Reisbureau Ev. BAETE Een slachtoffer van de. Nazi-Terreur De Heer A. MOENS overleden DE DAG DER OORLOGSVRIJWILLIGERS BASKET - BALL MOTOSPORT 41, Boterstr. - YPER - Tel. 75 ZONDAGDIENST BEDANKING STERFGEVAL ZIELMISSEN HET YPERSCH NIEUWS Bil 3 11-9-1948 Op Dinsdag 7 September overleed. Ie-»er de SeerAmand Moens die in de pii/muidestraat een kleerwinkel uit baatte. Hij werd geboren te Audegem de Mei 1693 overieed aan de gevolgen van de ontberingen, doorstaan in de nazi-kam- ^Vuurkruiser van de eerste wereldoor log. was hij een trouw vaderlander ge- Weven en bij de tweede overweldiging van ons land zou hij dan ook als slacht offer van de nazi-terreur vallen. Beschuldigd van hulpverlening aan de geallieerden, die de strijdkrachten wilden vervoegen, werd hij aangehouden op 8 Oc tober 1943 en veroordeeld door een Duitse Krijgsraad te Brugge tot 3 1/2 jaar tucht huisstraf die naderhand tot 1 1/2 jaar teruggebracht werd Achtereenvolgens opgésloten in de ge vangenissen van Gent. St Gillis* Aken en Keulen, kwam hij omstreeks 3 December 1943 in het kamp van Hagen, in West- falen terecht. Verschillende malen stond hij daar op de transportlijst voor het beruchte exter- minatiekamp van Mauthausen, doch tel kens had hij zijn heil te danken aan het gebrek aan kleermakers, zodat hij in het kamp kon blijven. Hij moest echter vol ledig afgezonderd werken in een kelder- cel. en dit zal deze vaderlander wel de knak toegebracht hebben. Op 29 Maart 1945 werd hij naar Bre- Een foto van de Heer Amand Moens. genomen 14 dagen vóór zijn aanhouding. liegen geëvacueerd waar hij in een steengroeve ondergebracht werd. Hier zou hij echter ontvluchten na over de 20 a 30 meter hoge rotsen geklauterd te hebben. Hij moest zich nog een 14 tal dagen schuil houden en ten slotte werd bij op 14 April 1945 door het oprukkende Amerikaanse leger bevrijd. Door de diensten van het Rode Kruis werd hij gerepatrieerd op 9 Mei 1945. Opgeruimd als hij steeds was, en altijd gereed om met een kwinkslag de moei lijkheden te verdrijven, hadden weinigen kunnen vermoeden dat de ziekte gestadig haar ondermijningswerk voortzette. Ten slotte is hij aan de gevolgen van de door stane ontberingen bezweken. Het geluk van zijn bevrijding is slechts van korte duur geweest. De begraving had plaats op Vrijdag 10 September te 10 uur, in St Maartens- kathedraal. onder een grote toeloop van volk De lijkstoet die zich vervolgens naar het stedelijk kerkhof begaf, was vooraf gegaan van de vlaggen van het Verstand- houdingscomiteit en talrijke afgevaardig den. Verschillende oud-politieke gevangenen en rechthebbenden hadden er insgelijks aan gehouden hun betreurde makker naar zijn laatste rustplaats te vergezellen. Aan zijn beproefde echtgenote en fa milie. bieden wij onze innigste blijken van deelneming aan De Heer Moens, bij zijn bevrijding in April 1945. GOEDE BELANGSTELLING Zondag laatst was er feest bij de oor logsvrijwilligers van de afdeling leper. Enkele leden zouden op de Grote Markt hun vrijwilligersmedaille opgespeld krij gen Rond 10 30 uur stond iedereen opgesteld aan het station om de afgevaardigden te begroeten. En toen om kwart voor elf de stoet zich in beweging zette, waren reeds talrijke kijklustigen opgekomen. Voorafgegaan door de Harmonie Ypria- na. die door opwekkende marchmuziek, voor de gewenste stemming zorgde, kwa men al de vaandels van de verenigingen, aangesloten bij het verstandhoudingskomi- teit der oudstrijders, gevolgd door hun af gevaardigden dan volgde de wagen met de afgevaardigde van het Ministerie van Landsverdediging. Generaal Bonnevie, sa men met Baron d'Udekem d'Acoz. voor zitter van de plaatselijke afdeling der O. V.. en tot slot de talrijke groep oorlogs vrijwilligers, die in keurige orde opstap ten Langs de Statiestraat. Tempelstraat. Bo- terstraat en J. Coomansstraat, ging het naar de St Maartenskathedraal. waar een plechtige dienst opgedragen werd ter na gedachtenis van de gesneuvelde en afge storven oorlogsvrijwilligers. Gedurende de consecratie werden de klaroenen geblazen en tot slot van de H Mis werd een daverende Brabangonne door het orgel uitgevoerd. DE PLECHTIGHEID OP DE GROTE MARKT Na de dienst begaf de stoet zich langs de J. Coomansstraat en de Neermarkt naar de Grote Markt, waar vóór het stad huis front gemaakt werd. Onder de personaliteiten die op het voetpad hadden plaats genomen, bemerk ten we de Heren Vanderghote, burgemees ter Tombeur. arrondissementscommissa ris Z. E H Deken Verhaeghe. Schepenen Dehem en Muiier. de gemeenteraadsleden Robyn en Roegiers en stadssecretaris A Versailles. Baron d'Udekem d'Acoz nam daarop het woord Hij noemde zich gelukkig vandaag aan deze plechtigheid te mogen deelne men Hij bracht hulde aan de oorlogsvrij willigers en lichtte de betekenis toe van het ereteken, dat ze vandaag zouden ont vangen. In naam van de Sectie leper be dankte hij daarop Generaal Bonnevie. voor zijn tegenwoordigheid op deze plech tigheid en vroeg hem daarna tot de uit- reiking van de eretekens over te gaan. Daarop werden de klaroenen geblazen er* schreed een meisje vooruit met een bussen. waarop de eretekens opgespeld waren. Keurig onder bevel schreed een eerste oorlogsvrijwilligers vooruit en de ge neraal spelde achtereenvolgens de me daille op de borst van le wachtmeesterCasier André. SergeantenBeauprez Georges. Cher- chye Francois, Cnockaert Arthur. Dera- mout^ Henri. Lauwers Jan. Ossieur Etien- n_e andamme Edgard, Verkouter Victor. ®nsailles Jean-Pierre. Wolff Emiel- orporaalsHoornaert Léon. Leroy ••uné Louwyck Norbert Mesdom Lucien Henri. Vandenberghe Benoni. 'datenBeernaert Theophiel. Bergh- Jean-Marie. Christiaens Charles. tnan tamZf S*arceh Decommer Georges. Del- •t* Camiel. Ferrest Roger. Ferrand Maurits. Frantzen André, Hoorelbeke Ka- miel, Knop Daniel. Liefooghe Jozef. Maes Lucien, Moniez Raymond, Mulle Georges. Ossieur Robert. Parrein Kamiel. Roose Jan, Vandenbilcke Hubert. Van Hulle Re- mi. Vanlerberghe Henri, Van Neer Mar cel, Verbeke Gerard. Verleure Hector. Verminck André Versavel Emidl. Ver- straete André, Winkelmans Fernand. Van- bost Melchior. Vandepitte André. Daarop werden de klaroenen nogmaals geblazen en voerde de Ypriana het Va derlands Lied uit. DE ONTVANGST OP HET STADHUIS In de Hal van het Stadhuis werd ver volgens overgegaan tot de overhandiging der brevetten, waarna in de bovenzaal een ontvangst plaats had. Aan de tafel hadden de personaliteiten plaats genomen terwijl de voorzitters der vaderlandse groeperingen en de vereremerkte oorlogs vrijwilligers eveneens tegenwoordig wa ren. De Heer Vanderghote nam daarop het woord Ik ben gelukkig vandaag in mijn dub- bele hoedanigheid van Burgemeester van stad en tevens van Erevoorzitter van uw afdeling U hier ten stadhuize te mogen ontvangen en mij aan te sluiten in naam van de Stad en haar bevolking tot de hul- de welke aan de leden van de lokale af- e deling van het Nationaal Verbond der Oorlogsvrijwilligers, die vandaag verere- merkt werden gebracht is geweest en t door hun bondsleden, de afgevaardig- den van de talrijk hier vertegenwoor- digde oorlogsvrijwilligersafdelingen. de afgevaardigden van het Ypers verstand- houdingskomiteit en de hier aanwezige geestelijke en burgerlijke overheden. De oorlog, die een der vier plagen van het mensdom is. heeft steeds de macht in de door haar geteisterde volksgemeen- schap de laagste driften te ontketenen. maar tevens ook de goed geaarden van deze gemeenschap op onweerstaanbare manier tot meer edelmoedigheid, aan te spogen, in hen een grotere geest van op- offering dan in vredestijd te doen ont- staan. Het heil van het vaderland is en blijft in deze tijden van beproeving de enige en uiterste Salus patriae supre- ma lex. In Mei 1914 als wanneer ons Vader- land door een meinedige gebuur met ge- weid overrompeld werd. zagen wij dui- zenden en duizenden jonge lieden, die van alle militaire verplichtingen vrij wa- ren. met geestdrift en moed het leger vervoegen en de leemten aanvullen die door een kortzichtige militiewetgeving geschapen waren geweest. In 1944. als wanneer dank aan het of- fensief der Bondgenoten, dezelfde aarts- vijand van België tot de ontruiming van ons gewest gedwongen werd. zagen wij. als in 1914. duizenden en duizenden jon- ge mannen het bevrijdingsleger vervoe- ggn en het gevaar van de moderne oor log trotserend hun krachten, hun jeugd htm geestdrift en opofferingsgeest in de dienst stellen van hun Vaderland. Wanneer zij. na de wapenstilstand, af- gezwaaid werden hebben zij de rangen van de Oorlogsvrijwilligers van de oor- log 1914-1918 vervoegd zonder te prakki- zeren over de betrekkelijke waarde van de van beide kanten gebrachte offers. zonder de vergelijking te willen maken tussen de verdiensten van de ene en de- ze van de anderen. Zij hebben slechts injpezien in pcht genomen de gemene drijfveer die de jene_ in ,1914 en dé ande- rer. in 1*4 toi~het' stellen van een en dezelfde daad van daadwerkelijke va- derlandsliefde had aangespoord. Dtza daad «aas een daad van wijs- heidwaarbij de versnippering van de macht en invloed van degenen die zich zowel op moreel als op stoffelijk gebied als schuldeisers tegenover hun gemeen- schap mogen aanstellen vermeden werd versnippering van macht die na de oor- log van 1914 de zaak van de oud-strij- ders nadelig was en hun verzuchtingen helaas dikwijls ten dode doemde. c Ik bied vandaag aan al de verere- i merkten van de lokale afdeling van het Nationaal Verbond der Oorlogsvrijwil- ligers en aan al degenen onder haar le- den die vandaag, bij gebrek aan het uit- vaardigen door de bevoegde diensten van hun onderscheidingsbrevet, voof deze plechtige uitreiking niet in aanmerking komen, mijn welgemeende gelukwensen en druk de wens uit dat zij lange ja- ren in eer en in peis hun welverdiende onderscheiding zouden mogen dragen Baron d'Udekem d'Acoz nam vervol gens het woord. Hij zei dat hij zou moe ten improviseren maar gezien we onder Oudstrijders waren, dat iedereen wel zou begrijpen. Hij bedankte daarop het ge meentebestuur voor de ontvangst en haal de daarop de woorden aan die Koning Albert eens tot de oorlogsvrijwilligefcs gericht hadBelgië is uw eigendom, want gij hebt uw plicht gedaan. De tijd gaat echter rap voorbij en daarom zult gij uw medaille tonen aan uw kinderen en hen zeggen dat ze het 'teken van vrij williger is. Gij zult ze altijd fier blijven dragen Hij eindigde met de oproep trouw te blijven aan de nationale- vlag, aan de vorst en aan België. Daarop werd een erewijn geschonken en nam deze vaderlandse plechtigheid een einde. MORGEN EEN FRANSE PLOEG OP BEZOEK TE IEPER Stilaan nadert het seizoen In afwachting dat de officiële Basket- Ballkalender uitkomt, gaat er op Zondag voormiddag aanstaande een eerste en ernstige oefenmatch door voor onze twee Ieperse ploegen (Reserve- en eerste ploeg) Het befaamde Franse Basket-team uit Armentières is opnieuw bereid de strijd met de rood-witten aan te binden. Gedurende hét verleden seizoen konden we opmerken dat leper tegen diezelfde ploeg geleidelijk verbeterde, en dat het zelfs in zijn laatste ontmoeting aldaar betwist, er in gelukte gelijk spel af te dringen. (23-23) "Wat het morgen zal worden kunnen we moeilijk voorspellen. Het wordt in ie der geval een brok mooie sport Ieperlingen Het Esplanadeplein wacht U Zondagvoormiddag allen op Om 11 u.Voormatch der reserven leper - A rmenti êr es. Om 11.45 u.(Onmiddellijk na de voor match) Eerste ploegen Ieper-Armentières. Algemene Inkomprijs5 fr. JACSTON. BIJ DE CORPORATIEVEN De tweede week van dit kampioenschap is voorbij en van een aftekening in het klassement kunnen we nog niet gewagen. Vinnige strijd is er bij iedere match ge noeg. zelfs soms te veel voor degenen die weten dat Basket Ball meer sierlijk is dan brutaal. We moeten er echter bijvoe gen dat de meeste deelnemers beginne lingen zijn. die de spelregels nog niet volledig in hun macht hebben en nog te veel begaan zijn met het kick and rush van het moderne voetbal. Ze zullen ech ter na deze competitie weten dat basket ball niet de ogenschijnlijk gemakkelijke sport is zoals zij het zich voorstelden. Ziehier dan de uitslagen der matchen Donderdag 2 Sept.St Pieters - Gaze- Iec 21-16. Een der sportiefste matchen van dit tornooi. Beide ploegen waren el kander waard en Gazelec miste slechts het tikje geluk dat van een goeie ploeg een winnende ploeg maakt. Vrijdag 3-9Kruisstraat-Center 12-14. De uitslag wijst erop dat beide ploegen een sterke verdediging hebben en min der goeie doelschutters. Het waren meest al de backs die de doelen maakten. Kruis straat gehandicapeerd door het uit vallen van een basketter verdedig de zich goed. maar moest tijdens de laat ste zes minuten met vier man voortspelen. Hun kapitein, geen vrede nemend met een scheidsrechterlijke beslissing, verliet het terrein. In ieder geval bewees hij er zijn ploeg geen diensten mee. De stand was alsdan reeds 12-14 en met zijn hulp zouden ze misschien wel een drawn af gedwongen hebben. Verdiende overwin ning van Center, alhoewel een omgekeer de uitslag even verdiend zou geweest zijn voor de Kruisstraat. Klassement na 6 matchen 1) Center 2 2 0 0 31 24 4 2) Kruisstraat 3 2 1 0 53 49 4 3) Statiestraat 2 1 1 0 46 38 2 4) St Pieters 3 1 2 0 51 66 2 5) Gazelec 2 0 2* 0 36 44 0 Volgende week Woensdag 15 Septem ber. laatste match om 18.30 u. Gazelec- Center- RICK. TE LANGEMARK Op Kennis-Zondag 26 Sepiember, te 2.30 uur namiddag op het prachtig plein e KasteelhofdorpskomDe Grootste Moto-Cross van het seizoen (voor de eer ste maal in het gewest). 20.000 fr. prij zen en prachtbekers geschonken ddbr de Brouwerij Van Eecke. Langemark. Vaste deelname van de beste crossers der beide Vlaanders en Antwerpen. AttractienummerDe Luchtsprong (dit alleen is de verplaatsing waard) GOUDEN KLOOSTERJUBILEUM Minister Verbist in onze stad Op O. L. Vrouw-geboorte. Woensdag 8 September, was er feest in.het Belle- Godshuis De Overste. Juffrouw Lutgarde. en Zuster Jozefine, vierden er namelijk hun gouden kloosterjubileum. Te 9-30 uur werd een mis van dankzeg ging opgedragen in de rijkversierde kloos terkapel. Benevens de Heer Burgemees ter J Vanderghote. de leden van de com missie van Openbare Onderstand en de familieleden van de Zusters, waren tal rijke gelovigen opgekomen om zich aan te sluiten in de hulde aan de twee jubi lerende Zusters In treffende bewoordingen bracht kan- nunnik Reynaert van Brugge, die het H Misoffer opdroeg, hulde aan het prachtig werk en het leven van de Zusters, die zich alle wereldse genoegens hadden ont zegd om hun rijke gaven met kwistige hand aan hun medemensen mede te delen Na de dienst werd de Heer Verbist, mi nister van Volksgezondheid en het Gezin, die inmiddels aangekomen was. in de raadzaal van de Commissie van Open bare Onderstand ontvangen. Tevens werd er gebruik van gemaakt om verschillende voorstellen aan de Heer minister te doen. in verband met de toestand van de Com- missie. Daarna werd een bezoek gebracht aan het meisjeswezengesticht te Loker. de knechtenwezenschool aan de Poperinge- steenweg en het O L. Vrouwhospitaal. Rond 13 uur had vervolgens een ban ket plaats in het gesticht der Belle Ge durende deze feestdis ontvingen de. twee Zusters uit de handen van de Heer Ver bist. de gouden palmen van de Kroon orde, benevens een geschenk van de Com missie van Openbare Onderstand, be staande uit prachtig versierde canonta- beilen, waarlijk kunststukjes van uitvoe ring. De heer Cyriel Schmidt, voorzitter van de C. O O,, werd te dezer gelegenheid eveneens onderscheiden met het ereteken van ridder in de Kroonorde voor 40 jaar dienst bij de Commissie van Openbare Onderstand. GROTE SPORTAVOND Op Donderdag 28 October 1948 te 20 u. in de Stadsschouwburg te leper, met nie mand minder dan BRIEK SCHOTTE, on ze sympathieke en illustere wereldkam pioen. Op tijd uw kaarten en uw voorbehou den plaatsen bespreken, zal het ordewoord zijn. want ge kunt denken dat het er zal spannen die avond. BURGERLIJKE STAND van I tot 7 September Geboorten. Deman Jean-Pierre, Re- colp 5. Kalfvaart 38 Deman Jean-Paul. Recolp. 5. Kalfvaart 38; Barbiez Annie, Recolp. 5. Meenenstr. 40Brigou Hé- lène. Recolp. 5, Hoogstade Vanbeylen Daniel. Recolp. 5. Yperstr. 34 Voorspoels Ghislain, Recolp. 5. Neerstr. 12Louwa- gie Marie-Thérèse, Recolp. 5. Poperinge Desmit Fernand. Recolp. 5. Ligy wijk 60 Garreyn Dany, Recolp. 5. ZillebekeDe- pover Godelieve, Recolp. 5, Meenenstw. 190Cappelaere Annie. Recolp. 5, Elver- dingeLeroy Jean. Recolp. 5. Hollebeke Derluyn Anne-Marie. Recolp. 5, Zillebeke; Vandeweghe Daniel, Recolp. 5, Wijtscha- teVandamme Hendrik, Recolp. 5, Mee nenstr. 35 Gryson Rosa. Recolp. 5, Dik- kebuschstw. 108 Anckaert Godelieve, Re colp. 5. LangemarkMinnekeer Marcel, Recolp 5, Hoornwerk 8Sinnaeve Wil liam. Statiestr. 5Rits Daniel, Recolp. 5. Dikkebuschsteenweg 167Schotte Ludo- vicus. Recolp. 5, M. Plumerlaan.69Lus- saert Marie-Thérèse, Recolp. 5, Jansenius- straat 8 Lapere Jeannine, Recolp. 5, Ge- luveld. Overlijdens. Theerssen Camille, ren tenier. 67 j-, wdr Gesquière Mathilde, echtg Crombez Irma, WestvleterenDe- ven Omer. handelaar. 32 j.. echtg. Van- acker Simonne, OostendeVermeersch Jules. 61 j.. echtg Vandenabeele Juliana. MerkemVereecke Robert, wever, 40 j., echtg. Robaeys Mathilde, Waasten Moens Amand. meester-kleermaker. 35 j., echtg Donche Adrienne. Diksmuidestraat 9 Huwelijksbeloften. Alleman Julien. aardewerker te Nieuwkerke, en Van Eeckhoutte. Yvonne, zonder beroep te Nieuwkerke, voorheen te leperGarreyn Albert, bankbediende en Desmedt Berna- dette. zonder beroep, beiden te leper Bultinck Charles, elektrieker, en Dorny Georgette, zonder beroep, beiden te leper Chielens Boudewijn, Dokter in de ge neeskunde te Reningelst. voorheen te Gent. en Dumon Maria, zonder beroep te leper. Huwelijk. Pottie Romain, handelaar, te Izegem. en Vanden Eede Francine. zon der beroep te leper. GROOT INTERNATIONAAL TOERISME Privaat- en groepsreizen in comfortabele autocars en toerismevoertuigen metervaren autogeleiders en gidsen. Forfaitaire rei zen per spoor, auto boot en vliegtuig Vertegenwoordiger Daniel DERAEVE Diksmuidestraat 25 YPER Op 19 September per autocar naar de JEU DE MONS 2.000 uitvoerders. Vertrek om 13 uur, grote Markt leper. Vervoerprijs per persoon100 fr. Iedere Zondag per autocar naar de IJS-REVUE (Brussel). Vertrek om 13 u. Grote Markt. leper. Vervoerprijs (voorbehouden plaats In begrepen i 165 fr. per persoon. Laat U tijdig inschrijven voor deze twee prachtige gelegenheidsreizen. f818) GEVONDEN EN VERLOREN .VOORWERPEN Werden ten politieburele aangegeven GEVONDENOp 6-9-1948 door Priem Willy, Rijselstraat 135 een damesborst speld. die hij ter beschikking van de eigenares houdt. Door Landtsheere Gerard Korte Tor houtstraat 31, een eenzelvigheidskaart op naam van D'Hulster Antoinette. Torhout- straat 40. Kortemark. Door Vandeputte Albert. Meenensteen- weg een halsdoek. VERLOREN Op 4-9-1948 door Vervae- cke Joseph. Wulvestraat 2, een paar witte portsloefen. Op 5-9-1948 door Mevr. Dejonghe Ma- ioulaan 10, een gouden oorring bezet met orillanten. Op 6-9-1948 door Devos Clara, Haiglaan 226. haar eenzelvigheidskaart Door Cherchye Emiel, Korte Meers straat 10. een borstspeld in wit goud, versierd met klein diamantje, in vorm van 8 Op 7-9-1948 door Parmentier Gerard, Pilkemstraat 14. zijn eenzelvigheidskaart. Op 8-9-1948 door Tahon Julien. Pater straat 30, zijn volgnummerplaat van auto 149023. met regeringsstempel. Door Samyn Felicie St Jozéfsschool, Meenensteenweg, haar eenzelvigheids kaart. Zijn alleen van dienst op ZONDAG 12 SEPTEMBER 1948: Dokter DONCHE, Van den Peereboom- plaats. Apotheker SEYS, Diksmuidestraat. C ddbanvufi mm asmart elijkr pdage(rfDe. Mevrouw Omer Deven, geboren Simonne Vanacker. zijn echtgenote Heren Jacques. Roland en Freddy Deven, zijn kinders Heer en Vrouw Achille Deven-Vanden- hende, zijn ouder»; Heer en Vrouw Albert Vanacker-Lalous, zijn schoonouders Heer en Vrouw Robert Angillis-Deven, Mfejuffer Mariette Deven, Mijnheer Frangois Deven, zijn broeder, zusters en schoonbroeder* danken vrienden en kennissen om de blij ken van deelneming hun betuigd bij het afsterven van lieer OMER - ALBERT DEVEN en voor hun tegenwoordigheid op de be grafenis. Zij verontschuldigen zich tevens bij de personen die bij vergetelheid geen rouwbrief zouden ontvangen hebben. Yper. Diksmuidesteenweg, 7. (905) Mevrouw Adrienne Donche, zijn echtgenote Mijnheer en Mevrouw Arthur Moens-De- dyn, kinders en kleinkind. Mevrouw Weduwe Alfons Moerenhout- Moens. Mejuffer Esther Moens, Mijnheer en Mevrouw Cyriel Vanden Bon- ne-Moens en dochter, Mijnheer en Mevrouw Jozef DeBeule (t Moens) en kinders, Mijnheer en Mevrouw Gerard Huyghe- Donche en kinders, Mevrouw Weduwe Omer Deberdt-Donche en zoon, Mijnheer Gerard Donche. Mijnheer Joseph Donche, Mijnheer André Donche. Mijnheer en Mevrouw Pierre Vion-Donche. zijn broeder, zusters, schoonbroeders, schoonzusters, neven, nichten, klein- neven en kleinnichten De familiën Moens, Heirman, Donche en Vieren. zijn bloed- en aanverwanten; melden U met diepe droefheid, doch met kristene gelatenheid het afsterven van Mijnheer Amand - Adolphe MOENS echtgenoot van Mevrouw Adrienne DONCHE Vereerd met het Oorlogskuis 1914-1918 met 2 palmen, Vuurkruis, IJzerkruis, Kruis der Politieke Gevangenen 1940-1945, Zegemedaille 1914-1918, Herinneringsme daille 1914-1918, Militair Ereteken, geboren te Audegem, de 7 Mei 1893. en godvruchtig overleden te .leper, de 7 Sep tember 1948. gesterkt door de H. Sacra menten der Stervenden Vrienden en kennissen die bij vergetel heid geen rouwbrief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien. (913) Op Zondag 12 Sept. om 8.30 u. in St Pieterskerk, jaarmis voor Heer Hugo COURTEQUISSE zoon van Hr Gerard en Vr. Augusta Bonte Rijselstraat 168, leper. (908) Op Zondag 12 Sept. om 11.30 u. m St Maartenskathedraal, zielmis voor Hr en Vr. DE JONCKHEERE-FIELT en Zoon. (907) Op Zaterdag 18 Sept. om 11 u. in de parochiale kerk van Zillebeke, jaar mis voor Baron Pierre de VINCK Zillebeke, Bellewaerde-Kasteel. (912) Op Zondag 19 Sept. om 10 u. in de kerk der E. E. P. P. Capucienen, jaar mis vqot Heer Cyriel MATTON echtg. v. Vr. Adrienne Verschoot Oorlogsslachtoffer van 1944 Capucienenstraat 29. leper. (906)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1948 | | pagina 3