FILMWERELD De Wonderdoktoor Albert SLOSSE-DIERYCK UIT DE PROGRAMMA'S HET YPERSCH MEfWSBlz. 8 il-t-lM CINEMA Ol'D IEPER: VOOR DE MOOIE OGEN VAN MIJN SCHAT met Monty Wool ley, June Haver en Dick Haymes. De jonge componist R. Hall, begeeft zich naar de loge van de vedette Belle La Tour om haar te bedanken voor het doen bekend worden van zijn composities. Hij wordt door een charmante chorus-girl Mary Irish O'Brien ontvangen. Deze laat zich doorgaan voor de star zelve en geeft de jonge man een reeks aanmoedi gende raadgevingen. Maar de intrede van de echte Belle La Tour doet de waarheid uitkomen tijdens een tamelijk geanimeerde uitleg. Mary en Ernest worden allebei weggezonden en vinden mekaar terug aan de deur van het theater Ernest, erg verliefd, vergezelt het jonge meisje en zingt haar onderweg zijn laatste composities. Van deze melodie Irish eyes are smi ling verwacht hij veel succes Mary laat zich vermurwen. Wanneer Ernest echter tracht haar te zoenen, wordt ze boos. Zij noemt hem een avonturier Lucille Laeey verklaart zich bereid, zijn liedjes de wereld in te sturen en van suc ces tot succes komt Ernest weldra tot de beroemdheid. Op zekere avond in de Music Hall, her kent hij zijn nooit vergeten Mary in het meisje van de garderobe Door een ongelukkige tussenkomst van de impressario Edgar Brawley, worden de jongelui opnieuw gescheiden. Maar Ernest heeft zich vast voorgenomen van Mary een vedette met naam te maken, want hij was volstrekt zeker van haar talent. All Jackson, een verliefd medespeler, biedt Mary een verbintenis aan voor Ha vana. Mary neemt deze aan en vertrekt. Gedurende de reis zal zij bemerken dat ze bedrogen werd. Ernest, gans ontmoe digd. is vertrokken naar een onbekende bestemming. De jonge mensen zullen nog menigvul dige incidenten ontmoeten. Doch Mary Irish zal haar talent kunnen doen er kennen. Ernest zal haar terugvinden op de avond van haar eerste triomf. Om te sluiten toont het doek U een bezorgt nem een blauw oog en... laat hem staan. Enkele dagen later tracht Ernest tevergeefs aan de Empire Theater, de Prima Donna in zijn compositie Boy O'Minebelang te doen stellen. Stanley Ketchel, een andere vedette, schijnt erg geïnteresseerd en raadt Ernest aan, zijn kansen te beproeven in New-York. Ernest gaat zich in al de agentschap pen van de stad aanbieden waar hij te vens tracht Mary terug te vinden. Ten einde krachten, neemt hij een plaats aan als TalentprijzerZo wordt hij ertoe gebracht het talent van een zan geres. Lucille Lacey van het restaurant Reisenweber. aan te prijzen. Voor het verschijnen van de vedette speelt hij enkele stukken die met onver schilligheid worden beoordeeld, maar oogst een geweldige bijval wanneer hij zijn eigen laatst gecomponeerde stukken voorbrengt. apotheose gewijd aan het talent van de zangeres en dit van de jonge componist die hun levenslot zullen verenigen. CINEMA OUD IEPER ONZE LIEFDE met Merle Oberon, Charles Korvin en Claude Rains. Dokter Touzac, een vermaardheid in het geneeskundig midden, keert in gezel schap van Florence naar zijn woning te Pasadena terug. Hij vertelt aan zijn omgeving alsook aan zijn klein dochtertje dat bij hem woont, dat hij Florence op een geneeskundige zitting ontmoet heeft en met haar ge huwd is. De waarheid is inderdaad heel anders het was te Parijs wanneer hij nog stu deerde dat hij Florence voor de eerste maai zag dit is nu reeds 12 jaren ge leden. Moet hij zich schamen omdat Flo rence te dien tijde een gewoon theater- artistje was, gekend onder de naam van Karin? Op zekere dag verliet Touzac. Florence, en nam hun dochtertje dat twee jaren oud was met hem mede Florence was hem ontrouw. Van die dag af heeft hij haar uit het zicht verloren. Lange tijd daarna, op.een avond, ziet hij haar in een café-concert te Chicago waar zij Targel. een onvoor bereide dichter op het vleugel begeleidt. De kleine Suzette denkt dat haar moe dertje sedert lange tijd overleden is. en in haar gedachten is Mammy een hei lige. Wanneer haar vader zo plots met een andere vrouw thuiskomt, is de kleine Su zette zeer verdrietig, want zij weet niet dat Florence haar moederis. Zij haat Florence die voor haar een vreemde vrouw is en haar een groot deel van vaders lief de ontneemt. Targel tracht Suzette te bedaren daar om beschrijft hij haar. trek voor trek het gelaat van de ingebeelde overleden moe der De kleine Suzette herkent in deze beschrijving de gelaatstrekken van -Flo rence. en bemerkt dat Florence een ware gelijkenis heeft met het beeld dat zij zich van de dierbare overledene gemaakt heeft. Het kind heeft berouw en tracht haar door Florence te doen beminnenmoe derliefde is het enigste waar Suzette naar verlangt. Allengskens worden de vriendschapsbanden tussen moeder en dochter nauwer, want t bloed liegt nooit». Florence was eerst zinnens het huis te veriater om Suzette niet meer te verdrie ten, maar nu... blijft zij te Pasadena. Flo rence snakt naar het ogenblik waarop de kleine Suzette zal vernemen dat Flo rence en Karinéén en dezelfde per soon is. Van dit ogenblik af. zal haar ge luk volledig zijn CINEMA FLORA IEDERS NOODLOT met Olivia de Havilland. De geschiedenis speelt zich af te Lon den tijdens de laatste wereldoorlog Een Amerikaanse zakenvrouw besteedt al haar tijd aar. een uitbating van schoonheids producten. waarvan zij vennote is. Slechts een zeer bescheiden deeltje van haar vrije uren schenkt ze aan de oorlogsinspanmn- gen. En nochtans deze wilskrachtige en be drijvige vrouw, die maar alleen belang schijnt te stellen in haar zaken, bewaart in haar hart een geheim dat haar ver schrikkelijk kwelt. Tijdens de vorige oorlog bracht ze een Kind ter wereld, waarvan de vader sneu velde. Dat kind werd, ver van haar Vt. wijderd. opgevoed door pleegouders, jsïl kent niet eens zijn moeder, en zij het haar geheim willen uitschreeuwend toch eindelijk van de kinderlijke ?e- genheid. die haar reeds zoveel jaren T»" houden blijft, te genieten. Ze vreest voor het leven van een jon» man. die nu. net als destijd zijn vader' piloot is bij de militaire luchtvaart v- verre waakt ze met liefde over haar zoot en spant ze zich in om alle moeilijk,, den die hij zou kunnen hebben op V lossen De jonge man zal dan toch einde'; de band van verwantschap, die hem m« deze vrouw verenigt, ontdekken, zodat zij het geluk zal kennen waarop ze recht heeft. Lening tot Wederopbouw 37e TREKKING VAN 14 OOGST 1948 De 37e trekking van de Lening voor We deropbouw had Zaterdag ochtend plaats. Het lot van 1 millioen fr. is toegekend aan de obligatie reeks 3.394 nr 906- De andere obligaties van deze reeks zijn tegen 1 000 fr. terugbetaalbaar. Triiu««5tó*asia.vaKflr^srB KOLONIALE LOTERIJ Hier volgt de uitslag van de trekking van de Koloniale Loterij die Zaterdag avond te Couvin heeft plaats gehad. Winnen 200 fr. de nummers eindigend op 3. 500 fr. de nummers eindigend op 65- 1.000 fr. de nummers eindigend op 657 682, 600. 2.500 fr. de nummers eindigend op 2430, 6793, 5846, 0884, 8482, 5660, 9972, 8447. 5.000 fr. de nummers eindigend op 7421, 8602, 4436, 5001, 3398. 10000 fr. de nummers eindigend op 9164, 5858, 1290- 20.000 fr. de nummers eindigend op 04585, 79187, 12671, 04240, 87179. 50.000 fr. de nummers eindigend op 87241, 98791, 00578, 07300. 100.000 fr. de nummers eindigend op 40570, 74581, 29589, 09657. 250.000 fr. de nummers eindigend op 14291. 500 000 fr. de nummers275077, 156773. 1.000.000 fr. het nummer163992. 2.500.000 fr. het nummer142485. Binnenlandse premielening 1933 EEN PREMIE VAN 100.000 Fr. Woensdag had de 179e trekking plaats van de Binnenlandse Premielening 1933. Zijn betaalbaar met 100.000 fr. reeks 281 721. 25.000 fr. reeksen 100181 122015 172340 192125 198462 203328 214459 230514 255070 276681 287985 289148 292917 321101 351474 371324 390966 398623 Elke obligatie van de uitgetrokken reek sen heeft recht op één vijfde van de on derscheidenlijk toegewezen premie. STOORS GORDIJNEN MATTEN TAPIJTEN Van de Peereboomplaats 27, IEPER De Grootste Keus Meubelpapier. DE LAAGSTE PRIJS. Rouw versieringen. - Markiezen. (49) ONS FEUILLETON 35 door Jos. JANSSEN vast nooit geleerd j instemt«Ja... ja... ja.'... Manten heeft hoe ie 'n redevoering in mekaar moet steken maar veel gepatenteer de redenaars zouden er 'n punt aan mogen zuigen, hoe ie het gedaan krijgt het auditorium aan z'n lippen te doen hangen. Juffrouw Margriete houdt er haar asem bij op. De burgemeester gaapt als 'n vis Ja... ja... ja Steven is één bewondering voor kozijn Manten's talent en vergeeft hem op dit ogenblik gaarne z'n nijdige uitval van daarstraks, om de deugd, die ie nu heeft, als ie hem die blaaskaak van 'n burgemeester zo meesterlijk ziet opblazen. Als 'n groot orator wendt Manten zich ineens tot burgemeester Ver- karre «Wie heeft er daar allemaal voor gezorgd? Hier zie. burgemeester Verkarre. Meteen geeft ie Verkarre 'n flinke slag op de schouder, opdat het audi torium goed weten zou wie ie be doelt. Inderdaad.knikt de bur gemeester. Steven heeft de meeste moeite van de wereld om ernstig te blij ven en er aan toe te voegen dat 'n goed burgemeester alles is op 'n gemeente. «Precies, kozijn. deklameert Manten. En zulk 'n burgemeester is Petrus Verkarre. In d'annalen van Veerdegem moet zijn name geboekt staan in gouden letters. Verkarre's gezicht blinkt van vol- doening als ie met Manten's woerden Zeker. Zekerknikt Ste ven. Margriete krijgt er de tranen van Jn h'r ogen. Ze wist niet, dat Manten Boone zulk 'n mensenkenner was. «En zeggen, gaat Manten voort en z'n stemme beeft nu bijna van verontwaardiging, dat er toens nog kerels zijn, kerels zonder ge weten, gelijk die spotter van 'n Sja- rel Pickett, die onze burgemeester durven uitlachen die durven zeggen, dat ie maar 'n prutsventje isdat ie wel kan zorgen voor 'n lanteern... voor zijn deure, voor 'n postbusse... aan de hoek van zijn huis, voor 'n nieuwe zetel in de raadszale... voor zijn achterwerk, voor 'n sjampetter... om op zijn doeninge te passen en zijn commissies te doen. maar dat ie aan al de rest zijn zolen veegt. Steven houdt de adem in. Manten gaat te ver, té ver. De burgemees ter moét het nu wel voelen, dat het koeboertje bezig is met de spot te drijven. Maar tot z'n grote verbazing merkt Steven, dat de burgemeester nog maar steeds zit te knikken «Ja... ja... ja Trouwens Manten laat hem de tijd niet om na te denken. Verontwaardigd roept ie uit n Schande is 'tJa, 'n schande Van dat te durven zeggen, 'n Onge hoorde schande Ja 't, Manten.valt de bur gemeester hem bij. Dat kereltje moest achter slot en grendel gezet worden schreeuwt Manten, terwijl ie z'n wijsvinger bijna dreigend voor Ver karre's neus houdt. Even vertrekt des burgemeesters gezicht. Zou ie 't nu eindelijk begrij pen, dat die duivelse Manten Boone hem voor de aap houdt. Onwillekeurig doet Steven Manten teken, dat ie te ver gaat, dat ie moet ophouden. Maar Manten is hem al voor. Ja, achter slot en grendel, zeg ik. Die Sjarel Picket, natuurlijk. Die gemene Sjarel Picket.stoot ie er nijdig uit. Verkarre vindt ten slotte 'n paar woorden meer om z'n eigen veront waardiging lucht te geven. «Ie heeft het al liggen, Manten. grinnikt de burgemeester. 'n Proces, omdat zijn doomhage niet gekalkt en is. Manten bijt even op de tanden. Maar meteen slaat ie Verkarre weer uit volle macht op de schouder, zodat de vent ervan omhoog hutst op z'n stoel. BravoDa's gewrocht, bur gemeester. Ge moet die kerel zo 't vier aan de schenen .leggen, dat ie het hier in Veerdegem moet aftrappen. «Ja... ja!... brult Verkarre De nieuwe sjampetter gaat daar wel voor zorgen, Manten. Zij ge rust Geen compassie met dat volk gilt Manten. «Dat heb ik ook niet, Manten. Hij of... ikEn met 'n vuistslag op de eigen borst is 't of Verkarre er 'n eed op doet, dat ie z'n vijand in 't zand zal doen bijten. Dat is mannentale.besluit Manten, terwijl ie de burgemeesters schouder weer voor 'n redenaars tafel of 'n preekstoelleuning neemt Daar gaan we 'n keer op drin- ke, burgemeester. Gezondheid Gezondheid, vriend Manten. knikt de burgemeester voldaan. Gij zijt er nog een van 't rechter bedde, gij. Steven verslikt zich bijna in z'n wijnglas, als Manten jnet 'n glunder knipoogske naar hem het incident sluit. Thea heeft in de achterkeuken 'n gekke hoestbui gekregen zo dat Ste ven gaat vrezen, dat ze 'r zonder zijn hulp niet zal doorgeraken. Maar de lieftallige glimlach van Juffrouw Margriete weerhoudt hem in tijds. Als 'n beschaafd gastheer voelt Manten, dat het z'n plicht is 'n nieuw onderwerp aan te pakken om de ge zellige konversatie niet te laten ver slappen. En ge zijt onze doktoor 'n keer komen de goêndag zeggen, burge meester Met 'n brede glimlach stoot Ver karre er z'n Ja... ja... ja uit. Steven meent dankbaar te moeten buigen naar de burgemeester en ook naar de dochter. Meneer de burgemeester doet me veel eer aan. Met iets als 'n bemoedigend en zelfs beschermend glimlachje knikt de burgemeester de jonge doktoor toe. 'k Hore. dat de zaken goed gaan informeert ie, zo terloops. Uitstekend, meneer de burge meester.» geeft Steven toe. Manten vindt, dat het weer tijd wordt van ook 'n woordeke te pla- ceren. —«Met ons gedrieën werken we dag en nacht. En we krijgen er nóg geen rechter kant aan. burgemees ter. «Zo. zo denkt Verkarre. Als 't alzo voortgaat, ga 'k 'Wiesten, m'n knecht, ook nog in d'af faires moeten betrekken. Hij heeft er veel aanleg voor. Gij weet het, hé, burgemeester, dat er nog nooit entwien bij m'n bees ten heeft moeten komen, als ze ziek waren. Wiesten zorgde daarvoor. Ja, ja beaamt Verkarre. Daar is Wiesten voor gekend.» Manten tikt met de vinger op 't voorhoofd 't Is 'n diepe, onze Wiesten. En ie maakt er z'n studie van. Ie zou geerne genoeg hier in d af- fairens komen, maar m'n kozijn en wil d'r niks van horen. 'n Beetje wrevelig valt Steven Manten in de rede Laat Wies ten zich maar met z'n beesten bezig houden. «Bah, bah, grijnst Manten, beesten of mensen genezen, dat if toch al 't zelfde. Of liever beesten behandelen, da- is volgens mij veel moeilijker. De beesten en kunnen niet zeg* gen waar dat 't kwaad zit en u'3t dat ze voelen. In de grond, hé, heb ik meer res pect voor Wiesten dan voor u, ko zijn. De jonge doktoor kent kozijn Man' ten nu al te goed om op z'n uitva in te gaan. Spottend zegt ie Ge verge®1 er bij te voegen, kozijn, dat 'n schoon beest voor u méér weerde heeft da- 'n mens. Manten kijkt opDan somffl'-" ge mensen Welja, da's waar. Onwillekeurig moet Steven lachen «Kozijn Manten, als ik u nie kende... (Vervol1 Verantwoordelijke uitgever L. BUMORTIER. 34. Beterstraat

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1948 | | pagina 8