VOETBAL Denk-Sport KRONIEK van c. s. yprois ZWEMMEN Reizen en Uitstappen METROPOLE-TOUR ISME Antoon Alliet, Passchendale WIELRIJDEN Drievoudige Wieiergala te Moorslede BASKET - BALL ATHLETIEK HET YPEKSCH NIEUWS Blz. 7 21-8-1948 ONZE SPORTBLADZIJDE Schal-Yprois - S. K. Deinze 3-3 |-ff. ploegen C* S- - S* K. Deinze 3-2 De inleiding of officieuze start van het -eizoen 48 49 behoort voor C-S-Y. tot het erleden De dubbele confrontatie met Sportkring Deinze is er geweest en ter --elegenheid van deze aanzetmet de Ooitvlaamse oranje-zwarten als bijzonder geschikte sparring-partners, zijn er reeds verschillende zaken waarover we ons Kunnen verheugen. We hebben daar eerst en vooral de scholierenontmoeting, waar- oi de rood-witte vertegenwoordigers te genover heel wat robuster concurrenten flink presteerden en met twee doelpun- ;en van André Callens en één van Ro land Bailleul een bemoedigend resultaat verwezenlijkten (3-3). We hebben daar ook vóór de aanvang van de «grote match» 1 de volledige verzoening van de gebroe ders Dumalin met het bestuur. Reeds -inds verschillende weken was Maurice 1 tot inkeer gekomen en vorige Zondag was het de beurt aan Camiel om zijn ver- ontschuldigingen te komen aanbieden. Waarom zouden we ons daarover niet verheugen 't Zijn inwendiggeen zo kwade gasten die weerkerenDe wed strijd der A-mannen zelf dienen we te be schouwen in het kader van de ouver ture Van de spelers kan nog niet ge vergd worden dat ze gedurende 2 x 45 min. op volle toeren draaien. Roderen blijft momenteel aan de orde van de dag Sommige elementen bleken reeds beter in gespeeld dan enkele andere en het was ongetwijfeld aangenaam te bestatigen dat van de jongere-generatie een zeer gunstige activiteit uitging. Noemen we keeper De cleer back Ossieur. kanthalfs Cailliau en R Vanbeselaere Van de Bruggelingen ontbrak keeper Verleye en scholier An dré Decleer. amper 16 jaar oud. vond dit een occassie om eens aan het talrijk opge komen publiek te tonen wat hij in zijn mars heeft. Cailliau viel in voor August Lesage. dewelke na een tiental minuten spel met een spierverrekking had af te re kenen. hetgeen hem een drietal we ken rust zal kosten, terwijl Ossieur slechts in de tweede helft optrad en wel als plaatsvervanger van Hollebeke M.. die als kanthalf begon en op de backplaats ein digde Welnu Decleer. Cailliau en Ossieur samen met R. Vanbeselaere lieten een bes te indruk na. Wat de neo-Bruggeüngen betreft Ze zijn natuurlijk nog niet de spelers die we verleden seizoen met Club Brugge aan het werk zagen, evenals bvb Verschaeve nog de Tjorre niet is van vo rig jaar. Derous is al het best op dreef van de twee en hij liet zich in de tweede helft toejuichen. Vanrijckeghem toonde zich het meest bij de aanvang en vond na de rust zijn calvarietocht. Globaal ge zien schonken zij ontegensprekelijk vol doening en gaven ze sporadisch flitsen te zien van hun vermogen. Nog een paar weken geduld en we. zullen dan eens spre ken Het elftal als ploegbekeken dient begrijpelijk aan verband bij te win nen. In een wedstrijd geraakt men op el kaar niet ingespeeld, dan vooral niet wan neer men gelijk Derous drie verschillen de maats naast zich krijgt. Cohesie komt er gerust tegen het officiële seizoen en daar waar de samenstelling anderzijds verhard, zwaarder en op jonge krachten kan steunen, mogen we de nakende pun- tenstrijd met vertrouwen afwachten. Of zal de onkans er anders over beslechten, want met het geval Lesage is zo ook al Moeder Fortuna van stapel gelopen. Spij tig Sluiten we thans met een bondig technisch overzicht van het treffen met Adams en Co. Cercle zette geweldig op. doch de kwetsuur van Lesage kwam de kadans breken en terwijl Cailliau zich aan het klaar maken was om in te sprin gen. openden de bezoekers de score. Op nieuw voltallig lukte Vanrijckeghem de gelijkmaker, zodat met 1-1 stand de poos bereikt werd Deinze bracht na de ver frissing een tweetal nieuwe vertegen woordigers in lijn. Toch voerde rood-wit het hoge woord- Del'Haye bevredigend in form ontsnapte tweemaal aan de waakzaamheid van zijn ex-clubgenoot stopper Adams en de bordjes traden op 3-1. In extremis vermochten de gasten, die twee nieuwe spelers, mid voor Rij- ckaert en back Verscheuren van Gantoise in het gelid telden, de stand te milderen en werd het een 3-2 zegepraal voor C. S. Yprois. Voorwaar een niet onaardig van wal steken Zondag aanstaande. 22 Augustus, is er ander vlees in de kuip. Een vermaarde club van de Antwerpse school, nl. S. V. Willebroek komt op bezoek. Deze ploeg klasseerde zich tijdens het recente kam pioenschap uitstekend in bevordering en toonde haar rug aan verenigingen als de beide clubs uit Halle. A. E. C. Mons, Mar- chienne. enz. Voor de voetballiefhebbers uit de streek een gelegenheid om. tegen de prijs van een gewone lie Prov. match, iets uit het bovenste schof bij te wonen De aftrap wordt gegeven te( 16 uur en het is de heer Baty uit Kortrijk. scheids rechter van hogere afdeling, die het fluitje zal hanteren. Vermoedelijk zal rood-wit volgende opstelling in lijn bren gen Verleye Ossieur Derous R. Vanbeselaere Knockaert Cailliau Decaluwé Vanrijckeghem Verschaeve Del'Haye Beddeleem Ten titel van inlichting geven we hier de eerste vijf officiële ontmoetingen der A-ploeg 5-9-48 C. S. Y. - Zwevegem Sp. 12-9-48 Oudenburg W. S. - C S. Y. 19-9-48: C S Y. - E. Wervik. 26-9-48 V G. Oostende - C. S Y 3-10-48: C. S. Y. - S. V. Wevelgem. ROGIMAR SUPPORTERSCLUB C. S. Y. Lokaal Au Casino Het bestuur van de supportersclub richt ten voordele van zijn leden voor het nieu we voetbalseizoen een private gratis pro- nostiekwedstrijd in. van de ploegen uit het lie Provinciaal. Er zijn wekelijks 8 punten te bekomen deze zullen worden opgeteld en op het einde seizoen zal de club 1200 fr. prijzen aan de winnaars uitdelen. Bulletijnen zullen ter beschik king zijn van de leden in het lokaal. De weken welke een lid niet deelneemt be komt hij 0 punten. Supporters, gij hebt er alle belang bij U tijdig te laten inschrijven opdat gij reeds van de eerste week zoudt kunnen genieten van onze kosteloze pronostiek. Het lidgeld bedraagt 50 fr. per jaar. Meer inlichtingen en reglement van de wed strijd kunt U vinden in ons lokaal. HET BESTUUR YPRES SWIMMING CLUB GRIJPT NAAR DE KAMPIOENSTITEL VAN WESTVLAANDEREN Dat Ypres Swimming Club in volledige form zit hebben haar - jongste uitslagen bewezen telkens en gelijk waar ze op traden. Thans grijpen ze naar de Kam pioenstitel van Waterpolo van Westvlaan- deren. Zal het werkelijkheid worden Ze zijn in ieder geval op de goede weg. De laatste match welke gespeeld werd. had plaats te Kortrijk. waar ze uit het strijdperk traden met een 4-3 overwin ning. Volgende ploegen werden in lijn ge- steid Kortrijk Vanden Eede (goal) Del- motte L. en Tanghe (backs) Glorieux W. 'half); Maes. Deroze en Claerhout (for wards. Pres Swimming Club trad op metDe- moor Roger (goal) Viaene Jacques en Debels Georges (backs) Lefever Albert (half) Delhem Yvan, Hoedt en Mion Louis (forwards). De eerste goal werd gemaakt door de Perse kapitein Lefever; kort-daarna na een vinnig gevecht om de bal. doelde uis Mion een tweede punt. om het half- fcme te bereiken met een 2-0 voor leper. Na de rust maakte Kortrijk drie achter eenvolgende goals, zodat de stand 3-2 iuidde in het voordeel van Kortrijk. Onze jongens drongen echter verder aan en na een uiterste krachtinspanning nette Louis Mion de gelijkmaker. Een vierde goal ^erd aangetekend door Yvan Delhem. en e^n weinig later werd het einde gefloten. Zodat leper de puntjes mee naar huis droeg. Over het spel kunnen we zeggen, dat lePer het zeer lastig had. gezien er ge- 'Pee.d werd in ondiep water, maar ook oordat de Kortrijkzanen zeer bruut sPeelden. daarin medegeholpen door de ■«roiter Goethals uit Kortrijk. die zijn P?en totaal sloot in de tweede time, na eerste degelijk geleid te hebben. Niet- senstaande dit optreden speelden de eperlingen een zeer mooi en fair spel are het niet van het ontaarden in bruut -Pe,. dan was de uitslag wel 5-2 gewor- in het voordeel van leper. Naar ons - -zie.ns was het de minst mooie match •"Sn het seizoen. De schuld is echter niet te zoeken bij de Ypres Swimming Club kleppers. Na deze match luidt de stand voor de schaal De Hoop1leper en Door nik, zodat een test-match zal dienen ge speeld voor de eerste en tweede plaats deze zal hoogst waarschijnlijk doorgaan te Kortrijk. Deze beide clubs hebben ieder 6 matchen gewonnen en twee verloren. Volgt dan als 3e Kortrijk4e Waregem en 5e Roeselare. Wie wordt er kampioen IEPER - KAAI Op 22 Augustus gaat in de Kaai te leper het 3e Zwemfeest door van Y. S." C. Op het programma prijken o. m. Demon stratie snelzwemmen in alle stijlen, dui kelen. verscheidene kluchtnummers, wa- terpolomatch tussen twee Ieperse ploegen, enz. Kortom het is een publiek geheim als de Ypres Swimming Club iets inricht dat het iets degelijk ishet zal dan ook niemand verwonderen als er hier veel volk zal aanwezig zijn. Vertegenwoordiger voor IEPER en OMLIGGENDE Roger DEMEY Elverdingestr. 9. - Tel. 585 Enkele prijzen LOURDES, 8 dagen: 2.758 fr. LOURDES, 9 dagen: 5.256 fr. ZWITSERLAND. 6 dagen: 2 588 fr. ZWITSERLAND, 8 dagen: 3 468 fr. ZWITSERLAND, 9 dagen: 3.750 fr. Voor al deze reizen afreizen op 29 Au gustus en 12 September. LUXEMBURG. 3 dagen: 1288 fr. Afreis op 29 Augustus. Op Maandag 6 September naar de BRADERIE VAN RIJSEL. Prijs58 fr. Vertrek om 7.30 u. Plaatsen beperkt (555) KOERSCTTSLAGEN BU DE LIEFHEBBERS Poperinge 1) Rafael Jonckheere (Westrozebeke). de 100 km- in 2 u. 49 min.2) Minne, op 10 meter3) L- De Poorter4) Geers. op 1 min- 45 sec-5) Degraeve6) Cnoc- kaert7) Van Coillie. op 3 min. 25 sec. 8) Van Neer9) Wimme, op 4 min. 15 sec. 10) Deconinck 11) Tack12) Hanssens 13) Bylle14) Oscar André15) Saeys 16) Oscar Jos17) Leeze18) Dedobbele. Wervik 1) Blomme André, (Emelgem) de 105 km. in 3 u- 1 min.2) Decock Roger, op 1 meter3) Vantomme Noël4) Plovie Julien5) Minne Maurice6) Blomme Maurice; 7) Tack Karei; 8) Geers Wil ly 9) Persyn Odelin10) Vanwalleghem G.11) Baert Marcel; 12) Vanhove An dré 13) Deman Lucien 14) gelijkBos- saert Proot. Vandecasteele, Jonckheere. Desmet Alberic, Vanassche. Paul Ver- cruysse. Degraevelinck, Meerseman23) Van Neer Marcel. Kampioenschap van Westvlaanderen te Kuurne 1) Maurits Blomme (Oostnieuwkerke). de 125 km. in 3 u. 14 min.2) Vermeiren op 45 sec.3) Decock Roger 4) Lerno5) Jonckheere6) Minne7) Vervaecke 8) Braeckeveldt9) Devos 10) Meerseman 11) Mignau12) Gelijk: Vantomme. Van Hooge. Monteyne. Blomme André. Deman 17) gelijkVerhulst. Pascal. Degraeve- lynck. Deconinck; 21) Depijpere. BIJ DE NIEUWELINGEN Westouter 35 deelnemers. 1) Oplinus, 65 km. in 1 u. 55 min. 2) Bekaert3) Desmedt. op 40 sec.; 4) Van Overberghe5) Salembier6) Cloet. op 1 min. 15 sec.7) Verbeke. op 2 min. 8) Deweerdt9) Pieters 10) Vandevoor- de 11) Depoorter 12) Lefever: 13) Del-, baere14) Geldof R. 15) Geldof W 16) Jacob; 17) Quartier18) Carlier; 19) Ol- livier20) Hoflack. Wervik 28 deelnemers. 1) Callebout Roland (Le Bizet). 60 km. in 1 u. 46 min.2) Vuylsteke, op 1 leng te 3) Devogel. op 1 min. 45 sec.4) Sa lembier 5) Overberghe6) Cloet7) Op linus 8) Noyelle9) Verbeke10) Car lier11) Quartier; 12) Sieuw 13) Hoste; 14) Malfait15) Bruneel. Meencn 65 deelnemers. 1) Oplinus Urbain (Geluwe), de 57 km. in 1 u 30 min.2) Van de Voorde3) Jacobs; 4) Salembier; 5) Bekaert; 6) Desmedt7) Dely 8) Denys 9) Carlier 10) Devoldere 11) Tommeleyn12) Ver niers 13) Van Wijnsberghe14) Devo gel 15) Deweerdt16) Bossuyt17) De- vriendt18) Quartier19) Verschoorls- se20) Gossaert. 2 500 fr. prijzen. InschrijvingGaston Maertens. steenweg op Hooglede. 400. Westrozebeke. Geluwe Maandag 23 Augustus te 17 u. 63 km. 2.500 fr prijzen. InschrijvingHerberg 't ParadijsJules Bonte. Meenenstraat Geluwe. Poperinge Maandag 23 Augustus te 16 u. 75 km. 2.500 fr prijzen InschrijvingGérard Le fever. herberg De VlamingCassel- straat. Poperinge Wervik Maandag 23 Augustus te 15 uur. 60 km. 2.500 fr. prijzen. InschrijvingCafé Sul tan St Maartenplaats. Wervik. Lange mark Dinsdag 24 Augustus te 15 uur. 77 km 3.000 fr. prijzen. InschrijvingOscar De- bruyne. café De SterKlerkenstraat, Langemark (Madonna). te Moorslede. Prijzenvolksplaatsen 20 fr. Aan- komstlijn. zicht op gans de piste. 50 fr., B W. B. 40 fr. Tribune. 75 fr. Tri bune genummerd (beperkt) zicht op gans de piste. 100 fr. AANGEKONDIGDE KOERSEN BEROEPSRENNERS Wervik Zaterdag 21 Augustus, om 14 uur. 160 km. 25 000 fr. prijzen. Inschrijving Hó- tel de la BoucherieSt Maartenplaats. Wervik. LIEFHEBBERS Poperinge Zondag 22 Augustus om 14.30 u 108 km. 6.000 fr. prijzen. InschrijvingDaniel Vandekerckhove. Gasthuisstraat. Pope ringe. Merkem (Hoekje) Maandag 23 Augustus te 15 u. 110 km. 5.000 fr. prijzen InschrijvingMaurice Dezeure. Ieperse steenweg. Merkem (Hoekje). NIEUWELINGEN Westrozebeke Zondag 22 Augustus te 16 uur. 70 km. Op DINSDAG 24 AUGUSTUS op het Stadium St Acharius. Programma 1) Als inleidingOmnium en Ploeg- koers met al de beste Liefhebbers der streek en 't land. Vaste deelname van de kampioenen Lode Wouters. Gabriel Sieuw. Vermaelen. enz., enz. Samenstelling der ploegen Wouters - Vermaelen Sieuw - Jonckheere Deceuninck - Vanthomme Minne - Meerseman Depoorter - Verpeut Van Neer - Winne Geers - Van Coillie Vandeperre - Assez. 2) Grote Prijs Stadion St Acharius, 100 ronden op eigen kracht (tevens Om nium en Puntenkoers) met de kampioe nen Gino BartaliFernand KublerRoger LambrechtStan Ockers Brik Schotte Ray Impanis Jang Kirchen Corrieri Bevilaqua KlabinskyBuysse Achiel Rik Van SteenbergenNest Sterckx en Albert Sercu. Verzekerde deelname van de nieuwe wereldkampioen. 3) Aankomst van de grote jaarlijkse wegrit Brussel - Moorslede. 50000 fr. prijzen en premiën. Afstand 186 km. Het vertrek wordt te Brussel gegeven om 1 u 15. WegwijzerBrussel, Aalst, Ninove, Ne- derbrakel. Oudenaarde (kontrool), Kerk- hove. Vichte, Deerlijk, Harelbeke, Kort rijk, Wevelgem, Meenen (bevoorrading). Geluwe. Wervik, Komen, Waasten. Ploeg- steert. Nieuwkerke. Dranouter. Loker, Rode Berg. Zwarte Berg. Westouter. Re- ningelst. Poperinge (kontrool). Vlamer- tinge, leper, Geluveld, Kruiseeke, Bese- lare. Moorslede. Aankomst op Stadion St Acharius. Reeds meer dan 90 renners zijn tot nogtoe ingeschreven, waaronderDesim- pelaere, Vlaeminck. Ollevier Valeer, Pie ters. Rondelez, Keteleer, Vandemeersch- aut. Poels. Didden. Neuville. Dolf Ver scheuren. Vandekerckhove. Decorte, Ar thur en Omer Mommerency, Van Dycke, Beirnaert. Roger Desmet, Thoma. Decin. Callens. Declerck. Leenheere. Van Gaver. Remue. Brusselmans. Van Overloop. Ry- ckaert. Janssens. Maelbrancke, Claes. Vanderveken. enz De doortocht te leper. De renners worden te leper verwacht omstreeks 17.50 u. Komende van Vla- mertinge rijden ze langs de Poperinge- steenweg. Capronstraat. Maloulaan. De Stuersstraat. Boterstraat. Grote Markt, Meenensraat, Bascule, Meenensteenweg. over Geluveld. Kruiseeke. Beselare naar Moorslede. Kaarten te bekomen bij Wielerclub Vanhauwaert-Messelis. Dadizelestraat 47. BIJ DE CORPORATIEVE CLUBS Eindelijk is de kogel door de kerk. De Corporatieve Basket-Ballmatchen begin nen toekomende week. Volgende ploegen lieten zich inschrijvenStatiestraat, St Pieters. Kruisstraat. Gazelec en Center. De matchen beginnen om 19 u. op het terrein van de Ieperse Basket-Ballclub, Esplanade. Ziehier de indeling der matchen Woensdag 25-8: Statiestraat-St Pieters. Donderdag 26-8Kruisstraat-Gazelec. Vrijdag 27-8: Statiestraat-Kruisstraat. Woensdag 1-9: St Pieters-Center. Donderdag 2-9: St Pieters-Gazelec. Vrijdag 3-9 Kruisstraat-Center. Woensdag 8-9St Pieters-Kruisstraat. Donderdag 9-9 Statiestraat-Gazelec. Vrijdag 10-9Statiestraat-Center. Woensdag 15-9Gazelec-Center We dringen erop aan dat de ploegen minstens een half uur vóór de match in het lokaal. Statiestraat 46. moeten tegen woordig zijn. We hopen dat de Ieperse sportliefhebbers niet zullen nalaten deze beginnende ploegen te komen aanmoedi gen. Corporatieven. good luck RICK. BIJ ONZE IEPERSE ATHLETIEKCLUB De laatste weken waren de ontmoetin gen in de provincie erg beperkt, zodat onze athleten noodgedwongen moesten rusten. Eén ontmoeting was niet van belang ontbloot, namelijk de wedstrijd Vlaande- ren-Zeeland, die op 8 Augustus te Den- dermonde moest doorgaan. We zeggen moest, want Zeeland verklaarde op het laatste ogenblik belet, zodat dit ook in het water viel. Onze club was nochtans de eer te beurt gevallen van in het team van Vlaanderen vertegenwoordigd te zijn. nam. in de 5.000 m. vlak was Valeer Hcllem aangeduid, die samen met Duyck van Olympic Brugge de start moest nemen. Verder was André Hoedt aangeduid als reserve voor 100 en 200 m. Roger Duflou als reserve voor 100, 200 en 400 m. en Robert De Blieck als reserve voor ver springen. Het valt te noteren dat de prestaties van Roger Duflou dus ook aan de selectieheren niet onopgemerkt voorbijgegaan zijn. Ver moedelijk zal hij het in de toekomst wel zo ver brengen, dat hij zijn definitieve aan duiding zal afdwingen op één van de af standen. waarvoor hij nu als reserve stond. V. HELLEM ONDERSCHEIDT ZICH ANDERMAAL Verleden Zaterdag nam onze crack Va leer Hellem de start In de baanwedstrijd Aalst-Ninove. over een afstand van 15 km. Een eigenaardig voorval eigenaar dig voor een loopwedstrijd althans kwam het verloop van deze koers vol ledig beïnvloeden. Dadelijk na de start gingen 4 man aan de haal, Leblond van Un. St Gillis, Van den Steen van Dendermonde. Borry van Gantoise en Deraedt van Racing Brussel. Zij hadden het geluk nog juist door... een overweg te kunnen glippen, die dadelijk achter hen gesloten werd. Toen de grote groep opdaagde kwam een ellenlange trein voorbij en zo moesten ze lijdelijk toezien hoe de vier weglopers een zoda nige voorsprong konden nemen, dat ze niet meer zouden bijgebeend worden. Hellem eindigde eervol 9e, wat een mooie prestatie is, daar er 53 deelnemers het vertrek namen. Mooi zo. Valeer. G. E— KETTINGWOORD In deze figuur krijgen wij eea kettingwoord te lezen en wel, dat de laatste letter van het eerste woord, de eerste is van het daar op volgende. Ieder woord is 5 letters groot en vullen wij in, in die vakjes, welke aan de desbetreffende lijn liggen. Zij zijn in de betekenis van Richting 1 naar 2 gebak Richting 2 naar 3 s'tad aan de Moezel. Richting 3 naar 4volgroeider Richting 4 naar 5interest Richting 5 naar 6 gemeente in Drente, (prov. in Ned Richting 6 naar 7stekelvarkens Richting 7 naar 8bosgod met horens en bokspoten. Richting 8 naar 1 dampt De middelste krans van 8 vakjes geeft een geitachtig hert. OPLOSSING toek. week.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1948 | | pagina 7