FILMWERELD wiw Mm 4% TURCQ SPORT De Wonderdoktoor UIT DE PROGRAMMA'S mm HET GEKEND HUIS (A. TURCQ - ROETYNCK) Meenensteenweg, 19, I E P E R H KT 1'PtHïCH NIEUWS» Bi* CINEMA OUD IEPEB WEEK END IN HAVANA met Alice Faye, Carmen Miranda John Payne en Cesar Romero. Kort voor zijn huwelijk met de rijke Terry Mc Cracken, gaat Jay Williams per vliegtuig naar Florida om voor de i Ha vana Bound Shipattestaties te laten ondertekenen door de passagiers die de schipbreuk van een van hun boten beleefd hebben. Tussen deze reizigers is er een. de verkoopster Nan Spender, die weigert te ondertekenen alvorens haar veertien dagen verlof doorgebracht te hebben, met al het plezier, de vreugde en avontuur die zij ervan verwachtte. Om dit laatste door de directeur ge- eiste handteken te verkrijgen, reist Jay Nan na. en brengt haar naar La Havane. waar hij haar verblijf in het beste hotel bekostigt Nan brengt haar eerste avond door in een van de duurste nachtclubs, waar de beroemde danseres Rosita Rivas als vedette optreedt. Monte Blanca. mana ger eh vriend van de danseres ontmoet er Nan en bekoort haar door zijn zeer speciaal type. Een groom van het hotel deelt hem mede dat Nan een rijke erfge name is, wat natuurlijk Monte Blanca uitermate genoegen doet en hij besluit er nut uit te trekken. Hij brengt Nan bij de speeltafel en maakt akkoord met de bestuurder dat een deel van haar verlie zen tot vereffening van zijn persoonlijke schuld zal dienen. Welk een teleurstelling wanneer Nan hem haar ware identiteit bekent en hem zegt onder welke voor waarden zij van haar verlof geniet Op de hoogte gebracht, belooft Jay de schul den te betalen indien Monte Blanca het langverwachte handteken kan bekomen- Maar Rosita Rivas staat Monte Blanca's voorkomendheid jegens Nan in 't geheel niet aan. Monte's vriendelijkheid daaren tegen neemt toe daar hij er steeds meer intrest bij heeft Nan te bevallen. Opdat het plan niet zou mislukken, stelt Jay zich als nieuwe manager voor. De twee paren niets van elkaar afwetend, brengen de avond door in een druk bezochte herberg Zij eten in naasteenliggende kamers en., komen te zamen op het gemeenschappelijk balcon. Hierop volgt een stormachtige uitleg, en Monte Blanca is verplicht zijn waar- lijke rol te bekennen. Razend en- ont goocheld, vertrekt Nan zonder het zó ge hoopte handteken te laten. Jay echter geeft de moed niet op en na tegenslagen alleraard, misverstanden en verzoeningen, ontknoopt zich de hrle geschiedenis op zeer gelukkige wijze en tot iedereens vreugde. CINEMA FLORA ALASKA met Kent Taylor en Margaret Lindsay. Gary Corbett is gearresteerd na twee schurken, moordenaars van zijn vader, gedood te hebben Masters, sheriff van het sleine stadje i Rockey Mount i in Alaska, verbeent hem echter de voorlopige vrijheid daar een plaatselijke ambtenaar, een toevallige vriend van Corbett, een gunstige getuigt nis aflegt. Roxie, die geregeld optreed als za0-e res in een cabaret, gehouden door een zekere Brackett. is zot verliefd op de jon ge Gary. Roxie echter, is door huwelijk banden verenigd met een komediant, Re ran geheten, die zich aan de drank be* CINEMA OUD IEP EK DE FANTASTISCHE STORMLOOP met Errol Flynn en Olivia De Havillaad. George Armstrong Custer wordt in 1857 in de militaire academie van West-Point aangenomen, waar hij dra de reputatie heeft van zeer slecht leerling, maar ook van prima vechtersbaas. Bij het uitbreken van de burgeroorlog, wordt de jonge ca det tot officier gepromoveerd ondanks zijn slechte punten en dank zij Generaal Sheridan die hem beschouwt als de beste ruiter en een meester in het schermen. Hij neemt snel afscheid van Beth Bacon, dochter van een rijk bankier en trekt naar Washington, waar Generaal Scott hem op zijn beurt onder zijn hoede neemt en hem het bevel toevertrouwt over het tweede regiment ruiterij. Hij gaat dan het leger der Unionisten vervoegen en neemt een schitterend aandeel in de meeste veld slagen. Hij weet zich o. a te Bull Run flink te onderscheiden. Het overhoop lig gen der kaders door de oorlog veroor zaakt. maakt dat hij brigade-generaal be noemd wordt, en pas hersteld van een lichte kwetsuur, komt hij naar zijn ge boortestad die hem als held huldigt en waar hij Beth huwt. Na de oorlog wordt hij op halve solde ge zet en krijgt hij een lagere graad. Het ge dwongen nietsdoen weegt de koene over winnaar zwaar. Dank zij Beth's invloed komt hij weer in actieve dienst. Als lui tenant-kolonel van het 7e regiment rui terij gaat hij naar Fort Lincoln in Dakota, waar hij de tucht herstelt in zijn troep die tot dan de faam had een bende dronk aards te zijn. Zijn regiment is weldra een dergene waarop het leger der Verenigde Staten het meest prat gaat. Als krijgskommandant van de streek, ondertekent Custer een vredesovereen komst met de Sioux, en belooft hun lei- Washington op de hoogte van het complot doch deze nemen zijn waarschuwing niet ernstig op. De toeloop der blanken naar het goud brengt tevens het verbreken mee van het verdrag met de Sioux, die r oorlog trekken. Custer heeft nu geen andere keus dan zijn medeburgers te verdedigen en aan het hoofd van het 7e regiment gaat hi; de Indianen tegemoet, wel wetend dat hij met zijn mannen de dood ingaat. Hij wil de vooruitgang der Roodhuiden stuiten tot de aankomst van versterkingen. De slag die geleverd werd te Little Big Horn, en waarbij generaal Custer werd gedood en zijn manschappen uitgeroeid zal steeds biedt U tegen de LAAGSTE PRIJZEN, grote keus van Kinderbedden, stoelen, wippers, kinderwagens en poussetten naar het laatste model, (plooi- en bakwagen te zamen). INGANG VRIJ. KOSTELOZE THUISBESTELLING. KOMT ZIEN. OORDEELT ZELF. (379) der, Crazy Horse, dat de blanken nooit het gebied der Zwarte Heuvelen zullen betreden dat aan de Indianen toebehoort. Daar hij meent voordeel te trekken voor zijn handel uit de toeloop van goud zoekers verspreidt William Sharp met zijn zoon het bericht dat er in de Zwarte Heu velen goudaders zouden gevonden zün. Custer brengt de federale overheden van een der heldhaftigste bladzijden blijven uil de geschiedenis der Verenigde Staten. Dank zij de verklaringen die hij op een briefje had geschreven aan zijn vrouw alvorens de dood in te gaan, zullen de Sharp hun gerechte straf niet ontlopen en zal het door Custer met de Indianen aangegane verdrag niet meer geschonden worden. geeft, in zulke mate, dat hij er geleidelijk et verstand door .verliest. Brackett. lid van de bende, die de va der van Gary uit de weg ruimde, is een verstokt vrouwen-jager, en dientengevolge jaloers op de onweerstaanbare aantrek kelijkheid van Gary tegenover de vrou wen. Besloterr deze laatste uit de weg te ruimen, brengt Brackett het zover dat Gary herrie zoekt met zijn knecht Stumpy en een gevecht ontstaat tussen de beide mannen. De knecht valt in bezwijming en Brackett maakt van de gelegenheid gebruik om hem te doden, en beschuldigt Gary van moord. De situatie van deze laatste wordt erg moeilijk door het feit, dat talrijke bewijzen tegen hem schijnen te bestaanopgesloten in de gevangenis zoekt hij de argumenten op die zijn klaar blijkelijke orischuld zullen bewijzen. Om haar minnaar de pijnen van een lange en wrede gevangenisschap te be- sparen, belooft Roxie aan Bracke.t hem i te zullen vergezellen in een andere stad op de uitdrukkelijke voorwaarde, dat hij Corbett zal doen bevrijden. De gemene schurk, die om zijn duivelse plannen te verwezenlijken, bereid is alles te beloven, neemt de door Roxie gestelde voorwaar de aan. Hij geeft echter zijn handlangers last de gevangenis in brand te steken hopende op die wijze een einde te maken, aan het leven van Gary. Deze laatste, op 't punt van te ver stikken dpor de vreselijke rook die zijn cel binnendringt, zal echter bevrijd wor den door Reagan, die zelf in de vtammez erkoold omkomt. Niet wetende dat Gary aan de dood 1 ontsnapt, wordt Brackett door hem ver rast op 't ogenblik zelf dat hij, zich ge reed maakt de stad te verlaten. Na een kortstondige worsteling zal Gary zijn te genstander zien neervellen door de sherif Masters. Masters, verklaart alsdan op zeer koelt wijze aan Gary, dat hij 't is, en hij alléén die de talrijke misdaden.' op zich neemt 't Is na deze opzienbarende onthulling dat de schuldige aan de overheden til worden uitgeleverd. ONS FEUILLETON 24 door Jos. JANSSEN «En let 'n beetje op voor m'n schone frak, hé 't Is m'n besten, moet ge weten. En ie moet nog die nen als Theatje van heur leven trouwt, 'k Zie dat ge met uw mouwe tegen de muur gewreven hebt. Zie 'n keer hier Bedremmeld wrijft Hannes z'n mouw schoon. Dat zijn kostelijke stukken, man. Vergeet dat niet. vermaant Manten nog. Nee 'k. Manten. zucht de man verlegen. Tot... tot morgen dan Manten denkt even na. Neen, jongen. Morgen ware te vroeg. Er zijn er nog te vele over gebleven van vandage. Komt over morgen nog maar 'n keer. Goed, Manten. Tot overmorgen dan. «En goed oppassen voor m'n kos tuum, hé roept Manten hem nog na. «Zij gerust. Manten. Tot over morgen. Met vlugge stappen trekt Hannes naar z'n huizeke toe 'n klein, arm tierig doeningske, 'n paar boogscheu ten dieper het veld in. Dat was 'n excellent gedacht van mij van die kerel hier nu en dan 'n keer te laten komen, om m'n zie ken 'n beetje op te warmen. lacht het sluwe boertje, terwijl ie het no dige gertef te voorschijn haalt, om er 'n pijp op te zetten. Het is 'n heerlijke zachte najaars dag. Manten gaat boven op de balie zit- Men is er nu volop bezig met de suikerbietenoogst. Met 20, 30 mannen en vrouwen komen ze 's morgens op 'n beetenveld neergestuikt, gelijk de raven op de nieuw omgeploegde akkers. Zonder opkijken graven de man nen de zware beetwortels uit, klop pen er de vettige aarde af en hak ken de bladeren weg. Zonder opkijken gooien de vrou wen de zware, beslijkte knollen op de wagen, die volgeladen, door twee zwoegende peerden langs de diepge- voorde aardewegen naar de verre statie gevoerd worden. Zonder opkijkenWant ze werken in entreprise zo men zegt en ieder minuut verpozing betekent verlies. Gelukkig, dat ik van de jare geen beten gezet heb. denkt Man ten. Met die doktoorshistorie, 'k ware 'r wel mee geweest. Als ie het eens nagaat, dan is er :n het laatste paar maanden heel wat veranderd in z'n bestaan. De boerderij moet ie nu bijna ge heel aan Wiesten overlaten. Dat doet hem wel 'n beetje zeer aan 't herte, maar van de andere kant is er voor hem in z'n nieuw bedrijf tien keren meer te verdienen, 'dan met al z'n koeien en verkens. En 't geld verzoet de arbeid, niet waar Nu moet er dit bijgezegd worden, dat Manten zich niet alleen dubbel en dik laat betalen door Steven, maar tussendoor op eigen handje nog raad en 'n advies verkoopt, 'n poe dertje of 'n pilletje van... zijn fabri- ten om z'n pijpje te roken, terwijl kaat aan de man brengt. •ie de velden overkijkt. I Waarom niet Als de mensen hun beurt niet willen afwachten, wel, wie doet ie er kwaad mee met hen op zijn manier te helpen Die tóch blijven stuurt ie dan maar naar De Bonte Os en 't Zwart Lam met zijn komplimen- ten. Dan weten de bazen daar, dat Man ten 'n paar dagen later eens zal ko men horen, hoeveel zijn recomman datie hen weerd is. Kijk, als ie eens gauw over end weer ging, om die kerels te spreken Eergisteren, drie gister, twee en vandage ten minste vijve, dat gaat zowat 'n vijftig frankskes extra zijn.redeneert Manten. En met vlugge stappen trekt ie dorpwaarts. Aan de kerke loopt Manten Koster Benedikt tegen 't lijf, die gaat lui den voor 't lof. Dag. kostere. Hoe is 't er mee man vraagt Manten. Goed, Manten. antwoordt net mager manneke. Voor zoverre da 'k wete, ten minste.voegt ie er met 'n grijnslachje aan toe. 'k Zou anders gezeid hebben, dat ge 'r vandage 'n beetje bleek uitziet. Zieken in huis, misschien informeert Manten. 'n Wonder hoe Manten nu ineens bij alle mensen ziektegevallen wil ontdekken. Dat komt ervan, van ge hele dagen met zieken om te gaan. Ten lange laatste gaat ge niemand meer kunnen bekijken, of ge gaat bij hem een of andere ziekte ont dekken. Ik. bleek lacht koster Benedikt. Ja, dat dacht ik. En 'n beetje getrokken rond uw ogen. Slecht ge slapen. misschien Toch niet. 'k Zou niet weten waarom. Manten. Ja. als gij 't niet weet. dan weet ik het nog minder, koster. Allei, stel het goed, hé En de komplemen- U n aan de kosterinne. Manten trekt d{TBonte Os bin nen. De koster blijft hem even nakij ken. doet dan langzaam de kerkdeur epen en klimt naar de klokzolder vijl tig trappen hoog. Ten halven gekomen blijft ie 'n mo ment staan om 'n asemtje te halen. Koster Benedikt is van de jongste niet meer. En vijftig steile trappen hoog. dat gaat niet meer, gelijk twin tig jaar geleden. In de laatste tijden heeft ie dat meer dan één keer ondervonden. t Is hem zelfs al eens gebeurd, als er naaste bij was. voor 'n berechting b.v.. dat ie er draaiingen van in z'n kop kreeg en tiat z'n herte aan 't bon zen ging. gelijk 'n smishamer cp 'n aambeeld. Kijk: daar reeft ie het weer te pakken. Rap «rijpt hij naar het dik touw iang ci muur om steun en hoüvast. >vat v. it ge. 'n mens van zijn jaren. 5a mi stilaan sleet op. hoe so- 'ei en verstandig ie ook moge ge leefd hebben. Laag .:mt koster Benedikt ver der naar boven. Dat is nu toch geen werk meer V' °r n it n van zijn jaren. De Pas teer moest daar nu maar 'n jonge kt rel voor aanstellen. Is 't niet genoeg, dat ie ieder mor gen z'n eigen balorig zingt aan die iange mis. En veel avonden 'dan nog n lof op de koop toe. Als ge in uw leven al zoveel mis sen en loven gezongen hebt. dan ge raken uw eigen orgelpijpen en uw eagen blaasbalg toch ook eens ver sleten. Hijgend staat de koster aan 't klok zeel te trekken. Boven z'n hoofd ben geit de grote klok en door de klok- gaten zweeft haar bronzen stemm- cver de velden. 'k Zal 't maar wat korter trek ken. bromt Benedikt. De klok zwijgt. Langzaam daalt koster Benedik naar beneden. Dat dalen is al even lastig, als het klimmen. Dat kan niemand geloven* die niet dagelijks 'n keer of zes, zever die vijftig trappen op en neer moe' gelijk de koster. Daar krijgt 'n mens nog rappe1 draaiingen van. dan van dat kin1" men. Ziet, dat ie ten halven tens evenwicht verliest en van dertig 0 veertig trappen naar beneden Er zou niet veel meer van hem ovtrr-j schieten. Is dat onlangs niet gebeurd s kosters kollega van Oese'.gsm 'n Draaiing in 't hoofd, met z n kcd vooruit naar beneden en... morsdood !J Twee dagen later, begraven me- - grote dienst. En 'n grote krone ai de kosters uit het omliggen<^e J Maar wat hebt ge daar aan. he Met 'n zucht van verhehting ZT koster Benedikt z'n voet weer op j begane grond. En ineens denkt ie er weer JTJ dat Man ten Boone gezeid heeft- 1 ie er bleek uitzag en gevraagd b®" of ie niet ziek was. d 'n Mens voelt ondertussen ie ziek is, als ie voor goed mag I liggen. Gelijk kosters vader za 'n Vent gelijk 'n boom. Al °P siag 'n beroerte acht dagen 1 leven en dood en vader was er I olgt j (Ven0 Verantwoordelijke uit?eveT L DUMORTIER 34 Boterstrast

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1948 | | pagina 8