ONZE SPORTBLADZIJDE VOETBAL 'T KAMP VAN WHITE STAR KRONIEK VAN C. S. YPROIS WIELRIJDEN Kosrsuitslagen Aangekondigde koersen TURNEN ZWEMMEN ATHLETIEK HET YPERSCH MECWS i BH. 7 11-9-1948 MATCHEN VOOK ZONDAG 12 SEPT. De PROVINCIAAL y C Poperinge - W S Houthulst iMaesi Blankenberge - S V. O Ingelmunster (Desseyn) S V- Wevelgem - Deerlijk Sp. (Gernaey) Zwevegem Sp. - Knokke F. C. iDenys) W S. leper - B S. Avelgem (Sauer) SfS Oudenburg-C.S. Yprois (Knockaert) E Wervik-A A Moescron (Van de Pitte) y c. Roeselare r V. G. Oostende (De Lissnijder) lie GEWESTELIJK B v. P Gits - V. C Ardooie (Rau) j C. S. Yprois(wit) F C. Meulebeke - S. C. Oostroozebeke Beddeleein (Holvoet Willy) F. C. Toek. Meenen - S V. Moorslede (Vandevelde) S V. Moorsele „- W S. Passchendale (Lanckriet) F. C Tielt - S. C Bizet (Bonte) V. V. Dentergem - S. K. Vlamertinge (Kerkhof) S K. Geluwe-F. C Comines (Momerency) Molen Sport - F. C. Lichtervelde (Galle) Ille SPECIAAL C S. V. Moorslede - W. S. leper (Deprez) Wervik - F. C. Roeselare (Pynaert) F C. Poperinge - S V. Kortrijk (Van Damme) C S Yprois - Toek Meenen (Delva) St. Kortrijk - S. V. Moorsele (Soenen) Houthulst - Wevelgem (Vandenberghe) UITSLAGEN VAN ZONDAG 5 SEPT. de beide Naessens' zich terdege opmer ker. De heer Herreman (F. C. Roeselare) leidde, onder zeer ruime belangstelling, volgende formaties, die op een voortref felijke grasmat, wars van stoppersmetho des. hun kansen fair verdedigden, het geen de taak van de soms grillige refe ree heel gemakkelijk maakte Zwevegem Sporti rood-wit) Vervaeck Steelandt Maertens Soens Lefèvre Holvoet Naessens J. Naessens B. Bossuyt Debouserie Vandeburie Supporters uw hulp is onze steun'! De C. S Y. - jongens zetten het seizoen in met een flinke overwinningSteunt hen door lid te worden van de C- S. Y. - familieWe danken hartelijk bij voor baat. HET BESTUUR. lie PROVINCIAAL V. G. Oostende - E. Wervik A A. Moeskroen - F. C. Roeselare B. S Avelgem - S. V. Wevelgem Deerlijk Sp. - W S. Oudenburg C S Yprois - Zwevegem Sport F C. Knokke - W S. leper W S Houthulst - D. Blankenberge S. V Ingelmunster - F. C. Poperinge 2-1 He GEWESTELIJK B F. C Lichtervelde - S- K. Geluwe F. C. Komen - M. S. Ingelmunster S C. Le Bizet - Toek. Meenen S V. Moorslede - V. V. Dentergem Vlamertinge - S V. Moorsele W S. Passchendale - F. C. Tielt V. C. Ardooie - F. C. Meulebeke S C. Oostroozebeke - V P. Gits Ille AFDELING B Fl. Zedelgem - V. S Aarsele F. C. Veldegem - E. Beselare Izegem Sp. - Ex. Zedelgem S K Staden - Ol. Ledegem Tielt Sp - S. V. Pittem S. C. Zonnebeke - D. Beveren D Ruddervoorde - Poelkapelle Ille SPECIAAL C S V Kortrijk - St. Kortrijk 2-11 F C. Roeselare - F. C. Poperinge 10-0 S. V Wevelgem - S. V- Moorslede 1-1 S V. Moorsele - W S. Houthulst 6-2 W. S. leper - C. S. Yprois 0-2 Toek. Meenen - E. Wervik 2-1 Del'Haye Verschaeve Vanrijckeghem Decaluwé Dumalin C. Knockaert Vanbeselaere Derous Ossieur Decleer Doelpunten 60 min.De scheidsrechter fluit vrijschop voor fout van Soens tegen C. Dumalin Rakelings langs een haag spelers schiet Verschaeve machtig binnen. 66 min.Decaluwé stelt Verschaeve aan het werk, die langs zijn lijn rent en Ver vaeck op proef stelt. De keeper lost het leder en Del'Haye kopt de bordjes op 2-0. 88 min.Verschaeve is andermaal door de rood-witte rangen gebroken en op nieuw is keeper Vervaeck het schot niet lie Prov.F. C. Knokke - W S. leper 3-1 Een wedstrijd met weinig voetbalver- ioon om het lijf en een 'White-Star ploeg die ver beneden haar gewoon peil was weer te vinden Het spel was slechts 2 min. oud. toen Club de stand reeds kon openen maar met de nieuwe opzet en een aanval langs Dewitte zou Ketels onhoudbaar op prach- i tige wijze de gelijkmaker binnenkogelen Aan de 4e min. volgde een aanval van Knokke. waardoor keeper Tresy uit zijn 1 doel werd gelokt, maar spijts een flinke duikeling het leder niet kon bemachtigen en binnenlinks Barrevoets legde in het open doel nr 2 in de touwen. Het wilde maar niet gaan vlotten bij de W. Star verdedigers en spelers als Alle man en Deneckere. die doorgaans van de besten zijn. hadden ditmaal de ver keerde schoenen aan de voeten. Club was lichtjes de meerdere gewor den maar van voetbalvertoon kwam wei nig of niets terecht. Zowel bij blauw-wit 1 als bij rood-wit was alle schotvaardig- i heid te zoeken en wanneer Lamaire en- 2-1 1-2 6-2 4-1 3-0 3-1 4-1 3-3 1-2 1-4 4-1 1-2 1-2 4-1 4-0 1-2 0-6 2-2 0-1 2-1 1-3 2-4 v lie Prov.C. S. Yprois - Zwevegem Sp. 3-0 Wanneer aan de poos de plaatjes altoos blank waren, bestond er nog niet de ge ringste reden om te veronderstellen dat C. S- Y. ditmaal dan toch het nieuwe sei zoen met een luisterrijke overwinning zou inzetten. Integendeel, de bezoekers waren knap van stapel gelopen met degelijk com binatiespel. gesteund op snelheid en vaar dige balbehandeling, zodat de rust-score voor hen niet 't minst gevleid klonk. Zo de Zwevegemnaren tijdens de eerste beurt verrasten in aangename zin. dan kan het zelfde geenszins gezegd worden van de Augustinusknapen. Er liep werkelijk niets gesmeerd en van een c ploegwas er bezwaarlijk spraak. Gelukkig kwam een kentering na de verfrissing en had een plaatsverwisseling Decaluwé - Vanrijcke- giiem heilzame gevolgen. Daarbij bleken de bezoekers niet te beschikken over het nodige uithoudingsvermogen en een eer ste prachtig doelpunt van Verschaeve öp vrijschop deed hen volledig ineenstuiken. Er lag een hemelsbreed verschil tussen de beide times der Cercle-samenstelling. Aanvankelijk slechts Decleer. Derous en R Vanbeselaere die de toon hadden en hem trouwens tot 't affluiten zouden hand haven. terwijl naar het einde toe het ganse elftal marcheerde. Kunnen we hierbij het 'n decrescendo gaande presteren der ri- valen niet negeren, dan is het toch ver heugend vast te stellen dat C. S. Y. wel over de gewenste ademvoorraad beschikte en in dit opzicht sinds de voorafgaande week er heel wat was op vooruitgegaan. s>ieur begon zichtbaar onder invloed e- plankenkoorts, evenals middenhalf ockaert 'Üd nodig had om de geschikte opstelling te vinden en zich niet te be zondigen aan overdreven lateraal speL Beide troffen echter geen verwijt meer gedurende de laatste 45 minuten. Camiel r^a^ln kanthalf in vervanging van Eailiiau. bevredigde, alhoewel zoals ■oorzien hij een periode nodig had om e kadans te vinden. En wat gezegd van erschaeve Het doelpunt op free-kick -t hem vertrouwen schonk en dan binst e- laatste halfuur, goed gelanceerd door eja ernuftige Decaluwé. niet te houden 1 aai, de doopvont van de twee overige oa s. beide genet door de opportunist u,t5tek Del'Haye. Vanrijckeghem mag wa goede partij terugblikken, daar ae,lr Beddeleem de form niet kende van £>°rbije seizoen, maar met de energie .^wijding waarmede hij zich op de rr^'r?en toele8f kan deze niet lang zon/- uiHïlijven. Een zwaluw maakt de ach.e" n*et- doch twee punten zijn reeds is ^..r a-°- en grendel en als he£ waar Bh goed begonnen, half gewonnen is... vao.„ evegem Sp. heten keeper Ver- middenhalf Lefèvre (le helft) en meester. Een scrimage ontstaat en Del'- oeenblikken voor de rust on een naar Haye besluit via de handen van back f ogenbUKIca" voor de rust op een paar Steelandt meter voor open doel in t bezit wordt c„ 1 gesteld van de bal. wordt keeper Van ille Spec.: W. S. leper - C. S. Yprois 0-2 1 Ook de reserven zetten zegevierend de Tan met competitie in en behaalden op het Minne plein een verdienstelijke 0-2 overwinning tegen, de White Star. Net als bij de A-men bleven de bordjes onaangeroerd tot na de rust. Voor fouten van Sabbe. die reeds Maes en Devos had geraakt, tegen Cher- chye bekwamen onze kleppers twee straf schoppen. Carpels zette er een van om en Devos miste de andere. Ten slotte wist Decroix toch een tweede C. S. Y.-goal te lukken Het Cercle-team De wulf Versaevel Mailliard Cailliau Dumalin M. Hollebeke Cherchye Carpels Decroix Devos Maes De verdediging en halflinie bleek uit waardig hout gesneden en Carpels evo lueerde best. maar bleek onderhevig aan een zekere vrees. Nog een paar weken geduld ZONDAG AANSTAANDE: Vol vertrouwen ondernemen de tenoren Gedraaid zijnde speelde Knokke met wind in de rug en ze zouden gedurende een 10 tal min. keeper Tresy hoog staand wea-k bezorgen maar Georges was niet meer te verschalken en met een paar vuistslagen en enkele duikelingen bleef hij de toestand baas. De W Star aanvallen liepen op een harde Knokse verdediging, waar back Noliet nog steeds een betonwerk blijft. De W. Star aanvalslijn wordt ten slotte gewijzigd, maar alle manoeuvers blijven vruchteloos. Een hoekschop voor Knokke aan het W. Star doel levert een strafschop op, waar noch Knokke noch W. Star spelers er iets van begrepen, maar enfin... hij werd goed genomen en 't was 3-1. De overblijvende 7 min. zouden ver- I deeld verlopen, zonder de toestand nog te wijzigen en ziedaar het verloop van onze eerste competitiedag. (met dezelfde opstelling) de verplaatsing j Zeggen we maar seffens dat de wed- naar W. S. Oudenburg. We verwachten strijd tegen Waregem in de verste verte dat talrijke supporters de*reis zullen me- niet te vergelijken was met deze te Knok- demaken en we bij de nieuw-gepromo- 1 ke- Slechts twee onzer spelers verdienen veerden op aanmoedigingen zullen kun- j waarlijk een bloempje en we vernoemen nen rekenen naar het recept van vorige hierbij graag Maurice De Graeve die bij Zondag in de 2e helft. Met spel als tijdens de Verdedigers de uitblinker was en Ke- deze periode moeten we onze leidersplaats 1 tels' die in de voorlijn de geduchte aan- handhaven. valler is geworden. De Specialers ontmoeten te 15 uur op 'I,e Spec. W. S. leper - C. S. Yprois 0-2 De B-ploeg tegenover S. C. Yprois heeft een 0-2 nederlaag opgelopen. Waar de rust intrad met blanke scoor, verdiende W. Star op zijn minst reeds een doelpunt voorsprong, maar voetbal blijft nu een maal voetbal en in de 2e helft zou C. S. Yprois tweemaal (eenmaal op strafschop) het Augustinusveld F. C. Toekomst Mee nen. Voor de C. S. Y.-aanhangers, die naar Oudenburg niet meetrekken, een oc casie om een Carpels en Co te gaan aan het werk zien 's Morgens te 10 uur spelen twee juniorsploegen tegen elkaar om uit te ma ken welke samenstelling er de week daar- doelman Coppens het nakijken bezorgen, op om de punten zal strijden. j Spelers de moed maar hoog gehouden ROGIMAR en nfl regen komt zonneschijn! Vergeten owe maar vlug deze zwarte dag en la- SUPPORTERSCLUB C. S. Y. j ter. we het programma voor Zondag a. s. Lokaal Au Casino J onder de glazen nemen. Op Zondag 12 September verplaatsing TOEKOMENDE ZONDAG naar Oudenburg. Leden 25 fr. Niet-leden De A.ploeg ontvangt om 15 u. het be. 35 fr. Vertrek om 1 u. stipt aan het lokaal. zoek van B s. Avelgem. de ploeg die Zondag het meest de netten in beweging Tot aanmoediging van de deelnemers bracnt en wel tegen S. V Wevelgem van onze kosteloze pronostiekwedstrijd Onze mannen komen hier nogmaals heeft het bestuur besloten een wekelijkse j voor een kwade gast te staan, maar zijn prijs toe te kennen aan de deelnemer wel- vast besloten weerwraak te nemen over ke het hoogste aantal punten bekomt. Deze de voorbije speeldag. Een slechte Zondag prijs zal bestaan in een persoonlijke kos- is geen slecht seizoen, zegt men. en laten teloze verplaatsing. HET BESTUUR, we hopen dat deze zinspreuk werkelijk- I heid wordt en onze vlag fier moge wap peren aan de gevel van de Sultan C. S. Y. - SUPPORTERSCLUB DE MANDE De reserven doen de verplaatsing naar i S. V. Moorslede waar de twee eerste punt- Reis naar Oudenburg op 12-9-18 i jes kunnen opgestreken worden, zo er Het bestuur heeft besloten geen auto- met overtuiging wordt tewerk gegaan- busdienst in te richten voor de match De kadetten betwisten een vrienden- Oudenburg - C. S Yprois. dit ter gelegen- j match tegen S. K. Vlamertinge om 13.30 heid van de wijkkermis op Montmartre uur. welke dus als voormatch zal door- welke juist samenvalt met deze wedstrijd. gaan Onze jongste mannekens komen De supporters die toch graag naar Ouden- Zondag voor de eerste maal in 't gelid en burg zouden gaan. nemen dus op een of hopen in de aanstaande competitie flink andere wijze hun voorzorgen. figuur te zullen slaan, hetgene we hen van Reis naar V. G. Oostende op 26-9-48 harte wensen. A. F. Na 12 September zal de Supportersclub De Mande opnieuw zoals ieder jaar de I autobusdiensten regelen en nuttige schik- kingen voor de verplaatsingen. Voor de reis naar Oostende laat U dus van nu 1 af reeds inschrijven in het lokaal. In schrijvingen worden aanvaard tot en met 23 September (Donderdag) inbegrepen. Losse nieuwtjes BIJ DE LIEFHEBBERS Maurits Minne le te Izegem Maurits Minne, de flinke liefhêbber uit In de vergadering van 4 September Langemark. heeft een nieuwe mooie over heeft het bestuur vastgesteld dat een nau- winaing behaald te Izegem. waar hij Ol- wer kontakt tussen de leden en henzelf 'evier gemakkelijk in de spurt klopte, nodig was. Zoals alüjd had het bestuur Uitslag: 1) Minne Maurits (Langemark) spoedig een oplossing voor het probleem 2) ORlvier i 3) Deman Lucien, op 15 sec.; en besloot om de maand en naar gelang 4) Dewitte 5) Beeckaert op 1 min. 25" de mogelijkheden de supporters van de 6> Deman Roger7) Van Tomme 8) Pen- innerlijke werking der club. haar pres- 9> Dedecker; 10) Van Neer; 11) taties. haar vooruitzichten, enz. op de SeW^ Assez en Verpeut; 13) Van Torre; hoogte te houden. Alzo zal kort en goed 14) Hoorne15) Warne16) Boscart17) afgedaan worden met c al het zeggen Scharlaken18) Hampe 19) Knockaert en zal ieder lid om een bepaald tijdstip Boute. t het officieel nieuwsaan huis hesteld Werrik worden. Binnenkort meer nieuws, nog een 38 vertrekkers- vergadering en we steken van wal. Roger De Ceuninck. de 105 km. in Ter aanmoediging van onze suppor- 3 u' '2 m'n 2) Van Tomme3) Pyl ters kunnen wij van nu af mededelen dat 4) Tack 5' Hovenaere; 6) Beckaert; 7) het bestuur verschillende projecten on- crpeut8 Ollevier9) Wimme10) derzoekt om in de loop van het seizoen Seynaeve; 11) Van Heule op 1 min.; 12) iets te verwezenlijken naar ieders goes- Rep?5!rte.^ 13) Hogaert14) Windels J. Pascal; 4) A Blomme5) M. Minnè; 6) G. Vermeirsch7) L-' Goethals 8) R. Govaert9) L- Dierickx10) U. Proot 11) S- Dauw12) Van Neer13) Vande- casteele, op 5 min.14) Ollevier15) Defreyne16) Demeyer17) Van Hou- cke18) Declerck. De Panne 1) Meersman Roger (Vlamertinge). de 125 km in 3 u 26 min.2) Willy Geers. op 1 wiel3) Vanassche Pol4) Minne Maurits5) Knockaert Marcel op 2' 35" 6) Van Neer op 4' 53"7) Van Hove F.. op 5' 27"; 8) Volant M.9) Minne An- dré10) Seys11) Verpeut J-12) Jonck- heere R. 13) Depoorter R.14) Vander- weeren H. 15) Pascal G.16) Hoefnagels M 17) Van Damme G.18) Rigolle W. 19) Van Belleghem 20) Verdoolaghe Al- 21) Visage P. BIJ DE NIEUWELINGEN Poperinge 13 vertrekkers. 1) Ovenberghe Gerard, de 65 km. in 1 u. 53 min.2) Noyelle3) Cloet4) De- weerdt5) Vuylsteke 6) Pieters 7) Ja cobs 8) Casteleyn9) Ryckaert; 10) Geldhof Zonnebeke 19 deelnemers. 1) Delie, de 75 km. in 2 u. 10 min. 2) Devolder3) Vandevoorde4) Ver- beke5) Devoghel6) Jacobs7) Oven berghe. Zillebeke 26 vertrekkers. 1) Rebry, 40 km. in 1 u. 34'2) Calle- wijh3) Hoflack 4) Goemaere5) De- laere6) Acke7) Bonnesondie8) Coussement9) Depuydt10) Deneut. Ploegsteert 19 vertrekkers. 1) Delie, 65 km. in 2 u. 2 min.2) Cloet 3) Oplinus4) Pieters5) Verbeke6) Vandevoorde; 7) Vuylsteke; 8) Devoghel. Zillebeke 30 vertrekkers. 1) Boulez, de 50 km. in 1 u. 36 min. 2) Gryson3) De Busschere4) Delbe- ke 5) Vbndevivere 6) Vandelanote 7) Acke; 8) D'Allemagnej 9) Delaere 10) Cappoen 11) Goemaere; 12) Hoorel- beke. Kemmel 28 deelnemers. 1) Vaitdevoorde, de 70 Km. in 2 u. 2) Oplinus8) Vuylsteke 4) Devoghel 5) Vanoverberghe6) Ryckewaert7) Cloet8) Pieters9) Delbaere10) Ge- vaert; 11) Deweerdt12) Delrue13) Defever; 14) Delbecque15) Debal16) Vandromme. NIEUWELINGEN leper Op Maandag 13 September te 16 uur Grote Prijs van Montmartre voor Nieu welingen B. W. B Tellende voor het cri terium van de Ieperse Wielrijdersclub. 2.500 fr. prijzen en talrijke premiën, ver deeld als volgt400 fr. en bloemtuil, 350. 300. 250. 2 x 200. 150. 125. 3 x 100. 75. en 3 x 50 fr. Afstand 55 km. WegwijzerBasculestr.. L. Torhoutstr. Frenchlaan, Meenenstw.. Kanon. Frans Kerkhof. Zonnebekestw. (7 maal). Inschrijving bij Alfons Soenen, café Montmartre Aanzet café De Toerist». Frenchlaan. Aankomst café 't Pauwtje Zonnebekestw. Prijsuitdeling bij A. De vos. café De Roozeboom Zonnebekestw. ting. Gingen we in 1947 niet naar De Panne en in 1948 niet naar Oostende? Waarom zouden we dit jaar nog niet be ter betrachten 15) Rigolle. Zandvoorde 1) Raphael Jonckheere, de 120 km. in 3 u. 19'2) Roger Derous op 2 min.3) Zondag 1.1. 5 September grepen te An- denne de Nationale Kampioenschappen 2e Categorie, plaats. De St Michielstur- ners hadden 3 hunner beste turners in geschreven, om aan de proeven deel te nemen deze hebben dan ook het vertrou wen dat in hen gesteld werd niet be schaamd, en een werkelijk schitterend re sultaat bereikt. Op de 35 ingeschrevenen bezet Mus Roger de 5e plaats, en tevens de eerste van Westvlaanderen zijn twee lingbroeder Lucien de 11e en Dehaerne Norbert de 15e plaats in de Algemene rangschikking. In aanmerking nemende dat onze kleppers de 3 jongste der deel nemers waren, en dat het voor de eerste maal was dat ze aun een kampioenschap deelnamen, mogen we terecht fier wezen over-hun prestaties. Het zal dan ook een spoorslag wezen om hun behendigheid verder door te drijven. Wie weet bezitten we volgend jaar geen Kampioen. Over jie proeven zelf mogen we zeg gen dat er niets buitengewoons vertoond werd. de individuele grondoefeningen wa ren over 't algemeen goed. terwijl de op gelegde toesteloefeningen aan rek. paard en ringen eerder beneden het gewone peil stonden, oneindig veel c raté'sveeleer door zenuwachtigheid dan door gemis aan kunde, ook door teveel zelfvertrouwen zijn er veel door de mand gevallen. Voor de dubbele barre bijvoorbeeld, het gemak kelijkste toestel, hebben er slechts een paar waaronder Dehaerne Norbert hun oefening perfect gelukthet was dan ook als een zucht van verlichting die opging wanneer de jongens hun laatste proeven eindigden, maar een hoera weerklonk toen de uitslagen bekend gemaakt werden Reeds verschillende aanvragen tot deel- name aan verenigingsfeesten werden ge noteerd aan afwisseling zal het dus niet ontbreken. Het is effenaf een prachtig resultaat, en dit als bekroning voor hun maanden lange training, en hun opofferende ka- meraadschap. Wij wensen hen van harte geluk De volgende dag. dus Maandag 1. L toog de volledige groep, ter gelegenheid I van de kermis, naar Roesbrugge waar een prachtig geslaagd avondfeest in open lucht plaats greep. Wanneer we rond 20 u aan het plein kwamen, was er geen mid del om er op te geraken; een massa volk stond er. aan de enige ingang op- i gesteld en het was slechts met veel moeite en gebruik makende van hun lenigheid dat de groep er door heeft kunnen gera ken. dit om slechts te doen uitschijnen dat de Roesbruggenaars nog 5 fr. over hebben om de turners aan 't werk te zien. Wij wensen hier de inrichters van harte gelukwij hebben nog nimmer een feest opgevoerd in deze omstandigheden een goede propaganda, schitterende ver lichting. een aangenaam deuntje, effen grond en een begeesterd publiek en... turners op hun beste beentje, wat wilt U nog meer De toejuichingen waren dan ook niet van de lucht na ieder nummer, bijzonder voor het toestelwerk bij de zwierige reu zenzwaaien en gewaagde afsprongenook de kleintjes oogstten een verdiend succes. Muisstil was het toen de machtige slot- pyramide langzaam hoogte wonmaar eens volledig opgesteld was het een or kaan van toejuichingen die losbrak, waar schier geen eind aan kwam. Na nog een lekker hapje en een verfrissende teug werd de terugreis aangevataan geest drift ontbrak het niet Roesbruggenaars. wij komen terug Voor de belangstellenden wordt er ter kennis gebracht dat vanaf volgende week Dinsdag de nieuwe oefeningen, aangeleerd zullen worden met het oog op het aan staande winterfeest. Het is dus hoog tijd dat U zich laat inschrijven, ieder Dins dag en Vrijdag vanaf 19 uur. in het Lo kaal Lange Meersstraat. Yper. De Kampioenschappen der beide Vlaanderen te Gent De wakkere Y. S. C. toog verleden Zon dag naar Gent. om er deel te nemen aan de kampioenschappen der beide Vlaande ren. en met de zoete hoop ten minste één titel naar de Hallestede mee te brengen. En daarin zijn ze dan ook ten volle ge lukt, vermits Georges Desmet in de 200 m. schoolslag pupillen, de eerste plaats be kleedt met de tijd van 3' 20" 5/10. Na Masschelein en Mestdagh heeft Ypres Swimming Club dus een derde kampioen van Vlaanderen in de persoon van Geor ges Desmet. Y. S. C. mag fier gaan op deze jonge elementen, die de nagedachte nis van hun betreurde trainer Ch. Struyve alle eer aandoen. Wat de overige deelnemers betreftin 100 m. schoolslag heren behaalden Ch. Masschelein en Michel Fauvart, respec tievelijk de 2e en 4e plaatsMiehei Mest dagh werd 4e in 200 m. schoolslag heren met de tijd van 3' 19" 5/10. terwijl Stam per Francine zich 3e klasseerde in de 100 m. schoolslag dames. In de eindstand voor de wisselbeker Dopchiebezet Ypres Swimming Club de 7e plaats. Waterpolo Schaal de Hoop Zoals men zich nog zal herinneren ein digde Y. S. C. op gelijke hoogte met DoorT nik. in de competitie voor de schaal De Hoop» voor het zuidelijlf deel der beide Vlaanderen. Toen werd verondersteld dat er een testmatch zou moeten gespeeld worden, die waarschijnlijk te Kortrijk ^qu doorgaan. Dit bleek evenwel niet nodig, daar Yt S. C tot kampioen uitgeroepen werd, het betere goalaverage in acht genomen. De eindmatch ging nu door te Gent tegen de Gentse Zwemvereniging, kantr pioen van het noordelijk deel der beide Vlaanderen De match eindigde met een bjankp stand, zodat er een extra-time in aan merking kwam. Louis Mion gaf daarop een mooie pas naar Maurice Hoedt, die doorzond naar Moncarey en deze kogelde onhoudbaar binnen, zodat Ypres Swimming Club met 0-1 de overwinning op zak stak. Een prachtig resultaat dat het bestuur en de leden van onze ijverige zwémclub een riem onder het hart zal steken. We wensen er hen in ieder geval hartelijk geluk mee Volgende ploeg kwam in lijn Demoor R. Viaene J. Debels G. Lefèvre A. Moncarey Hoedt M. Mion L- Te Kortrijk Twee athleten van de Ieperse Athletiek- club. namelijk Hellem en Verstraete, de den Zondag de verplaatsing naar Kort rijk. waai er een wegwedstrijd over 8 Km. betwist werd. die een geweldige be langstelling kende. Onze beide kleppers brachten het er flink van af, vermits Hellem 3e en Ver straete 5e werd. Verstraete maakt onge twijfeld vorderingen en zal ons nog in de toekomst veel vreugde bezorgen, daar hij onmiskenbaar loperskwaliteiten bezit. De lof var Valeer hoeven we niet meer te zingen, zijn prachtige uitslagen die hij dit seizoen reeds behaalde, brachten hem aan de spits van onze athleten. Te Meulebeke Te Meulebeke werd eveneens een mee ting gehouden, waaraan een viertal van onze kleppers deelnamen. Coussement plaatste zich in de 600 m. kadetten eervol 7e op 14 deelnemers. Dewyn, die ons reeds aangenaam ver raste bij zijn eerste wedstrijd op de 21- Juli-meeting in onze stad, bevestigde in de goede zin, vermits hij 2e werd in de 80 m. vlak voor scholieren. Duflou werd 3e in de 400 m. juniors en seniors na de bekende Van Vlierberghe van St Niklaas en Van Rosmaelen van Olympic Brugge. Een mooi resultaat voor Roger, die toekomend seizoen de overwin ningen gemakkelijk zal opstapelen, dat kunnen we reeds verzekeren. De Blieck ten slotte werd 5e in een uiterst spannende 100 m. Robert zit ech ter nog steeds geplaagd met de spier- scheuring -die hij dit seizoen opliep, en het zal waarschijnlijk nog wel een poosje duren vóór hij terug de oude wordt.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1948 | | pagina 7