voetbal voor... Jean vandepitte In 't kamp van White Star WIELRIjDEN ZWEMMEN ATHLETIEK BASKET-BALL BOKSEN TURNEN ONZE SPORTBLADZUDE Kroniek van C. S. Yprois Niettegenstaande het heet dat we thans - de dode periode van Koning Voetbal even. was de voorgaandè week voor Cer- c e van aanzienlijk belang. Laten we eerst Tet kleinste en geval der kleinsten'on der de loupe nemen Verleden Zaterdag werd te Brugge de klacht onderzocht in verband met de finale-match der kadet- :en te Geluwe betwist tegen K. Kortrijk Sp Het scheidsrechterscomité stelde, na onderhoor der betrokken personen, vast. dat inderdaad de spelwetten door de re- leree te buiten gegaan werden en oordeel de alzo de reclamatie ten zeerste gegrond. Het dossier werd overgemaakt naar het provinciaal comité voor verder gevolg. Dit somiteit moet nu nagaan of het niet na volgen der reglementen grote invloed heeft ?ehad op de gang van het spel In beves tigend geval zal de ontmoeting dienen herspeeld te worden. Naar onze beschei den mening is zelfs één enkele scheids rechterlijke dwaling, hoe gering ook. on getwijfeld van groot belang voor de be- nadeligde partij, wanneer het om een finale gaat en de wedstrijd eindigt op een 1-0 resultaat. "We wachten af en verhopen dat Bailleul en maats hun begeerde her kansing krijgen. Het moge een donderslag zijn of niet. maar voor deze die het nog niet weten Jean-Pierre Vandenbossche zal aanstaande seizoen de blauw-zwarte kleuren van Royal Football Club Brugeois verdedigen Reeds sinds verschillende maanden was er iets aan het broeden en waren er on derhandelingen aan gang. Om het goede verloop van de zaak niet te belemmeren, hebben we gezwegen als vermoord en nu is de kogel door de kerk. Voor onze ve dette der juniors gaat een wens in ver vulling Hij krijgt een kans zich hoger op te werken. Alleen reeds om de toe komstplannen en dito mogelijkheden van een jeugdige belofte niet te hebben ge dwarsboomd. dient het bevoegde comité van C. S. Y. gelukgewenst. Het is zeker een teken van gezonde sport-opvatting. We roepen Jean-Pierre veel succes toe in zijn nieuw milieu. Ongetwijfeld zal de Cercle-gedachte bij hem ingeworteld blij ven, evenals in het midden dat hij ver laat men steeds van hem een buitenge woon brillante "herinnering van bereidwil ligheid, trouw, rechtschapenheid en ver der te cultiveren klasse zal blijven be waren. Noteren we dat ook Racing Brus sel pogingen heeft aangewend om Vanden bossche. die in de omgeving van Brussel soldaatje moet gaan spelen, aan te wer ven. Is er natuurlijk als conditio sine qua non. dat hij bij eventueel niet-doorbre- kenals lid van de Club der Breydel- >tede. terug naar zijn oude stal komt. zo zullen in afwachting twee nieuwe Brug gelingen zich komen inburgeren onder de rood-witte vaan. nml. Alberic Derous en René Vanryckeghem. Derous is een back, waarvoor reeds sinds een drietal jaren transfert-stappen werden gedaan. Alles tevergeefsOok thans zou van- c lossen geen spraak zijn geweest zonder hierbovenvermelde samen loop van omstandigheden Het seizoen 46- 47 speelde hij de helft van de ontmoetin gen in ere-afdeling. terwijl hij. ondanks een oog-accident, tijdens de recente com petitie nog verschillende keren in le af deling optrad, om verder doorlopend sterk zijn man te staan in eerste-reserve. al waar we hem een paar malen aan het werk zagen. Hij maakte deel uit van de Brugse selectie, die ons hier Zondag voor acht dagen met 2-5 klopte. We voegen er nochtans waarheidshalve bij. dat hij als dan beneden zijn capaciteiten bleef. Brie- ken had ons trouwens verwittigd niet te best op dreef te zijn. daar hij. sinds on langs de training werd gestaakt, te veel in gewicht was toegenomen. Voor wie het interesseert geven we hier zijn pédigré Nog geen 25 jaar. 175 m. en momenteel 90 kgr. Een echte rots met beste karakter en die weldra reeds aan het koorddansen zal gaan om tegen de aanvang van het neo- speeljaar fit te zijn. Vanryckeghem is een all-round speler, doch vooral forward. Als linksbuiten, mid- voor en het opvallendst als linker inside speelde hij gedurende het jongste seizoen meer dan de helft van de wedstrijden met Cfub Brugge's eerste elftal en was ozn. nog van de partij tijdens de laatste match tegen E. Aalst (1-1). Vele voetbal-aan hangers uit het Brugse krijgen er geen kop aan hoe de Rostenweg mag van blauw-zwart V. G. Oostende, die hem graag had aangeworven, ook nietBij ons wordt Vanryckeghem ontegensprekelijk een nieuwe vedette a la Carpels, dewelke, tussen haakjes gezegd, goede hoop heeft terug paraat te komen en al naarstig het marcheren en lopen is begonnen René volgden we eveneens in een paar wed strijden. 75 kgr 175 m. en nog geen 24 jaar oud. is hij zeer impulsief met snelle demarrage, vaardige dribbling en ophef makend shot. Altoos uitblinker in reser ve. stond de Rosten Vanryckeghemer aangeschreven als de gevaarlijke goal- getter. Hij liet op ons de indruk het in lie Provinciaal te doen stuiven. We horen het al vragen Wanneer zien we die gasten aan het werk Is de rust er voor som mige bestuursleden slechts bij naam. dan is ze er toch voor de spelers. Onder handelingen zijn nog aan gang waarover we geen woord reppen en we zijn over tuigd dat in begin Augustus wellicht te gen S. V. Waregem. op 15 Aug. tegen Jeu- nesse Armentières. op 22 Aug. tegen S. V. Willebroek (alle drie aan huis) en ver der tijdens de officiële competitie 48-49 een zeer sterke C. S. Yprois-formatie zal aantreden. Neen Ditmaal zullen de aan kopen geen fiasco's zijn. dat garandeert U ROGIMAR. RIJKSWACHT IEPER tegen E. WATOÜ Op Zondag 13 Juni te 15 u-, heeft op het terrein van Cercle. Augustinenstraat. de terugwedstrijd plaats, tussen de ploe gen der Rijkswacht van leper en Een dracht Watou. Een talrijke opkomst wordt verwacht. R Oud-Internationaal Hr BOESMAN als oefenmeester bij White-Star leper Nauwelijks het voetbalseizoen ten einde o{ het Bestuur van White Star heeft terug de hoofden bijeen gestoken en uitgezien welke verbetering bij W. Star kon worden aangebracht. Een tekort aan een technisch leider en raadgever heeft zich in het voorbije sei zoen meermaals doen gevoelen en van daar dat het W. Star Bestuur niet geaar zeld heeft noch moeite noch kosten te sparen om in deze behoefte te voorzien. Na tal van onderhandelingen is ten slotte de keus gedaan geworden op de oud- internationale Gantoise-speler Gust Boes man. Hierbij past het. een kort overzicht te geven over de schitterende voetballoop baan van deze Gantoise-klepper. Op 12 jarige ouderdom heeft de Hr Boesman zijn eerste voetbalstappen ge plaatst bij de St PauUis kring. In 1914 >*erd hij lid van F. C. Ganda en trad er m lie Divisie op. tot het ogenblik was aangebroken voor zijn overgang naar Gar.toise. Om te beginnen werd hij 2 maal in lie Divisfe opgesteld en met nog een wed strijd bij Gantoise's reserven stond hij de aaropvolgende Zondag in de hoogste af deling tegenover Daring V an dan af wist Speler Boesman zich op e herken en in 1923 werd hij als invaller j.°or h« Belgisch Nationaal elftal aange duid- Zijn eerste landenwedstrijd betwistte 'J te Brussel tegen Hongarije, hetgeen - inze; werd van een 6 jaren lange on onderbroken opstelling in het nationaal *utal. Aan 24 Internationale wedstrijden heeft hij deelgenomen met daarbij nog een 10 tal matchen als tegen Londen. Den Haag. Weenen. Zwaluwen, enz Dit is de oefenmeester waarop White Star thans komt beroep te doen. Een oefenmeester van dergelijk interna tionaal gehalte, met machtige referenties, kan dan'ook niets anders dan een nieuwe opgang en bloeiperiode voor White Star betekenen. Hij komt ons voor als een sympathiek en eenvoudig sportman, een persoon die het met zijn nieuwe mannen goed voor heeft en zich in hun midden als een beste kameraad zal weten te plaatsen. Tot daar een eerste knappe verrichting van het White ^tar Bestuur, die mag be stempeld worden als iets uit het bovenste schol en waar we met zekerheid kunnen verklaren, dat voor onze W. Star man nen, nog heugelijke dagen in het vooruit zicht zijn gesteld bij de nieuwe aanwinst, die .W Star zoeven komt te boeken. We doen verder ons best en... tot bin nen kort MEDEDELING De spelers worden vriendelijk, doch dringend verzocht hun voetbaluitrusting, toebehorende aan de club. zo spoedig mo gelijk in te brengen teneinde alle moei lijkheden die door dit laattijdig inbrengen, hieruit kunnen voortvloeien, pit de weg te ruimen. De oefeningen zullen terug een aan vang nemen op 14 Juli daar de werken die thans aan gang zijn aan het terrein, niet vroeger zullen beëindigd zijn. A. F Alle problemen in verband met de Sociale Wetgeving Efficiënte Organisatie of Controle Uwer Boekhouding Uw Fiscale Aangelegenheden Raadpleeg een gediplomeerd deskundige Eicenciaat in de handels- en finantiële wetenschappen ^0' Elverdingestraat IEPER (007) MET DE BEROEPSRENNERS TE KOMEN Onze streek krijgt Zaterdag 12 dezer, haar eerste Beroeps re nnerskoers van het seizoen. De Komense vrienden van Lu- cien Vlaemynck hebben de dingen groots ingezien, en maar voor hun eersteling, uitgepakt met de grote mannen Ongetwijfeld zullen ze een machtig suk- ses boeken, zo aan toeschouwers als aan deelnemers- Immers. Lucien Vlaemynck telt niets dan vrienden onder zijn colle ga's. die er natuurlijk een erezaak van zullen maken om Lucien in zijn woon plaats de palm te komen betwisten Het vertrek heeft plaats te 13 u- in de Statiestraat bij dhr. Jules Thienpont. waar de rugnummers vanaf 11.30 u. zul len uitgedeeld worden. Er dienen 5 grote ronden afgelegd, waarbij iedere maal langs leper voorbijgekomen wordt (Rij- selstraat. Markt. Meenenstraat. French man en Meenensteenweg). DE LIEFHEBBERS TE WERVIK Goed debuut van Maurice Degraeve Maurits Degraeve. die geruime tijd zijn koerspaard op stal had laten staan, was mij een paar weken geleden komen op zoeken om opnieuw onder de kleuren van de Yperse Wielrijdersclub een vergunning Liefhebber te bekomen. Hij verzekerde mij dat hij in goede forme verkeerde en hoopte flink te presteren en te tonen dat er met de oudenog zou dienen afge rekend te worden. En met zijn eerste koers reeds, werd het een suksesGedurende gans de duur van de wedstrijd streed hij op het voor plan. was bij alle schermutselingen en bleek nooit te pramen om zijn deel van het werk te doen. Hij kende in de aller laatste kilometers een kleine verflauwing die hem belette het hoofd te bieden aan het laatste offensief van Decock en Lucien Depoorter. Een mooie 5e plaats kwam zijn knap werk belonen Bij onze andere streekgenoten, kunnen we het goede presteren van Lucien De- poorter en Minne onderlijnen. Lucien was de enige welke kon stand houden bij de laatste aanval van Decock. terwijl Mau rits Minne het kon klaar spelen de groep te regelen in de spurt en aldus een mooie 3e plaats te veroveren Marcel Pattyn had weer eens last met zijn fiets en moest, wegens het losstaan van zijn tandwiel, een paar maal zijn ketting opleggen. Marcel Knockaert van zijn kant. verbetert en zal zonder verdere ongevallen in het korte kunnen mededin gen naar een ereplaats. Denuitslag: 1) Roger Decock (Meeneri), 120 km. in 3 u. 22 min.2) Depoorter Lucien op 1 lengte3) Minne Maurits, op 40 sec.4) Persyn 5) Degraeve Maurice 6) Vanheule7) Vandecasteele8) Ver peut 9) Pattyn 10) Divoy 11) Seghers 12) Ceuninck 13) Vanneste 14) Bostyn 15) Knockaert Marcel. ROGISA Haringe Zondag 13 Juni ter gelegenheid der kermis Grote Velokoers voor Beginnelin gen. 1.000 fr. prijzen en premies. HET BREVET VOOR LICHAMELIJKE BEVOEGDHEID Morgen Zondag te 9.30 uur, op het Au- gustinusstadium gaat dus de betwisting door van de proeven, die vereist worden tot het bekomen van het brevet voor lichamelijke bevoegdheid 1948. Dat deze proeven immer meer in de smaak vallen en steeds grotere populari teit genieten, bewijst het aantal inschrij vingen. die we reeds ontvingen. 0. a. van de Beroepsschool, de Middelbare school, het St Vincentiuscollege, de St Michiel- school. enz... Het zal dus de moeite waard lonen eens het puik van onze sportieve jeugd aan het werk te zien. We verwachten ons dan ook aan een talrijk publiekDe toegang tot het terrein is kosteloos. LOSSE NIEUWSJES Op 20 Juni gaat te Antwerpen het kampioenschap van België voor Juniors door. Onze lokale klepper, André Hoedt, zal er de 100 m. en 200 m. vlak betwis ten. Gezien zijn verrichtingen van de laatste tijd. mogei) we de beste hoop koes teren en we verwachten dan ook dat hij er een symbolisch leeuwtje zal kunnen bemachtigen. André. aan u de daad De week daarop, namelijk op 27 Juni wordt het kampioenschap van België voor de marathon betwist, tussen Mechelen en Brussel, met aankomst op' de Heysel. De- •zc koers geldt tevens als voorbereidende schifting voor de marathon der Olympi sche spelen (42 km.) Onze crack Valeer Hellem uit Meesen. zal er ook van de partij zijn. Verleden jaar werd hij 17e op 37 deelnemers, die het puik van de lange afstandlopers uit maken. Gezien zijn huidige conditie en met de goede moraal waarmee hij bezield is. mogen we verwachten, dat hij zich ditmaal in de eerste 10 zal weten te rang schikken Valeer het beste Morgen Zondag gaat te Kortrijk een grote meeting door. waaraan enkele on zer mannen zullen deelnemen, o. a. Du- Sou. Hellem en Hoedt. Naar alle waarschijnlijkheid zal er ook onze nieuwe aanwinst, nam Comeyne uit Looz (Fr.) voor de eerste maal optreden. Deze athleet die waarschijnlijk velen verleden jaar hier op de 21-Juli-meeting aan het werk zagen, is sedert een twee tal weken bij onze club aangesloten. En of hef een goede aanwinst betekentzijn 1.75 m. die hij telkens bij het hoogsprin gen voorbij gaat. zegt genoeg We zijn dan ook benieuwd wat dit eer ste treffen ons zal brengen. Aan allen veel geluk GROTE INTERNATIONALE ZWEMGALA OP 27 JUNI OM 3 u. STIPT IN HET STEDELIJK ZWEMDOK TE IEPER Slechts een 20 tal dagen scheiden ons nog van de grote Hoogdag van de Ieperse zwemsport en reeds nu worden tal van kaarten gevraagd. Het is een bewijs te meer van hetgeen we in een vorig artikel schreven. De sportmensen hebben het reeds ondervonden als lepers Swimming Club iets inricht dat alles tot in de puntjes verzorgd isdaarom ook dat al wie van de edele zwemsport houdt, deze groots opgevatte feestelijkheden niet wil laten voorbijgaan, zonder op dit feest tegen woordig te zijn. We raden dus aanbe spreek tijdig uw plaatsen. De deuren zullen geopend worden om 13.30 u. en de zwemkom zal langs 4 kan ten te bereiken zijn. zodat alles vlot zal verlopen. Om 14.45 u. zal de jury samen gesteld worden en om 15 u. stipt wordt de eerste koers betwist met 50 meters streekzwemmen. meisjes kadetten, voorbe houden Y. S. C. Op dit feest zullen niet min dan 4 In ternationale Dameswedstrijden betwist worden tussen de beste zwemsters van België en Frankrijk we vernoemen 100 m. streekzwemmen dames100 m. rug- zwemmen dames100 m. vrije slag da mes; en 3 x 100 m aflossing dames. In deze koersen komen onze beste kampioe nen voor waaronder de wereldberoemde zwemster Fernande Caroen. kampioene van België in de volgende koersen 100 m. vrije slag in 1.07" 3/10 200 m. vrije slag in 2.27" 4/10 300 m. vrije slag in 3 47" 6/10 400 m. vrije slag in 5.14" 4/10 500 m. vrije slag in 6.28" 4/10 800 m. vrije slag in 11.27" 8/10 1000 m. vrije slag in 14.31" 1500 m. vrije slag in 21.46" 8/10 vervolgens Mej. Yvonne Vandekerckhove, kampioene in de volgende koersen 100 m. streekzwemmen 1.25" 4/10 200 m. streekzwemmen 2 58" 8/10 400 m. streekzwemmen 6.20" 4/10 500 m. streekzwemmen 8 01" 6/10 dan hebben we nog andere zwemsters uit de le afdeling maar dit voor een volgen de keer. Als bijzondere kleppers uit onze water polo ploeg melden weRitje Depauw, kapitein van de Belgische nationale ploeg. Weet ge. dat hij aan het hoofd staat met de meest gespeelde internationale mat chen, met niet min dan 15 voorsprong op zijn onmiddellijke rivaal, en dat hij in to taal reeds 89 kampen speelde. In deze ploeg treedt op als keeper Theo De Smet, die niet min dan 20 maal de kleuren van zijn land verdedigde. We kunnen voor al len niet in bijzonderheden treden, maar dit zijn toch namen met klank en cijfers die spreken. De Water-polo-ploeg van Royale Gent Swimming Club. die uitkomt tegen de kampioenen van Frankrijk zijn niet min dan 8 maal kampioen van Bel gië geweesttot daar de waterpolo-ploeg. En nu voor wat de prachtbeker Chaly Struyveaangaat, menen we dat binnen de muren van leper wel de winnaar zou kunnen te vinden zijn. We gewagen van Charles Masschelein (kampioen 1946), Mi chel Mestdagh (kampioen 1947) en wie hoorde ik daar vernoemen als toekomstig kampioen voor 1948, was het niet Geor ges Desmedt Maar kom laat ons niet te voortvarend zijn en ons maar niet wagen aan een pronostiek. Maar we kunnen toch wel zeggen dat er te leper getraind wordt dat de brokken er vanaf vliegen en daar om durven we gewagen van een Ieperse zege. Wie krijgt de beker in zijn bezit En wat dan gezegd van de grote prijs van leper, waarin de oude Ieperse kam pioenen zullen tegenover mekaar komen te staan. Henri Moncarey en Maurice Hoedt. Het zal er wel zeker niet van een leien dakje lopen, want er zullen vinnige spurtjes geleverd worden. Tot nut van onze lezers geven we hieronder de palmares van deze Prijs van leper In 1935 gewonnen door Jan Guillini (Brugge Z. K.) In 1936 gewonnen door Roger Zonnekeyn (Ostende S. C.) In 1937 gewonnen door Frans Matthys (Gent Z. V.) In 1938-1939 gewonnen door Jan Latheur (Brugge Z. K Ir. 1946 gewonnen door Aime Zaelmah (Gent Z. K.) In 1947 gewonnen door Michielsên (Antwerpse Z C In 1948: een Ieperling Vergeet niet tijdig te zorgen voor uw plaatsere-tribuun 30 fr., tribuun 20 fr., volksplaatsen 10 fr. De Waterpolo-ploeg van Royal Ghent Swimming Club van le afdeling 1948, huidige kampioenen van België die de Franse kampioenenploeg Enfants de Neptune de Toureóing te leper zal ontmoeten op het zwemfeest van 27 Juni aanstaande. Van links naar rechtsAndré Vlerick Paul Roegiers Théo-Léo De Smet (na tionale keeper) en Jean Deweirdt. ZittendFrans Roels Henri Depauw (kapitein alsook nationale kapitein) en Louis Antheunis. Verleden Zondag is de eerste propa ganda-meeting die te Poperinge gehou den werd, een spoorslag geweest tot het verder doorbreken van de Basket-sport in onze Westlandse streek. Reeds wordt in beperkte kring die sport beoefend, en we twijfelen er niet aan, of te Poperinge zullen er nog mannen ge vonden worden, die voor deze gezonde, krachtige sport, een leidende of steunen de plaats zullen innemen. Gij. jonge sportmensen, die u aangetrok ken voelt en de zin voor sport nog in u draagt, richt u thans helemaal op uit uw onzekerheid, en pakt het lastig begin aan... In het sportieve Westland staat u immers niet meer eenzaam Op Zondag 20 Juni. ter gelegenheid van de Braderie in de Statiestraat te leper, gaat er om 16 uur (niet om 17 uur) een ophefmakende Basket-match door, tussen De Noord-Franse kampioenploeg Lomme, en een selectie van internationale spelers, die de Ieperlingen in grote mate zullen versterken. De leiding over die match zal waarge nomen worden door een Frans nationaal scheidsrechter, dhr Van den Eeden. De leiding alléén zal alle sportliefheb bers zonder uitzondering kunnen beko ren Aanstaande week. meer nieuws over de match JACSTON De Boxing Club Yper doet een oproep aan alle jongeren, méér dan 75 kgr we gende, om zich aan te bieden op de oefe ningen die iedere week gehouden worden m de trainingszaal, Boomgaardstraat. De ze boksers krijgen de kans deel te nemen aan de Competitie voor Neo-Zwaargewich- ten die te Antwerpen betwist zal worden vanaf 31 Augustus e. k Aan de eindover winnaar dezer competitie wordt een prijs uitgeloofd van 7.500 fr. met een pracht- schaal. Daarbij wordt -iedere geleverde wedstrijd vergoed. In deze competitie krij gen de boksers kans zich snel naar om hoog te werken. INRICHTINGEN BOXING CLUB YPER Liefhebbersmeetings 19 JuniWervik. 4 Julileper (St Pieters) en Waregem. 11 Juli: Wytschate. 18 JuliBikschote. 25 JuliBoezinge Verder nog te Moorslede, Langemark, Woesten Ploegsteert. Staden en Korte- mark. Op al deze meetings, demonstraties met Lapère en Rey. R. Op Zondag 13 Juni 1948 neemt de St Mi- chielsturnkring deel aan het Westvlaan- deren Gouwfeest te Blankenberge. De reis geschiedt per Autocar, en er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar op de 2e carde prijs is vastgesteld op 50 fr. We vertrekken te 8 u. 's morgens aan ons lokaalLange Meersstraat 26, en we zijn te Yper terug om 21 uur. Het programma der feestelijkheden is in 't kort als volgt 's Voormiddags van 9 tot 12 u.wed strijd tussen de verschillende verenigin gen van Westvlaanderen met Gent en Bor- gerhout als buiten wedstrijd deelnemende verenigingen. In de namiddag van 14 tot 17 u. Prach tig algemeen turnfeest voor al de turn sters en turners, in open lucht en ter- zelfdertijd Vrije grondoefeningen, Volks dans. Toestelwerk. Pyramiden. enz... Aarzel dus niet langer, laat U onmid dellijk inschrijven, en ten laatste tegen Zaterdagavond voor 19 uur. bij onder staande adressenVeemarkt 23 en G. de Stuersstraat 29. HftnXS39 X3H

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1948 | | pagina 7