FILMWERELD De Wonderdoktoor UIT DE PROGRAMMA'S Leest elke week HET YPERSCH NIEUWS^. HST rrSKSCH NIEUWSBi«- CINEMA O I'D IEPER ACTIE IN AR ABIE met George Sanders en Virginia Bruce lfichael Gordon en Tom Chalmers Ame rikaanse journalisten arriveren te Damas cus. Chalmers ruikt nieuws bij de ontmoe ting van Leroux, een geheimzinnige pas sagier. en Mounirah. de dochter van de Arabische leider. Abd-al-Raschid Hij volgt ze Reed van de Amerikaanse Le gatie. waarschuwt Gordon en zegt hem dat hij de stad moet verlaten, maar Gor don heeft belangstelling opgevat voor een Franse schoneYvonne. Chalmers wordt vermoord gevonden in de inboorlingen- wijk. en Gordon besluit te blijven totdat hij deze geheimzinnige zaak heeft opge lost Als hij tracht Leroux en Mounirah te volgen, wordt hij bedreigd door Chakka en Latimer, een Nazi-agent. Een zekere Danesco vertelt aan Gordon waar hij Le roux kan vinden. Hier ontmoet de Ameri kaan Yvonne opnieuw. Ondanks het ge heim dat haar omgeeft, interesseert Gor don zich hevig voor haar. Reed. die nu begint te geloven aan wat Gordon hem vertelde over een Nazi-complot om de stamhoofden in opstand te brengen, volgt Latimer. Chakka. Danesco en Yvonne. De verdachten leiden hem naar een verlaten vliegveld, waar een machine staat te wachten. Gordon en Reed stelen de vlieg machine. en met Danesco als onvrijwillig passagier, vliegen zij naar Abd-al-Rascfaid Intussen begeeft Yvonne, hiertoe overge haald door Latimer en zijn mensen, zich eveneens naar Abd-al-Raschid. De Ara bische leider en zijn dochter zijn in be spreking met Leroux en Kareem. een Ara bisch stamhoofd, als Gordon en Reed aan komen De twee Amerikanen ontdekken dat Abd-al-Raschid door Leroux er toe is overgehaald om aan Kareem de controle over de stamhoofden over te dragen, ter- wijl Kareem het plan heeft opgevat om dan tegen de geallieerden op te trekken Yvonne komt aan. en vertelt aan Gordon dat zij een agente is van de vrije Fran sen en dat zij hem moet beschermen. Zij bewijzen Abd-al-Raschid dat hij gebruikt wordt als handlanger van de Nazi's, maar voordat hij zijn besluit heeft kunnen wij zigen worden zij allen door Leroux ge vangen genomen Reed-wordt gedood, ter wijl hij tracht Abd-al-Raschid te bescher men. Gordon ontsnapt met de Arabische leider. Mounirah en Yvonne. Zij vliegen naar de plaats waar de samenkomst der stamhoofden plaats vindt, en Abd-al- Raschid neemt Kareem en zijn handlan gers gevangen en slaagt er op die wijze in om de opstand te verhinderen. Gordon keert terug naar Amerika, met Yvonne als Mrs. Gordon. CINEMA OUD IEPER: IIET GOUD EN DE VROUWEN met Veronica Lake, Sonny Tufts, Eddie Bracken en Marjorie Reynolds Als men milliardair is, en daarbij schoon en jong. is het moeilijk een vrouw te vin den, die U meer lief heeft dan uw bank rekening. Dit is het geval met Jay New port Bates, die er genoeg van heeft, vrou wen te ontmoeten die alleen belang stel len in zijn geld. Hij neemt dienst in de marine, waar hij zonder meer de matroos Bates wordt. Zijn advokaten echter raden hem aan. Phil North, een gewezen saxo fonist, als lijfwacht mede te nemen. Helaas Jay ontsnapt aan de waakzaam heid van Phil, en vergezeld van een ben de matrozen, bezoekt hij een club waar de mooie Sue Thomas als vedette op treedt. Hij wordt herkend door Joseph. de hotelmeester. die hij betaalt om te zwij gen. Doch deze kon niet nalaten het ver trouwelijk mede te delen aan Teddy Col lins, een bekoorlijke sigarettenverkoopster die aanstonds besluit Jay te veroveren Zij gelukt maar al te goed. Wanneer Phil verneemt dat zijn be schermeling verliefd is, tracht hij alleen naar de club te gaan. waar hij de geluk kige uitverkorene ontdekt. Hij meent dat deze niemand anders is dan Sue Thomas, de zangeres, die in wer kelijkheid de dochter is van een bankier en voor haar plezier zingt. Phil ontmoet er eveneens Teddy waarmede hij vroeger verloofd is geweest, en die hem verlaten had als gevolg van een geheimzinnig mis verstand. Teddy speelt zo goed de onbaatzuchtige, dat Jay die meent eindelijk iemand ge vonden te hebben die hem bemint om hem zelf. haar zijn liefde en de toestand van zijn fortuin bekent. Aan de familie van Jay. die ongerust is om deze nieuwe idylle, vertelt Phil dat het een meisje is uit de hoge wereld, daar hij nog altijd meent dat Sue de uitverkorene is. Phil verneemt de waarheid, en besluit Teddy uit te kopen. Hij wil ze voor zich houden, wat Jay ten zeerste ergert die om de intieme gevoelens te kennen van dezen die hem omringen zich voor doof uitgeeft en op deze manier de laagheid ontdekt Het hart vol wanhoop begeeft Phil zich naar de bar. Daar verneemt hij de ganse waarheid. Zijn verloving met Teddy werd verbroken door de schuld van de orkest leider die hem aangeworven had en vreem de hem te verliezen Hij had aan Teddy doen geloven dat Phil getrouwd was en kinderen had. Alles eindigt op zijn beste door een dub bel huwelijkvan de ene kant Phi. en Teddy verzoend, van de andere kant Jay en Sue- die een volmaakte milliardair's echtgenote is CINEMA FLORA DE PIRATEN VAN MALEIZIE met Massimo Girotti, Sandra Ruffini en Clara Calama. In de gevaarlijke en onherbergzame streek, gevormd door de Gangesdelta, leeft de jonge, onverschrokken jager Tremal-Naïk met zijn trouwe dienaar Kammamuri en een prachtige konings tijger. Op een goede dag, dieper in de wilder nis dan gewoonlijk, op het spoor van een wild dier, ziet hij een wonderschoon meis je verschijnen. De jongeman besluit haar aan te spreken, maar zei zegt met droef heid. dat grote gevaren hem bedreigen, alk hij het waagt, belang in haar te stellen. Dat volstaat, om de stoutmoedige Indiër, bijgenaamd Jager der Zwarte Wildernis ertoe aan te zetten, het geheim, waarin het meisje gehuld is. te ontsluieren. Op een nacht landen hij en Kamma muri op een verlaten eiland, waar zij vreemde, halfnaakte mannen uit de tak ken van een vijgeboom zien vallen, en andere in dezelfde boom zien klimmen om in het midden van de stam te ver dwijnen. Stoutmoedig klimmen zij even eens in de boom. en plots staan de twee onverschrokken jagers op de drempel van een onmetelijke onderaardse pagode Tre mal-Naïk en Kammamuri zijn terecht ge komen in de schuilplaats der Thougs, de bloeddorstige wurgers, die in gans Indië een droeve faam genieten. Beiden houden zich schuil in een donker hoekje en wach ten de gebeurtenissen af. Aangekondigd door de klank van de ramsinga treedt een indrukwekkende grijsaard de Tempel binnen in gezelschap van de Maagd der PagodeTremal-Naïk kan ternauwer nood een kreet onderdrukkenDat is zij De geheimzinnige verschijning in de wil dernis I De Priesteres schrijdt langzaam voorwaarts en knielt biddend aan de voe ten van de Godheid. Als uit eerbied voor haar gebed verwijderen zich de Thougs geluidloos. Haar alleen ziende, treedt de jonge jager nader Het meisje verstijft van schrik. Als de 'Thougs hem daar aantref fen. zullen ze hem zonder genade doden De vragen, die hij haar stelt, beantwoordt zij koortsachtigzij is een Indische, een Engelse officier adopteerde haar als zijn dochter, tótdat Suyodhana haar liet ont voeren om haar tot Maagd der Pagode van Khalite maken Maar ga viucht. smeekt zij hem. Huiverend v-- Tremal-Naïk het meisje en vlucht door X duistere onderaardse gangen. Alle Thou- zitfer hen weldra op de hielen. Na X- lange wedloop bereiken onze drie vriea den tenslotte een grot en Ada en Kam mamuri wagen er zich het eerst in Xfaa- vreemde dampen beginnen in de grot da°- te dringen en juist op het ogenblik vai op Tremal-Naïk op het punt staat X vluchten, valt hij in een diepe slaap Hij ontwaakt als gevangene der ThouE- Suyodhana maakt hem wijs. dat ziX vrienden zijn lot delen, en hij. als hij voo- allen de vrijheid wil verdienen, hem he hoofd van de blanke Radjah moet brenger die een aartsvijand van hun secte is ró jonge man neemt het voorstel aan. Maa als hij tijdens de nacht in de tent - ais nij- iijaens at? naciii in ac tent van <j- Radjah binnengedrongen, op het PUn. staat toe te slaan, vallen zijn ogen op een foto van de schone Ada. met het opschrX x Aan mijn geliefde Peter. Ada deze ontdekking als door de bliksem X troffen, laat de ongelukkige Tremal-NaU zien door de wachten van de Radjah, die ondertussen toegesneld zijn, wegvoeren, er hij wordt opgesloten in een fort van de stad Sarawak. Maar Kammamuri en Ada, die van alle, op de hoogte waren, begeven zich naa- Mompracem om de hulp in te roepen var Sandokan, die, als aartsvijand van de Radjah .een expeditie tegen Sarawak on derneemt. De beslissende slag vindt plaa;. rondom het fort. waarin Tremal-Naïk ge. vangen gehouden wordt met verscheidene Indische patriotten, en de blanke Rad a- wordt volkomen verslagen. Ada. die toe vallig de verslagen vorst ontmoet, herkem in hem de Engelse officier, die haar al- kind adopteerde. Maar haar liefde voo- Tremal-Naïk is sterker en nog sterker is haar trots, een Indische te zijn. Terwiil Sandokan de Radjah edelmoedig de vrij. heid schenkt, kunnen Ada en Trema - Naïk onbevreesd aan hun nabij ge]u.- denken. ONS FEUILLETON 25 door Jos. JANSSEN 'n Beetje 'n familiekwaal, die be roerten. Vaders oudste broer was er ook mee afgereisd. En z'n tweede zus ter, die getrouwd was met de sjam- petter. Die draaiingen in 't hoofd, dat 'o betrouwt de koster toch niet. En die kloppingen van z'n herte. Dubbend gaat koster Benedikt naar huis. En of 't er om doet, aan de kerk deur loopt ie bots Man ten Boone weer tegen t lijf. Ha. kostere, hebt ge de kerk- uils were 'n keer wakker gemaJkt, man lacht Manten. Ja 'k, Manten.antwoordt de koster. Maar z'n gedachten zijn er niet bij. Na 'n paar stappen houdt ie het boertje ineens staan bij 'n knop van z'n frak Serieus, Manten. zie 'k er bleek uit Manten was z'n woorden van daar straks al half vergeten. Maar het Schijnt dat de koster er hog aan denkt. «Ja, koster, 'n beetje bleek ziet g' er wel uit. Dat is waar. Maar dat en is niet erg. zulle. «En m'n ogen zijn getrokken. zeidt ge Ja, 'n beetje getrokken, kostere. Maar. maak u daarvoor niet onge- •rust, hé. Dat gaat wel passeren. Ei ge moet nu toch niet meer ver legen zijn. nu dat we 'n doktoor aan huis hebben. Ge weet me wonen, hé En voor u zal doktoor Steven nog wel 'n extra drankje gereed maken, als 't nodig is. Onder kennissen, hé,? Koster Benedikt kniktDank u. Manten. Allei, tot ziens, kostereIk moet hier nog 'n keer in 't Zwart Lam zijn. Weg is Manten. En hoofdschuddend trekt koster Benedikt z'n huis in. Ziezo, lacht Manten in z'n eigen, terwijl ie 'n paar minuutjes later Voldaan naar z'n hofsteedje weerkeert. daarmee kan ik nog 'n keer 'n smakelijk pintje drinken, dat me niks kost En onwillekeurig klopt ie op z'n gevuld ondervestbeurzeke. Maar wat is dat Wat doet die chieke auto daar aan Manten's balie Die mensen zijn ze ker verkeerd gereden De chauffeur doet de deur van de achterwagen open en helpt er 'n heer uitstappen. 'n Lange, magere man met 'n was- beek gezicht en harde, scherpe trek ken. Z'n stem klinkt kort. afgebeten, wanneer ie het verbaasde boertje vraagt, of daar die man woont, die men Doktoor Steven noemt. Even aarzelt Manten. Wat kan die kerel van Steven verlangen Wieweet is ie geen doktoor Of misschien iemand van 't gerecht, die nu stokken in de wielen komt steken. Die harde metaalstem doet Manten even op de tanden bijten. Voor wat is *t, menere vraagt ie langzaam, terwijl ie de man wantrouwig van kop tot teen op neemt. Even fronst deze z'n wenkbrauwen, terwijl ie het kleine boertje scherp aankijkt. «Ik vraag u, of hier 'n zeker Doktoor Steven woont Manten zou die kerel wel naar het ander eind van de wereld willen wensen. Wat kan ie toch van Steven ver langen «Je crois, que eet homme ne me comprend pas. wendt de heer zich nu tot de chauffeur. Explique lui un peu ce que je dés ire. De chauffeur probeert het met 'n' vriendelijk lachje Menere zou geerne weten, waar dat hier die Doktoor Steven woont, vriend. Manten aarzelt even. Waarvoor is 't 'k Gelove. dat menere hem 'n keer zou willen spreken. Waarvoor Menere is ziek. En 'k gelove, dat ie daarvoor komt. s Ha, zolispelt Manten voor zich heen. Zou 't waarachtig mogelijk zijn, dat zo 'n chieke me neer naar Doktoor Steven, de kwak zalver komt. Tot nu toe had Manten al van allerhande soorten van men sen in z'n huis gehad. Tussendoor ook al eens mensen van hogere stand, dan de arme duivels, die ie gewoonlijk kreeg. Laatst nog 'n olieslager uit Ware- velde. En die brouwer met z'n zieke lever uit Vichtegem. En gisteren nog die rijke hereboer uit Duinbrugge. Maar zo 'n chieke heer gelijk deze... De harde stem doet Manten op schrikken. Hoe is het Kan ik die Dok toor spreken, ja of neen Voor wat is 't Voor ziekte of voor ander zaken Even aarzelt de heer. Dan zegt ie dofVoor 'n con sultatie. j> Manten schijnt de man nog niet goed te betrouwen en wenst hem lie ver voorzichtig af te schepen. Daarvoor is 't te late, menere. De doktoor en werkt niet meer van- dage. Dat weet ik. antwoordt de heer kort. Even bijt Manten op z'n tanden «Waarom komt ge toens?» «Dat?... Dat zou ik liever aan de doktoor zelf explikeren. Meteen doet de heer 'n stap in de richting van het huis. Manten kan die harde stem en dat gebiedend toontje maar moeilijk ver kroppen. Grote meneer of geen grote me neer, op zijn hofsteedje is Manten de baas en niemand anders. Tut. tut. tut, bijt ie terug, de doktoor kan die explicaties missen. Met de explicaties moet ge bij mij zijn. Met moeite kan de heer 'n gebaar van wrevel onderdrukken. «De zieken worden hier op 'n zonderlinge manier ontvangen. bijt ie Manten toe. Maar onverstoord antwoordt het koppig boertje 't Is mogelijk, menere. 't Is hier niet gelijk in de stad. moet ge weten. We zitten hier niet I te wachten op de zieken. En we doer, hier geen handschoenen aan om ze te ontvangen. Die hier komt vraagt om geen komplementen, maar om ge-1 nezen te worden. Hebt ge 't liever anders Nee. Maar... «Maar... Maar... Wat wilt g6 I toens eigenlijk De Doktoor spreken.I Manten schudt de kop «Ik he? u al gezeid, dat z'n spreekure afge* I lopen is. Dat weet ik. Maar ge •kirt- toch niet verlangen, dat ik hier tui sen al dat gemeen volk kom zitten en m'n beurt afwacht Het is of Manten door 'n ang<= geprikt wordt. Zo, zo, voor die schone meneer zouden al die ander dutsen uit de I weg moeten springen. Als die kere I dat denkt... Voor de Doktoor is iederee - gelijk, precies gelijk bij Pietje ut" 1 Dood, menere.I Even kijkt de grote man het -<!ei3 I Vlaams boertje van kop tot teen aaD j en vraagt hem dan. met nadruk op I ieder van z'n woorden Weet êe wel. wie gé voor u hebt?» I Manten verschuift z'n pijp naar I hoekske van z'n mond, nijpt z'n k e- ne oogskes tot spleetjes toé, terwU1 I ie de grote man daar voor hem kijkt Hoe zou ik dat wet®* I menere Toch... de koning niet?» (Vervolg11 Verantwoordelijke uitgeT" DUMOP.TJER. 34 Boterstraat- W*

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1948 | | pagina 8