j i FILMWERELD t UIT DE PROGRAMMA'S i HET YPERSCH .NIEUWS» Bil S M-8-1M9 SP zc M. Dl W( DC VE ZA vc pa boi eei gei uit tw. afr 1 noi lie lep I sni bn bij eei sto wa trc leP: br< sai sto i he« I me pe na pai vui dir KE koi Ve ma dat Dit wa ge 1 de bli orr gcw me wa ve« rei, zie He tel tei' stil Hi." Lil. en gel ter hu fig'( en 1 vel ne CINEMA OUD lEPEJt SCOTLAND YARD ■et Nancy Kelly en John Lodei- Te midden de mist en gebruik makend van het verduisteren van Londen, heeft de stoutmoedige gentleman-inbreker Da- kin Barroiles. rich kunnen ontmaken van inspecteur Cork van Scotland Yard. door aich te verschuilen in het huis van de rijke bankier Sir John Lasher, te midden de City. Dakin beluistert een zware twistpartij tussen de brutale bankier en zijn mooie echtgenote Lady Sandra Zo verneemt hij dat de bankier Engeland zal verlaten om aich bij de Britse troepen in Noorwegen aan te sluiten. De inbreker steekt bij zijn heengaan een foto op zak van de bankier en een van zijn vrouw, aan hem opgedragen. Dan begeert hij zich naar een wervingsbureel en komt in het expeditieleger in Frank rijk terecht. Tijdens de heldhaftige inscheping te Duinkerke wordt hij erg gekwetst en is kaast onkennelijk geworden. Dar.ï zij de foto's die op hem gevon den worden, meent men met Sir John te doen te hebben en in die zin gaat men dan ook tot de operatie over. Het resul taat is verbluffend. Dakin gelijkt wonder wel op de bankier En nu begint voor hem het grote avon tuur. Lady Sandra is waarlijk verrukt over de grote ommekeer bij haar echt genoot. Deze speelt zijn rol voortreffelijk en kan elke moeilijkheid vermijden door een storen-a geheugenverlies voor te wen den. Hij verneemt eveneens dat Sir John als vermist aangegeven werd. Aan het hoofd van de bank. bereidt hij de groot ste ondernemingvoor. ooit gezien. Doch nu komen de nazi's tussenbeide. Sir John is gevangen gehouden door de Gestapo en Dakin wordt met de ergste folteringen bedreigd, zo hij er niet in toestemt het grootste deel van het goud aan Duitsland over te maken. Dak'.a aanvaardt alles, vastbesloten hen een poets te bakken. Doen ook Scotland Yard rust niet. Lady Sandra zou het geheim willen ontsluieren dat op haar weegt en daarom begeeft ze zich naar de Gestapo. Zij wordt daar gevangen gehouden om in de onderhan delingen de doorslag te geven. Dakin zou de nazi's gemakkelijk kunnen beetnemen, maar Lady Sandra, die hem niet onver schillig is. stuurt alles in de war. Hij stelt zich dan met inspecteur Cork in verbinding en vertelt hem alles. Deze komt nog net op tijd om de toestand op te helderen- Uit erkentelijkheid voor Dakin. die aan het land een grote dienst heeft bewezen, beweert Cork dat Dakin Barroiles over leden is. Lady Sandra, in den beginne teleurgesteld als ze de ware identiteit van Daa n verneemt, schenkt hem ver giftenis om al hetgeen hij voor haar ge daan heeft. CINEMA OUD IEPEK KAPITEIN VAN CASTILIE met Tyrone Power, Jeanne Peters en Cesar Romero. Pedro de Vargas, zoon van 'n adellijke Spaanse familie snelt een jonge boerin. Catana Perez, ter hulp die aangevallen wordt door twee bloedhonden, toebeho rend aan Diego De Silva. Hoofdvertegen woordiger der Inkwisitie. Ingevolge dit voorval wordt de familie de Vargas van ketterij beschuldigd en gevangen geno men. Na een duel met De Silva. die hij meent gedood te hebben, vlucht Pedro en. dank zij de hulp van Catana. redt hij zijn familie. Pedro, Catana en hun vriend Juan schepen in voor de Nieuwe Wereld. Zij nemen dienst in 't leger van Fernand Cortez, de beroemde overweldiger. Pedro geeft zich weldra rekenschap van zijn gevoelens voor Catana. Deze beantwoordt zijn liefde, doch het standsverschil ten volle bewust aarzelt zij wanneer hij haar ten huwelijk vraagt. Gelast met het be waken van een schat, verlaat Pedro zijn post voor een ogenblik om zijn vriend Juan, die ziek is te helpen. Wanneer hij weerkomt is de schat verdwenen. Zijn woede overwinnend, geeft Cortez 24 uur aan Pedro om de schat terug te vinden. Deze zal er in gelukken maar hij wordt ii: een gevecht zwaar gewond door een pijl. De afgevaardigde van Keizer Mon tezuma door duizenden mannen van zijn stam vergezeld, brengt Cortez ontelbare geschenken opdat deze het land zou ver iaten. Cortez weigert. De Silva komt in Menci de Inkwisitie uitbreiden. Hij vindt Pedro terug en wil hem ter dood brengen. De Silva wordt gedood en Pedro van moord beschuldigd. De waarheid zal aan het licht komen en Catana, die het leven schonk aan een zoon, zal eindelijk het geluk vinden bij Pedro. 1 Tyrone Power en Jeanne Peters. dai I bal dal wa, zie sm' boi' gei: zie' aar sci lag stc bic gT< bo' 1 va CINEMA FLORA DE VROUW EN HET MONSTER met Erich von Stroheim en Richard Arlen Somber en dreigend verheft zich aan de uitlopers der Arizona woestijn een lu gubere woonst, waarin men de grond vesten terugvindt van een Middeleeuws slot. De professor Franz Mueller sluipt om zichtig naar de sombere poort. Met veel zorg draagt hij onder zijn wijde mantel een paket. angstvallig verborgen gehou- j den voer de onbescheiden blikken van de huishoudster. Mevrouw Fame, die hem de zware poort heeft geopend. Zwijgend stapt hij recht naar het laboratorium waar hij zijn pleegdochter Janice Farrell ontmoet, alsook zijn assistent Patrick Corry. een jenge geleerde met een grote toekomst Beide jonge lui. op elkaar ver liefd staan in avondkledij klaar om naar een danspartij te gaan. Het paket. dat de professor zo ver stoken gehouden heeft, bevat een ster vende aap. Hij wil op het beest de uit vinding van zijn jonge en schitterende helper beproeveneen apparaat, dat bij machte is, na de dood de reacties der kunstmatig in leven gehouden hersens waar te nemen. Patrick Corry heeft het begrepen, hij verontschuldigt zich bij Ja nice en belooft haar te vervoegen zo hi' tijdig klaar komt- Een tweetal uurtjes later zien wij hen tezamen in een luxe-cabaret. In een van die sentimentele uurtjes veropenbaart zich htm liefde. Patrick wordt echter te lefonisch door professor Mueller verwit tigd. dat een vliegtuig nabij het kasteel is neergestort en zijn tegenwoordigheid vereist is- Patrick brengt de enige over levende passagier naar het kasteel. Professor Mueller besluit een proefne ming te doen op het slachtoffer, spijt de protesten van Janice. De hersenen van de stervende worden blootgesteld en het apparaat in werking gesteld. Weldra verneemt men dat het slacht offer van het vliegtuigongeval de grote financier. William H. Donovan is. Ter wijl de politie naar de reden van het ongeval zoekt, verschijnt de weduwe van de bankier. Cloe Donovan, vergezeld van haar zaakvoerder Fuller. Ze dringt er op aan, de laatste woor den van haar man te vernemen. Hierop krijgt de geleerde een duivels ideewaar om de hersenen van Donovan niet in verbinding gesteld met deze van Patrick Corry Deze laatste zal alle instructies opvolgen van de dode. wiens hersenen nog steeds blijven voortleven en denken. En werkelijk, daar krijgt hij het bevel een gevangene vrij té kopen... cheques worden door hem getekend met de on berispelijke handtekening van Donovan... zijn liefde voor Janice vervaagt, daar het leven van de bankier in hem dringt Corry komt ertoe de gevangene te be vrijden. Janice stelt zich tussen Patrick en de geheime orders, welke hij onbe wust uitvoert, en staat op het punt door de assistent gedood te worden. Doch deze krijgt plots het bewustzijn terug en vol ontzetting stormt hij naar het labo ratorium. Een meedogenloos gevecht ontketent zich tussen hem en de professor... Patrick gaat bezwijken... Een schot... Professor Mueller zakt ineen, dodelijk gewond... De wrekende hand van Mevrouw Fame heeft hem neergeveldal de haar aan gedane vernedering is uitgewist. Janice vernielt de monsterachtige hersenen. Patrick en Janice hebben nog vele moeilijkheden te overwinnen, maar ook voor hen breekt de zon weer door. Een toneeltje met twee person nages uit deze griezelfilm; de assistent Patrick Corry, die door de hersens van Donovan beïnvloedt wordt en de pleegdochter van de professor, Janice Farrell. Erich von Stroheim en Richard Arlen als professor Mueller en zijn assistent Patrick Corry. CINEMA COLISEUM: BEDREIGING (Menaces) met Mireille Balin, Eric von Stroheim, John Loder, Jean Galland en Ginette Leclere. Parijs, September 1938. Het zijn zeven mannen, die leven in dat kleine hotelletje van het Latijns Kwartiereen Oostensijks geleerde, Hoff manneen Hollander, Van Roost; een Tcheeck, Czekoween Rus, Wladimir twee Fransen, Moret en Louis en een verdacht persoon Carbonero, wiens natio naliteit niemand kent. Ginette. cabaret zangeres en Denise. verkoopster van een Eric von Stroheim, die zoals altijd voor een sobere, doch goede vertolking zorgt, als de man met de twee gezichten. groot huis van couture, delen hetzells, dak. De verloofde van deze laatste is et: Engelsman, journalist te Londen. Slachtoffer van een. licht ongeval, word een rijke Amerikaanse cliënte, die b: zich het adres van de lieve verkoopster droeg, naar het hotel gebracht. Gary nero biedt zich bij haar aan. om has: Parijs bij nacht te doen zien en ontsteel: haar diezelfde avond in een nachtgel- genheid van Montmartre haar geld Ofschoon slechts op onrechtstreekse wi; ze betrokken bij de diefstal, wordt Der.:* de volgende dag weggezonden. Maar Hod man doet de dief de waarheid bekenr.tr Men jaagt hem weg. De volgende morgen wordt de mob: lisatie afgekondigd op de muren der hoofdstad, alwaar Dick aankomt, be.a met een enquête voor zijn dagblad. Alvorens naar zijn regiment te gaar, bekent Louis aan Denise de liefde, do: hij sedert lang voor haar gevoelt lï medelijden, getroffen door de verslager, heid van de arme jongen, stemt zij er ii toe hem te vergezellen tot aan de gror. van de Elzas, en laat hem in wanhc*; achter, terwijl zij zelf, hevig ontroerd naar Parijs terugkeert. Maar de conferentie van Munich heer die dag plaats, dat is de vreugde in he; hotel... tot op het ogenblik dat men be: lijk van Hoffmann ontdektde geleerde wiens werken van Biologie slechts be In stelden in de vrede, heeft zich gedood Frankrijk en Engeland verzetten zit* maar Duitsland bezet Praag, vervolger. Dantzig... De mobilisatie wordt opnieuw noodrr keiijk. Het hotel is thans bijna geheel verlate.' Het leven heeft opgehouden. De een de andere zijn alle bewoners vertrokken Denise, die getrouwd is. leeft thans - Londen, alwaar zij de terugkeer Dick afwacht, die soldaat is in het Bn'è expeditiekorps in Frankrijk. Lenin« tot Wederopbouw le SCHIJF 1 LOT VAN 1.000.000 FR. Trekking van 13 Augustus De uitslag van de 80e trekking vani Lening tot Wederopbouw (le schijf) 1.000.000 fr. Reeks 1069 nr 374 De andere obligaties van die reeks nk betaalbaar met 1.000 fr. Hieronder volgt de lijst van de uitgekomen reeksen (le schijf), "*er" jaargang (53 tot 88) 2 254 577 1258 1558 1884 2350 2769 3281 38 295 676 1326 1569 1910 2387 2903 3444 41 301 785 1339 1641 2052 2474 2988 95 374 900 1353 1742 2078 2553 3076 106 424 1145 1439 1770 2182 2571 3162 11' 4» 12£» 13» tfi J1" John Loder als de zeeofficier die naar het front vertrekt en zijn jonge vrouw Denise moet achterlaten. rol J444 De overige reeds uitgekomen obfc-'-"^ van deze reeks zijn uitbetaalbaar 1 000 fr. 2e SCHIJF I LOT VAN 1.000 000 FB- Trekking van 17 Augustus De uitslag van de 29e trekking Lening tot Wederopbouw (2e Schij 1 000.000 fr. Reeks 5596 nr 285 500.000 fr.Reeks 5543 nr De andere obligaties van die zijn betaalbaar met 1.000 fr. Went .-tt Leest elke week HET YPERSCH NIEUWS»

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1949 | | pagina 8