FILMWERELD UIT DE PROGRAMMA'S stituut en gaat Mike opzoeken met ze in gezelschap van Mallory de a- doorbrengt. Wanneer de journalistw kind terug naar het Instituut wil h gen stelt hij vast, dat het gebouw volge van een epidemie van roodvonk der quarantaine werd geplaatst. Hij i; j*"" verplicht het kind bij zich te houden Voor het eerst in haar leven kent pha de warmte van menselijke gevoe'en Zij zou graag bij Mike blijven doch d ze wenst de verantwoordelijkheid niet zich te nemen. Katie, over deze hou* ding verontwaardigd weigert Mike tere te zien Mike wenst alles te vergeten en trekt naar Washington. In de trein geef- hij zich echter duidelijk rekenschap „as-" zijn toekomst ligt. Hij keert terug e vindt Alpha zwaar ziek in het Institum' Haar gelaat heldert echter op zodra n haar vriend terug ziet. Alpha is slechts een normaal... doch een geluldn kind. vB HET FERSCH NIEUWS Bh- 8 21-5-1949 «n Cinema FLORA VERLOREN ENGEL met Margaret OBrien, James Craig en Marsha Hunt De melkbezorgers der Melkerij c Sun flowers zijn verenigd om de lessen te volgen van hun bestuurder en de projectie bij te wonen van een fllm in dewelke de Goidwyn Girls dansen in Tyroolse fanta siekostuums Jules Styne en Sammy Cahn zingen er een publiciteitslied. de hoeda nigheid van de Sunflower melk roe mend. De geschiedenis gaat voort in een nacht kroeg waar Susie. Burleigh's zuster, zege viert in een nummer genaamd Hey. What's your Name?». Het gaat over een jong meisje dat een rendez-vous heeft met •en jongeman in gestreept kostuum, met •en strooien hoed en die op de aangedui de plaats, zestien onbekenden vindt die aan het signalement beantwoorden. Zij stelt aan elkeen de vraag, al zingend. Bij de uitgang wordt Susie aangerand door Speed Mc Farlane, wereldkampioen der licht-gewichten en zijn vriend Spider. Danny snelt haar ter hulp en gedurende het gevecht wordt Speed knock-out gezet De dagbladen geven het nieuws uit en doen aan Burleigh een overgrote publi citeit en. uitgenodigd in een nachtkroeg vertoont Burleigh een zijner eigen num mers Mijn Autobiographie In hand genomen door Gabby Sloan, een zenuwachtige manager, begint Bur leigh te boksen en behaalt schitterende zegepralen. Bij zijn terugkeer naar huis wordt hij verwelkomd door een lied Wel come Home terwijl de Sunflower Danny Maids voorbijstappen voorgegaan van een tamboer-majoor. De manmoedigheid en het succes van Burleigh winnen het hart van Polly, zan geres in een nachtgelegenheid en te zijner intentie zingt zij You're the cause of it allAmerikaans liefdelied. De dag voor zijn match voor de titel, waarvan de prijs gestort zal worden aan CINEMA OUD 1EPER: JOHNNY APOLLO met Tyrone Power en Dorothy Lamour. Er heerst een grote bedrijvigheid in de Beurs der Waarden. Men heeft zojuist de schorsing aangekondigd van de firma Caïn en Co. De financier Robert Caïn wordt inderdaad vervolgd wegens geld- verduistering Aangehouden en na het storten van een borgsom terug in voor lopige vrijheid gesteld, vindt hij thuis zijn zoon Bob terug die reeds van het geval op de hoogte is door toedoen van de advokaat. welke de jonge man een bezoek bracht in het College. Een hef tige woordenwisseling grijpt plaats tus sen vader en zoon die deze zijn oneerlijke handelwijze verwijt en alle betrekkingen met hem wenst te verbreken. Enkele tijd later verschijnt Robert Caïn voor het gerecht en wordt tot tien jaar gevangenisstraf veroordeeld wanneer, tijdens dezelfde ziting. een beruchte misdadiger, Mickey Dwyer, slechts een straf van twee jaar oploopt, dank zij de twijfelachtige tussenkomst van zijn advo kaat Brennan De volgende morgen is de financier Ro bert Caïn nog slechts een nummer in de Staatsgevangenis waar hij zijn straf zal ondergaan. Hij komt terug tot zijn oude beroepketellapper. Bob staat nu alleen in het leven en na het College verlaten te hebben, besluit hij werk te zoeken. Erg gehinderd door zijn familienaam heeft hij het hard te verduren alvorens een baantje te vinden en gelukt er slechts in onder de schuil naam Robert Thomas, aan het werk te gaan. Na een jaar dienst, verneemt zijn baas toevallig zijn ware naam en dit bedrog kost hem dan ook zijn plaats. Bob zoekt Mc Laughlin op en verneemt daar dat Mickey Dwyer onder borg werd vrijgelaten, nogmaals dank zij de ver dachte tussenkomst van advokaat Bren nan. Hij verzoekt hem voor zijn vader hetzelfde te doen. doch Mc Laughlin ant woordt hem dat dit een hele som geld zal kosten. Bob heeft echter niet de mid delen om dit te betalen. Verontwaardigd door de schromelijke ondankbaarheid van deze man die, dank aan zijn vader een fortuin vergaarde en hem nu in de steek laat. besluit Bob. Brennan persoonlijk op te zoeken. Hij komt aan de woning van de advo kaat en vindt een jonge dame voor de deur. Het is Lucky. Dwyer's vriendin. De jonge mensen maken kennis en praten samen op het trapportaal terwijl ze op Brennan wachten Deze duikt een weinig later op in tamelijk aangeschoten toe stand. Bob maakt zich bekend als Johnny Apollo en vraagt aan de oneerlijke advo kaat of hij zich met zijn vader's zaak wil inlaten. Vanzelfsprekend begint deze met een som geld te eisen. Bob is van plan te vertrekken wanneer hij Mickey Dwyer ontmoet die onlangs ontslagen werd. Een zijner handlangers. Bates, werd aangehou den en hij verzoekt de advokaat de borg som te brengen om hem terug in vrijheid te doen stellen. Maar Brennan is te erg bedronken en zo komt het dat Johnny Apollo met de opdracht gelast wordt. Hij kwijt zich zo goed van zijn taak dat Dwyer hem hiervoor 100 dollar betaalt. Bovendien vraagt hij de jonge man van zijn bende te willen deel uitmaken. John ny neemt het voorstel aan en hoopt hier mede voldoende geld bijeen te krijgen om zijn vader uit de gevangenis te halen. Inderdaad, sinds zijn laatste ruzie heb ben zijn gevoelens tegenover zijn vader een volledige verandering ondergaan. Hij brengt hem een bezoek in de gevangenis. Tot zijn grote verwondering vindt hij er een mens terug die als een model-gevan gene aangeschreven staat. Hij gelukt er in hem met fluisterende stem zijn aan staande bevrijding aan te kondigen zon der nochtans in bijzonderheden te tre den. Terwijl hij naar zijn cel wordt te ruggebracht verneemt Robert Caïn van zijn bewaker die bij het onderhoud tegen woordig was. dat zijn zoon niemand an ders is dan Johnny Apollo, de luitenant van de beruchte gangster Dwyer. En wanneer Johnny opnieuw naar de ge vangenis komt om zijn vader een bezoek te brengen wordt hem geantwoord Mr. Caïn zegt dat hij geen zoon heeft Tengevolge van verscheidene oplichterij en worden Mickey Dwyer. Johnny Apollo en Bates door de politie aangehouden. Zij worden in de staatsgevangenis opgesloten. Johnny vindt hier zijn vader terug die. dank aan zijn goed gedrag, opzichter werd benoemd. Dwyer die van de ligging der verschil lende gebouwen volledig op de hoogte is heeft een ontvluchtingsplan beraamd, sa men met Bates en Johnny. Zij zullen trachten langs de verluchtingsbuizen die in de wasserij uitgeven, te ontvluchten. Deze plaats staat in verbinding met de boekenzaal. Lucky, voor Johnny's leven vrezend, verwittigt zijn vader. Op de avond der ontvluchting verschijnt deze laatste in de boekenzaal en tracht hen te verhinderen hun plan ten uitvoer te brengen Een gevecht ontstaat. Bates vuurt op Robert Caïn die aan Johnny's voeten neervalt terwijl de twee mede plichtigen de vlucht nemen. Maar het alarm werd reeds gegeven en beiden wor den neergeschoten wanneer zij trachten te ontsnappen langs de buitenpoort. In de ziekenzaal vindt Johnny zijn va der terug die slechts licht gekwetst was. en de verzoening volgt. De vader wordt vrijgelaten terwijl de zoon zijn straftijd zal volbrengen. En de dag der vrijheid is aangebroken. In gezelschap van zijn vader vindt Johnny Lucky terug... die steeds op hem gewacht heeft. CINEMA FLORA HIER, LONDEN met Elisabeth Bergner, Randolph Scott, Basil Rathbone en Gale Sondergaard. Marianne Jannetier. jonge Frangaise uit de hoge wereld en verloofd met de poli tieker André Benoit, voegt zich bij een ondergrondse beweging na de Franse ca pitulatie. Men vertrouwt haar de post toe van een pianiste in een derde rangs ka- baret La Coquinne in een stad aan de kust. Haar werk bestaat enkel in speciale muziekstukken te spelen die door bemid deling van een verborgen radio de bood schappen naar Londen overbrengt. Colet te. de eigenares van het café en Mouche, de barman, zijn ook twee hevige weer- standers. Het is daar dat Marianne Nick Jordan ontmoet, een Amerikaan die zich aange geven had in de R. A. F. en niet meer met de troepen kon inschepen. Zij ver neemt dat hij gewond is en verbergt hem. o Professor Marceau, chef van de weer stand doet haar opmerken dat zij de hele organisatie in gevaar zet. Misschien is die vliegenier een vijandelijke spion. Bei den verschijnen dan vóór Marceau en leggen de toestand uit. Wanneer Marceau verneemt dat Marianne vroeger de ver loofde van Benoit was geweest geeft hij haar een gevaarlijke opdracht om haar op de proef te stellen. Intussen is Benoit de eerste kollabo- rateur van Frankrijk geworden. De taak van Marianne bestaat uit het feit dat zi. zich moet meester maken van een over eenkomst door Benoit ineengezet oir Frankrijk aan haar vijanden over te le veren. Zij is gestoord in haar werk en doodt hem. De politie is op de been en volgt haar naar het café. Terwijl men haar ondervraagt, is er een commando gestuurd door de Engelsen, op de hoogte gezet van de toestand. Marianne wordt bevrijd en met Nick. Colette, Mouche en andere weerstanders vluchten ze naar Engeland. Cinema OUD-IEPER DE REIS IN DE ONTSTELTENIS met Joseph Cotten, Dolores del Rio en Orson Welles Howard Graham, een Amerikaanse ar tillerie technieker. bevindt zich te Istam- bul in Turkije met zijn vrouw Stefanie. Zijn Turkse agent Kopeikin, leidt hem naar een drankhuis waar zij een mooie danseres ontmoetenJosette Martel. Zij gelukken erin Graham te overtuigen, de rol van clown te spelen gedurende een uitvoering van helderziendheid, doch de goochelaar wordt neergeschoten. Kolonel Haki. overste der Turkse geheime poli tie. deelt Graham mede dat het schot voor hem bestemd was. Haki doet Graham op een Grieks stoom schip inschepen teneinde hem voor de vijandelijke agenten te beschermen. Hij verzekert hem dat zijn vrouw, hem in de aanlegstad Batum in Rusland zal opwachten... Eens aan boord bemerkt Graham dat Josette een der me dereizigers is. Weinig tijd daar na herkent hij Banat. een moor denaar. en Moeller. een nazi agent. Zonder verdediging en hopeloos probeert Graham de hulp van de kapitein te beko men doch deze houdt hem voor een zinneloze. JCuvetli. een ander medereizi ger. maakt zich bekend als zijn de een onderdaan van Haki. Graham wordt omringd door zijn vijanden en geen andere uitweg ziende, beslist hij te vechten. Kuvetli probeert hulp te gaan halen doch wordt ver moord eer hij tijd heeft het doel te bereiken. Te Batum aangekomen, steeds door nazi-agenten vergezeld, ontsnapt Graham. Hij komt in he; hotel aan en herkent Moel ler. In een hevig gevecht, gedu rende hetwelk Kolonel Haki de verdediging opneemt van Gra ham. worden de nazi-agenten gedood en Howard vindt zijn vrouw terug coben e.:; heiige vrees wanneer zij dreigt zekere familiegeheimen aan nonke. Chris te on.s.uieren. En 't is met de goed- Keuring van allen dat tante Trina haar oruiioftsfeest zal vieren. Nonkel Chris, niettegenstaande zijn bru taal uitzicht, heeft een goed hart- Dit korm tot uiting wanneer zijn neef Arne negen-- een ongeluk op het punt staat gebrekkig te blijven. Om hem te redden is Nonke. Chris aanstonds bereid alle kosten var. de heelkundige bewerking te dragen. Zens na zijn dood komt men tot de bestatiging dat hét grootste deel van zi n spaarge.d aan dergelijke operaties werd besteed De familie Hanson is bijzonder ver heugd over hun kostganger. Jonathan Hy- de. een oud acteur, die de lange avonden opvrolijkt door mooie lectuur- Aangemoedigd door mama, veelt Katnn z.ch vooral bekoord door literatuur. Dan zij de steun van een novelliste begin- haar eerste stap naar het succes a schrijfster Niets kan mama weerhouden. Wanneer de kleine Dagmar in het hospitaal -er o.ijit is zij steeds aan haar zijde, niett genstaande het uitdrukkelijk verbod dokter Johnson. En als Christine, na voltooiing van haar studies lust h in een mooi toilet vindt mama nog middel haar dit te schenken Eén na één zal zij voor al haar kine ren de moeilijkheden in het leven overwinnen En eindelijk, als kommer moeilijkheden overwonnen zijn. _- familie Hanson tot de ontdekking deze veiligheidsmaatregelen slechts beg chelingen waren. De bankrekening van allen, had enkel bestaan door de 4 beelding van mama. Een verlaten meisje. Alpha wordt door een groep geleerden volgens wetenschap pelijke methode opgevoed om te bewij zen dat een genie kan gemaakt wor den Iedere geleerde heeft een eigen taak in de opvoeding van het kind. De proef nemingen slagen en na enkele tijd kan Alpha in het publiek een reeks tests on dergaan. Mike Regan, een schitterend journalist woont de proefneming bij. Mike is verliefd op Katie Mallory. een cabaretzangeres, doch deze aarzelt on danks haar liefde Mike te huwen, daar hij de verantwoordelijkheid vreest van het huwelijk. Mike interviewt Alpha en staat werkelijk verbaasd over haar kennis. 's Avonds ontsnapt Alpha uit het in- het Sociaal Fonds van de Melk wordt Burleigh uitgenodigd op een ontvangst door de menslievende Mevr. E. Winthrop Le Moyne ingericht. Polly zingtLike an old fashioned Songen Susie danst. Dan zingt Burleigh de Pavlovaeen zijner nummers. Gedurende deze ontvangst tracht Polly Burleigh te overtuigen het boksen te la ten want door dit beroep krijgt hij een dubbele natuurhalf-goed. half-kwaad. zoals Dr Jekyll. Burleigh is op het punt haar raad te volgen, doch zijn manager vertelt hem dat hij zo een aantal kleine kinderen van hun melk zou ontroven. Na een homerische strijd behaalt Bur leigh de overwinning en de titel, en de fllm eindigt door een défllé der Gold- wyn Girls terwijl Polly de Sunflower Song» zingt. CINEMA COLISEUM: MOEDER met Irene Dunne en Philip Dorn. Maria Hanson is een verduldige en ver standige moeder die teder en behendig het welzijn van haar familie behartigt. Haar echtgenoot. Lars, en hun vier kinderen. Katrin. Nels. Christine en Dagmar om ringen haar met oprechte tederheid en diepe eerbied. Er moest veel kommer en zorg in het huisgezin zijn om met het karig loon van papa de twee eindjes aan elkaar te kno- CINEMA OUD IEPER DE KID VAN BROOKLYN met Danny Kaye. Viginia Mayo en Vera Ellen. pen Telkens er een nieuwe crisis heerst wordt de moedeloosheid overwonnen door het gezond verstand van mama. Ieder een heeft vertrouwen, dank zij haar spaar centen op de bank. Het minste onheil dat een lid van haar huiskring treft grieft haar ten zeerste. Op zekere dag komt Tante Trina, een oude jonge dochter, haar verloving aanmelden met Mr Thorkelson. Tante Trina vreest de spotternijen van haar twee zusters bij het vernemen van haar huwelijk, maar mama weet hun sympathie voor deze ver bintenis te winnen Want beide zusters

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1949 | | pagina 6