UIT DE STREEK DE POLITIEKE TOESTAND DE AFSCHAFFING VAN BUURTSPOORLIJNEN IN ONZE STREEK Examen uitslagen BOEZINGE MEESEN ZUIDSCHOTE LANGEMARK ZILLEBEKE OORLOGSSCHADE BRIELEN ZONNEBEKE VOORMEZELE WIELRIJDEN Woensdag; 21 lili IM8 DE NATIONALE FEESTDAG. Vandaag wordt andermaal door heel hel land de Nationale Feestdag gevierd de dag waarop in 1831 Koning Leopold I plechtig de troon van België besteeg en de eed van getrouwheid aan de Grond wet aflegde Het zou vandaag een alge mene feestdag moeten zijn. een dag waar op alle onderlinge geschillen worden ver geten om eensgezind op te gaan in één enkele gedachte, de eenheid en het wel zijn van het VaderlandZo zou het moe- tei zijn! Maar spijtig genoeg, zo is het nog nietpolitieke partijverdeeldheid verhindert het eendrachtig arbeiden Ergedaar waar twee partijen elkan der zoeken om samen te werken, een ge zond programma ten bate van land en vo'V uit te werken zijn er steeds en kelingen of groepen die daartegen rea geren beangst dat hun eigen wensjes niét verwezenlijkt zullen worden V LR WARRING AAN" REGERINGSZIJDE. Alous moet het ons dan ook geenszins verDazen dat er thans opnieuw uiteenlo pende geruchten, die in de regerings kringen de ronde doen. op een toene mende verwarring wijzen Deze week nog -- schrijft «Het Laatste Nieuws» heeft een minister in een tafelrede laten hSre:' 'dafverschillende departementen eeriai.g een andere minister zouden kun nen hebben Doch het blad voegt er on middellijk aan toe Natuurlijk worden alle krachter ingespannen om eert der gelijk ongeluk te voorkomen Niettemin blijft het een spijtig feit dat onze 'huidige regering verstrikt zit in haar talrijke beloften, die tegenstrijdig waien met de kejkoppigheid der twee re gerende - partijen. De wijze bijvoorbeeld waai op door de regering met de konings kwestie wordt omgesprongen bewijst het best hoe de normale werking van onze grondwettelijke instellingen door t ijzeren koppigheid verhinderd wordt. KOMT ER EEN OVEREENKOMST TOSSEN DE KATHOLIEKEN EN LIBERALEN Waarom wordt -het huidige regerings- accoord tussen de katholieken en de so cialisten dan niet opgeheven kan ge vraagd wórden. Waarom wachten de li beralen enkatholieken dan langer samen te gaan. en de koningskwestie op te los sen. door bijvoorbeeld een door de wet geregeld volksreferendum uit te schrij ven kan verder opgeworpen worden «De Antwerpse Gids» antwoordt daar op. waar hij schrijftt Iedereen weet het dat het Belgisch liberalisme benevens het heil van het land ook nog apdere en meer geïnteresseerde bekommernissen heeft, die even weinig met de zaak van de konïnjf "ifs"met ^Vet w'elzajn van ons alien iets te maken hebben Het ware noodlottig, indien men het ene tegen het andere moest uitspelen, om tenslotte de koning in een onmogelijke positie te plaatsen en aan rechtmatige verlangens var de bevolking te kort te komen Zonder we met deze uitlating volledig accoord kunnen gaan, bewijst ze wél de gelijk dat niet alle katholieken de libe ralen betrouwen. En dat wantrouwen be staat ook aan de liberale zijdeWat be wijst dat er ook grote wanklanken be staan tussen de liberalen en de katho lieken. Zodat de vraag openblijftzou het iand er mee gediend zijn. dat nii te midden een gespannen wereldtoestand cr.s land de weg opgaat van een gewel dig conflict tussen de katholieken en de socialisten Want we mogen er ons geen illusies over maken. Ingeval er een volks referendum komt. om te vernemen of het volk wenst dat de Koning wel of niet te rugkomt. zal dat referendum zich onge twijfeld ten voordele van de Koning uit spreken. maar noch de socialisten noch de communisten zullen deze volksmeer- derheidsuitspraak goedschiks aanvaarden werkstakingen, relletjes, opstanden, ru- zie's. en misschien nog erger, zal het ant woord worden van de anti-koningsgezin de-. Zo stellen wij het ons toch voor Of zullen allen welke politieke leiders dan ook uiteindelijk inzien dat in een democratisch land niet beslist wordt door eer paar politieke leiders, maar wel de gelijk door de meerderheid BESPREKINNGEN VAN NIEUWE WETSONTWERPEN. De Senaat heeft deze week nog een zeer groot programma af te werken. Daar komt vooral de wijziging van de organieke wet der Nationale Bank van België, betreffende de sanering der ba lans van de Nationale Bank. houdende wijziging van het statuut der Nationale Moatchappij voor Krediet aan de Nij verheid. We geloven rtiet dat ook dit van een leien dak lopen zal Intussen blijven de neringsdoeners en handelaars putten uit de aarde klagen over de ongewoon slechte tijden, waarin weldra meer aan belasting zal moeten be taald worden, dan er kan verdiend wor den Inderdaad velen klagen er reeds Over dat zij op hun fakturen takszegels moeten plakken, die weggegooid geld zija. daar de faktuur nooit betaald wordt... Kortom het gaat nietDe toestand ziet er alles behalve rooskleurig uitMen hoopt op vrede maar vreest oorlog Nie mand waagt, en wie niet waagt, zegt een Vlaams spreekwoord, kan niet winnen. Boc'i wie nu wel waagt, verliest zeker TIJL. ,In een van onze vorige nummers publi ceerden wé een open brief, ondertekend door de burgemeesters van Krombeke. Merkem, Noordschote, Oostvleteren. Westvleteren en Reninge, die gericht was aan de gemeentebesturen van Poperin- ge en Diksmuide. Daarin werd er gewezen op het groot nut van de buurtspoorwegen Poperinge- Diksmuide en Poperinge - Oóstvleteren- Veurne. in die zin dat ze de landelijke bevolking, waarmee de handel in de steden toch moet leven, naar de steden draineerde. Ook werd er gewezen op het groot gemak van de huidige verbindin gen. daar dagelijks verscheidene trams de dienst verzekeren, wat naar men vreest met autobussen niet zal gebeuren. En in ogenblikken van intens vervoer, zoals bij het oogsten der veldvruchten, zegt meft verder, valt het te betwijfelen of het vervoer per autocamion onder dezelfde voorwaarden zou kunnen geschieden. Er werd dan ook een oproep' gericht tot de twee betrokken steden, om hun stand punt. nam. het stemmen van de af schaffing te herzien en in een gun stige zin te wijzigen. Intussen komt het stadsbestuur van leper, zoals onze lezers in het nummer van verleden week hebben vernomen, ook voor de afschaffing te stemmen, zo dat het probleem nog dringender gesteld wördt. In verband met deze kwestie van bran dende actualiteit, ontvingen we een schrijven dat een andere stem over het geval laat horen. We laten het hier ten gerieve van onze lezers volgen DE BUURTSPOORWEGEN VAN ONZE WESTHOEK De Buurtspoorwegen staan in de volle belangstelling van de bevolking onzer streek immers nu we bedreigd zijn met de afschaffing der bestaande lijnen, be seffen we ineens de belangrijke rol die de Buurtspoorwegen in het economisch leven van onze westhoek zo karig be deeld in zake verkeersmiddelen ver vuld hebben. Begrijpelijk is het. dat het geplande ontwerp tot afschaffing der Buurtspoorweglijnen. in onze streek een zekere ongerustheid en ontstemming bij de bevolking heeft teweeggebracht ont stemming en ongerustheid tot uiting ge bracht in een Open Brief ondertekend door de H H. Burgemeesters der ge meenten Krombeke. Merkem, Noordscho te, Oost- en Westvleteren. Reninge. De ze Open Briefgericht tot de stadsbe sturen van Poperinge, Veuroe en Diks muide. verscheen in de plaatselijke week bladen van 3 Juli LI. Bij lezing van die brief heeft men de indruk, dat dit schrij ven ingegeven werd door de vrees, dat de bestaande verkeersmogelijkheden die de landelijke gemeenten met de omlig gende steden en zo verder met het bin nenland. zo niet geheel toch in grote mate zc-uden verminderd worden, daar. mis schien wel bij gebrek aan voldoende voor lichting. geen of althans geen voldoende rekening gehouden werd met de moge lijkheden van het baanvervoer. zowel wat het personen- als het goederenver voer betreft. Er zal wel niemand te vin den zijn om te beweren, dat onze west hoek in zake verkeersmiddelen in een bevoordeligde positie verkeertook die nen de H. H. Burgemeesters, onderteke naars van die Open Briefgeluk ge wenst. om de bekommernis waarvan ze blijk geven, in zake verbindingsmiddelen tussen hun gemeente en de naburige ste den. aldus de algemene belangen van de bevolking en van de streek dienende. Hier stelt zich de vraag nuhoe zijn de belangen van de bevolking en van de streek het best en meest gediend D 'Or het behoud van de bestaande Buurtspoorweglijnen of door de vervan ging van deze door autobusdiensten voor wat het personenvervoer betreft, en auto camions voor wat het goederenvervoer aangaat Het is een feit dat de Buurt spoorweglijnen. zoals die thans uitgebaat worden, met verouderd materiaal, ook in onze westhoek, niet meer beantwoorden aan de eisen en de noodwendigheden van de huidige moderne tijd. waar alles vlug en snel moet gaan, waar time money is. Wanneer de Buurtspoorwegen niet in staat zijn. gezien het niet renderen van de'lijnen en de te hoge onkosten die het moderniseren en het hernieuwen van het materiaal met zich zou meebrengen, om zich aan het modern verkeer aan te pas sen. ware het dan niet wenselijk deze Buurtspoorweglijnen af te schaffen, zo dat ze niet langer een beletsel vormen tot het tot stand komen van een vlugger en veel soepelder verbindingsmiddel tus sen stad en gemeente, namelijk de auto bus. We begrijpen de H. H. Burgemees ters. die vrezen dat het baanvervoer. de autobus, de autocamion, niet opgewassen zou zi)u om die taak te vervullendie vrees is ongegrond. Er zijn voldoende gronden aanwezig om dit te bewijzen. In onze streek zijn twee Buurtspoorweglijnen Sinds jaren afgeschaft en vervangen door autobusdiensten, namelijk de lijn Ieper- Diksmuide en de lijn Langemark-Roese- lare. Deze autobuslijnen verzekeren de dienst tot grote voldoening van de ge meenten en van de bevolking. De auto buslijn Ieper-Le Bizet. bewijst dat zelfs bij druk verkeer, de dienst volkomen en 'er bevrediging van iedereen verzekerd kan worden. In het Namense, toeristencentrum bij uitstek zijn de Buurtspoorweglijnen ver vangen door autobusdiensten, dit tot grote voldoening van toeristen en bevol king. Dit moge volstaan om aan te tonen dat ook in onze streek het noodzakelijke verbindingsmiddel tussen stad en ge meente. de Buurtspoorweglijn niet moet zijn. daar autobussen de gewenste dien sten kunnen verzekeren in een veel vlugger tempo en met even veel com fort e i gemak. Wf''. het 6oe<Ierenvervoer betreft, de moeilijkheden zijn ook niet zo groot, al hoewel enigszins ingewikkelder dan het personenvervoer, zodat wel een oplossing zou kunnen gevonden worden, mits coör dinatie van net baanvervoer. Vrees aan tekort van ladingsvermogen moet niet bestaan, zelfs in perioden van intens vervoer. De aangeslotenen bij het syn- dikaat van autocamions-vervoerders uit ons gewest zijn in staat dagelijks meer dere duizenden ton goederen naar of uit ons arrondissement te vervoerenhet HET YPERSCH NIEUWS Blz. 2 valt sterk te betwijfelen indien de Buurt- l spoorwegen bij gebrek aan voktoende materiaal, dit zouden kunnen bolwerken. Handelaars en landbouwers uit de streek kunnen getuigen hoe in perioden van in tens vervoer de Buurtspoorwegen over geen voldoende materiaal beschikken, om in een korte tijdspanne aan alle aanvra gen te voldoen. Ten andere we hebben bijt oorbeeld gedurende het betenseizoen ma-r onze landelijke gemeenten te door lopen om te bestatigen hoe allerwegen grote hopen beten soms dagen en we ken' opgestapeld liggen blootgesteld aan schade en gewichtsverlies, bij ge brek aan materiaal, bij de Buurtspoor wegen om die in een korte tijdspanne te vervoeren. Er mag wel aangehaald worden, dat het onder de voorbije oor logsjaren het baahvervoer is geweest dat onze streek, zowel de steden als de ge meenten.- in zake aanbrengen t^jn de be voorrading. zo levensmiddelen als brand stoffen. bediend heeft Dan heeft het baanvervoer bewezen voor zijn taak op gewassen te zijn. Wat de vervoerkosten betreft mag er beweerd worden dat die niet hoger belopen bij het baanvervoer dan bij de Buurtspoorwegen, integendeel dit zou nog in 't voordeel uitvallen van het baanvervoer, rekening houdende dat de goederen door de autocamions ter plaatse afgehaald worden en ter bestem ming ten huize gevoerd worden, zodat laden, overladen en lossen op en van wa gons uitgeschakeld wordt. Dat een in tens gebruik der banen door autobus en autocamion groter uitgaven zou mee brengen voor de gemeenten, voortsprui tende uit het beter onderhouden en aan passen der banen aan het modern ver keer. mag de openbare besturen niet af schrikken. want het aanpassen der ba nen aan het modern verkeer zal toch vroeg of laat moeten gebeuren, indien de gemeenten ook de plattelandsgemeen ten zullen willen genieten van de ont wikkeling en de vooruitgang van de mo derne techniek. Ten andere, een zekere compensatie zouden de gemeenten vin den in het feit dat ze geen toelagen meer zouden moeten verlenen aan de Buurt spoorwegen Nu het verkeersprobleem van onze streek openbaar gesteld wordt waarom zou gans dit probleem niet aangevat worden Geen enkel gewest in ons land is zc karig bedeeld in zake verkeersmid delen dan onze westhoek. Om in de on middellijke nabijheid te blijven, richten we enkel onze ogen naar het Roeselaarse en Kortrijkse, waar beide streken door- naaid zijn van autobusdiensten, Spoor weg en Buurtspoorweglijnen. dit tot groot gemak en voordeel van de bevolking en van handel en nijverheid van die streek. Waarom dan voor onze streek niet ge ijverd tot het bekomen van meer en be tere verkeersmogelijkheden Waarom kunnen volgende autobuslijnen niet terug in voege gebracht of ingericht worden leper - Poperinge - Proven - Rous- brugge. leper - Poperinge - Abeele - Watou leper - Veurne - De Panne. leper - Kortrijk - Meenen. Poperinge - Elverdinge - Boezinge - Langeniark. Poperinge - Krombeke - Izenberge - Veurne - De Panne. Komen - Wervik - Meenen. Niet enkel en alleen de bestaande buurtspoorweglijnen zijn in 't gedrang, maar de mogelijkheden tot het bekomen van meer en betere verkeersmiddelen doorheen gans onze streek, moet de aan dacht gaande houden van de openbare besturen. Met de oproep tot samenwerking door de ondertekenaars van de c Open Brief moet ieder akkoord gaan. zoals ze zo treffend zeggen. Eenheid van werkwijze moet er zijn. geen verdeeldheid. Wie neemt er daartoe het initiatief H.N Twee inwoners van Langemark gedood bij zwaar ongeval Woensdagavond werden in het depar tement der Marne. twee inwoners van Langemark. de gekende bokser Hector Ligneel 23 jaar. en de 55 jarige Jules Lambert, gehuwd en vader van familie, bij een autoongeval gedood Zij hadden zich onlangs naar Frank rijk begeven voor het trekken van vlas. Daelemans Paul, leperkandidatuur in de Natuur- en Geneeskundige Wetenschap pen. 3e proef, op voldoende wijze. Catry Léon, Meesen, doctoraat in de genees-, heel- en verloskunde, le proef, op voldoende wijze. Vervaecke Wilfried, Geluwdlicenti aat in de tandheelkunde le proef, op vol doende wijze. Depuydt Pol, Kemmelkandidatuur in klassieke philologie. le proef, met onder scheiding. Van Eecke Hugo, Poperingedoctoraat in de Rechten, le proef, op voldoende wijze. Verfaillie V., Woestenlicentiaat in de Germaanse philologie. le proef op vol doende wijze. Durnez A„ Geluveldvoorbereidend jaar aan de hogere technische brouwerij- school. onderscheiding. Vanhove H., Vlamertinge, voorberei dende proef tot gegradueerd leraar in de germaanse talen, onderscheiding. Vierstraete J„ leper examen van bur gerlijk ingenieur, le proef, op voldoen de wijze. Snick R„ leperexamen van gegradu eerde in de landbouwwetenschappen, le proef, op voldoende wijze. Depuydt W., Merkemkandidatuur in de natuur- en geneeskundige wetenschap pen. 3e proef, op voldoende wijze. Devos Franciscus. leper, kandidatuur in de natuur- en geneeskundige wetenschap pen. 3e proef, op voldoende wijze. Dezegher Albert, leper, kandidatuur in de natuur- en geneeskundige wetenschap pen. 3e proef, op voldoende wijze Dochy Valeer. Elverdinge. doctoraat in de genees-, heel- en verloskunde. 4e proef, met onderscheiding. Debaene Michel, Dikkebusch. Doctoraat in de genees-, heel- en verloskunde. 4e proef, op voldoende wijze. Moyaert Bernard, Elverdinge, doctoraat in de genees-, heel- en verloskunde. 4e proef, op voldoende wijze. Van .Assche Emilienne, Houtem, docto raat in de genees-, heel- en verloskunde. 4e proef, op voldoende wijze. Vallaeys Paul, Poperinge, kandidatuur in de wetenschappen voorbereidend tot de artsenijkunde of tot de veeartsenijkunde, le proef, op voldoende wijze. Kermisfeesten Zaterdag 24 Juli wordt de kermis ingezet met een boks en turnavond in de parochiale feestzaal. Het muziek zal de feesten opluisteren Tussenin zal de ronderenner Florent Rondelé een en ander vertellen over zijn (ritten uit de Ronde- Liefhebbers van sport, een ware sportavond Zondag 25 Juli grote velokoers voor Liefhebbers. Maandag 26 Juli. In de namiddag grote schieting aan de staande pers en velo koers voor beginnelingen. Dinsdag 27 Juli geitenprijskamp voor alle liefhebbers uit de gemeente en om liggende 950 fr. prijzen. In de namiddag velokoers voor paro chianen en omliggende en 's avonds volks spelen. Donderdag 29 Juli velokoers voor lief hebbers en 's avonds prachtig vuurwerk VOETPAD Binnenkort zal de wijk Acht zaligheden voorzien worden van een voetpad gezien het zijvak der baan thans verhard is. Schone verfraaiing. PASTORIJ Een betonnen afsluitings muur zal de hoek van de Poperingestraat verfraaien. De oorlogse platen zullen al zo verdwijnen WEGENIS In Oogst zullen de land- bouwwegen met macadam belegd worden VERLICHTING Het schijnt dat voor toekomende winter de electrische ver lichting zal klaar zijn. Het aansteken en uitdoven zal automatisch geschieden van uit de kabien. JAARLUKSE PAARDENWEDSTRljD UITGESTELD De jaarlijkse paarden- wedstrijd die gewoonlijk op de laatste Zondag van Juli doorgaat, werd tot einde Augustus uitgesteld. STEENSTRAAT-KERMIS Uitslagen - Rijden om ter traagst25 mededingers 1. Bauden Camiel2. Vanhoudt Godelieve 3. Maelfeyt Roger; 4. Dezeure Daniël' 5. Merveille André. Eierkoers te voet17 mededingersj Vervisch Michel; 2. Verstraete Gilbert - 3. Dezeure Daniel4. Louwagie Roger 5. Vanhoudt Maria en Dezeure Maria. Eierkoers per fiets15 mededingers i Devaley Camiel; 2. Verstraete Gilbert; 3. Vanhoudt Maria; 4 Vervisch Michel 5. Dezeure Maria Patattekoers18 mededingers1. Deva ley Camiel; 2. Heughebaert Roger; 3. Cloet Eli4. Merveille André; 5. Dezeure Daniel. Loopkoers, Meisjes 8 mededingers1. Vanhoudt Maria 2. Vanhoudt Agnes3' Dezeure Mariette 4. Keirsebilck Suzanne; 5. Vanhoudt Godelieve. Loopkoers, Jongens 8 mededingers1 Louwagie Roger2. Maelfeyt Rogér3 Verhaeghe Gilbert4. Decoster Josuë5. Vanhoudt Louis. Loopkoers voor iedereen18 mededin gers 1. Vervisch Michel2. Cloet Eli 3. Gremonprez Gerard 4 Blontrock Alois. Prijskaarting in 't manillen 64 mededin gers 1. Vanhoudt Jozef en Leuridan Ro bert 2. Ampe Daniel en Willemaens Ju les 3. Soenen Raymond en Mostaert Mar cel 4. Heughebaert Remi en Heughebaert Hubert. Houdt van datgene wat men nooit twee maal kan zien CINE ROYAL vertoont U deze week Tino Rossi, de populairste aller zangers in een zijner laatste grote succesfilms «DE ONBEKENDE ZANGER» Vraagt aan dezen die de film reeds za gen. allen zullen erkennen Dat is zeker zijn beste film Dus U komt zienU gaat luisteren naar De Onbekende Zan ger BENOEMING VAN BURGEMEESTER Bij besluit van de Regent d.d. 13 Juli 1948. is de Heer Robbe L. tot burgemeester be noemd van de gemeente Zillebeke, in ver vanging van de heer baron P. de Vinck, overieden. ZITDAGEN De Coöperatief voor Oorlogsschade zal op de volgende gemeenten een zitdag houden, waar de geteisterden zich kun nen wenden voor alle inlichtingen welke hun oorlogsschade betreffen. Maandag 26 Juli: Reninge van 9 tot 12 u. Oostvleteren van 13 tot 16 u. Donderdag 29 Julileper voor- en na middag. Boezinge van 9 tot 12 u. Elverdinge van 13 tot 16 u. DOOR TRAM GEVAT Tijdens de loopkoers voor jongens, die Dinsdagavond gegeven werd. werd het zoontje van land bouwer Désiré Vandenbroucke het slacht offer van een ongeval. Hij liep tussen twee volwassen perso nen op het voetpadhoogstwaarschijn lijk daar hij dacht dat hij hierdoor ge hinderd werd, sprong hij weg op de straat. Op dat ogenblik was echter de tram uit leper in aantocht De knaap werd erdoor gevat en terug op het voetpad geworpen. Zijn lip werd gescheurd en hij liep daar bij nog lichte verwondingen op. Nadat Dr Beele uit Elverdinge hem de eerste zorgen toegediend had, werd Hij huis waarts gevoerd. DOOR AUTO GEVAT De 45 jarige Gerard Van Ackere. uit Moorslede, kwam Zaterdagmorgen, per flets voorbij de Presende gereden. Daar men daar het fietspad aan het herstellen is, reed hij op zeker ogenblik de straat op, zonder te bemerken dat juist een auto opdaagde. Vanacker werd ten gronde geworpen en liep kneuzingen op aan beide benen. ONGEVAL OP ST ELOOI Woens dag lhatst, 21 Juli kwam het meisje Ma rie Taffin uit Wijtschate, op de grote baan nabij St. Elooi, onder de autobus van Jean Cousin terecht, toen op zeker qgenblik de deuren geopend werden en het meisje naar beneden viel.. Het slachtoffer werd ter hoogte van het dijbeen gegrepen en diende naar de kli niek te leper te worden overgebracht. ALGEMENE RANGSCHIKKING van het REGELMATIGHEIDSCRITERIUM van de IEPERSE WIELRIJDERSCLUB. 1) Verbeke, 245 p. 2) .Vandevoorde, 208. p.3) Deweerdt Sadi. 134 p.4) Calle- boudt Roland. Jacob Willy, 115 p. 6) Ovenberghe G., Ill p.; 7) Cloet Jozef, 100 p 8) Oplinus Urbain. Vuylsteke Michel. 78 p. 10) Desmet Gilbert. 69 p.11) De- coghel. 63 p. 12) Techel, 56 p. 13) Noyel- le André 50 p.14) Malfait. 47 p.15) Rigolle, Ryckewaert Pierre, 46 p.17) Winne. 44 p. 18) Picters Gerard. Oile- vier. 39 p. 20) Dherck. Quartier, 36 p. 22) Carlier. 33 p.; 23) Gadeyne. 26 p.; 24) Vuylsteke Roger. 25 p.25) Tiersoone. 23 p 26) Verschoore. Woussen. 22 p. 28) Hoflack. Van Coillie. 21 p. 30) Depoorter. 18 p.31) Desmet Julien. Van Walleghem. 17 p.; 33) Vandeportaele Jean. Gevaert Remi. Moens. 15 p.36) Beckaert. Bousse- maere, 14 p.38) Dewitte. 12 p.39) Geld hof, Rousseeuw. 11 p.41) Delbeke. Wul- lus. 10 p.; 43) Herman, 9 p.; 44) Decuy- per.Vandensteen. Hoste. 8 p.; 47) Denassee, Deneut Bruneel, Stragier. 7 p. 50) Sen- nesael. Mullebroeck. Blanckaert. VandepCr- re. 6 p. 51) Delannoit, Vandenborre, 5 p. 56) Devolder Verkindt. Kesteman. 4 p. 59) Monchy. Declercq. Hoedt. 3 p.; 62) Decraene Salembier. Willemet, Delbaere Rebry J„ D'Arras. Vandromme. Sieuw, 1 punt- KOERSUITSLAGEN BIJ DE NIEUWELINGEN Langemark 20 deelnemers- Uitslag: 1) Vansteenkiste, de 60 km. in 1 u. 45 min. 2) Verleene3) Vanden- driessche 4) Vantomme 5) Hoorelbeke 6' Deridder; 7) Robaeys8) Callewaert 9) Cleenwerck10) Callewaert. Gelnwe 34 deelnemers. UitslagI) Marcel Bekaert (Wevelgem) de 70 km in 2 u. 17 min.2) Salembier 3) Deruyter; 4) Oplinus; 5) Carlier 6) Delrue7) Defever8) Cuvelier9) Rey- naert10) Francois; 11) Dely12) Meu- lebroeck. Brielen 33 deelnemers- Uitslag: 1) Gryson (Geluveld) de 45 km. in 1 u 15 min.2) Hoflack 3) De- laere; 4) Callemeyn5) Bossue6) Lo- wyck7) Coussement8) Logie; 9) Huy- ghe 10) Vercrysse; 11) Cappoen 12) No- tredame. Brielen 31 deelnemers. Uitslag1) Verbeke Roger (Geluveld), de 68 km. in 1 u. 55 min. 2) Vandevoor de3) Cloet; 4) Noyelle5) Devoghel 6) Deweerd; 7) Ovenberghe; 8} Techel: 9) Quartier; 10) Desmedt11) Bruneel: 12) D'Herck; 13) Rigolle; 14) Herman; 15) Debal16) Willemet17) Aeck. Zandvoorde Wielerwedstrijd voor alle beginnelingen op Zondag 18 Juli 1948. Prachtige overwinning van de plaatse lijke favoriet Jos. Boscart. Hij liet zijn strijdmakkers in de steek vanaf de eerste kilometer, en kwam met meer dan 3' voor sprong over de eindmeet. 30 vertrekkers. I itslag1. Boscart Jozef, de 57 km in 1 u. 52'2. Pylyser Albert op 3'15"3 Tommelyn Cyriel op 50 meter4. Acke Henri; 5. Vandriessche Marcel; 6. Vande- vyvere Henri7. Knockaert8. Dejongbe Jerome9. Bonnecandelle A.10- Van- hauwaert11. Catry. Wielerwedstrijd voor Nieuwelingen K W. B. op Maandag 19 Juli 1948. Prachtzege van Jacques Carlier ui: Meenen. Roger Verbeke uit Geluveld, die hier als grote favoriet vertrok, en aan kilometer 35 bandbreuk leed. op de -e plaats. 20 vertrekkers. 1. Carlier Jacques, de 62 km., in 1 U- 54 2. Verbeke Roger op 3'30"3. Oplinus Ur bain op 60 m.4. Herman Marcel5- tan* devoorde Albert6. Geldof Willy7 MeU' lebroeck Marcel; 8. Rigolle William: 9 andoorne Roger10. Verschoore André - U- Stragier Marcel12. Sieuw Vincent 13. D Herck Marcel.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1948 | | pagina 2