FILMWERELD China fliri GERE TIERNEÏ GEORGE MONTGOMERY HUMOR UIT DE PROGRAMMA'S Gerard PHILIPPE Kleeft alles Te verkrijgen Drukkerij Dumortier HET YFERSCH NIEUWS Blr 8 19-2-1949 CINSMA OUD IE PER OP DE WEG VAN BIRMA m«l Ge»e Tïerney en Victor Mc Laaien. Johnny Williams, een Amerikaans fo tograaf in aktualiteiten. door de Japanners ia China gevangen genomen, gelukt erin te ontsnappen. dank rij de hulp van Majoor Weed en rijn vriendin. Kapitein Fifi. Bij aja aankomst op de basis der A.V-G. (De Vliegende Tijgers) weigert Johnny hef aanbod om rich hij dere eenheid aan te •luiten, maar hij maakt een overeenkomst I a»et Majoor Weed ten einde alle win- i sten te delen die rij rouden bekomen door het verfilmen van de weg op Birma. John- i ny maakt kennis met de mooie Miss Young en ontmoet tevens haar vader, twee Chinezen die alles in het werk stel len om hun volk te helpen de indringer te verslaan. Miss Young verwittigt John ny ervan dat Majoor Weed en Kapitein Fifi verondersteld worden voor rekening der Japanners te werken. Johnny gelooft dan dat rijn vlucht werd voorbereid en het in werkelijkheid de Japanners zijn. die rich van de fotos van de weg op Bir ma willen meester maken Johnny ontkomt de valstrik en volgt Miss Young naar Kunming, waar rij bei den. tijdens een luchtbombardement hun wederzijdse liefde ontdekken. Fresoay VICTOR McLAGLEN Alan Baxter Sig Rumann Myron McCormick Directed by Henry Hathaway Produced ond Written by ben Hecht CINEMA OUD IEPER: HARDE LEVENS ■set Edw. G. Robinson, George Raft en Mariene Dietrich. Twee vrienden. Hank Henry en Johnny Marshall maken deel uit van een ploeg arbeiders die de telefoonlijnen moeten herstellen. Ondanks hun uiteenlopende ka rakters verstaan zij elkaar best. Onder zijn ruw uiterlijk, is Hank een simpele jongen, ten prooi aan plotse en hevige woedeuitbarstingen. Ploegbaas benoemd, ziet Hank zich ver plicht de dood van haar vader aan te kondigen aan de dochter van een zijner kameraden die 's nachts geëlectrocuteerd werd Hij vraagt aan Johnny hem te verge zellen. Fay Duval is barmeid in een slecht befaamd cabaret. Zij leefde met haar va der in onmin. Zij komt zelfs pas uit een verbeteringshuis. De naïeve Hank echter is betoverd door de charme van het meisje. Hij geeft haar geschenken en vraagt haar ten huwelijk. Fay aarzelt. Johnny doet zijn best om dit uit het hoofd van zijn makker te praten, ■naar tevergeefs. Hank wil van niets horen en slaagt er in de vrouw die hij bemint te overtuigen Het huwelijk heeft plaats. Er wordt druk gefeest door al de ploegmaten, zelfs John ny die echter van dit ogenblik af voelt dat een dergelijke verbintenis niet lang zal stand houden. Kort daarop wordt de jonge man op zijn beurt gekwetst tijdens zijn werk. Wan neer hij de kliniek moet verlaten, gaat hij zijn herstelperiode doorbrengen bij Hank, en ziet hoe Fay werkelijk haar best doet om een goede echtgenote te zijn. Maar zij houdt niet voldoende van Hank, en heeft dit huwelijk slechts aangegaan om de welstand die zij er mee verkreeg En weidra bevroedt zij dat zij Johnny liefheeft, en ze laat het hem goed ver staan ook. Daar deze niet trouweloos wil zijn tegenover zijn vriend weert hij Fay af... Intussentijd moeten Hank en Johnny voor enkele weken op verplaatsing. Daar hij zijn vrouw zolang niet kan missen, besluit Hank haar naar de werf te laten komen. Maar Fay is vast besloten haar man te verlaten en naar de dancing weer te keren om er haar droef bedrijf weer op te nemen. Tijdens een bezoek dat zij brengt aan haar vrienden, heeft een razzia plaats, en Fay moet met anderen mee. Wanneer Johnny hier lucht van krijgt, gaat hij naar de stad om haar te bevrijden, doch verbolgen om haar handelwijze geeft hij haar een paar klinkende oorvegen. Hij wil haar doen beloven naar Hank terug te keren. Fay weigert en bekent haar liefde aan degene die haar verwijten toe stuurt. Zij zal deze bekentenis zelfs aan haar man herhalen, zonder medelijden voor de liefde die hij haar toedraagt. Hank, met moordgedachten bezield, snelt naar de plaats waar zijn vroegere vriend werkt. En daar wordt in de maneschijn ee-i verwoede en ongenadige strijd gele verd... Hank verliest het evenwicht en ploft ten gronde Alvorens te sterven gaan hem de ogen open. Hij begrijpt zijn ver gissing en vergeeft hen die hij achterlaat zijn vrouw en zijn vriend... CINEMA FLORA LES CONDAMNES met Yvonne Printempe, Pierre en Roger Pigaui Er is feest bij de Severac's, want Jean en Hélène vieren hun 20 jaren huwelijk. Beiden schijnen gelukkig. Zij hebben een weelderig huis en talrijke vrienden, die deze avond aanwezig zijn en hun lof zin gen. Nochtans, waarom vraagt Severac aan de oude huisvriend. Dokter Jacquier. of Hélène werkelijk gelukkig is Waarom schijnt de sarcastische Tante Martha het koppel te bewaken en waarom was daar straks in de tuin een mannelijke gestalte zo dicht bij Hélène Want het was Dok ter Auburtin. De Severac's hadden eertijds een zoon. die op achtjarige leeftijd stierf aan kin derverlamming Als herinnering aan dit kind. heeft Severac een prachtige kliniek laten bouwen, waar men opzoekingen zal doen tegen deze verschrikkelijke ziekte Een raad. waarvan Severac voorzitter is. moet 's anderendaags een directeur aan duiden voor de kliniek, functie die voor het leven zal waargenomen worden. Er zijn twee kandidatenAuburtin en Leclerc. Deze laatste heeft echter de meeste kans. daar Severac hem zeer ge negen is. In de stad fluistert men echter over Me vrouw Severac en Dokter Auburtin Ook Severac zelf m&akt zich ongerust over de vele naamloze brieven die hij ontvangt Hij besluit zijn vrouw wat beter na te gaan en haar liefde te heroveren. Hij stelt haar een reis naar Egypte voor. maar zij weigert beslist. Ondervraagd door Seve rac bekent zij haar liefde voor Auburtin, en vraagt haar vrijheid terug. Severac zal echter nooit scheiden. Zonder zich nog om iets of iemand te bekommeren, loopt Hélène naar Auburtin om hem alles te vertellen. Deze ziet hier door al zijn eerzuchtige plannen in duigen vallen. Doch de liefde is sterker en hij stemt toe met Hélène te vertrekken. Bij de verkiezing van de nieuwe direc teur verandert Severac plots van taktiek en geeft zijn stem aan Auburtin. die daar op verkozen wordt. Wanhopig voelt Hé lène dat zij haar minnaar zal verliezen, daar zijn eerzucht het op de liefde zal halen. Zij vlucht naar hem toe en kondigt hem aan dat Leclerc verkozen werd en dat zij beiden moeten vluchten, daar Severac hen bedreigd heeft. Doch op dat ogen- Te Berlijn wordt Bernhardt door ,u roep ten einde Bernhardt, die een zee.- nazi's opgelicht. Lucienne doet beroep de medewerking van haar reisge^^ kmi rrrn rijke zending te vervullen had. vinden In gezelschap van weer l» Lindley Kj. geeft ze zich naar het verzamellokaal /ia TtOTt'c rtqt ic in aan C— Daar de nazi's, dat gevestigd is in een verlat»! vinden ze Bérnha^ brouwerij weer. Lindley tracht te ontsnappen, m-, I komt in een enorme bierkuip terecht grï ander Amerikaans agent gaat versterk^ halen. Bernhardt. Lucienne en Lind^f worden bevrijd. Perrot, welke de poli» vergezelt, doodt de overste van de nazi' en hoopt aldus in de ogen van zijn rek! gezellen als een held te kunnen doorga^ blik komt Severac aan om hem de be- I dat ze haar man gedood heeft. Auburtin zal bli.ven en Hélène blijft verder bij Severac Hun leven gaat nor maal verder zo lijkt het tenminste, doch ze mijden elkaar zoveel mogelijk In het stadje gaan de tongen hun gang. Intussen wordt Severac door een vreem- noeming aan te kondigen en hij troont de dokter mee om het grote succes te vieren de ziekte aangetast Dokter Jacquier is juist voor enkele weken afwezig en daar om zal dokter Auburtin hem verzorgen. Hij kan hem maar niet genezen, wel integendeel, want iedere dag gaat de zieke achteruit, zonder dat Auburtin de oor zaak kan vaststellen. Hij zou er een con frater willen bijroepen, doch Hélène ver zet zich ertegen. Severac verdraagt de pijnen met een engelengeduld, doch steeds Doch in werkelijkheid is iuj zelf een voor. weigert hij aan Hélène de vrijheid die aanstaande nazi. die de bom plaatste u ze hem vraagt. het treinkompartiment. In het stadje wordt alarm geblazenHet gezelschap vertrekt vervolgens te men moet gek zi.n om zich door de min- rug met de trein en ieder zal om de beurj naar van zijn vrouw te laten verzorgen! de wacht houden teneinde Bernhardti Alle patiënten verlaten één na één dok- veiligheid te verzekeren. Perrot heeft ter Auburtin. Auburtin is op zijn hoede; eerste wachtbeurt, maar op het ogenblü vergiftiging vermoedend gaat hij de han- dat hij Bernhordt wil wurgen wordt hij delingen van Hélène zorgvuldig na. hij ontmaskerd door Lindley. Hij tracht onderzoekt de inhoud van de drankjesontvluchten doch wordt neergeschoten die ze aan dé zieke geeft Tweedracht rijst tussen de minnaars op- Ten einde raad ontbiedt Auburtin een j collega bij Severac. Deze verklaart dat Qe geje 0|je SHELL Universal het kanker is. met acute werking, j doch hij geeft toe dat dezelfde symptomen Winter wash IS een Volledig zich kunnen voordoen bij voortdurende ;JJ.| vergiftiging met arsenic. j «V: n ifc. sp> Oeim iddel Dan treft Auburtin een grote beslis- 1 singSeverac zal naar een kliniek over gebracht worden. Hélène verzet zich kor daat en Severac stribbelt tegen, doch dan bekijkt hij glimlachend zijn vrouw en zegtIk geloof niet dat ik nog naar deze kliniek zal gaan. want ik heb de indruk dat er iets zal gebeuren En inderdaad, nog voor de ambulance daar is. zakt Se verac met een kreet in elkaar. Auburtin snelt toe en geeft hem nog een inspui ting. Doch Severac komt niet tot het be wustzijn terug. Binnen een uur zal hij overleden zijn. Dan gaat de dokter recht naar Hélène en slingert haar in het gezicht dat ze haar man vermoord heeft en dat hij haar bij de politie zal aangeven. Hélène zakt in elkaar en weent. Doch dan weerklinkt de stem van Severac. Hij is tot bewust zijn gekomen en heeft de woorden van de dokter gehoord. Hij jaagt hem weg Hélène. in tranen, knielt bij haar man en vraagt waarom hij wilde sterven. Omdat ik zonder u niet leven kon antwoordt Severacik wilde u beiden verliezen door mijn dood en u voor moord doen beschuldigen Maar ik heb u te on gelukkig gezien. Ga naar mijn schrijftafel en zoek daar een brief. Hij bevat uw on schuld Daarna sterft hij. Hélène vindt de brief, verscheurt hem en werpt de stukken in het vuur. Dan gaat ze zich bij de politie aangeven. om- Een scène uit deze ontroerende film. CINEMA COLISEUM: BERLIN EXPRESS met Merle Oberon, Robert Ryan en Charles Korvin. Door een geheimzinnige boodschap in cijferschrift verneemt de Franse politie dat er iets op til is in het grensstadje Sulz- bach Van Parijs tot Frankfort worden al de inspecteurs van de veiligheid geal- lerteerd. Tot de reizigers die zich van Parijs naar Frankfort begeven behoren o. a.Lu cienne. een Franse. Lindley. een Ameri kaans landbouw-expertPerrot. een Frans importateurFranzen. een Duits zaken man Sterling, een Brits professorde Russische luitenant Maxim en Dr. Bern hardt. een Duits Staatsman, die mede werkt aan het geallieerd plan tot de een making van zijn land. Het wantrouwen der reizigers neemt toe wanneer nabij Sulzbach, Dr. Bern hardt gedood wordt door de ontploffing van een tijdbom die in zijn kompartiment geplaatst was. Op het Amerikaanse hoofd kwartier te Frankfort verneemt men ech ter dat Dr. Bernhardt niemand anders dan Franzen is. De man die in de trein gedood werd was een geheim agent, die om veiligheidsredenen deze naam aan nam. Doch de nazi's wilden de Staatsman beletten Berlijn te bereiken. Lucienne dan is de secretaresse van Bernhardt, terwijl deze laatste zijn reis voortzet steeds on der de naam van Franzen. Onderneming; van besproeiingen ra» fruitbomen 10, Driezottenstraat IEPER (1401. Edward G. Robinson en Marlène Dietrich, twee knappe acteurs die hun stempel op deze film hebben gedrukt- HIJ KAN HET BETER Buurman tegen buurvrouw U zorgt heel wat beter voor uw man dan mijn vrouw voor mij Buurvrouw BuurmanUw mansbroeken zijn al tijd keurig gestreken en geperst BuurvrouwO bedoelt u dat, nou. maar daar doe ik niets aan, hoor Buurman Buurvrouw Hij is bestuurder op een stoomwals OOK GEBLUFT Een heer die voor het loket staat vraagt een kaartje tweede klasse Baden-Bader Het helpen van de reiziger vordert enkele tijd, want het biljet moet geschréven wor- den en de prijs berekend. De dame die op de bewuste heer volgt wordt ongeduldig. Wat een opschep per, denkt ze, een kaartje tweede klaw Baden-Baden- En zich vooroverbuigend j zegt ze tegen de bediende Och mijnheer, geef u mij effen eer. derde klasse Kortrijk-Kortrijk... ALS DE PACHTER EEN BRIEF SCHRIJFT Baas Bachtenkupe was met zijn eige naar afgesproken op de markt te Wervii De eigenaar was niet gekomen en Bach tenkupe schreef hem een brief Mijnheer, ik ben verleden week te Wervik geweestik heb vele grote en vette beesten op de markt gezien en scho ne dikke zwijnen en 't heeft me fel ver wonderd u daar niet gezien te hebben. MODERNE LEEUWEN Peeters, een arme landloper, komt in de stad zijn oude vriend Janssens tegen. Peeters Wel wel, hoe gaat het ouwe kerel, men zou zeggen dat g'er warmpjes inzit Janssens Ja, dat wel, ik kom van Kongo, waar ik leeuwenjager waser is een goede duit mee te verdienen. Peeters Maar is dat zo gemakkelijk leeuwen doden Janssens Wel ge gaat 's nachts weg met uw geweerals ge dan twee kleine lichtjes ziet, dicht bij elkaar, dan mikt ge er juist tussen en ge hebt hem zitten- Peeters Wel maat, als ge me wat geld wilt lenen ga ik dat ook doen. De zaak is rap in orde en Peeters ver trekt. Twee jaar later... Peeters en Janssens ontmoeten mekaar opnieuw. De eerste is even arm als voor heen. Wel, zegt Janssens. geen succes go- had En 't is nochtans zo simpel Jamaar. jamaar, antwoordt Peeters- de leeuwen zijn heel wat slimmer gevo'- den sindsdien ze plaatsen zich met twee naast mekaar, sluiten elk één oog cd g6 schiet juist tussen hen door... HM... HM Moeder Miesje, waar ga je naartoe - Miesje Ik ga even een brief postcn- moeder. Moeder Het is geen weer om co-* hond door te jagen laat vader maar gnan BELEEFDHEID Een huismoeder die haar kruideniers- winkel verlaat, glijdt uit en valt ongel"*' kig in een kist vol eieren. De kruidenier komt toegesneld, on dame gans onder de indruk, zucht: Ik hoop maar. dat ik er geen ge broken heb De man vriendelijk Helemaal öiet, Mevrouw, ze zij" 9"- sentzn enkel wat verfrommeld. de wa- Alle voorname personnages van deze bewogen treinreis zijn verenigd, alleen de ontvoerde en echte Dr Bernhardt ontbreekt. HATELIJK Ziet ge. dames en heren, riep koopman, die van op een tafeltje zijn ren aanprees. Al meer dan twintig verkoop ik deze pillen, en nog nooit ik er een klacht over gehoord wijst dat Dat de doden niet kunnen spz®*®* rien een stem uit de achtergrond.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1949 | | pagina 6