Wielerpraat je bij de IEPER Tel. 249 HET YPERSCH NIEUWS Bil. 6 7-5-1M9 ONZE BEROEPSRENNERS kregen op eigen bodem weer een rutte ling Thans werd onze oudste klassieker Luik-Bastenaken-Luik. gewonnen door de sympathieke Fransman Danguniaume. die Dolfxe Verschueren. Roger Ghyseiinck. de Luxemburger Kemp en Maurits Meers man zijn achterwieltje liet bewonderen Het gaf er de schijn van dat Norbert Cal- lens een grote kans maakte op de zege maar een stom kettingongeval sloeg hem in de achtergrond op het ogenblik van de beslissende aanval. Floren Rondelé bleef gans de koers in de groep zitten en ver genoegde zich met een 24e plaats In de koers te Nokere was die zeilde Rondelé de grote uitblinker. Hij was bi] de ontsnapte 10. en in de laatste km. be woog hij hemel en aarde om alleen weg te geraken. Sterckx en Maurits Desimpe- laere bleken genoeg reserve te hebben om die aanvallen te verijdelen, zodat Flo ren in de spurt met de 6e plaats moest tevreden zijn. Of dit voldoende zal zijn om de zo zeer begeerde selectie voor de grote Ronde af te dwingen, valt evenwel nog af te wachten. De klassieke 1-Meikoers te Hoboken bracht ons de eerder verrassende zege van Omer Dhaenens voor Tuur Mommerency en Jeroom Dejaegher. Anthonis was weer in de vuurlijn te vinden en werd 4e. Zou die zijn kans niet krijgen in de Ronde van wijlen Henri Desgranges. na zijn prachtig voorseizoen Te Houthalen was het weer fenomeen Van Steenbergen die met de bloemen en de lieve centen lopen ging. terwijl Nestje Sterckx te Westerloo Sant in eigen land werd In het verre Marokko blijven onze mannen kranig van zich afbijten. Na de 3 eerste ritten in de wacht te hebben gesleept kregen Blomme, Declerck en Ol- levier ruim hun deel in de tegenslagen wat toch niet kon beletten dat ze in de algemene rangschikking toch flinke plaat sen konden blijven bekleden. In de ne gende rit werd het een nieuw schitterend sukses voor de mannen van Bertin. Blom- me muisde er alleen van onder en won liefst met 3' 38" voorsprong op een ach tervolgend zestal, waar Ollevier nog de kroon op het werk zette door de spurt te winnen en aldus de tweede plaats te ver overen. Dré Declerck had met onkans af te rekenen en kreeg 12 min. in het zicht. Het verging Zondag Desimpelaere en maats zo goed niet in de lange en lastige Parijs-Monceau-les-Mines. Elooi Tassin schoot de opper vogel voor Bernard Gau- thier. Decin. als 8e, werd le Belg. ter wijl we Rosseel en Desimpelaere resp. als 16e en 19e terugvinden. Waarlijk niet schitterend Waar is de tijd dat Fonten Ghesquière en cs. deze regionale koersen gingen afschuimen BIJ DE ONAFHANKELIJKEN deed Raften Jonckheere weer van zich spreken door een afgetekende zege te boe ken in Houtem-Vilvoorde. Dat maakt 2 in 8 dagen. Nog zo slecht niet. hé... DE JUNIORS OFTE LIEFHEBBERS kregen werk op eigen terrein. Te Nieuw kerke kwamen 56 man aan de start. Na een incidentrijke koers, waar bijzonder Callebout reed dat de stukken in het ge buurte vlogen, kon de kleineLucien Depoorter de gaai afschieten. Franske Siegers werd verdienstelijk 5e. na een mooie wedstrijd gereden te hebben, ter wijl Roger Verbeke zich voor zijn eer' steling 15e plaatste, wat. gezien de aard van de koers, bevredigend dient genoemd te worden. Maandag te Langemark kregen de man nen van V. S. L. 48 kleppers bijeen om de 120 km. af te draaien. Deneve en De blieck roerden van in het begin de grote trom. maar... misten de trein als het er op aankwam de bloemen uit te delen Franske Siegers demareerde bij het in gaan der laatste ronde met Bekaert Leepke Minne had het gespannen en was mee. We werden dan getuige van een op windende achtervolging tussen dit drie tal en Verdoolaeghe. Monteyne. Deman en Sieuw. Deze laatste kon het niet bol werken en liet zich afzakken, terwijl beide andere groepjes samensmolten. Ver doolaeghe die een prachtige indruk liet. werd slecht beloond voor zijn puik rij den. want hij leed derailleur- en wiel breuk op 5 km. der aankomst. Bekaert kreeg een klop van de man met de ha mer. zodat het pleit onder de 4 overigen beslecht werd. In een adembenemende spurt werd de lokale Maurits Minne met 10 cm geslagen door Franske Siegers, die aldus zijn 2e zege boekte Roger Meers, man scheen niet heel puik op dreef en moest zich met de 8e plaats vergenoegen Six toonde zich eindelijk eens en eindig de op de Judasplaats. terwijl Wijtschate met Rigolle een betrekkelijk sukses oogst te met een 17e prijs. DE NIEUWELINGEN reden te leper in de 1-Meiprijs een prach tige wedstrijd, veruit de mooiste welke we sedert verleden seizoen volgden. Cloet en Ryckewaert ontsnapten tijdens de eer ste ronde en namen spoedig 1 min voor sprong. Cloet diende evenwel het werk woord c creverente vervoegen, zodat Ryckewaert alleen bleef om het karweitje op te knappen. Bij de terugkeer te leper had hij zijn voorsprong tot ruim 2 min aangedikt, toen hij op zijn beurt van band moest veranderen. Alles bleek dus te herdoen... Vandevoorde vond het toen welletjes, demareerde en kreeg bet ge zeischap van Jacob en Devoghel. Dit drie tal bleek het goed te menen, want te St Jan bedroeg hun voorsprong reeds 500 m op het peloton, waaruit Noyelle aan de Kaai ontsnapte. Thans werden we ge tuig? van een opwindende jacht tussen Noyelle en het leidend drietaL Waar de jongen uit Poelkapelle lange tijd de in druk gaf het pleit te zullen winnen, werd hij teruggeslagen In de sprint won Van devoorde voor een fel aandringende De vcghel- Noyelle werd oververdiend 4e Cloet. die tot hiertoe weinig geluk ken de. diende zich met de 7e prijs tevreden te stellen. B run eel bleek niet in een beste dag te zijn- Na de le ronde bloedde hij uit de neus Hij hield halsstarrig vol tot de voorlaatste ronde, niettegenstaande het hem niet voor de wind ging. Laat ons ho pen dat hij over die kleine ongesteldheid heen is. en zich Zondag en Maandag voor eigen volk opnieuw zal laten gelden. ROGISA NIEUWELINGEN Zonnebeke 32 deelnemers. 1) Hoflack Jules, de 60 km. in 1 u. 47' 2) Callemeyn3) Delaere4) Vandevy- vere 5) Vandenabeele 6) Depuydt 7) Verbeke 8) Vanhove 9] Deneut10) Pyck11) Deloos; 12) Busschaert 13) Vandeplancke. Hooglede 14 deelnemers. 1) Vanclooster Roger, de 50 km. in 1 u. 38 min- 2) Vandepoele3) Maddens4) Vanmoerkerke 5) Gouwy 6) Missiaen 7) Dhoop8) Dejonghe 9) Vanhee10) Dumoulin Lauwe 42 deelnemers. 1) Vuylsteke (Wervik) 65 km. in 1 u 12 min.2)Verhaeghe3) Delbaere4) Stragier 5) Braeke 6) Vandeportaele 7) Messelis 8) Vanhallewijn 9) Viaene 10) Defever11) Devoghel; 12) Deblau- we; 13) Vandecandelaere14) Deneckers 15) Vandevyvere. Lauwe 63 deelnemers. 1) Noyelle (Poelkapelle), de 65 km. in u. 18'2) De Wulf3) Van Ooteghem 4) Verhaegen5) Vandevoorde6) Van Hee 7) De Meyer A 8) De Munck 9) Jacob; 10) Mullebroeck11) Rebry12) Dely 13) De Meyer 14) Casier 15) Cas- teleyn. Koersuitslagen Hebt U iets te koop, te huur? Zoekt U dienstpersoneel? Zoekt U een betrekking? Plaats dan een kleine aankondiging in HET YPERSCH NIEUWS REGELMATIGHEIDSCRITERIUM van de YPERSE WIELRIJDERSCLUB met de medewerking van de Sigaretten Belga, Radio's Barco en HET YPERSCH NIEUWS Uitslag van de 5e Proef IEPER, St Jacobstraat 45 vertrekkers. 1) Vandevoorde Albert, 67 km. in 2 u. 1' 2) De Voghel. op 1 lengte; 3) Jacob; 4) Noyelle; 5) Quartier6) Deweirdt; 7) Cloet8) Delbaere 9) Jonckheere 10) Louwyck 11) Hoorelbeke 12) Capoen 13) Ryckewaert14) D'Herck 15) Bardyn ALGEMENE RANGSCHIKKING NA DE 5e PROEF 1) Vandevoorde Albert (Kemmel) 94 p. 2) Noyelle André (Poelkapelle) 62 p. 3) Devoghel Gerard (Zonnebeke) 38 p. 4) Ryckewaert Pierre (Proven) 30 p. 5) Jacob Willy (Poperinge) 26 p. 6) Bruneel Richard. Verhaeghe Fr. 25 p. 8) Vuylsteke 24 p. 9) Rebry Jacques 23 p. 10) Capoen 21 p. 11) Bossuyt. D'Herck. Cloet, Quartier 20 p 15) Deweirdt Sadi 19 p 16) Ghyllebert en Maelfait 15 p. 18) Hoorelbeke *?T 14 p. 19) Bonnecandelle. Jonckheere. Muilebroek en Rosseel 12 p. 23) Muylle en Sieuw 10 p. 25) Casteleyn en Delbecque 9 p. 27) Delbaere 8 p. 28) Coussement 7 p. 29) Huyghe. Louwyck, Maeres. en Vandoorne 6 p. 33) Debal en Wyckaert 5 p. 35) Tanghe en Vercruysse 4 p. 37) Sercu en Vandecasteele 3p 39) Noyelle Willy en Serpieters 2 p. 41) Bardyn. Geldhof, Van Overberghe 1 p. N. B. De renner Verbeke, die lief hebber werd. wordt in de rangschikking niet meer vermeld (23 p.). VOLGENDE PROEVEN Maandag 9 Mei: IEPER (Kruisstraat). 2.500 fr. prijzen. (Voor nadere bijzonder heden zie Kermisprogramma Handelswijk- Kruisstraat onder rubriek lepers Leven) Zondag 15 Mei: IEPER (Hoekje). 2.500 tt. trtht-H Maandag 16 Mei 2 500 fr. prijzen. IEPER (Hoekje). ROGISA Koopt U een naaimachine Mi nerva, Husqvar na, van le kwa liteit. met waar- borg. in vertrou wen aan een vakman die U n de moeilijkste omstandigheden kan oehulpzaam zijn, en dit vanaf 5 500 fr. net ronde spoel, in het oud gekend huis IONORE VAN LERSBERGHE Dorpstraat 87 VLAMERTINGE (1639) BASKET - BALL Voor enkele dagen ontving de Ieperse Basket-Ball club een aanmaning tot het aanwerven van kandidaat-scheidsrechters vcor het komende seizoen. Spelers of nog oningewijde sportlief hebbers kunnen zich wenden tot het lo kaal of tot eender wie van de club. doch vóór 9 Mei a. s. Een kursus zal naderhand gegeven worden. r Ja DE BESTE RADIO'S Firma STEVENS Cebr. Vandenpeereboompl. 7 Vraagt een demonstratie. (1298) MOTOSPORT Onze vedetten Valeer Coekelbergs en Billiau trokken naar Geeraardsbergen. waar ze de strijd aanbonden tegen waar devolle tegenstrevers, zoals Meert. Baéten. enz. Coekelbergs. die met een geleende machine aan de start kwam. deed een ophefmakende koers en was de ster van het veld. In zijn reeks eindigde hij 2e achter Meert, na bewogen duels, door de massa toeschouwers ademloos medege leefd. Billiau had het wat gemakkelijker in zijn reeks en sleepte deze met brio in de wacht, na een mooie spectaculaire wedstrijd die de gemoederen op het kook punt bracht, zodat onze rode duivels, zo als ze daar genoemd werden op eenieders lippen lagen. Kwam dan de finaal met onze gasten bij de leiders. Billiau viel de leider Meert aan op een slecht gekozen doorgang, nam de leiding doch kwam ten vajkostbare minuten gingen verloren en Pol vertrok terug als laatste en toen... hebben de mensen gehuiverd De speaker kondigde aan dat Billiau met ware doodsverachting de achtervolging inzette en 4 maal het ronde record, door de kam pioen van België gehouden, verbeterde, wat stof tot nadenken geeft. Bij de aan komst had hij 2' 30" van zijn achterstand op Meert ingelopen. Coekelbergs van zijn kant, kwam mooi in derde positie en zou deze niet meer afstaan, doch in de voor laatste ronde werd zijn achterwiel zo danig ontredderd, dat hij onmogelijk kon vervolgen en noodgedwongen de strijd moest staken Onze andere renners trokken naar Zwe- vegem en kenden er allen, buiten Clin- ckemaille, die terug optrad na een lange gedwongen rust. veel tegenslag. Milleville deed een mooie wedstrijd, bevestigde nog maals. maar defekt dwong hem eveneens de strijd te staken. Soenen die gehandi- capeerd was met een machine die hij niet gewoon was. deed nogmaals een acroba tische wedstrijd, wat fel gesmaakt werd doch tegenslag hield hem van de bloemen weg. Dit eveneens voor Vandendriessche. Clinckemaille verraste aangenaam en be haalde een mooie 3e plaats en bracht voor de le maal een beker naar leper mede, zodat hij welgekomen was op de Kalfvaart. Voor wanneer de 2e pot Ber- ten Kerrinckx vestigde zijnerzijds ook een record te Werken bij Diksmuide op de Ajuinberg, waar reeds dikwijls door jeepcrossers werd geprobeerd op de top te geraken, doch altijd vruchteloosBerten slaagde erin na de 7e poging en na bijna te hebben gekanteld: iets wat nog niet zo vlug zal nagedaan worden. Doch het vermakelijke was ook wel, dat Berten de jeep op de top liet staan en de eigenaar var. de jeep eerst een rondje moest betalen alvorens Kerrinckx de jeep naar beneden wilde brengenOf er daarmee gelachen werd hoeft geen betoog! ZONDAG AANSTAANDE krijgen we de le proef van het club- kampioenschap te Waasten. Voor diege nen die reeds deze uitzonderlijk mooie omloop zagen, zal het wel geen geheim zijn dat op deze ruwe woeste flanken van de Kasteel Berg een verbeten, ongenadige strijd zal gevoerd worden om het mees terschap. Duizenden franken premie wer den reeds door Franse Firma's geschon ken en geen Franse, maar wel Belgische franken. Een oproep wordt gericht tot de motorliefhebbers en supporters de renners te gaan aanmoedigen en te dien einde worden speciale autobussen ingelegd. Er kan ingeschreven worden bij Kosmos Toe risme. Grote Markt. leper, tot Zondag 8 Mei te 12 u. Aanvang der wedstrijden te 3 uur. UITSLAGEN Geeraardsbergen FINAAL1) Meert2) Baeten 3) Ben ny; 4) Verkeneer; 5) Boelen; 6) Billiau le REEKS 1) Baeten2) Verscheuren 3) Vanopstal4) Adams 5) Vandriessche 2e REEKS1) Meert2) Coekelbergs 3) Vanbaelen4) Schoonaerts5) De- wilde 6) Ramers. 3e REEKS1) Billiau2) Verkeneer 3) Boelen 4) Benny5) Billet6) Van cappelen 7) Besters. Zwevegem FINAAL: 1) Tack (J. A) 2) Eeckhout <J. A)3) Clinckemaille (J. B)4) Van decasteele (J. A)5) Bruneel (J. A) 6) Vandamme; 7) Deeoster (J. B) 8) mis™ Soenen (J. A). KRIC-MARES NOG ENKELE NABESCHOUWINGEN De prestatie van onze jongens bleef niet onopgemerkt, want Maandag schreef Het Laatste Nieuwst Bij de Juniors ging Meert vanaf de eerste ronde aan de lei ding om die niet meer af te staan, niet tegenstaande Baeten en Coekelbergs ge weldig aandrongen Spijtig dat de leper man (sic) Billiau door een val achteruit werd geslagen, want deze jonge renner was waarlijk de revelatie Dinsdag schreef het zelfde blad: «De Iepermannen (resic) Billiau en Coekel bergs waren grote kanshebbers en werden slechts door tegenslag geremd, wat niet belet dat deze twee kerels zullen moe ten in het oog gehouden worden. EN NU NAAR HERENTHALS Zondag trekt Pol Billiau naar Heren thals. waar hij nogmaals de grote man nen zal gaan tarten De cross zal daar betwist worden op een circuit van 2 200 m in licht zand en zal dus bijzonder lastig zijn. Toch zullen we hopen dat Pol. indien hij van onkans mag gespaard blijven, ons opnieuw op een puike pres tatie zal vergasten ROGISA OVERWEGINGEN BIJ EEN JAARVERSLAG Zo pas werden door het Commissariaat- Generaal voor Toerisme de Jaarversla gen 1948uitgegeven in brochurevorm. Dit document dat wij aanbevelen aan al len die rechtstreeks of zelfs onrecht streeks iets met toerisme te maken heb ben. is een boekdeel van ongeveer 100 bl. waarin alle aspecten en uitkomsten van het toerisme in het verlopen jaar worden behandeld. EigenUjk bestaat het uit twee delen: 1) Het jaarverslag over 1948 ten behoeve van de Hoge Raad voor Toeris me en Hotelwezen; 2) Het jaarverslag over 1948 ten behoeve van de Hoge Raad voor Arbeidersvacantie en Volkstoerisme Beiae verslagen zijn uiterst interessant niet alleen om er een weinig in te gras duinen maar zelfs om het met de meeste aandacht in te studeren, omdat er steeds aspecten zijn die u op het eerste zicht ontsnappen, maar die achteraf van zeer groot belang blijken te zijn. Daarom ver wijzen wij de belangstellenden naar deze uitgave, welke te bekomen is op het Com missariaat-Generaal voor Toerisme te Brussel. Het is natuurlijk onbegonnen werk zelfs de voornaamste bestanddelen uit dit lijvige verslag te ontlenen, maar het is toch goed dat wij er wat meer over zeggen. ■Wij spraken reeds vroeger over de sta tistic van de logeernachten gedurende het toeristisch seizoen van verleden jaar, nl. tussen Juni en September. Toen be schikten wij niet over de cijfers van leper. Deze kunnen wij thans mededelenIn 1947 was dit totaal 1793 overnachtingen tegen 1329 in 1948. In dit cijfer bedroegen de overnachtingen (1948) voor de vreem delingen 700 en voor de Belgen 629- Een vaststelling die wij reeds vroeger maak ten en die helemaal niet nieuw is, is dat deze cijfers onjuist zijn. Inderdaad vele hoteliers geven niet het juiste aantal overnachtingen op. om redenen die wij hier niet te bespreken noch te controleren hebben Laten wij aannemen dat de wer kelijke cijfers het dubbel bedragen, dan nog moeten wij besluiten dat zij spre kend zijn voor het feit dat leper niet vol doende wordt bezocht en vooral dat er onvoldoende wordt gelogeerd. Is hieraan te verhelpen Wij menen van ja, indien er eindelijk eens een gewel dige inspanning wordt gedaan om leper bekend te maken, en om elke gelegenheid te baat te nemen om de aandacht te ves tigen. niet alleen op de stad, maar op gans het gewest. Ik vertel u hier bondig het verslag over een onderhoud dat ik over deze kwestie had met een zeer vooraanstaand persoon uit de toeristische zakenwereld en een met andere mensen. Een toeristische organisatie de naam doet er niets toe had het inzicht een rondrit doorheen een gewest te organi seren. zodanig dat de betrokken reiziger alles voor de reis klaar had en zich nog alleen met zijn toeristisch reiscarnet op weg moes' begeven. Dit systeem had een vijftiental jaar geleden in Italië Duitsland heel wat succes. Er werd het oordeel gevraagd van de directe^ een der voornaamste reisagentscha van het iand, welke radicaal tegen voorstel was gekant en slechts één lossing zag voor deze toeristische 0*-^ nisati:: «Maak propaganda, doe streek Kennen, geef vouwbladen mode.ien van tochten door uw streek l afficnes drukken, met een woord mf"' de naam van uw streek en haar schcT/ heden zoveel mogelijk bekend en het ces zal niet uitblijven.» Wij hebben te- anders gekund dan hem gelijk te geviL Het tweede geval is het volgende. H- is mij al verscheidene malen gebeurd d-- ik tijdens zakenreizen, bv. te Brusse 2 Antwerpen, het onderwerp richtte naa- het toerisme en dan natuurlijk over W- en de omstreken sprak. Ik zal u niet v*T bergen dat ik dikwijls verbouwereerd ge staan heb over de onkunde van sommige mensen ir: verband met ons gewest d- enen situeerden het in Oostvlaanderen de anderen dachten dat het ergens in de buuri var. Brugge of niet ver van de zër lag. nog anderen hadden er wel van gt hoord in verband met de eerste wereld oorlog maai konden niet juist zeggen waar het lag. De meesten die het juist wisten liggen waren de oudstrijders 1914-191 j omdat ze in de omgeving zolang geleger hadd-n en er dan ook wel eens in latere jaren waren voorbijgekomen. Een typiscr. antwoord was ook het volgende, toen u wel eens de aandacht vestigde op de scho ne streek der Westvlaamse Bergen. «0 ja daar ben ik al eens geweest, in die streea van de KluisbergHet is er werkelijk schoon. Zo ver is het gekomen dat mer twee toeristische gewesten, de Westvlaarr. se Bergen en de Vlaamse Ardennen (de streeK om Oudenaarde en Ronse) met e: kaar gaat verwarren. De gevolgen zrr een ramp voor ons gewest en voor onze stad En de besluiten liggen weer een.' voor de hand. Er moet dringend propa ganda gemaakt worden op grote scha: of anders is de zaak op dat gebied ver loren. Het helpt niet hotels te bezitter als er geen klanten komen, het helpt nie: een prachtige Halle en een heerlijk Be! fort te hebben als men niet weet dat leper bestaat, het helpt niet een juweel van eer. Kathedraal te bezitten, het helpt nie: schilderachtige vijvers in de buurt var de stad te hebben, het helpt niet he- schoonste panorama van op de Kemme'. berg of van op de Rodeberg te kunner aanschouwen, zo men het niet in de grov steaen, in heel het land gaat bekend ma ken dat leper nog steeds bestaat en da: het de moeite waard is bezocht te wor den In die grote steden immers lever duizenden mensen die niet beter vragenl dan te weten waar ze eens op een Zon dag naar toe kunnen, of waar ze rustig hun vacantie kunnen doorbrengen Hiermede eindig ik. Het woord is aan de tegenpartijVIATOR' TURNEN Het Westvlaanderengouwbestuur zal de ze week een definitieve beslissing treffen nopens het inrichten van het Provinciaal Kampioenschap, individueel turnen. Onze Turnkring heeft op het laaiste ogenblik eveneens zijn kandidatuur ge steld. teneinde de talrijke Ieperse Turn- liefhebbers ook eens te laten genieten van deze zeer spectaculaire wedstrijden. De kamp zal vooral bij de Kunstturners 2e Cat. ten zeerste spannend zijn. aangezien het dient als zifting voor het Kampioen schap van België, en meer nog, er is nog steeds geen 6e man aangeduid voor de 6 landenkamp te Genève, zodat de tur ner die zich in de zifting doet opmerken, nog een kans heeft de reis naar Zwitser land mede te maken. Onze Ieperse jongens steken reeds in puike conditie en zullen zich heftig te weer stellen om de rooa-witte kleuren te doen zegevieren. In 3e Cat. zullen er een 5-tal onzer turners hun eerste stappen zetten in persoonlijke wedstrijdenmits hard te trainen zullen zij wel hun man weten te staan. Laten wij hopen dat de inrichting aan onze kring toegekend wordt, wat zeker een prikkel zou zijn voor enze vereniging om op de ingeslagen weg voort te doen Deze week werden wij door het feest- comiteit van Coxyde uitgenodigd om ge durende het badseizoen een turnfeest te geven aan het strand. De datum werd vastgesteld op 7 Augustus. Een gezellig reisje in het verschiet. Wij kunnen U ook mededelen dat er Zaterdag 7 dezer een Inïerbonden kam pioenschap doorgaat te Brussel, hetwelk misschien zal bijdragen tot de toenade ring van de verschillende bonden in Bel- t I?e.mtflaR ervan wordt volgende week bekend gemaakt. TURNER VULPENNEN met GOUDEN pen vanaf 75 fr. ter Drukkerij DUMORTIER Boterstraat 34 - IEPER VCOR DAMES ALLEEN De rol van gastvrouw is geen gemak kelijke. Er zijn zekere hoofdzakelijke re-1 gels in acht te nemen, welke niet iede.-f een zo maar heeft meegekregen, en welt j men zich ook na veel ervaring soms nog niet geheel kan eigen maken. Wij kw- nen ze wel eens even opsommen j De ideale gastvrouw groet u met eer sober maar bevallig woord Zij doet noor dingen die ongerijmd schijnen Zij moe kunnen luisteren, naar wat u haar ver telt. Zij mag niet te veel hooi op haa. vork nemen. Natuurlijk bereidt zij af spijzen, waarvan zij weet. dat u ervan houdt. Zij geeft u tijd om. in de convey satie. even uit te rusten. Zij-zeif prober niets steeds weer aan het woord te men. en zij verbeuzelt de tijd niet "te- het opsommen van allerlei klachten ov kleine aangelegenheden. Verder moet de ideale gastvrouw kon nen bewijzen, of ten minste de schijn veren, dat zij helemaal niet zelfzuc- V is. Zij mag niet overgaan tot hefui« discussie, en nooit mag zij op iets 33 dringen. Zij moet niet vragen maar den. hoe lang u zult blijven. Als u vertrekken, mag zij niet proberen, u a ger op te houden. Nu ja, maar daarmede is niel a" gezegd. Want ook de gast heeft op beurt tal van voorwaarden te vervw*» als hij wil behagen. Doch ook dit is netelige questie. De ideale gast antwoordt da de ■ijk J- uw uitnodiging. Hij weet precies. te vertellen heeft. Hij komt P1"4' tijd aan en praat nooit over ding schokken of kwetsen. Hij glimlac- het praten, maar moet dat bij v met de ogen doen. Hij bluft nie- onthoudt zich ook van critiek -en staan van afwezigen. Bovendien neemt de ideale 8a5i nig mogelijk plaats in. in het jjez.*L waar hij verschijnt, hij beweegt t0CDi ■stawheid en spreekt met gemak- 'Jnee3;i zich niet als een verwende kere; e graag vrede met wat men hem a ,(- Hij kan zwijgen als een gra'- wee alle opvallende manieren af en van te voren, wanneer hij het g zal verlaten- e: Laten wij toegeven, als allen^ 1 zij die uitnodigingen sturen de" waarden moesten respecteren s£j1occi het gezelschapsleven weer zeer worden.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1949 | | pagina 6