De Algemene Vergadering van de Touring Club ZONDACDIENST STERFGEVAL ZIELMISSEN Ver eden Zondag vierde de Verbroede- rinc van de 13e Belgian Field Artillery w leper de 20e verjaring van haar stieh- tU0eze Verbroedering groepeert de oud gedienden van de 13e Belgian Field Artil- £>rv het Belgisch regiment veldgeschut djü tijdens de eerste wereldoorlog als steun aan het 2e Britse leger, in de Ieper se sector werd toegevoegd, en van 15 Mei 1915 tol Juni 1917 datum waarop het ontbonden werd bij de vèrdediging van ;eper heeft medegestreden Om aan deze wapenfeiten te herinne ren en tevens hulde te brengen aan de na gedachtenis van de 27 gesneuvelden van het regiment, heeft deze Verbroedering eert mooie bronzen gedenkplaat laten aan brengen naast het Monument aan de Ieperse gesneuvelden, gedenkplaat die op 9 September 1934 plechtig werd inge wijd. Op het vaandel der Verbroedering prijkt de naam cYper 1915-1916-1917» Aan de viering van de 20e verjaring van de stichting dezer verbroeding hadden de harmonie N.S.B en het Verstandhoudings- komiteit der Oudstrijders en Gelijkgestel- den hun medewerking verleend. Om 10 uur vergaderden op de Kieken* markt een mepigte leden van de bij het Verstandhoudingskomiteit aangesloten ver enigingen. en begaven zich stoetsgewijze voorafgegaan van hun talrijke vlaggen en van de harmonie N.S.B. naar het station, om er hun makkers van de feestvierende Verbroedering, die aldaar intussen wa ren aangekomen, te verwelkomen. Onder dezen bemerkten wij Generaal De Cuyper. Voorzitter der Verbroedering de heren Meunier. secretaris. Leclercq. feestbestuurder. Didier. schatbewaarder* Majoor d'Aoust. lid van het Comité. Kolo- 20e Verjaring van de Stichting der Verbroedering van de 13e Belgian Fjeld Artillery v* nie N. S. B. het Vaderlands lied uitvoerde Om 1245 uur werden de leden der Ver broedering ontvangen in de bovenzaal van het Stadhuis en er verwelkomd door de heren Dehem en Muiier, schepenen Seys en Robyn. gemeenteraadsleden Generaal De Cuyper betuigde het stads bestuur zijn dank om de plechtige ont vangst en de zorg waarmede de stad de Gedenkplaat van de Verbroedering onder houdt. waarna de heer Schepen Dehem eerst in het Nederlands en vervolgens in het Frans, volgende toespraak hield Mijn Generaal. Mijne Heren. Ik moet hier in de eerste plaats de heer Burgemeester verontschuldigen die tot zijn spijt wegens dringende ambts- bezigheden verhinderd is zelf deze ont- vangst voor te zitten. Hij heeft me ge- vraagd zijn ganse sympathie en waarde- ring uit te drukken voor de edele ge- dachte. die uw verbroedering bezielt waarvan vandaag de 20e verjaring ge- vierd wordt. Mijne Heren, op 9 September aanstaan- de. zal het 14 jaar geleden zijn dat de verbroedering van het 13e B.F A. in on- ze stad haar oorlogsmonument onthulde Het was de tijd dat de Ieperlingen na jaren dolen en wroeten in de puinen. hun nieuwe stad konden openzetten voor al die helden, die hun eeuwenoud patri- monium verdedigd hadden. Het was de lijd dat niet alleen de Belgische bevol- king, maar zelfs onze naburen zich ge- trokken voelden naar de plek. waar zo- veel bloed had gestroomd, naar de grond. die hun heilig was omwille van de tal- rijke rustende vaders en zonen, omwille van de indrukwekkende dodenverering. die sprak uit de vele monumenten en roerende huidebetogingen 1934 het was het geschikte ogenblik waarop onze «HET YPERSCH NIEUWS» BIz. 3 Enkele personaliteiten bij de ontvangst ten stadhuize. Op de voorgrond herkent men Generaal De Cuyper en Kolonel Louveau. nel Louveau. voorzitter van de UFAC (Unie der Verbroederingen van Oudstrij ders) had eraan gehouden deze op het feest te vertegenwoordigen. Op de René Colaertplaats werd ver volgens de stoet gevormd en deze begaf zich onder het spelen van lustige stapmar- sen. langs de Statie-. Tempel- en Boterstr naar het monument der Ieperse gesneuvel den Voorop stapte de harmonie N.S.B.. gevolgd van de vlag der Verbroedering van de 13e Belgian Field Artillery en de vlag van de UFAC. de leden der Verbroe dering. de indrukwekkende groep vlaggen van het Verstandhoudingskomiteit der Oud- strijders en Gelijkgestelden. een menigte leden dezer verenigingen en een afvaar diging met vaandel van de plaatselijke Vuur k ruisen bond Onder het spelen van Te Veldeen het Vaderlands Lied werden door Gene raal De Cuyper bloerpen neergelegd aan het gedenkteken der Ieperse Gesneuvel den en de Gedenkplaat van de 13e Belgian Field Artillery. Vervolgens werd om 11.30 uur in Sint Maartens Kathedraal een H. Mis opge dragen ter nagedachtenis van de overle denen van het regiment. Bij de consecra tie bliezen de klaroenen het indrukwek kende Te Velde en na de H. Mis werd door Z£ H. Deken Verhaeghe het Libe ra gezongen voor de overledenen Na afloop van de H. Mis werd de stoet hervormd en toog. onder de aanhouden de regen, naar het Belfort, waar bloemen werden neergelegd onder het standbeeld van wijlen Koning Albert, en naar het Brits gedenkteken der Meenenpoort. waar Generaal De Cuyper andermaal bloemen neerlegde, wijl de klaroenen Te Velde en de Last Postbliezen ên de Harmo- Ieperse jeugd nog eens werd wakker ge- schud toen men onze eigen oudstrijders van het 13e BJ.A.. de koene verdedi- gers gedurende 3 jaar van onze stad. door de nette straten van leper zag trek- ken De woorden die de Heer Burgemees- ter Vanderghote toen richtte tot de Ver- broedering golden als een heilige be- lofteWij Ieperlingen, wij aanvaar- den met trots en met liefde uw vereren- de opdracht en verzekeren U de gedenk- plaat van het 13e B F A.. beeld van uw heldhaftigheid en van uw zuivere glorie te bewaren en in ere te houden als de grafstede onzer eigen kinderen En de «Ieperlingen hielden woord!» Ook al is sindsdien een 2e wereld- oorlog over ons land gekomen, die hier in onze stad bij vele families diepe woA- den nagelaten heeft, toch kan ik U zeg- gen dat de erkentelijkheid van onze be- volking voor hetgene U deed ter bevei- liging van onze stad. door de jaren niet vervaagd werd. Uw regiment blijft voor ons een symbool van de echte, zelfver- getende vaderlandsliefde, het symbool van de heldhaftigheid zonder naam, het symbool van het hoogste offer in zijn do- den. Het is in deze geest dat ik me, namens het stadsbestuur en gans de bevolking. aansluit bij de hulde die U vandaag brengt aan uw doden en dat ik me in innige dankbaarheid voeg bij de viering van het 20 jarig bestaan van uw Ver- broedering Na deze toespraak werd de leden der Verbroedering een erewijn aangeboden, waarna zij zich naar het gasthof Conti nental begaven, waar om 13 uur een feestmaal werd opgediend. bemiddeling van de Touring Club. uit stappen zullen ingericht worden naar onZe streek, die uiterst schilderachtig gelegen is. en waarvan de afgevaardigden zich zullen kunnen rekenschap geven bij hun namiddaguitstap Hij wenst hen tenslotte een aangename namiddag. Rond 3 uur vertrokken de afgevaardig den vervolgens voor een bezoek aan de Westvlaamse bergen en tevens aan Dikke- busch De streek beviel hen bijzonder wel want toen ze reeds om 6 uur moesten vertrekken- drukten ze hun spijt uit niet over meer tijd te beschikken en met de Stellige belofte in hun onderscheidene afdelingen, uitstappen naar onze stad in te richten. Een algemene vergadering die dus de beste vruchten kan dragen ten voordele van onze geliefde stad Verleden Zondag hield de Touring Club van België, zijn algemene vergadering in onze stad. In de voormiddag kwamen de afgevaar digden per autocar toe uit Kortrijk. waar na de ontvangst plaats greep ten stadhuize. Benevens de H. H. Dehem. Lefere. Mu- ier. schepenen Seys en Robyn. gemeen teraadsleden bemerkten we onder de aan wezigen de H H. Duchêne. voorzitter van de Touring Club van België. Goossens secretaris. A Butaye. advokaat. die on tegensprekelijk de promotor van de Tou ring Club te leper mag genoemd worden, en verder ongeveer een 35 tal vertegen woordigers van verscheidene afdelingen uit het land tenslotte Mevrouw Sierens en de Heer André Sierens. die de plaatselijke afdeling vertegenwoordigden. Twee van deze afgevaardigden zouden we nog wil len citeren, omdat ze met de vroegere luister van leper verbonden zijn. nam. Generaal Nyssens en Kolonel Hendricix. die hier in de stad de voormalige Rui- terijschool volgden. Ook de Ieperse Handelskamer was er t ertegenwoordigd in de persoon van de Heer voorzitter Glissoux. die we feitelijk de aanleiding mogen noemen van deze algemene vergadering in de stad. daar "Ij verleden jaar bij de inhuldiging van net autopad in de Westvlaamse bergen, de belofte bekwam, dat de volgende alge mene vergadering te leper zou doorgaan De heer Duchêne. die eerst het woord nam betuigde zijn dank voor de ont vangst die aan de afgevaardigden te beurt tncl Hij wees op de betrekkingen die tussen de Touring Club en de stad be stonden. en beloofde voor de tóekomst de nodige steun vanwege de Touring Club. Vervolgens sprak hij dezelfde rede uit in het Frans. De heer Lefere, die daarop in naam van het stadsbestuur het woord nam. dankte eerst en vooral omdat de Heer Duchêne het woord had genomen in het Neder lands. Hij haalde toen nog enkele anec- doten aan uit de beginperiode van de Touring Club te leper, en o. a- betreffen de de Heer Butaye die het aangedurfd had zich per rijwiel te vertonen(Een hele prestatie voor die tijd). Daarna werd de erewijn geschonken en werd de algemene vergadering gehouden "s Middags ging een lunch door in het hotel Britannique. waar al de afgevaar digden aanzateq. benevens de H. H. Bu taye en Glissoux De heer Duchêne maakte nogmaals van de gelegenheid gebruik om de stad te be danken voor de ontvangst. Hij dankte ook de Heer Butaye om de diensten, die hij gedurende lange jaren aan de Touring Club bewezen heeftverder betrok hij nog de Heer Glissotlx in deze hulde, we gens de steun die ze van de Handels kamer genoten hadden. De Rr Butaye dankte daarop voor deze .lofbetuiging en vervolgens kwam de heer Glissoux aan het woord. Hij bedankte de heer voorzitter Duchêne en de afgevaar digden. omdat ze ingevolge de uitstap van verleden jaar. hun algemene vergadering hadden gehouden in onze stad. martelaar- stad van 1914-1918. die thans lijdt door het totaal gebrek aan toerisme, voortsprui tende uit de maatregelen van de Engelse regering en de waardevermindering van de Franse frank Hij hoopt dat door de Het Congres der Geneesheren Op Zaterdag en Zondag gaat in onze stad het congres der geneesheren door. We laten hier het uitgebreid program ma voor deze congresdagen volgen ZATERDAG 3 JULI Te 14.15 u.Ontvangst der Congres- Leden in de Schouwburg te leper. Te 14.30 u.Openingsvergadering van het Congres 1) .Welkomstgroet aan de Overheden, de Afgevaardigden en de Congres-Leden door Dr Fr- Daelemans. Voorzitter van het Geneeskundig Syndikaat van het Arrondissement leper 2) Openingsrede van het Congres, door Dr Raoul Titeca. Voorzitter van het Al gemeen Belgisch Geneesherenverbond. Eerste voltallige vergadering van het Congres tijdens welke de ingediende ver slagen betreffende het belangrijk vraag stuk van de Reglementering der beoefe ning van specialiteiten zullen gecommen- lariseerd en besproken worden. Het vraagstuk zal ingeleid worden door Dr F Sondervorst. Algemene Adjunct-Se cretaris. die een geschiedkundig overzicht zal verstrekken omtrent dé reeds onder nomen werkzaamheden op ^it gebied en hij zal aldus het probleem situeren Commentaar over de verslagen, door 1) de H. Prof F. Van Goidsenhoven van dé Leuvense Universiteit, Titelvoe- rend Lid van de Koninklijke Vlaamse Academie voor Geneeskunde van België 2) de H! Dr Jean Titeca. Geaggregeer de bij de Univei-siteit van Brussel 3) de H. Dr P. Lifrangè. Ondervoorzit ter van het Algemeen Belgisch Genees herenverbond 4) de H Dr A.'Van Doorne. Afgevaar digde van De Emulatie tKortrijk) Te 18 u.Neerlegging van een bronzen palm aan de Belgische en Engelse Monu menten. opgericht in de Stad leper na de eerste wereldoorlog Te 18-30 u-In Hotel Britannique Aperitif aangeboden aan de Congresleden door het Geneeskundig Syndikaat van het Arrondissement leper. Te 19.30 u.Souper aangeboden door het Algemeen Belgisch Geneesherenverbond en het Geneeskundig Syndikaat van het Arrondissement leper Tijdens de werkzaamheids-vergaderin gen, geleid bezoek der bezienswaardighe den van de stad. ingericht voor de Dames der Congres-Leden en andere familie leden. ZONDAG 4 JULI Te 9.30 u-Tweede voltallig* vergade ring van hel Congres Vervolg der bespreking van de verslagen. Stemming der uitgebrachte wensen. Te 12 uurOp de Grote MarktKunst concert door de Harmonie Ypriana Programma Marche der R. A. F. Semiramis. Ouverture Rossini. Miss Hellyett Audran Ballet van Faust Gounod. Invitation a la Valse Weber. Marche met trommels en klaroenen Te 12-30 u.Ontvangst der Congres-Le den door het Gemeentebestuur. Te 13-30 u-Banquet door inschrijving in de Zaal Lapierre. d'Hondtstraat. Ten einde aan deze Congresdagen een feestelijk karakter te geven, worden de inwoners van de stad vriendelijk verzocht hun huizen te bevlaggen BURGERLIJKE STAND van 22 tot 28 Juni 1948 Geboorten Lysy Antoine. Recolp. 5. van Waasten Devacht Jackie, Recolp. 5. van BoezingeStubbe Mare, Recolp. 5. v. BoezingeVerhack Etienne, Recolp 5. v. BoezingePauwéls Johan. Recolp. 5, Dik- kebuschsteenweg. 131. YperVander - meersch Jean-Pierre. Recolp. 5, van Win- geneVandermeersch Jean-Paul, Recolp. 5. van WingeneVandenberghe Johan. Re colp. 5. van Boezinge Verstraete Rosanne. Recolp. 5. van HollebekeVerschaete Jac queline. Recolp 5. Bruggesteenweg. 60. YperTimperman René. Recolp. 5. van VlamertingeArnold John. Recolp. 5, Lan ge Torhoutstraat. 16. Yper. Ovtrlijdens Bossaert Ma-rie-Jeanne. 77 jaren, ongeh.. Paterstraat. 28Don- deyne Pierre, hoofdonderwijzer. 57 jaar. echtg Rogiers Irma. van Meesen Bostyn Emilius. metser. 63 jaar. echtg. Silvie Min ne. van VlamertingeRoosebeke Henri- cus. 73 jaar. wdr. Mantez Zoe. Rijselstr. 144 Vansevenant Camille. gepens onder- kommissaris van Politie. 66 jaar. Maars Frenchlaan 42. echtg. Debruyne Maria Van Acker Adèle. gepension. 87 jaar. wd. Kleynen Pierre. Rijselstr 85 Huwelijksbeloften Pyck Lucien. dia mantbewerker en Bogaert Odette, zon der beroep, gehuisvest te YperGournet Pierre mekanieker, gehuisvest te Vorst en Coffyn Eliane. zonder beroep, gehuis vest te Yper: Bulcke "Sylvain. leraar aan het Kon. Atheneum, gehuisvest te Asse- broek en Coomans Christiane. zonder be roep. gehuisvest te Yper. Huwelijken Gilbert Decrock. kern- maker. gehuisvest te Yper en Alice Ver- ieure. zonder beroep, gehuisvest te Yper Jacobs Henri, pasteibakkersgast. gehuis vest te Zandvoorde en Alleman Adrienne. naaister, gehuisvest te Yper KERMIS OP SINT PIETERS Feestprogramma ZATEJIDAG ^.JCLI te 18 Opening der feestelijkheden door klokkengeluid en aangevraagde fonoplaten. Te 20 u. Plechtige intrede van de St Pie- ters Reus Robrecht De Fries aan de Rij- selpoort- Te 20-30 u. Plechtige ontvangst aan het Nazarethwandeltocht door de straten der wijk. Te 22 u Sluiting met Reuzendans. ZONDAG 4 JULIte 10 u.in de St Pieterskerk Solemnele Mis opgedragen voor de oorlogsslachtoffers 1940-45. Te 11 u-Bloemenhulde aan het St Pie- lers gedenkteken. Te 14 30 u Vogelsehieting. 600 fr- prij zen. Te 15 u Voetbalmatch op het Zaalhof. St Pieters tegen de Kruisstraat met Beker als inzet. Te 16 U. Luisterrijke Ommegang der St Pieters processie. •Te 17 u.Velokoers voor Beginnelingen B. W. B- 2.500 fr prijzen en premiën, tellende voor het Kriterium der Yperse Wielrijdersclub Te 19.30 u. Grote propaganda Boksgala in open lucht, ingericht door manager Lapère B C Yper en K. B B B leper tegen W'ervik. Te ?1 u Groot Volksbal. Te 23 u Prachtig Vuurwerk. MAANDAG 5 JULIte 14 u Prijsbol- ling Trou-Madame. Te 15 u. Grote Velokoers Prils Ro brecht De Friesvoor Liefhebbers B. W. B 5.500 fr. prijzen en verscheidene premies- Te 15.30 u Luisterrijke prijsbolling. 600 fr. prijzen Te 19.30 u Plechtige ontvangst ten stadhuize van Robrecht De Fries. Reus van St. Pieters. Vertrek met Reus Goliath en de Har monie Ypriana aan hef Zaalhof, langs de De .Haernestraat. Boomgaardstraat, Grote Markt om langs de Rijselstraat'terug te keren. ,Te 20.30 u. Groot Concert door de Har monie Ypriana - Programma (Cavalerie Légère. Openingsstux voq Suppé Phi-Phi. fantasie .Christine Ballet d'I^olin^ Messager. Dans Ie Jardin d'une Pagode Chinoise Ketelbey. Fiangailles. wals Wesly. Divertissement Champêtre in 4 delen. Rousseau. Marche met trommels en klaroenen. Te 22 u. Wandelconcert, voorafgegaan door Robrecht De Fries. Van 23 u. tot 24 u Groot Reuzenbal aan het Nazareth. ■sTEDELIJK LEERWERKHUIS TENTOONSTELLEN G VAN HANDWERKEN Op Zendag 4, Maandag 5 en Dinsdag 6 Juli! wordt er in de lokalen van de Stads meisjesschool. Rijselstraat. een tentoon stelling gehouden van de werken der leer lingen van het stedelijk leerwerkhuis Iedereen wordt hiertoe uitgenodigd! De tentoonstelling is telkens open van 9 30 tot 12 uur en van 14.30 tot 18 uur. IN DE STEDELIJKE ML ZIEK AKADEMIE Toekomende week nemen in de stede lijke muziekakademie de prijskampen over het schooljaar 1947-1948 een aanvang. Met uitzondering van de wedstrijden voor de notenleerklassen. zijn deze proe ven toegankelijk voor het publiek. Zij gaan telkens- door in de feestzaal van de Muziekakademie. Hieronder geven we de kalender dezer wedstrijden, met de respectievelijke kan didaten. Dinsdag 6 Juli te 10.30 u.KLAVIER Aanvankelijke graad Klas van Mej. Moerman Andréa. Mej.Grimonprez A. en Boudry D. Klas van Mevr. Rosseel Alice. Mej David Maria. Lagere graad (le jaar) Klas van Mej. Moerman Andréa- Mej. Boudry Agnes en Dehaene Nicole. Klas van Mevr. Rosseel Alice. Mej. Phlipo Jeanine. Lagere graad (2e jaar) Klas van Mej. Moerman Andréa. Mej. Denaegel Esther. Klas van Mevr. Rosseel Alice. Mej Beun Denise. Mej. Hosday Eliette. Mej Vanden Branden Thérèse. Hogere Afdeling (le jaar) Klas van Mej- Moerman Andréa. Mej. Óllevier Suzanne. Klas van Mevr. Rosseel Alice. Mej. Coffyn Diane en Gits Thérèse. Donderdag om 10.30 u- BLAASINSTRUMENTEN LeraarHeer Andries Marcel. Aanvankelijke graad SAXOFOONHeer Lemaire Roland. KLARINET: Heer Slosse Willy Middelbare afdeling KLARINETHeer Wullepit Lucien Donderdag 8 Juli om 2 u. 's namiddags ZANG LeraresMej. Verhack Irène. Aanvankelijke graad Heer Meirlaen Roger. Mej Moerman Madeleine. Lagere graad Mej. Vandepitte D. en Dethoor Thérèse Middelbare graad Mej. Rondelez Jacqueline. Hogere graad Mej De Broe Denise. Heer Delahaye Robert. Vrijdag 9 Juli om 10-30 u. 's morgens SNAARINSTRUMENTEN VIOOL Leraar: Heer De Cock Robert. Aanvankelijke graad (le jaar) Heer Peel Etienne Mej. Kerrinckx Bertille. Aanvankelijke graad (2e jaar, Heren Denoyelle Jozef en èasier Ch. Lagere graad (le jaar) Mej. De .Raedt Josiane. Heer Verse hoor e Jules. Lagere graad (2e jaarl Heer Neirynck Jean. Klas van Hr Blomme Lionel, (bestuurder). Middelbare graad (le jaar) Heren Moerman A. en Vandenbroek H CELLO Leraar Heer DeVlaemynek Adolf. Lagere graad (le jaar» Mej Dehaeck Solange* Hogere graad Mej Debruyne Agnes GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Werden ten politieburele aangegeven GEVONDEN: Op 24-6-1948 door Ver sailles René. Boterstraat, 14. een zwarte regenscherm Op 26-6-1948 door Denys Celeste Elver- dingestraat. 2, een armbanduurwerk. Te rug te halen bij de vinder. Op 27-6-1948 door Gryson Maurice. Zonnebekesteenweg 179. een gouden oor ring Op 30-6-1948 door Devos Léon, Mas- scheleinlaan. 54. een paar zwarte dames handschoenen VERLOREN Door Logghe Jeannine. VERLOREN Op 29-6-1948 door Logghe Jeanine. Elverdingestraat. 68. een gouden bracelet. JUBILEUM ÖP DE KRUISSTRAAT Het feestcomité van de Kruisstraat-Han delswijk. dat in het kader van het ker- misgebeuren. het jubelfeest van de aan komst van de Paters Kapucienen. alsmede de viering van de Honderdjarige had in gelast. wjl nu ter gelegenheid van de prijs- uitdeling van de H. Hartschool. de ver diensten van 25 jaar werkzaamheid van de Zusters, op de kalender plaatsen. Het feest gaat door op Zondag 18 Juli Het programma ziet er als volgt uitte 10 u. plechtige Jubelmis in de Klooster kerk der Paters Kapucienen Te 16 u iri de "zaal <t Familiekring plechtige prijsuHdeling voorgezeten door de leden Van het feestcomité, en hulde van de oudleerlingen aan de Zusters. De bevolking van de Kruisstraat wordt er toe bangezet deze prijsuitdeling _bij te wonen en de nummertjes van de kleintjes toe te juichen. Moge door dit jubelfeest, het werk der Zustere meer en beter begrepen worden, opdat de H. Hartschool zou blijven een zegen voor -de wijk. Zijn alleerj van dienst op Zondag 4 Ju li 1948: Dokter Snick, Maloulaan Apotheker Van Walleghem Statiestraat. GENEESKUNDIGE DIENST Zullen afwezig zijn VSn Zaterdag 17 Juli'tót en met Zondag 1 OogstDte M. CORTIEH, Diksmuidestr. Van Zaterdag 24 Juli tot en met Zondag 8 Oogst: Dte BOUCKAERT, Rijselstraat. Van Zondag 1 Oogst tot en met Zondag 15 Oogst Dr W. GRIMMELPREZ, Statie plaats. Dte G. JADOUL, Surmontstraat Van Zondag 22 Oogst tot en met Zondag 5 September Dr D. PEENE, Statiestraat (6981 Mijnheer en Mevrouw Ch. L Van Acker - Kohlis, haar broeder cn schoonzuster Mijnheer Prosper Van Acker, haar broeder Mijnbeer en Mevrouw Ch. L. Van Acker- Hanssens. Mijnheer en Mevrouw Emile Reynwalt- Van Acker, Mijnheer en Mevrouw Paul Bracke-Van Acker. Mijnheer en Mevrouw Marcel Bruynoghe- Van Acker Mijnheer Léon Van Acker, haar neven en nichten De familiën Kleynen en Van Acker melden met diepe droefheid het overlij den van Vrouw Wed. LEON KLEYNEN geboren ADELE VAN ACKER Rustende onderwijzeres. Vereerd met de herinneringsmedaille van 's Lands Eeuwfeest en Onafhankelijkheid en met het Burgerlijk ereteken van le klas geboren te Eine. op 5 Maart 1861. en overleden te leper, op 27 Juni 1948. ver sterkt door de hulpmiddelen onzer Moeder de Heilige Kerk. De Begrafenis heeft Vrijdag 1.1. plaats gehad. De vrienden en bekenden, die bij ver getelheid geen rouwbrief zouden ontvan gen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien. (726) Op Zondag 4 Juli om 8.30 uur in St Pieterskerk, zielmis voor Heer Hugo COURTEQUISSE zoon van Hr Gerard en Vr Augusta Bonte Rijselstraat 168, leper. (706) Op Zondag 4 Juli om 8.30 uur in St Maartenskathedraal, zielmis voor Heer en Vrouw Amand LAMEIRE-DECROIX Lange Meersstr. 32. leper. (722) Op Zondag 4 Juli om 9 uur in St Niklaaskerk. zielmis voor Vrouw Maria Ludovica SOENS echtg. v. Hr Jules Vandenbroucke van Hulste vanwege Heer Oscar Vandenbroucke Dikkebuschstw. 78, leper. (723) Op Zondag 4 Juli om 11.30 uur in St Maartenskathedraal, jaarmis voor Heer en Vrouw Cyriel DUTHOY-SINNAEVE De Haernestraat 12. leper. (721)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1948 | | pagina 3