SCHOOLUITSLAGEN Teinturerie de la Poste VOOR... JEAN VANDEPITTE V U L P E N I Drukkerij DUMORTI ER HET YPEBSCH NIEUWS Blz 4 2-7-1949 VERVEN OP STAAL NIEUWWASSEN DROOCREiNIGEN AMERICAN PRESSING Y P E R Rijselstraat. 26 Tel. 353 Spoedig en verzorgd werk ter plaats uitgevoerd Rouw- en sneldienst in enkele uren Kosteloze inlichtingen over alle werken, zonder verbintenis (1579) urn »)iaiLif.i'm«ii.-i GEMEENTERAADSZITTING VAN VRIJDAG 24 JUNI 1949 De raad vergadert eerst in geheime zit ting. tijdens dewelke wordt overgegaan tot de benoeming van een klerk bij de Commissie van Openbare Onderstand en van een bewaker-onderwijzer in de we- zenschool De raad besliste verder twee plaatsen van politieagent open te verklaren en eer wervir.gsreserve van politieagenten aan te leggen. Vervolgen" werden de wedden van een aantal personeelsleden vastgesteld. Te 17.25 u opent de heer burgemeester de openbare vergadering. Zijn tegenwoor dig de heren Vanderghote. burgemees ter Muiier en Robyn. schepenenLe- fere. Pattyn. Rouseré. Missiaen. Michiel. Vergracht en Witdouck. raadsleden; Ver sailles. secretaris. 1) Proces-verbaal der zitting van 29 Mei 1949. De heer A Versailles, stadssecretaris geeft lezing van dit proces-verbaal. Mr MichielIk ben op de laatste ver gadering niet kunnen aanwezig zijn en vernam bij het lezen van het verslag de zer zitting dat een lening op lange ter mijn werd aangegaan voor het hernieu wen der kabienen van de zwemkom. Zal de uitvoering dezer werken ook op lange termijn gebeuren Ik zie dat er nog geen aanvang mede gemaakt werd en het is nu reeds zolang dat deze kwestie aan sleept Mr VanderghoteWij hopen dat de zwemkom tegen aanstaande jaar zal in orde zijn We kunnen in elk geval nu toch met dat werk niet doen aanvangen. Het verslag der voorgaande zitting wordt vervolgens met algemene stemmen goedgekeurd. 2) Kerkfabriek van St Maar tens re kening 4948. Deze rekening bedraagt in ontvangsten de som van 122.535.04 fr. en in uitgaven 121.489.51 fr., zodat er een batig saldo blijft van 1.045.53 fr. Goedgekeurd met algemene stemmen min de onthouding van de heren Mis siaen Michiel. Vergracht en Witdouck. 2bis) Rekening Brandweerkorps 1948. De rekening onderhoud materiaal sluit in ontvangsten met 51.927 fr. en in uit gaven met 64 011.27 fr., zodat er een mali blijft van 12.084,27 fr. De heer burgemeester doet opmerken dat een som van 30.000 fr. werd uitge geven voor de kledij en de uitrusting der brandweermannen en hoopt dat dit mali aanstaande jaar zal kunnen goedgemaakt worden. De rekening der betaalde diensten sluit in ontvangsten en uitgaven met de som van 15 889.75 fr. en deze van de bijstands- kas met 8819.99 fr. Algemeen goedgekeurd. 3) Stadsrekening over het dienstbar 1948 goedkeuring. De gewone dienst sluit in ontvangsten met 19.860.855.82 fr. en in uitgaven met 17.212.043.14 fr. wat een boni laat van 2 648 812.63 fr. tegen 1.106 007.89 fr. in '47. De buitengewone dienst sluit in ont vangsten met 1.408.198.39 fr. en in uit gaven met 1.804.462.74 fr., wat een mali laat van 396 264.35 fr. De rekeningen van de gewone en bui tengewone dienst samengevoegd laten dus uiteindelijk een overschot van 2.252.548.28 frank De rekening van het waterbedrijf sluit in ontvangsten en uitgaven met de som van 889 666.55 fr. Bij de stemming over de goedkeuring dezer rekeningen stemt de rechterzijde ja de socialisten en liberalen onthouden zich. 4) Politieverordening op de aanplak- brieven goedkeuring. De heer Vanderghote geeft lezing van volgende politieverdrdening op de aan- plakbrieven welke hij uitgevaardigd heeft Op grond der machten mij verleend door art. 94 der gemeentewet Aangezien de openbare orde. in 't bij zonder des nachts, verstoord wordt ter ge legenheid van het uithangen der affiches voor de aanstaande verkiezingen en het dus nodig blijkt onmiddellijk een regeling te treffen Gezien de hoogdringendheid Besluit Art. 1 Vanaf heden tot en met 26 Ju ni 1949 is het verboden gelijk welke af fiche voor verkiezingspropaganda in gans de stad Yper aan te plakken op andere plaatsen dan op de aanplakborden door het stadsbestuur ter beschikking gesteld der verschillende politieke partijen, op meer dere plaatsen in de stad. Art. Z Alle uitzendingen op straat, langs luidsprekers of bij middel van radio wagen zijn in gans de stad verboden op Zaterdag IS Juni, op Zaterdag Z5 Juni en op Zondag 26 Juni 1949. Art. 3 De overtredingen aan onderha vige politieverordening zullen met politie- straffen gestraft worden. Art. 4 Deze verordening treedt in wer king van de dag harer bekendmaking. Mr Michiel Ik heb vroeger tijdens vergaderingen die ik betreffende deze re geling bijwoonde erop gewezen dat er niet genoeg aanplakborden waren, nu werden er echter 17 bijgeplaatst, maar toch moet ik doen opmerken dat er vele uitzonderingen zijn. betreffende het na leven van dit verbod. Aldus werden er op de Kalfvaart Maandag laatst plakbrieven aangeplakt van lijst 4 met die verminde ring van 25 Mr Lefere Het is nu 99 Mr Vanderghote Tijdens de kies strijd is er gewoonlijk meer geestdrift dan tucht, doch het is voor niemand toege laten elders dan op de aanplakborden aan te plakken. Wij hebben trouwens overal elders de kiesaffiches laten overplakken. Mr Witdouck Dat moet buiten het weten van de leiders gebeurd zijn. Mr «Vanderghote Het is te hopen dat het uitgevaardigde verbod nog 48 u. met meer stiptheid zal nageleefd worden. Wij zullen in ieder geval de aanplakker bevel geven nog eens een ronde te doen In de stad. De uitgevaardigde politieverordening wordt vervolgens met algemene stemmen goedgekeurd. C- O. O. Begroting 1949 Wijzigingen. Dit punt wordt bij hoogdringendheid op de dagorde gebracht. De hoogdringend heid wordt met algemene stemmen min de onthouding van de heren Capoen en Mis siaen. leden van de C. O. O. aangenomen. De C. O. O. stelt verscheidene wijzigin gen voor aan haar buitengewone begro ting voor 1949 die in ontvangsten de som voorziet van 3.630.000 fr. en in uitgaven 3 628.398,08 fr. wat een batig saldo over laat van 1.601.92 fr. Met zelfde stemming als hierboven brengt de raad hierop een gunstig advies uit. De heer Vanderghote legt vervolgens de rekening van de C. O. O. over 1948 neer. 5) Mededelingen. Mr Michiel Betreffende het kuisen der stadsgrachten werd aan de Diksmui- depoort een proef gedaan. Wat is de uit slag daarvan. Mr Muiier Een eerste proef werd ge daan over veertien dagen en gaf een goe de uitslag. Het water sijpelt echter op nieuw weg, en thans worden nieuwe proe ven gedaan. Mr Vanderghote Wij hebben aan de heer arrondissementsingenieur gevraagd een bestek op te maken voor het ontslij- ken en uitdiepen van gedeelten van Dik- kebuschvijver en ook van de vestings wateren. Mr Michiel Op het einde der stads grachten dat gekuist werd. hebben pri vate personen vis opgestoken en thans zijn er reeds kinderen aan het peuteren om deze vis er uit te halen. Het zou moe ten verboden zijn daar te vissen. Deze personen hebben er zelf vis opgestoken omdat ze het toch door de stad niet zou den gedaan krijgen. Mr Vanderghote Wij zullen nota ne men van uw suggestie. Mr Capoen Mag ik aandringen op dat de nodige werken zouden uitgevoerd worden aan de landelijke wegen. Mr. Lefere Zouden wij niet vragen var te doen als in Poperinge waar de boeren medehelpen en de ene helft van de gracht onderhouden en de stad de an dere helft. Mr Capoen Ik bedoel hier het on derhoud van de wegen zelf. Verleden Winter hebben de zware camions aan de ze wegen grote schade aangericht, zo on der ander aan de Bellewaerdestraat. Bii modderig weder kleefde de aarde aan hun wielen. Mr Vanderghote Wij zullen dit eens onderzoeken *en de nodige maatregelen treffen. Hierop wordt de openbare zitting te 18 uur geheven. Alle problemen in verband met de Sociale Wetgeving Efficiënte Organisatie of Controle Uwer Boekhouding Uw Fiscale Aangelegenheden Raadpleeg een gediplomeerd deskundige Licenciaat in de handels- en finantiële wetenschappen 40, Elverdingestraat I E P E R (607) KONINKLIJK ATHENEUM VOORBEREIDENDE AFDELING le Studiejaar A 0,9: Vyaene Johan. Platteau Albert. Margot Waither. Catry Gérard. 0,8Pyck Frans. Dehaerne Etienne. Durnez Willy Vandeputte Willy Ghis- quière René. Jonckheere Luc. Malcolm Clive Fox. Persyn André Dejonckheere Roland De Fleur Alfcns. Steen Fernand. Ie Studiejaar B 0,9Vandenbroecke Marcel 0,8Debever Norbert. Gisquière An- toine, Lemoine André. Velghe Jacques. Deleye Yves. Sinnaeve Jacques. Molein Remi. Leclercq André. Debrouwer Fred dy, Dewagter Henri. 2e Studiejaar 0,9Knockaert Roland 0,8: Ossieur Roland, Martin Pierre. Haezebrouck Jacques. De Man Godfried. Tytgat René. Jooris Roland. 3e Studiejaar. 0,9Dejonckheere Jean. Chevaillier Jean. George Willy. Gouwy Remi. 0,8Marien Johan. Jackson Hubert. Coussement Roland. Herreman Marcel. Pyck Jan. Deprettere Myriam. Verfaillie Wilfrid. Pottel Robert. Vandeputte André, Barbez Henri. Slosse Raymond. Coffyn Roland. Maene Gilbert. Vanhoorne Remi. Delplace Hubert. Vanholst Arthur. Le brun Jean. Notredame Ivan. 4e Studiejaar 0.8Mattan Jacques. Carre Eric. 0,7 Vallaeys Willy. Laheye Guy. Crom- bez Paul. Ghesquière Raymond, Bolle Paul, Man Omer. Bossue Jean-Marie. Van- nieuwenhove Geo. Pottel Claude. Staelens Ivan 5e Studiejaar A 0,7Durieu Willy. Dejonckheere Lu- cien. Mattan Jean. Leclercq Ivan. An giitis Gilbert. 0,6Devos William, Soetaert Noel. Bou- dry Gilbert, Maes Serge. Barbez Fernand. Ollevier Joseph. Ververken Willem. Roo- se Roger. De Backer Laurent. 5e Studiejaar B 0,8Desmedt Herwig, Goemaere Jean, Noyen Freddy. Cnockaert Roland. Boël Camille. Noete Francois. Beddeleem Jackie. Pintelon Fernand. Brassaert Da niël. 0,7Catry Willy. Terrijn André. Wul- lepit Camille. Vandersteen Paul, Gaimant Pierre. Pieters Etienne. 6e Studiejaar A 0,8: Roig Michel. Mulle Etienne. Lou- wagie Daniel. 0,7De Bever Willy. Woussen Ivan. Beele Antoine. Decancq Julien. 6e Studiejaar B 0,9Devos Valère. 0,8Vanderperre Guy. Roegiers Raoul. Lacante Jacques. Van Damme Roger. De- houck Willy. 0,7 Claes Herwig. Hauspie Roger, Cla- rys Willy. ATHENEUM AFDELING MODERNE HUMANIORA 6e Moderne A 0,8 Pattyn André, Van Doolaeghe Ka- rel, Mulle Walter. 0,7Van Exem Louis. Saesen Henri, Trybou Emiel. 6e Moderne B 0,8Dewulf Elie, Vannieuwenhove Ur- bain. 0,7De Berdt Robert, Cruydt Roger, Schoutteten André. Velghe Arthur. 6e Moderne C 0,7De Roo Gerard. Decroo André, De Groote Armand. Ossieur André, De Schuyter Walter. Garreyn Noël. Van- dromme Daniël. Rosselle Gaston. Woes tijn Clovis. 5e Moderne A 0,9Tytgat Jules. 0.8Waeyaert Robert. 0,7 Lepla Omer. Vanlimburg Gilbert. Mailliard Eddy. Vermote Roger. Dehaene Noël. Boxoen Robert. 5e Moderne B 0,8Tierssoone Pierre. 0,7Dewilde Gilbert, Defever Hubert. Muylle Gustaaf. Debruyne Roger. 4e Moderne 0,7 De Ruyter Roger. De Wilde Willy. De Wilde Wilfried. De Grijze Jean. Strat- saert Yves. Debaere Emiel. Dewijngaert Julien. Vandenbroucke H., Verscheuren Roger. Denoo Gilbert, Callens André. HANDELSAFDELING 3e Handelsklasse 0,7Verkindt Gilbert. Souxdorf Simo- ne. Delva Guido 0,6: Deschodt Guido. Tavernier Jacque line. Alleman Henri. Van Coillie Robert. Pyck René. Bervoet PauL De Haene Ra- oul. D'Amour Frans. 2e Handelsklasse 0,8Werbrouck Marcel. 0,7 Scharre Gaston. Steenkiste Gilbert. 0 6Sercu André. Quaghebeur Paul. Gillioen Rosa. De Vacht Willy. Ie Handelsklasse 0,8Leclercq Willy. 0,7Paitijn Marc. Doom Marie-José. Andries Pierre Dumelie Valère. Verlie Paul. Janssens Huguette. WETENSCHAPPELIJKE AFDELING 3e Wetenschappelijke 0,7Wollaert Antoon. Vincart Serge. Firey Gilbert. Rambour Hubert. 0,6Deelye Noël. 2e Wetenschappelijke 0,7: Deconinck Roger. De Buysere Ro ger 0.6Becarren Roger. Ie Wetenschappelijke 0,7Mortreu Raymond. Plateau André. Goerlant André. OUDERE HUMANIORA 6e Latijnse klasse 0,8: Van Keirsbilck Jaak, Masschelein Willy. Roegiers Odette. 0.7 Van Robaeys Gaston. Lemens Luc. 5e Latijnse klasse 0,7 De Schilder Hubert, Blieck Gilbert. 4e Latijns-Wiskundige 0,9Gisquière Willy. 0,7 Bailleul Roland. 0,6Deruyttere Gabriel. Missine Jan. 4e Grieks-Latijnse 0,8Cornet Anne-Marie. 0,7 Chaerle Julien. Bogaert Werner. 0.6Lefebvre Paul. 3e Latijns-Wiskundige 0,6Van de Graveele M.. Peiren Willy, David Marcel. Desender Roland, Couwet Albert. De Block Roland. 3e Grieks-Latijnse 0,7 Wullus Fernand. Noppe Rafaël. 0,6Dauchy Fernande. Cornelis Roger, Durnez Claude. Sieuw Serge. 2e Grieks-Latijnse 0,8Sauvage Jacques. 0,7 Van Labeke Oscar. 0.6Gruson Bernard. Coulembier Ro ger. Bulcke Christiaan. Van Moerkerke Marcel le Latijns-Wiskundige 0,8 Isaac Ronald. Rhetorica 0,8 Devreker Roland. Degroote Jacques. Fiers Walter. De Vlaminck Daniel. 0,7Martin Petrus. De Naegel Jacques. Vandecasteele Julien. EINDEXAMENS Middelbare Afdeling - Lagere graad Met grote vrucht Deruytter Roger. Dewilde Willy. De Wijngaert Julien, Dewilde Wilfried. De Grys ejean, Stratsaert Yves. Denoo Gilbert, Debaere Emiel. Callens André. Vanden Broucke H-, Verschueren Roger, Dehouck Frans. Met vrucht Baelen Willy. Gryson Jacques, Hof Georges, De Vooght Hubert. Casier Char les. Middelbare Afdeling - Hogere graad RHETORICA Met de grootste vruchtDevreker Ro land. Degroote Jacques. Fiers Walter, De Vlaminck Daniel. Met grote vruchtMartin Petrus, De- naegel Jacques, Vandecasteele Julien. Met vruchtSnaet André. Burgho Jean, Deprez Hugo, Birlouet Anatole. le WETENSCHAPPELIJKE Met grote vruchtMortreu Raymond, Plateau André. Goerlant André. le LATIJNS-WISKUNDIGE Met de grootste vruchtIsaac Ronald. le HANDEL Met de grootste vruchtLeclercq Willy. Met grote vrucht: Pattijn Mare, Doom Marie-José, Andries Pierre. Dumelie Va lère. Verlie Paul. Janssens Huguette. Met vruchtVan Henis Paul. Dalle- quin Hilaire. Gillioen Marie-L. DIPLOMA'S VAN STENO- EN DACTYLOGRAPHIE Behaalden het diploma van het Natio naal Instituut voor Steno- en Dactylo- graphie STENOGRAPHIE (75 woorden per min.) Met de grootste onderscheiding en me daille van het InstituutJanssens Huguette Met de grootste onderscheidingAn dries Pierre. Met grote onderscheidingGillioen Marie-L. Met onderscheiding: Doom Marie-Jo- sephine Gillioen Rosa, Pattyn Mare, Du melie Valère. Dallequin Hilaire. Met voldoeningFagoo Willy. DACTYLOGRAPHIE Met de grootste onderscheiding Dal lequin Hilaire. 32 woorden per min.. Jans sens Huguette. 30 woorden per min., Fa goo Willy, 26 woorden per min. Met grote onderscheidingDumelie Va lère, 25 woorden per min. EEN steeds het ideale geschenk. De grootste keus vindt U steeds ter 34, Boterstraat, IEPER RIJKSMIDDELBARE SCHOOL VOOR MEISJES VOORBEREIDENDE AFDELl\G le Studiejaar 0.8Petit Rolande. Legrand jacoila. Reuse Manette. D'Haene Anita v* Nera, Vansoye Marie-Thérèse V Nicole. Dezitter Huguette. Ver Eeck ta. Feems Clara, Boudry Eiisabe'h* i 6,7Segers Jenny. Lalous Eiiane u lebeke Brigitte. Pype Mireille 2e Studiejaar 0,8: Verleure Annie. Bossue Claudh-, Desomer Marlies. Degroote Annie Beh ghel Monique. Ramout Jacqueline wen Liliane, Tytgat Olga, Candeel ny Desaegher Diane. Deramaux Chn tiane, Chevaillier Renée. Verbeke M guette. 3e Studiejaar 0,9 Declercq Bernise. 0,8 Vandenberghe Marie-Rose. Bedd» leem Fernande. Benoot Francine. V/&L Jacqueline. Van Nieuwenhove Ginebt Van de Vyver Anne. Declerck Estelk Lassalle Nelly. Bauwen Arlette. 4e Studiejaar 0,9 Wouts Rejanne. 0,8Goethals Dina. Ryckelynck Kr; tin. Vansoye Jeannine. Andries Moniqu. Bruneel Jenny, Depuydt Jeannine. 5e Studiejaar 0,9 Demey Jeannine. Lamaire Deiuse 0,8Collick Cynthia. Volkaert Georg«. te, Declerq Jenny. 0,7Roegiers Monique. Tytgat Jeanni. ne. Deplancke Aurore, Dejonghe Jacque. line, Marseloo Gilberte. 6e Studiejaar 0,8: Deman Magda. 0,7 Devos Iris, Brown Mildred. Samen Jacqueline. 0,6Hollebeke Renée. Knockaert G: nette. Tytgat Ghislaine. Cooren Moniqut Vandenbilcke Yvette, Ver Eecke Germa: ne. Tavenir Micheline, Huges Cécile. FAMILIALE AFDELING le Studiejaar 0,7 Coisne Ginette. Leroy Dina, Cac deel Jeannine. Lacante Yvette. Amee Monique, Depoorter Solange, Bossu Jear. nine. Laleman Marie-José. MIDDELBARE AFDELING le Studiejaar 0.7 Waeyaert Jacqueline, Declerck Cla ra, Ameye Rolande, Michiel Moniqut Siaens Régine, Parminter Monique. 2e Studiejaar 0,8 Maricau Adronie. 0,7 Renet Yolande, Ossieur Gisèle, Mi chiel Liliane. Ryckelynck Cecile, Debat ne Nicole, Vanderperre Nicole. Devoge Jacqueline. Dossaer Diane. Tyteca Hed wig. 3e Studiejaar 0,8Mion Jacqueline. 0,7 Sieuw Yvette. ,0.6De Crock Suzanne. EINDEXAMEN Middelbare Afdeling Met de grootste vruchtMion Jacqut line. Met vruchtSieuw Yvette. De 5 voorschotten op de onderwijzerswedde Dhr. Vermeylen. minister van Binnen landse Zaken, heeft een rondschrijven on dertekend. waarbij aan de gemeentebe sturen aanwijzingen worden verstrekt k zake de terugbetaling van de 5 voor schotten op de salarissen, die zij aar de leden van hun lerarenkorps uit he. lager onderwijs en de kleuterscholen heb ben mogen uitkeren in uitvoering va-' de wet van 9 Mei 1949. Luidens het rondschrijven zijn de ge meentebesturen gemachtigd voorlopig df uitkering van het 5 voorschot op de wedde als gemeentelijke bijslag voort te zetten. de Binnenlandse Premielening 1932 EEN LOT VAN 50 000 FB. Trekking van 25 Juni De uitslag van de 208e trekking van Binnenlandse Premielening 1932 lui" 50.000 fr.Reeks 196.244. 11 loten van 25.000 fr.,««5 101.905 144.194 155 718 159 377 167-»®! 183.771 197 669 203.373 233 639 277 1 282.329. Elke obligatie heeft recht op een tien van de aan haar reeks toegewezen Pr Lening tot Wederopbouw le SCHIJF EEN LOT VAN 1.000 000 FB. Trekking van 25 Juni De uitslag van de 82e trekking Lening tot Wederopbouw (le schijf) 1.000.000 fr.Reeks 1462 nr 862. De andere obligaties van die reeks I betaalbaar met 1.000 fr. 2e SCHIJF EEN LOT VAN 1 000 000 FB. Trekking van 29 Juli De uitslag van de 22e trekking Lening tot Wederopbouw (2e schij 1.000 000 fr. i Reeks 4290 nr 919- 500.000 fr.: Reeks 5378 nr 369- De andere obligaties van die zijn betaalbaar met 1000 fr d' reeks»

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1949 | | pagina 4