FILMWERELD De Wonderdoktoor Albert SLOSSE-DIERYCK UIT DE PROGRAMMA'S TAPUICs RET YPERSOH NIEUWSHz.8 4-9-1948 CINEMA OUD IEPER HET HUIS ONDER DE ZEE met VÏTiane Romance In een mijnstreek het is een onder zeese mijn waar mannen en vrouwen het eentonig en dagelijks leven der ar beiders leiden, hebben twee mensen elkan der lief En hun liefde is zo .merkwaardig, dat men hen De twee die zich liefhebben s gedoopt heeft. Aan hun liefde zijn ook dromen verbon den Zij, Flore, droomt van een huis. hij. Lucien droomt van een zangvereniging Iedereen in de arbeidersstad kent Flore als een zeer goed meisje en gelukkige ver loofde. De mannen hebben veel sympathie voor Lucien Capel, die een goed mijn werker is. Wanneer Biale. de werkmakker van Lu cien sterft, sluit deze hem de ogen, Flore helpt de weduwe en beurt haar op in haar smart. Lucien Capel. die man met zijn ruwe handen, heeft behoefte aan genegenheid en laat zich door Flore vertroetelen, die hem als een kind verzorgt. Maar een vreemdeling komt toe in de streek en treedt onverwachts op, om Flore van een dodelijk ongeval te redden... van de ander, zelfs elkanders naam niet. Zij weten enkel dat zij elkander lief hebben. Dat is genoeg voor hen. Maar die kommerloosheid kan hen niet lang voor de heersende wetten behoeden. Flore moet aan Constant bekennen dat zij ver loofd is. Voor Constant is de oplossing eenvoudig Flore moet kiezen. Natuurlijk verkiest Flore de man die haar volledige liefde bezit, wat zij dan ook doodeenvoudig aan Lucien bekent die de naam wil kennen van de man die zijn verloofde verleid heeft. En wanneer hij" verneemt dat het Constant is, vraagt hij aan Flore een laat ste gunsteen paar uren te wachten, vóór zij hem zou verlaten. Lucien ontmoet Constant in de hangbak die hen zevenhonderd meter in zee voert, ï.aar een schipbrug, waar zij erts op de schepen laden. De twee mannen twisten heftig en brutaalConstant ontdekt dat Flore de verloofde van Lucien is. en met gebroken hart. verzaakt hij aan zijn ge luk om zijn vriend niet te verraden. Lucien wil Flore vergiffenis schenken en aenkt dat hun leven opnieuw zoals vroeger zal doorgaan, doch Flore bemint Constant boven alles, en loopt hem ach terna. Ze bereikt de loods. Deze vreemdeling. Constant, is een man van nergens en overal. Het is de avontu rier die aan niets of niemand verbonden is. Hij gaat in de mijn werken omdat de streek hem bevalt. Quoniam. de meestergast, neemt hem aan en hecht hem aan Lucien's ploeg ter vervanging van Biale. Het feit gaat onge merkt voorbij, behalve voor Lucien, die niet veel sympathie voor de nieuweling koestert. Nochtans kan hij niet nalaten het werk van zijn nieuwe gezel te bewon deren. Constant en Flore vinden elkaar op de rotsachtige kust langs de zee terug, en langzamerhand voelen zij zich tot elkaar aangetrokken De vreemdeling heeft een gjrot onder de zee ontdekt, waarvan Flore het bestaan niet kende, en hij lokt er de nieuwsgierige jonge vrouw heen. In het majestueuse ka der van deze grot voelt Flore dat zij de liefde ontdekt heeft. Flore en Constant weten niets de een CINEMA OUD IEPER: MARGIE met Jeanne Crain en Alan Young- Bij het opruimen van de warboel die haar zolder vult, ontdekken Margie en haar dochter Joyce een ouderwetse broek van de mooie mama. die bij deze laatste aangename herinneringen opwekt... de gelukkige dagen van weleer toen zij de hogere school bezocht. En wanneer Joyce op een oude gramofoon de plaat van Rud dy Valiee My Time is Your Time af draait verplaatst de scène zich in 1928* ...Margie, een der woeligste leerlingen van de Hogere Middelbare School, heeft een ontzettende moeite om te verhinderen dat haar broek haar steeds op de hielen valt. Zekere dag terwijl zij, beschut door de rekken van de school boekerij, tracht aan dit euvel een einde te stellen, wordt zij verrast door de jonge en zeer verlei delijke leraar in de Franse taal, M- Fon- tayne. Nadat zij haar toilet in orde heeft gebracht wordt zij door de opzichtster Miss Palmer, aan hem voorgesteld. Talrijk zijn de jonge meisjes die zich voor de Franse cursus laten inschrijven, al ware het enkel om onder de indruk te komen der lieve stem van de zo charmante leraar. Tussen deze leerlingen bevinden zich Marybelle. Tend. Vi en Wanda. Marybelle is de favoriete van de school als partner verkoos zij een andere favo riet Johnny Green, terwijl Margy zich moet tevreden stellen met Roy Hornsdale een jonge man die zich doet opmerken door een vooruitstekende Adamsappel, een voortdurende neiging tot verkoudheid en dikke brilglazen die zijn ogen ver bergen. Margie is goed ter taal en besteedt me nig uur aan het bestuderen van haar manieren en optreden, tot groot vermaak van haar grootmoeder bij wie zij inwoont en van Cynthia, de zwarte gouvernante. Tijdens een schaatsleest, door de school ingericht, stemt Margie toe met Johnny Green te schaatsen en... is er erg geluk kig om. Het ongeluk wil echter dat, tij dens het uitvoeren van een harer schaats figuren, Margie's broek eens te meer te voorschijn komt. Er blijft Margie niets anders over dan in bezwijming te vallen. M Fontayne welke in gezelschap van Margie's vader aan het feest deelneemt kom*, toegelopen en om de situatie te red den laat hij de ongelukkige broek in zijn zak verdwijnen Niemand heeft ieti opgemerkt en M. Fontayne is vol toewij ding om Margie's enkel te verzorgen. De praatjes gaan na tuur li. k volop hun gang. De bezorgdheid van professor Fontayne voor Margie bleef niet onopgemerkt en verwekt menige afgunst. Ver van hierdoor verveeld te zijn, doet M. Fontayne hele maal geen moeite om deze geruchten te logenstraffen M. Fontayne die voor Mar gie zeer veel belang koestert, zoekt haai de volgende dag op om haar. zo discreet mogelijk, de vervelende broek terug te bezorgen. Een groot feest wordt voorbereid. Het gaat hier om de grote «gebeurtenis» van het schooljaar. Marybelle wordt natuur lijk begeleid door Johnny Green en Mar gie moet zich ongelukkiglijk genoeg met Roy tevreden stellen- Enkele minuten vopr de aanvang van het feest, wordt Margie door Roy opgebeld hij is verschrikkelijk Verkouden en kan haar nietvergezellen Hét jonge meisje is er het hart van in en ten einde raad, besluit*zij naar bed te gapn Doch haar grootmoeder weet te vertellen dat iemand haar naar het bal zaï vergezellen. Deze iemandis haar vader die van de toestand op de hoogte gebracht werd zonder dat Margie hiervan iets wist. En wanneer M. Fontayne bij Margie aanbelt, is zij er vast van over tuigd dat hij haar naar het bal zal bege leiden. Groot is dan ook haar ontgooche ling wanneer zij verneemt dat hij reeds met Miss Palmer een afspraak maakte. Het is tenslotte Margie's vader, die als partner optreedt. Wanneer Johnny Green verschijnt, belooft het een schitterende avond te worden. Margie wordt om beurt door een reeks jonge mannen ten dans gevraagd en zelfs Johnny Green nodigt haar uit. En tijdens deze wals gebeurt het eens te meerMargie verliest haar broek... eens te meer. neemt zij haar toe vlucht tot de... bewusteloosheid en... eens te meer is het M. Fontayne die zich aan haar zijde bevindt wanneer zij tot de werkelijkheid terugkeert... Margie en Joyce lachen er nog om wan neer zij tot de huidige tijd terugkeren. Maar Joyce, een erg nieuwsgierig ding. vraagt haar moeder En wie bracht jou die avond naar huis?... «Jouw vader natuurlijkantwoordt haar mama ter wijl M. Fontayne. even elegant als vroe ger. maar vanzelfsprekend een beetje ver ouderd, op de zolder verschijnt. 3TOORS GORDIJNEN MATTEN Van de Peereboompiaats 27, IEp£j> De Grootste Keus Meubelpapi^ DE LAAGSTE PRIJS. Rouwversieringen. - .Markiezen Ginds op zee, loeit het hartverscheurend vaarwel van het schip, dat Constant mee voert. Flore springt in een der hangbakken om alzo te trachten de boot te bereiken, maar naarmate de bak de schipbrug na dert verwijdert zich de boot van zijn ladingsplaats. Door wanhoop vervuld, richt Flore zich op in de hangbak maar doet deze. op ge vaarlijke wijze heen en weer schommelen. Het schip is reeds in volle zee... de bak van Flore komt aan de schipbrug... ledig en omgeslagen. Aan de voet van de pijlers die de kabels ondersteunen, woelt de ijskoude oceaan, terwijl de dikke morgennevel het geheim van de ledig aangekomen bak bewaart. Flore is om haar hartstochtelijke liefde gestorven... terwijl Lucien rustig aan 't siapen is en Constant naar andere streken vaart MPiPiPiPiPiniriPiripini^^aA»^^ CINEMA FLORA HET GEHEIME HART met Claudette Colbert, Walter Pidge,,, June Allyson en Lionel Barrymore. Larry Addams, een schitterend pian wiens ambities steeds gedwarsboor- werden, geeft toe aan een grote nee* slachtigheid en pleegt zelfmoord. Hij iaj, z'n vrouw Lee en twee kinderen uit z- eerste huwelijk in een wanhopige toe- stand achter. Maar Lee laat zich na- ontmoedigen en beslist zich aan de o&.' voeding van de twee kinderen Chase e~- Penny te wijden, terwijl zij langzame:, hand de schulden die haar man achterbê* zal vereffenen. Chris Matthews, reder en jeugdvriend van Larry, is steeds op goede voet me* het gezin gebleven, ondanks de stille li« de die hij reeds jaren voor Lee koesten Bij de dood van Larry weigert zij her terug'te zien en doet gedurende tien lan ge jaren al wat in haar macht ligt om de kinderen een gemakkelijk en gelukkig b,. staan te bezorgen. Chase houdt dolver van z'n pleegmoeder, doch Penny ver. acht haar. Zij wijdt zich volledig aan oe nagedachtenis van haar vader, terwijl zj ook met hartstocht de muziek beoefen; Zij sluit zich op om zijn geliefkoosde stuk- ken te spelen, daar zij deze cultus me. niemand wil delen. Haar geneesheer, Dr Rossinger, beroemd psychiater, neemt zich voor, haar de ware oorzaak van haar vs ders dood te onthullen. Ondertussen is Chase tot Luitenant bij de Marine geprc moveerd. Hij deelt Lee mede dat hij doe: Chris Matthews werd aangeworven Dt ganse familie verhuist naar de omgeving der scheepstimmerwerven. Chris is nog steeds verliefd op Lee. Chase verlooft zich met de secretaresse De jonge Luitenant Brandon Reynolds stelt veel belang in Penny. Deze laatste echter vergist zich omtrent de liefdevolle vaderlijke gevoelens, waarmede Chr» haar bejegent en denkt dat hij op has: verliefd is. Wanneer haar broer Chase, met he: doel haar geschokt evenwicht te herstt len haar de ware oorzaak van de dooc van hun vader onthult, snelt zij nas: Chris en ziet juist dat deze Lee in zi,r armen drukt Beseffend dat het haar pleegmoeder is die hij bemint, besluit zij ertoe zelfmoord te plegen. Door de intuïtie van Lee wordt dit op het laatste ogenblik verijdeld en wore zij gered. Na een lange ziekte ziet Pen." de dingen duidelijker en is zij gelukt:, haar studies te kunnen hervatten. Welór: zal zij Brandon Reynolds huwen. Leest en verspreidt HET YPERSCH NIEUWS ONS FEUILLETON 37 door Jos. JANSSEN Acht dagen latere... had Serre de gendarmen in z"n beenhouwerijtje. En nu?... Nu leeft ie voor drie maanden op de kosten van de Staat. «Ja ja, bromt Manten tus sen z'n tanden, er gebeuren van die dingen. Weer kijkt Verkarre de jonge dok- toor listig in de ogen. Deze schijnt hem heel goed begrepen te hebben. En ook Manten heeft Verkarre be grepen. Dat is voor 't ogenblik het voor naamste voor de burgemeester. Met 'n gemoedelijk glimlachje tot Steven besluit ie dan ook't Is maar. ziet ge. dat 'k wil zeggen, dat ge met die gendarmes nooit geheel zeker zijt... Maar dat burgemeester Verkarre er nog al goed mee staat. «We weten dat, burgemeester. vult Manten aan. Enne... zij gij maar gerust, man. Doktoor Ste ven gaat ieffrouwe Margriete's hert ziekte genezen. Steven vliegt op Ik «Ja ja. gij. Stille, stille, jongen. sust Manten met 'n handgebaar. 't Is natuurlijk 'n buitenge woon geval, burgemeester. gaat Manten voort, zich tot Verkarre wendende. Zoiets en krijgt dok toor Steven niet alle dagen. Ie gaat dat geval natuurlijk eerst moeten be studeren en... d'r toens 'n keer met mij over klappen. Maar... dat komt in orde, burge meester. Dat komt in orde.» Steven zou kozijn Manten wel naar de keel kunnen vliegen. Wat?... Hij gelooft waarachtig, dat ie die blaaskaak's dochter zal trouwen, alleen maar om te mogen rekenen op Verkarre's hoge be scherming. Maar hij heeft, goddank, nog 'n diploma. En daarmee is ie al de bur gemeesters en al de gendarmen van 't land te sterk. De blaaskaak kan met z'n dochter naar de weerlicht lopen. Volctean klopt Verkarre op Man- ten's schouder. «Ja... ja,... da's goed, Manten. Ik ken Ge zijt 'n verstandige ventEn doktoor Steven ook. Langzaam heeft burgemeester Ver karre z'n glas leeggedronken. Steven is opgestaan en staat met z'n rug naar de mannen toe, door 't venster te kijken. Ginder ziet ie de beide meisjes te rug. Thea... en... ieffrouwe Mar- griete. De burgemeesters dochter loopt rechtop als 'n paaskaars, met 'n ver waand gezicht, of alles waar haar ogen op vallen van haar is. Het valt Steven nog meer op dan daar straks, hoe ze de waardige doch ter is van haar waardige blaaskaak van 'n vader. En daar zou hij z'n leven lang moeten naast lopen z'n leven lang op dat gezicht moeten kijken «Zo. En... hoe gaan we dat dan doen hoort Steven Verkarre weer lijzen. Zou 't niet best zijn, als doktoor Steven binnen 'n paar dagen 'n keer naar 't mijnent kwam Steven keert zich met 'n ruk om. Maar Man ten is hem alweer voor Natuurlijk, burgemeester. Dat zal 't beste zijn. «Ja... ja... lacht Verkarre voldaan. We gaan die zake toens maar alzo laten, newaar Ik ver wacht doktoor Steven dus binnen 'n paar dagen. Enne... ie gaat altijd wel gekomen zijn. Dat weet ie wel, hé Meteen geeft ie Steven 'n bescher mend klopje op de schouder. «Ja ja, dat weet ie, burgemees ter. zegt Manten. Zo. Dan gaan we maar. hé, Margriete Meneer de doktoor heeft me beloofd van algauwe 'n keer naar 't onzent te komen, om nader ken- nisse te maken. Blozend als 'n pioen slaat Margriete haar ogen neer. Thea kijkt wantrouwig op. Wat heeft dat te betekenen En waarom had ieffrouwe Mar griete het gedurig over Steven Zou ze soms?... Zo. Dag, menere de doktoor Onwillekeurig legt Steven z'n hand in die van de burgemeester. Tot in 't korte, newaar Steven antwoordt nietknikt even met het hoofd. Daar komt die verwaande horloge- kast op hem toe en reikt hem de hand. Beleefdheidshalve moet ie de schra le vingers wel drukken. Maar ach teraf veegt ie z'n hand aan z'n zak doek af. Dag, Manten. Dag, burgemeester. Dag, ief- rouwe Margriete. Tot ziens, hé Allei, Thea, doe ieffrouwe Mar griete 'n endeke uitgeleide, hé Onwillekeurig gaat het meisje va der Verkarre en z'n dochter achter na. Manten is hen gevolgd tot in 't deurgat. Maar als ze het hekken uit zijn. keert ie zich driftig om en loopt met de armen in de lucht op Steven toe. terwijl ie jubelend uitroeptJon gen, proficiat. Ge zijt gij vast en ze ker met de helm geboren, gij. Nondedomme, is dat 'n chance Verbaasd gaapt Steven Manten aan. Wordt die kerel gek Maar.maar ge gelooft toch niet, dat ik met die blaaskaak z'n dochter ga trouwen schreeuwt ie. Nu is 't Manten's beurt om Steven verbaasd aan te gapen. «Nee Met die boonstaak gilt Steven. Nooit Manten schijnt er geen kop aan te krijgen. Maar m'n jongen, kreunt ie bijna, wordt ge stapelzot Gaat ge uw geluk op zulk 'n onnozele ma nier weggooien Maar 't is de welstand, de rijkdom, 't gezag voor geheel uw leven En dat zoudt ge moedwillig voor uw voeten schoppen Jongen, zie, als ge dat durft doen, hé, hewel, toens roep ik er Dokus Geeraert bij om uw kop te onderzoeken. Steven zou* 't kunnen uitgillen. Wat roept ie spinnijdig. Zoudt ge waarachtig willen, dat ik met dat meubel trouw Maar ze is te dom om hooi te eten en te lelijk om te helpen donderen. Dat ziet ge toch ook wel «Ja jakrijst Manten. Maar ze is haar gewicht in goud weerd. En wisselt dat 'n keer uit voor belgas Met moeite kan Steven z'n han den in bedwang houden. Maar kozijn Manten geeft niet af. «Ze is van de schoonste niet, nee. geeft ie toe. Maar ge kunt het toch niet al verlangen 'n schoon wijf en 'n dikke beurze Daarbij ge kimt nooit weten wel ke onbekende gaven dat Verkarre's dochter heeft Ze is misschien een van die ongt slepen diamanten. Schaterlachend valt Steven uit:- Hewel, trouw gij zelf met die on geslepen diamant, daar. Ik doe I". niet Meteen vlucht ie z'n werkkamer in Maar ze zegt, dat ze de kwa» zal ver moet hebben. roept Man- ten hem nog achterna. Steven keert zich om. Hij is 't punt erbij te vloeken. Maar hij bedwingt zich nog. vlief z'n kamer binnen en gooit de dft- dicht, dat het venster ervan raff melt Manten staat op barsten van n'F Gij, gloeiende ezeltie' ie Steven na. Dan keert ie zich om. doet veus enige stappen over en blijft staan, keert zich naar Stev® deur toe, steekt de vuist op ^a" ermee trouwen moét en zal re ien of niet. Weer loopt ie 'n poosje grom®_ rond. Blijft opnieuw pal staan',, met de vuist tegen 't voorhoo «En toens... fluistert 'e-^ toens... maken we hèm burgtrn ter. Ja Da's 'n gedacht En grinnikend wrijft ie in den. Onze zaken gaan goed Aan de rand van 'n dennea^^ staat de kleine doening van Geeraert. verscholen tussen 'lt.' 'n Doeningske van nauw e U koe. 'n geit, 'n paar verkens stukje bouwland. [0ae^ Als de man daarmee z'n kos verdienen I... de h*-' Verantwoordelijke uitf*** y-/ L. DUMORTIKR. 34 Boterstr»*'

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1948 | | pagina 8