectie. Natuurlijk was de be langstelling niet bijster groot en diende anderzijds op verschillende reserven te 1% orden beroep gedaan Langs Del'Haye kwam Cercle aan een 2-0 voorsprong, maar aan de rust hadden Swinberghe en Co iun achterstand reeds tot een minimum herleid Ofschoon de tweede helft een evenwichtig verloop kende, wisten de Bruggelingen toch met een ruime over winning het inrukken te bereiken.- daar iun verdediging (Frammout. Derous, Ver- meersch en middenhalf Naessens) onver murwbaar bleek en daartegenover enkele schermutselingen voor de kooi van keeper Decleer fortuinlijk uitvielen voor de gas- len. Op.zichzelf was de wedstrijd uitslui tend interessant omwille van enkele ge dane experimenten en het gadeslagen van zekere spelers. Scholier Decleer onder de lat beantwoordde aan de verwachtingen en zal het mits de nodige ernst ver bren gen De prestaties van de jongere 'gene ratie (vooral Ossieur. R. Vanbeselaere en Verschaeve) waren eens te meer opbeu rend. terwijl Del'Haye een flinke wedstrijd vertolkte Het optreden bij wijze van proef van een jongeling aangesloten bij een ge westelijke club viel minder op Bij de Breydelzonen maakten Naessens (speelde alle matcfien met Club Brugge's eerste ploeg tijdens het voorbije seizoen), kee per Frammout en back Derous (elemen ten die in 1947 herhaaldelijk in le Afde- ing optraden). Decaluwé Alf. en Swin- berghe het meeste opgeld. Langs deze weg feliciteren we midvoor J. Vandenbossche. die met de Westvlaamse luniorsploeg te Brugge een ophefmaken de prestatie leverde en viermaal de excel lente keeper Van Parijs vloerde. Zijn elf tal won het op F. C. Knokke met 4-1. In de krant spreekt men vol lof over het opportunisme van Jean-Pierre en o. m. in Het Nieuwsblad - Sportwereld van Maandag 31 Mei j. 1. getuigt men dat hij furore maakte als immer aanbeukende aanvalleider. Proficiat ROGIMAR EEN OVERWINNING TE ANDENNE Verleden Zondag werd de lange reis ondernomen naar het verre Andenne, waar de laatste ronde van het kampioen- -chap der IVe afdeling moest doorgaan. Niettegenstaande we met een aanzien lijke handicap een reis van 207 km. in de benen.— zouden moeten starten, werd de tocht toch met vertrouwen aan gevat en zelfs de plassende regen van de voormiddag vermocht het niet onze veestdrift te luwen. Onze ploeg was aan zienlijk versterkt, vergeleken bij de eer- te ronde te Dendermonde. en daarom mocht dan ook het beste verwacht wor den. Een schaduwzijde van deze verre ver plaatsing was het ontbreken van de 3e deelnemende club. de Militaire School, die noodgedwongen forfait moest geven, daar wegens het heersen van paratyphus in de provincie Namen, de school verbod had gekregen de verplaatsing naar An denne te doen. De strijd werd er daarom niet te minder om. integendeel, want nu was het een kamp van man tegen man. en was het er op of er onder. En uit deze strijd zijn we ten slotte als tlansrijk winnaar getreden, vermits we 75.5 punten behaalden, tegen 67,5 p. voor Andemie. Ziehier nu de uitslagen Kogelstoten (7.256 kgr.) 1) Liégeois (Andenne) 10.85 m. 2) DeWieck R. 9 10 m. 3) Boidron (Andenne) 8.57 m 4) Houart 8 40 m. Andenne: 11 p. leper: 8 p. De proef, die we het meest duchtten daar we er het minst sterk in stonden, bracht ons toch een bevredigende punten- oogst .daar Deblieck een mooie worp lukte. Houart maakte reeds vooruitgang sedert de vorige ontmoeting. Verspringen 1) Marchal (A.) 5 75 m. 2) Merlevede André 5.44 m. 3) Liégeois (A 5 37 m. 4> Debeuf André 4.75 m Bij zijn tweede poging liep Debeuf een ernstige spierscheuring op in de dij. zq- dat hij moest stopzetten en voor de overige proeven, namelijk 100 m en aflossing for- ait verklaren. Gelukkig kon hij voor deze proeven vervangen worden door Houart. in titels aan drager uitgegeven aan 975 fr. per duizend en terugbetaalbaar aan 1020 fr. na 5 jaar of aan 1085 fr. na 10 jaar De inschrijvingen worden van heden af KOSTELOOS aangenomen bij de *isselagent 19, Meenenstraat YPER Tel. 144. (623) zodat het oRheil kon vermeden worden. Merlevede die zijn eerste optreden deed. veroverde een prachtige tweede plaats. Een debuut dat belooft voor de toekomst- Stand Andenne22 p. leper 16 p. 100 m vlak 1) Hoedt André 11" 2. 2) Masy (A.) 11" 4 3) Godart (A) 4) Houart. André wint onbedreigd met een 3 meter voorsprong, zonder zich ten volle gege ven te hebben, terwijl de 3 overige deel nemers bijna borst aan borst over de meet gaan Jammer voor de eerder slechte start van Houart StandAndenne 31 p leper 26 p. 1-000 m. vlak 1) Delaire Robert 2' 57" 8/10 2) Helmus (A 3) Verstraete 4) Boidron (A-> Verstraete neemt dadelijk kordaat de leiding, terwijl Delaire zich er bij be paalt de tegenstrevers te remmen. Ver straete houdt twee volle ronden vol. doch heeft dan de weerbots van zijn snelle start, zodat Delaire zijn kans gaat en mooi wint. Verstraete. die op het achterplan dreigt te verzeilen, doet een mooie re monte en eindigt flink derde. Twee jonge elementen die beloven Stand Andenne 39 p leper 37 p. Hoogspringen 1) Merlevede André 1.50 m 2) Hoedt André 1.45 m Godart (A.) 145 m 4) Fossion (A 1.40 m. Merlevede toont hier nogmaals zijn opringcapaciteiten en doet enkele mooie sprongen, terwijl Hoedt vandaag wat min der is. De zware reis kan wellicht veel verklaren .Stand leper 48.5 p. Andenne 46.5 p. 400 m. vlak t 1) Deblieck Robert 55" 4/5. 2) Badot (A.) 3) Duflou Roger. 4) Marchal (A.) Deblieck neemt dadelijk de leiding Du flou treedt remmend op en verijdelt tot viermaal toe een poging van Badot om Deblieck voorbij te steken. Duflou heeft op het einde de weerslag van de gedane in spanningen. terwijl Badot nog komt aan dringen. maar Deblieck houdt goed stand en wint verdiend. Duflou dient geloofd om zijn prachtige ploeggeest. Zijn vorde ringen zijn waarlijk verbluffend. Standleper 59.5 p. Andenne 54.5 p. 3 000 m. vlak 1Hellem Valére 9' 38" 4/5. 2) Droussin (A.) op 150 m. 3) Therry Julien. 4) Helt (A.) Na twee ronden van tasten en zoeken rukt Valère zich los. om met de regel maat van een uurwerk zijn voor sprong te vergroten, zodat hij met een halve ronde voorsprong over de eindmeet gaat. Julien Therry deed eveneens een mooie koersvooral zijn talrijke demar rages vielen op. Standleper 70.5 p. Andenne 62.5 p. Aflossing 4 x 200 m. vlak: Ex-aequoleper (Duflou. Houart, De- bliek. Hoedt) en Andenne in 1' 31". Een felbetwiste wedstrijd, die uiterst vlug gelopen werd. Na een slechte start komt Duflou na 120 m. aan de leiding om met 1 m. voorsprong aan Houart over te laten. Houart zet goed door. maar ver zwakt licht op het einde, zodat Deblieck met 1 m. achterstand vertrekt, die hi. niet kan goedmaken. Hoedt zal er het laatste moeten uitpersen, om met zijn te genstrever over de meet te gaan. De uitslag bleef qghter geruime tijd on beslist. daar het haast onmogelijk was een winnaar aan te duiden. Ten slotte werden beide ploegen ex aequogeplaatst. Als eindstand hebben we dus 1) leper: 75.5 p. 2) Andenne67.5 p. Deze overwinning moet ons een riem onder het hart steken, omdat we daardoor niet alleen ons behoud in IVe afdeling 'verzekerd hebben, maar ook bewezen hebben dat onze club mits ze voltallig kan optreden naast veel grotere clubs haar beentje mag plaatsen. Het bewijst ook dat de jeugd in onze streek zich nog onbaatzuchtig aan de sport kan wijden en het is tevens een mooie beloning voor enkele noeste werkers, die nooit hebben willen' opgeven en die steeds gewerkt heb ben met de gedachte de athletiek komt er in onze stadMocht het tevens een aansporing zijn voor johgere elementen om als goede sportmannen de rangen van onze athletiekclub te komen aanvullen DE NATIONALE BREVETTEN VOOR LICHAMELIJKE BEVOEGDHEID 1948 Zoals we reeds verleden week meldden gaan op Zondag 13 Juni te 9.30 uur qp het Augustinusstadium. de proeven door voor het bekomen van het nationaal bre vet van lichamelijke bevoegdheid 1948. Alle sportlui van 12 jaar af worden er toe uitgenodigd Zij zullen er de maat kunnen nemen van hun presteren en als bekroning het sportbrevet ontvangen. En iedereen die een weinig t futin het lijf heeft, moet dit brevet kunnen halen, daar de vereiste prestaties in het bereik zijn van iedereen. De personen, die eraan wensen deel ie nemen kunnen hun inschrijving sturen naar de secretaris van' de Ieperse athle tiekclub Robert Deblieck, Lange Meers straat 23, leper. Wie meer pree ie se inlich tingen begeert of zich desgevallend wil oefenen voor de loopnummers, hoog- en verspringen of kogel (5 kgr.) kan zich aan bieden op de oefeningen van de athletiek club. terrein Augustinenstr., de Dinsdag en Vrijdag van iedere week te 18.30 unr. Zij zullen er alle nodige raadgevingen en vin gerwijzingen kunnen bekomen om met goed gevolg aan de proeven deel te nemen. G. REGELMATIGHEIDS CRITERIUM VAN DE VPER.SE WIELRUDERSCLUB met de medewerking van 't Vrije Volksblad en Sigaretten Belga- Algemene rangschikking na de 10e proef 1) Verbeke Roger (Geluveld), 161 p.; 2) Vandevoorde Albert. 116 p 3) Calle- bout Roland. 100 p-4) Cloet Joseph. 91 p.5) Ovenberghe Gérard. 79 p.6) Vuyl- steke Michel. 61 p 7) Deweerdt Sadi en Jacob Willy. 47 p.9) Oplinus Urbain. 44 p.: 10) Pieters Gérard. 34 p.; 11) Mal- fait. 32 p.; 12) D'Herck. 29 p.; 13) Ga- deyne. 26 p.14) Desmet Gilbert en Ry- ckewaert Pierre. 25 p.16) Carlier. Techel en Tiersoone. 23 p.19) Hoflack. Olie- vier, Rigolle en Van Coillie. 21 p.23) Bonte. 19 p.24) Devoghel en Van WaUe- ghem. 17 p.; 26) Moens. 15 p.; 27) Wlnne, 14 p.; 28Desmet J.. 13 p.; 29) Dewitte, Quartier en Verschoore. 12 p.32) Wul- lus. 10 p.33) Bekaert en Depoorter. 9 p. 35) Decuyper en Vandensteen. 8 p.37) Denassée. Deneut en Woussen. 7 p. 40) Bianckaert en Vandeperre. 6 p.42) Bous- semaere. De'.annoit. Herman en Vanden- borre. 5 p.; 46) Devolder en Verkindt. 4 p.48) Bruneel en Monchy. 3 p.50) Beyl en Vandcorne. 2 p.52) Decraene, Salem- bier en Willemet, 1 punt. DE GROTE PRIJS VAN IEPER Een inrichting van de Yperse Wielrijdersclub. Op Maandag 2 Augustus e k.. Tuindag- Maandag. richt de Yperse Wielrijdersclub die gewoon is te slapen en nooit iets doethaar 20e wedstrijd van dit sei zoen in En deze 20e wedstrijd wordt dan nog de clou vermits het hier de Grote Prijs van leper voor Beroepsrenners be treft De mensen die reeds openlijk hun vreesuitgedrukt hadden dat deze mooie wedstrijd niet zou kunnen door gaan de Yperse Wielrijdersclub had immers met moeilijkheden te kampen, zegde men kunnen dus op beide oren slapen, alle nijd ten spijt, beleeft leper op 2 Oogst opnieuw een sporthoogdag. We kunnen nog geen nadere inlichtin gen geven over enkele punten zoals af stand (die heel waarschijnlijk dezelfde zal blijven als verleden jaar), wegwijzer (éveneens denkelijk zonder verandering) enz. Wat we echter kunnen verklappen is. dat er 20.000 fr. aan prijzen zullen te verdienen zijn, benevens een indri/kwek- kende lijst aan premiën En daarbij zul len de sterkste beroepsrenners van onze gouw te leper aan de slag zijn ROGISA. HET WIELERLEVEN IN DE WESTHOEK Bertje Vandevoorde wint te Proven Dhr Brouwer Charles Verfaillie te Pro ven en 'zijn knappé medewerkers, kon den Zondag een goed sukses boeken, ver mits 33 onzer knapste beginnelingen hun rugnummer afhaalden. Na een knappe koers kon de sympathieke knaap van Kem- mel- Bertje Vandevoorde. een prachtige zege boeken voor Gérard Ovenberghe uit Vlamertinge. De Gele Trui van het Cri terium van de Yperse Wielrijdersclub. Ilogertje Verbeke wist met een 7e plaats, zi.n rangschikking te verstevigep. De uitslag1) Albert Vandevoorde, 68 km in 1 u 58 .min.2) Ovenberghe; 3) Techel4) Devoghel5) Ollévier 6) Ry- ckewaert7) Verbeke8) Hoflack9) Woussen 10) Jacob. Volgende proeven van het Criterium 20 JuniReningelst-Clytte. 24 JuniZuidschote. 29 Juni Zillebeke-Hcge. ROGISA. Haringe Zondag 13 Juni ter gelegenheid der kermis Grote Velokoers voor Beginnelin gen 1.000 fr. prijzen en premies. GROTE SPORTVOORMIDDAG TE POPERINGE op ZONDAG aanstaande' 6 JUNI vanaf 10 uur op de Paardenmarkt Sinds haar eerste heuglijke opgang, heeft de Belgische Basket-Ballbond noch minder zorgen en moeite gespaard, om haar edele sporttak dieper dpor te voe ren in meer verstoken streken van ons land. En benevens deze werking, wil ze voortaan ook de Basket-Ball ingang doen vinden, in tot nog toe onaangeroerde ste den. Hier evenmin zal haar sukses geen ja ren uitblijven Bedenken wij maar even dat in een drietal jaren tijds, honderden en honder den zich voor deze sport hebben wegge geven, en dat er nog duizenden zijn. die de passende gelegenheid moeten afwach ten. En ieder mens die een greintje sport- zin in zich draagt, zal het hier, voor deze sport, niet meer aandurven stomme voor oordelen te maken. Want de rechtzinnigen zouden na een korte proeftijd van eigen ondervinding toch moeten toegeven, dat Basket-Ball een echte en grote sport is, en wel degelijk de sport is voor ware fijnproevers. Niet iedereen heeft de moed zich een niet-ingeboren iets toe te eigenen, doch ik laat uzelf de vraag stellen aan Basket spelers. wat ze er thans over denken wat al leerrijks en schoons ze elders ge zien en gesmaakt hebben, en wat het voor hen betekent een ernstige training te krijgen. Veel lastigs, maar méér schoons En hiermee geraken we stilaan te Po- peringe, alwaar volgens sommige verheu gende geruchten, ook al de handen uit de mouwen werden gestoken. Een begin kan lastig zijn. Zondag aanstaande zullen enkele loka len een eerste gelegenheid te baat nemen om in 't openbaar op te treden, en er de Ieperse juniors ontmoeten om 10 uur. Daarna, om 11 uur, de grote propagan- da-wedstrijd (met medewerking van de Belgische B-Ballfederatie) tussen twee ploegen die zich in het verlopen seizoen bijzonder onderscheiden hebben in de Pro motieklasse Westende, die slechts nipt heeft moeten onderdoen voor de leidersplaats in reeks C leper B. B. C-, die in reeks D als de verdienstelijkste ploeg uit het strijdperk is gekomen, en opgaat naar Eerste Afde ling. Een enige sporthoogdag in 't verschiet. Hier geven wij ten gerieve van de le zers, en voornamelijk van dezen die er zullen aan houden aan de opkomst te genwoordig te zijn, de eerste en voor naamste spelregels Ploegende ploegen bestaan uit 5 spe lers welke maximum 5 invallers mogen opstellen. De spelers mogen elkaar ver vangen bij ieder fluitsignaal van de scheidsrechterieder speler mag 3 maaL deelnemen. Duurtwee maal 20 minuten spel, ge scheiden door 10 min. rust. Allfc tijdver lies wordt bijgeteld. Persoonlijke foutenieder kontakt. vrij willig of vermijdbaar, wordt mét een per soonlijke fout bestraft. Het slachtoffer heeft recht op 1 of 2 vrije worpen. Een gelukte vrije worp telt voor een punt Een gelukte worp (een doel gemaakt in volle spel dus) telt voor 2 punten. Technische fouteniedere misplaatste uitroep of daad ten overstaan der tegen strevers, publiek of scheidsrechter wordt bestraft met een technische fout. Straf: een vrije worp. Openlijke anti-sportieve houding of een bijzonder brutale persoonlijke fout heb- oen uitsluiting voor .gevolg. Gang van het spelBasket-Ball wordt .gespeeld met de handen, Het raken van FRIGIDAIRE verbruikt het minst. FRIGIDAIRE geeft de grootste waarborg. FRIGIDAIRE heeft een eigen ver tegenwoordiging in België. FRIGIDAIRE kan U ten allen tijde de nodige wissel stukken verschaffen, FRIGIDAIRE :s vertegenwoordigd door de meest be voegde firma der stfeek. (577) de bal met voet. been, hoofd of een an der lichaamsdeel is geen inbreuk indien het niet opzettelijk gebeurt. Een eenvou dige inbreuk (lopen met de bal. hem met pie voet enz., aanraken, dribblen met 2 handen, in de lucht dribblen. enz., wordt bestraft met het verlies van de bal. welke door de tegenpartij achter de zijlijnen wordt ingeworpen. Het is verboden met de bal in handen te stappen of te lopen. Om met de bal vooruit te gaan moet men hem dribblen (de bal met één hand op de grond kaat sen). Het is verboden de dribble te her beginnen zo de bal in de handen van de speler gerust heeft. Pivoterenmet één voet als spil, de andere voet een of meerdere malen ver plaatsen. De spil-voet mag niet van plaats veranderen en het is tevens verboden af wisselend op beide voeten te pivoteren. VakkenHet terrein is verdeeld in 2 gelijke vakken. Een ploeg welke de bal in het achterste vak heeft, beschikt over 10 seconden om hem naar het voorste vak te brengen. Rust voor de ploegenbenevens de 10 min. rust tussen de 2 speelhelften. heeft de kapitein het recht driemaal één mi nuut rust voor zijn ploeg te vragen. Een vrije worp wordt herbegonnen 1) indien een tegenstrever de bal grijpt vooraleer deze de plank, de ring, de grond of een speler raakt 2) indien een tegenstrever hem tijdens de worp hindert Gehouden balWanneer 2 tegenstrevers de bal vasthouden en de scheidsrechter oordeelt dat alleen een brutale daad zou toelaten de bal te bemachtigen (alsdan opworp tussen die 2 spelers). JACSTON- HET INTERNATIONAAL ZWEMFEEST TE IEPER De goede gewoonte getrouw, geeft de leper Swimming Club dit jaar terug een prachtig zwemfeest, en wel op 27 Juni 1948 te 3 uur- Dat dit feest voor de vorige niet moet onderdoen wel integendeel zal een blik op het rijkgevuld programma, dui delijk maken. Oordeel zelf Er zijn 4 internationale wedstrijden voor dames 100 m. rugzwemmen 100 m. streekzwemmen. 100 m. vrije slag. 3 x 100 m. aflossing. En we kunnen nu reeds vermelden, dat voor deze proeven de beste zwemsters van België en Frankrijk ingeschreven zijn, o. a. Mejuffers Odette Casteur (Enfants Neptune Tour- coing). Fernande Caroen. Yvonne Vandekerckhove. Lilian Leenaerts. (Os tend Swimming Club) Lily Peil (Gent Swimming Club). Vande Brandé en Oeyen (Antwerpen). Op datzelfde feest wordt de Grote prijs Charles Struyve betwist 200 m. streek zwemmen heren begiftigd met een prachtbeker van het bestuur der leper Swimming Club, alsook de Grote prijs van leper 200 m. vrije slag heren eveneens begiftigd met een beker. Deze prachtnummers worden daarbij omlijst door verscheidene koersen voor onze zwemmers, die even hardnekkig zul len betwist worden. Ook enkele klucht- nü'mmers bij uitstek zullen de meest ver stokten kunnen bevredigen. Als hoogtepunt van het feest, komt dan tenslotte de internationale waterpolo- matrh tussen Les enfants de Neptune van Tourcoing (Kampioen van Frankrijk) en Gent Swimming Club (Kampioen van België). Waarlijk iets voor de fijnproevers Opdat allen dit feest zouden kunnen bijwonen, werden de prijzen zo laag mo gelijk gesteld, zodat ze in ieders bereik vallen Tribune 30 fr.zitplaatsen 20 fr. staanplaatsen 10 fr. We komen echter hierop nog wel 'erug- BOKSEN BU DE YPERSE BOKSCLUB Inrichting van Propagandameetingen. In de laatste bestuursvergadering van Boxing Club "Yper werd besloten zowat overal in ons gewest, propaganda boks- meetings in te richten, om de mooie boks- sport zoveel mogelijk te laten kennen en waarderen. Reeds op Zaterdag 19 Juni wordt te Wervik van wal gestoken met een prach tig programma. Te 19.30 u. gaat in de /.aa. Ons Huis een volksmeeting door met 8 prachtige Liefhebberskampen Yper- Wervik-Kortrijk. We krijgen over 3x3: Hollebeke, 58 kg., (Wervik) - Andries. 58 kg (Kortrijk). Georges Breyne. 58 kg. (Wervik) - Julio, 58 kg. (Yper). Verder krijgen we over 3x2: Rbsselle. 50 kg. (Wervik) - Polio. 50 kg. (Kortrijk). Joe Prez. 54 kg. (Wervik) - Titeca, 54 kg. (Kortrijk). Nuytten, 63 kg. (Wervik) - Dedeyne. 63 kg. (Yper). Breyne, 60 kg. (Wervik) - Moureau. 60 kg. (Yper). Verstraete, 65 kg. (Wervik) - Ovaere, 65 kg. (Kortrijk). Delaire, 50 kg. (Yper) - Litvin. 50 kg. (Kortrijk). Verdere meetingen van dergelijke aard zullen doorgaan te Dikkebusch. Wytschate. Yper (St Pieters). Langemark. Le Bizet. Moorslede en West-Nieuwkerke. Inrichters van wijkkermissen of sport verenigingen. welke wensen een dergelijke boksgala in te richten, kunnen inlichtingen bekomen in het secretariaat van Boxing Club Yper. Adj. Masscheleinlaan. 16. ROGISA

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1948 | | pagina 7