FILMWERELD TAXI De Wonderdoktoor Albert SLOSSE-DIERYCK Ad. CLAEYSSENS-TITEC1 UIT DE PROGRAMMA'S ALFRED DEKEYSER ÏAPUteh MICHEL SEDEYN Vervoer Verhuizingen 120, Dikkebuschsfeenweg IEPER - Teï. 189 HET YPERSCH NIEUWS Blx- 8 11-9-1948 CINEMA OUD IEPER DE GRENSKROEG met Yvonne De Carlo en Rod Cameron. Red Horse Gulch is een klein verloren plaatsje dat dicht bij de grens ligt- Dit plaatsje gelegen bij de afwijkingslijn is daarom ook de uitverkoren samenkomst voor diegenen die zich verschuilen om aan het gerecht te ontsnappen, en voor diege nen ook. die sluikhandel drijven. Het drankhuis «Het Rode Paard» ge naamd. waar de bende van de mooie Lo- rena Dumont werkt, wordt door al deze bannelingen naarstig bezocht. Op zekere dag komt er een cowboy. Johnny Hart genaamd, aangeredenhij neemt er zijn toevlucht daar hij de moor denaar van zijn vriend gedood heeft en door de politie gezocht wordt. Hij is erg zenuwachtig en is dan ook om de minste reden woedend Hij begint aanstonds te vechten met Schoulders. die bekend staat als één der bewonderaars van Lorena. Een zekere Big Ben die in onenigheid met Schoulders leeft, neemt van de gele genheid gebruik, een handje toe te steken, en zo is het, .dat het vechtpartijtje in een woeste strijd voortgezet wordt. Johnny is overwinnaar en is zo verheugd dat hij Lorena in zijn armen drukt en haar meer malen innig kust. Lorena neemt deze om helzing. in tegenwoordigheid van menige toeschouwers zeer ernstig op en be schouwt dit als een huwelijksaanvraag. Johnny denkt dat zij schertst tot op het ogenblik dat zij hem dreigend, met haar revolver in de hand dwingt, haar te hu wen- De Rechter verenigt hen. en het is met tegenzin dat Johnny zijn echtgenote naar zijn woning leidt. "Hun wittebroodsleventjeis echter van zeer korte duur daar Johnny 's an derendaags door de politie ontdekt wordt en gevangen genomen. Na vijf jaren gevang, komt de echtge noot van één dag te Red Horse Gulch terughij ontmoet er een schattig klein meisje van vijf jaren oud. en... waar hij vader van is. Het meisje is zo lief dat hij alles voor haar zou doenhij doet aan Lorena het voorstel te scheiden en het kind toe te vertrouwen aan zijn ex-verloofde die on derwijzeres is. ten einde haar een goede opvoeding te geven. Dit plan kan niet ten uitvoer gebracht worden, daar het meisje door Schoulders ontvoerd is. Heel de gemeente neemt deel aan de achtervolging van Schoulders. Eindelijk is de bandiet omsingeld .en het is Johnny die, na een gevecht op leven en dood, Schoulders de genadeslag toebrengt. En nu zal het kindje steeds bij zijn ouders blijven. Voor uw schrijf- en rekenmachines wendt U tot het huis Werktuigkundig-technieker 62. Waterkasteelstr. YPER. Tel. 415 Herstellingen - Onderhoud - Verhuringen In uw voordeelkoopt machines op uw streek en aan een vakman. (539) CINEMA OUD IEPER: GEHELM AGENT met Charles Bover, Lauren Bacall, Victor Francen en Peter Lorre. In 1937, ontmoet Denard een vroeger musicus, en nu agent der Spaanse repu blikeinse partij- Rose Culle en Licata. een fascistisch agent, aan boord van een schip dat koers zet naar Engeland Daar zij beiden naar Londen gaan. aanvaardt De nard de plaats die hem aangeboden wordt in de wagen van Rose en samen stoppen zij aan het gasthof gehouden door Kapi tein Currie. Achtervolgd en afgeranseld door tie chauffeur van Licata. komt De nard echter in een klein Londens hotel terecht, uitgebaat door Mw. Melandez en waar hij dra bevriend wordt met de jon ge meid Else. Weldra ontmoet Denard een ander republikeins agent. Contreras. Wanneer hij zich naar Rose begeeft wordt Denard weer aangerand door de agenten van Licata. maar kan ongedeerd ontsnappen. Hij deelt aan Rose het doel van zijn opdracht mede, nl. de aankoop van kolen voor de republikeinen- Kolen die toebehoren aan Lord Benditch. een. groot kolenmagnaat en tevens de vader van Rose. Else heeft ontdekt dat Mw. Melandez en Contreras tegen Denard handelen Het bewijs wordt geleverd wanneer beiden zich willen meester maken van de papie ren die Denard aan Else heeft toever trouwd. Tijdens het gevecht dat hierdoor ontstaat vindt het meisje de dood. Denard ziet zich verplicht van zijn contract met Lord Benditch af te zien daar zijn kre dietbrieven hem werden ontstolen. Be ticht van de moord op het jonge meisje, neemt hij de vlucht, vast besloten Contre ras en Mw. Melandez te doen boeten. Door het wapen van Denard bedreigd stort Contreras neer als slachtoffer van een hartaandoening. In het hotel weer gekeerd. vindt Denard Mw. Melandez stervend zij heeft vergif ingenomen, na dat een harer gasten, een eigenaardige Hin doe haar met zijn Oosterse kalmte en zijn scherpe blik heeft verklaard dat zij, geholpen door Contreras het meisje heeft vermoord- Denard begeeft zich dan naar de kool mijnen, die terug moeten heropenen en hun waar leveren aan de fascisten, dank zij Licata. Doch na een vlammende rede voor de vriïheid der volkeren, zullen de mijmra- kers weigeren te werken en Denard kan vluchten midden het gedrang en dank zij de hulp van Rose. Zij zal nem onge merkt op een boot helpen die naar Spanie vaart. Ingevolge de opstand dl in de mijn is uitgebroken en weerklank vindt in de pers, zullen ook de fascisten de Engelse kolen niet krijgen Op de boot die langzaam de Engelse kust achter zich laat, ontmoet Denard tot zijn verrassing Rose die besloten heeft hem te volgen- STOORS GORDIJNEN MATTEN Van de Peereboompiaats 27, IEPQ} De Grootste Keus Meubelpapier DE LAAGSTE PRIJS. Reuwversieringen. - Markies» <40, voor ALLE Plechtigheden (huwelijken, dopen, begravingen) REIZEN IN BINNEN- EN BUITENLAND Wendt U tot Café «Nieuwe Sportwereld» Statiestraat 50, YPER Tel. 299 (381) CINEMA FLORA TURNABOUT (Een zonderling huwelijk) met Adolphe Menjou, Carole Landis en John Hubbard. Laat in de nacht nog. twisten Tim Wil lows en zijn vrouw, Sally, maar immer voort Alles leent zich tot redetwisten, en nu vooraleen grote Sint Bernards- hond. vertroeteld door Tim. verafschuwd door Sally. Ten einde Sally wat beter te stemmen, koopt Tim haar een schoothondje. Dat zal zo denkt Tim, het evenwicht betreffende hun liefde voor honden terug op zijn gewoon peil brengen Ongelukkig lijk. tijdens de aankoop doet er zich een substitutie vóór en te huis aangekomen, kornt. in plaats van het verwachte schoot hondje, een klein beertje te voorschijn, dat heel het huis overhoop zet. Tim bekomt het tegenovergestelde re sultaat dan het nagestreefde. De toestand wordt nog erger. Voor de eerste maal sinds zij trouw den zijn Tim en Sally het ééns. Zij be klagen. zich beiden over hun toestand als vrouw en man en wensen wederzijds de plaats in te nemen van hun wederhelft Dat was het ogenblik waarop Ram wachtte. Ram is het borstbeeld van een onbepaald Hindoes Godje, die door to verij, de wens inwilligt van Tim en Sally. Sally neemt de gedaante van Tim en omgekeerd. Langs beide kanten loopt dit niet van een leien dakje. De vrouwenmentaliteit van Sally is de schuld dat zij de beste klanten van het bedrijf Willows, Manning en Clare verjaagtTim met zijn mannen- mentaliteit raakt in onmin met al de vriendinnen van Sally. De warboel wordt nog ingewikkelder wa nneer Tim verneemt, hetgeen Sally hem tot nog toe verzwegen heeft, dat zij (hij) gaat moeder worden. Tim en Sally zijn het nu voor de tweede maal ééns en vragen Ram de kwestie der gedaanteverwisseling nogmaals in te stu deren en indien mogelijk alles terug in orde te brengen zoals vroeger. Ram stemt gewillig toe. Alles knapt zich weer op. Sally en Tim beloven zich wederzijds goe de verstandhouding. Helaas. Ram heeft iets vergeten en roept Tim terug om hem in te lichten dat hij bij de laatste ge daanteverwisseling vergeten heeft dat Sally zwanger was. Het zal dus Tim zijn die het kind moet ter wereld brengen. CINEMA COLISEUM: NABONGA met Buster Crabbe. Beticht van een aanzienlijke diefsu' van juwelen en waarden, vlucht Stockwe" vergezeld van zijn dochtertje Doreen r*.' vliegtuig van uit Kaïro. Tijdens een hevig onweder, is het vlieg, tuig gedwongen een noodlanding te deer midden in de wildernis, ver van alle be- schaving. Enige jaren later, vertrekt Ray Gorman op zoek naar het verloren vliegtuig. Zv- van verdriet gestorven vader werd door de diefstal van Stockwell geruïneerd er. van medeplichtigheid beschuldigd. Gor man hoopt het gestolene weder te vinden en zijn vader in eer te herstellen. Bij het naderen van de wildernis hoon hij de inboorlingen spreken over een Witte Heks die, uit de hemel gevallen, thans over een onmetelijk deel van de wildernis regeert. Gorman is er zich van bewust dat he: hier over de dochter van Stockwell gaa- en begeeft zich op weg. Na menig avon tuur te hebben beleefd, strijd tegen wilde dieren, hinderlagen, enz,... bereikt hij de overblijfselen van het gevallen vlieg.' tuig. Niet ver van daar woont Doreen in een grot, waarvan de toegang aan eü ander levend wezen verboden wordt door een óersterke gorilla NabongaDeze werd destijds van een gewisse dood door haar gered en sedertdien treedt hij op ai, haar beschermer. Doreen vóelt zich tot die knappe jonge man aangetrokken. Gorman poogt tever geefs haar te doen begrijpen dat de docr haar bewaarde schatten door haar vader gestolen werden en haar dus niet toebe horen. Zijn geduld verliezend, houdt Gorman de gorilla in bedwang en vindt de berg plaats van het koffertje. Op dit ogenblis echter wordt Gorman laffelijk overvaller, door Carl Hurst, de uitbater van een ver dacht cabaret en die ook op de juwelen aast. Doreen doet beroep op Nabonga. haar trouwe bewaker, en een hevige strijd ont staat tijdens dewelke Carl Hurst in stuk ken gereten en Nabonga dodelijk ge kwetst wordt. Gorman tracht Doreen te troosten Bei den keren met de schat terug naar hun geboorteland waar het geluk hen wacht. Verzorgd werk Matige prijzen (SI) •NS FEUILLETON 38 door Jos. JANSSEN Vroeger werkte Dokus op het Kou- terhof. Maar van jongs af aan was hij de man, die men er bijhaalde, als er 'n paard moest kachtelen, 'n koe moest kalven, 'n verken moest jon gen. Of als er iets in de stallen niet in orde was. Waar Dokus de kennis van krui den en planten, van ziekten en gene zingen gehaald had, wist niemand heel precies. Misschien wist de man het zelf niet. Die dingen hadden hem van kinds been af geïnteresseerd. Hij was er, als kleine jongen, altijd bij geweest, als er 'n koe op kalven stond, of 'n paard met buikpijn liep. Hij had ge hoord wat boer Vramme deed als z'n beste koe de kolder in de kop had en boer Priem, als ie de plaag in z'n verkensstallen kreeg. En hij had het in z'n kop gegriffeld welke re medies Kroeske. het rondreizend ver- tindertje, te rekommanderen wist voor de roze in 't hoofd, voor de rhu- matiek in de gewrichten en voor tien ander plagen. Hij had het vuur leren aflezen door Treze Moeie. En het gebed van Kei zer Karei afgeluisterd van Doortje Vandamme. Zo had ie zich stilaan 'n schat van oude remedies en duistere middel tjes vergaard, waarmee le mensen en beesten op 't dorp uit de nood hielp, als 't lukte. Dag bij dag had z'n reputatie zich uitgebreid. Tot ie. ten slotte, tien uren in 't ronde gekend en erkend werd. als iemand die op alles raad weet. Dokus had kind noch kraaie om voor te zorgen. Als 't niet meer ging I hoofd van dit nieuw soort syndikaat op 't Kouterhof en dat z'n reputatie als genezer hem 'n goed bestaan verzekerd had, was ie stilletjes in z'n eigen doeningske gebleven, 'n Oude sukkel van 'n knecht zorgde, zo goed of zo kwaad als 't ging, voor de huishouding en de enkele bees ten terwijl Dokus dag in dag uit goed z'n werk had met de zieken en zuchtigen, die hem om raad en hulpe kwamen vragen. Zo was ie stilaan vergroeid in z'n nieuw vak, waar ie met herte en ziele aan verkleefd wasdat dient gezeid. 'n Paar keren had ie de gendarmen in z'n huis gehad, op aanklacht van de doktoor van Ballegem. Een keer hadden ze hem meege nomen tot bij de onderzoeksrechter in de stad. Maar ten slotte had men hem toch moeten gerust laten. Want zo slim was ie wel, da ie de mannen van 't gerecht geen grepe op hem gaf. Maar ge kunt natuurlijk nooit we ten, hoe dat ge tegen de lampe vliegt. Daarom was ie op 't gedacht ge komen met al de genezers, aflezers en wonderdoeners van 'n uur of tien in t ronde 'n soort van syndikaat te stichten ter verdediging van bun gemeenschappelijke belangen. Dat was 'n geniaal gedacht ge weest van de slimme Dokus. Nu stond ie niet meer alleen in geval van nood. Nu had ie de steun van n paar mannen en vrouwen van zijn soort en met hen van de ontel bare kranken en zieken, die bij hen kwamen. 't Spreekt vanzelf, dat Dokus tot gebombardeerd werd. Het moet gezeid worden, Dokus was er de man voor. Hij wist het zover te brengen, dat er uitgelegd werd om, in geval er een van de leden last had met het gerecht, 'n goeie advokaat te betalen. En moest het er ooit van geko men zijn, dat een van hen achter de grendels kwam, dan zou de gemeen schap zorgen voor 't onderhoud van z'n gezin. Iedereen vond deze aktie natuur lijk onaanvechtbaar. Want, het moet gezeid worden, iedereen van hen ge loofde in de eigen kunde. Niemand die, in geweten, met bedrog te werke ging. Treze Moeie, die de perels op de ogen aflas, geloofde in haar gebed. Floor Verket, die 'n speciale reme die kende voor de kanker; geloofde in de kruidenpoeiers, die ie gaf. En als 't gebeurde, dat ze geen raad wisten, wel, dan zonden ze hun klienten naar een of ander van hun kollega's, die speciaal gekend was voor diè of diè kwale. Als 't voorviel dat niemand meer raad wist Wel, dan stonden ze nog maar even ver, als de gepatenteerde doktoors die in bepaalde gevallen toch ook geen uitweg vinden en hun zieken gewoonweg moeten laten sterven. Wie ter wereld vermag iets tegen, de dood Zo zit Dokus nu al 'n tijdje ge plaagd met pijn in de lenden, het lendenverschot, zogezeid. En al de remedies, die ie zelf kent, heeft ie al gebruikt zonder veel bate. Stilaan geraakt ie onder de voet. En op de vergadering van deze' Zondag namiddag heeft ie aan z'n kollega's te kennen gegeven, dat ie liever zou ontslagen zijn als presi dent van hun bond. Dat nieuws is tussen de aanwezige leden terecht gekomen, gelijk 'n donderslag bij 'n blauwe lucht. Treze Moeie steekt haar armen omhoge Maar Dokus, man, wat gaat er toens van ons schoon syndi kaat geworden David Lepere is er letterlijk 't her- te van in Onze bond is naar de vaantjes.zucht ie. «Zulk 'n president, waar gaan we hem nog halen.jammert Lo- wietje Vergote. Dokus schudt langzaam de grijze kop, krabt peinzend in z'n kroezelig baardje, leunt moeizaam achterover in z'n zetelVrienden, ge weet dat ik met hert en ziele ons syndi kaat genegen ben. Maar 'k herhale hetik worde te oud en d'r moet hier 'n nieuwe leider komen, om ons syn dikaat in bloei te houden. 'n Nieuwe roept men 't al- lenkante. Maar wie Ja, wie Karei Verhaeghe van Leegem zit al *n momentje te wringen op z'n stoel «Als 't zou moeten...» be gint ie. Maar z'n kandidatuur schijnt ab soluut geen bijval te vinden. Gij tiert Treze Moeie. Toens zou m'n gebuur Narden Daele hier toch nog voren gaan. Aangezien dat ie 't syndikaat heeft helpen stich ten. Door Sonders waagt 'n laatste bede Dokus man ge ziet nu toch zelve, dat er niemand is om u te rem placeren. Dokus schudt het hoofd Wie- weet. Door Hebt ge somtemets 'n kandi daat, Dokus Steunend op de leuningen van z'n zetel staat Dokus op. Z'n mager, pe zig lichaam is kromgebogen. En in z'n gezicht tekenen diepe groeven de pijn af. Vrienden, zegt Dokus, - aangezien er geen akkoord kan ge vonden worden omtrent 'n nieuwe president, zou ik u 'n raad willen geven. «Ja, Dokus Ja Ge .gaat misschien 'n beetje raar opkijken. Maar 'k heb d'r lange over gepeinsd enne...» Even aarzelt Dokus. Ge hebt waarschijnlijk al'e maal al horen spreken van die dok toor Steven, die sedert 'n paar maar den te Manten Boone's, hier dichte bij de plaatse, aan 't werk is.» Die roept David Lapere. Alzo 'n snotter Snotter of geen snotter. S3" Dokus voort, volgens dat ik kun ne horen is ie 'n rappe kadee, ce al 'n hele reputatie gemaakt heeft de streke. De helft van mijn kalanten heeft ie me al afgedaan.brom Lowietje Vergote. In 't beginne, geeft D°K'. toe, zijn d'r ook 'n paar van mijne overgelopen. Maar achterna heb ik bevonde- dat er weer andere bij kwamen. Want laat ons de dingen zegS® gelijk of dat ze zijn, in de tijden ging het niet al te best m voor ons. Da's waar. knikt Broecke, van Denderzele. Maar, gaat Dokus vo-r- sedert dat die zogenaamde dok101 - hebm ee Steven hier gekomen is en nog nooit zovele geen werk als nu. Ik ook niet. beaam t Moeie. (Vervolg5 Verantwoordelijke uitffe*er L. DUMORTIER. 34. Boter«trast-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1948 | | pagina 8