FILMWERELD GREGORY P ECK Jours de Gloire UIT DE PROGRAMMA'S TAMARA TOUMANOVA 4 4 J i I 4 J 1 I j I 1 4 •I 1 1 i 1 1 1 1 1 1 J J J j 1 J 1 1 1 I J 1 1 4 I •INfcM A OLD 1EPER ROEMVOLLE DAGEN Tamara Toumanova, Gregory Peek en Alan Reed. De optrekkende Duitse troepen vernie- Ufea net dorpje Y'asnaya Polyana. waar het Tolstoi Museum bevindt, maar mj slagen er «iet in de moed van de Rus sen te vernietigen. Verscholen in de kel ders van een gebombardeerd klooster veraat een groep Russen een weersta nds- aect. van waaruit de Duitsers in hun eigen linies belegerd worden. Ren vreemdelinge. Nina, een beroemde Mouscouse danseres, die door de smid Fe- d«r is gevonden, wordt bij de groep in gedeeld. Kameraad kommandant Vladi mir is gehinderd door haar aanwezigheid, want zij hoort er eigenlijk niet bij. ter wijl Yelena voelt dat zij in Nina een ri vale heeft voor Vladimir's attenties. Veer Semyon. een jong professor, ver- persoonlijk; Nma de Vrouw waar dich- i ters over schrijven. Voor Mitya, die zeer dapper is ondanks zijn 15 jaren, wordt Nina de eerste liefde van zijn leven, waar- over echter zijn jongere zuster. Olga. die het huishouden voert, niet erg te spre ken is. De anderen, voor wie Nina is als iemand I uit een andere wereld, zijn Sascha, een ruziezoekende dronkaard, maar een goed soldaatDimitri. een boer met de kalme philosophie. die de Russen kenmerkt en hen immer alle tegenslagen doet overle- lang dat zy mei worden ontdekt, en Nina kan niet vertrekken. - Nina tracht dapper één van hen te worden, maar zij aanvaarden haar niet. dan nadat zij een Duits soldaat, die de schuilplaats ontdekt, heeft neergeschoten, en hen op die wijze behoedt voor ont dekking Zij wordt nu erkend als lid van de guerillas. Tijdens een expeditie van Vladimir met zijn mannen, die een munitietrein gaan opblazen, krijgt Nina haar eerste guerilla ondervinding. Tijdens een nacht, die zij venen Petrov, wiens smeulende haat samen in de bossen moeten doorbrengen. \oor de Duitsers immer op wraak doet zinnen- Terugkerende uit het Sovjet hoofdkwar tier, deelt Vladimir zijn mensen mede dat binnenkort opdracht zal worden ge geven om de Duitse linies aan te vallen, zodat aan de Russen gelegenheid wordt gegeven om de linies aan te vallen op de zwakke plek. Het is van zeer groot be- ctaiA im FILM OC J.TOURNCUR A CASCY ROBWSON PMOOUCTiO** CINEMA OUD IEPER ALI, DE SLAVENHANDELAAR •ertijds leefden op een eiland in de Tyrrheense zee. twee zusters. Fiamma en Francine. de eerste trots en •■gebreideld, de tweede zacht en gevoelig. Hun neef André was verliefd op Fiamma. terwijl Francine in het geheim van hem hield. Zo vroeg hij. ■a een nieuwe weigering van Fiamma. aan Francine kaar zuster een cadeau te brengen, dat de vrucht van zijn werk was Met verscheurd hart vervulde Fran cine deze taak Een ernstige gebeurtenis brengt een onverwachte op- lassing in deze toestand. Een groep zeerovers deed een van hun periodieke invallen om de vrouwen te ontvoeren en ze als slavinnen op de markt te ver kopen. Zij stonden onder bevel van een jonge, over moedige aanvoerderALI. Gedurende de plundering van het eiland ontmoet hij Fiamma en wordt op haar verliefd Ali slaagde er niet in zich met zijn bende in veiligheid te brengen en wordt in de gevangenis gezet. Het leven van Fiamma was gebroken. André legde haar houding echter uit als een verwijt voor de zwak heid tegenover Ali betoond en zint erop de ontvoering van de gevangene op touw te zetten met behulp van Fiamma. om deze te wreken. Op de vastgestelde avond moest hij wachten met enige makkers op de vluch tende Ali. die Fiamma uit de gevangenis moest laten ontsnappen Plotseling ontdekte Fiamma echter, dat zij moeder zal worden en terwijl zij zich naar Ali begaf om hem buiten de gevangenis te brengen, voorkwam zij de ontmoeting met André en zijn helpers en redde hem. Bij zijn ontvluchting in een bootje roept Ali haar toe Ik kom terug. Ali was naar het land der zeerovers teruggekeerd met nieuwe gevoelens in het hart: zijn liefde voor Fiamma Bij een gesprek met degene, die hij altijd als zijn vader beschouwd had. verkrijgt hij de zeker heid. dat hij afkomstig is uit het land van Fiamma. In de Kerstnacht begaf André. die besloten heeft het kind van Fiamma te ontvoeren, zich naar de hut. Maar in deze zelfde nacht landde een man op de kust van het eilandAli. Hij vindt Fiamma terug, André slaat alarm en vervolgt hen met zijn vrienden. Dan begint de moeilijke tocht van Ali. Fiamma en het kind door de moerassen van de Maremma om de grens te bereiken. Zij. die hen achtervolgden zijn hen reeds op het spoor. Ali werd op de tocht door de moerassen ziek. Toen zij eindelijk het klooster bereikten, dat voor hen de redding zou hebben be tekend. was Ali halfdood. Een monnik bracht Fiamma op de hoogte van het naderend einde van de jonge man. Ali vraagt de mon nik hun huwelijk in te zegenen. En dan heeft de ceremonie plaats in gezelschap van de gehele bende, die hen ingehaald heeft en stilzwijgend deze slot scène bijwoont. CINEMA FLORA FEERIE IN MEXICO met Walter Pidgeon, José Iturbi, Ilona Massey en Jane Powell. Christine Evans, de vijftienjarige doch ter van Jetlrey Evans, ambassadeur der Verenigde Staten in Mexico, is haar va ders huishoudster-gastvrouw en leidsman. Haar beste vriefcd is Stanley Owen, de zoon van de Britse gezant, die slechts één jaar ouder is dan zij. Als man vindt hij in haar ogen echter geen gratie, omdat zij hem te jong acht. Op zijn verjaardagspartijtje maken zij ruzie. De volgende dag nochtans, dient zij schikkingen te treffen voor een gala bal. door de Ambassade ingericht en waar voor zij de medewerking moet trachten te verwerven van José Iturbi en Xavier Cugat. Zij is in de absolute onmogelijk heid al deze mensen 'e bereiken. Toeval lig verneemt zij dat Stanley voor z'n ver jaardag een auto ten geschenke kreeg en zij verzoent zich met hem. Stanley bege leidt haar bij haar bezoeken In een be roemde nachtclub, waar zij tenslotte be landt, woont zij een herhaling bij van een nieuwe zangeres Toni Karpathy. Zij no digt Cugat uit op haar feest op te treden. Zij begeeft zich naar het huis van Iturbi. die ze in een verschrikkelijke bui aan treft Hij bereidt een concert voor, maar de zangeres is niet opgedaagd- Denkend dat Christine de zangeres is. laat hij haar niet aan het woord komen, en dwingt haar de partij te zingen. Hij is opgetogen over haar stem. Haar optreden dat ver gemakkelijkt wordt, door het bijna voort durend afwezig zijn van haar vader, wordt een uitgesproken succes. Haar vader knoopt intussen weer een' oude vriend schap aan met Toni. die hij kende toen hij in diplomatieke dienst was in Europa. Zich overbodig en ongewenst achtend, besteedt Christine al haar attenties aan bekennen zij elkander de liefde die tus sen hen is gegroeid. Tijdens de terugtocht bemerkt Sascha de verandering die de ka meraad-commandant heeft ondergaan Yelena veelt het pas aan. wanneer Vla dimir haar met een belangrijk bericht naar het hoofdkwartier zendt Zij sterft onderweg Nina en Mitya worden nu met de opdracht belast, en zij komen veilig aan. Zij komen terug met de code-woor den Morgen zal het sneeuwen waar door Vladimir weet dat de dag is aan gebroken Vlak nadat Nina en Mitya zijn terug gekeerd. wordt het huis nagezocht door de Nazi's, maar Mitya slaagt er in Vla dimir uit hun handen te houden. Mitya v.orat meegenomen, en men bedreigt hem met ophanging indien hij weigert te zeg gen waar Vladimir zich bevindt. Hij sterft echter zonder een woord te zeggen, en bemerkt Nina die bij een groep toeziende boeren staat. In de schuilplaats bereidt de groep alles voor de aanval. Nina blijft bij Vladimir, alhoewel zij weet dat dit haar dood be tekent. aangezien de aanval gelijk staat met zelfmoord CINEMA COLISEUM: IMMENS EE HET SPOKENMEER) met Kristina Soderbaum, Carl Raddatz en Paul Klinger Na ongeveer twintig jaar ziet Remhart Torsten zijn jeugdliefde terug Herinne ringen worden wakker... Als hij van de 17-jarige Elisabeth afscheid nam cm naar Hamburg te gaan studeren zwoeren zi; elkaar eeuwige trouw. Zijn langdurig zwijgen en de gestadige aanzoeken van Reinhart's vriend. Erich Jürgen van het Immenseehof. maakten hem tot een vreem deling voor Elisabeth's hart. Een bezoek van Reinhart aan zijn geboorteplaats smeedt weer de band der jeugdvriend schap beide zullen nu twee jaar op el kaar wachten. Een onverwacht bezoek van Elisabeth laat haar toe in Reinhart's woning te Hamburg, terwijl deze afwezig is. de studentin Jesta in intiem huisge waad aan te treffen. Zij komt dan ook naar Rome begeeft, schenkt Elisabeth Erich Jürgen het jawoord. De jorr^'3 dichter vindt gedurende een kon spanne troost bi; de operazangeres tÖ* retta. Spoedig nochtans dwingt het wee hem terug te keren. Verrast hartelijk, ontvangt Jürgen heit -C Immenseehof. Stil en ontroerd i? jonge vrouw. Weldra ontdekt Jürgen deze haar vroegere neiging tot d vriend bewaard heeft Om haar gelukn. ■5a. J deze haar vroegere neiging tot de* -ÏJ vriend bewaard heeft. Om haar - te maken schenkt hij haar de terug. Elisabeth voelt echter da hart's wereld niet de hare is en' kiest bij Erich te blijven, die haa- zijn liefdevolle opoffering heeft overtr van de innige liefde welke hij voor h* koestert. Stil verlaat Reinhart Imrr.en hof. Alhoewel zij. een tijd later a?" Erich's dood nu alleen staat, wijs» al sabeth, als vroeger de jeugdvriend intussen een beroemde dirigent gewo aT is. af wanneer hij haar zijn niet veru liefde veropenbaart. Hij behoort tót a wijde wereld en zij tot die kleine om-Ó roepet' ving. waar haar plichten haar tot de overtuiging dat beider wegen uit elkaar lopen Terwijl Reinhart. na vol- En zo nemen twee mensen, die eDu eindiging van zijn succesvolle muziek- reeds in hun jeugdjaren lief hadden wet- studies zich dank zij een studiebeurs afscheid van elkaar... VOORZORGEN In het station. De trein gaat vertrek ken Een dame wendt zich tot een bedien de en vraagt voor de tweede keer Pardon. Mijnheer, zijt ge zeker dat dit de trein voor Oostende is Maar natuurlijk, Mevrouw. Na enkele ogenblikken stapt Mevrouw terug uit de trein en vraagt opnieuw aan de bediende - Zijt ge helemaal zeker. Mijnheer, dat deze trein naai Oostende gaat Mevrouw de stationchef, de onder chef. de mekanicien. de stoker, de kaart jesknipper. de controleur en ik, wij zijn allen de mening toegedaan dat deze trein naar Oostende gaat. maar het is natuur lijk mogelijk dat we ons vergissen JE MOET T MAAR NIET ZO NAUW NEMEN Eerste vriend Nou. hoe gaat het met je schoonmoeder Tweede vriend Gaat wel, niet veel last van. ze komt maar twee keer per jaar. Eerste vriend Bof jij even Tweede vriend Noem je dat maar boffen, enne... ze blijft iedere keer een half jaar HET DRAMATISCH OGENBLIK De beroemde en schatrijke toneelspeel ster. verleent op de buiten haar medewer king aan een liefdadigheidsfeestnatuur lijk gratis. Een melodramatische draak stelt de verloren, tot hongersnood gedreven doch ter vooroveral weggejaagd dwaalt ze thans door de straten. In het laatste bedrijf verschijnt ze in lompen, half waanzinnig en helemaal be klagenswaardig ze heeft ongelukkig ver geten haar diamanten armband af te doen. Het is muisstil in de zaal tot ze plots in haar wanhoop gilt Ik heb sedert twee dagen niets meer geëten, waar zal ik deze nacht slapen, wie komt me ter hulp ...en het antwoord komt van boven: Ik geef tien frank voor de armband! IN SCHOTLAND Een kruidenier uit Edinburg neemt een taxide chauffeur verliest plotseling de controle over de machine en deze laatste neemt een verschrikkelijke snelheid aan. Wat gebeurt er huilt de kruidenier. Ik weet het niet, roept de bestuur der terug, ik kan niet meer stoppen... Stop dan tenminste de taximeter JUIST ZO Mijnheer Pastoor heeft al enkele keren opgemerkt dat sommige rakkers de cate- chismusles van de Donderdagnamiddag niet bijwonen. Flupke is ook telkens af wezig, en mijnheer pastoor geeft de ben gel eens een goede uitbrander. Weet gij wel waar die jongskens heengaan die de Donderdagnamiddag niet naar de catechismusles kómen Iturbi op wie zij hevig verliefd meent te zijn. Vrezend haar te verliezen, k aagt Stan ley zijn nood bi; Chris' vader die van de hele geschiedenis met Iturbi geen woord gelooft. Tenslotte belooft hij deze laatste te spreken. Iturbi is al even verwonderd als Jeff wanneer hij over het geval hoort. Doch tussen hen beiden bereiden zij een plan- ren spelen hier een rol in. Iturbi nodigt Chris en haar vader uit op een diner. Voor het diner ten einde loopt, komen zijn kleinkinderen de kamer in gestormd en omringen hun grootvader Chris houdt zich goed tijdens het diner, doch haar hart is gebroken. Na een ge sprek met haar vader, is zij genezen. Zij stemt er in toe op een concert van Iturbi op te treden. Stanley wacht haar netje voor. om Chris te genezen van haar op. bii het einde van het concert verafgoding van Iturbi. Zijn kleinkinde- is ir de wolken als zi; hem ziet. Jawel, mijnheer Pastoor, zij eaa, naar de cinema. HOE HIJ HET AAN BOORD LEGDfc Jef Spons biedt zich aan bij de politic, commissaris. Er is 's nachts bij hem bic nengebroken, en die morgen reeds were de dief daar ergens in een kaberdoeske gesnapt waar hij zich een ferm stuk m de kraag aan het drinken was van he: gestolen geld. En is hij hier, de ploert, vraagt Je: Ja. Ik zou hem eens willen zien Waarom Wel, ik zou toch eens willen wete: hoe hij het klaar gespeeld heeft om 2 uu: 's nachts bij mij binnen te komen zonde dat mijn vrouw het gehoord heeft! HERSTELLINGEN IN DE KERK Jacobus, drogist en kladschilder tegc lijkertijd. kreeg opdracht de schilderijer van een dorpskerkje te herstellen Toe hij met zijn werk klaar was, zei de pat toor Stuur me vlug de rekening. Dat is nogal eenvoudig, antwoord de Jacobus, 't is 768 fr. Ja, wedervoer de pastoor, ik twijfel er niet aan, maar de kerkfabriek vraag: evenals de wet. een gedetailleerde rek: ning. Jacobus hield niet veel van geschrifte! maar met een klant als de pastoor zat niets anders op's anderendaags was di rekening klaar en kreeg de herder he volgende te lezen De tien geboden Gods verbeterd en gevernist52.51' Pontius-Pilatus opgekuist Een staart aan de haan van St Pie- ter gezet20# Enkele sterren aan de hemel bijge zet, de maan gewassen en de zon opnieuw verguld254 (X Het vuur van de hel verlevendigd7600 De oren van de ezel van Bethlehem gekuist18.00 Het vervuilde gebit van Adam op gepoetst en de appel op zijn schou der hernieuwd50-00 Het gezicht van Kindje Jezus her- verfd30 OC St Pieter zijn baard aangepast20# Sluier van Maria Magdalena her steld 55.00 De slechte moordenaar terug ge kruisigd 14501 768.00 HET VOORBEELD OnderwijzerHet is niet alles t°-: dat blinkt, geef me daar eens een P- send voorbeeld van. Leerling Uw jas. mijnheer. MODERNE JEUGD Onderwijzeres. Wanneer er vijf v';f gen op de tafel zitten en ik sla er ée van dood, hoeveel blijven er dan over Eén juffrouw Fout Zeker, juffrouw, alleen die dode STRAF Een oude vrijgezel bracht zijn avoc den door met kaart te spelen. Kobe, riep een vriend die eens of bezoek was. Ge speelt vals. De oude deed teken te zwijgen en ze* Geen woord meer. Sinds jaren 1*" drieg ik mezelf met kaart te leggen. Nee maar, en hebt ge U-zelf nooit op heterdaad betrapt Nooit, was het trotse antwoord was mezelf steeds te slim af Een opgewekt gezelschapJosé Iturbi, Jane Powell. Walter Pidgeon. Hona Massey. Roddy Me Dowall en Xavier Cugat.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1949 | | pagina 6