FILMWERELD K i i I i I h< I UIT DE PROGRAMMA'S ar *piank" Kleeft alles Te verkrijgen Drukkerij Dumortier HET YPERSCH NIEUWS BLz 8 2-7-1949 fl V h ii e i; Lc e >1 i= ;l 'i o e a j a c CINEMA OUD-IEPER EEN YANK BIJ DE R. A. F. met Tyrone Power en Belly Grable. Op zoek naar avontuur loodst Tim Ba ker een Amerikaans vlieger een bom bardementsvliegtuig naar Londen Tijdens een raid ontmoet hij de bekoor lijke Carole Brown, een figurante in een music-hail met wie hij vroeger verloofd was. Carole had echter de verloving ver broken omdat Tim het niet al te ernstig opnam Nu worden ze echter opnieuw goede vrienden. Op aandringen van Ca role. geeft Tim zich aan bij de R A. F Met ongeduld maakt hij zijn training door. Intussen hebben twee andere piloten, luitenant-colonel Morley en Roger Phill- by. Carole zien dansen op hun club Bei den zijn dadelijk smoorverliefd op het meisje Tim wordt aangeduid voor het escader van Morley en moet zijn eerste vlucht doen op Berlijn Hij is ontgoocheld om dat hij slechts vlugschriften moet wer pen en daardoor helemaal van de wijs gebracht, vergeet hij zijn rendez-vous met Carole, bij zijn terugkeer. Deze is daar door ontstemd en zij aanvaardt de uit nodiging van Morley om hem te verge zellen Doch wanneer hij haar ten huwe lijk vraagt, weigert ze. De Duitsers vallen de Dage Landen aan Tim. Morley en Roger moeten hulp gaan bieden Tijdens een dezer opdrach ten. sneuvelt Roger als een beid. nadat hi; de aandacht van het afweergeschut op zich gericht heeft, ten einde zijn makkers te laten ontvluchten. Tim en Morley worden eveneens ge raakt en moeten een noodlanding maken op Nederlands gebied. Zij kunnen ech ter aan een Duitse groep ontsnappen en na een motorboot bemachtigd te hebben, kiezen ze zee. richting Engeland Morley wordt echter gekwetst door een salvo van een vijandelijke jager, die hen gevolgd is. Zij vallen zonder benzine en kunnen gelukkiglijk opgepikt worden aan de Engelse kust. Morley wordt in een hos pitaal opgenomen, terwijl Tim bij een jachteskader wordt ingedeeld. Bij een bezoek dat hij aan Morley brengt, verrast hij Carole, die ziekenver pleegster geworden is. op het ogenblik dat ze de gekwetste omhelst. Overtuigd dat hij haar liefde verloren heeft, ver laat Tim het hospitaal. En dan volgt Duinkerke en de fantas tische luchtstrijd, tijdens dewelke Tim. de Yank in dienst van de R. A. F zich heldhaftig onderscheidt. Fier van de moed en dapperheid van haar geliefde, valt Carole hem in de ar men en de dag dat Churchillzijn be rucht geworden nooitlaat weerklin ken. wordt in een kleine landelijke kerk het huwelijk ingezegend van de heldhaf tige piloot en de blonde verpleegster. r.N CINEMA OCD IEPER: WETTIGE ZELFVERDEDIGING met Oscar Homolka. Derek Farr en Muriel Pavlow. Désiré Heiss. gewezen galeiboef ont snapt uit het Duivelseiland, voert han del onder de dekmantel van een winkel van oudheden in het verhelen van gesto len voorwerpen, hem geleverd door zijn deelgenoot Corder Morris, mondaine zak kenroller De dochter van de antikair. Marguerite, weet natuurlijk niets van het bedrijf van haar vader en wijdt al haar tijd aan de studie voor viool welke zij bespeelt als een echte virtuoze. Roger, de bediende van Désiré. ont dekt helemaal per toeval, het verleden van zijn baas. Aanstonds gaat hij over tot een schaamteloze chantage onder de bedreiging alles aan Marguerite kenbaar te maken. Om zijn kind deze schande te sparen betaalt de verheler zonder ver pinken. Maar de stoutmoedigheid van de aftruggelaar kent weldra geen grenzen en gaat zo ver de hand van het jonge meisje te eisen. Dat is de grijsaard te machtig Hij doodt Roger tijdens een dra matisch toneel. Door Morris geholpen verbergt Désiré het lichaam, maar de twee mannen wor den ontdekt door een boerin die hen ver raadt Morris gescheiden van zijn mede plichtige. wordt achtervolgd door de vlie gende brigade Zijn bezinning verliezend terwijl hij aan zijn vervolgers tracht te ontsnappen, loopt het rijtuig van de be drieger aan een draai van de weg te pletter. Weinige tijd nadien geeft Désiré er zich rekenschap van. dat het net. door Scot land Yard gespannen, nauwer wordt toe gehaald. Opdat zijn dochter zijn nage dachtenis ongeschonden zou bewaren en diegene zou kunnen huwen die zij lief heeft neemt hij een uitheems vergif In gedurende het eerste openbaar concert door het meisje gegeven. Daar de spo ren van dit vergif niet kunnen aan het licht gebracht worden besluit het onder zoek met dood veroorzaakt door slagader- breuk en het dossier is gesloten. Een luimig toneeltje uit Een Yank bij de R. A. F. CINEMA FLORA CHAMPAGNE VOOR TWEE met Olivia de Havilland, Ray Milland en Sonny Tufts- Op een scheepswerf van Richmond, in California, bereidt de marine zich voor een vliegtuigmoederschip van stapel te laten lopen Kapitein Hornby gelast de luitenant Briggs een magnum champagne te kopen voor de doop. Ongelukkiglijk, heeft de enige fles wel ke in San Francisco verkrijgbaar is. twee liefhebbers. Briggs die we reeds kennen en Marjorie Dawson die de fles absoluut wil hebben voor haar huwelijk met lui tenant Torchy De jonge vrouw is Briggs vóór en legt de hand op de kostbare fles. Briggs. met het inzicht de fles te bemach tigen. doet beroep op haar vaderlands liefde. nodigt haar uit in een restaurant, maakt haar het hof en staat op het punt de fles te bemachtigen wanneer Torchy verschijnt. Bij het zien van de zeeman wordt Torchy kwaadaardig en dringt er op aan dat het huwelijk zonder uitstel worde ingezegend. Briggs geeft het op en voelt zich dubbel ongelukkig want hij is verliefd op de mooie bruid Op het punt het hotel te verlaten, ontmoet hij Rita Sloane, een vriendin van Torchy. Hij maakt onmid dellijk een plan op en veroorzaakt een ontmoeting van Rita en Torchy. Het slaagt zo wel dat hij er zelfs in gelukt Marjorie te doen verschijnen op het ogenblik dat Rita en Torchy elkaar kussen. De huwe lijksplannen worden uitgesteld ondanks de protesten van Torchy. Dan wordt het een tweestrijd tussen Briggs en Torchy voor wie Marjorie zal winnen. Intussen is kapitein Hornby woedend, daar Briggs in zijn opdracht faalde. In "t gedacht dat Miss Dawson in 't bezit is van de magnum besluit hij dat Marjorie de meter van het schip zal zijn. On gelukkiglijk is Torchy in 't bezit van de fles en wil er zich voor niets ter wereld van ontdoen, woedend bij Marjorie nu op de tweede plaats te komen. Het uur van de tewaterlating nadert en niets is ge daan Ten slotte, na een hele reeks van de meest komische verwikkelingen komt alles in orde, tot groot genoegen van iedereen. Marjorie doopt het schip en valt in de armen van Briggs terwijl Torchy zich gaat troosten bij Rita Sloane. die niet beter vraagt dan haar oude flirt terug te winnen. Hebt U iets te koop, te huur? Zoekt U dienstpersoneel Zoekt U een betrekking Plaats dan een kleine aankondiging in HET YPERSCH NIEUWS Ray Milland en Olivia de Havilland zorg in de Paramount - film Champagne voor tweevoor een vlotte vertolking, sprankelend van leuke zetten. CINEMA COLISEUM DE DANSENDE PIRAAT met Charles Collins, Frank Morgan en Steffi Duna- Jonathan, dansmeester te Boston, staat aldaar hoog in aanzien. Ongetwijfeld zou zijn ganse leven verlopen zijn met aan zijn leerlingen de hedendaagse danspas sen wel te verstaan deze van 1820, want het gebeurt te dien tijde aan te leren, waaronder ook de zeer gewaagde wals. waarbij men elkaar omarmtware het niet dat hij op zekere dag met geweld op een zeeroversschip ingescheept werd en dus op slag tot piraat omgetoverd werd Hij zal nochtans uit de klauwen van zijn tijdelijke meesters weten te ontsnap pen op het ogenblik dat ze te Las Palomas op de Spaanse kust van Californië, aan leggen om er de voorraad drinkwater te hernieuwen. Ze maken er tevens gebruik van om de vreedzame bevolking van de streek," uit te schudden en de angst op het lijf te jagen. Wanneer de zeerovers terug zee kie zen trekt Jonathan op zijn eentje naar het kleine stadje, waar men zich thans onder de leiding van de krijgshaftige Al cade dapper te weer stelt tegen een denk beeldig geworden vijand. Wanneer Jonathan eindelijk meent de weldoende rust teruggevonden te hebben en iu de hoop verkeert dat hij naar zijn vaderstad Boston zal kunnen terugkeren, komt hij nu plots te midden van het krijgsgewoel terecht. Lenige danser en acrobaat, zoekt hij zi;n toevlucht op het balcon van een huis, da; jammer genoeg dat van de Alcade is en de kamer waarin hij terecht komt is defce van de dochter des huizes, Sera phine. Het meisje voelt zich onteerd en daar dit naar Spaanse opvatting het ergste is, wat haar kan overkomen, wil ze zich vóór de ogen van de verraste Jonathan van het leven benemen, als op dat ogenblik de Alcade met zijn mannen verschijnt. Hun vreugde kent geen grenzen ein delijk kunnen ze een zeerover snappen, een zeerover die zal boeten voor al de ar.dereGeen twijfel meer. hij zal han gen Hoe de arme Jonathan, reeds met de kooid om de hals, de omstaanders kan bewijzen dat hij geen piraat, doch een dansmeester is. blijft voorlopig nog een raadsel. Hij zal het echter zo ver we ten te brengen dat hij Seraphine ii de beginne een weinig schuchter do sierlijke wals aanleert, om zelfs zijn beul te leren dansen. Alles gaat goed en wel totdat kapitein Don Balthazar met zijn huurlingen verschijnt, een idylle tussen Jonathan en Seraphine komt verstoren, de dansmeester in het gevang opsluit Hij zal er echter uit ontsnappen dar.k zij de listen van Seraphine. om vervol gens de soldaten onschadelijk te maken, evenals hun leider Don Balthazar, die hij met zijn regenscherm en zijn lenig heid. na een hard doch eerlijk duel over wint. een duel dat Douglas Fairbanks zaliger eer zou aangedaan hebben. M IS VERSTAND Vijftien pond is mijn man na zijn b i dedarmoperatie afgevallen. Hé- vijftien Nou ik wist m dat ding zo zwaar woog VERLEGEN Hjj mag ik je een handkus geven Zij Waarom, ben je bang voor mijn lippenstift EEN HALSBOORD Vrolijk komt zij de winkel binnenge stapt. Zij is nog maar twee dagen ge trouwd. en dit is haar eerste boodschap als vrouw des huizes. Losse boorden voor haar lief ventje. Ik zou halsboorden moeten hebben. Voor heren voor kinderen Zij wordt wat rood Voor heren; 't is voor mijn man. Goed. Mevrouw. Welk model? Heu... Ja... heu... Zij weet het niet. Zij vergat het te vragen aan haar lief Pietje Maar de ver- kope; komt haar vriendelijk ter hulp Zoals ik er draag? vraagt hij. Zij dadelijk daarop O neen. Zuiverder. ONDER GETROUWDE MANNEN De eerste Ik heb mijn vrouw een groene armband gekocht, die bij haar groen kleed past- De tweede En ik heb de mijne een blauw oog cadeau gedaan, voor het blauw kleed dat ze zonder mijn toestemming gekocht heeft. HET FALIKANT SYSTEEM Professor Dingemans had elke morgen veel tijd nodig om zijn klederen bijeen te zoeken, want hij vergat altijd, waar hij ze de vorige avond gelaten had. Op zekere dag kwam hij op het denk beeld. een lijst te maken van al zijn kle dingstukken en daarop aan te tekenen waar hij ieder artikel gelaten had. Hij deed dit op de volgende wijze Jas. derde knop van de kapstok rechts. Broek, stoel bij het bed. Halsboord, op de deurknop. Das, door het oog van de sleutel. Vest, op de vloer bij het raam. Halsboordjes, op de nachttafel. Overhemd, aan de kapstok links. Sokken, over de stoel. Professor, in bed. Men ziet, dat hij voor de zekerheid, ook zichzelf... had genoteerd! De volgende morgen ging alles prach tig. stuk voor stuk vond hij alles op zijn plaats, maar wanneer hij aan de laatste post op de lijst was, liep het mis, want toen hij in het bed keek was het ledig. - 't Plan is toch niet zo praktisch als ik dacht, mompelde de professor. Wat ben ik er mee met alles te vinden, als ik ten slotte mezelf niet vind VERSE KREEFT Gast Hé kellner. Deie kreeft heeft maar één schaar. Hoe komt dat Kellner Mijnheer, de dieren waren zó levend dat ze in de keuken aan 't vech ten zijn geslagen. Gast Prachtig, neem dan deze weer mee en breng me een van de winnaars. ONDERRICHT - Va, wat is een strovuur - Een vuur dat vlug uitdooft. - En een meivuur - Een feestvuur. - En het verschil tussen een brand en een vuurpoel Een vuurpoel is hevig en een brand kan groot of klein zijn... Maar is er dan geen speciale naam voor een kleine brand -- Is het dat wat ge zoekt, laat eens kijken... een brandje, ja... maar waarom moet ge dat weten Wel de pand van uw jas is vuur aan 't vatten, en ik vroeg me af welk woord we daaraan moesten geven... RAADPLEGING Zeg eens dokter, waarom onder vraagt ge uw klanten zo nauwgezet over de soort wijn die ze drinken - Om hun fortuin te leren kennen en mijn rekening naar verhouding op te stellen. HET MIDDEL Jantje heeft geweldige tandpijn en denkt aan de vermaningen van zijn moe- der. Moeder, zegt hij beslist, die lelijke tand moet er uit. Goed jongen, we gaan morgen naar de tandarts die hem er uit zai trekken Neen. neen, niet naar de tandarts' die zou me pijn doen. Maar hoe wilt ge dan genezen 7 Wel moeke, geef me liever suiker bons ge zegt altijd dat die de tanden doen uitvallen. DE ENIGE OPLOSSING Aan de theetafel. en®6" dtr gasten Er was eens een man f reel Van een plank drie krui wagens en het schoonste was wel. dat "'Tv!! utZU bleef.van dezelfde plank Toen \erk,aarde hij zich. Wel. mijn gebuur heet Kruiwagen FISCAAL RECHT Zij Welk is het verschil tussen reclr streekse en onrechtstreekse belastingen^ Hij Ik ga U een voorbeeld geven en ge zult onmiddellijk begrijpenAis ge me geld vraagt, en ik geef er U, dan is dat een rechtstreekse belasting. Maar als ge mijn zakken leegmaakt terwijl ik s)aap dan is dat een onrechtstreekse. LEEDVERMAAK Tewerkgestelde arbeiders in Duitsland zagen op een dag drie groepen van vijf zware bombardementsvliegtuigen voorbij trekken. Toen de eerste groep terugkwam mompelde de Duitse opzichter: Eins abgeschossen... (Er waren er inderdaad maar vier over). Toen de tweede groep terugkwam, ont braken er twee machines. Zwei abgeschossen, riep de Duitser verheugd. Daar naderde de derde groeper waren echter acht vliegtuigen. Toen mompelde een Belgisch arbeider flegmatiek Drei beigeschossen. ECHTELIJKE LIEFDE IN CONGO Eerste neger Ik zou mijn vrouw nog willen hebben. Tweede neger Is ze overleden? Neen. Waar is ze dan Ik heb ze verkocht voor een liter whisky. --En nu merkt ge dat ge ze bemint? Neen, maar ik heb nog dorst... AAN HET FRONT Soldaat Peeters, wat zoudt ge doen als uw rechteroor werd afgeschoten Doorvechten, mijn generaal. Bravo, maar als uw linkeroor nu ook werd afgeschoten Dan. dan hield ik op... Wat Hoe Ophouden voor een oor Jamaar, mijn generaal, als mijn twee oren afgeschoten zijn, dan zakt mijn helm over mijn ogen en kan ik niets meer zien. NIET TE VINDEN Boer Pimpel ging naar de stad en wou zich eens extra laten scheren. Hij stond te gapen voor het kappersalon van het station en las Herensalon Dames salon Tenslotte richtte hij zich tot een reiziger Zeg eens, vriend, waar is hier het Boerensalon GETEST Kapitein (tot jongen die ter keuring komt) Als Amsterdam 200 kilometer van Londen ligt, hoe oud ben ik dan Jongen 44 jaar kapitein. Kapitein (verwonderd) Wel vriend hoe kom je daar aan Jongen Ik heb thuis een broer van 22 jaar en die is half gek, dus zal U er wel 44 wezen. MARSEILLESE GEEST Op zekere dag stapte Marius in een koets, maar hij was nauwelijks ingestapt of het paard weigerde niet alleen te ver trekken. 40eh het zette zich schrap, ging op zijn twee achterste poten staan, dan op de voorpoten, zwaaide staart en benen de lucht in, viel op de knieën en ging tenslotte dwars over de weg liggen Toen stapte Marius uit de koets, en alsof hij in een cirkus gezeten had zegde hij kalmpjes tegen de koetsier Is dat alles wat hij kan ZEEMANSGESCHIEDENIS Landloper Ja, madam, ik ben een oud zeeman. Toen ik op het schip Hoop veer dat in 1903 te Malaria met man en muis verging, dacht ik nooit mijn schoon vaderland terug te zien. Maar met vijf ma.i bereikten we al zwemmend een ver- laten eiland en daar leefden we elf da gen zonder eten of drinkentenslotte knaagden we de zolen van onze botten op en ik was de énige die het zo lang uithie d... De ongelovige dame Maar hoe kom het dat ge het langer hebt uitgehouden dan uw vrienden De landloper O. ik had de groots e voeten van allemaal. DE DELEN De baby wordt in het midden van e nacht wakker en gaat erbarmelijk aar 't huilen. Mevrouw lijdt aan hevige hoo pijn en heeft geen lust om op te staan- Ze schudt haar echtgenoot wakker Octaaf, het kind weent, sta op f" wieg het wat. Zut, laat me slapen Fijne ventEn waarom moet ik altijd doen. Alles wel beschouwd is helft toch van U. i Goed, goed. wieg uw helft als wilt... maar laat de mijne huilen. ONTROERING f_ Een verkoopster biedt, tijdens een dadigheidsfeest. een lotje van de t m aan een bezoeker aan I Een lotje a. u. bi- Mijnheer, i I zeker dat u de eerste prijs wint. Helaas, juffrouw, de dokter 1 me alle ontroering verboden.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1949 | | pagina 6