I' FILMWERELD MOORDENDE KLOK i Xr DE De DRUKKERIJ DUMORTIER beveelt zich aan fl UIT DE PROGRAMMA'S MILLAND voor het leveren van HET YPERSCH NIEUWS Blz 8 16-.-1949 2 i a a d e d h ii b b k S II A t» 1 d V b v 2 8 d L E L o z V V z jü V V d n V V CINEMA OUD IEPER IN HET DECOR met Joe E- Brown en .Ann Dvorak. Joe en Fay Wilson zijn de voornaamste attractie van een provincietheater, dat door Oscar Schlemmer gehouden wordt Claire Whiunore. een millionnairsdochter. doet zich als dansgirl opnemen Dit wordt ontdekt door Dan Wheeler, een publici teitsagent die daarvan gebruik maakt om de naam van Joe Wilson bekend te maken. Te Broadway gaat het nieuwe koppel van het ene succes naar het andere. Fay Wilson bemerkt echter dat haar man zich steeds minder en minder met haar gaat CINEMA FLORA bemoeien. Zij keert dan ook naar het theater Schlemmer terug. De publiciteit doet zo goed haar werk dat Joe Wilson en Claire Whitmore spoe dig onafscheidelijk geworden zijn. Het gaat zelfs zo ver dat Joe meent verliefd te zijn op zijn partner. Hij schrijft een brief naar zijn vrouw om haar de schei ding voor te stellen. Op bet ogenblik dat hi; Claire zijn liefde wil bekennen, vindt hij haar in de armen van Dan Wheeler. De brief is nu gepostJoe zal evenwel nog juist op tijd aankomen in het thea ter Schlemmer om de brief te onderschep pen. zijn oud nummer uit te voeren en zijn Fay terug te vinden. CINEMA OUD IEPEK CARNEGIE HALL met Marsha Hunt en Hans Jaray. Nora Ryan, de weduwe van Tony Sa lerno. voedt haar zoon Tony op. in de liefde voor de klassieMe muziek. Zij werkt en leeft in Carnegie Hall. tempel van muzikale kunst. Wanneer Tony in het huwelijk treedt met Ruth Haines, gaat hij zijn geluk zoe ken bij een jazz-orkest. na een ruzie met zijn moeder. Een oude vriend. John Do novan. zal echter de vrede kunnen her stellen. Nora zal nu het genoegen mogen smaken, dat Tony in Carnegie Hall een orkest zal leiden, de droom van haar leven. Tijdens deze film verschijnen beurte lings alle beroemdheden, die in Carne gie Hall optraden, o. a.Lily Pons. Ar thur Rubinstein. Leopold Stokowski. Har ry James. Vaughn Monroe. DE MOORDENDE KLOK met Ray Milland. Charles Laugh ton en Maureen O'Sullivan. George Stroud is de hoofdopsteller van een tijdschrift gewijd aan criminele za ken. uitgegeven door een consortium waarvan de machtige Earl Janoth het hoofd is. Na zeven jaar huwelijk wachten Stroud en zijn vrouw de lieve Georgette, nog steeds op hun huwelijksreis, want Janoth heeft aan zijn hoofdopsteller nog nooit wat vacantie gegund. Maar ditmaal is George vast besloten eer. tijdje op de buiten, in gezelschap van vrouw en zoon. George Jr door te bren gen Janoth en zijn assistent. Steve Hagen. r>au it Vaughn Monroe, met enkele leden van zijn jazz-orkest in de muzikale film Carnegie Hall CINEMA OUD IEPER EEN FLINKE VROUW met Loretta Young en Robert Preston. De jonge en mooie Annie Morgan be geeft zich als onderwijzeres naar het klei ne stadje Laraville. Zij koopt een stuk grond aan Jim Cork, een sinister heer schap. en aan de jonge advokaat Stephen Lewis, die de stad op hun manier be sturen. Enkele tijd daarna, bemerken de man nen. dat het verkochte stuk grond, hun plannen in de war stuurt om alleen ei genaars te worden van alle gronden bij de rivier gelegen en aldus het monopolie van de waterverdeling in handen te krij gen. Annie werd door Hank Foreman daar van op de hoogte gebracht. Op haar wei gering te verkopen, wordt de school in brand gestoken. Dadelijk daarop roepen Annie en Mrs Mac Guinness alle vrouwen bijeen, omdat het bewezen werd dat de twee boosdoe ners alleen door een vrouwen-jury zul len kunnen veroordeeld worden. De vrou wen bezitten echter geen stemrecht. Annie zet zich dan op politiek terrein aan het werk. Zij aarzelt zelfs niet de gouverneur te ontmoeten. Zij legt een voorstel neer om aan de vrouwen het stemrecht toe te kennen. Haar kranige houding dwingt bewondering af en het voorstel wordt dan ook met algemene stemmen aanvaard. Van dan af is ze de heldin van de dag Jim Cork wordt aangehouden en door een vrouwen-jury veroordeeld- Wat Stephen Lewis betreft, deze is smoorlijk verliefd op de jonge onderwij zeres geworden. Zij zal hem dan ook hel pen om de plaats van gouverneur te bekomen. Loretta Young, als de flinke onderwijzeres van Laraville. CINEMA OUD IEPER: HET GRAF VAN DE MUMMIE met Lon Chaney en Dick Foran- Stephen Banning, oudheidkenner, zijn neef John en I so bel Evans, de verloofde van deze laatste, weten niet dat Mehe- met Bey. de bewaker van het kerkhof van Mapleton. een fanatieke Egyptische priester is. Zij weten niet dat Mehemet zich wil wreken op Stephen die het graf van Kharis. de heilige mummie, heeft geschonden Niemand uit Mapleton weet dat Me- themet de mummie in een grafkelder houdt, tot wanneer op zekere dag Stephen geheimzinnig wordt gedood. Babe Hanson herkent het vreemd te ken. door de mummie op het lichaam van Stephen gelaten, maar hij zal op zijn beurt gedood worden. Alhoewel de hele stad in verwarring gebracht wordt door de opeenvolgende moorden, zijn John en Isobel in 't ge heim gehuwd, maar Mehemet betovert de mummie die Isobel verplicht naar de grafkelder te komen. John geholpen door de stedelingen volgt de mummie die ontsnapt met Isobel. Me hemet zal dodelijk gekwetst worden. Omsingeld in de woning der Bannings. werpt de mummie Isobel door het venster, maar gelukkig wordt zij door drie man nen gered. John werpt zich op de mummie met een toorts en de jonge man zal aan de dood ontsnappen dank zij de tussenkomst van de sheriff. Het ganse gebouw schiet in vuur en de mummie zal in de vlammen vergaan. Enkele dagen zijn voorbij gegaan. John en Isobel zullen eindelijk him huwelijks reis kunnen ondernemen die ten gevolge van de omstandigheden werd uitgesteld- FARROW zijn tegen het vertrek van Stroud gekant en dreigen hem door te zenden moest hij toch vacantie nemen. George houdt voet bij stuk. Nochtans is hij over dit alles ontstemd Hij gaat met Pauline York, het vriendinnetje van Janoth een cocktail drinken in de hoop de dingen te verzach ten. Hij herinnert er aan dat Janoth een verwoed verzamelaar van uurwerken is. Hij stelt aan Pauline voor een klein groen uurwerk te gaan kopen en het door het raam in de kamer van Janoth te werpen Frn moord werd bedrevenThans tracht men de bewijzen te doen verdwijnen. Een toneeltje uit de filmDe moordende klok om deze. die een afschuw voor groen heeft, te tergen Zij gaan bij een antiquaar binnen Daar vinden zij Louise Patter son, die zich fel voor een schilderij in teresseert en George koopt het bij opbod. Om dit succes te vieren, gaat hij met Pauline een bar binnen. Zo vertellen zij aan Burt, de barkeeper, dat zij op zoek zijn naar een klein uurwerk. Burt haalt van uit zijn verzameling oude voorwer pen een klein uurwerk met zonnewijzer ,e voorschijn en verkoopt het. George, die te veel gedronken heeft, laat zich door Pauline naar haar appar tement meeslepen. Maar wanneer de jon ge vrouw door het raam de auto bemerkt van Janoth die vóór haar deur stil staat, zendt zij George langs de dienstdeur haas tig weg Janoth heeft argwaan over het gedrag van zijn vriendin, maar bezit geen bewijzen. Gedurende een hevige twist, geraakt hij zijn zelfbeheersing kwijt. Hij gri.pt het uurwerk met de zonnewijzer dat George op de tafel heeft achterge laten slingert het naar het hoofd van Pauline en doodt haar op de slag. Janoth verlaat in alle ijl het apparte ment en zoekt Hagen op. die hij op de hoogte brengt van het gebeurde. Beiden zoeken naar een middel om de schijn te werpen op de «onbekende» die Janoth als een schaduw zag wegsluipen op het ogenblik dat hij bij Pauline binnen kwam. Op goed geluk af, telefoneren zij naar George die intussen zijn vrouw en zoon op de buiten is gaan vervoegen dat een man, die op zekere dag en zeker uur in de hall van het hotel en bij de antiquaar werd gezien, door de p0 l> wordt opgezocht als betrokken in ee, schandaal van oorlogsleveringen. Georze onwetend van wat na zijn vertrek in appartement van Pauline is voorgeva keert naar de stad terug. Nu eerst \V- neemt hij dat Pauline gedood werd. Z:- vermoedens vallen onmiddellijk op Janoth maar de bewijzen ontbreken. Op bevel van zijn patroon. stuur. George verschillende medewerkers op zoe* naar de onbekendeHij zendt ze cd dwaalsporen en hoopt dat deze misschien tot de ontdekking van Janoth als phchi tige zouden leiden. Maar het net sluit zich nauwer om hem en George voel- dat hij in zijn eigen strikken zal valler," Al de getuigen zijn in het kantoor van Janoth verenigd. Aan George staat de ontdekking te wachten. Maar een geluk kig toeval leidt de aandacht van hem af Hij drukte, onwillens, op een knop en plots stonden al de electrische hor loges in het huis stil. Janoth zendt eer. knecht om de reden van dit stilstaan :e vinden. De man neemt de lift en George bij wie een plan is opgekomen oper.; de deur van de kooi en de lift blijft tus sen twee verdiepingen hangen. Van haar kant heeft Georgette de taxi voerder, die de dag van het gebeuren Hagen naar Pauline's appartement bracht ontdekt. George weet, door een list. Hagen er toe te brengen te bekennen dat Ja noth de plichtige is. Janoth schiet Hager neer. Nu wil hij vluchten, meent langs de open deur in de lift te treden, maa- ploft in de diepte neer. CINEMA COLISEUM: L'APPEL DU SILENCE met Jean Yonnel, Pierre de Guingand, Alice Tissot, Pasquali en Jacqueline Francell. 1858 De klokken van de kathedraal van Straatsburg luiden blijhet is voor de doopplechtigheid van de jonge Char les de Foucauld. Wat is er innemender dan zulk klein wicht waaruit een man moet groeien Welk lot zal hem beschoren worden En de jaren gaan voorbij, de ene vro lijk en blij, de andere dramatisch. 1864 In een tijdspanne van 3 jaar ver liest Charles de Foucauld zijn vader en cauld. de markies de Morés en hun vriend Laperrine bereiden er hun loopbaan, elk op zijn manier. De ene werken, de andere zoeken hun vermaak Foucauld en Morés behoren tot deze laatsten. Het is de tijd var de «valse» en de «quadrille», van de mooie vrouwen en de fijne soupers in het huis Dorée. De jonge Charles de Fou cauld is het volmaakte type van de jon gelingen die hun erfgoed verspelen en onder toezicht staan van een gerechtelijke raadgever. Zo komt het dat, wanneer hij te Pont a Mousson onder-luitenant van de Hu zaren gepromoveerd wordt, hij een grote beroering teweegbrengt in deze vreed- De jonge vurige luitenant is Pater de Foucauld geworden. zijn moeder. Als wees wordt hij opge voed door zijn zwakke grootvader, kolo nel de Morlet. 1875. Het bedorven kind is een school jongen geworden, trots en zeker van zichzelf, spotlachend tegenover de on schuld en glimlachend tegenover de deugd. 1878. Hij belandt in de kavalerieschool van Saumur en begint zijn schone twin- zame provinciestad. De vrouwelijke no taris de dokter en de ontvanger van de registratie zijn geërgerd. Bij een luister- rijk avondfeest, waar de trotse luitenant de mooiste danseres van Parijs ontbiedt, bciti.c- de ergernis haar hoogtepunt, doch e.roigt op een onvoorziene wijze: de 4e i'«J.».. Trouw brieven. Spijskaarten. Geboorteaankondigingen Briefhoofden. Briefomslagen. Rekeningen (los of in boeken). Alle handels- of reclame drukwerk. Rouwbrieven en rouw gedachtenissen in minimum tijd odumur en Degini zijn schone twin- en Charles de Foim=,.M T tigjarige jeugdtijd. De burggraaf de Fou- Algerië met de kleine dan^rea di naar die het voorwerp was geweest van zoveel op spraak. Maar te Sétif wordt het geval een ecir. kluchtspelde kleine danseres laat zich doorgaan als burggravin de Foucauld er. wordt de intieme vriendin van de vrouw van de Generaal. Schone liedjes duren niet lang en het hele geval eindigt me: een bevel van de generaal die luitenant de Foucauld voor de keuze stelt: ofwel afbreken met zijn danseres, ofwel he: regiment verlaten. Zonder aarzelen geef: de trotse luitenant zijn ontslag en. terug kerend naar Frankrijk, gaat hij zijn avon tuur voortzetten te Evian- 1881. De ijdelheid van deze verganke lijke liefde dompelt de Foucauld in een onverdraaglijke zwaarmoedigheid. De roep van de stilte komt onweerstaanbaar ir. hem op. Een gesprek met zijn vriend Morés, die naar Amerika vertrekt om er een kwekerij over te nemen, geeft hem de nodige zweepslag. Hij verbreekt de broze banden die hem, amper een jan' geleden, nog onverbreekbaar schenen er vervoegt opnieuw het leger bij de 4e Ja gers in Zuid-Oran met zijn jeugd- er. promotie vriend Laperrine. 1886. De ontdekkingsreiziger van Maro.-.- ko keert terug naar Parijs op een tijd stip dat de wereld in hervorming ver keert de eeuw van de materiële voor uitgang begint, men spreekt enkel over telefoon, auto's en vliegmachinen Jaures de jonge député van Tarn is de p.ro-et- van het toekomstige bestuur en Juies Ferry deze van de laïciteit. De maatschap pij wankelt op haar grondvesten. kontrast van deze maalstroom met rust van de woestijn schept in Charles Foucauld een nieuwe emotie. Hij toe een steunpunt en vindt de christe ij opvatting van het leven terug- 1888. Charles de Foucauld trekt aw terug in een Trappistenklooster vaa zeggend aan de wereld die volop -r- vloed van materiële vooruitgang ver* Het is het begin van zijn nieuw e Later zal men hem terugvinden als laar, of als hovenier te Nazareth en 12 jaar, zal zijn bekering volledig de schitterende Huzarenluitenant wordenPater de Foucauld -e_ I I. Pater de Foucauld trekt 1901. W3*r rug in de woestijn te Béni-Abbe^ hij Laperrine terugvindt die intussen mandant geworden is. Samen zu de Sahara veroveren voor Frankru Een der vele prachtige beelden uit de film „ver

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1949 | | pagina 6