FILMWERELD cosmio LiNANOU André Vandenbroucke 'UHWTT UIT DE PROGRAMMA'S Voor alle electrische inrichtingen en herstellingen St Elisabethstraat 7 IEPER Tel. 318 en Tornbcla der Oorlogsinvalid EERSTE en PLECHTIGE COMMUNIE CRCTE KEUS Kerkboeken Paternosters Communiegedachtenissen Geschenken Drukkerij DU MORTIER Drukkerij DUMORTIER HET YPERSCH NIEUWS» Biz 8 4-*-lM9 CINEMA OUD IEPER OPSTANDING met Doris Doranti en Claodio Gora Prins Dimitri. een officier uit de hogere kringen te St Petersburg. vervult zijn plicht als jurylid in een proces over een moordzaak, ten laste van drie betichten, die men verdenkt van een misdaadeen vrouw, Katharina Maslowa, die haar le ven sleet in een herberg, ergens in een provinciestadje en waarvan zij de enigste en grootste attraktie was. een knecht en een kamermeid uit een naburig hotel. Een der betichten. Katharina Maslowa. is in werkelijkheid onschuldig. De ware daders zijn de knecht en de kamermeid, die. na de kliënt van Maslowa een be langrijke som geld ontstolen te hebben, aan Maslowa een vergift bezorgd hadden in plaats van een slaapmiddel dat zij hun vroeg om hem te doen slapen. De aanwezigheid, die avond, van Mas lowa. in de herberg, was voor de twee misdadigers een uitmuntend alibi Tijdens de eerste zitting van het Ge rechtshof. die hij als jurylid bijwoont, herkent prins Dimitri in Maslowa zijn jeugdvriendin, de kleine Katioucha Mas lowa van voorheen. Uit de verklaringen van Maslowa ge durende de zitting blijkt, dat uit de lief desbetrekkingen die zij met de prins on derhouden had. een zoontje geboren was. Zijn oude tantes, die uit een streng pu riteins midden stamden, hadden Katioucha w het huis uitgejaagd, ten einde haar voor i altijd uit het leven van hun neef te ver wijderen. Na een leven vol lijden en ont beringen. verviel zij. na de dood van haar kind. in een ellendig bestaan en kwam in de herberg, waar het drama had plaats gehad In weerwil van een schitterende verde diging door haar advokaat. die de schuld op een onbekende wierp, en niettegen staande haar klaarblijkelijke onschuld, wordt Katioucha veroordeeld om voor een duur van vier jaar gedeporteerd te wor den. Door wroeging gekweld, begeeft prins Dimitri zich naar de gevangenis, om er Katioucha te spreken. Hij smeekt haar om vergiffenis en verzekert haar. dat hij het onmogelijke zal doen om haar vrijlating te verkrijgen. Verbitterd door haar lij den. stoot zij hem van zich af en grijns lacht op cynische wijze bij de berinne ring aan haar verloren jeugd. Dimitri stelt alles in het werk om genade voor haar te bekomen, doch de Tsaar verwerpt zijn verzoek, om schandaal te vermijden Prins Dimitri besluit dan alles en ieder een te verlaten en Katioucha in balling schap naar Siberië te volgen Hij stelt haar voor met hem te trouwen en aldus haar verdere leven met het zijne te ver binden. Zij wijst hem af en zegt hem. dat een lotgenoot, een eenvoudig en nederig man haar ten huwelijk gevraagd heeft. Met gebroken hart. gaat Dimitri heen en kijkt treurig de ellendige stoet der ban nelingen achterna. CINEMA FLORA EEN RAKE FAMILIE met Mary Martin, Franc hot Tone. Dick Powell en Victor Moore Fletcher Marvin en Link Ferris, twee radioschrijvers zitten in nesten Onmoge lijk kunnen ze nieuwe gedachten vinden er hun baas dreigt hun met afdanking indien ze binnen een paar dagen geen nieuw idee voortbrengen. Fletcher slaapt het uit terwijl Link op straat aan 't zoeken gaat naar een meisje dat hem eventueel een gedacht kan inspi reren. En zo ontmoet hij Bennie Parker, kelnerin in een populair restaurant, die hem voor een werkloze aanziet en hem onderdak aanbiedt. Zo belandt hij in een rare familie, die bestaat uit Papa Porter, de man met de duizend en één uitvindingen die allen ver keerd lopen. Mama Porter goedhartig maar met slecht humeur, Clem de zoon die voor dokter studeert en iedereens koorts en pols meten wil. Twips de jong ste dochter, een bakvis op iedere jonge man verliefd en oom Jake liever lui dan moe. Link krijgt nu een geniaal idee. hij gaat het hele gedoe van de familie noteren en Doris Duranti beeldt het leven van Katharina Maslowa uit. CINEMA OUD IEPER HET SPOOKKASTEEL met Bud Abbott en Lou Costello. De handeling verplaatst ons naar King's Point (New-York) in 1780- De vertinner Horatio Prim ontvangt een brief van George Washington, die hem roemt als een goed en loyaal va derlander. Horatio en Cuthbert Greenways, dienst knecht op het goed der Danbury's houden van de kamermeid Nora O'Leavy. Deze heeft echter een voorkeur voor Horatio. Melody Allen, de plaatselijke schoon heid. is verliefd op Tom Danbury, eige naar van het herengoed- Maar Horatio en Melody verrassen Dan bury bij een samenzwering. In zijn vlucht verliest Horatio zijn brief. Beiden rijden weg te paard om George Washington te gaan waarschuwen, maar worden bij on geval gedood. Hun lichamen worden in een put gegooid zij worden als verraders beschouwd en hun geesten zijn veroor deeld om nooit het domein der Danbury's te verlaten. Honderd zes en zestig jaar zijn sinds dien voorbijgegaan. De schimmen van Horatio en Melody zijn steeds de gevan genen van het domein. Dit wordt aangekocht door Shelton Gage. een bekend schrijver die de hui zingen. verwoest door brand in 1780. laat herstellen. Hij zal er het weekeinde door brengen in gezelschap van Dr. Greenways. zijn geneesheer, van June Prescott. zijn verloofde, en van zijn tante. De meid Emily ste\t echter vast dat het er spookt en brengt haar meesters later in de ge legenheid in verbinding te treden met de schimmen, die natuurlijk die zijn van Horatio en Melody. Op een avond wordt door de bewoners van het domein aan spiritisme gedaan. Emily, die optreedt als medium, ziet terug wat er vroeger gebeurde en ver neemt dat alleen de beruchte brief, ver borgen in een slingeruurwerk dat naar het Museum te New-York werd overge bracht. de geesten van Horatio en Melo dy kan bevrijden. Dr Greenways ver klaart zich bereid te klok te gaan stelen. Hij doet het. maar wordt door de politie achterna gezet Tenslotte wordt de be ruchte brief teruggevonden en de gees ten. eindelijk verlost van de verdenking van verraad die op hen rustte, kunnen voor immer de plaats verlaten. (1723) aan Fletcher mededelen, die ze voor radio- montage klaar maakt. De uitslag is fantastisch en de familie Porter wordt onder een deknaam en zon der er iets vanaf te weten de beroemdste van de Verenigde Staten Doch Link voelt zich wel een weinig beschaamd over de manier waarop hij deze familie ten lach brengt en vreest dat alles uitkomt hetgeen hij liever vermijdt, daar hij op Bonnie verliefd geworden is Fletcher die zoveel over Bonnie hoort praten gaat zich tenslotte ook bij de Por ter familie opdringen en het hof maken aan Bonnie de woede van Link ten spijt- En het onvermijdelijke gebeurt, het zaakje komt uit en Papa Porter eist 100.000 dollar schadevergoeding. Bonnie slaat in ruzie met haar twee bewonderaars daar ze denkt dat de lief desverklaringen deel uitmaken van de ko medie waarvan zij en haar familie de inzet waren. Maar vader geeft zich wel dra rekenschap dat deze uitzendingen hem feitelijk beroemdheid hebben ge bracht. Hij trekt zijn klacht in en besluit zelf deel te nemen aan de laatste uit zending waarop duizende luisteraars on geduldig wachten... en vóór de micro zal Bonnie ten slotte haar keus doen... Een grappig toneeltje uit Een Rare Familie Trekking te Brussel NUMMER 925578 WINT EEN VILLA In het Hotel der Invaliden te Brusse had Woensdagnamiddag de trekking pia^< van de tombola van het Nationaal We-, der Oorlogsinvaliden, in aanwezigheid va- prinses de Merode. ere-voorzitster en d- h. De Loz, voorzitter van de staten-gene- raal der oudstrijders. Ziehier de uitslag van de trekking, wa de belangrijkste loten betreft 1) Een gemeubelde villa, met auto en garage 92557g 2) Een auto Sunbeam 80 4264a' 3) Een auto Humber Haw 3» 111553 4) Een auto «Peugeot 203» 67662'1 5) Een auto Hillman Minx 545439 6) Een auto «New Corner 141502 7) Een koelkast 820506 8) Een koelkast 569205 9) Een enregistreur Sonofil 178551 10) Een enregistreur Sonofil 049465 11) Een enregistreur «Sonofil» 475748 12) Een enregistreur «Sonofil» 080463 13) Een enregistreur «Sonofil» 409050 14) Een eetkamer «Aïda» 167929 15) Een slaapkamer Simone 685674 16) Een slaapkamer Nicole 181006 17) Een eetkamer Juliana 123489 18) Een buffetkachel Ciney 142817 19) Een buffetkachel Ciney 052921 20) Een keukenmobilair 243204 21) Een keukenmobilair 121744 Onder de winnende nummers, voorko mende op de omslagen, wint nr 08429 een auto «Fiat» en nr 21742 een haard «Ciney» (Missalen en andere) (witte en gekleurde) (met of zonder druk) (zoals kaders, vulpennen, vul potloden. albums, woordenboeken 1 ter 34, Boterstraat IEPER Rouwbrieven en rouwgedachteniasen worden in minimum - tijd geleverd door de 34, Boterstraat IEPER Verzorgde uitvoering van geboorte- en huwelijksaankondigingen. Grote keus van spijskaarten. CINEMA FLORA DE ZANG ENER GROTE LIEFDE met Josephine Hutchinson en George Houston. Terwijl zij haar muzikale onderrich ting voltooit gedurende de oorlog van aangenomen door de Turina's. een rijke familie uit Rome- Ann wordt een vermaarde pianiste. Wanneer zij verneemt dat de Turina's Guido aangenomen hebben, komt zij er toe een muzikale avond in hun kasteel bij te wonen. Oorlog 14-18. De bekende zanger Salvini moet noodgedwongen van Ann scheiden. Ze zal hem nooit meer terugzien. 1914-18. ontmoet Ann Prescott. een Ame rikaanse. de vermaarde zanger Salvini. die tijdens een verlof, een concert ten voordele van het Rood Kruis geeft in het Scala Opéra House van Milaan. Ann wordt verliefd en Salvini brengt haar een bezoek in een villa ten noor den van Italië, welke plaats op het punt is in handen van de vijand te vallen. Door dit feit worden hun huwelijksin zichten verijdeld. Een zoon wordt gebo ren. Onbekwaam om te voorzien in de -uitgaven voor de kleine Guido. en in het vooruitzicht hem in een vijandelijk kamp te moeten thuis brengen, laat Ann de kleine achter op de drempel van een klooster De oorlog geëindigd verneemt Ann de dood van Saivini. Zij gaat naar het kloos ter terug, doch zonder bewijs van ge boorte. weigert de overste haar zoon te rug te geven- Bij onwete van Ann. wordt bet kind Met list verijdelt zij de liefdeverklarin gen van Turina, de samenspraak doende afwijken op de aangenomen zoon die een echt muzikaal talent bezit. De vele bijeenkomsten tussen Ann en Turina wekken argwaan bij zijn vrouw- op en Guido gaat Ann vinden en verwijt haar de oorzaak te zijn der onenigheid van zijn ouders- Om de Turina's niet te scheiden, ver openbaart Ann de waarheid en Turina neemt terug zijn plaats bij zijn vrouw in Doch zij heeft van de ouders de belofte bekomen dat zij de muzikale loopbaan van Guido zullen aanmoedigen Dan komt er een dag dat Ann het sen sationeel eerste optreden van Guido bij woont in het Scala Opéra House van Milaan. Hij zingt hetzelfde lied dat zijn vader op hetzelfde toneel zong en zij vindt er troost in omdat het lied van haar enige liefde voortduurt. CINEMA COLISEUM: HET GEHEIMZINNIG ESCADRILLE met Bob Steele. Fred Cromwell en Bill Cook, twee on verschrokken vliegeniers, worden door Gray aangewezen de verdediging te ver zekeren van een stuwdam, welke de lucht aanvallen ondergaat van een geheimzin nig escadrille. Een waarschuwing, in de vorm van een klein vliegtuig, kondigt aan, dat het ge heimzinnig escadrille in actie gaat tre den. en inderdaad, de zaken dralen niet ernstig te worden. De ongeëvenaarde vlie geniers en onafscheidelijke vrienden, wor den aangevallen door een vliegtuig, voor- iien van een mitrailleuse. Een onzer vliegeniers is gedwongen zich te verwijderen van een toestel, dat hij trachtte in gang te zetten. De andere werpt de man, aangewezen voor zijn bewaking uit de kokpit en vervolgt met alle macht de Zwarte Aas. chef van het geheimzinnig escadrille, die hem in vlam men neerschiet, dank zij een systeem van vlammenwerpers op vernuftige wijze gefa briceerd. Na uit zijn toestel in vlammen ontsnapt te zijn, gaat Fred, een der vliegeniers, aangewezen om de stuwdam te verdedi gen. zijn kameraad BiU. die aan het been is verwond geworden, ter hulp sneUen. Zij worden gadegeslagen door de man nen van het geheimzinnig escadrille. Hoe zal het hen gelukken aan dezen te ont komen Heel eenvoudig dank aan een handige list van Fred- t Is hier dat de actie haar hoogtepunt bereiktFred en BiU, na uit de spelonk, bezet door hun vijanden, ontsnapt te zijn en te voet naar de stad San-Juan gaande ontmoeten op hun weg CoUins (van het geheimzinnig escadrille) met een lading mitrailleusen. Zij willen hem aanhouden, doch de le den van het geheimzinnig escadrille ko men tussenbeide, waarvan Collins pro fiteert om te ontsnappen. Later in het hoofdkwartier van de Zwarte Aas, verschijnt deze en na aan Carter, zijn rechterhand, order gegeven te hebben Fred te bewaken, verdwijnt hij opnieuw. Dorothy, de dochter van de stuwdamconstructeur, bemerkt hem en begint verschrikt te schreeuwen. De kreten van het jonge meisje horen de. ontdoet Fred zich van Carter en snelt Dorothy ter hulp. Als Bill in de spelonk komt, bemerk: hij de ongewone wanorde en breekt de deur open, achter welke zijn vriend Fred en de Zwarte Aas handgemeen zijn. De Zwarte Aas zal opnieuw ontsnappen eer. vreemdsoortig briquet ontstekende, dat voor effekt zal hebben, Fred en Bill tij delijk te verblinden. Het einde van dit toneel toont ons onze twee vrienden a..- zij door de stuwdam-bouwers beschul digd worden tot de leden van het geheim zinnig escadrille te behoren en door de zen worden aangehouden, na een sen satievolle achtervolging. Maar wie is de Zwarte Aas De laatste beeldgroepen van de Het Geheimzinnig Escadrille zullen he. U leren. Na lotgevallen zonder getal, zullen onze dappere vrienden. Bill en Fred, hem on - maskeren en de Zwarte Aas zal zijn ver diende straf ontvangen. hei.ge knokpartij uit de boeiende avonturenfilm in 2 episoden: "Het geheimzinnig escadrille».

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1949 | | pagina 8